RTM Forum - Da li ste ljubomorni na tudji uspeh? (original)

Da li ste ljubomorni na tudji uspeh?
stela - 26-7-2007 u 11:30

Ne mislim na ono...komsija je sagradio 15 cm vecu kucu, skidam krov i diznem kucu za jos jedan sprat...hehehehe nego mislim na druge uspehe kako poslovne tako porodicne itd.

Renata - 26-7-2007 u 11:52

....Posto sam jos neudata i nemam dece, ne mogu da kazem da sam ljubomorna sto neko ima decu, ali na tu ljubav koja ih povezuje jesam...i jedva cekam da ih i ja imam....sto se uspeha tice, nisam ljubomorna zato sto od uspesnih ljudi volim da ``kradem `` znanje i tako sama napredujem......mislim da je samo to zdravo.....

stela - 26-7-2007 u 13:11

I ja isto mislim da je zdravo Renata...dok sam isla u skolu a bila sam odlican djak bila sam uvek ljubomorna ako je neko nekad nesto bolje uradio od mene ali to je mene samo podsticalo da budem jos bolja. Na poslu isto tako i jos nesto...posto sam oduvek zelela da imam troje dece a ostadoh sa dvoje moram da priznam da sam malo ljubomorna kad cujem da je neko dobio trece dete...priznajem. Ali nisam ljubomorna na neke druge uspehe koje su ljudi svojim radom ili znanjem postigli ali mrzim one koji se na mucke neke i lazima guraju i stizu na neka nezasluzena mesta i pozicije...ne volim to nikako. Isto nisam ljubomorna na ljude koji imaju nesto vise od mene mislim sad na materijalne stvari ako ih je na posten nacin, svojim radom stekao.

kety - 26-7-2007 u 14:56

Nisam ljubomorna...uvek svima pozim sve najbolje i radujem se kada vidim da je neko uspeo u necemu sto je dugo zamisljao i stvarao...

Jeca - 26-7-2007 u 17:48

Zdravo je da imate dozu ljubomore u sebi. Imam ja je i ja nekada ali ne i zadivnost da je nekome toliko razorim. Kao sto je Rene rekla, zdravo je imati ljubomoru jer podstakne te na to da tezis ka svom cilju. Zavidna nisam ako se nekom lepo desi, ako uspe, ako mu je bolje...mozda znam osetiti dozu ljubomore ali tu osobu shvatam kao primer samo za uspeh.
Nedavno sam osetila veoma jako dozu ljubomore, kad je biznis partnera naseg zena uspela u necemu na cemu sam radila nedeljama. Desilo se da je kontrakt bio potpisan njenom rukom jer su njen broj pozvali a ne moj,njoj papire faksovali a ne meni.... ali verovatno da kad sam brojeve stavljala za kontaktiranje da sam trebala samo svoj staviti a ne i njen u slucaju da mene nema. Ljubomorna sam bila jer i ako sam radila i pregovarala, njen potpis je na kontraktu i za sve poslovne dogovore, ona je odgovorna sada sa tom kompanijom. Odatle i doza ljubomore jer sam sve to sama postigla, jedan potpis me je odvojio od uspeha (licnog uspeha, da se razumemo, jer sve jedno je cij je potpis na ugovoru, mi smo jedna kompanija).
Nisam zavidna, necu svakako da stvaram neprijatnu situaciju. Bila sam izvan svega jako kulturna sto se tice nase konverzacije....ali da, bilo mi je jako zao da to nisam bila ja! Ljubomorna sam bila jer ja sam na tome radila....a njeno ime je sada tamo kao ''glavni i odgovorni''.

Rokerka - 26-7-2007 u 18:58

nemam razloga da budem na nekog ljubomorna....ako neko ima nesto sto ja nemam,ne znam zasto bih mrzela tu osobu ili nesto slicno,pomirim se s tim da nemam i tacka.....tako da me iskreno i ne zanima da li neko ima vise od mene,ili vise srece ili tako.....meni je lepo ovako.....hehehehhee

Ludvika_Lempäälä - 27-7-2007 u 14:48

Mislim da sam vec na drugoj temi rekla - nema razloga za ljubomoru jer svako od nas moze da postigne isto sto i bilo koja osoba koju smatramo da je bolja i uspesnija od nas... Ako nesto zaista zelimo, potrudicemo se i mozemo da uspemo, ali ponekad se prvo treba zapitati da li zaista zelimo da budemo kao neko uspesan, da posedujemo neku stvar... Mozda je to zaista lepo i divno, ali ne odgovara sve svima... Licnosti se razlikuju... Dakle, utvrdimo sta nam je privlacno da postanemo, ucinimo, postignemo, proverimo jednom sa sobom jel nam to bas fali u zivotu i ako je odgovor da, onda se bacamo na planiranje i ostvarenje cilja...

Ljubomora je nesklad izmedju zelja i mogucnosti... Stvara losu energiju i treba je eliminisati iz zivota.

Jeco, ti nisi ljubomorna... Tebi je samo krivo sto su stvari ispale kako se nisi nadala... Ti zaista nisi kriva... Ko zna zasto je to dobro... Veruj mi!

Sofija - 29-7-2007 u 10:52

Nisam ljubomorna, jer sam svesna da sam i ja to mogla da imam da sam htela i da sam se potrudila(sto se tice materijalnih stvari).
Ipak, bila sam ljubomorna jednom na decka koga sam mnogo volela,koga sam znala od detinjstva,
a raskinula zbog nekih gluposti, kad sam ga posle par godina videla da se ozenio i dobio malu cerkicu, jer sam tada jos nesto osecala prema njemu.
Pa nisam mogla, a da ne pomislim da li bi ja bila ta da nismo raskinuli.
Sada sam srecna zbog njega. Cak smo i odlicni prijatelji.

stela - 2-9-2007 u 09:44

malo ljubomore nije nikad na odmet...tera nas da ono sto radimo radimo jos bolje

sailor - 3-9-2007 u 14:30

Ma mi smo kao narod ljubomorni na sve i svasta...

stela - 11-9-2007 u 08:21

bas tako

Mila - 11-9-2007 u 15:22

nikad nisam bila imam i pametnijih posla u zivotu pa i njih izbegavam ko ce jos sa ljubomorom da se bavi????
u principu volim posten ljudski uspeh , ali samo posten sve sto se muva i radi na prevaru ne racunam i ne ubrajam da sam ljubomorna kad neko tako uspe neko sam besna i pojela bi one sto su mu dozvolili da na takav naci stvori sebi nesto (toga ima puno po nasoj zemlji i to je jedan od razloga sto sam grebala rukama i nogama da zbrisem odande)......moram ja da ga utupim jel da?:lol2:

violeta - 19-11-2007 u 21:30

nisam ljubomorna na tudj uspeh svima zelim dobro

libi - 19-11-2007 u 21:57

Ja delim Milino misljenje...Uspeh dolazi kao zasluga za neciji mukotrpan rad. U suprotnom, uspeh postaje samo privid...Dokle god je uspeh zasluzen , to pohvaljujem i od srca cestitam...
http://i235.photobucket.com/albums/ee273/RobertsRowdyRancher/hooray-1.gif

keva - 20-11-2007 u 10:24

Ljubomorna nisam, ali poludim kada vidim sta se sve desava- ako imas para kupis diplomu, pa radno mesto, pa lekare, pa odes lepo u invalidsku penziju- ovo je samo prvo sto mi je palo na pamet, a slicnih stvari ima mnogo, znate i sami.

Renata - 20-11-2007 u 17:35

....Nisam ljubomorna na druge jer ne stignem da mislim o tome..i sama sam zapela da ostvarim cilj..ai sto vise napredujem, sve se vise oko mene siri krg ljubomornih i zavidnih ljudi.....i to mi je jako ruzan osecaj....iako sama znam da sam zasluzila sve samo svojim radom.....steta sto uspeh i zavist idu ruku pod ruku uvek...

analu - 13-12-2007 u 10:36

Nisam ljubomorna inace , ali sam primetila da su ljudi koji me okruzuju a nazalost i oni najblizi jako ljubomorni pa makar i ako sam se ponovila za koju sitnicu.

Huba-buba - 16-12-2007 u 00:41

Citat:
Originalno postavio/la keva
Ljubomorna nisam, ali poludim kada vidim sta se sve desava- ako imas para kupis diplomu, pa radno mesto, pa lekare, pa odes lepo u invalidsku penziju- ovo je samo prvo sto mi je palo na pamet, a slicnih stvari ima mnogo, znate i sami.

Pa jok nego sta sam onda nego ljubomorna. Ali to samo u prvi mah, posle "splasnem", kazem sebi da je to jedno od najruznijih osecanja (pored kajanja) koje ipak mogu sebi da uskratim makar i na silu,

libi - 3-2-2008 u 21:43

Apsolutno ne...nema ljubomore kod mene, bio uspeh zasluzen ili ne. Ako covek i uspe u necemu, a to nije zasuzio, to bre nije uspeh. Tada se samo osmehnem, jer znam - sve se vraca , sve se placa!
Iskreno se radujem uspehu mojih najblizih, prijatelja, rodjaka...