Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Anketa: cirilica, latinica ili i jedno i drugo pismo?
cirilica ----------- 5 (29.41%)
latinica --- 1 (5.88%)
i cirilica i latinica ----------------------- 11 (64.71%)

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  ..  5
Autor/ka: Naslov: cirilica, latinica ili i jedno i drugo pismo?
stela
Forum Eksterminator

Registrovan/a: 20-3-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ***

ISP: *.vie.surfer.at

[*] napisana 26-7-2007 u 11:25 Citiraj i odgovori
cirilica, latinica ili i jedno i drugo pismo?

Koje naše pismo radije koristite i zašto? Da li smatrate da samo jedno od njih treba da bude zvanično ili bi trebalo da budu jednako validna i upotrebna? Ukoliko mislite da treba da postoji samo jedno zvanično pismo, koje bi to pismo, po Vašem mišljenju, bilo? Bez obzira sto se Srbija vec odlucila...sta vi mislite o tome?

Zivot je kratak - uzmi batak
http://s1b.directupload.net/images/081026/9du5onf2.jpg
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger stela's Yahoo
Renata
Forum Manijak

Registrovan/a: 16-2-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Super.....

ISP: *.cust.bluewin.ch

[*] napisana 26-7-2007 u 11:49 Citiraj i odgovori

uh...Stelice...koristim samo latinicu...ali uhvatim sebe da danima namerno pisem cirilicu kuci da ne zaboravim...kad si u Srbiji i ne zaboravis mozda ali kad si u inostranstvu.....ti me razumes...A mislim da bi u Srbiji oba pisma trebala da se koriste...eto...
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger
stela
Forum Eksterminator

Registrovan/a: 20-3-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ***

ISP: *.vie.surfer.at

[*] napisana 26-7-2007 u 13:21 Citiraj i odgovori

potpuno te razumem Renata i ja sam u zemlji gde se latinica koristi ali cesto pisem cirilicom...i volela bih da moja deca isto nauce cirilicu. Meni se licno ne svidja sto se u Srbiji svi bacili samo na cirilicu...kako smo mogli toliko dugo da se sluzimo sa oba pisma moglo je tako i da ostane. Ne znam da li se u skoli jos uci latinica, mislim da bi trebalo jer gde god da odes svuda se latinicom pise. S obzirom da smo mi Srbi tvrdoglav narod mislim da znam i razlog zbog cega se sad samo cirilicom pise...cudan smo mi narod. Da su bar putokazi ostali kakvi su bili, a ovako naidje stranac i nema pojma gde se nalazi. Moje misljenje je da bi u Srbiji trebala da budu zastupljena oba pisma...ja licno volim i cirilicu i latinicu.

Zivot je kratak - uzmi batak
http://s1b.directupload.net/images/081026/9du5onf2.jpg
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger stela's Yahoo
kety
Forum Eksterminator

Registrovan/a: 12-8-2006
Korisnik nije na vezi

IP: 91.150.101.*

[*] napisana 26-7-2007 u 14:52 Citiraj i odgovori

Koristim cesce latinicu,mada ne znam tacno zasto...rado pisem i cirilicom i nikako ne mogu da se odviknem da se potpisujem cirilicom,u sim dokumentima mi je potpis cirilicom...
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Jelena
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 10-6-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ..dobro da bolje ne moze biti...

ISP: *.ptt.yu

[*] napisana 26-7-2007 u 16:30 Citiraj i odgovori

Potpuno isti slucaj kao sa Kety.Mnogo cesce koristim latinicu ali uvek se potpisujem cirilicom.Navika valjda.Mislim da treba koristiti oba pisma,bez obzira na ono sta vise volimo.Korisno je znati i jedno i drugo.
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger Jelena's Yahoo
 Strana:  1  2  3  ..  5
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh