RTM Forum - Jeste li zlopamtilo ??? (original)

Jeste li zlopamtilo ???
stela - 17-6-2007 u 23:31

Koliko dugo pamtite lose stvari?
Da li se dugo ljutite ili bacite to u zaborav?
Uzvracate li istom merom ili se opustite i ne marite o tim stvarima???

kety - 17-6-2007 u 23:35

Moze se reci da jesam zlopamtilo,zavisi sta je u pitanju i koliko me je to pogodilo...ali retko kad uzvracam.Kada se radi o ljudima do kojih mi nije stalo onda to ni ne pamtim i ne opteresujem se

Jelena - 17-6-2007 u 23:38

Potpuno se slazem sa kety.Kada me povredi neko do koga mi je mnogo stalo,mogu da probam da oprostim ali nikad ne zaboravljam!A oni drugi ne mogu da me povrede.

Rokerka - 17-6-2007 u 23:38

ja nisam zlopamtilo......a i slazem se sa Kety....

Ludvika_Lempäälä - 17-6-2007 u 23:38

Jesam zlopamtilo i izbegavam kontakt sa ljudima koji su me zeznuli na bilo koji nacin, ako ikako mnogu. Nisam osvetoljubiva... Mada pamtiti treba, da te opet neko ne prevari, ne povredi...

free - 17-6-2007 u 23:41

Nisam.. i mislim da mi to nije dobro

stela - 18-6-2007 u 00:02

Ja jesam zlopamtilo...i to veliko. ne vracam istom merom ali to sto me je uvredilo...ta jedna rec...nju pamtim i ma koliko ja ne mislila na to ipak se setim toga i to i posle ko zna koliko godina. I sto je najgore ako se nadjem u nekoj situaciji koja je slicna onoj od nekada ja se setim opet toga i prokuva opet sve u meni. Da oprostim mojim najblizima mogu ali da zaboravim nikad. Sto se drugih tice moze se desiti da ih izbegavam.
Primer jedan: Prijatelje i svoje najblize nikad ne vredjam, cak ni iz sale ja to nekako ne mogu. Jednom se desilo da mene moja najbolja drugarica nazvala ...... necu sad da kazem kako (u sali kao) ali mene je to toliko pogodilo da se ja toga i dan danas secam. Nesto se tada slomilo u meni...verovatno zato sto smo se godinama druzile i sto me nikad do tad nije nicim uvredila ... tako nesto od nje nisam ocekivala.

sailor - 18-6-2007 u 00:04

Citat:
Originalno postavio/la Ludvika_Lempäälä
Jesam zlopamtilo i izbegavam kontakt sa ljudima koji su me zeznuli na bilo koji nacin, ako ikako mnogu. Nisam osvetoljubiva... Mada pamtiti treba, da te opet neko ne prevari, ne povredi...

Isto...

Ludvika_Lempäälä - 18-6-2007 u 00:25

Stela, pamcenje nekih stvari koje su ti se desile, koje su te uvredile i povredile je dobro ako to iskoristis da bi izbegla slicne situacije, da se koliko-toliko naucis nositi s time, jer ljudi ponekad nisu mnogo pazljivi. Ponekad neko kaze nesto u sali i to ne bi trebalo da nas pogadja, mada moze. Treba razumeti i drugu stranu, a ako si skroz uverena da nema neku losu konotaciju, zaboravi... Nemoj dozvoliti da ti lose uspomene truju dusu.

Jednom sam napisala:
"Ali ljudi brzo zaborave. Zaborave mnogo toga, a ponekad pamte sitnice koje im truju zivot. Pamte mrvu prasine dozivotno, a najdraze zaborave ili ih slabo pamte. Da li te sitnice koje nam truju zivot i stvaraju mrznju, pokrecu nas zivot? Mnogo je to tuzno. cesce zlo pokrece nas zivot, nego dobro. Mnogo ljudi treba pomoc, pruzenu ruku... "

stela - 18-6-2007 u 00:30

Potpuno si u pravu Ludvika ali je to nekako jace od mene, mozda zato sto nekad previse gledam na sitnice.

Ludvika_Lempäälä - 18-6-2007 u 00:33

Pa sitnice cine zivot. Ako ti smeta kada ti neko nesto kaze, mozda bi trebalo da potrazis razlog u sebi, mozda ti ta osoba smeta u zivotu, mozda ti stvara nelagodu, nervozu, mozda neki pritisak, obavezu, a da nisi ni svesna. Preispitaj svoj odnos sa osobama kojima pamtis neke stvari i mozda pronadjes uzrok svemu tome. Kada nadjes izvor svog nezadovoljstva, pronaces olaksanje...

stela - 18-6-2007 u 00:39

Pa ja ne kazem da se to non-stop dogadja ... onda bi mogla da kazem da nisam normalna kad bi me svaka druga rec vredjala hahahahaha morala bi na lecenje. I pre svega rekla sam da svojima mogu da oprostim kao i najboljim prijateljima ali ostaje u glavi.

Ludvika_Lempäälä - 18-6-2007 u 01:06

Nisam ni mislila da si bolesna... Samo nemoj sebe da nerviras...

Alapachica - 18-6-2007 u 09:06

Mnogo opraštam ali još više pamtim!
Praštam krupne stvari, jednom,dvaput,treæi put....e, onda kap prevrši čašu, može biti i sitnica i onda ta osoba više za mene ne postoji.
Ne vidim je k`o buvu u `ektar zemlje!!!
Ali se nikada ne svetim, ne spuštam se na nivo te persone koja mi je pod "ignore"!

sinnerman - 18-6-2007 u 09:41

zashto bih pamtili loshe stvari,ne zaluzuju to ja mislim............mada trebaju ponekad ostati u secanju kao opomena...mozda....ali ipak ih treba zaboraviti mislim jel od secanja se zivi a shta ce ti loshe uspomene.....keep walking!!

Mila - 19-6-2007 u 05:50

ma kakvo zlopamtilo, ja ne pamtim nista sto ne treba da se pamti i mnogo mi je lepse......netreba se opterecivati sa glupostima jel je zivot prekratak........

Jeca - 19-6-2007 u 05:59

Zavisno do koje mere sam povredjena, prevarena, izigrana i sa kojom namerom je to meni ''namenjeno''...one zlonamerne, od srca pogane stvari, pamtim i dan danas....oprostim jer ophodim se time, dakle zivim sa time, setim se cesto i onda shvatim da prezirem nekad svesno, nekad nesvesno. Pametno iz iskustva za sebe licno izvucem, bilo da je shvatanje ljudske psihe, razumevanje i uporedjivanje karaktera, poucna lekcija, sve jedno...ali, tesko sam zlopamtilo! Nisam osvetoljubiva...jednostavno ne dozvoljavam da budem reflekcija loseg sveta (upravo tog, zlonamernog) i ne revansiram u bilo kojoj meri....ali pamtim, jezivo pamtim! Kad bi misli same od sebe govorile, ratova bi jos bilo!
Shvatam da su mi takvi ispod casti i pokusavam da drugacija od njih budem...moj moto...KILL WITH KINDNESS...time se nosim kroz zivot!

dedinlukac - 19-6-2007 u 15:42

nisam zlopamtilo, vec gledam shta i kako dalje. izbegavam da se vracam unazad.
uvek se to samo vrati kad tad, na ovaj ili onaj nachin.
znam da mogu uvek mirno da spavam i da mi je chista savest.

Jeca - 20-6-2007 u 04:11

moras bre dedino malo da budes zlopamtilo, time se stice diploma uspesnog shvatanja ljudske prirode i zastita okoline od zlobe i sadizma...:smilegrin:

Ludvika_Lempäälä - 20-6-2007 u 04:15

Ja rekoh da pamtim, da bih se mogla cuvati posle... Nisam osvetoljubiva... Znaci ja sam zlopamtilo jer pamtim zlo. Pa dobro. Samo da mi se oni koji su zlocinioci sklanjaju sa puta ili ja njima i sve ce biti ok.

Ali ne pamtim mnogo detalje i tacno sta je ko rekao i uradio, to je gubljenje vremena i zauzima mi dragocen prostor u memoriji. Samo su te osobe okarakterisane kao nepozeljne i izbegavam kontakte. Ponekad ni sama ne znam razlog dok me neko ne podseti (moja sister pamti sve detaljno, i moje i svoje).

freakch - 1-7-2007 u 22:46

ma jok , zaboravim u roku od 24 casa ,a do tada.............

cuñaoooooooooooooooo - 6-7-2007 u 13:42

zavisi,nekad moras i da budes,jer ce ti sledeci put ponovo nesto uraditi i sta onda recice da si lup,zar ne!

Mila - 6-7-2007 u 13:45

pa kad ti kaze da si glup ti se okrenes i kazes u pravu si i nikad vise ne pogledas tu osobu hihihihihi, zivot je i suvise kratak za prepametne ljude zar ne?[oops]

Ludvika_Lempäälä - 6-7-2007 u 13:46

hehe... pa naravno... ali je lose svetiti se... to je nepotrebno gubljenje zivaca i vremena... jednostavno upamtis i distanciras se...

Mila - 6-7-2007 u 13:47

ma ko rekao da se svetis ???? to opet treba ostaviti onim prepametnima oko njih se izgelda sve i vrti ovih dana...????
:a080:

cuñaoooooooooooooooo - 6-7-2007 u 14:14

da,da ali kad tad opet ce ta osoba mene potraziti,i sta onda da uradis,ostaje ti samo da mu vratis,jer kad se setis sta ti je uradila...

stela - 6-7-2007 u 14:27

...onda ona za tebe jednostavno ne postoji vise i kad krene kod tebe moze samo vrata da poljubi i nista vise...hihihihi

cuñaoooooooooooooooo - 6-7-2007 u 14:52

pa mozda:singing:

Ludvika_Lempäälä - 6-7-2007 u 15:13

ako ti naidje zgodno da se osvetis, samo izvoli, ali nemoj da trazis posebno... kao sto stela kaze... ne postoji vise za tebe ta osoba... samo upamti da ti se ne ponavlja vise... hehe...

cuñaoooooooooooooooo - 7-7-2007 u 01:30

na volim da se svetim,ali ako bas moram nesto uraditi nece biti neka jaka osveta samo vracanje duga,dovoljno

libi - 7-7-2007 u 08:36

Moja deviza je :
" dobro se dobrim vraca " , odnosno "milo za drago" sto je u osnovi ista stvar...:wink1:

cuñaoooooooooooooooo - 7-7-2007 u 14:45

e bas tako Libi

analu - 24-12-2007 u 09:14

Jesam zlopamtilo.Kad mi neko namerno nesto lose ucini,prvi put jos precutim,ali drugi put vec proklinjem.

keva - 24-12-2007 u 12:16

ne, brzo opraštam i zaboravljam

maki - 24-12-2007 u 12:19

Ma sve se vraca, sve se placa!

libi - 26-12-2007 u 17:12

ne poznajem vece zlopamtilo od sebe same...http://i235.photobucket.com/albums/ee273/RobertsRowdyRancher/SNAKE.gif

Mila - 26-12-2007 u 22:17

ma ja ne pamtim sta sam juce jela a kamoli sta i ko i kako me zeznuo i bas mi je drago sto sam takva.....ali zato kad se nesto desi planem i bezi od mene tog momenta i posle nekog vremena ne znam ni sta me je potreslo.......guska bila, guska ce da umre ali nema veze bas mi je lepo....

libi - 24-1-2008 u 19:14

e sada bre Mila, bre Milice...http://www.echecsetmaths.com/atelier/gifs/smiley/mf_wink.gif
... ne verujem da bas ne pamtis sta si juce jela...

Evo mali savet od najveceg zlopamtila na svetu:
Malo se pomucis i setis se sta se "papilo"cak i pre tri dana!!!

Radi li?

cuñaoooooooooooooooo - 24-1-2008 u 19:36

treba biti malo,jer je narod takav

stela - 24-1-2008 u 19:40

Ja jesam veliko zlopamtilo ... priznajem

Mila - 31-1-2008 u 19:33

Citat:
Originalno postavio/la libi
e sada bre Mila, bre Milice...http://www.echecsetmaths.com/atelier/gifs/smiley/mf_wink.gif

Radi li?
ajde sad iskreno da te pitam libi, jel imas ti nesto od toga sto se secas sta si jela pre tri dana???? jel te to drzi sitom kad ne jedes posle tri dana????
kazi ako nisam u pravu? ljubi tebe tvoja drugarica ne pamtim nista i necu da pamtim a znas sta isti djavo i tebi sto pamtis i meni sto ne pamtim isto nam se hvata samo sto je meni malo lepse meni se mozak luftira i uziva na promaji.......

Mila - 31-1-2008 u 19:35

Citat:
Originalno postavio/la cuñaoooooooooooooooo
treba biti malo,jer je narod takav
e u tome i jeste stvar sa takvim narodom se i ne druzim i iskreno da ti kazem bas mi je super....

keva - 1-2-2008 u 11:13

Mila na istim smo talasima

libi - 1-2-2008 u 18:11

Citat:
Originalno postavio/la Mila
Citat:

Radi li?
ajde sad iskreno da te pitam libi, jel imas ti nesto od toga sto se secas sta si jela pre tri dana???? jel te to drzi sitom kad ne jedes posle tri dana????
kazi ako nisam u pravu? ljubi tebe tvoja drugarica ne pamtim nista i necu da pamtim a znas sta isti djavo i tebi sto pamtis i meni sto ne pamtim isto nam se hvata samo sto je meni malo lepse meni se mozak luftira i uziva na promaji.......

Cek bre Mila, drugarice...ja zapamtim sta sam jela pre tri dana...necu to opet da jedem, bude mi muka, ako mi se servira ponovo. Eto, o tome pricam.

Mila - 1-2-2008 u 18:57

ajde sad libi da se vratimo na temu objasni ti meni kako si onda zlopamtilo?????

Rokerka - 1-2-2008 u 19:52

hahahahahahahaha :010:

libi - 2-2-2008 u 15:59

Auuuuuuuuuuu bre Mila, sto ga bre iskomplikova skroz na skroz?

Mila - 3-2-2008 u 19:12

Citat:
Auuuuuuuuuuu bre Mila, sto ga bre iskomplikova skroz na skroz?
libi duso pod komplikovanim zvezdama sam rodjena hehehehe.......a sto je najtuznije takva sam po celom telu ,,,,,uh ko me nezna skupo bi me platio, a ko za jos skuplje hihihihi...

Rokerka - 3-2-2008 u 19:21

:hehehe::hehehe::hehehe:

libi - 3-2-2008 u 20:10

:a040: Ja sam jos uvek zlopamtilo...

Mila - 3-2-2008 u 20:17

:g010: evo da te prodje libi.......

libi - 3-2-2008 u 20:24

joj...mila...http://i174.photobucket.com/albums/w94/sunnyChrisLa/Dance/dancing.gif

:g010:

pan - 3-2-2008 u 20:35

pa sad...pamtim zla ali ne uzvracam istom merom, ako se to zove zlopamtilo onda jesam. Ja sam ti vise za devizu "ti meni zlo ja tebi dobro "

libi - 8-2-2008 u 16:18

ih bre Pan...to je zastarela deviza...Imam ja devizu, nego ne smem od Mile...`oce da bije...

cuñaoooooooooooooooo - 9-2-2008 u 19:05

pa mislim da nisam toliko zlopamtilo,a trebala bi malo biti

libi - 11-2-2008 u 23:53

Recite mi jedan dobar razlog da u zivotu ne budem zlopamtilo...

Mila - 12-2-2008 u 00:33

Citat:
ih bre Pan...to je zastarela deviza...Imam ja devizu, nego ne smem od Mile...`oce da bije...
ma nisam ja bas toliko opasna libi duso.....necu bijem samo malo po prstici dobijete i to je sve........

libi - 12-2-2008 u 00:43

evo pruzam prstice....

cuñaoooooooooooooooo - 13-2-2008 u 20:03

ZAVISI,MOZDA MALO

zuleee - 16-2-2008 u 02:29

pamtim samo dobre stvari,a losih se rado secam!

Sneza - 16-2-2008 u 17:43

Jao ja tesko zaboravljam. U stvari ne zaboravim nikad, ali nisam osvetnica.

libi - 17-2-2008 u 12:37

Osveta dolazi sama... cak i kada ne razmisljamo o njoj. Po principu...sve se placa, sve se vraca...

koje sam ja nevidjeno zlompatilo, idi begaj...

stela - 17-2-2008 u 15:13

I ja sam zlopamtilo veliko...ma koliko se trudila da uvredu neku ili neku drugu ruznu stvar izbacim iz glave, ne ide urezalo se to duboko negde u glavi ali docice jednom i mojih pet minuta...ne da uzvratim istom merom vec da to osobama koje su mi naskodile na neki nacin kazem i dokazem da su pogresile, bilo recima ili mozda i nekom uslugom sa dodatnom porukom koju ce nadam se razumeti.