RTM Forum - Zasto ljudi lazu? (original)

Zasto ljudi lazu?
stela - 14-4-2007 u 12:22

Lazi je oduvek bilo i uvek ce biti. Nekima je laz profesija, nekima zabava a neki pak lazu da bi izbegli svadju itd.

Od malih nogu ucimo da ne smemo da lazemo, da to nije lepo i da ne donosi nista dobro. Sto je i tacno jer "U lazi su kratke noge" to svi znamo.

Sta vi mislite o svemu ovome. Zasto ljudi lazu? Jeste li vi slagali nekog? I zasto? Kako se osecate kad vas neko slaze?

Rokerka - 14-4-2007 u 18:00

ne volim da lazem....
ali kad je neko zezanje u drustvu,sto da ne...svi smo takvi,inace da slazem nekog bas ono,ne....sta imam od toga-nista!

stela - 16-4-2007 u 12:28

samo grizu savesti i probleme Roki

dedinlukac - 16-4-2007 u 15:43

ja koliko sam video ima vishe tipova lazi. ne znam da objasnim... vecinom njih nije zadovoljna svojim zivotima i umesto da neshto preduzmu zive u svetu lazi. ima i onih koji se u svoje lazi uzive pa pomisle i oni da je to istina.
recimo, ljudi neki lazu kako imaju ovo, ono, kako su ne znam ko i shta da bi valjda bili cenjeni u drushtvu,a u stvari sve je kontra.
ima onih, koji su zapali u neke probleme pa lazu da se pochupaju.
ima i onih koji lazu,a to vecina koristi (vozachi kad prekorache brzinu,pa kao nisu ishli toliko i shta ti ja znam, ili kad mushkarac laze devojku ili devojka mushkarca) to su vec neke lazi koje su potrebne,ali naravno, i tome dodje kraj. prodjesh jednom, dva puta ali vec posle padash...
a ima sluchajeva gde se neke lazi koriste zbog samo odbrane kada te neko napada ko je u poziciji i ima jaka ledja pa morash da slazesh, tipa, da taj dan nisi bio uopshte na tom mestu i tako to...
a ima i onih lazi kada npr. nekom neshto sakrijete kada ste u drushtvu da bi ga zezali i kad on kaze da je to kod vas vi kazete da nije (slagali ste na prvu)
ma ima mnogo toga.

znachi, malo sam sada izfilozofirao,ali pitanje je veoma opshirno. sama rech LAZ je po meni mnogo komplikovana i slozena rech ;)

stela - 16-4-2007 u 21:30

Citat:
Originalno postavio/la dedinlukac
ili kad mushkarac laze devojku ili devojka mushkarca) to su vec neke lazi koje su potrebne,ali naravno, i tome dodje kraj. prodjesh jednom, dva puta ali vec posle padash...

e Djole ovo ti je najbolje :hehehe::hehehe::hehehe:

potrebne lazi :hahaha:

Rokerka - 16-4-2007 u 23:09

:a080::a080::a080:

Ludvika_Lempäälä - 13-6-2007 u 03:37

Ej, skroz dobra tema. Kada sam bila mala govorila sam da cu biti advokat jer volim da lazem, to mi pricinjava zadovoljstvo i jako sam dobra u tome, ali nista od toga. Nije to tako jednostavno.

Danas mi laz sluzi samo kao ograda. Zapravo, mislim da lazi nisu kada nesto precutis, ne? Sa velikim zadovoljstvom mogu reci da moji drugovi iz osnovne skole i gimnazije, kolege sa fakulteta, neki drugi iz organizacija u kojima sam bila, ne znaju ama bas nista o mom privatnom zivotu. Cak ni najblize komsije ne znaju nista o meni, samo onoliko koliko dobiju... Na ovom forumu sam sama sebe iznenadila koliko sam informacija iznela o sebi... To mi se jos nije desilo. mozda neko misli da je to premalo, ali znajuci sebe mogu reci da je to odlicno. Mozda zato sto su ljudi ovde fini, ko zna. However, i dalje mi pricinjava zadvoljstvo slagati.

Posebno radoznale komsije, neke zlobnike i sl. Interesantno je videti sta se posle od te lazi desi, kakva je prica nastala... I od istine se ispredaju legende, a od lazi... To treba videti...

U principu, ne lazem ljude do kojih mi je stalo i trudim se odgovoriti iskreno. Ako pak ne zelim da odgovorim, izbecu odgovor. Ne zelim lagati bas sve i svakoga...

Da li mene neko laze? To mi je apsolutno svejedno. Ucena sam tako da ljudima ne postavljam pitanja koja se ticu njihove privatnosti, da ne budem indiskretna. Jedino ne volim kada mi ljudi lazu, a nisam ih nista ni pitala... to me izludjuje.

Laz i istina se mogu videti u covekovim ocima.

stela - 13-6-2007 u 07:15

Citat:
Originalno postavio/la Ludvika_Lempäälä
Laz i istina se mogu videti u covekovim ocima.

O-oO-oO-o

a zato su tvoje slike tako tamne i mutne hihihihihi

:lol2:

Alapachica - 13-6-2007 u 07:29

Jednom sam pročitala nešto što je ostavilo jak utisak na mene, ne znam čije su to reči:
"...možete varati, lagati, vrijedjati ali najgori okus u ustima je onaj koji ostaje kada znate da ste svjesno slomili necije snove..."

Tako da vođena time ( šta mislite da ću reći da ne lažem?! hehee)
pazim da pri tim svojim malim lažima niko ne bude povređen. E, sad stoji i to, da neko misli da ne postoje male i velike laži ali ja se ne bih složila s tim.Nekada treba recimo nekoga zaštititi od istine,možda bi istina bila mnogo bolinija od neke male laži.
Ako trenutno nisi raspoložen za neku osobu koja ti je inače draga,naravno da nećeš reći .." E,smaraćeš me ,nemoj da dođeš"Već je bolje ono:"Neću biti kod kuće popodne!" i zavališ se u krevet da provedeš sa sobom kvalitetnih sat vremena ili da sediš i čekaš kada će taj neko da ode!:bored:

Ludvika_Lempäälä - 13-6-2007 u 23:14

Pa ja volim reci istinu kada me pitaju za iskren odgovor, mada ljudi tada cesto ne zele da cuju iskreno sta mislis. Osim toga, rekla sam da uzivam da slazem ponekad i u odredjenim situacijama, a takvu jednu je Alapachica savrseno opisala - kada hocu da luftiram, a neko zeli da mi "oduzme" vreme...

Stela... hmmm... takav je film... sta da ti kazem...

freakch - 15-6-2007 u 23:00

nisam za laz vise volim iskrenost ali ...ebiga mora se nekad..... lazem samo kad zatreba ...........u retkim situacijama .....:lol:

Ludvika_Lempäälä - 16-6-2007 u 00:29

Ljudi zele i vole da im se laze, ali ne zele da saznaju da im je slagano... Cudna je ta priroda ljudska...

Alapachica - 18-6-2007 u 09:50

Citat:
Originalno postavio/la Ludvika_Lempäälä
Ljudi zele i vole da im se laze, ali ne zele da saznaju da im je slagano... Cudna je ta priroda ljudska...

Veoma mudro!!!

sinnerman - 18-6-2007 u 09:52

losha je laz skroooooz,aj trenutno i da iscoolirash ali ostavlja to i posledice dugo,duuuugo ponekad

Jeca - 19-6-2007 u 06:25

Lazi iz koristi, iz zastite, ima onih lazi iz ''necu da znate kako mi je''...sve je to u ljudskoj prirodi, lazem nekad i sama.Mrzim lazi i gadim se onih ''danas sam jeo pasulj'' a on udarao po krompiru....znas ono , on ''dobar dan'' a ti zavesu pomeris da potvrdis jel jeste dan!Imas ljude koji su ''hronicni'' lazovi bez ikakvog povoda i takve nikako ne volim.

Svaka laz, kao i svaka istina, imaju svoju dusu i razlog, prema tome, laz je po mojoj teoriji kao i istina jako veliki pojam i KAD ZLONAMERNA NIJE, trudim se reci za nekoga da nije rekao istinu, pre nego sto cu ga osuditi da je lazov! Neverovatno je koliko taj pristup razmisljanja i izjasnjavanja sacuva niciji karakter...moje misljenje eto.

Ludvika_Lempäälä - 20-6-2007 u 03:18

Bitno je da ljudi dosta cesto svesno lazu, pa posle kazu da su morali da slazu, mada su zapravo hteli. Jer ako nekada hoces da sacuvas prijateljstvo, neki deo svoje licnosti za sebe, jednostavno slazes svesno i namerno zato sto nesto hoces da ostvaris, ali nije neophodno, nisi morao. Mozes jednostavno da kazes istinu uvek. Pitanje je koliko drugima to prija i sta zelis da postignes.

Pravilo je: Ako lazes, lazi kako treba. Neka zvuci istinito. Neka se kotrlja...

Jeca - 6-7-2007 u 08:46

danas sam slagala kako bih zastitila svoju stariju cerku ... jesam li ispala lazov?

Ludvika_Lempäälä - 6-7-2007 u 11:40

Veeeliki lazov... :hahaha: Zavisi sta si slagala... Jel' prijalo? Onako, kada kontas da ti sve veruju... Pa se ohrabris, pa slazes jos bolje... hehe...

Svi lazu... Ako ne lazu druge, lazu sebe... To je u ljudima...

cuñaoooooooooooooooo - 6-7-2007 u 14:24

svi mi lazemo kad moramo

Ludvika_Lempäälä - 6-7-2007 u 15:35

I kada ne moramo...

cuñaoooooooooooooooo - 7-7-2007 u 01:26

pa da i kad ne moramo bas tako Ludvika

stela - 6-8-2007 u 21:44

Zasto ljudi lazu?

iz dosade verovatno

Sofija - 7-8-2007 u 17:55

Ja nikad ne lazem:baby2:
:lol::lol::lol:

Rokerka - 8-8-2007 u 02:11

slazem se sa stelom.....

Jeca - 8-8-2007 u 06:06

neki lazu jer ne znaju biti zanimljivi drugacije

Rokerka - 8-8-2007 u 13:32

e da znas Jeco....ja sam upoznala neke cure koje su tako glupe i samo gledaju kako da privuku neciju paznju i onda pocnu da izmisljaju stvari i lazu samo tako....
i mnogo me nervira kad neko hoce da bude u centru paznje,a ispadne bas glup.....strasno!!!

Renata - 19-8-2007 u 12:42

...zato sto su nezadovoljni sobom i svojim zivotom, a previse su lenji da bi nesto povodom toga preduzeli..

Mila - 19-8-2007 u 18:11

zato sto su lazovi........

stela - 21-8-2007 u 17:57

tako je Mila...hahahahaha

Rokerka - 21-8-2007 u 20:05

...zato sto nemaju druga i pametnija posla......

cuñaoooooooooooooooo - 15-9-2007 u 12:10

zato sto nemaju drugo sta da rade

stela - 15-9-2007 u 18:52

neki lazu iz navike, neki da bi pokrili svoje greske u svakom slucaju lazova ima svuda i to na pretek

viki - 15-9-2007 u 19:05

nemaju sta drugo da rade pa onda lazu hehe

freakch - 15-9-2007 u 20:15

ma mora malkice i da se laze ...........da bi bilo zanimljivije .......

cuñaoooooooooooooooo - 16-9-2007 u 00:48

svi ponekad lazemo,ali neki lazu i vise nego sto treba

Huba-buba - 16-12-2007 u 01:09

Ljudi lazu da bi bili u centru paznje, da bi se prikazali u drugacijem svetlu, da bi nekoga povredili...

cuñaoooooooooooooooo - 16-12-2007 u 12:17

ni oni sami neznaju zasto lazu,nemaju drugih obaveza

stela - 17-12-2007 u 08:54

nekima je mislim urodjeno da lazu...neki su stvarno nepopravljivi

libi - 19-12-2007 u 15:12

Svako u zivotu makar jednom slaze...Zasto, zna on sam.
I to nije strasno. Laz je tu medju nama i u nama.

Patoloska laz je bolest i treba se leciti jer patoloski lazov ne zna zasto laze.http://img295.imageshack.us/img295/4484/getwrgaimgga0.gif