RTM Forum - Sta je ciji posao? (original)

Sta je ciji posao?
stela - 22-1-2007 u 14:56

Kucni poslovi:kuvanje, peglanje, pranje prozora, kupanje dece, menjanje sijalice itd...

Ima li tu nekog pravila ko sta u kuci treba da radi?

Nekad je zena bila zaduzena za kucu i decu, kuvala je a muskarac je samo jeo...(nije znao da kuva ili nije hteo?)...i za teze poslove.

Sta mislite o toj podeli kucnih poslova?
Muski znate li da kuvate?

Mila - 22-1-2007 u 16:04

Stelice a mogu ja nesto da kaem nemam pisu hihihihi...

Sad bez zeza, jbg nikad nismo nesto poslove puno delili, Srele ne zna da kuva i ne trudi se puno ali na primer obozava da pravi gibanicu to samo on uglavnom i radi u mojoj kuci hihihi, sta da kazem za decu monogo su matori niko nista sad ne radi oko njih (rade oni oko nas nerviraju nas mnogo dobro hehehe), ali dok su maleni bili oboje smo ih podjednako i mazili i pazili, znaci kako ide po redu......Toliko od mene za sad.....

stela - 23-1-2007 u 08:48

pa Mila sta da kazem...osim da ni ja nemam pisu...:hahaha:

a posto je i ovo ozbiljna tema a ja danas mnogo neozbiljna, svraticu sutra da se izjasnim:smilegrin:

pan - 23-1-2007 u 17:00

kod nas u kuci ima podele posla,svako radi ono sto najbolje zna i ume,dok ostale poslove radimo zajedno kao sto je pranje vesa ili sudja (mislim stavljati u masinu i nije neka filozofija)
ovo ne kazem zato sto...znate vec zasto-hihihihihihi

meda - 24-1-2007 u 11:47

:whistle:

freakch - 24-1-2007 u 20:20

podela je bila u ona komunisticka vremena ..sad je demokratija ...........
a i zene su jace....:karate:

Mila - 27-1-2007 u 16:55

slusaj ti njega gabi druze pa nemoj sad tako hihihihihi...............

Rokerka - 27-1-2007 u 18:35

kod nas niko nema odredjeni posao.svako radi sta stigne...(a ja sto radim......)hehehehe

freakch - 27-1-2007 u 18:43

ni kod mene nema nista odredjeno uglavnom radim ono sto zena kaze :hehehe:

Rokerka - 27-1-2007 u 18:46

pa i treba da radis sta ti zena kaze.....:drool:

freakch - 27-1-2007 u 18:48

uglavnom je to ono......... ajde ostavi to ja cu idi gledaj fudbal.........:whistle: :cool:

Rokerka - 27-1-2007 u 18:49

:hehehe:
al' ti fora sad....:smug:

stela - 20-3-2007 u 13:49

I sta bi s podelom posla?

Doktor - 21-3-2007 u 02:21

heheh...kod mene pola radim ja, a drugu polovinu opet ja.....:)

Renata - 22-3-2007 u 00:57

Ja .... pa kad bi ljudi na mene cekali...hihihii...sa mojim radnim vremenom....hihii.........:blush:

analu - 7-2-2008 u 12:23

Svaka devojka ima prvo preveliku zelju da se uda ,jer se boji da za par godina nece trebati nikom pa ni sama sebi.Ondadidje taj svecani cin udaje ,kad inace svi gledaju samo u nju i jedino je ona u centru paznje.Onda dodje jedno dete,pa drugo ,ako si naivniji ondaides dalje.Radis kao rob od jutra do veceri,jer svakom nesto treba,pa i njemu tvom cenjenom muzu koji je vec odavno napravio i preveliku rupu na trosedu,na kom ga ti i redovno pokrivas kad slucajno zaspe ( ato je svakog dana posle poslednjag sazvakanog zalogaja rucka) , jer je daj boze da se prehladi,jer onda ima opravdan razlog za lezanje na tom istom trosedu.Skuvas mu ikafu po podne jer kad se probudi treba mu podici raspolozenje,da dragi ne buderaspolozen.A onda kad deca porastu(cemu si ti najvise zasluzna) on se sav bitan ponosi svojim sinom,za kog nije ni primetio da je porastao.Ovo nije za sazaljevanje,ovako zivi 80% zena ,mogu da garantujem.Muskarci nemojte se ljutiti,samo pogledajte svoje stomake koje ste nabacili odmah posle zenidbe.Jako je malo onih koji su ozenili zene koje su ih dresirale.Da mi je sad jedan dresiran.

stela - 7-2-2008 u 14:04

@analu
Moram da kazem da si ovo bas lepo napisala i da se sa ovim u potpunosti slazem...stvarno je tako.

Moram ipak da pohvalim svog muzica...on ne spada u onih 80%.
Pitam se samo da li bi isti takav bio da se ozenio sa nekom drugom koja na svet, ljude, drugacije gleda i razmislja ne kao ja?
Pitanje je sad da li je stvar dresure ili je jednostavno covek takav od rodjenja ili tako vaspitan?