RTM Forum - Shta bi ste menjali u zivotu kod mladih?! u vashem kraju! (original)

Shta bi ste menjali u zivotu kod mladih?! u vashem kraju!
dedinlukac - 12-4-2006 u 00:04

Ako je moguce da se konkretno navedu primeri i razlozi zasto bas to sto je navedeno

Mila - 12-4-2006 u 04:33

Pa ja bih promenila kompletnu omladinu, vidis pocela bi od tebe hihihihihi................

dedinlukac - 12-4-2006 u 12:59

leleeeeeeeeee. od mene je i bog digao ruke tako da.....
uzalud bi potroshila svoje vreme.

Mila - 13-4-2006 u 04:07

Ma zekim se ja sa tobom, ne bi ja tebe menjala, sta bi mi bez tebe ovde.....
A ni omladinu ne bi menjala svaka omladina ima vrline i mane, mora da ih pustimo da zive jel tako?

stela - 13-4-2006 u 12:18

Nista, stariji bi trebali da se malo promene i prihvate promene koje su neizbezne i mladima posvete malo vise paznje.

dedinlukac - 13-4-2006 u 22:29

stela, za ovaj odgovor imash jednu chokoladu od mene!

sedmicaaa - 22-5-2006 u 00:13

ma nista ne menjati sve ide svojim tokom !

MaWa_ShMiZlA - 1-6-2006 u 14:56

Citat:
Originalno postavio/la dedinlukac
Ako je moguce da se konkretno navedu primeri i razlozi zasto bas to sto je navedeno

Manje alkohola i droge NIKAKO ..!

Iz par razloga. . Koliko sam u to upucena stradaju sve vishe mladih zbog voznje pod alkoholom.. A shto se droge tiche: Pre par godina, bar u nashim nizim krajevima dole nije ih bilo toliko a u zadnje vreme ih ima sve vishe, pa se pitam, ako je tako siromashna zemlja odakle toj dechici od 13 godina pa navishe, toliko love za drogu i za te gluposti..? ZALOSNO..! :(

dedinlukac - 3-6-2006 u 03:47

odakle love?
pa jednostavno
roditelji.....
aman, roditelji su najvishe krivi!!!
evo ovako, vecina zna da radim u shkoli i evo vam primer!!!

pre neki dan je doshao chovek da vidi kakav je njegov sin u shkoli prvi put!!!!

sin mu zavrshava sada 8 razred....
pa shta vishe da se pricha. nikada nije dolazio bre u shkoli!!!

RODITELJI!!!!
oni su najvishe krivi!!! njihovo vaspitanje!!! za sve imaju vremena samo nemaju za svoju decu!!!!!
i uvek je neko drugi kriv!!! uvek su njihova deca svecke i tako to!!!!

kikiriki - 3-6-2006 u 06:34

Lako je tebi da kudis roditelje...kad si ti jos omladinac ..titov pionir...kad budes roditelj drugacije ces da se dernjas na nas nevine ...hehehe

dedinlukac - 3-6-2006 u 16:51

ma sve si nevin
hahaha

dedinlukac - 3-6-2006 u 16:52

ti si gori nego ova nasha omladina
hahahaha:mad:

XoNNiX - 8-7-2006 u 15:39

Ja bih malo dedi(da,da...ovom ^gore^) rekao da smanji sa shljivovitzom! :P

MaWa_ShMiZlA - 8-7-2006 u 16:45

xaxaxa :D

dedinlukac - 9-7-2006 u 16:05

ocu ja
al` ne mogu
ovaj kikiriki me uvek iskvari
taman kazem necu vishe
on izbaci flashu i ja sad
kako da odbijem
:P

MaWa_ShMiZlA - 10-7-2006 u 00:18

Pa da "uvek drugi krivi" :P

dedinlukac - 10-7-2006 u 01:39

pa da ;)

Doktor - 19-11-2007 u 22:55

pa jok...:jao:

keva - 20-11-2007 u 10:07

Nista posebno ne bih menjala, mozda da malo vise rade na sebi, da malo vise citaju, da uzore traze u ljudima koji su radom i trudom dosli do uspeha, a ne u tajkunima i "zvezdama" estrade.

Huba-buba - 16-12-2007 u 00:56

Promenila bih vecernje vreme izlaska u grad, da izlaze u vecernjim satima a ne u nocnim...i jos svasta, ali ne bih da ovde nekom stanem na zulj :nunu: , tek sam stigla :D

analu - 13-2-2008 u 09:56

Sistem je promenio roditelje,koji samo razmisljaju stako ima ,sta vozi ,gde se oblaci.Pamet nije bitna ,ali nacionalnost jeste.To se ve lagano prenosi na decu,od samog rodjenja i eto za kratko vreme u kuci vam odrasta dete sa totalo izoblicenim pogledom na svet.Sve sto nije bitno,bitno je ,deca koja uce su streberi ,ona koja ne uce su COOL.Majka sam dvoje dece , dolaze mi kuci druga deca ,uzrasta (oko 7 godina),zgrazavam se.Posledica takvog ponasanja dece je sedenje dece u drusvu odraslih dok se govori o stvarima koja nisu za decije usi i sredina iz koje nikad nisu izasli.Mi koji sad i mamo cetrdesetak godina bogatoji smo od danasnje omladine jer smo uimali priliku da koliko toliko prodjemo malo sveta.Uzmite na primer ekskurzije.99% tadasnje dece je obisao malte ne celu bivsu Jugoslaviju,sad deca ni ne znaju sta je to.Bili su makar jednom sa skolom na moru,koliko sad dece nije izaslo iz mesta u kom zive,jedino ako imaju srecu da imaju babu i dedu na selu da imaju priliku da vide kako izgleda neka domaca zivotinja.Jedino sto imaju priliku da vide su filmovi puni nasilja,crtani filmovi koje ni ja ne razumem i borba za novcanu prevlast.I sada ocekujemo da nam deca budu normalna.

Sneza - 16-2-2008 u 19:27

Ma nasa omladina je zlatna, s`obzirom na to u kakvoj sredini zive.
Zapitajmo se koliko se mi "matori" angazujemo i sta preduzimamo da nam deca budu dobra i primerna.
Mi smo ogledalo nase dece!
Necu da govorim o tome kako je moja generacija bila vaspitavana. Bilo je i tada izuzetaka.
Vremena se menjaju i svako vreme nosi svoje breme,
ali sta reci kad vam drug vaseg deteta dodje u kucu i prica kako je jedva od oca iskamcio koji dinar za izlazak.
Jednostavno ga je ucenio, rekavsi mu:
" Ako mi ne das pare, odacu te mami da ste ti i Pera sinoc pusili travu! "

Eto kakav primer roditelji daju svojoj deci i sta sutra da ocekuju od njih!?

Sneza - 16-2-2008 u 19:29

Potpisujem Analu!!!

stela - 17-2-2008 u 15:08

@analu
Bas si lepo napisala, istina je...na zalost

analu - 21-2-2008 u 13:16

Je i moj suprug se svojski borimo da i mi i nasa deca ostanemo normalni u ovo ludo vreme.Da zive sa tim da je normalno zavrsiti fakultet i ici gde ga posao povede.Pa tako sam i ja zavrsila,a ne da se zadovoljavaju sitnicama,ali to ce morati radom da steknu,a mi cemo im pomoci koliko budemo mogli.
Drago mi je da sa nakim jos delim misljenje mada vas ne poznajem(Sneza i Stela).HVALA NA PODRSCI.

DANICA - 22-2-2008 u 10:54

Analu je skroz u pravu ja se slažem sa njenim mišljenjem