RTM Forum - (Ne)Kultura pusaca (original)

(Ne)Kultura pusaca
Sneza - 16-1-2009 u 19:36

1. Ne pusiti u kuci gde ima male dece
2. U kuci gde nema piksle na stolu ne paliti cigaretu
3. Ne paliti cigaretu za stolom, dok drugi jedu
4. Ne bacati pikavce kroz prozor, jer onome ko je sprat ispod moze pasti zapaljena cigara na glavu
5. Ne raditi nikakve poslove po kuci (kuvanje, usisavanje, varenje, busenje, zakucavanje eksera, krecenje, servisiranje kompjutera...) sa upaljenom cigaretom u ustima
6. Ne pozvoniti nikom na vrata drzeci zapaljenu cigaru

Jesam strastveni pusac, ali ove stvari me potpuno izludjuju!
Juce mi je dosla jedna rodjaka, i usla u predsoblje sa zapaljenom cigaretom. Pa majku mu, zar nije mogla da se strpi od parkinga do mene, 50 metara!?
Nece da udje u kucu jer zuri, a cigara joj dogorela do kraja. Pola pepela mi je istresla na stazu u predsoblje, a kad je pikavac dogoreo samo je otvorila vrata i bacila ga u hodnik.
Pre neki dan mi je bio majstor da popravi TA pec i jos neke stvarcice oko struje. Covek radi i ne vadi cigaru iz usta! Dim mu kulja pravo u oci, uopste mi nije jasno kako nesto vidi od tog silnog dima!?
Izasla sam na terasu da istresem stolnjak, kad odozgo pade upaljen pikavac. Zamalo ostah bez kose, a bog`me i bez glave!

AOCKAI - 22-1-2009 u 02:28

Hahaha, desava se!

Ali i ne primetis dok ne osetis na svojoj kozi, zar ne?

I mene su posipali pepelom ali se ne ljutim, verovatno sam i ja nekog.

Sneza - 24-1-2009 u 02:16

:anim-jjd:

libi - 24-1-2009 u 14:03

Ja postujem pravila koja je Sneza navela, mada njih ima mnogo vise...Mene je ta cigareta i moja nekultura osramotila mnogo puta...tako da sebe smatram nekulturnim pusacem, mnogo vise nego druge, jer sebe najbolje poznajem...

Recimo...kada mi u zadimljenu kancelariju udje stranka...ziva se pojedem od sramote, pa razmisljam...vidi li me uopste...
Kada pijem pice sa nepusacem (muskarac),koji mi sve vreme prica o stetnosti duvana...ili jos gore, kaze "Molim te, skloni tu cigaretu, smeta mi dim !"Ili, ako se bolje poznajemo, kaze :"Bas si sada morala da zapalis"!
Kada mi brizni otac koji je ostavio cigarete kaze..." Mogla bi da izbacis punu pepeljaru iz svoje sobe, kako ti ne smeta..."
Ili, kada, zapalim cigaretu, radeci svoj posao, u kancelariji nepusaca, za koga znam da mi nikad nece reci da mu smeta...
Eto...to su moji primeri nekulture i sramote...Gore od svega je sto ne cinim nista da to promenim...a svesna sam svojih gluposti...

Sneza - 24-1-2009 u 15:15

I ja se stidim svoje pusacke nekulture i trudim se koliko god mogu da budem uvidjajna prema nepusacima.
Najgore mi je kad zapalim cigaretu u drustvu gde su svi antipusaci. Tada se osecam kao najveca seljancura.

Sneza - 24-1-2009 u 15:30

Na Minhenskom aerodromu ima jedan stakleni kavez za pusace. Unutra stoji gomila ljudi i dimi, prolaznici nepusaci zastanu pored tog kaveza i sa prezirom posmatraju one unutra. Boze, koje ponizenje! Ne bih usla u tu prostoriju, pa taman da znam da cu da umrem ako ne zapalim cigaretu.

libi - 25-1-2009 u 17:09

Hehehehe...E taj kavez je odlična stvar...pametno... ;)

cokan - 25-1-2009 u 20:42

:bawling:Iskreno žalim sve pušače zbog toga.

libi - 27-1-2009 u 00:53

Ne treba nas zaliti...treba nas pokaznjavati...:nunu:

cokan - 27-1-2009 u 15:12

DA, poskupeti cigarete na sedam i više evra:whistle::whistle::whistle:

libi - 28-1-2009 u 01:16

Da slazem se...:)

Sneza - 29-1-2009 u 03:02

Nemojte ljudi k`o boga vas molim! :anim-jjd:
Ja cu da kupim onu elektronsku cigaretu. Jel neko to probao?

libi - 29-1-2009 u 12:41

Snezo, sta ti je to ?O-o

Sneza - 29-1-2009 u 13:51

Mnogo dobra stvar. Cigareta kao prava, normalno pusis ima i dim i ukus prave cigare. Radi na male baterije, koje se stave u filter.
Sad cu da pronadjem link, pa cu vam poslati

Sneza - 29-1-2009 u 13:56

http://www.stetoskop.info/Spas-za-pusace-elektronska-cigareta-167-s1-news.htm
http://elektricnacigareta.com/

sailor - 29-1-2009 u 18:01

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
Nemojte ljudi k`o boga vas molim! :anim-jjd:

Uze mi rec iz usta, hehehe...
Nego, Snezo, svaka cast za ovu elektronsku... Ako je iole pristupacna, i ja sam za...

DANICA - 29-1-2009 u 20:54

Nabrojala si sve što mene izluđuje

A da dodam mrzim kad neko uđe u lift sa cigaretom O-o

Sneza - 29-1-2009 u 21:53

Jeste Sailor, isto je kao prava cigareta. Ja sam probala i malo ima drugaciji ukus, kao kad predjes sa jacih na slabije cigare, ali brzo se naviknes.
Meni je jedan promoter dao tu cigaretu na koriscenje 5 dana, da probam i da je malo reklamiram i zaista za tih 5 dana nisam osetila potrebu da kupujem obicne cigarete. Nisam htela da je kupim, jer je kod njega kostala 150 eura, a na drugim mestima sam je nasla i za 60e.
Postoje muske (jace) i zenske (slabije. tj. sa nizim procentom nikotina).
U stvari, ta elektronska cigareta ima u sebi mali procenat nikotina, ali je to zanemarljivo i nema nikakvih drugih stetnih sastojaka (katran, smola itd...) Pusenje ove cigarete je dozvoljeno na svim javnim mestima.
Nije nikakva reklama, o ovoj cigareti se i sami mozete informisati na netu.
Ima ih sa mustiklom i bez mustikle. Ja sam narucila onu bez mustikle. Stize mi sledece nedelje, pa javljam utiske.
Sad nesto citam da nase ministarstvo zdravlja ne preporucuje ovu cigaretu, jer kod nas nije dovojno ispitana, a na drugim mestima dobijam informaciju da je elektricna cigara ispitana od strane svetske zdravstvene organizacije i da je apsolutno neskodljiva.
Ko ce ga znati!? U svakom slucaju bar necu da trujem ljude oko sebe.

maraja.b - 30-1-2009 u 14:31

Danas je svetski dan bez duvanskog dima. Koliko vas je to ispostovalo?

Sto se teme tice, mislim da ste malo preostri prema pusacima. Naravno, slazem se sa Snezinim pravilima i maksimalno ih se pridrzavam, u nekima se zaista pronalazim (mrzim kad neko zapali cigaretu dok neko drugi jede), iako sam konzument ovog poroka. Ovaj kavez za pusace mi je uzasan!!! Iako smo pusaci, valjda smo jos uvek ljudi??? Sada je izgleda trend da se pusaci smatraju vecim ubicama nego razni teroristi i kriminalci. Posto sam uglavnom u drustvu pusaca, mada imam i dosta prijatelja koji su nepusaci, ako im smeta, naravno da cu ugasiti/ necu zapaliti cigaretu. A da me neko smatra manje vrednom zato sto sam pusac i da me zbog toga osudjuje, onda nemam sta da trazim sa takvom osobom.

sailor - 30-1-2009 u 23:55

Uglavnom se slazem sa Marajom... (Izuzev ovog poslednjeg, ipak se druzim i dalje i sa onima koji me osudjuju, ali to je manje bitno)
U principu, sam sebe osudjujem najvise. Zasto sam uopste i poceo. Ja se divim onim ljudima koji kazu ''rekao sam sebi dosta i prekinuo sam''... Ja ne mogu... Eto... A voleo bih. Svako jutro kada se probudim, lose se osecam. (Znam da ce i sutra biti tako)... Al' opet - palim... A u zadnje vreme, (i to značajno vreme), stvarno ne palim cigaretu tamo gde ima bar i jedan nepusac, da ne pricam o mestima gde se inace ne pusi... Izadjem negde, pa zapalim... Na taj nacin manje pusim, pa ne samo da sam uvidjavan, nego i sebi cinim dobro.
Ali, bas zato se jos vise slazem sa Marajom - iako znam da ima i neuvidjavnih pusaca, zasto smo svi u istom koshu...? To mi lici na onu glupu praksu u nasim skolama - ako par djaka ne postuje neko pravilo (npr. ne vrati kontrolni koji im je dat da pogledaju roditelji), onda bivaju kaznjeni svi zajedno (i oni koji ga redovno vracaju)...
Mislim - ok - mi pusaci trujemo okolinu, ali... Uzrocnici globalnog zagrevanja truju je jos vise, pa nista... Nema kaveza za njih...

libi - 31-1-2009 u 12:00

eto ti sad...Kavez za pusace je samo metoda u borbi protiv pusenja...Zato i pozdravljam tu ideju...
Ako sama ne umem i necu da ostavim cigarete...neko ce mi vec objasniti da se trujem bez potrebe i da mi je mesto u kavezu...
Imam puno pravo da trujem sebe...pusicu u kavezu, ne smeta mi da budem tamo...cigareta je moj izbor...a samim tim i kavez je moj izbor...Pusi mi se...idem u kavez, normalno...
Potpuno mi je nevazno kako izgledam onima s druge strane...

Sneza - 31-1-2009 u 16:22

Citat:
Originalno postavio/la sailor
Ja se divim onim ljudima koji kazu ''rekao sam sebi dosta i prekinuo sam''... Ja ne mogu... Eto... A voleo bih.

I ja se divim tim ljudima. Moj karakter, sto se ostavljanja cigareta tice, je 0.
Onaj stakleni kavez za pusace je jedno veliko ponizenje i mislim da bih se jako lose osecala, ako bih tu usla.
Ne branim pusace, ali Maraja je u pravu kad kaze da nas, maltene, tretiraju kao ubice.
Nerviraju me nepusaci koji preziru pusace i tretiraju ih kao manje vredna ljudska bica. Iz nekih svojih zapazanja primetila sam da je medju takvima vise bivsih pusaca, nego onih koji nikada nisu pusili.
Negde sam procitala da je 2 sata setnje centrom u velikom gradu isto kao da ste popusili 3 cigarete.
Vise naskode izduvni gasovi automobila koji pored nas prodje, nego cigareta.
Ovim, uopste, neopravdavam nas pusace, dajem samo primer.

maraja.b - 2-2-2009 u 23:47

Idalje mislim da je taj kavez grozna metoda u borbi protiv pusenja. Sto rece cokan, poskupeti cigarete, tako se to radi u inostranstvu. Cigarete, one najgore, su po 2, 3 eura, pa izvol'te. Mada, ne postoje dobre i lose cigarete, one truju pa truju. Trenutno uzivam u ovom poroku, ali ne kazem da mi se nece smuciti u buducnosti, ali trenutno necu da ostavim. Mada i ne konzumiram ih nesto preterano, jedna kutija se razvuce i na 3, 4 dana, a imam i periode i od dve nedelje kad uopste ne zapalim. Da se razumemo, ne branim ni ja pusace, ali necu lazno da moralisem.

P.S. Niko mi nije odgovorio na pitanje iz prethodnog posta :(.

Sneza - 3-2-2009 u 00:26

Citat:
Originalno postavio/la maraja.b
Danas je svetski dan bez duvanskog dima. Koliko vas je to ispostovalo?

Maraja, bicu iskrena - Nisam ispostovala svetski dan nepusaca.
Znala sam za taj dan, jer me je tata zvao i upozorio da se bar taj jedan dan suzdrzim svog groznog poroka, ali nisam izdrzala da ne zapalim.
Ja ti se divim maraja, kad moze jedna pakla da ti traje 2-3 dana. Kod mene nema sanse! Ispusim najmanje paklu dnevno.
Jel` ce neko da organizuje svetski dan borbe protiv nepusaca?
Molim vas da me blagovremeno obavestite. :anim-jjd:

sailor - 3-2-2009 u 22:57

Nisam... Doduše, nisam ni znao da je taj dan, ali i da jesam, priznajem, ne bih ga ispoštovao... Nije zato što neću, nego zato što ne mogu. Mada, moram da dodam nešto - mene ti ''posebni dani'' izludjuju. Ja bih, na primer, više voleo da ne pušim celu godinu, a da pušim samo taj jedan dan...
Ali, da mrzim to što sam pušač - mrzim... Stvarno mrzim...

libi - 4-2-2009 u 01:09

Sve sto je Sailor rekao...vazi i za mene...

Mama_tvoja - 4-2-2009 u 15:06

I za mene važi http://i457.photobucket.com/albums/qq298/bakuta/shy203ax8.gif
Ne samo da nisam ispoštovala taj dan...stidim se, ali reći ću- brošuru "Ti si sledeći", sa onim jezivim slikama koje prikazuju moguće posledice pušenja, pregledala sam ovlaš, kroz oblak duvanskog dima, odbijajući to da prihvatim kao istinu. http://i457.photobucket.com/albums/qq298/bakuta/shy203ax8.gif

DANICA - 5-2-2009 u 21:34

Ja sam pušila od prvog razreda srednje do 21 godine kada sam ostala trudna. Dva tri dana pošto sam saznala da sam trudna sam ostavila cigarete i nije da mi se ne dešava da dođem u iskušenje čak sam i posle trudnoće nekoliko puta zapalila ali sva sreća ojačala sam dovoljno karakter da kažem sebi da neću pušiti i uvek pomislim na svoje dete i kako mogu njemu da naškodim i istog trenutka me prođe želja za cigaretom.

sailor - 5-2-2009 u 22:48

E, ovo se zove jedan pravi uspeh u zivotu... Stvarno, sto se toga tice - zavidim ti, kao i svima koji su uspeli u tome, u onom pozitivnom smislu...:bandit:

libi - 7-2-2009 u 02:10

Bravo Danice...to je karakter:a040:

Sneza - 7-2-2009 u 23:30

Svaka cast Danice! Divim ti se, ali ja ne mogu, nisam taj tip.
Volim sve sto vole mladi, pa nek ide zivot :hahaha:

libi - 16-5-2009 u 15:04

Za nas koji volimo....

http://home.planet.nl/~muije000/Humour/nieuw/cancer.gif

Sneza - 10-7-2009 u 21:17

Kupila sam elektricnu cigaretu. Super je, 3 dana sam izdrzala da ne zapalim!
Uopste nisam pozelela pravu cigaretu, ovo potpuno zadovoljava moju pusacku zavisnost.
Mana je sto se filteri menjaju, (za prosecnog pusaca, koji popusi 1. paklu dnevno, potrose se 2-3 kertridza) a tesko se nalaze. Ja sam sve filtere potrosila i sad trazim da kupim nove, ali mudri prodavci su se dosetili kako da zarade - kertridze za el. cigaru prodaju samo u paketu sa cigaretom, tako da je to veliki problem.

Sneza - 10-7-2009 u 21:20

Da li neko zna gde se mogu nabaviti samo kertridi za el. cigaretu?

libi - 14-7-2009 u 00:39

:shocked2: