RTM Forum - Da li je pristojno... (original)

Da li je pristojno...
stela - 25-10-2006 u 07:59

...zaviriti u partnerov mobilni?

Znate ono, zaboravljen mobilni na stolu ... pogledati sta se sve u njemu krije ili ne?

stela - 27-10-2006 u 08:33

Kad nece niko da ja pocnem prva.

Dakle ovako...nije pristojno i ja to ne radim a ne volim ni da partner meni dira mobilni. Nije da nesto krijem ali jednostavno necu, to mu dodje kao neka kontrola e a tako nesto ne mogu da podnesem.

Jeca - 27-10-2006 u 14:41

u globalu receno....nije u pitanju pristojnost ili nepristojnost vec u kakvoj se vezi ili braku nalazis...dakle poverenje!

fangio - 27-10-2006 u 18:40

ma to je bezveze, sta imas od toga da nekog spijuniras, pitanje je imas ili nemas poverenja, na tome se sve bazira....

stela - 27-10-2006 u 21:15

Pa i jeste tako ali koliko ljudi ima koji jedva cekaju da se docepaju tog mobilnog. Ali sad iskreno iako nemam sta da krijem ipak ne volim da mi neko dira mobilni isto tako da mi ceprka po tasni, ipak su to privatne stvari ... bar po meni. Ja to nikad nisam radila, ma koliko bila radoznala...NE

Jeca - 28-10-2006 u 06:39

Sasvim se slazem stela sa tobom...potpuno si u pravu ali opet, moram da dodam, najglavniji faktor svega ovoga je poverenje, ne pristojnost.

Moj partner, da uzme moj telefon i da ga pregleda, vazno mi je da znam nameru toga...drugo, ni sama ne volim da brkam po necijoj torbi, cak i kad potrazim nesto i odgovor dobijem ''u torbi je, uzmi'' , uzimam torbu ali je dajem vlasnici, jer zelim da mi sama da ono sto sam potrazila.Upravo toga radi, sto ne volim da mi niko po torbi kopa.Na to sam alergicna, stoga to ni sama ne radim.

Da li je pristojno ako neko partnera pozove a ti se javis na telefon, da pitas ko je osoba, ako je ta osoba suprotnog pola?Da li je u ovom slucaju u pitanju poverenje ili (ne)pristojnost?

[Izmenjeno 10-28-2006 Jeca]

dedinlukac - 28-10-2006 u 22:02

ne diram tudje,a mrzim kad neko chachka moj telefon!

stela - 28-10-2006 u 23:14

To dedinlukac, bas tako

Mila - 29-10-2006 u 17:29

Meni niko ne dira telefon a ni ja tudj, jedino ono iz zeza sa decom, a tasnu ne daj boze da mi neko pipne bez dozvole ima da ostane bez glave.......Znaci nekulturno kako nije, isto tako ide i sa otvaranjem tudje poste......

stela - 10-12-2006 u 12:16

Mila bre kakav je to zez? To je vise spijunaza...mojne se zezas tako s decom

pan - 10-12-2006 u 13:44

Ja mislim da nebi odoleo da zavirim kod dece u mobilni,kako drugacije da saznas bre sta se dogadja,a i to bi uradio samo u krajnjoj nuzdi,sobzirom da danasnji aparati svasta mogu.
Stidim se zbog toga,ali briga za decu je mnogo veca.
:blush::blush::blush::blush:

freakch - 4-2-2007 u 21:38

taman posla ...nije lepo.....

Mila - 6-2-2007 u 04:55

vidi ti sta ja ovde propusti, ama stelice mora neki put i oni da se spijuniraju veruj mi........mada u principu oni meni sve i kazu tako da i nemam neke potrebe da ih spijuniram, ali nekada sa nekom decom i to treba da se radi veruj mi.........sve u svemu sta ja vise da spijuniram moju decu zeno to su vec ljudi sad oni spijuniraju mene hehehehehehe.......

dzoni - 11-2-2007 u 19:58

znam mnoge galamdzije koji tvrde da su vrlo moralni po tom pitanju,ali kada se javi "crv sumnje" da neko nekom nabija rogove na glavu,brzo se zaboravi na lepe manire!

jeca226 - 6-4-2007 u 21:31

Nikad ne bih gledala u tudji telefon bar zbog toga ako ne zbog niceg drugoga sto ne volim da niko gleda u moj (mozda se slogira kad vidi neke stvari)
Zato
Ne gledaj u tudji telefon , opasno je po zivot.
Mada ovu moju preporuku nece bas svako da ispostuje jer i na cigarama pise pusenje je stetno po zdravlje pa...

jeca226 - 6-4-2007 u 21:31

:anim-jjd:

Alapachica - 19-6-2007 u 12:05

Ne,ne,ne.....
Poštuj tušu privatnost, ma koliko je partner tvoj! :a040:

Ludvika_Lempäälä - 20-6-2007 u 03:48

Al ja volim da spijuniram... Volim da znam svasta, da vidim, jako sam radoznala, ali nikome ne pricam o stvarima koje sam saznala. Ipak, shvatam zasto to moze biti iritirajuce. To je na neki nacin upad u tudju teritoriju, neciju privatnost, ali... kada bi ljudi hteli da se nesto ne sazna, brisali bi poruke koje su "tajne" i vazne, cistili bi telefon za sobom i svakako ne bi bilo svrhe da se kopa po telefonu...

Sister je imala supertajni dnevnik. Nikada ga nisam pogledala. Valjda iz respecta. Tako i pregledanje partnerovog mobilnod i slicnih stvarcica koje koristi, ne bi bilo pozeljno i izbegavala bih. Ako nesto odlucim da me ne zanima, da necu biti radoznala kao veverica, onda me to uopste ne muci makar stajalo meni na raspolaganju ceo dan.

Sofija - 29-7-2007 u 13:33

Ne. Neznam. Nikad nisam bila u iskusenju.
Zasto bih?

Rokerka - 29-7-2007 u 18:20

ni ja....zasto bih to uopste radila,nemam razloga.....
ali zavisi nisu svi isti,ai provalis po ponasanju njeghovom,pa te onda i samo nesto natera da pogledas,ali ja se ne bavim time niti cu da se bavim....

Sofija - 11-9-2007 u 19:24

Potpisujem:a084:

keva - 8-11-2007 u 10:59

ne pada mi napamet da tako nesto uradim, to je kao pretresanje dzepova, ustvari cak i gore.U vezi treba stvoriti poverenje, a ako nesto ne ide to se oseti bez spijuniranja.

Sneza - 1-12-2007 u 15:54

Jao, to je zaista nevaspitano!
Meni je jednom stigla poruka i moja cerka je odmah zgrabila telefon da je procita.
E, kad mi se u tom momentu nije otkacila ruka! Rekla sam joj da joj vise ne padne napamet da to uradi.
Ne zato sto nesto krijem, (moj mobilni moze da sifrira poruke, ali nema potrebe da koristim tu opciju) vec zato sto je to veoma nekulturno.
Ja u tudje i u dzepove svojih ukucana nikad ne zavlacim ruku, niti dozvoljavam da to oni meni rade (osim ako im ne kazem da mi nesto donesu iz dzepa ili tasne)
Jednom se desilo da sa muzevljevim farmericama operem njegovu licnu kartu i novac koji je bio u dzepu.
Poludeo je! Od tada vise nikada ne stavlja u prljav ves svoju garderobu, a da predhodno ne proveri dzepove.
Ja to da radim ne volim i necu!

libi - 10-2-2008 u 15:54

Ne da nije pristojno ceprkati po sadrzaju partnerovog telefona, vec je pokvareno i licemerno.
Ne radi drugima ono sto ne zelis da tebi neko radi.

Sto se dece tice, ako su u adolescentnom dobu...ma navali bre..prevrci sve sto mozes, prati, spijuniraj, istresaj dzepove, citaj poruke, pisma...Ali pazi... oni to ne smeju znati..
Roditelji ce me razumeti...