RTM Forum - Pakovanje "prodaje" proizvod (original)

Pakovanje "prodaje" proizvod
Sekret(ar) - 23-3-2006 u 01:47

Odusevio sam se brzinom "skidanja" sajta, za to cista 10 ka,ali imam jednu primedbu (kritiku),niste se nesto potrudili za dizajn.Sve je to lepo iskodirano ispisano ali zasto nikom nije palo na pamet da je i dizjn medju onim faktorima koji cine dobar projekat-sajt.
Nema ljutish
Pozdrav

sailor - 23-3-2006 u 08:20

Naravno da nema ljutiš. Hvala na postu. Mi smo se potrudili da bude funkcionalan pre svega, a jedna od stvari koju smo sebi postavili kao zadatak bila je da informacija bude primarna i da slike na glavnoj strani ne odvlače pažnju.

Sekret(ar) - 23-3-2006 u 14:47

Uradnice,urednice.Nisi mi dao lep odgovor,mozda zato sto si tek ustao.Ne znam kako bi lep izgled sajta odvracao paznju od informacija,kad sajt postoji zbog istih(informacija).
Zamisli kako bi bilo da dizajniras knjigu ,ona sama po sebi pruza informacije,zato je i otvaras,i ne vidim razlog zasto bi te dizajn omeo u tome da primis te informacije,on bi ti samo jos vise pomogao,i ne bi izgubila na funkcionalnosti.
Sigurno si razgledao razne sajtove koje se bave istom tematikom kao i tvoj,ali te njihov dizajn nije omeo da nadjes ono sto trazis,znas onu pricu o spajanju lepog i korisnog.
Pozdrav i pozdravi Mixa kad ga budes video

sailor - 23-3-2006 u 17:57

Dobro, dobro, samo nama je dizajn delovao OK. Dakle nismo želeli da bude prenatrpano, a nama (a i mnogim našim dosadašnjim posetiocima) izgleda dovoljno dobro. Naravno, ukusi su različiti, i prihvatam da ono što nama izgleda lepo, ne mora tako da deluje i drugima. Hvala na primedbama u svakom slučaju.

erazmo - 24-3-2006 u 01:49

Pozdrav! Zelim samo da vam pohvalim sajt i da vam pozelim sve najbolje u daljem radu.
A sto se tice dizajna sajta lepo, a moze i bolje. predlog: umesto plave mozete postaviti crvenu boju i bice mnogo lepse. Ali i bez toga se moze to je najmanje bitno, bitan je efekat koji pruza ovaj sajt. Veliki pozdrav svima!

Sekret(ar) - 24-3-2006 u 17:12

Ok ok .'ajde ,lep je sajt
Izgleda da sam ja ovde jedini kome se ovakav "dizajn" ne svidja.
Ne mora urednice da bude prenatrpan,kao sto si rekao,a ne secam se da sam i ja to pomenuo,nego sajt sa stilom.Sajt sa lepim bojama,makar.
Kada pogledam vas baner podseti me na neku SPS-ovu kampanju,boje mnogo vuku ka nekom nacionalizmu(plava ,crvena,bela jos ste mogli i dvoglavog orla da stavite:)
Mora da je "dizajn" radio neki SPS-ovac ili eventualno radikal.
Nema ljutish
Pozdrav

sailor - 24-3-2006 u 18:26

Ha, pa naravno da ''nema ljutiš'', bre, sekret(ar)e, ali ne može logo da se menja tek tako. Logo (koji predstavlja naš baner) jeste logo RTM-a, koji po važećim aktima može da promeni jedino Upravni odbor našeg preduzeća. Takav je zakon. Ali pazi, i ovaj logo ima svoju priču. Prvobitno, kada je logo radjen, bilo je predvidjeno da te boje budu sasvim drugačije, to sasvim slučajno znam. Nisu imale veze sa bojom zastave, i, koliko se sećam, bile su neke pastelne, vesele boje. Medjutim, kada je taj logo isproban na monitorima, ispostavilo se da je tadašnja studijska oprema bila takva da ga je hroma propuštala sasvim drugačije, tako da smo na ekranima imali nešto što je ličilo na rumusku zastavu. Priznaješ da bi bilo prilično ''zanimljivo'' da je ostalo tako, ha..? Zanimljivo je da se na kraju pokazalo da je naša tadašnja ''hroma'' jedino osnovne boje pokazivala onako kako treba, pa je najbezbolnije rešenje u tom trenutku bilo da se zadržimo na bojama državne zastave. I eto, tako je to bilo. Baner naravno na sebi ima važeći logo, a za njegovu promenu potrebno je mnogo papirologije i još koječega. Danas vrlo teško izvdoljivo, jer je RTM ušla u proces privatizacije ovih dana, a sa njom i njen logo koji u ovom svetu važi kao zaštitni znak koji se retko menja. Eto, nemoj se ni ti ljutiti što sam bio malo opširniji, ali to ti je tako. Pozdrav.

Sekret(ar) - 25-3-2006 u 00:54

Volim kada je neko opsiran,ne izvinjavaj se zbog toga.
Manja je verovatnoca da cu pogresno da te shvatim:)
Ok logo ko logo,j.. logo
Evo pod nekim stavkama cu ovo o dizajnu da zavrsim:
-Slova i brojevi telefona na baneru su preveliki.
-Logo je takodje prevelik i na "bezveze" mestu
-Pozadina sa satelitskim antenama nepotrebna jer pise da je televizija,deluje suvisno i prenatrpano:)
To se lakse menja od loga.
Sa ovim zavrsavam moje pridike,osecam se ko neka tetka
Pozdrav

kikiriki - 25-3-2006 u 01:08

Ja ovde nebi vise nistra nebi diro...hehehehe ok....pozdravv!!!!!!!!

pan - 25-3-2006 u 10:31

mnogo je lako da se drugi kritikuju.kome nije dobro,....zna se. ona nasa izreka kaze "losem k***u svaka dlaka smeta".

stela - 25-3-2006 u 11:04

Citat:
Originalno postavio/la Sekret(ar)
Volim kada je neko opsiran,ne izvinjavaj se zbog toga.
Manja je verovatnoca da cu pogresno da te shvatim:)
Ok logo ko logo,j.. logo
Evo pod nekim stavkama cu ovo o dizajnu da zavrsim:
-Slova i brojevi telefona na baneru su preveliki.
-Logo je takodje prevelik i na "bezveze" mestu
-Pozadina sa satelitskim antenama nepotrebna jer pise da je televizija,deluje suvisno i prenatrpano:)
To se lakse menja od loga.
Sa ovim zavrsavam moje pridike,osecam se ko neka tetka
Pozdrav

Daj tetka dosadna si ko ona druga tetka sto dolazi jednom mesecno...

Sekret(ar) - 25-3-2006 u 13:36

Izvini Pan ali ...
Kritika je ako nisi znao jedna pozitivna stvar,uvek moras da imas dve strane,znas ono vruce-hladno,crno-belo,nikad ne bi znao koliko je belo da ne postoji crno itd.
Razmisli o tome.
A ti si se Stela pojavila cim se pomenula neka tetka
Da mozda ti nisi...tetka?
Pozdrav

admin - 25-3-2006 u 15:21

Dobro, dobro...
Necemo ovde da ulazimo u rasprave. Svako ima pravo na svoje misljenje, i dobro je da je tako. Sekret(ar) je dao svoje sugestije u forumu koji je za to i postavljen, i na tome hvala. Svaka sugestija je dobrodosla.
E sad, sa druge strane "narodu se ne moze ugoditi" :P
Mnogima se sajt svidja i ovakav kakav jeste, ali ima i onih kojima "ne valja ovo", i onih kojima "smeta ono". Cinjenica je da uvek moze bolje, i tome treba teziti.
Kao osoba direktno odgovorna za izgled i funkcionalnost sajta reci cu (bez pokusaja da objasnjavam razloge) samo da je u odredjenom momentu ovo napravljeno tako kako jeste i to je to. Kao sto sam u nekom drugom postu napisao: sajt ce vremenom prolaziti kroz vizuelne, sadrzajne, funkcionalne promene. Ali sve u svoje vreme, polako...
I za kraj, mali off-topic: molba svim clanovima da se drze zapocete teme i ne idu u off-topic. Pocelo je "ciscenje" pojedinih tema, tako da nemojte da se cudite ako nesto od vasih "pisanija" nestane - sami ste krivi :P:P:P:cool:

stela - 25-3-2006 u 17:35

Citat:
Originalno postavio/la admin
mali off-topic: molba svim clanovima da se drze zapocete teme i ne idu u off-topic. Pocelo je "ciscenje" pojedinih tema, tako da nemojte da se cudite ako nesto od vasih "pisanija" nestane - sami ste krivi :P:P:P:cool:

Necu sad da puno pametujem ali mislim da je dovoljan jedan topic za kviz (za pitanje i odgovore) a ne ceo forum.

P.S. Sta bi sad sa slikama?

Pozdrav

Sekret(ar) - 25-3-2006 u 18:57

Izvinite ljudi hteo sam da izreklamiram kviz.
Zato sam u svim forumima napisao obavestenja.
Nemoj Stela da se ljutis

admin - 25-3-2006 u 19:08

Kviz ce ostati u forumu "Samo opusteno", na drugim mestima se brise.
Sto se slika tice, one su tu. Nestale su samo one koje su bile postavljene uz postove kao attachment. Za postavljanje slika ima "dugme" (http://www.rtvmajdanpek.com/forum/images/rtm/rtm/bb_image.gif).
Attachmenti vise nisu dozvoljeni, zbog pokusaja zloupotrebe.

SLATKAmala - 25-3-2006 u 23:21

Bas lepo sto se raspravlja o dizajinu , lepa tema za raspravku,made joj nema kraja.
Sajt je ok mada mu fali malo originalnosti.
Toliko od mene
Pozdrav

admin - 26-3-2006 u 00:03

Da li bi htela da malo pojasnis to "mada mu fali malo originalnosti"? U kom smislu? Sta bi, po tebi, moglo da doprinese originalnosti? Svaka sugestija je dobrodosla...

SLATKAmala - 26-3-2006 u 00:05

Originalnost je nesto sto te izdvaja iz mase.
Nesto posebno,ne vidjeno ,originalno:)

admin - 26-3-2006 u 00:38

:) Heh...
Mislim da svi znamo sta znaci rec "originalnost". Mislio sam da li imas da das neki konkretan predlog, sta bi nam to pomoglo, sta bi nas to "izdvojilo iz mase".

sailor - 26-3-2006 u 00:44

A jel'...?

SLATKAmala - 26-3-2006 u 00:49

Ne znam.Ne mogu da ti usadim kreativnost :)
Shala
Ne mogu ti pomoci , bolje pitaj sekretara , on ima najvise primedbi
:)

stela - 26-3-2006 u 02:12

Ja se izvinjavam, znam da sam dosadna ali sam sa pitanjem o slikama mislila na pitanje vec postavljeno pre par dana na temi "SLIKE". Posto je to topic namenjen samo slikama forumasa i grada Majdanpeka (sto ja nisam znala, inace ne bi stavila one smesne) mislila sam da bi mozda dobro bilo da jedan topic otvorimo samo za te smesne, lepe, interesantne slike, posto sam videla da ih skoro svaki forum ima. Medjutim posle komentara Slatke male i reci kao "originalnost" i "izdvajanje iz mase" mislim da je moje pitanje mozda suvisno.
Da odmah nastavim sa predlozima da ne moram sutra opet ovde da pisem inace cu da za **bem sekretara sa kritikama i predlozima.
- Nedeljni horoskop,
- da li ste znali... (zanimljivosti iz sveta bilo dogadjaji ili naucna dokazivanja itd.),
- moda - pitanja i komentari (oblacenje, nakit, omiljene boje,...) ili
- sex (zivimo u vremenu kada sex ne bi trebao da bude tabu vec tema za koju bi trebalo biti mesta na svakom forumu i o kojoj bi moglo toliko toga da se pise. Ne mislim sad na kojekakve perverzne gluposti i za**bancije vec ozbiljne i poucne stvari koje nekima mogu biti i od koristi. Mada ni saljive stvari u vezi ove teme nebi bile na odmet.
Stio se tice sporta mozda
- Formula 1... posto je sezona vec pocela moglo bi se o trkama malo diskutirati ili
- Fudbal... rezultati, timovi, igraci, vazne utakmice itd.

Hvala na strpljenju.

Veliki pozdrav svima

http://img111.imageshack.us/img111/4097/sanja1939vh.gif

admin - 26-3-2006 u 03:00

Te slike sada ostaju tu gde jesu. Za ostalo, slobodno otvori novi topic ako vec ne postoji otvoren na zeljenu temu. Sto se Male tice, cini mi se da je pod originalnoscu mislila na promenu vizuelnog izgleda sajta. Sto se originalnosti sadrzaja tice - jesmo originalni jer nigde osim na nasem sajtu ne mozete naci npr. uvek sveze vesti iz Majdanpeka.
Sto se tvojih predloga tice, nisu losi, ali da pokusam da dam svoje vidjenje...
Vec postoji forum "ljubav" gde se mogu pisati i poruke na temu sex. Nema potrebe da se te dve stvari odvajaju. Forum sport takodje postoji, za konkretne "podvrste" sporta (formula, fudbal,...) dovoljno je pokrenuti novu temu. "Da li ste znali" i "moda" bi mogle da budu teme u forumu "samo opusteno".
To je moje vidjenje ovoga, ali da cujemo i ostale sta imaju da dodaju. Lako je moguce da moja tacka gledista nije dobra...:cool:
Sto se nedeljnog horoskopa tice, trenutno nemamo ni ljudi ni vremena da se bavimo "prepisivanjem" toga sa nekog drugog mesta (samo nas je dvojica (urednik i ja) koji, pored mnogih drugih obaveza, odrzavamo ovaj sajt). Ako neko zeli da se prihvati da se bavi time, mozemo da se dogovorimo.
Eto, ja toliko za sada...

stela - 26-3-2006 u 10:41

Hvala na brzom komentaru.
Sto se sporta i ostalih predloga tice, ja sam tako i mislila da se samo na sport pokrene tema kao npr. formula 1 ili motor sport ali nisam htela da otvaram pre nego sto cujem sta drugi misle o tome. Drago mi je da se ti slazes s tim, sacekacu jos malo sa nadom da ce i ostali da daju svoj komentar pa ako se vecina slaze ja cu onda pokrenuti par temica.

Sto se uopste sajta tice da i ja nesto kazem. Meni se svidja, jer mogu svaki dan da citam sta se u Majdanpeku i okolini dogadja. Ja ne bih nista menjala, sto se boje tice, logo je isto ok. Kao prvo mislim da i ne bi bilo dobro da posle 3 meseca nesto menjamo, drugo bi bilo da sajt postoji vec par godina pa da se nesto i promeni. Ali sad...izgledalo bi kao kad bi detetu od par meseci promenili ime jer nam se odjednom vise ne svidja a svi ga vec znaju pod tim imenom itd. to je jednostavno nemoguce. I to promena nam sigurno ne bi doprinela puno sad na pocetku kad je bitno da sajt privuce sto vise posetilaca. Ne vole svi promene a pogotovu ne u tako kratkom periodu.

Pozdravljam sve koji su doprineli da sajt izgleda ovakav kakav jeste, jer je OK.
Sto se foruma tice, bice i to lep i posecen forum samo nam treba jos malo vremena.

http://img162.imageshack.us/img162/5968/hello0kl.gif

Sekret(ar) - 26-3-2006 u 15:20

Ok Stela,lepo sto i ti imas neko misljenje ,ali koliko si ti upoznata sa dizajnom?
Admine vidim da si neki gotivan lik (urednik takodje) i vidim da kritike primate onako kako bi svako normalan to uradio ali mi nisu jasni ovi ljudi koji vas kao "brane" od mene, ne vidim razlog za to .Mozda ne provaljuju da su to samo pozitivne kritike
Pozdrav

stela - 31-3-2006 u 10:31

Da se samo podsetimo. Ne moramo svaki i svaciji tekst u potpunosti da citiramo, pogotovu ako odmah kao sledeci odgovaramo. Ako se prati tema znamo svi o cemu se radi. Ako bas mora moze i samo jedna rec ili recenica da se citira a ne ceo tekst. Nadam se da se niko ne vredja zbog ovoga.
Pozdrav

stela - 31-3-2006 u 10:56

Znam da smaram i da sam danas posebno dosadna i bezobrazna ali jos jedan mali predlog. Zar ne bi bilo bolje da slike grada Majdanpeka budu na temi Majdanpek?

A sad mi ***ite ***er.;)

Cao

sailor - 31-3-2006 u 13:11

Moraćemo jedan dan admin ili ja da malo pročistimo forum, premestimo teme (i dileme) tamo gde im je mesto, pobrišemo ono što je suvišno i zatvorimo ono što je okončano. Naravno, sve vaše sugestije će pomoći da to i uradimo onako kako treba. Samo nam treba taj JEEEDAAAN DAAAN...!!!

stela - 31-3-2006 u 13:21

Verujem, ako ste trenutno stvarno samo vas dvojica tu onda je jasno da se ne moze sve postici.

sailor - 31-3-2006 u 13:25

Ali potrudićemo se...

kikiriki - 31-3-2006 u 15:23

Citat:
Originalno postavio/la urednik
Ali potrudićemo se...
Nismo ni sumnjali u to...a što se tiče pakovanja za sad je ok...još samo da ubacimo još neke od proizvoda, ali sto reče Stela samo polako...;)

stela - 3-4-2006 u 21:42

Rekla sam polako ali imam utisak da je opet sve stalo. Prosle nedelje je krenulo malo, sad su se svi ucutali. Imam utisak da pricam sama sa sobom. Dobro ima par izuzetaka ali........pricajte ljudi.

Cekam vas

Pozdrav

kikiriki - 6-4-2006 u 23:43

Mi smo tu a pojedinih nema....zar ne!?!

Mila - 8-4-2006 u 05:52

Ma svi smo tu na broju........:P

sicEr - 8-4-2006 u 11:00

@stela
Problem je u tome sto ima vrlo malo aktivnih clana, a mnogo tema, svako se "upise" svuda i eto problema, zacas to postane dijalog. Jos ako neko nekom nesto zameri, pa tu je kraj! :)

Prvo, mi se trebamo truditi da ne pisemo flame, bolje doci pogledati sta ima i nista ne napisati, nego napisati neku glupost.

p.s. eh da su to jedini problemi.

dedinlukac - 9-4-2006 u 01:53

Citat:
Originalno postavio/la sicEr
@stela
Problem je u tome sto ima vrlo malo aktivnih clana, a mnogo tema, svako se "upise" svuda i eto problema, zacas to postane dijalog. Jos ako neko nekom nesto zameri, pa tu je kraj! :)

Prvo, mi se trebamo truditi da ne pisemo flame, bolje doci pogledati sta ima i nista ne napisati, nego napisati neku glupost.

p.s. eh da su to jedini problemi.

pa nije jedini, al` jeste veliki

stela - 10-12-2006 u 12:11

Citat:
Originalno postavio/la sicEr
bolje doci pogledati sta ima i nista ne napisati, nego napisati neku glupost.

svaka cast posmatracima....hehehehehe

za primer ste...

evo ja kaznjavam samu sebe http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/a080.gif ne slusaju me prstici nikako

stela - 29-3-2007 u 14:35

Pakovanje ko pakovanje postalo je vece, hehehehe...sam proizvod meni je postao malo naporan. Ne mislim na potrosace!!! ;)
Ja sam jedna od onih koja tesko podnosi promene...treba mi duuuuuuuuuuuugo vremena da se naviknem na njih.