RTM Forum - NOVI LOGO RTM-A!!! (original)

NOVI LOGO RTM-A!!!
XoNNiX - 14-11-2006 u 00:01

Ja mislim da je doslo vreme da promenite ovaj stari logo rtm-a (M) i da stavite novi i tako malo osvezite radio i televiziju!

Evo ja sam napravio po meni zanimljiv logo...ovaj je uradjen na foru wallpapera dok bi logo za televiziju bio malo drugaciji...
Logo izgleda dosta savremeno...ma sta ja pricam...lepo pogledajte sliku i recite....:D

http://img489.imageshack.us/img489/2079/rtmds7.th.png
Kliknite na sliku da bi ste je uvecali!

I jedno moje pitanje za sve vas...da li i vi mislite da RTM-u treba novi logo?

JA MISLIM DA TREBA!

[Izmenjeno 13-11-2006 XoNNiX]

[Izmenjeno 13-11-2006 XoNNiX]

dedinlukac - 14-11-2006 u 00:09

pa moze,a i ne mora shto se mene tiche. ok je staviti i neshto novo ali, hmmm....
Mercedes vec godinama fura onu zvezdu njihovu tako da... ma ne znam shta da kazem...

XoNNiX - 14-11-2006 u 00:12

Drugo su kola a drugo televizija...

admin - 14-11-2006 u 00:13

Vec je ranije bilo reci o nasem logou, pa je i urednik dao kratko objasnjenje u vezi menjanja istog: http://www.rtvmajdanpek.com/forum/viewthread.php?tid=80#pid2325

dedinlukac - 14-11-2006 u 00:13

pa to jeste :D

XoNNiX - 14-11-2006 u 00:25

Aha...ali sada verujem da imate novu opremu koja podrzava vise od osnovnih boja... :D

Ja se bash potrudih oko ovoga... raspitaj se ti tu u televiziji sta drugi misle! :P

sailor - 14-11-2006 u 01:17

Pa, imamo, ali pročitaj celu priču oko znaka. Videćeš da se to ne menja tek tako. Svejedno, hvala na trudu.

Jeca - 14-11-2006 u 06:46

da se ja pitam lepo i da ga nema, meni je super...volim ja vas i sa i bez LOGO bre!

stela - 14-11-2006 u 08:45

Ja ne bi menjala logo !!! Nije zbog toga jer mi se svidja vec zato sto RTM svi znaju sa ovim logom i kad bi se menjao , to ne bi bilo vise to. Ista stvar ko kad bi mi ovde menjali nikove. osim toga nije ovaj sajt toliko star pa da kazes da mu je potrebno osvezenje. Ako zelite da bude nesto drugacije ja imam jedan predlog. Mozete ubaciti neke animacije kao na primer neko zuto lisce ili neke pahuljice koje bi eto malo osvezile naslovnu stranu i to s vremena na vreme da se menja u zavisnosti od godisnjeg doba ili praznika nekog znacajnog. Eto toliko od mene.

viki - 14-11-2006 u 10:22

ma netreba da se menja.hihi

Jeca - 14-11-2006 u 23:32

e pa bravo stelice...slazem se sa tobom!

XoNNiX - 14-11-2006 u 23:49

OK Ok...ne treba da se menja... :P

dedinlukac - 15-11-2006 u 00:00

hihihi. prvo se konsultuj sa ovim zenama pre nego shto ti padne neka ideja pa je onda postavi. :D
es video reakciji, zamalo da nadrljash:P

Mila - 15-11-2006 u 04:20

Dedino ti uvek moras da ga zabiberis vidim ja hehehehe...............:jao:

dedinlukac - 15-11-2006 u 15:30

:blush:

freakch - 15-11-2006 u 23:40

Nije fora da se menja. OK je ...mislim.....:cool:

river - 20-11-2006 u 17:02

Kome je do menjanja dizajna koji ruku na srce i nije profi, može to i greasemonkey-om da uradi u FF-u. Ja već duže vreme koristim skript-u koja mi uklanja sve avatare, potpise itd, sa foruma, i menja fontove u neke koji se meni čine lakšim za čitanje.

Eto i predloga, napravite Vaš dizajn za rtm sajt, ja ću da okačim skriptu pa onda možemo da vidimo ko je najuspešniji i onda će urednik eventualno hteti da promeni dizajn.

Pozdrav.

admin - 20-11-2006 u 17:49

Ideja nije losa. Dizajn definitivno nije profi posto sam ja ocigledno posvadjan sa talentom za grafiku i vizuelnu estetiku. Naravno, znam ja sta je lepo, ali tek kad ga vidim uradjenog, al' kad treba ja da ga smislim... e to je onda problem...
Ranije je vec bilo pominjanja estetike i dizajna (Sekret(ar)). Ja sam jos tada, a i kasnije, pomenuo nekim posetiocima da imam u planu redizajn, i zamolio da mi jave ako nalete na neki sajt koji je lepo dizajniran i moze da otprilike pokrije sadrzaj naseg sajta. Naravno dizajn ne bi bio ukraden, nego iskoriscen kao ideja vodilja.
Dakle, svaka ideja/predlog su dobrodosli...

Jeca - 20-11-2006 u 17:52

kako god da je smatram Lazo da savrseno svoj posao obavljas, i da dodam, ostanimo kakvi jesmo...uvazimo samo Stelin predlog...

river - 22-11-2006 u 02:52

P.S.

Ono o profi dizajnu sa moje strane nije bila kritika (čisto da se opravdam za brzopotezni post) već neko naglas razmišljanje....

A oko sajtova koji imaju ok izgled i pokrivaju sličnu tematiku npr: www.bbc.co.uk - Funkcionalnost pre svega (npr text only view je mnogo pogodan za mobilne telefone)

admin - 22-11-2006 u 03:50

Nisam ni shvatio tvoj komentar dizajna kao nesto lose...
Kada sam otisao na bbc da pogledam kako im izgleda taj text only, zbunih se na momenat jer mi je umesto toga izasla "Betsie Error Page" (www.bbc.co.uk/cgi-bin/education/betsie/parser.pl). Onda skapirah da nisu vodili racuna o refererima. Probaj da iskljucis referer i da kliknes na "text only" link i videces.
Napisao sam im mail, tako da ce, pretpostavljam, da isprave propust (a mozda im to i nije bitno).

Doktor - 22-11-2006 u 22:55

"ja tu nis neb' diro "

dedinlukac - 22-11-2006 u 23:09

vala ni ja.
navikao sam ovako vec,a navike se teshko neke iskorenjuju

FoxStar - 24-11-2006 u 02:08

Zanimljiv pokusaj XoNNiX!

Medjutim da bi neko preduzece/company/business promenilo/a logo/corporate identity, treba mnogo vise toga uraditi, nego samo napraviti i predloziti promenu.

Promenom logo-a, predstojalo bi menjanje svih stranica sajta, dokumentacije, markentinga, medija, i td, itd...

However, ja mislim da bi ti lako mogao zapoceti novi business - 'Logo creation'!

Pozdrav!!!

Danckan - 10-12-2006 u 18:21

menjanje logoa - menjanje identiteta.....

Boju mozda treba menjati... M rtv nije javni servis srbije, i zbog chega ce onda zastavimne boje tu.... znachi oblik sacuvati, boju promeniti, header na siteu isto promeniti....

xonnix, logo treba da bude karakteristican, a ne samo big M urezano u naradzasto....

XoNNiX - 28-12-2006 u 15:16

:jao::jao::jao: