RTM Forum - VIRUSI!!!!!!!!!! (original)

VIRUSI!!!!!!!!!!
dedinlukac - 28-3-2006 u 00:59

e, stvarno nema smisla. Svuda se zavlachim, al` kad god sam ovde na nashem forumu, pokupim toliko virusa i trojanca!!!
Jel` se to neko namerno igra ili shta je u pitanju!!!
Chesto nece ni norton da obrishe, pa moram preko SAFE MODE da idem da bih obrisao!!!
Oce li mi neko reci o chemu je rech?!
danas sam bio samo na forumu 2 puta i pokupio sam opet viruse!!!
evo i sada u ovo doba, non stop mi prijavljuje trojance!!!

stela - 28-3-2006 u 08:27

Pa ako si kliknuo na golace, tu sam i ja pokupila par komada. Inace samo na forum, ne verujem, bar se meni jos nije desilo.

gale - 28-3-2006 u 09:06

Citat:
Originalno postavio/la stela
Pa ako si kliknuo na golace, tu sam i ja pokupila par komada. Inace samo na forum, ne verujem, bar se meni jos nije desilo.
Pa mnogo klikcete na golace?? hehehe a zavisi koju zastitu imate?:D

Mila - 28-3-2006 u 14:24

Ma neko se igra vec nedeljama.......
I mene isto zeza komp.......

admin - 28-3-2006 u 16:02

Bez namere da bilo koga uvredim, moram da kazem da ovde neko verovatno ne zna kako funkcionisu, kako se ponasaju i prenose danasnji virusi. Na nasem sajtu SIGURNO nigde nema ni jednog virusa, trojanca, crva, backdoor-a, keylogger-a, itd...
Pitanje je koju zastitu imate na svom kompjuteru i kako ona radi. Danas je firewall mnogo bitniji od antivirusa kad ste na internetu. Cak je bezbednije ici na internet samo sa dobrim firewallom (bez antivirusa) nego samo sa dobrim antivirusom (bez firewalla). Ako imate firewall, a antivirus i dalje prijavljuje svasta, znaci da firewall ili ne radi ili nije podesen kako treba.
Vecina danasnjih podvrsta virusa se prenosi sama od kompjutera do kompjutera, skenirajuci mrezu i trazeci nezasticen kompjuter, i kad ga nadje, prebacuje se u njega.
Dakle, nije problem na nasem sajtu, vec u vasim kompjuterima i zastitama koje koristite.

Mila - 28-3-2006 u 20:52

Ja nisam ni rekla da je problem na sajtu ja sam samo rekla da se neko igra......A to moze jako lako da se prebaci sa prv porukama, a normalno da smo iskljucili firewall da bi mogli da primimo privatne poruke......Ima li istine ili nema u ovome sto sam sada lupila?

admin - 29-3-2006 u 01:50

Ja nisam ni rek'o da si ti rekla da je problem na sajtu... :P
Iz tvog pisanja bi se reklo da firewall koji koristis ima ugradjen popup blocker. Nadam se da koristis neki "pravi" firewall, a ne onaj koji ide uz windows, posto on apsolutno ne predstavlja (skoro) nikakvu zastitu. Elem, ako firewall blokira popup-ove, pogledaj negde u njegovim podesavanjima, trebalo bi da postoji spisak sajtova kojima treba dozvoliti da izbace popup prozor, i dodaj nasu adresu u taj spisak, pa neces morati dok si ovde da iskljucujes firewall i tako "otvaras" komp za upad ko-zna-cega-od-ko-zna-gde (:) hehe, kakva slozenica, idi-begaj)... Drugo, na ovom sajtu virus ne moze da se posalje ni preko "u2u" na forumu ni preko "private chat" ili "send mail" na chat-u, posto slanje fajlova nije dozvoljeno, samo text. Dakle, jos jednom: problemi ne poticu sa bilo kog segmenta ovog sajta, vec su posledica neceg drugog. Eh... bas ga tupim, a? Znam, znam...

Mila - 29-3-2006 u 05:13

E pazi ja nisam nista rekla hehehehe.......ovo se odnosi na tupljenje.............
Nego da i ja ne bi sad pocela, samo kratko krivac je norton i ko me natera da ga opet ubacim..
Znam ja ko je krivac, ali sam imala nekih problema i reko ajde da ubacim norton e tako mi i treba, kad hocu ime........On zeza krizu vata crve, ali izbacicu ja i njega i gliste samo da skupim malo vise vremena......
Pozdrav stidljivku ..........

XoNNiX - 29-3-2006 u 17:08

Instalirajte Kaspersky Anti - Hacker!

freakch - 15-4-2006 u 02:52

Alo ljudi AVAST i nema frke, amoze i saygate u kombinaciji. Provereno

XoNNiX - 25-5-2006 u 14:08

Nije sayate vec sygate....

http://www.sygate.com/

freakch - 30-11-2006 u 02:28

ako si ti tako procitao neka bude...........:jao:

FoxStar - 1-12-2006 u 01:09

Ja kao zastitu kad catujem horistim condom i eto nisam se jos zarazio.

Jeca - 1-12-2006 u 07:01

sta reci? O-o

dedinlukac - 1-12-2006 u 22:13

vidim ja da i ovde motka mora da proradi pod hitno!