RTM Forum - Ima li naš grad problem sa drogom? (original)

Ima li naš grad problem sa drogom?
radep001 - 23-5-2008 u 13:52

libi - 24-5-2008 u 16:21

http://www.romance-cafe.com/images/forum/413.gif

Sta je bese tema?

radep001 - 25-5-2008 u 11:39

Jedino što se može iz svega zaključiti, je da droga nije problem ovog grada.

libi - 25-5-2008 u 22:47

Kako nije?

radep001 - 25-5-2008 u 23:37

Dali se po vašem mišljenju o tome dovoljno govori?

libi - 26-5-2008 u 15:58

Rade, kao da pravis anketu...

Ne govori se dovoljno po nasem misljenju.

wltz - 26-5-2008 u 16:05

Mislim da ima, nema je dovoljno (nek protumaci ko kako voli) :clown:

radep001 - 26-5-2008 u 16:06

Citat:
Originalno postavio/la libi
Rade, kao da pravis anketu...

Ne govori se dovoljno po nasem misljenju.

Mislio sam da o tome treba da govore svi oni koji imaju nešto da kažu,pa i sa stručne strane.
Predlažem da oni koji imaju neka iskustva sa tom temom, da se ohrabre da nam daju savete.
Ja ih javno molim.

libi - 27-5-2008 u 01:30

Sto ne odes do Doma zdravlja ili do MUP-a, oni imaju najvise saznanja, a i iskustva vezanih za ovu temu?http://www.echecsetmaths.com/atelier/gifs/smiley/mf_hide.gif
Imaces dovoljno materijala za uspesnu anketu.

Pinhead - 27-5-2008 u 08:37

Evo ovako. O drogi (drozi) se govori i to vrlo pozitivno. Znaci samo u krugu korisnika.

wltz - 27-5-2008 u 12:30

Da i verovatno jos u krugovima "mileva" kojima je dusevna 'rana da je pripisuju svakome ko nosi suncane naocare iako nema sunca (mozda covek ima osetljive oci kao npr. ja, ili mozda cak i fotosenzitivnu bolest) ili nesto vec sto ce odmah "prepoznati" kao posledicu konzumacije itd.

libi - 27-5-2008 u 15:29

Naocari, a....http://www.echecsetmaths.com/atelier/gifs/smiley/shakehead.gif

Pinhead - 27-5-2008 u 17:00

Ja ne krijem svoje vampirsko crvene oci. A mi ovde pricamo o drogama.

libi - 27-5-2008 u 23:00

Ja nemam blage veze o cemu pricamo....Rade otvorio temu, valjda zna sta je hteo...
Mislim...

Pinhead - 27-5-2008 u 23:33

Nas grad ima problem a drogom. Imaju ga i svi drugi gradovi manje-vise. Sta sad? Verovatno kako resiti problem. Neznam.

libi - 31-5-2008 u 14:05

http://i220.photobucket.com/albums/dd42/libi_73/hashgo1.gif

Ne znam ni ja kako se resava taj problem...

Rokerka - 30-11-2008 u 22:41

gde nema problem....ovde se vise ne zna ko se drogira a ko ne...strasno!
99% ljudi u Majdanpeku samo pusi travu,a za ostalo da i ne pricam....propalo bre sve!ljudi su propali...

Mama_tvoja - 1-12-2008 u 01:25

http://i457.photobucket.com/albums/qq298/bakuta/skandal.gif

Onda problema nema...svi puše travu i svima lepo.

Rokerka - 2-12-2008 u 02:55

ma sta je tu lepo...strasno!

Mama_tvoja - 2-12-2008 u 16:04

Citat:
Originalno postavio/la DANICA
A to što će se majdanpekom i dalje šetati narko dileri ha nikom ništa...i svi znaju ko je i niko ništa jer će gadno da nadrlja taj ko se pobuni protiv tih 'ovana mislim da ih ne imenujem sad da ne nadrljam i ja i niko se ne hvata za taj problem i niko se nikad neće uhvatiti e to je glavni problem koji treba rešiti...

Citat:
Originalno postavio/la Mama_tvoja
U pravu si Danice. Nazalost,to je veliki problem i u Majdanpeku. Koliko mladih ljudi je stiglo do dna,a sistem ne funkcionise niti da spreci javnu preprodaju narkotika,niti da se pomogne zavisnicima...
Kao i sve moje komsije,ocevidac sam nekih stvari...ali ne smem o tome da pricam. Ne smemo cak ni da pozovemo nadlezne organe kada kupci u krizi promase stan koji traze,pa zvone na nasa vrata,ili nas presrecu po hodniku i traze pare...sprej u tasni,lanac na vratima,srce u petama dok prolazim kroz hodnik...

Roki, naravno da je strašno. Već smo pričali o tome.
Naš grad ima problem sa drogom. Policija iz nekog razloga ne može da stane na put narko dilerima.

Rokerka - 3-12-2008 u 01:46

ma ko zna sta je u pitanju,ali vec mnogi u majdanpeku znaju ko prodaje i sta prodaje...

DANICA - 4-12-2008 u 20:24

''Policija iz nekog razloga ne može da stane na put narko dilerima.''

Ja bih to rekla ovako:

Policija iz nekog razloga sedi sa narkodilerima po gradu, a oni koji bi hteli da im stanu
na put očigledno ne mogu jer iznad njih stoji neko ko to ne dozvoljava.

libi - 5-12-2008 u 01:04

Citat:
Originalno postavio/la Rokerka
gde nema problem....ovde se vise ne zna ko se drogira a ko ne...strasno!
99% ljudi u Majdanpeku samo pusi travu,a za ostalo da i ne pricam....propalo bre sve!ljudi su propali...

Da nije malo previsok ovaj procenat ?http://i235.photobucket.com/albums/ee273/RobertsRowdyRancher/Angry_Pound.gif

Rokerka - 8-12-2008 u 01:56

veruj mi da nije....mislim na mlade...a nisam lepo to rekla,naravno da moji roditelji i straiji ljudi to ne rade...hahahha

ali,jeste,tako je...

Sneza - 10-12-2008 u 13:02

Svi pricamo o tom problemu i veoma smo zabrinuti za svoju decu, ali niko nista ne preduzima.
Stvarno mi nije jasno zasto se tom zlu ne stane na put!?
Zna se ko su dileri droge, ali protiv njih niko ne preduzima nikakve kaznene mere.
Sve vise sam ubedjena da su povezani sa... necu dalje

Sneza - 10-12-2008 u 13:25

I jos nesto da kazem:
Mislim da su i roditelji u velikoj meri krivi, jer ne zele da realno sagledaju situaciju i pogledaju istini u oci.
Vise veruju svojoj deci, nego dobronamernim upozorenjima svojih prijatelja. Kad se opasulje, na zalost u vecini slucajeva, bude kasno.
Evo jednog primera iz svog iskustva:
Cula sam da se dete mog dobrog druga krece u losem drustvu, da se cesto napija i da konzumira drogu.
To sam rekla njegovom ocu, jer sam smatrala da je moja moralna i ljudska obaveza da ga upozorim.
Kad sam mu to rekla, moj drug se naljutio na mene i rekao mi
"Sta tebe briga sta radi moje dete? Gledaj svoja posla!"
Ja sam ostala bez teksta, nisam mogla da verujem, pa ja bih bila zahvalna svakom ko mi ukaze na nesto sto se tice mog deteta.
Posle nekog vremena taj moj prijatelj se i sam uverio i dosao je za savet i da mi se izjada.
Rekla sam sebi da necu vise nikad da se mesam u tudje.
Meni su moji prijatelji sveti, a svako neka vodi racuna o svojoj deci.

libi - 11-12-2008 u 00:11

Dobro si postupila, bez obzira na reakciju prijatelja, koju nisi ocekivala...

To nije mesanje u tudje stvari...treba uvek reci porodici ukoliko se primeti cudno ponasanje nekog od clanova te porodice, narocito kada su u pitanju bolesti zavisnosti. Dakle, ne govorim samo o deci...vec uopste...
Treba biti spreman na neocekivane reakcije onih kojima ste rekli da nesto nije u redu sa nekim koga vole. Reakcija neprihvatanja, odbijanja i protesta moze ici do vredjanja.
U svakom slucaju, ne dozvolite da takva reakcija ugrozi vase dobre namere...
Zapamtite, ne cinite nista lose...ne odstupajte, recite...mozete spreciti najgore...

NME - 12-12-2008 u 09:09

Ispravno Snezo. Uradila si ono sto ti nalaze svest i savest, a ne ono sto ljudi od tebe ocekuju - da cutis i zmuris!