RTM Forum - Ljubomora (original)

Ljubomora
stela - 17-6-2007 u 23:19

Jeste li ljubomorni? I koliko?

Ja mislim da se u svakome od nas krije barem malo ljubomore ali da cesto to ne priznajemo.

Sta vi mislite?

Ludvika_Lempäälä - 17-6-2007 u 23:25

Ljubomora je bezveze. Biti ljubomoran na nesto sto mozes imati, a nemas ili na nesto sto ne mozes uopste imati, sasvim je neutemeljena. Biti ljubomoran na nekoga iz bilo kojeg razloga, zbog srece, uspeha, necega, bilo cega cesto nema osnovu. Cesto mi vidimo mnogo vise u drugima od onoga sto jeste u stvarnosti i to je glavni izvor ljubomore. Uz to mnogo manje vidimo u sebi, sto je isto tako greska. Ne kazem da je potrebno precenjivati sebe, ali ako nadjemo pravu meru, uskladimo svoj zivot sa svojim aspiracijama i mogucnostima, nece biti potrebe za ljubomorom i nece biti mesta nezadovoljstvu kao uzroku ljubomore.

kety - 17-6-2007 u 23:26

jesam ljubomorna i to priznajem,ali kad za to ima potrebe,a ne zbog svake sitnice...mislim da ljubav nije prava ljubav ako nema barem malo ljubomore,sve sa merom i granicom...ne treba ici predaleko sa ljubomorom jer to vec prelazi u bolest

Ludvika_Lempäälä - 17-6-2007 u 23:31

Kao sto strah cuva zivot, tako ljubomora moze da cuva vezu. Mala doza ljubomore moze biti zdrava ali ne bi trebalo praviti velike frke. Jednoj strani dosadi ako je ona druga bolesno i stalno ljubomorna...

Rokerka - 18-6-2007 u 00:09

ja nisam ljubomorna uopste.....

stela - 18-6-2007 u 07:27

Nisam ni ja na tudje uspehe i ostale stvari. Uvek sam govorila da nisam ljubomorna mada mislim da je ipak zdravo biti malo ljubomoran u ljubavi na primer. Nekad je to znak da nam je stalo do voljene osobe i da ne zelimo da je izgubimo naravno u granicama normale. Preterana ljubomora ce pre da pokvari odnos izmedju partnera nego da ga ucvrsti.

sinnerman - 18-6-2007 u 09:48

tako je,ja lichno 2 puta unishtio neunishtivo zbog ljubomore,to je po nekima i znak nepoverenja.........

Alapachica - 18-6-2007 u 10:41

Malo ljubomore,mo˛e biti čak i simpatično ali ako to preše onu granicu, onda mo˛e biti pakao!

Jeca - 19-6-2007 u 06:18

bez povoda ne treba biti ljubomore. Sa povodom i cinjenicama, ima ljubomore u pocetku a onda nema ni ljubomore, ni onoga zbog cega se javlja...dakle ljubavi!

Ludvika_Lempäälä - 20-6-2007 u 03:05

Ako je neko u pocetku veze previse ljubomoran, moze da laska drugoj strani, ali to je prvi i siguran znak da veza ne ide pravim putem...

pan - 24-6-2007 u 08:07

Ja mislim da ljubav i ljubomora idu ruku pod ruku,jedno bez drugo ne mogu jer ko nije ljubomoran taj ne voli

Ludvika_Lempäälä - 25-6-2007 u 01:18

Mislim da ne mora da znaci da ne volis nekoga ako nisi ljubomoran. Bas naprotiv, to znaci da si siguran u tu drugu osobu. Jedini je problem sto ljudi postanu previse sigurni, previse se uzdaju u partnera, prestanu se truditi oko veze... Tu stvari pocnu da pucaju.

cuñaoooooooooooooooo - 3-7-2007 u 15:22

mislim da je dobro biti malo ljubomoran

Crvenokosa - 9-4-2008 u 00:46

Jako sam ljubomorna a jos vise posesivna

zuleee - 14-4-2008 u 23:24

meni je ljubomora nekako slatka....umem da budem ljubomoran,i ne smeta mi kad je neko ljubomoran....
naravno,ako je u granicama pristojnosti...bez kopanja ociju i cupanja kose :)

libi - 19-4-2008 u 22:59

Ljubomorna sam...u granicama ljubavi...
Mislim, kad neko voli nekog, normalno je i da bude ljubomoran na treceg, ukoliko oseti da se ovaj tu nesto "petlja"!

Ma sto je moje, moje je... http://www.romance-cafe.com/images/forum/405.gif