RTM Forum - Da li brak unistava zene? (original)

Da li brak unistava zene?
stela - 18-4-2007 u 13:13

Australiska,engleska i americka istrazivanja su pokazala da brak unistava zene.Udate zene u poredjenju sa neudatim dobivaju vise nervnih slomova,osecaju se usamljenima,nezadovoljne su svojim izgledom,pate od nesanice,osecaju krivicu ,sram i imaju slabije samopouzdanje.
Pate od depresije,imaju manje slobodnog vremena i spadaju u zene koje su u rizik zoni da budu ubijene u sopstvenoj kuci.

Ovo kazu istrazivanja,a sta vi mislite?

Rokerka - 18-4-2007 u 13:17

ja ne znam nista....

meda - 18-4-2007 u 13:18

Moja žena kaže da je to znala odavno....Već je uništena...hehe! Stela, ako je i kod tebe ista situacija, uhvatite se za ruke, pa umesto u bunar, vi ili u kafanu ili kod advokata...!

jeca226 - 2-5-2007 u 17:01

reci cu ti kad se udam dakle uskoro

freakch - 2-5-2007 u 22:49

cuj ti Stelu unistava ......ma jok......brak je odrzava u zivotu .......:jao:

sailor - 3-5-2007 u 01:08

Imam ja neke druge podatke... hehehehe...

Jeca - 3-5-2007 u 03:51

Dakle, sta reci, trebale tri svetske sile da skupe strucnjake, da donesu zakljucak kakav jesu.Smesno!
Vecinom navedeno gore je tacno ali ima i svoje razloge.Smatram da su u pitanju najpre godine i iskustva koja sa njima dolaze, kao i obaveze, brige, zdravlje ... svakako nema veze sa brakom sve i jedna stavka.
Radije ne bih da dajem svoje misljenje za sve i jednu jer raspisacu se previse...ali ne...ne slazem se u potpunosti i ako statistike drugacije tvrde!

Alapachica - 31-5-2007 u 10:25

Iz mog ličnog iskustva.....
Tako sam i ja mislila dok su deca bila mala,pa kuća,posao...užas!:jao:
Sada su one malo veće,nisam im potreba u tolikoj meri,imaju svojih aktivnosti,donekle mi pomažu u kući (bar svoje sobe srede),svoj posao volim....jednostavno sam zadovoljna i ispunjena.Svaka žena mora da radi na sebi,pri tom mislim i duhovno i fizički.
Mislim da svaka žena koja je zadovoljna sobom, donekle bude i srećna.
Nažalost postoje tu i neke stvari na koje ne možemo da utičemo već da naučimo da ih prihvatimo i da umemo da se nosimo sa njima.
:a084:

cuñaoooooooooooooooo - 4-7-2007 u 18:57

neznam

Ludvika_Lempäälä - 10-7-2007 u 13:40

Naravno da brak unistava zene... Zato se svaka zena trudi da unisti muskarca sa kojim je u braku... haha...

cuñaoooooooooooooooo - 11-7-2007 u 20:04

mislim da ne

Rokerka - 11-7-2007 u 20:05

takodje....

cuñaoooooooooooooooo - 11-7-2007 u 20:08

sta samo zene gde su tu malo i muskarci?znaci samo zene,strasno

Ludvika_Lempäälä - 12-7-2007 u 15:22

Pa muskarci su zauzeti unistavanjem... haha...

Rokerka - 13-7-2007 u 19:24

hahahaha

cuñaoooooooooooooooo - 13-7-2007 u 20:49

bas je za smejanje

dedinlukac - 16-7-2007 u 15:51

nisam ozenjen ali gledajuci moje i druge to nije tachno!!! krivci mogu da budu same zene ili sami mushkarci ako se na brzinu ozene ili udaju, ili pak iz neke koristi i tako to.
ako se uzmu iz ljubavi pa mogu da budi i mladi treba poraditi na tom braku,a ne samo uzivati par godina pa napraviti decu i to je to. kod vecine se posle svodi da brakovi ostaju uglavnom zbog dece da ne bi ona dozivela traume.
kad su se moji uzeli svi su bili protiv te veze, mladi su bili i mladi postali roditelji,ali imali su podrshku jedne i druge babe, tj njihovih majki. skitali su, i kad smo mi malo porasli i to nije sprechilo da idemo i na more i u inostranstvo i negde na vikend. secam se i kao mali kada su ishli na neku proslavu opet su mogli da se snadju. sada su da kazem "polu matorci" ali oni i dalje uzivaju. evo,sada su oboje na odmoru i samuju dole na ranchu. chujemo se kad kad da vidimo jel` je sve ok! znachi, zenu ne upropascuje brak, vec sama sebe moze da upropasti ako cuti,ako je od onih koja misli (kao vecina) da je mushko glava kuce). epa nema toga vishe. nema vishe toga da je mushko glava kuce. Glava kuce je porodica!!!!! znachi dogovor i sve ostalo i uvek ce biti ok. ima uvek kriznih momenata,e tu se vidi ono pravo. ako se pomazu i zajedno reshavaju bice sve ok, ako svako gleda svoja posla,e onda ode sve u p.m. :D
malo sam isfilozofirao,ali jbg. probao sam samo da dokazem da brak ne unishtava zene. e, bre. pa koliko zena samo kad je stupilo u brak, tek onda je izbila ona prava zenstvenost iz nje!!!

stela - 16-7-2007 u 15:55

e sad mi pade napamet ona slika sa onim tipom sto pusi cigaru a zena za njim ide i nosi nesto na ledjima

Djole sve si lepo rekao ali tamo gde zene jos uvek tako jadno zive za njih moze da se kaze da ih brak unistava da ne kazem da ima idiota koje redovno tuku svoje zene.

dedinlukac - 16-7-2007 u 15:59

ali vidish, tu je problem u njima. postoji sada i to socijalno ili kako se vec zove gde zene mogu da se zale ako ih muzevi tuku. problem je u tome koji ja ne znam zashto. prichaju sa strane, zale se,ali opet su sa njima i nishta ne preduzimaju. u chemu je tu problem? a da ne pricham sluchaj kao shto i ja znam. 5 godina u braku, maltretiranja i svega,a zena i dalje sa njime, kada su dobili posle dvoje dece,tek onda se zalila i razvela?! problem je u njima ipak u njihovoj psihologiji shto ne preseku takve stvari na vreme. pa ja da sam zensko prvi shamar kad bi dobio ne bi oprostio! kazu plashe se pretnji i tako toga, pa bre postoji zakon koj bar to poshtuje!!! lepo prijavish pretnju i lepo ga opomene sud i policija i sve bude resheno!!!

stela - 16-7-2007 u 16:01

nije uvek to tako jednostavno, mada si u pravu.

dedinlukac - 16-7-2007 u 16:03

pa znam da nije jednostavno,ali kazem. problem je sam u zenskoj psihologiji koje imaju taj strah. pa ako smo mi mushki sirovine pa reshavamo stvari i batinama (mislim na situacije kad se zakache sa drugim mushkarcima), zene su ipak te koje su mnogo smirenije i pametnije. to priznajem, mnogo bolje sagledaju celu situaciju,ali u tim situacijama u braku,e tu se ukopaju,a mogu da reshe fino. tj, da zakon reshi i da joj posle bude mirna glava. to je mozda jedina situacija gde su zene psiholoshki slabije od mushkaraca

cuñaoooooooooooooooo - 15-9-2007 u 12:59

zavisi,mozda

Crvenokosa - 9-4-2008 u 00:38

Mislim da je sve relativno,meni je super!:singing: