RTM Forum - Veza sa starijom osobom. (original)

Veza sa starijom osobom.
dedinlukac - 5-3-2006 u 04:11

shta mislite o godinama? Koliko treba da bude najveca razlika?
Znate ono, on ili ona je mnogo starija od tebe i tako to popovanje....

kikiriki - 6-3-2006 u 00:01

Pa zavisi sa koje strane gledista...:cool: legnemo na sedista...hahaaha

stela - 21-3-2006 u 10:21

E kikiriki, bas si pomogao decku. Decko pita ozbiljno.

Sto se ozbiljne veze tice ja ne bih mogla da zamislim da imam nekog koji bi mogao tata da mi bude. Odkud znam ima toliko brakova , koji jos funkcionisu gde je razlika 10, pa i vise godina, svaka cast. Sto se tice malih avantura, cula sam razne price, da se tu bas ne gleda na godine. Kazem, cula sam, posto na tom polju nemam iskustva.

kikiriki - 21-3-2006 u 23:32

Ja sam decka ozbiljno i shvatio po pitanju koje je postavio,a za svoje veze treba sama da vodis računa jer to ti je izbor koji moze zivotra da te kosta...a izbor je samo tvoj i ti ćes snositi posledice sto se tvog izbora tice...:D:cool:

stela - 21-3-2006 u 23:40

Jer ti to meni pretis?

kikiriki - 21-3-2006 u 23:42

JA NE PRETIM JA SAMO UPOZORAVAM A TI VIDI NA CEMU SI....HEHEHE...MOZDA TI TO TAKO SHVATAŠ A SHVATANJA SU RAZLIČITA.......

stela - 21-3-2006 u 23:57

Dobro covece sta je s tobom? Izjasni se vec jednom sta ti smeta, umesto da se tu svadjamo i prepiremo. Ako je moja greska bila da sam se skoro svuda upisala cim sam se uclanila onda mi te je zao jer izgleda da ne znas da se to tako i radi. U ovoj igri broj igraca i njihovih aktivnosti nije ogranicen, kao sto ti mislis. Osim toga necu sigurno odavde otici samo zato sto tebi nesto ne odgovara. Ako mi administrator bude rekao da odem, OK...mada ne vidim razloga. Nisam nikoga vredjala.

kikiriki - 22-3-2006 u 00:25

Meni nista ne smeta i ne smatram da se iko ovde svadja i prepire.Super sto si se UPISALA I UČLANILAjer to je i poenta ovih foruma da se covek uclani,,,zar ne????Ogranicenja ne postoje kao i sto kazes zato neznam odakle ti takva ideja.....a sto se tice tvog odlaska nema potrebe o tome ni da razmisljas o toj temi jer ti nisi ovde dosla da bi se nekom jadala o tvom odlasku....DOBRO NAM DOSLA...i niko tebi nece reci da odes odavde-u to budi sigurna...ovde smo da se zezamo i druzimo i budi mi pozdravljena od sveg srca....Pozdravvvvvvvvvvvvvvvv"!!!!!!!!!!!!!

stela - 22-3-2006 u 00:53

Nisam dosla ovde da se jadam, niti sam se jadala iako si ti to izgleda tako razumeo. A sto se odlaska tice to sam sama predlozila na sta si isto dao komentar i to dovoljno jasan...a predlozila sam jer, sam po tvojim kratkim ali jasnim komentarima na sve sto sam napisala videla da ti nesto smeta. Moj utisak je bio takav, mozda gresim, ne znam. Ja sam danas imala vremena i upisala sam se gde sam imala nesto da kazem, nit sam htela time da se hvalim, niti da se pravim vazna.
Ako hoces da se druzimo dobro ako ne nacice se vec neko ko hoce.
Pozdrav i tebi i laku noc.

kikiriki - 22-3-2006 u 01:23

Izvini ali ja jos ne nameravam da legnem....a sto li tako brzas nemam pojma verovatno ti samo znas odgovor ..u svakom slucaju hvala ti na razgovoru i nadam se da cemo se i nadalje druziti jer zato smo ovde...zar ne!?!hehe:P

stela - 22-3-2006 u 01:34

tebe niko nije ni terao na spavanje.

Osnovna kultura je to, a posto je noc... necu ti valjda reci dobar dan.

kikiriki - 22-3-2006 u 01:39

Kod nas postoji pravilo da ako odmah gostima skuvas kafu to znaci da sto pre zelis da oni odu...a to je u stvari neka kultura koja kod nas vekovima postoji pa mu to u neku ruku isto dodje...hehe:)

stela - 22-3-2006 u 02:02

Znam ja nasa pravila dobro al ovo nije moj forum, pa prema tome nisi ni ti meni gost.

kikiriki - 22-3-2006 u 02:08

I nedaj boze da je tvoj forum..jer sa tvojim prisustvom ovako kako ti razmisljas svi bi se razbezali...hehehehehe e izvini jer ti znas za salu ili si uvek tako inatna ili ja mislim stvarno ...neznam ..u svakom slucaju hvala ti na vremenu...Pozzzzzzzzzzzz!!!!!!!

stela - 22-3-2006 u 02:44

Ja znam za salu, al mi je tvoj smisao za humor bio malo cudan. Nismo svi isti.

dedinlukac - 22-3-2006 u 15:18

kikiriki? opet si pio neku rakiju?!
barabo, a ne zovesh?
pa da, dobio si rezach i sira i sada ni da se javish :(

sicEr - 22-3-2006 u 22:51

hocu i ja da piskaram na sve strane kao vi!!!! AAAAAAAAAA, stela, svaka ti cast jedina ti ovde dajes neke odgovore (normalne)! Nisam bio neko vreme na forumu je l' kad god dodjem pogledam sta ima novo ono hiljadu glupih posta koji nista ne kazu! jos jednom svaka cast!

stela - 23-3-2006 u 10:53

Hvala, hvala a ti ubuduce navrati malo cesce da vidimo i tvoje komentare...ali na svaku temu.;)

dedinlukac - 28-3-2006 u 01:49

e, istina je da ima i bezveznih odgovora, al` kad bi se i ostali chlanovi malo prodrmali i dali svoja mishljenja i pisali nove teme, onda bi mi imali shta da pishemo, ovako smo prolupali....

stela - 28-3-2006 u 08:44

Citat:
Originalno postavio/la dedinlukac
ovako smo prolupali....

Dobro je , zivnuli smo malo.

Mila - 29-3-2006 u 05:34

Sta sam ja propustila......
Nego Stela, kiki jeste li zakopali ratnu sekiru hihihihihi????
Nego sta bi sa temom opet off topic blago Lazi sa vama hehehehehe....
Idem ja da spavam pretera ga opet, sad ce sicer opet da bogara ;)..

Pozdrav ratnicima...............

stela - 29-3-2006 u 20:56

Citat:
Originalno postavio/la Mila

Nego Stela, kiki jeste li zakopali ratnu sekiru hihihihihi????

Sto se mene tice da. Nego nema kikirikija nesto ovih dana...da on sad nije mozda bolestan? hihihihi

Sad malo o temi...
Ja nikad ne bih mogla da se upustim u nesto sa nekim dedicom samo za to sto je pun para. Kad god vidim ove poznate licnosti kako se zene i udaju za puuuuno mladje ili starije od sebe i to samo da bi kad ovaj pandrkne nasledili nesto ili zbog neke titule uvek se cudim.

kikiriki - 30-3-2006 u 00:05

Ma nisam bolestan....nedaj bože...ma nedaj dva božeta.:P

Mila - 30-3-2006 u 00:55

Citat:
Originalno postavio/la kikiriki

Ma bolesan si ti od rodjenja znamo mi to....
A sad da ne idem off topic iopet zbog tebe hihihihihi.....
Veza sa starijom osobom uh bre gde me nadje, moj muz stariji od mene citava tri dana ja mislim da je to odgovor na to pitanje.....;)

kikiriki - 30-3-2006 u 19:33

Citat:
Citat:
Originalno postavio/la kikiriki

Ma bolesan si ti od rodjenja znamo mi to....
A sad da ne idem off topic iopet zbog tebe hihihihihi.....
Veza sa starijom osobom uh bre gde me nadje, moj muz stariji od mene citava tri dana ja mislim da je to odgovor na to pitanje.....;)
3... dana:P...hehehe kako li zajeba tog coveka...hahaha :P

stela - 31-3-2006 u 09:42

E Mila koja slucajnost, samo tri dana razlike, ovako nesto jos nisam cula. Pa mozete maltene da slavite istog dana rodjendan. Bas lepo.
Dok smo mladi gledamo na razliku u godinama i obicno je muskarac stariji od zene, ne znam ni ja zasto. Sta sam ustvari htela da kazem, kaze se da su devojke zrelije od momaka istih godina...(mada mislim da nije uvek tako) i to u mladosti mozda i ima nekog znacenja ali kasnije je to potpuno svejedno. Moja prababa je naprimer bila starije od muza dve godine. Nije im bas nista falilo. Imam utisak da se muskarci nerado vezuju (ozbiljno) za osobu stariju od sebe jer se plase da ce ona biti ta koja ce hteti da odlucuje o svemu biti ono musko u kuci. Mada to nema nikakve veze s tim ako se partneri lepo slazu i razumeju sve je stvar dogovora, snalazljivosti u pojedinim situacijama. Obaveze se mogu lepo podeliti, svi mi imamo stvari koje nam posebno dobro idu od ruke, nismo svi isti. Al bi zivot bio monoton.
Jer sam ja sad malo skrenula od teme? Ne znam vise, bas sam se zanela. Bez obzira koji je partner stariji, razlika od 10-15 godina meni licno ne bi dgovarala.

MaWa_ShMiZlA - 1-6-2006 u 15:34

Citat:
shta mislite o godinama? Koliko treba da bude najveca razlika?
Znate ono, on ili ona je mnogo starija od tebe i tako to popovanje....

Iskreno, meni i nije neki problem razlika u godinama al sve do neke granice.!
Znachi:
Mushkarac od zenske do 10 god stariji a zenska od mushkarca do nekih 5 godina :)
Ja sam inache jako tolerantna osoba, mozda zato i imam takvo mishljenje. .

dedinlukac - 3-6-2006 u 03:24

ma vidim ja da si ti zaguljena osoba :)
hehehe
i da te znam i da ne znam shta, i da mi ono...
ne bi verovatno smeo nishta da probam kod tebe ;p
pocheo bih da mucam i tako toooo.................
ajojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
ebem ti zivot da ti ebem!!!

kikiriki - 3-6-2006 u 07:27

Baš vala....

MaWa_ShMiZlA - 3-6-2006 u 09:55

Citat:
ma vidim ja da si ti zaguljena osoba :)
hehehe
i da te znam i da ne znam shta, i da mi ono...
ne bi verovatno smeo nishta da probam kod tebe ;p
pocheo bih da mucam i tako toooo.................
ajojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
ebem ti zivot da ti ebem!!!

Gotov si bwe.. Pao si u prvoj rundi i "tako toooo" :P
Mucash mi josh sad a josh kad bi probao. . Ha,ha,ha

dedinlukac - 3-6-2006 u 17:00

obori ti mene na prvu....
lele, teshko meni.....
shta sad da radim?
ajojjjjjjjjj
hahahaha

MaWa_ShMiZlA - 6-6-2006 u 08:30

Citat:
obori ti mene na prvu....
lele, teshko meni.....
shta sad da radim?
ajojjjjjjjjj
hahahaha

Tek sam te oborila u prvoj.! :P
Shta da radish.? Da se spremish jer tju te opet oboriti i u drugoj i sve tako do pete, a posle ide obaranje sedishta.. :P :D
Ha,ha,ha,ha,ha

dedinlukac - 6-6-2006 u 13:19

znachi shta da kazem.
moracu da kupim nova sedishta :D

sva sreca pa u bacni dozvoljavaju onaj minus
hahaha

MaWa_ShMiZlA - 6-6-2006 u 16:01

Zar ti se ne obaraju stara sedishta. . ? :o

Ha,ha,ha

dedinlukac - 6-6-2006 u 16:02

ma obaraju se
al` shkripe
hahaha

MaWa_ShMiZlA - 6-6-2006 u 16:07

Citat:
ma obaraju se
al` shkripe
hahaha

Nemoj mi odesh u minus u banci.
Podmazatjemo stare, ilI neka shkripe, bitje atrakcija za komshiluk.. :P:D Ha,ha,ha

Mila - 6-6-2006 u 16:26

Auu sta ja ovde propustam, ja i zaboravila za ljubavne teme, a vidim imala sam cak i izazove od pojedinih kao sto su kikiriki, ali nema veze njega i ovako i onako niko ne uzima za ozbiljno hehehehe.....
Stela sto se tice razlike od tri dana pa mi smo unikatni ove godine ce mo morati da proslavimo rodjendan kako treba, imam neke planove za taj dan, ali videcemo jos sta ce se desiti, javicu ti...
Vas dvoje ( dedino i smizlo) daj vise se spetljajte i spasite nas muka, OK......:)

dedinlukac - 6-6-2006 u 16:34

hahaha

ajd` da se dogovorim sa shmizlom :D

MaWa_ShMiZlA - 6-6-2006 u 16:42

Citat:
hahaha

ajd` da se dogovorim sa shmizlom :D
Dogovoreno je i ugovoreno vetj a ti znash shta.. ! :P

dedinlukac - 23-6-2006 u 09:07

znam ja, znam :D

dogovore ja ne krshim :D

pogotovu kad su isplativi:P

stela - 23-6-2006 u 09:12

Sto je ovaj zivot lep...
http://img217.imageshack.us/img217/7628/sanja1078fo.gif

Fee - 27-9-2006 u 12:10

U danasnje vreme se je normalno ,ja nikad nisam bila s nekim puno starijim od sebe i puno mladom osobom ali znam neke takve veze i stvarno ima i ljubavi u njima....

Jeca - 27-9-2006 u 13:32

imala sam veliku ljubav...bio je od mene stariji 11 godina.Veza pukla ali nije bio problem u godinama vec u roditeljima!
I da se izjasnim, imala sam 19...voleli se do 23.

dedinlukac - 27-9-2006 u 16:19

ma nije problem u godinama shto kaze i onaj oglas:
menjam zenu od 50 za dve zene od po 25 i obrnuto
hahaha

Sofija - 16-1-2007 u 21:32

Ljubav za godine ne zna,bre....

dedinlukac - 20-1-2007 u 16:41

sofija, to sada kazesh,ali mislicesh drugachije. ipak cesh imati neku granicu u to mogu da se kladim ;)

Sofija - 26-2-2007 u 15:06

Maa,ima granica,naravno,necu sigurno biti sa nekim ko je 50 godina stariji ili mladji od mene.:roll:

Rokerka - 26-2-2007 u 19:17

hehehehe

eto ti sad lukac!:baddevil:

dedinlukac - 27-2-2007 u 14:53

pa ne meni, samo je potvrdila ono shto sam ja rekao. ipak ljubav ima granice ;) samo ona zaokruzi na 50, ja bih smanjio cifru na nekih 20 :)

Sofija - 1-3-2007 u 18:36

Eto,aj' da se nadjemo na nekih 30!:spin:

niceguyEddie - 2-3-2007 u 08:31

za vezu bash i nisam siguran ali zato za poneko druzenje apsolutno

meda - 2-3-2007 u 10:28

Pa evo na primer - ja! Uskoro ću 4 banke a rado bih bio u vezi sa nekom od dvadesetak! Ali, pitanje je da li bi neka od dvadesetak htela vezu sa mnom od skoro 4 banke??? Ne bih rekao... Bez obzira na moju podnošljivu spoljašnjost...:blush:

niceguyEddie - 2-3-2007 u 16:03

ma shta se zalish medo,nece te mlade al zato ove tetke sa foruma odlepljuju za tobom...zato mojne se zalish

libi - 6-3-2007 u 09:24

Kolika je razlika u godinama izmedju partnera koju biste mogli da prihvatite ako vam se osoba zaista mnogo dopada? Zapravo, koliko treba osoba da bude starija/mladja od vas?
Zasto je prihvatljivija kombinacija - stariji muskarac i mladja devojka od one fatalne - starija devojka i mladji muskarac?
[oops]

meda - 6-3-2007 u 10:45

Ah, pa to je tako relativna stvar...! Iskustvo mi govori da može biti lepo sa devojkom od 19 godina kao i sa damom od 50 ! Sve je to subjektivno... Takođe mi iskustvo kaže da može biti užasno sa devojkom od 21 godinu kao i grozno sa damom od 47 !!! Tako da... U principu, sve vredi probati... Život je samo jedan !:biggrinlove:

stela - 6-3-2007 u 13:18

Citat:

Kolika je razlika u godinama izmedju partnera koju biste mogli da prihvatite ako vam se osoba zaista mnogo dopada?

Ne znam nisam o tome nikad razmisljala ali do 10 mislim da bi bilo OK, kazem sad ovako spontano.

Citat:

koliko treba osoba da bude starija/mladja od vas?

nema tu pravila i zakona

Citat:

Zasto je prihvatljivija kombinacija - stariji muskarac i mladja devojka od one fatalne - starija devojka i mladji muskarac?

zato sto je ucestalija od druge...verovatno

stela - 6-3-2007 u 13:42

http://img241.imageshack.us/img241/3331/38na3.gif :a084:

a i ne mora biti razlike u godinama

libi - 6-3-2007 u 21:16

lepa slicica, Stela....meni niko da pokaze kako se stavljaju slicice...

stela - 6-3-2007 u 21:23

Ja se izvinjavam sto ovo ovde pisem ali posto U2 ne radi mora ovako.

Dakle Libi ja sam ti na temu "To smo mi" u kratkim crtama objasnila kako se ubacuju slike ako to nije dovoljno u profilu imas moje E-mail adrese pisi mi, rado cu ti pomoci.

Pozdrav :)

libi - 6-3-2007 u 21:48

Super si Stela, hvala ti...

niceguyEddie - 8-3-2007 u 08:18

Mogu libi ja da ti pomognem da razreshimo dilemu,evo ja mladji ti starija pa da vidimo kako ide..........a ako necesh mislim da ovde na forumu postoji klub teta ' mislimo da smo lepe i niko nam nishta ne moze' pa vidi shta cesh...

libi - 10-3-2007 u 16:47

Citat:

Mogu libi ja da ti pomognem da razreshimo dilemu,evo ja mladji ti starija pa da vidimo kako ide..........a ako necesh mislim da ovde na forumu postoji klub teta ' mislimo da smo lepe i niko nam nishta ne moze' pa vidi shta cesh...

Znaci , ako ne prihvatim pomoc , ne preostaje mi nista osim uclanjenja u klub teta? A ako prihvatim, a ti mi ne pomognes da razresimo dilemu? :a080:

dedinlukac - 10-3-2007 u 17:46

:lol2::lol2::whistle:

niceguyEddie - 13-3-2007 u 09:23

ma ne brini ti nishta,uvek ja hocu da pomognem,..............i just want to party all the time.............

jeca226 - 7-4-2007 u 15:04

Zasto da ne nisam protiv toga da budem sa starijim tipom ako bi me privukao pod uslovom da nije ozenjen

jeca226 - 9-4-2007 u 13:06

Citat:
Originalno postavio/la meda
Ah, pa to je tako relativna stvar...! Iskustvo mi govori da može biti lepo sa devojkom od 19 godina kao i sa damom od 50 ! Sve je to subjektivno... Takođe mi iskustvo kaže da može biti užasno sa devojkom od 21 godinu kao i grozno sa damom od 47 !!! Tako da... U principu, sve vredi probati... Život je samo jedan !:biggrinlove:

Al nam je meda iskusan:whistle:

Sofija - 10-4-2007 u 17:11

:spin::hehehe:

jeca226 - 10-4-2007 u 17:41

Citat:
Originalno postavio/la Sofija
:spin::hehehe:

:hahaha::hehehe::biggrinlove:

pan - 10-4-2007 u 19:23

ja nisam za veliku razliku u godinama,sve sto je vise od par godina nije dobro

libi - 11-4-2007 u 00:15

:eureka:
Cekaj bre Pan ... obrazlozi malo ovaj diplomatski odgovor.
Zasto nije dobro? Ne mogu da se vole? Jedan ima pubertetske bubice dok drugi ceka u redu za penziju?
Otkaci ti mene `ladno...
:aeh::question::argue:

pan - 11-4-2007 u 17:32

Pa kao prvo to bre ni na sta ne lici,nikad ne znas da li setas ljubavnika ili tatu a i obrnuto,ja licno ne bih mogao da zamislim da se spanjdzam sa nekom koja je skoro istih godina ko moje cerke.Onda su tu i razliciti interesi.

libi - 11-4-2007 u 17:40

E ovo je vec bolji odgovor...

Citat:

Kolika je razlika u godinama izmedju partnera koju biste mogli da prihvatite ako vam se osoba zaista mnogo dopada? Zapravo, koliko treba osoba da bude starija/mladja od vas?

...da se ne ponavljam...:argue:

Sta ti mislis?

pan - 11-4-2007 u 17:44

nego libi koje je tvoje misljenje?????????????

Jeca - 11-4-2007 u 18:47

Pan, sa tobom se slazem.Velika razlika u godinama, donosi i velike razlike u interesovanjima, kad tad....mada, vise je teorija o tome da se ja pitam.Zavisi svakako ...mada, nisam protivnik ali iz licnog iskustva znam da kad tad(kad sam ja ''odrasla'') interesovanje drugacije sam imala, a taj lik, koji je ''ostario'' tek....dakle...svakako je to relativna stvar i do osobe je, kako sam vec i rekla.U svakom slucaju se slazem sa Panom.

marraya - 16-6-2007 u 19:11

Citat:
Originalno postavio/la libi
[oops]

E nije vise prihvatljivo stariji muskarac, mladja zena.To svi osudjuju i smatraju da je u pozadini neka eksploatacija ali kad je obrnuto ljudi shvataju da je takva veza nesto ozbiljno, da je s razlogom, i imaju razumevanja i cak strahopostovanja. ... A uostalom novi matrijarhat je poceo:whistle:.

Ludvika_Lempäälä - 17-6-2007 u 18:39

Bolje je kada je muskarac stariji, jer muskarci inace psihicki sazrevaju kasnije od zena...

Zato je drustveno prihvatljivije, drustveno logicnije da je muskarac stariji u vezi, kao i zbog silnih predrasuda. Uostalom, nekim muskarcima je to jedino sto mogu da izdvoje kao preimucstvo u braku, vezi.

Interesovanja? Slazem se sa Jecom, mada je bitna i sredina u kojom odrastaju muskarac i zema jer sve to utice na interesovanja.

U principu, godine nisu vazne koliko uzajamna postovanje, podrska, ljubav, razumevanje. Postoje odredjene norme u narodu, neke druge u crkvi, po zaknima nekih zemalja, po kojima je propisano kolika razlika u godinama moze biti - na nama je da ustanovimo koje su nase norme.

U sustini, ne bi nam trebalo smetati sto drugi rade! Mislim da razlika u godinama ne bi trebala da bude prevelika (mozda oko 10 godina).

sinnerman - 18-6-2007 u 09:50

ja volim starije zene i toliko od mene..........

Alapachica - 18-6-2007 u 10:37

Ja sam jednom čula od prijateljice,vezano za mlađeg muškarca...
" On može, ja umem!!!":hehehe:
bezobraznica matora...obožavam je!!!

sinnerman - 18-6-2007 u 12:07

i ja je obozavam............

Rokerka - 18-6-2007 u 18:59

hahahahaha

Ludvika_Lempäälä - 18-6-2007 u 21:17

Znam coveka koji je imao oko 60 godina i dvanaestogodisnju devojku. Imali su mnogo problema, ali srecom, ove godine je ona punoletna postala, pa ce valjda i problemi da prodju. Ako je njima lepo, sta ima ko da se zali?

Jeca - 19-6-2007 u 05:44

O-oO-oO-oO-o

pedofilija 'ebote!!!!!!! Hapsiti go'no!:argue:

Rokerka - 19-6-2007 u 19:32

:jao: hahahaha

stela - 19-6-2007 u 19:34

nije to smesno Roki...zalosno bre

Rokerka - 19-6-2007 u 19:35

:lol2:

Ludvika_Lempäälä - 20-6-2007 u 03:01

Pa roditelji njeni pristali, a on se nije zalio... hehehe... Ima to svuda, svakakvih ljudi ima...

Mila - 24-6-2007 u 03:26

ma roditelje njene onda treba poslati na ispitivanje hehehehehe, :jao:

Ludvika_Lempäälä - 25-6-2007 u 01:12

Ma sve ih treba na ispitivanje, pod strogi nadzor... sto ja kazem, u buksu...

cuñaoooooooooooooooo - 4-7-2007 u 18:55

nisu samo roditelji krivi vec i deca sami bi trbali malo da znaju sta rade sa svojim zivotom,roditelji nemogu ici za njima i da im kazu sta valja,a sta ne valja sta smeju,a sta ne.jedna motka da se nauce pameti:nunu:

Jeca - 6-7-2007 u 09:03

roditelji ne trebaju ici za njima da im pricaju sta valja ili ne....roditelji su trebali da pricaju davno pre toga, da ne bi morali kasnije da trckaraju za njima.Osim toga, ne mislim da cu svojim cerkama drzati lekciju zivotnu vezanu za razliku u godinama.To je nesto sto deca osete oko sebe, kroz porodicu, rodbinu, prijatelje roditelja svojih. Kad se desi, ako se desi, mogu samo svoje misljenje dati i nadati se da ce prihvatiti. Forsirati necu, cure tada znaju terati inat veliki...prkose, zatim velike zivotne greske prave.

Razlika u godinama, relativna stvar u pocetku...mada, sasvim jedna normalna razlika...najvise do 10 godina recimo. Kasnije se vec oseti, kad nesto drugo pocne da preovladava...a ne strast. Tada, kada strast nestane, koja je inace veliki faktor takve veze, oseti se razlika u interesovanjima, shvatanjima itd. Cast izuzetcima, rekoh da nisam protivnik...ali svakako tezim ka tome da bi razlika najbolja bila da je medju partnerima nekih 4-6 godina recimo....generacija je ipak to.... :)

Ludvika_Lempäälä - 6-7-2007 u 11:48

Naravno, decu bi trebalo uciti od malih nogu... Vaspitavamo ih od momenta rodjenja... Svesno ili nesvesno, ali u njihovim glavicama nase ponasanje je primer... Posle ih vaspitavamo svesnije, usmerenije, razgovaramo sa njima, stavljamo im zabrane, kaznjevamo ih ili nagradjujemo, ali u svakom slucaju sa puno ljubavi... Tako dete moze da nauci da razlikuje dobro i zlo, ono sto je prihvatljivo i sto nije, da se kontrolise, da misli svojom glavom...

Zapravo vaspitanje je onda uspelo kada je dete samo, pred izborom, a pomisli sta bi roditelji sada rekli, kako bi odlucili... Kada pocnu da razmisljaju...

Sad sam u off topicu... hehe... Ali poenta je u tome da roditelji cesto krive decu za ono u cemu su oni omanuli u vaspitanju... Mada ako su ti roditelji (od te devojke koja je zivela sa dedicom) odobravali vezu, verovatno su tako nesto i kroz vaspitanje odobravali... Kao kada gledas film sa decom, pa komentarises nesto, a dete slusa... Mozda nije ni zapazilo detalj koji komentarises dok ga ne spomenes... Komentar tipa "Pa nema veze ako se ozenio devojkom 50 godina mladjom... Glavno da im je lepo... Eto sretan kraj..."

cuñaoooooooooooooooo - 6-7-2007 u 14:58

srecno im bilo

Ludvika_Lempäälä - 6-7-2007 u 15:09

:hehehe:

cuñaoooooooooooooooo - 7-7-2007 u 01:57

jeste da puknes,samo neznam dal od smeha ili plakanja,strasno

Jelena - 14-7-2007 u 00:24

ma daj bre to je mnogo!3-4 godine je sasvim kako treba,govorim iz licnog iskustva.

cuñaoooooooooooooooo - 15-7-2007 u 01:20

ma moze i do deset godina,ali opet... ebi ga zivot je takav

Rokerka - 16-7-2007 u 14:27

ja ne idem preko 6-7....hehehehehehe salim se....
ma sta znam i ja,ako mi se svidja onda jbes sve,ali normalno uvek gledam da ne bude mnogo stariji.......

dedinlukac - 16-7-2007 u 15:42

mi mozemo da komentarishemo u vezi godina,a u stvari to poprilichno zavisi i od sredine gde zivite. neko ce da prebacuje,a neko nece.
najprosti primer, sada sam bio u Petrovcu pa je recimo moj brat ozenio devojku mladju od sebe 11 godina. u komshiluku je pak zena starija od muza 9 godina i josh mnogo primera znam. tamo je to sasvim recimo normalno dok bi to kod nas ovde komentarisali,a i ako neko komentarishe pa prestace i oni posle nekog vremena. ja nisam za preveliku razliku recimo od tih 9-10 godina. zashto? pa recimo sad. mushkarac od recimo 25-26 se ozeni sa nekom od 18-19. ok. u pochetku ce sve biti super,ali posle ce biti svashta. pa toj devojci od 18-19 zivot tek pochinje, tek pochinje da shvata neke stvari u zivotu, zelje za druzenje, skitnjom, provodima.... ma ima mnogo toga....

Rokerka - 16-7-2007 u 15:43

pa jeste....

stela - 17-7-2007 u 14:57

meni licno ne smeta ako se ljudi slazu i vole ali meni je razlika od 2 do 4, pa ajde da kazemo i pet najidealnija

anchyyy - 29-8-2007 u 14:58

Ljubav ne gleda godine, tako ti je to, ali ipak...

cuñaoooooooooooooooo - 15-9-2007 u 12:41

kada se dvoje zaljube,tu se nemoze nista,niti su toliko bitne godine...ma daj nek se ceo svet voli,godine i nisu toliko bitne,ali u nekim slucajevima i jesu

stela - 15-9-2007 u 18:50

jesu bitne...na pocetku ne igraju tako veliku ulogu ali kasnije kad nestanu leptirici ta razlika u godinama dolazi do izrazaja...bar ja tako mislim

cuñaoooooooooooooooo - 16-9-2007 u 01:03

jeste,ali neznam.imam drugaricu koja je mladja od muza deset godina,i ona bi sad da skita da uziva ali nemoze,ma da ti kazem na neki nacin i jesu bitne

stela - 16-9-2007 u 10:13

pa to ti kazem...u takvim slucajevima mislim da je zenama losije posle jer su mladje puno i ti stariji muzevi su obicno jako ljubomorni...imam slucaj u familiji

cuñaoooooooooooooooo - 16-9-2007 u 14:27

da,da u pravu si.sta sve mogu da ucine godine

libi - 6-10-2007 u 15:06

:argue::argue:
Znaci ovako, ima razloga za i razloga protiv razlike u godinama...razlicita interesovanja, osecanja, vaspitanje, porodica, sredina, obrazovanje, i sl.
A ako se dvoje jako,ali jako, vole? Gde da postave granicu?

cuñaoooooooooooooooo - 13-11-2007 u 16:11

ponekad ljubav i nezna za granice

keva - 14-11-2007 u 12:20

ma apsolutno je nebitna razlika u godinama, bitna je razlika u osecanjima

libi - 14-11-2007 u 20:24

cekaj, kevo, da ukapiram stvar...ako ima razlike u osecanjima ne vredi nista ni ako nema velike razlike u godinama?
Jer to?

Mila - 24-11-2007 u 04:11

ma slatka piletina lepi se za prste u cemu je vise problem??????:lol2:

Rokerka - 24-11-2007 u 16:04

:hehehe::hehehe::hehehe:

cvrcak_mawi - 29-11-2007 u 17:08

hehe dobra vam je ova tema. Ne mogu nista da prokomentarisem...

libi - 29-11-2007 u 19:00

Sto bre cvrle? :whistle:

cvrcak_mawi - 30-11-2007 u 17:05

hehe pa onako... :)

Doktor - 22-1-2008 u 08:47

Hmmm...razlika u godinama....mljac-na koju god stranu isla !!!:a084:

sonja - 7-3-2008 u 16:20

ne volim veliku razliku u godima.ne vidim sta bih imala zajednicko sa osobom koja je starija deset godina od mene,takva stvar mi je banalna! moze cetiri,to mi je ok.

libi - 15-3-2008 u 14:00

Sonja, ne vidis sta bi imala zajednicko sa osobom koja je starija o tebe?

Pa ljubav...

Mila - 16-3-2008 u 18:16

libi ubijas me tema je razlika u godinama nisam bas za tako nesto zbog cega pa zbog toga sto se uglavnom velike razlike u godinama ne svode na ljubav.....a ako je ljubav u pitanju to je vec druga prica, ljubav ne gleda na godine prema tome moze i piletina da prodje u tom slucaju.......:1luvu::1luvu::1luvu:

dedinlukac - 16-3-2008 u 20:54

ama bwej, bitno je samo da ima lichnu kartu :a040:

Mila - 21-3-2008 u 22:48

Citat:

dedino rekoh ti vec da nemas pravo glasa na ovoj temi......:whistle:

zuleee - 24-3-2008 u 01:11

ma lepo je to...samo je malo bljutavo...

libi - 25-3-2008 u 00:24

sta bre bljutavo...gde piletina da bude bljutava?

Skolski, sram te bilo, stidi se svojih godina, cuj...bljutavo mu!

zuleee - 25-3-2008 u 00:55

ma bljutavo je piletini....

Mila - 26-3-2008 u 19:14

:jao: zule hahahaha.........stomak boli ........e brate zato samo mastas ne pipas da ne bi nekome pozlilo....idi bre covek vristim sad ......

zuleee - 26-3-2008 u 20:16

sta ces mila..dobar sam covek...gledam da i onom drugom bude lepo :)

DANICA - 27-3-2008 u 17:17

Što šta fali razlici u godinama naravno ne nekoj ekstremnoj,ali
evo recimo vladimir je stariji od mene 10.godina i super nam je, moja tetka ima muža mlađeg 10. godina od nje i izgleda kao devojčica naspram njega i baš se vole...
Meni je to skroz ok ako se ljudi slažu, bitno je da nađu najbolji način da se razumeju i izgrade lep odnos ali 'ebi ga za to mora da prođe vreme, i naravno tolerancija je jako bitna kao iskrenost...

libi - 6-4-2008 u 13:10

Tako je Danice...skroz si u pravu!

i pozdravi tetku...

dedinlukac - 6-4-2008 u 20:48

Citat:
Citat:

dedino rekoh ti vec da nemas pravo glasa na ovoj temi......:whistle:

samo malo, pleeeeeeeasse :)

Crvenokosa - 9-4-2008 u 00:22

Najveca razlika je bila 20 godina,sada sam sa deckom koji je 13 godina stariji od mene.Ako je ljubav prava,godine nisu bitne!:1luvu:

Crvenokosa - 9-4-2008 u 01:01

Ako je prava ljubav u pitanju mislim da godine nisu bitne!:a084:

stela - 9-4-2008 u 07:03

na pocetku ali kasnije postaju i te kako bitne...kad se skinu rosa naocari hehehe

stela - 9-4-2008 u 07:19

svaka ti cast...ja jedna ne bih nikad mogla da budem sa nekim koji je istih godina ko moj tata

libi - 12-4-2008 u 22:21

vala ni ja...

pan - 12-4-2008 u 22:28

da stariji hoce mladje to je sasvim razumljivo ali da se mladji upustaju sa puno starijim od sebe...to necu nikad razumeti:a080:

libi - 23-4-2008 u 21:35

a bre pan... pa kakva je razlika?
Princip je, "Hoces - Hocu ; Neces - necu"

cuñaoooooooooooooooo - 2-5-2008 u 15:24

pa da budemo iskreni jesu bitne godine!hajde nek bude i do deset da je stariji ali posle deset neznam,meni se to ne svidja!doro sve to stoji da ljubav nekad ne pita za godine ali bas toliko neznam,no dobro svako ima svoje zasto

Jeca - 3-5-2008 u 09:12

Citat:
Originalno postavio/la Jeca
roditelji ne trebaju ici za njima da im pricaju sta valja ili ne....roditelji su trebali da pricaju davno pre toga, da ne bi morali kasnije da trckaraju za njima.Osim toga, ne mislim da cu svojim cerkama drzati lekciju zivotnu vezanu za razliku u godinama.To je nesto sto deca osete oko sebe, kroz porodicu, rodbinu, prijatelje roditelja svojih. Kad se desi, ako se desi, mogu samo svoje misljenje dati i nadati se da ce prihvatiti. Forsirati necu, cure tada znaju terati inat veliki...prkose, zatim velike zivotne greske prave.

Razlika u godinama, relativna stvar u pocetku...mada, sasvim jedna normalna razlika...najvise do 10 godina recimo. Kasnije se vec oseti, kad nesto drugo pocne da preovladava...a ne strast. Tada, kada strast nestane, koja je inace veliki faktor takve veze, oseti se razlika u interesovanjima, shvatanjima itd. Cast izuzetcima, rekoh da nisam protivnik...ali svakako tezim ka tome da bi razlika najbolja bila da je medju partnerima nekih 4-6 godina recimo....generacija je ipak to.... :)

tema i dalje vidim aktuelna....evo ja stojim i dalje iza recenog...stoga da se ponovimo...

wltz - 3-5-2008 u 15:35

slazem se jeco ;)

Prorok - 22-5-2008 u 08:35

Pa razlika i nije bitna toliko ako je u normalnim granicama.
i normalno da je stariji partner ipak mladalackog izgleda, zamislite
muskarca sa 35 i zenu 45-50 ili kontra zar nije strasno, OK je do 7-8 ali preko
:puzzled:

zeka - 22-5-2008 u 09:44

ja bas preferiram starije tako da i 12 13 nije strasno

libi - 22-5-2008 u 14:26

Lele bre crni zeko, ako, ako...Ne prelazis granicu iznad 13...?

Prorok - 22-5-2008 u 21:32

Zeka je malo....
kod njega vazi ono 1, 2, 3, izvini tata

:funny:

DANICA - 7-6-2008 u 15:44

Zeko ti i dalje kao da imaš 14 godina valjda se nešto promenilo od bombardovanja?

Fagot - 7-6-2008 u 20:00

Meni to ne prestavlja neki problem,ako je devojka starija Ok.Ako je meni ona dobra,mojma treba da bude jos bolja,nece oni da zive snjom nego ja.Ali ako je mladja od mene,to bi se vec razmisljao.Ne mora devojka da bude lepa,to je najmanje bitno,bitno je da ona nije zmija u dusi
.Lepota je samo jedan voz koji posle nekog vremena zahteva remont.

libi - 12-6-2008 u 16:45

Veza sa starijom osobom? Ne znam...http://forum.bgdcafe.com/style_emoticons/default/sm039.gif

cuñaoooooooooooooooo - 13-11-2008 u 15:54

ja neke ne razumem tako ali ako je njima dobro tako i ako im odgovara neka ih ali ja nebih mogla da budem sa nekom osobom dosta starijom od mene,ma ni luda

SunceBg - 24-11-2010 u 23:41

ja sam u vezi sa deckom koji je mladji od mene 5 god...ide nam dobro i ne vidim u cemu je tu problem ako su razlike normalne....

analu - 9-12-2010 u 10:04

Sve je u redu kad on ima 30,a ona 20,ali kad on napuni 50,a ona u najboljim 40-tim,deca porasla ,a on bi samo da gleda fudbal i glupe filmove ,javlja se problem.Obrnuta kombinacija,ne dolazi u obzir,jer muskarci ionako kasnije sazrevaju od zena.