RTM Forum - Ljubav sa ili bez pecata? (original)

Ljubav sa ili bez pecata?
stela - 22-1-2007 u 14:43

http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/d045.gif

iz Zakona o braku i porodicnim odnosima:

"Brak se zasniva na slobodnoj odluci zene i muskarca da zakljuce brak na njihovoj ravnopravnosti, obostranoj naklonosti i ljubavi, postovanju, razumevanju i poverenju."

http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/d065.gif
Da li je za uspesnu zajednicu i osnivanje porodice potreban papir nazvan "Izvod iz maticne knjige vencanih"? http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/d060.gif

Sta vi mislite o tome?

Rokerka - 22-1-2007 u 19:14

ja ne znam nista,jos sam mala.....:thumbup:

pan - 22-1-2007 u 19:45

nisi roki nisi,
mogla bi vec polako da razmislis o tome:puzzled:

Mila - 22-1-2007 u 22:26

meni papir nije vazan ni malo, imas bezbroj brakova na papiru i da samo tu i ostanu, ako ima razumevanja, sloge, ljubavi papir po meni bas nista ne znaci..........:thx:

dedinlukac - 23-1-2007 u 02:37

e, ne znam shta da vam kazem po tem pitanju :D

stela - 23-1-2007 u 08:11

Kako bre ne znate...valjda imate neko misljenje o tome?

e pa bas ste neozbiljni...:jao::jao::jao:

OVO JE OZBILJNA TEMA...:whistle:

Rokerka - 23-1-2007 u 19:18

ja rekla da ne znam....

stela - 23-1-2007 u 20:35

sedi Roki 1...:P

Rokerka - 23-1-2007 u 20:45

:beleidigt:

dedinlukac - 23-1-2007 u 23:19

ajd` ovako, recimo da mozda i nije potrebno,ali sad se tu deshavaju druge stvari. kada nas ne vezuje isto prezime,onda pochinju svi da zapitkuju zashto tako i shta, familija pochinje da sili i da svashta prebacuje... ma di znam bwej. ali ipak mislim da kad se vec sklopi brak, onda nije teshko i prezime uzeti zajednichko....
ma nemam bre pojma, pokushao sam da isfolozofiram neshto,ali izgleda da mi bash ne ide vecheras...

stela - 24-1-2007 u 00:11

Pa vidis a ima ljudi koji godinama zive zajedno bez vencanice, imaju i decu i sve. Takav slucaj sam imala u familiji pa su isto svi pricali o tome i na kraju se posle mozda 20 godina zajednickog zivota vencali i okolina je bila prezadovoljna. Strasno !!! Mada i samo vencanje ima nesto posebno...sad gledano sa druge strane...sam taj cin vencanja, dozivljaj je za sebe...koji se pamti. Ipak...

Rokerka - 24-1-2007 u 00:55

ne znam...

river - 24-1-2007 u 01:36

Ja mislim da je pošteno prema deci nabaviti pečat. Ima to dosta praktičnih stvari za kasnije. Npr lakše putujete u i iz inostranstva, ne treba stalno da dajete/uzimate dozvole, pa zamisli onda dete u prvom razredu kad ga učiteljica pita nešto kao a da li ti imaš i mamu i tatu (takvoj bi uši iščupao, ali ipak postoje)....

stela - 24-1-2007 u 06:41

Pa mamu i tatu imaju deca i ovako i onako, dal' sa vencanim listom ili bez. U pravu si sto se putovanja tice...ima to i svoje prednosti i nedostatke. Ovde se ljudi razvode iz finansijskih razloga, npr. samohrane majke dobijaju neki dodatak, pomoc za stan i imaju razne druge povlastice. Mislis li da decu interesuje dok su mali da li ima pecata ili ne ako se mama i tata vole i sve je u najboljem redu onda...

meda - 24-1-2007 u 12:19

:Censored Emoticon:

stela - 24-3-2007 u 12:19

Ustvari htela sam da kazem da deci treba ljubav i ako je dobijaju od oba roditelja nisu im vazni nikakvi papiri.

niceguyEddie - 24-3-2007 u 18:09

bez pechata na srcu............dzabe svi pechati ovoga sveta

Mila - 25-3-2007 u 00:44

e to ljubim te ja evo javio se neko sa necim pametnim, bravo nice nisam ni sumnjala u tvoje sposobnosti......

libi - 25-3-2007 u 23:35

Citat:

Da li je za uspesnu zajednicu i osnivanje porodice potreban papir nazvan "Izvod iz maticne knjige vencanih"? http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/d060.gif

Za uspesnu zajednicu i osnivanje porodice , nije potreban nikakav papir , narocito ne izvod iz maticne knjige rodjenih.
Ali...jedno "ali srecu kvari"...Kada posle mnogo godina i godina ljubavi i srece , mi koji smo se nekada do bola voleli, shvatimo da se vise ne volimo , kada od ljubavi napravimo zgariste, a od porodice ostavljene , prevarene i razocarane ljude koji se iz petnih zila trude da podele sve , pa cak i ono sto se deliti ne moze , taj papir i svi njegovi propratni papiri postanu toliko vazni i bitni za raznorazne paragrafe, odredbe ne tako malobrojnih zakona koji ce nam omoguciti da se sto bolje razvedemo. :(
Ironija , ali istina. Ljubav je osecanje , nesto najlepse sto nam se dogadja, sto nas drzi , nosi i uzdize.
Brak je ugovor cije se odredbe moraju postovati. Nemojte nikada nista zakljuciti usmeno, jer uvek, ali uvek, postoji opasnost da budete izigrani, bez obzira na poverenje koje ste ukazali drugoj ugovornoj strani.:)

libi - 25-3-2007 u 23:46

http://www.sanjalica.com/kalkulator/6ffg.gif

libi - 9-4-2007 u 10:04

I sta sad ... ja sam se potrudila da realno objasnim vaznost dokumenta koji se zove Izvod iz maticne knjige vencanih ...ali ...ZASTO ME NIKO NE KONSTATUJE...narode...Ej...!!!!
:flaming:
Da nisam bila previse ozbiljna?

meda - 9-4-2007 u 10:11

Pomalo...da...

libi - 9-4-2007 u 10:16

Ali tema je ozbiljna ...

meda - 9-4-2007 u 10:21

Lady-libi...Mani te "ozbiljne" teme! I prestani da plačeš....

libi - 9-4-2007 u 10:39

http://www.sanjalica.com/mobilni/slike/smesuljko.gif
Medo...

meda - 9-4-2007 u 10:40

:hehehe:That*s better!

jeca226 - 10-4-2007 u 17:46

:baby2: ja jos sisam nisam ja za to

meda - 11-4-2007 u 09:22

Sisaj, sisaj...Da poraaaaasteš!:smilegrin:

jeca226 - 11-4-2007 u 10:58

pa evo porasla sam Nebitno je da li je sa pecatom ili bez bitno je da postoji.Pa sad kako ko voli nek izvoli.
Mozda neko nije u mogucnosti da se ozeni tj uda.

libi - 11-4-2007 u 17:33

Citat:

Mozda neko nije u mogucnosti da se ozeni tj uda.

:bawling: Mislis da se potpise, ili ...?

Jeca - 11-4-2007 u 18:51

pecat nije granica ljubavi.Ne oznacava pocetak a ni kraj.Vazno je da ljubavi ima a kako ce je ko ''overiti'' to je stvar licne prirode, verovanja i odgajanja.Meni pecat nista ne znaci...i sada smatram da je bolje da stanem sa mislima koje slede jer nepotrebne su za forum...toliko od mene

Crvenokosa - 9-4-2008 u 00:48

To je samo papir i nista ne znaci na emotivnom planu ali kad je u pitanju posao,deca,imovina puno znaci.:1luvu: