RTM Forum - Ljubav preko interneta (original)

Ljubav preko interneta
dedinlukac - 9-4-2006 u 00:38

hehe... morao sam i ovo da stavim.
Verujete li vi u ljubav preko neta. recimo upoznate nekog na netu i da se posle dugog dopisivanja i smuvate mozda?

Moj ortak se tako dopisivao sa devojkom 2 godine i evo ih sada zive vec 5 godina zajedno u Bg.
zamislite....

sicEr - 9-4-2006 u 14:29

Da verujem, postoje takvi slucaji na hiljade. Nije to nista novo, niti cudno. Sasvim je normalno. Ovo je samo jedan vid komunikacije medju ljudima.

kikiriki - 9-4-2006 u 23:36

Ja sam do sada dvojicu Majdanpečana oženio preko neta...jednog za jednu austrijankinju a drugog za Turkinju koja živi u Nemačkoj...sta da se radi mora da se živi...heheheeh;)

dedinlukac - 9-4-2006 u 23:39

ajd` ozeni i mene:P

kikiriki - 9-4-2006 u 23:50

Ajd'...kazi zemlju odakle da bude...:P

dedinlukac - 9-4-2006 u 23:53

ma nasha bre!
necem u inostranstvo.
posle ne mozemo da popijemo po koju kad ocemo, nego kad se moze:P

kikiriki - 9-4-2006 u 23:56

Dogovoreto...mada tesko ovde prolazim...

dedinlukac - 10-4-2006 u 00:01

ma ok.
nego, da se mi vratimo na temu.

stela - 10-7-2006 u 06:14

Cula sam i ja za par slucaja, izgleda da je moguce. U principu uz dopisivanje upoznas osobu, ako je iskrena...moze svasta da pise...ali sta je sa izgledom? Stavi ti tu kojekakvu sliku, pa kad se vidite, razocarenje. Mada uvek kazemo da izgled nije najbitniji vec kakva je licnost.

dedinlukac - 11-7-2006 u 00:03

pa, ako sumnjash u sliku, trazi da ti ukljuchi kameru :D

stela - 11-7-2006 u 10:41

Ja mislila na vas koji jos niste nasli ono pravo...;)

dedinlukac - 11-7-2006 u 23:13

tjjjjjjjjjjjjjjjjj

gale - 12-7-2006 u 21:26

Upoznati se preko Interneta zaista nije teško. Postoje brojni forumi koji funkcionisu kao oglasne ploče.

gale - 12-7-2006 u 21:26

Svaka ljubav je prava i jedinstvena.

stela - 18-7-2006 u 15:00

Ziveo govornik!!!

jeca226 - 7-4-2007 u 22:01

Ne postoji

libi - 8-4-2007 u 10:55

Citat:

Verujete li vi u ljubav preko neta. recimo upoznate nekog na netu i da se posle dugog dopisivanja i smuvate mozda?

Ej, nadjite i meni nesto.....
:a080:

Crvenokosa - 9-4-2008 u 00:58

Moja drugarica se tako udala.Ja nisam pristalica toga,a kome se svidja -srecno!

libi - 6-9-2008 u 19:15

Mislim da u ljubav preko neta veruju samo oni koji su je na takav nacin doziveli...
Mogu preko neta da se vezem za nekog, a bas da dozivim epohalnu ljubav...ne verujem. Mada...otkud znam...moguce je sve...
Ipak verujem u ljubav "face to face"...Dok me fluid ne "prodrma" i leptirici ne zaigraju u stomaku...nista od ljubavi!!!

Fagot - 12-9-2008 u 18:08

Citat:
Ipak verujem u ljubav "face to face"...Dok me fluid ne "prodrma" i leptirici ne zaigraju u stomaku...nista od ljubavi!!!

E ovo si lepo rekla,jos cu samo da se nadovezem na tvoj post....
Preko interneta li SMS svejedno,nemozes da provalis kakav je covek ili zena dali se folira ili je stvarno TO TO...Mislim sta znam,sve je moguce...Znam neke koji traze da se ozene preko mreze i da odu odavde....

libi - 13-9-2008 u 10:55

Ne mozes odmah provaliti...kakav je ko, da li se folira ili ne...naravno...
Ali to ti ne mora biti cilj...odmah videti s kim se dopisujes...
Bitnije od toga je odgovoriti na pitanje...zasto se dopisujes....
Kad tad i kroz mnogobrojne poruke i reci...otvaraju se srca, otvara se dusa...

Vazno je da ti budes ono sto jesi, zanemari ostalo...a posle sve ide samo od sebe...

Fagot - 13-9-2008 u 11:45

Ako je sudjeno sudjeno je...
Bitrno je da ne stvaras laznu sliku o sebi i da ne lazes kako imas ovo ono....
Kakov si u stvarnosti takav bud i u "virtuelnom svetu"

libi - 13-9-2008 u 12:05

Laganje je iskljuceno...ako lazes nista od ljubavi i srodne duse...na netu....
Virtuelni svet je zapravo refleksija tvog realnog sveta...

Fagot - 13-9-2008 u 17:49

Moras u svemu biti iskren,ako lazes proci ce ti jednom ali..Sta posle....
Hvata se za glavu i gde si pogresio.......
Neznam...

Sneza - 2-10-2008 u 22:11

Ne verujem u netovsku ljubav.
To moze biti primamljivo i interesantno sve do momenta kad se uzivo sretnete i upoznate. Nekad to mozda i urodi plodom i bude uspesno, ali retko, vrlo retko.
Znam osobu koja se klela u svoju ljubav koju je upoznala i komunicirala putem interneta, ma bas su oboje bili zagrejani jedno za drugo, sve dok se nisu bolje, tj. uzivo upoznali i proveli neko vreme zajedno. Veza se za 3 meseca srusila kao kula od karata. Dobra strana ove veze je ta sto ni jedno od njih dvoje ne pati, jer se zaistinski nisu ni voleli.

Selena - 3-10-2008 u 19:51

U to ne moze da se veruje.... jednostavno to je odbrambeni mehanizam, da ne bismo bili povredjeni. Laganje je prisutno i kada je u pitanju muvanje uzivo a kamoli preko neta. Pogotovo ako je neko previse puta bio prevaren, pa sada ne veruje nikome. Internet je leglo lazi i foliranja, svi se pretvaraju da su nesto nisu. Najgore od svega pocinju da veruju u to. Mislim, sigurno da postoje fini ljudi na netu. Ali jako je retko da da se dvoje finih ljudi i spoji na taj nacin. Verovatno ne mozemo da verujemo dok nm se ne desi nesto slicno. Ali mislim da zivom coveku to nije ni potrebno, dovoljno je da malo izadje , pogleda oko sebe i vidi ko mu moze biti zivotni saputnik. Nije interesantno bez malo truda. A sta adis na netu, sedis u fotelji, kuckas, usput se gojis jer uvek grickas nesto. Ovako bar kad se izadje , sko nista drugo imas rekreaciju. :a040::roll::wink1::P

libi - 5-10-2008 u 11:25

Ljubav je i onako prolazna kategorija, bilo gde da se desi...na netu, u stvarnosti, bilo kako... uvek postoji mogucnost da se osecanja promene...
Ljubav je ljubav....:)

Sneza - 5-10-2008 u 19:24

Ne slazem se sa tobom Libi, da je ljubav prolazna kategorija. Odkud ti to?
Ljubav jeste nepredvidiva vocka cudnovata, ali iskrene i prave ljubavi opstaju i traju do kraja zivota.
Zvuci pateticno, ali meni i sada, posle 25 godina braka, cesto zatrepere leptirici u stomaku.

Jeca - 5-10-2008 u 20:58

Zelim da dodam da ova ''ljubav preko neta'' prema meni nije bas bila surova...8 godina braka, dvoje dece kasnije, ja nemam izbora nego da verujem i dalje u nju :)
Izgleda da je onima koji je nisu trazili, lepse iskustvo donela. Namera da se na netu neko nadje, donosi sa sobom velika ocekivanja i jos veca razocarenja.

libi - 5-10-2008 u 23:48

Citat:
Originalno postavio/la libi
Mislim da u ljubav preko neta veruju samo oni koji su je na takav nacin doziveli...
Mogu preko neta da se vezem za nekog, a bas da dozivim epohalnu ljubav...ne verujem. Mada...otkud znam...moguce je sve...

Konacno da mi neko potvdi teoriju....Jeco...uh...sad sam super, ono...ko malo dete....
Citat:
Originalno postavio/la Jeca
Zelim da dodam da ova ''ljubav preko neta'' prema meni nije bas bila surova...8 godina braka, dvoje dece kasnije, ja nemam izbora nego da verujem i dalje u nju :)
Izgleda da je onima koji je nisu trazili, lepse iskustvo donela. Namera da se na netu neko nadje, donosi sa sobom velika ocekivanja i jos veca razocarenja.

libi - 5-10-2008 u 23:56

A bre Snezo...pa procitaj recenicu do kraja...narocito ...onaj deo koji kaze...uvek postoji mogucnost da se osecanja promene..
Kako me ti tumacis, ispada da sam rekla da je ljubav i obavezno prolazna...
Rekoh...prolazna kategorija...sto znaci ako je kao takvu stavimo na lestvicu ljudskih emocija...
Ispadoh ja sad neka bezosecajna vestica...kojoj je ljubav nesto bezveze...

Streptomicin - 6-10-2008 u 01:30

He...da probam ovde sa zenama,sve ste ko kisa oko Kg-a, koliko se da zakljuciti i vi lazete i niko od vas ne kaze da je mozda imao prilike da proba da dozivi takvu ljubav, imate neke vase teoreme o ljubavi...bla bla.Selena za mene ima dobar post " A sta adis na netu, sedis u fotelji, kuckas, usput se gojis jer uvek grickas nesto". samo sto je ovde izostavila kljucnu rec, svi znamo koju. Ajde malo o tome pricajte, ko vas je startovao, kako, sta ste zakljucile, laze, folira se,iskren, pitam vas zene jer ovaj sto postavi temu nesto se slabo oglasava.
P.S. I`M BACK

Sneza - 6-10-2008 u 17:59

Jaoj, Libi, sad si mi rasjasnila neke pojmove. Priznajem, nisam temeljno razmisljala i stvarno si mi se ucinila kao bezosecajna vestica...kojoj je ljubav nesto bezveze. Sala mala - ne ljuti se :singing:

libi - 6-10-2008 u 23:39

Citat:
Originalno postavio/la Streptomicin
He...da probam ovde sa zenama,sve ste ko kisa oko Kg-a, koliko se da zakljuciti i vi lazete i niko od vas ne kaze da je mozda imao prilike da proba da dozivi takvu ljubav, imate neke vase teoreme o ljubavi...bla bla.Selena za mene ima dobar post " A sta adis na netu, sedis u fotelji, kuckas, usput se gojis jer uvek grickas nesto". samo sto je ovde izostavila kljucnu rec, svi znamo koju. Ajde malo o tome pricajte, ko vas je startovao, kako, sta ste zakljucile, laze, folira se,iskren, pitam vas zene jer ovaj sto postavi temu nesto se slabo oglasava.
P.S. I`M BACK

Pa evo...ti si mene startovao...gde god da ostavim post pojavis se sa nekim komentarom...

Bas se trudis...Hoces da se kladimo da ces i sad da se primis i da mi ostavis nesto da citam?

Selena - 7-10-2008 u 13:00

Citat:
Originalno postavio/la libi
Citat:
Originalno postavio/la Streptomicin
P.S. I`M BACK

Pa evo...ti si mene startovao...gde god da ostavim post pojavis se sa nekim komentarom...

Bas se trudis...Hoces da se kladimo da ces i sad da se primis i da mi ostavis nesto da citam?

Eto bas sam blesava... Ko kaze da ljubav preko neta ne postoji... Ovde se bude neka osecanja , a? Skroz ste me razuverili... nema sta. lol :D:D:D

Streptomicin - 8-10-2008 u 01:38

Zanimljiva ova Selenina IP adresa, a ?