RTM Forum - Crkva u Jasikovu (original)

Crkva u Jasikovu
jeca226 - 7-4-2007 u 15:14

Da li neko zna nesto o tome

Ljubu - 11-6-2007 u 03:43

Crkva u Jasikovo! Dali neko zna nesto o tome? Pitanje je dosta dugo na forum, ali bez odgovora. I ja bih voleo da nesto vise saznam o tome. Koliko sam ja upucen iz razgovora sa nekim clanovima iz odbora za izgradnju, uradjen je temelj, sala u suterenu i udarena ploca.Takodje mislim da su zavrseni i neki radovi na izolaciji spoljnog zida.Radovi su verovatno prekinuti zbog nedostatka srestava.
Pozdrav-Ljuba Ilic/Australia.

jeca226 - 26-7-2007 u 15:45

Hvala na odgovoru Pozdrav i ya tebe ,a stvarno je greota ako su radovi stali.

Ljubu - 23-8-2007 u 12:14

Hram Sveti Prorok Ilija u Jasikovo kod Majdanpeka.
Radovi na izgradnji crkve sporije idu, ali mozemo biti zadovoljni i sa ovim za sad. Nesto vise i par fotosa na Vlaski forum.
http://www.muzej-mpek.org.yu/forum.vlasi.srbije/index.php?topic=327.0

bogi - 25-9-2007 u 21:29

Crkva u Jasikovo se gradi polako ali sigurno.
U proteklih tri nedelje majstori su sazidali jos 7 hiljada cigala,tako za sada ide posao.

Pozdrav svima

perica - 7-3-2008 u 18:44

ta crkva ce mozda da se zavrsi za deset godina.problem je losa organizacija i jako lose rukovodstvo u selu.

perica - 7-3-2008 u 18:48

ja u jasikovo idem jednom mesecno znam situaciju.pericapaunovic@gmail.com

bogi - 8-3-2008 u 11:30

Nemojte sumnjati u rukovostvo, gradjani sela su ih izabrali.:sorry:
-Mozda nemaju odakle da traze srestva,ili pak im niko ne da iz opstine. A GRADJANI IM NE DAJU SRESTVA ,jer kada im jednom das i to se ne sprovodi po dogovoru onda gubis volju da ponovo nesto das. A lose reci se brzo sire pa pored jednog svi koji su culi nece da daju. Predhodno rukovostvo je puno stvari (zamazalo)*pa ljudi ne veruju vise. I sve se radi krisom i po partijama i bez kontrole gradjana. Uvek rukovostvu im je bolje da dodje neko sa strane da nesto radi u selo, nego neki iz sela,a kada treba nesto za selo onda ne zovu te ljude nego gradjane sela. Ne zelim nekoga da kritikujem ali bi zeleo da se u selo napravi nesto korisno za dobrobit svih gradjena Jasikova. Bez obzira kojoj stranci danas pripadaju,jer vec sutra mozda ce promeniti stranku, a oni nece otici iz sela. A sto je napravljeno to ostaje, nije vazno sta dali je to crkva,domkulture,putevi,cesma,elektrifikacija i tako dalje....
POZDRAV SVIMA -- Bogi--

perica - 12-3-2008 u 02:03

treba ulagati u nesto sto ce vratiti ljude u selu.ti ljudi koji danas grade crkvu mogli su to da urade u bolja vremena ali tada nisu znali sta je bog.licemerje je cuvena jasikovacka bolest:'uradicu lose pa cu da odem u crkvu da okajem grehe pa ce mi bog oprostiti pa onda mogu opet da uradim nesto lose" i sve tako u krug.omladinu neprivlaci bas crkva vise ih privlaci neki sportski teren ili mesto gde mogu da se okupljaju.ja nisam antihrist ali kad svi odu iz sela ko ce ici u tu crkvu.ima 10 godina kako je poceo most da se gradi preko peka i ni danas nije zavrsen mislim da bi se selu vise isplatilo da je ulagalo u taj most nego u crkvu

bogi - 12-3-2008 u 10:55

Imas pravo Perice.....da ljudi odlaze sve vise iz sela.
A onaj most ako mislis na zeleznicku stanicu nije poceo da se gradi pre 10 godina , vec je taj most bio u NOVOSTIMA sedamdesetih godina da je napravljen i da je pusten u promet. A naknadno su ponovo poceli i napravili stope sa stubovima, pre desetak godina i tu se stalo i ko zna do kada ce jos visiti kao spomenici pored reke Velikog Peka.
POZDRAV --Bogi--

perica - 12-3-2008 u 11:36

to sto je izgradjeno 70-tih godina nije most nego cuprija.tu samo ljudi mogu da prodju ako nije klizavo.za razliku od jasikova vlaole se preporodilo poslednjih par godina.dobili ljudi digitalnu centralu i salasima su obezbedili fixne telefone.stavili su betonske stubove umesto drvenih tako da elektricna mreza nemora da se renovira na svakih par godina.leskovo je uradilo repetitor i resilo problem televizije.dok u jasikovu mreza do repetitora je uzasna.zadnji put kad sam bio u selu bila je polomljena bandera na toj liniji i zice su je samo drzale.pored svih ovih problema jasikovo gradi crkvu i ceka da im nesto padne sa neba.takodje u selu niko ne postavlja pitanje ulaganja u spotske terene za to su potrebna mala sredstva.umesto svega ovog ljudi se u selu prepucavaju oko politike a i sami znaju da nemaju nikakvog uticaja na stanje u zemlji jasikovo je tu jedna nevidljiva tacka.

perica - 12-3-2008 u 11:53

ovih dana je skola u selu dobila racunare sto je super ali koliko znam svaka skolska ustanova mora imati internet a centrala u selu to ne podrzava.mladi ljudi se navikavaju na novije komunikacije a u selu ako se prekine napajanje repetitora selo ostaje i bez mobilne mreze a o internetu da i ne govorimo.situacija u selu je jako gadna mislim da je gradnja crkve promasaj.ali vreme ce ustvari pokazati.glavni problem celnih ljudi u selu sto nerazmisljaju o buducnosti i kako zadrzati ljude u selu.
AKO SE OVAKO NASTAVI ZA 50 GADINA A MOZDA I MANJE SELO CE OSTATI PUSTO.
pozzzzzzzzzz

bogi - 13-3-2008 u 11:27

Ala smo kritikovali ...:hahaha:......A neki nam se sigurno smeju:a080:
pozdrav za Nisssssssssss

perica - 13-3-2008 u 12:10

nadam se da ce kritike videti i neko ko je sad u jasikovu.voleo bih da ovo pogledaju ljudi koji su na vlasti u selu.mozda je tebi ovo smesno bogi a u stvari je zalosno.pozdrav bogiiiiii

bogi - 13-3-2008 u 15:19

Nemogu da vide ovi u Jasikovo jer tamo nema internet,a ko zna kada ce ga biti.
Pozdrav......:anger:....

perica - 13-3-2008 u 15:30

pa nece ga biti nikad

bogi - 14-3-2008 u 09:13

Bice jednog dana kada se bude rashodovala neka digitalna centrala negde u nekom mestu, pa onda ce je brebaciti kod nas. I bicemo srecni, iako u svetu telefon,TV,internet idu preko televiziskog kabla sve zajedno. Jer je puno bolji signal, a i internet ide veoma brz, a i placa se pausalno pa bio u vezi jedan sat ili non-stop isti racun placas.
............pozdrav.........:a040:

perica - 16-3-2008 u 03:14

ma netreba da cekamo da se rashoduje neka centrala bog ce da nam baci jednu uslov je samo da izgradimo crkvu.to je nesto slicno ko sa kosovom

bogi - 16-3-2008 u 12:03

Ako je tako, onda treba odmah da se stavi kamen temeljac za jos jednu novu.

perica - 16-3-2008 u 23:44

za kamen temeljac je lako ostalo je tesko

perica - 19-3-2008 u 14:06

:a040:

Ljubu - 23-3-2008 u 01:29

Zdravo Jasikovcani.Bas mi je drago sto mogu da vas vidim na ovim prostorima i sto se brinete o Jasikovu.Malo kritike ili pohvale nije na odmet.
Jasikovcani su dobri i vredni ljudi.Mislim da su u proslosti mnogo toga uradili svojim dobrovoljnim radom.Mestani okolnih sela bili su zavidni na njih.Ali dolazi period kada se situacija menja.Najveci problem mislim da je raseljavanje po celom svetu a u selo ostali samo stariji mestani.Njima verovatno da ne trebaju sportski tereni, vise ce im biti potrebna crkva da se ispovedaju za svoje grehove koje su ucinili.
Mislim da ne treba osuditi sto se nesto pravi u selo.Dajmo im podrsku da to zavrse pa onda zapocnimo nesto drugo sto bude bilo potrebno ovom selu.
Pozdrav zemljaci od Ilica iz Australie. www.jasikovo.com ....

perica - 29-3-2008 u 02:57

pozdrav od perice za ilice u australiji a narocito za mog druga srdjana

bogi - 31-3-2008 u 10:59

Nekada bili vredni, a sada se samo pripoveda, i sada ima vrednih. A nekima je potrebno dosta vremena da okaju svoje grehe.
Mobilni telefoni i TV nisu radili jer su pale bandere,pa su se neki omladinci slozili i postavili par bandera da bi proradio 064, a verovatno je za to bio neki operater duzan ili elektrodistribucija. To ujedno ocu da kazem daje malo vise organizacije uradilo bi se vise u selu, da malo ostave politiku po stranu u korist sela.
Pozdrav za NIS;AUSTRALIJU;JASIKOVO
:042:

perica - 2-4-2008 u 01:23

za repetitor su nadlezni distribucija i RTS.po pitanju linije selo nemoze nista da uradi jer je repetitor u vlasnistvu RTS a selo ga izgradilo.celu pricu oko toga sta se u proslosti desavalo zna verovatno slobodan mladenovic bivsi sef.pozdrav svima

bogi - 2-4-2008 u 09:41

Mozda covek zaboravio, odavno je to bilo. Mozda zna jos neko ali nece da kaze. :brakelamp:

pozdrav svima

Ljubu - 3-4-2008 u 12:38

Pozdrav, omladinci od bata Ljube...Muce vas opet ti seoski problemi !!Ako i treba, samo nema neke velike vajde jer smo svi mi daleko od Jasikova.Oni sto su ostali tamo verovatno da nisu u mogucnosti da nesto urade.Potreban je covek u MZ koji ce da trazi i da iznese sve te probleme na pravu adresu.Nekada je to S. Mladenovic veoma dobro radeo. Davno je to bilo, nema vise tih vremena...
Veliki pozdrav za sve Vas...

bogi - 4-4-2008 u 07:51

Gospodine dali znate ko je u MZ Jasikovo? Presednik a ko clanovi????
:nunu:
Veliki pozdrav

Korleone - 8-4-2008 u 17:57

Kada je skupljan novac za gradnju Hrama Svetog Save isao je na TV-u video spot sa porukom da "hram gradi nas", mozda bi smo to i u Jasikovu mogli da primenimo. Sta god da se gradi uvek ce biti nesuglasica, prepucavanja i ogovaranja. Najzalosnija stvar u vezi crkve u Jasikovu je ne to sto se sporo gradi, vec to da ce to uskoro biti crkva u kojoj ce se sluziti samo opela posto svadbi i krstenja u Jasikovu gotovo da nema. Mozda bi smo mogli uporedo da gradimo i crkvu i pokusamo da resimo problem iseljavanja iz sela...Znam, to je nemoguce.
Inace, sumnjam da je neko hteo da pomogne selu, recimo da ulozi novac u nesto a da pri tom nema neki svoj licni interes...pritom covek tvrdi da je neshvacena njegova " dobra namera"!!!

bogi - 9-4-2008 u 09:56

Mislim Korleone da si neke stvari oko crkve dobro rekao,mozdai na TV neki apel ljudima dobre volje. A sto se tice ulaganja novca u nesto , svako normalan trazi interes.
A kada nesto das ili poklanjas to je nesto drugo, za selo za bolesnog, crkvu itd... A i kada ulazes u nesto u selo gde bi mogao da radi jos neki radnik, zar to nije dobra stvar. Manje ce biti nezaposleni,nece doci do odlaska ljudi iz sela.
pozdrav.....

Korleone - 9-4-2008 u 22:09

Mislim da ce se radovi oko crkve intenzivirati, kad budem imao te informacije, dostavicu ih

bogi - 13-4-2008 u 18:04

NOVO______---------------

Danas u Jasikovo bio MINISTAR VELJA ILIC. Posetio je zajedno sa presednikom opstine.
Pri tome je obecao 2 kilometara asvalta selu,u vrednosti od 1 milion dinara,kao i 4 miliona za crkvu.Sto su mestani razlicito reagovali,ali se ipak svi nadaju toj pomoci koja je neobhodna. Treba im verovati?
Pozdrav za celu opstinu a posebno za Jasikovo...............

perica - 13-4-2008 u 21:15

za puteve je jos letos to pokrenuto ali mislim da asfalt nisu planirali.videcemo sta ce biti.

Korleone - 13-4-2008 u 23:39

Predizborna kampanja je u toku, videcemo

sailor - 13-4-2008 u 23:50

Citat:
Originalno postavio/la bogi
NOVO______---------------

Danas u Jasikovo bio MINISTAR VELJA ILIC. Posetio je zajedno sa presednikom opstine.
Pri tome je obecao 2 kilometara asvalta selu,u vrednosti od 1 milion dinara,kao i 4 miliona za crkvu.Sto su mestani razlicito reagovali,ali se ipak svi nadaju toj pomoci koja je neobhodna. Treba im verovati?
Pozdrav za celu opstinu a posebno za Jasikovo...............

Nije bas da je zajedno sa predsednikom opstine. Bili su jedan po jedan. Ali, citajte vesti. Sutra.

bogi - 14-4-2008 u 08:06

Hvala UREDNICE;;;;;;;;;;;;

Znaci da ste bolje informisani od mene. Ja se izvinjavam na ovo (ZAJEDNO) jer to je bio izvestaj iz prve ruke.Mada su oni istog dana bili u Jasikovo.

-------TAKVU VEST STE MOGLI I VI DA OBJAVITE,AKO IMATE TU MOGUCNOST "SLOBODNOG INFORMISANJA"

Ne treba navijati ali objaviti mislim da treba????

Pozdrav uredniku, hvala na ispravci i jos jadno izvinjnje////////

Ljubu - 14-4-2008 u 12:54

Nesto se ipak desava u nasem Jasikovu.Samo napred.. Jeste da dolaze izbori ali nadajmo se da ce nesto i biti od tih obecanja.
Pozdrav Jasikovcanima od Ilica.

sailor - 14-4-2008 u 15:36

Nema potrebe za ivinjenjem, Bogi. Lepo je sto mislite na svoje selo, a to dokazuje i cinjenica da ste vec bili obavesteni, koliko toliko, o jucerasnjim zbivanjima.

sailor - 14-4-2008 u 15:52

E, sad, da postavim i slike iz Jasikova. Na zalost, nisam imao mnogo vremena da slikam. A posebno mi je zao sto nisam imao vise vremena da napravim vise slika prelepe okoline i samog sela. Zato, Jasikovljani, oprostite sto fotke nisu bolje i sto ih nema vise. Stavio sam i ministre koji su bili, buduci da u Jasikovo oni retko svracaju.
Da ne pomislite da se radi o kampanji, dodacu i to da me je ovaj posao naucio tome da u obecanja politicara verujem tek kada vidim rezultat na racunu. Tu se inace raznolike politicke opcije gotovo uopste ne razlikuju. Ali, eto, drzim vam palceve da pomoc za hram ipak stigne.

Jasikovo, 14.04.2008.

http://i145.photobucket.com/albums/r226/dzlatic/j9.jpg

sailor - 14-4-2008 u 15:53

Gradiliste buduceg hrama, Jasikovo, 14.04.2008.

http://i145.photobucket.com/albums/r226/dzlatic/j8.jpg

sailor - 14-4-2008 u 15:56

Prelepa okolina Jasikova koju sam morao da fotografisem iz automobila u pokretu, nije se moglo drugacije...

http://i145.photobucket.com/albums/r226/dzlatic/j2.jpg

http://i145.photobucket.com/albums/r226/dzlatic/j1.jpg

Mama_tvoja - 14-4-2008 u 17:37

Uredniče,baš si umetnička duša...
Moram da ti ukažem na jedan veliki propust-u Jasikovu je juče,kažu meštani bio i predsednik nam Opštine,a ti nisi ovekovečio taj momenat.Slikaš samo Ministre,c,c,c...:saint:

Korleone - 14-4-2008 u 17:42

Bili ministri, videli, obecali i otisli.Videcemo rezultate.

sailor - 14-4-2008 u 17:47

Pa, ok, skinucu slike ministara, stavicu ih posle izbora. Mislim da ste na neki nacin u pravu, ne zelim da ovo lici na kampanju. Slazem se sa Korleoneom - obecanje je lako dati (a sam sam ih se naslusao kroz posao koji radim). Razlog zbog koga sam postavio te slike samo je jedan - da mestani Jasikova koji zive negde daleko vide i to cudo: ministre u svom selu.
Mama, da, cuo sam da je i predsednik opstine bio tamo, ali ne znam kojim poslom. Mi nismo dobili poziv da propratimo to. Da jesmo otisli bismo, naravno.

Mama_tvoja - 14-4-2008 u 17:55

Mislim da slike treba da ostanu tu gde jesu da ne budu uskraćeni meštani Jasikova koji žive negde daleko.
Meštanima Jasikova želim da obećanje bude ispunjeno.

sailor - 14-4-2008 u 17:59

Citat:
Originalno postavio/la Mama_tvoja
Mislim da slike treba da ostanu tu gde jesu da ne budu uskraćeni meštani Jasikova koji žive negde daleko.
Meštanima Jasikova želim da obećanje bude ispunjeno.

Hahahaha... E, pa, sad, nema hocu - necu... Postavicu slike posle izbora, strpece se mestani Jasikova, kad su cekali toliko, mogu jos malo... (E, sad, ako zaboravim na ovo obecanje, podsetite me. Nisam obecao pare, samo nekoliko klikova misem, a to nije tesko ispuniti.)

Mama_tvoja - 14-4-2008 u 18:02

:hehehe: :hehehe: :hehehe:

perica - 15-4-2008 u 00:14

zivi bili pa videli sta ce biti u selu

bogi - 15-4-2008 u 12:13

Nadajmo se da ce ipak nesto biti.

-"NADA" nikada ne umire,,,,,,

Hvala uredniku za slike :a040:

Ljubu - 16-4-2008 u 10:29

Hvala uredniku i za ove slike sto su jos uvek tu (necete valjda i njih ).Mogle su da ostanu i ostale, mi koji smo ovako daleko jedva cekamo da vidimo nesto novo iz zavicaja.A sto se tice te politike, nismo bas zeljni .... pokvari nam i ovo malo zadovoljstvo..
Pozdrav iz Australie!!!! www.jasikovo.com

ćira - 30-4-2008 u 13:13

Lepo je što se gradi po mesnim zajednicama Gornje reke crkve,repetitori i td,ali bi trebalo da se u Vlaole izgradi jedna sortska hala za učenike,kao i tereni za male sportove.Mali fudbal,košarka,odbojka.Kako bi se deca više bavila sportom a ne kafanom. Pozivam sve ljude dobre volje da se pridruže ovoj inicijativi!

perica - 4-5-2008 u 11:29

koja deca?u jasikovu kad je postavljen kos tadasnja vlast je htela da ga srusi.sta fali da se ti tereni naprave u jasikovu ionako tu ima vise dece

ćira - 5-5-2008 u 13:30

kliko ja znam?sva ta deca idu u Vlaole u školu.Pa mislim da je bolje da se tamo izgradi sportska sala i tereni za male sportove.Jasikovo ima terene za male sportove u dvorište škole.

perica - 5-5-2008 u 17:21

i vlaole ima te terene u dvoristu skole

ćira - 6-5-2008 u 17:36

Dali ste nekad bili u Vlaole? neverujem jer bi ste znali da ti ntereni ne postoje odkada je izgrađena nova škola, a to je bilo odavno.

perica - 7-5-2008 u 00:57

vlaole je i dobijalo sve sad je red malo i jasikovo da dobije nesto

Ljubu - 7-5-2008 u 10:06

Ej, vlasi polako,, nemoj da nam se smeje ovaj svet.. Samo slozno, dogovor kucu gradi, to i jedni i drugi znamo iz prohujalih vremena..Iznesite svaki svoj predlog pa na glasanje, vecina nek odluci sta je najpotrebnije.
Pozdrav novom clanu--Ciri... od bata Ljube...

ćira - 7-5-2008 u 11:51

Nemam nameru da se svađam, samo znam da sva deca koja pohađaju osnovnu školu "Miladin Bučanović",zimi nemaju uslove za fizičko kao Majdanpečan <<

---

Donjomilanovska.

Ljubu - 7-5-2008 u 12:13

pozdrav Ciro!! Lepe su i postene nase zelje, samo tesko su ostvarljive. Ipak treba biti aktivan, jednog dana moze biti i ostvarljivo?

ćira - 7-5-2008 u 12:29

Pozdrav i tebi! sve se može ostvariti kada se ljudi slože i dogovore a ne slušati velike političare.Na lokalnom nivou ljudi treba da se dogovore šta im treba u mesnu zajednicu i to urade a nema veze iz koje partije dolazi,jer svi oni žive u toj mesnoj zajednici.

perica - 7-5-2008 u 22:25

tako je ciro.neznam u vlaolu kako je ali u jasikovu je katastrofa sto se toga tice

ćira - 8-5-2008 u 09:41

Nije bolje ni u Vlaole,da nije bilo pomoći UNHC-ra nebi ništa uradili,i tada su se svađali,oko politike.Ja se nebavim politikom i neživim utoj mesnoj zajednici, osim što sam tamo rođen.

ćira - 12-5-2008 u 12:14

Perice!ja hoću da da se svi mi koji smo nekada živeli i u kojim još žive naše familije(rodbina).Postičemo opštinske vlesti( amo neko pročita)da malo više investira u sport,folklor i druge zabave za mlade u svim mesnim zajednicama.

perica - 14-5-2008 u 14:13

slazem se.postavljen je kos u jasikovu jos samo teren da se sredi i bice super

Fagot - 14-5-2008 u 20:19

U mesnim zajednicama,nema kvalitetan zivot za mlade,ali podseticu vas:
Prvo je pop krstio sebe pa onda druge,ko razume shvatice

perica - 15-5-2008 u 00:26

u jasikovu je koliko toliko dobro ali uvek moze bolje

bogi - 15-5-2008 u 08:32

Da su cesci izbori radilo bi se u selu i vise,jer samo tada imaju novac.Kao naprimer sada su presvukli novim asvaltom delove puta koji su bili bas uzasni.Sa cistacem su ocistili centar sela. Zato im Hvala i nadajmo se da ce se nesto uraditi i posle izbora.
Pozdrav

ćira - 15-5-2008 u 10:24

Sve je to ništa!

Ljubu - 15-5-2008 u 10:34

Bilo je to davno, ja sam prao centar sela vodenom pumpom par puta.Nisu nam bili potrebni cistaci.Koliko ja primecujem danasnja mladez vise voli da se prepiru oko politike a manje da rade.Nema nista ako se ne zasuku rukavi..

zeka - 15-5-2008 u 11:12

:vuur1:

perica - 15-5-2008 u 22:59

oko politike su najvece pare.cika Ljubo cuo sam da ste postali deda cestitam vam.pozdravite sve tu.neznam kako da vas kontaktiram.ovo ja moj mail: pericapaunovic@gmail.com

bogi - 16-5-2008 u 08:42

Nemojte tako -to je sve nista- malo je ali je ipak nesto.Samo kada bi tako nastavili bilo bi ipak nesto.Sada popravljaju put prema Pojenj. Valjda sa novom mesnom zajednicom ce napraviti jos nesto u selo.Treba malo i pohvaliti za ono sto su uradili, a i kritikovati za ono sto su mogli da urade a nisu.
Pozdrav svima

zeka - 16-5-2008 u 09:10

Aj bre seljaci kus:flaming:

ćira - 16-5-2008 u 14:33

Zeko,a koji si ti građanin!

perica - 16-5-2008 u 15:51

zeko pusti nas da govorimo.nemoj da zajebavas.

Fagot - 16-5-2008 u 17:24

E LJUDI,koliki su troskovi izbora?Saberite se malo,oduzmite i dodajte imala bi svaka MZ po nesto od tih para.

Ljubo imam spreman odgovor za vas na ovaj vas poslednji komentar :anger:ali iz pristojnosti necu zato sto ste stariji covek.

Fagot - 16-5-2008 u 17:25

Dao tata VELJA 5 MILIONA CA CRKVU,NISTE IH POJELI VALJDA.:pinkieone:

bogi - 17-5-2008 u 08:24

Lako je obecati ali je tesko dati 5 miliona.Ali nadajmo se da ce obecanje biti ispunjeno.

Neko od minista bio u selo pre neki dan i obecao neku donaciju od oko 200,000 dinara.
Koliko je to tacno nisam bas siguran, dali mozda neko zna vise o tome?
pozdrav

Ljubu - 17-5-2008 u 11:35

Pozdrav Vlasi!
Pero, hvala na cestitkama, tvoj skolski postao tata... Svrati na www.jasikovo.com
ima adresa.
Mr. Fagot, netrebaju nikakve pohvale za to sto sam nekada uradeo za svoje selo.
Ja bi to i danas uradeo ali kam tesko zarobili me ovde.

Fagot - 17-5-2008 u 12:09

Gospodine Ljubo
Malo me je iznervirao vas prosli komentar,i ukazao sam vam na to.Sto se tice Jasikova i ostalih MZ,lepo sam rekao a kazem i sad "POP JE PRVO KRSTIO SEBE PA DRUGE"Slazem se da se opstinari sete MZ samo kada su izbori,ali narod je kriv zasto glasa za njih,kada ih svaki put nasamare ili im daju neku crkavicu.

ćira - 23-5-2008 u 14:44

Jasikovčani! treba da častite,vama je krenulo. Dajbože da što duže traje..:1drink:

Fagot - 23-5-2008 u 20:16

Citat:
Originalno postavio/la ćira
Jasikovčani! treba da častite,vama je krenulo. Dajbože da što duže traje..:1drink:

Ciro daj boze se pise odvojeno.

ćira - 24-5-2008 u 13:38

Hvala ti na ispravci,nisam znao da će me neko ocenjivati iz pravopisa.:a080:

Fagot - 24-5-2008 u 13:47

Moilim i drugi put.:right arrow:

perica - 28-5-2008 u 12:09

e ciro pa svrati u jasikovo da popricamo po jednu a moze i vise.

Pinhead - 28-5-2008 u 14:27

Postoji li negde u nasoj opstini neki drugi problem osim finansijskog?
Cini se da je sve u redu. Samo pare fale. Kadrovi, ideje, volja zelja... sve je tu samo nema para. Jel tako?

ćira - 29-5-2008 u 17:34

Nije problem, samo neznam kad ste tamo.

perica - 29-5-2008 u 21:45

2 avgusta sam obavezno tamo

bogi - 2-6-2008 u 06:53

Ima li muzike kao nekada, 2 avgusta

pozdrav Bogi

ćira - 2-6-2008 u 21:12

Valjda će biti!:4:

sailor - 2-6-2008 u 22:24

E, pa sad... Da ispunim obecanje da cu staviti slike ministara u Jasikovu kad prodju izbori...

http://i145.photobucket.com/albums/r226/dzlatic/j6.jpg

http://i145.photobucket.com/albums/r226/dzlatic/j4.jpg

http://i145.photobucket.com/albums/r226/dzlatic/j3.jpg

Fagot - 3-6-2008 u 12:06

Sta kazuju ove slike.............
Da mogu da pricaju postidele bi se ko se na njima nalazi.Hostapler do hostaplera,ima izuzetaka i svaka im cast.Dali imaju moral,jedu pogacu krste se i jos lazu,bruka i sramota.A nas narod zapeo DOSLI MINISTRI DACE PARE,PROSLI IZBORI I STA SAD.NISTA.
CEKAMO NOVE,IZBORE I LAZOVE.

libi - 3-6-2008 u 15:36

Hehehe....to nije nikakva novina, Fagot...Odvajkada je tako...

Fagot - 3-6-2008 u 19:32

Libi znam da to,drago mi je da ti razumes....realno stanje.

Ljubu - 5-6-2008 u 10:21

Hello narode! Slike su predivne! Neznam koji su ovi sa kravatama i sta su vam skrivili. Meni je bas drago, posle mnogo godina vidim svog komsiju, covek, isti brate ko sto bio, nije se mnogo promenio.

Fagot - 5-6-2008 u 10:45

Ljubu ovi sa krvatama su sve osim ljudi.Ova dvojca sa plavim kravatama su hostapleri iz vlade Kostunice,a ovog treceg ne poznajem deluje mi kao ok lik.

perica - 8-7-2008 u 01:10

da li ce u jasikovu biti konacno sredjen teren za mali fudbal pitanje je sad

perica - 29-8-2008 u 11:26

sam odgovaram na svoje pitanje: NECE!!!! i tako se nastavlja niz lazi predstavnika vlasti.VELIKO IM HVALA

Mama_tvoja - 30-8-2008 u 00:41

Perice,za sledece izbore imaj na umu ovo

Kako prepoznati kad političar laže?
Pažljivo promatrati usne. Ako se miču i pri tome se čuje glas... To je to! ;)

perica - 30-8-2008 u 10:10

ma to nisu politicari nego obicni seljaci koji se uvlace u dupe kvazi politicarima.

Mama_tvoja - 30-8-2008 u 11:18

Perice ne gresi dusu. Obicni seljaci su posteni,namuceni ljudi koji iskljucivo svojim znojem zaradjuju hleb. Nemoj da ih vredjas povezujuci ih na bilo koji nacin sa ovom vrstom koja hoce leba bez motike. Mada,kako stvari stoje,korov raste na sve strane...ne bi bilo zgoreg da prorade motike.

perica - 1-9-2008 u 00:03

jeste da si mama ali nemas pojma sta se desava.kad odes u jasikovo i vidis situaciju onda mozemo da razgovaramo.ima i tamo lopova.sitnih lopova i treba da ih bude sramota

bogi - 1-9-2008 u 14:03

Pozdrav svima, kako napreduje Jasikovo. Dva gradilista u isto vreme,to je nesto veoma ozbiljno. Ko ima neku informaciju neka napise.

Pozdrav svima...bogi

perica - 1-9-2008 u 22:38

selo gradi crkvu.ne znam koje je to drugo gradiliste

Korleone - 2-9-2008 u 18:37

Ciste se kanali pored puta, ali to nije gradiliste

Fagot - 2-9-2008 u 19:19

Peru pare,pa zato prave i ciste kanale.

bogi - 3-9-2008 u 19:44

Dom kulture se renovira spolja i iznutra, zar to nije gradiliste.
Firma "FLEKIBETON" je izvodjac radova,Kompletna fasada i plocice, a prozori i vrata su vec postavljeni.
Pozdrav za sve:thx:

Korleone - 22-9-2008 u 08:10

I posle neko kaze da se nista ne radi

Ljubu - 16-12-2008 u 12:59

Hello narode!! Zadenjih meseci nema vas Nikako na ovim prostorima. Ja sam bio osutan skoro 4 meseci. Mogu vam reci da sam bio u zavicaj u moje Jasikovo.Ocekivao sam da cu sresti neke prijatelje sa ovih prostora ali nekako su bili sakriveni, bio sam razocaran..
Sve u svemu nije tako lose.Jasikovo izgleda dobro, ima cak novih gradnji i dosta novina.Seoski Dom je veoma lepo renoviran i spolja i iznutra.Crkva je takodje pri kraju sa krovom i bice to divan objekat. Odusevljen sam sa omladinom, veoma su aktivni na svim poljima, i pored toga sto se vecina odselila iz sela.
Potrudio sam se da ponesem sto vise fotosa, neke sam vec uspeo da ubacim na jasikovo.com u galery-picasaweb.To je jedan mali deo, bice ih mnogo vise uskoro.
Ako imate slobodnog vremena slobodno pogledajte pa prosudite,bice mi drago.
Pozdrav za sve od Bata Ljube... jasikovo.com jasikovo@jasikovo.com ...

Ljubu - 16-2-2009 u 00:35

Ponovo, Hello Narode! Zalosno sto na ovom prostoru nema vise nikoga..Ajmo zemljaci nije valjda da ste utonuli u zimski san..
Prosli put bio sam obecao da cu staviti jos slika iz Jasiokva i okoline..
Svratite na ovu adresu mozda se nadje nesto i za Vas..
Srecno od Bata Ljube,,,,, http://jasikovo.com/blog/ ,,,,

Korleone - 20-2-2009 u 10:08

Pozdrav bata Ljubo

Ljubu - 14-7-2009 u 13:17

Zdravo, zdravo zemljaci! Nema vas nigde? Znam da je leto kod Vas, ali verovatno da postoji nesto vremena i za ove prostore..
Pozdrav od Bata Ljube.... www.jasikovo.com

Ljubu - 29-8-2011 u 12:52

Nakon vise od dve godine, pozdrav ponovo dragi zemljaci.Niko vise ovde da svrati, kako se vremena menjaju. Mnogo se toga promenilo, ipak setio sam se ovih prostora.
U Mesnoj Zajednici Jasikova takodje se dosta toga promenilo.Ovde je bilo reci o izgradnji Crkve u Jasikovo, evo par slika koje sam ja naslikao prosle godine. Pozdrav..Verujem da ce ipak neko da procita ovo..https://picasaweb.google.com/109284147225640943456/HramSvProrokIlija

Korleone - 13-3-2012 u 00:19

Mrtav forum,mrtva tema,steta

Samo da se javim, da me prepoznaju ljudi koji ce sutra ovo citati