RTM Forum - Shta sa gradom??? (original)

Shta sa gradom???
sleepy - 20-4-2008 u 21:23

Shta vam sve smeta u M-peku?
Koje su to stvari koje bi mogle da se urade da bi sve izgledalo bolje?
npr. popunjavanje rupa na trotoarima, sredjivanje sistema za odvod kishnice, cishcenje peka, krecenje obdanishta....
shta josh?

viki - 20-4-2008 u 21:45

grejanje voda i ima tu dosta toga samo sto to nikada nece biti na svom mestu

sleepy - 21-4-2008 u 00:05

pa toooo!!!!!!!!!
da napravimo spisak svega!
sad ce izbori
mozda ,,neke" vlasti slucajno, posle edukacije o javnom mnjenju (tj. to se nikada nece desiti, ali cisto da mashtamo...) i da se isto moze sagledati i iz foruma, vide ovu temu i probaju da srede trnje u oku svakog Majdanpechanina.
npr. da li je moguce proshetati iz gornjeg do donjeg dela grada sa bebom u kolicima???

DANICA - 21-4-2008 u 17:08

Ja kada sam išla do apoteke samo to je bilo haotično! Čudim se da su mi kolica još uvek u voznom stanju...

A treba mnogo toga da se uradi i to su sve primarne stvari...

Sledeći put ću da napišem

Mama_tvoja - 21-4-2008 u 17:21

Sleepy,toliko smo navikli na sve što nas je zadesilo da smo oguglali i snalazimo se kako znamo. Npr,dok nisam pročitala tvoj post uopšte nisam ni razmišljala o trotoarima-jednostavno mehanički preskačem rupe. Danas sam u stvari shvatila da,u stvari,skoro nije moguće normalno prošetati bebu sa kolicima bilo gde u Majdanpeku...
Možda bez razloga krivimo vlasti-hoće oni,ali ne znaju,nisu primetili,ne kreću se trotoarima. Ko zna,možda spisak pomogne...

wltz - 21-4-2008 u 19:55

sredjivanje sistema za dovod kiseonika, pre bih rekao.

AOCKAI - 22-4-2008 u 02:53

Toliko je stvari koje nam fale da ih je nemoguce pobrojati.
Od osnovnih komunalih uslova (grejanje,kanalizacija, kanti za smece), preko puteva ii boljieg kulturnog zivota.

A ono sto je najgore od svega je da i kada se nesto uradi, ne uradi se kako treba. Tipa "ciscenje" jezera.

sleepy - 22-4-2008 u 18:00

da... cishcenje jezera...
a mi cutimo i trpimo...
zashto vishe da se cuti
svako od nas je vizionar na svoj nacin i tezimo da nam bude bolje (ili ne?)
kakva to muzika izlazi iz galerije???
ok-radio! ali makar sa tog mesta bi trebali da slushamo neshto ...

libi - 22-4-2008 u 23:27

Zivot je stao, iako se nama cini da ga zivimo...
Nema nas vise na geografskoj karti...
Samo nasa preduzeca nece niko da kupi...
Nema gde covek da se zaposli...
Nema para...
Nemas gde ni da se od muke napijes...

wltz - 22-4-2008 u 23:36

libi, "moja je gajba sigurna" :singing: mozes da cirkas kolko hoces. Sta sam hteo reci; zivot Majdanpeka se uvek odvijao po stanovima, i to je tako i sada. Nigde nisam video da ljudi toliko zabadaju gajbama kao ovde.

libi - 23-4-2008 u 21:10

Nije uvek... gajbe su popularne od devedesetih... Dobro pamtim imena lokala gde sam izlazila...a bilo ih je.

Hvala na ponudjenoj pomoci, ali imam i ja sigurnu gajbu, sve je na mestu, zidovi, prozori, namestaj...

sleepy - 3-5-2008 u 18:07

da nam zive izbori!!!!!!!!!!!!
eh da su svaki dan?
shta mislite, da li ce srediti trotoare do hale???

dex - 3-5-2008 u 20:17

Krenuce pa dokle stignu 11. maja...

libi - 4-5-2008 u 12:26

Sta su to trotoari? http://www.romance-cafe.com/images/forum/211.gif

Mama_tvoja - 4-5-2008 u 14:11

Trotoare,kakve-takve i kako-tako ima da skarabudže do izbora. Ali,ako ne poprave krov koji prokišnjava u "novoj školi" ...
Možda bi RTM mogao da nas obavesti šta je dalje bilo...znamo da je krov oštećen,znamo da je Predsednik SO rekao da su neke pare legle na račun škole,znamo od pre mesec dana da će "radovi biti završeni za desetak dana"...ali gde je zapelo?

libi - 4-5-2008 u 15:39

Ne budi zlocasta mama.http://www.romance-cafe.com/images/forum/306.gif
Pitaj prijateljicu, koja je digla medijsku prasinu, nekad, kad ti donese knedle sa sljivama, pa nas obavesti...Vazi?

Mama_tvoja - 4-5-2008 u 15:48

Pa pitala sam je. Bila sam u školi,videla barice u holu koji je ograđen onom žutom trakom (da bi se deca zaštitila...mislim...).
Pošto se medijska prašina slegla,krov je zaboravljen,svi "sklanjaju pogled",mislim da javnost treba da čuje i epilog...valjda još nekoga to zanima.

libi - 4-5-2008 u 16:01

Mene i te kako zanima mama.
I stalno se raspitujem.

sleepy - 5-5-2008 u 21:39

kako li je na svim poslednjim spratovima svih zgrada sa ravnim krovovima?

keva - 6-5-2008 u 11:45

A ko baca kontejnere u reku, ko lomi ljuljaške i klackalice u dečijim vrtićima? Nisu krivi samo oni koji su na vlasti - krivi smo svi mi, pa ne baca mi kesu sa smećem predsednik opštine na glavu, nego komšija.

libi - 6-5-2008 u 16:41

http://www.romance-cafe.com/images/forum/415.gif

http://www.romance-cafe.com/images/forum/431.gif http://www.romance-cafe.com/images/forum/445.gif

radep001 - 7-5-2008 u 12:51

Svlačionica i stadion RFK sada!

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/DSCN6311.jpg

libi - 7-5-2008 u 23:23

dobro...mi se sad kao prenerazimo od uzasa, spremni da sutra ispustimo opusak cigarete na ulicu, maramicu ili bilo kakav papiric..

Kevo, svaka cast na komentaru...

Kultura zivljenja nema veze sa izborima, ne?

Bodin - 8-5-2008 u 14:33

Citat:
Originalno postavio/la AOCKAI
...
Od osnovnih komunalih uslova (... kanti za smece)...

Bice kanti, bice...nego, posto ce trebati ljudi koji ce postavljati te kante...mozemo da racunamo na tebe?
Samo se potpisi ili posalji ime i prezime na PM i zvacu te kad bude postavljanje kanti...nema ih mnogo svega 270...
i....jel mozemo da racunamo na tebe?

Bodin - 8-5-2008 u 14:48

A кад смо већ код тога шта нам смета у Мајданпеку:
веш по терасама, сателитске антене по прозорима и терасама, свињци, кокошињци, баште, дрва испред зграде, људи који пљују по улицама, комшије које мрзи да кесу са смећем баце у контејнер него им је лакше кроз прозор, Карингтонка, сви узводно од нас који своје ђубре бацају у пек и заврши на пустињцу, смета ми језеро и она цев, смета ми што у овој држави постоји могућност да се људи купају у водозахвату (језеро Велики Затон;)...смета ми много тога...сметају ми и дежурни критичари свега који никад ништа нису урадили а само паметују, смета ми што је пола њих своје отпатке за први мај бацало по ливади...
сметају ми људи који причају "гледај ове из ЕКО 030 и ово ми је нека еколошка организација, гледај колико ђубрета има", а тих истих нема када ти "еколози" чисте цело излетиште, а не само део за који су одговорни, тих истих нема да помогну у сређивању...не треба нама да нас неко хвали довољно је што ти критичари постоје, за добрим организацијама (КОЊИМА;) прашина се диже...
смета ми лицемерство!

Mama_tvoja - 8-5-2008 u 16:19

Bodin,jesi u pravu,osim jedne stvari-da su dežurni kritičari licemerni jer sami ne vode računa o čistoći grada. E pa vidiš,ja kritikujem iz prostog razloga što spadam u grupu onih kojima je stalo da grad lepo izgleda. Sa moje strane,dovoljan je doprinos ako smeće bacam na pravo mesto,ako svoju decu tako učim(mada sam imala situaciju, kad burno odreagujem na pokušaj da moje dete baci omot od žvake na ulicu,a dete me zgranuto upita:a što kad svi bacaju?). Mnogo je više onih koji nemaju tu svest i to jeste jedan od razloga što nam je grad prljav. Ali,ljudima se svest teško da promeniti-mogu se naterati da paze na svoje ponašanje ako znaju da će biti novčano kažnjeni zbog bacanja smeća i sl. E tu opet dolazimo na početak teme. Kako kazniti od mamine tetke sestru od strica kad im je ujak neki šraf u gradskoj upravi,a i šire? Niko ni za šta ne odgovara,sistem ne funkcioniše.
Još jednom,moje poštovanje vašoj organizaciji zbog entuzijazma i svega što ste uradili.

Bodin - 8-5-2008 u 19:55

slazem se sa Vama oko toga sto ste rekli za ujke, babe, tetke...zato treba raditi na lobiranju da se povecaju kazne i da komunalna dobije veca ovlascenja i da na licu mesta kaznjavaju, ako im neko preti tu smo onda mi da to dignemo na taj nivo da se zna da je neko iz uprave (uglavnom sitni) preti zbog kazni...nvo su mocne sto se tice medijske paznje...lako cemo mi u novine ako ne majdanpecke a ono blic, glas, mozda cak i b92...pace onda neko na vecoj funkciji da se upita zasto njemu da pada rejting zbog nekog ko preti bez razloga...samo cekajmo da postavimo kante...sve ostalo ce svojim redom da ide...
Nadam se da ce biti vise ekoloski svesnih ljudi kao sto ste Vi...Ja sam letos prvi put otisao na pustinjac i slike na nasem sajtu sve govore...ono je strasno...nemamo vremena da okacimo jos slika da vidite sta gradjani tog dela rade...ali samo malo i slikacemo sve...samo sajt da zavrsimo i svi koji bacaju kese kroz prozor, mozda ne mozemo da ih kaznjavamo ali mozemo javno da ih objavimo da se vide, pa ako ih nije sramota slobodno nek nastave djubre ce nekad dobiti noge i doci ce im ispred vrata!
Hvala na pohvalama...vecina nas se vratila iz beograda u majdanpek, ne zato sto tamo nemamo gde da budemo ili nemamo sta da radimo vec da bi probali dobre stvari koje smo saznali tamo da prenesemo ovde...ako neko misli da ce nastaviti po starom kroz par godina, grdno se vara...nije ovaj grad nicija dedovina i zasluzuje da se prema njemu sa postovanjem odnosimo!

Jeca - 8-5-2008 u 20:11

Bodin, nemam vremena puno da kuckam i misljenje o tebi izjasnim jer trebalo bi mi vremena.... Osim sto zelim da znas da sto te vise citam, sve vise postovanja za tebe sticem. Impresionirana sam tvojim radom i onim sto sam imala cuti o tebi. Svaka ti cast....da je samo srece da imamo vise ljudi kao ti....kako bi lep bio ovaj svet u kome zivimo.
Najlepse ti zelje upucujem i znaj da zasluzujes samo pohvalu!

Mama_tvoja - 8-5-2008 u 20:17

Stvarno mi je drago da čujem ovako nešto. Iskreno se nadam da će vaši napori imati pozitivne rezultate.

Bodin - 8-5-2008 u 20:41

Hvala TI Jeco, stvarno :$

libi - 8-5-2008 u 22:52

Bodin i moje cestitke za odlican rad i dosadasnji uspeh EKO 030.Ne dozvolte da vas obeshrabre, samo napred, radite...uspesi ce se redjati kao i do sada.

sailor - 8-5-2008 u 22:57

Citat:
Originalno postavio/la Bodin[/i i da komunalna dobije veca ovlascenja i da na licu mesta kaznjavaju, ako im neko preti tu smo onda mi da to dignemo na taj nivo da se zna da je neko iz uprave (uglavnom sitni) preti zbog kazni...nvo su mocne sto se tice medijske paznje...

Licno mislim da komunalna NE ZELI sve to....

Bodin - 9-5-2008 u 07:20

Ne zelim ni ja da ucim pa moram...oni sada nemaju ovlascenja da pisu kazne na licu mesta (koliko sam upoznat) i uvek mogu da kazu da je njihov posao borba protiv vetrenjaca, ako im se omoguci da mogu da pisu i kazne...nema tu zelim ne zelim ili radi svoj posao ili pusti druge da rade (sigurno na birou ima neko za to radno mesto) ...naravno uvek imamo i one koji ce im pretiti zbog toga sto rade, a onda, dragi urednice, na scenu stupate vi mediji...javno zigosanje...
Osoba A je pretila komunalnom inspektoru da ce da mu uradi to i to ukoliko mu napisu kaznu. Osoba A je radila ovo pa slike, video zapis...sve zivo...10 dana da bude u centru paznje, svaki dan na TV-u da mu se prati svaki korak...pa kad predje na raskrnicu a ne propusti pesake u SUP, parkira nepropisno opet u SUP, i sve tako dok ti koji prete ne skapiraju da ovo nije suma da mogu da rade sta hoce...a vise ni u sumi nece moci da rade sta hoce...ocemo u EU?...evo sitan linkic o tome kad organi reda ne rade svoj posao sta sledi ako ste clan EU >
http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=96246
(urednice, ukoliko ne smeju linkovi da stoje, znam da si mi prosli put skrenuo paznju na linkove, ja cu copy-paste tekst...nije mi tesko nego da ne kradem prostor drugima...ko oce neka procita ko misli da lupam nek preskoci). Ja mislim da bi inspektori radili svoj posao da imaju veca ovlascenja

viki - 9-5-2008 u 11:07

Bodin svaka cast samo napred uspeces ti divim ti se i fala bogu da je neko preduzeo nesto :wink2:

Fagot - 16-5-2008 u 12:21

Bodin ne mogi da se slozim stobom,zato sto znam ko su i sta su.......
Sto se tice komunalca,i ekoloskih taksi to treba da se razmatra na visem nivou na republickom.Ekolosku policiju treba uvesti na nivou republike.Treba da budu drakonske kazne,a ne na prijateljski nacin.

libi - 16-5-2008 u 16:49

Uzmi ti naplati drakonsku kaznu od nase sirotinje...
Gde nema novca, nema nicega...

Fagot - 16-5-2008 u 16:53

Citat:
Originalno postavio/la libi
Uzmi ti naplati drakonsku kaznu od nase sirotinje...
Gde nema novca, nema nicega...

EVO OVO JE PRAVI ODGOVOR[size=6]
:jao:

Bodin - 17-5-2008 u 14:44

@libi
moram da dam svoj komentar
svedok sam, pretpostavljam, nelegalne sece sume pored moje zgrade. Zasto kazem pretpostavljam, zato sto ih uglavnom cujem ili oko 7 ujutru ili oko 15 dok odmaram, pa stvarno ne mogu da vidim ko je u pitanju. Neko svaki dan konstantno sece sumu. Niko ga ne kaznjava, niko pretpostavljam ne zove policiju. Pretpostavljam da svi razmisljaju "mozda je sumar u pitanju".
Ali ako nije ....
Pitam se, a nadam se da ce se i svako ko procita ovo zapitati "Sta bi bilo kad bi svaki stanovnik grada Majdanpeka i okoline posekao po 4 drveta?".
Libi rekla si "naplati ti drakonske kazne od nase sirotinje" a ja pitam da li bi se trebalo "posto smo sirotinja" dozvoliti svima da seku sumu, pljackaju banke, bacaju djubre kroz prozor?
Naravno pre naplacivanja kazni trebalo bi edukovati gradjane, nauciti ih i objasniti im zasto ne treba da rade to sto rade. Videcemo kako ce proci kante i kavezi za PET ambalazu.

libi - 17-5-2008 u 17:02

Bodin...daleko od toga da sam protiv naplate kazni za ono sto rade gradjani...a tice se svega sto si nabrojao.Pre svega u gradu, skoro da to nadlezni i ne kontrolisu, niti postoje valjanje opstinske odluke cije bi se krsenje kaznjavalo.
Evo zasto.
Komunalni inspektor donese resenje o kaznjavanju lica koje je recimo nagomilalo stare stvari, smece i tome slicno, na terasi koja je zajednicka u zgradi. Takvo lice najcesce koristi pravni lek za zalbu visem organu i do pravosnaznosti i izvrsnosti istog resenja prodje dosta vremena i s obzirom na jake razloge, zalilac ne uspe u svom naumu da obori resenje, ali ga i ne izvrsi.
Zbog nepostupanja po resenju, komunalni inspektor podnosi prijavu sudiji za prekrsaje...I stvar je izgubljena jer organ za prekrsaje takvo lice najcesce oslobadja zbog slabog materjalnog stanja ili neznanja tog lica da nije smelo ovo ili ono...Uglavnom sve se zavrsi na obecanju lica da nece vise da radi ono sto je radilo...A prica se i dalje nastavlja...
I ko je onda kriv? Celo drustvo.

Fagot - 17-5-2008 u 18:39

Libi slazem se i stobom i sa bodiem,znam ko sece drva i ja sam ukazivao na taj problem ali nije taj kod tvoje zgrade u pitanju...

U pitanju su velike RIBE oni koji u sumrak odvoze slepere sa drvima iz Mpeka,stojim iza toga jer zivim na mestu gde se oni stalno parkiraju da "odmore",kradu drva i vrse nekontrolisanu secu sve zarad novca,a ne razmisljaju o posledicama o zivotnu sredinu.
Sumari zajedno rade sa njima naravno,primer:

Kada su uhvaceni u kradji,jazna za sumara je bila 40 KG zira da skupi,a drva su istovarena pored puta.E sad ti vidi ko kosi a ko vodu nosi.

Bodin - 18-5-2008 u 13:18

@ libi
totalno si upravu.

@Fagot
Zato su nam potrebne jake NVO, koje ce se upustiti u borbu sa vetrenjacama, a koje su dovoljno jake da njihov glas nesto znaci. Potrebni su i strucni ljudi sa diplomom sumarskog fakulteta.

libi - 18-5-2008 u 14:02

Bodin, kada ce korpe za otpatke?
Jedno vece u parku, gledam interesantan prizor...Ispod par klupi u parku, uredno naslagani otpaci, prazne kesice od bombona, paklice cigareta, omot od zvaka, papirne maramice, opusci...Zamisli, sve uredno slozeno ispod nekoliko klupa!:)
Ma ko kaze da smo nekulturni...

Fagot - 18-5-2008 u 18:53

SVest,svest.Je najbitnija.A kada dodju kante,upalice ih,razbice ih........
POsle sve jovo nanovo
Ko je kriv.....

Bodin - 18-5-2008 u 19:43

Mora sve transparentno da bude mislim da su u toku javne nabake. Od dana raspisivanja javnih nabavki treba da prodje minimum 15 dana i tek posle toga ide rok isporuke pa postavljanje. Inace, EKO 030 je samo napisala projekat, za sve ostalo je nadlezna Opstina.
Koliko sam ja upoznat nabavke su raspisane, ali uzmi to sa rezervom. Zbog koncerta od prvog maja nisam imao dovoljno slobodnog vremena pre podne da se raspitam oko toga. Evo obecavam Vam da cu najkasnije do utorka da Vam dam informaciju. Od srede ponovo nisam tu.

A sto se tice svesti stanovnistva, stvarno pojedinci, mozda cak i vecina, ima dovoljno svesti. Dokaz je uranak. Kada smo otisli da sredimo pecinu dosta je otpataka bilo sa strane u kesama, pored drveca, nagomilani. To nam je uveliko olaksalo sredjivanje.

pukisa - 19-5-2008 u 09:58

ZNA LI NEKO KADA CE KORPE ZA OTPATKE DA STAVE U OVAJ NAS GRAD????????? TO SE ODNOSI PRVENSTVENO U NASEM PARKU!!!!!

Bodin - 19-5-2008 u 11:27

@libi
30. maj otvaranje ponuda.
1. jul rok isporuke
najkasnije do 1. avgusta ce biti postavljene.

libi - 19-5-2008 u 17:34

Ma samo da budu...

Fagot - 19-5-2008 u 18:18

Taman do mog rodjendana,a onda stize i jesen.Pa koj ce nam onda.
E da kog Avgusta i koje godine....:eureka:

Bodin - 19-5-2008 u 19:04

@Фагот :010:
Стварно сам мислио да си озбиљан. :whistle:
Моћи ћеш и да помогнеш у постављању таман.

@либи
биће, биће...

Fagot - 19-5-2008 u 19:19

Jeli Bodin,nisam te razumeo.Moli,m te preformulisi pitanje

Bodin - 19-5-2008 u 21:11

ti si video negde neko pitanje?
ne razumem tvoj komentar...

Pinhead - 26-5-2008 u 18:23

Znate sta sto se sredjivanja grada, konkretno puteva, tice. Secam se kad sam bio mali da su svi putevi i trotoari bili asfaltirani za dva-rti dana. A danas za 2-3 izbora asfaltirano je 2-3 kilometra. To je zamazivanje ociju ljudima. U redu bi bilo kada bi se to radilo cele godine neki napredak bi se video.

Prorok - 27-5-2008 u 19:20

Zakljucak: izbori NON STOP

:aeh:

Pinhead - 27-5-2008 u 19:31

Jos nesto. Kad ste videli gradjane da sami slozno ciste oko svojih zgrada?
Jedva se skupi 2 - 3 coveka pa zavrse posao i za one koji kazu: "Mi ne prljamo...".

wltz - 30-5-2008 u 04:12

Ma sve je otislo dodjavola... eticki kodeks gradjana je nepovratno otisao dodjavola zajedno sa socijalistickim moralom... tranzicija je ubila svest... tezak je put u rikverc iz socijalizma u kapitalizam... za nas, izgleda, i neprelazan... cest la vie

Pinhead - 31-5-2008 u 00:07

Ne u rikverc! Napred!
Zgazi sve sto nevalja i ne osvrci se za sobom. Kad matori danas nemogu da se prevaspitaju, mogu da se vaspitaju mladi koji tek dolaze. To je inace izlaz iz sveukupne situacije u kojoj smo sada.

libi - 31-5-2008 u 09:34

Isli bi mi napred, Pin, samo ne znamo gde je put...

Fagot - 1-6-2008 u 18:47

Put je sakriven,prolaze samo oni odredjeni za prolazak.

Pinhead - 2-6-2008 u 17:02

Put pravimo sami. Samo treba da odaberemo dobar ili los.

Fagot - 3-6-2008 u 12:00

Ne pravimo sami put,pravimo ga sa njima i to onoliko koliko nam oni to dozvole.A dozvoljavju veoma malo...Cega li se plase.....Da ih ne skinemo sa trona,pa nije to njihova dedovina,zaostavstina iz proslog veka.Ko razume shvatice.

sleepy - 22-6-2008 u 23:02

ko je odgovoran za postavljanje klackalica,ljuljashki i ostalih rekviziita za igranje?
opshtina?
mnog je zalosno
npr. ispod nekadashnje prodavnice sunce izmedju onih crvenih zgrada
ono je grozno
nishta za decu
iak je ostavljen prostor

DANICA - 16-7-2008 u 15:45

A to što će se majdanpekom i dalje šetati narko dileri ha nikom ništa...i svi znaju ko je i niko ništa jer će gadno da nadrlja taj ko se pobuni protiv tih 'ovana mislim da ih ne imenujem sad da ne nadrljam i ja i niko se ne hvata za taj problem i niko se nikad neće uhvatiti e to je glavni problem koji treba rešiti...

Mama_tvoja - 17-7-2008 u 17:02

http://www.politika.co.yu/rubrike/Hronika/Ubistva-zbog-cigle-i-teritorije.sr.html
Samo jedan primer iz stampe ovih dana...ovo su valjda imali petlju da obelodane...sta li tek nisu?

U pravu si Danice. Nazalost,to je veliki problem i u Majdanpeku. Koliko mladih ljudi je stiglo do dna,a sistem ne funkcionise niti da spreci javnu preprodaju narkotika,niti da se pomogne zavisnicima...
Kao i sve moje komsije,ocevidac sam nekih stvari...ali ne smem o tome da pricam. Ne smemo cak ni da pozovemo nadlezne organe kada kupci u krizi promase stan koji traze,pa zvone na nasa vrata,ili nas presrecu po hodniku i traze pare...sprej u tasni,lanac na vratima,srce u petama dok prolazim kroz hodnik...

Mama_tvoja - 4-8-2008 u 17:23

http://i242.photobucket.com/albums/ff287/chill1950/roses-2.gif

A mogli bi i mi da damo svoj doprinos za lepsi izgled naseg grada. Pogledajte malo oko sebe,koliko je terasa i prozora uredno i ukraseno cvecem? Veoma malo,nazalost. Probajte da zamislite kako bi to bila lepa slika...a nije skupo i ne boli nista...

http://i242.photobucket.com/albums/ff287/chill1950/roses-2.gif

Strigor - 5-8-2008 u 13:32

Sta mi smeta... Dugacak je spisak a tesko da mogu da se odlucim za ono sto mi je najvaznije... Neke stvari ste vec pomenuli... trotoari, djubre po ulicama i sl.... To je ono sto vidim kada naletim jednom u par meseci... Za narko dilere vam verujem... Nekako se to bas pocelo primecivati krajem 90-ih ili mi se bar cini...
Ali da se vratimo na ono sto mi smeta... Gradska rasveta... Ne mogu da verujem da gradska vlast ili ko je vec nadlezan ne moze da odvoji novac da kupi sto sijalica i eventualno promeni osigurace... Nisu to neka enormna ulaganja... mozda pre samo nedostatak odrzavanja.... A kad se nakupi...
Zatim.... uzasan izgleda pojedinih objekata u gradu.... Npr. Novi samacki, Stara autobuska stanica... Kakav utisak to ostavlja ljudima koji prvi put dodju u grad... Naravno tu je problem vlasnickih odnosa... Ali ipak....
A sto se tice vase rasprave o eko i komunalnim kaznama....Potpuno se slazem da ih treba uvesti jer nigde na svetu ljudi nemaju dovoljno svesti za takve stvari i taj koji vam tvdi suprotno vas laze... Ali problem jeste naplata u situaciji gde se svi znamo... Mada ima leka i za to... Kontrola sluzbenih lica... Bilo od strane nas iz NVO sektora ili pre svega od nadleznih... Ovo do strane nadleznih je mnogo bitnije jer ako kod njhi nema volje onda nista od svega...Uostalom, kada budemo u sli u EU... a valjda cemo jednog dana.... Morace i drzava i lokalne vlasti da stave prst na celo pa da vide da li im se isplati da nastradaju zbog necije tetke.... A likovi u Briselu se uopste ne brinu za rodbinske odnose... Oni dodju i kazu to moras ako neces, udaricemo te po dzepu i to zestoko ili cemoda ti zbranimo zvoz ili cemo da ti smislimo neku drugu pakost... barem kada je u pitanju korupcija... Kao u Bugarskoj nedavno....

Mama_tvoja - 20-11-2008 u 23:18

Bilo bi stvarno lepo i višestruko korisno kada bi se pokrenula akcija uređivanja onog groznog mesta koje se zvanično zove Srednja škola. Ono ni na šta ne liči. Da ne opisujem- uglavnom svi to znamo. Kada bi, pored ostalih, nastavnici i deca svoju energiju usmerili na uređenje zgrade i prostora oko nje, to bi imalo veoma pozitivan efekat.

libi - 20-11-2008 u 23:44

Ne nazivaj jednu, odnosno dve, obrazovno-vaspitne ustanove groznim mestima mama...:whistle:
Vreme radnih akcija i drustveno - korisnog rada je davna proslost...profesori su nam lenji za takve akcije, a ucenici jedva da i redovne casove posecuju...
Nedostatak sredstava za uredjenje je posebna prica...
A ti mozes kao gradjanin i roditelj deteta koje pohadja skolu da uputis direktorima skola ili Skolskim odborima jednu molbu po tom pitanju...
Kako god...samo im nemoj reci da rade na groznom mestu...O-o

sailor - 20-11-2008 u 23:48

A sto samo nastavnici i deca.... Ima tu posla i za roditelje...

Mama_tvoja - 21-11-2008 u 00:05

Libi, nije problem da ja uputim takvu molbu. Zašto ne? Već sam pokušala nešto slično, pa zamalo da budem kriva što nema grejanja u školi.
Problem je što je to problem puno godina unazad i što ne smeta nikome. Meni smeta.

Sailor, naravno da ima posla i za roditelje. Vrlo rado bih učestvovala u toj akciji.

Fagot - 23-11-2008 u 12:02

Ko je akcija postena i nije politicki organizovana,ocu i ja....

libi - 23-11-2008 u 12:45

Mozda vam izgleda kao da skole sede skrstenih ruku po pitanju uredjenja prostora i resavanja nekih drugih problema vezanih za dvoriste skole...ali nije bas sve tako...
Da li znate da "Komunalac" nikad ne cisti sneg sa prilaznog puta skoli, kao da on i ne postoji?
Za ciscenje potrebno je potegnuti debele veze...I tako svake zime...
Da li znate da je taj prilazni put i skolsko dvoriste do pre dve godine bio u potpunom mraku, bez ijedne sijalice?
Molbe, dopisi i apeli nisu pomogli. Cak ni prilog na televiziji...
Opet su pomogle politicke veze onih koji ih imaju...

Ja sa svoje strane pokusavam da se iz skolskih dvorista izmeste psi lutalice...zbog toga sam cak i ovde, na nasem forumu dobila packe...jer niko nije shvatio problematiku...odnosa "miroljubivih pasa lutalica", dakle, ne vakcinisanih, pre svega gladnih, i dece na istom prostoru...

Tako da...:( ukoliko zelite da nesto preduzmete...pristupite oprezno problemu...ne znate sta se, odnosno, ko se krije iza coska...na zalost...

cokan - 24-11-2008 u 00:09

Veliki, ako ne i najveći problem, je neinformisanost. Putevi: Za svaki dinar koji neka mesna zajednica ili opština želi da uloži u put, država daje tri dinara i to može da se traži dobije u svakom trenutku. TRotoari:Ja sam pre više od dvbadeset godina bio đak prvak i trotoar od buvljaka do dečijeg dispanzera nije ni tada bio asfaltiran, kao i kod Tome Levaka one rupe koje su novim trotoarom uklonjene. Zašto nije završen trotoar u ulici Nikole Tesle,od obdaništa do katastra, kad su sve cevi menjane 2002-e godine?Zašto se u Majdanpeku sve sporo radi? Zato što nema ko da radi. Ne postoji firma koja će brzo i kvalitetno da uradi posao, već se na konkurse javljaju kojekakvi i rade fušerski i nikom ništa. Zašto ljudi i dalje bacaju pepeo u kontejnere i pale ih iako su čuli(ako ne znaju) da se sagorevanjem smeća mogu obrazovati eksplozije? Zašto? Zato što je pre svega bitno kako se preziva i zove onaj koji treba nešto da uradi.
Društveno korisni rad tek dolazi na modnu pistu.

Mama_tvoja - 24-11-2008 u 00:28

http://i457.photobucket.com/albums/qq298/bakuta/shame.gif
Dakle... neverovatno. Sve je mnogo gore nego što sam mislila. Samo me još interesuje gde su direktori srednjih škola u toj priči? Da li su toliko nemoćni,ili... i da li je to slučaj samo u Majdanpeku?

cokan - 24-11-2008 u 16:51

Mislim da je problem u svesti tih ljudi. Još uvek se ponašaju JA SAM DIREKTOR I TAKO TO, a njihov posao je i da se angažuju oko samih školskih zgrada. Slaviša je dobar primer, aktivniji je od ostalih. Naravno da postoje stvari koje su nama neshvatljive i pojedine okolnosti, ali u svaki trud se isplati. Neke stvari ne bi smele da se dešavaju, kao to da nema mazuta za grejanje srednjih škola, jer škole imaju sopstveni sistem grejanja, ne zavise od Komunalca. NABAVKA MAZUTA ZA GREJNU SEZONU ILI REKONSTRUKCIJA SISTEMA ZA GREJANJE se mogu okarakterisati kao projekti i sa tim projektima treba tražiti novac od ministarstva prosvete ili energetike. Tako funkcionišu škole u drugim sredinama, posebno u Vojvodini. Čekanje ispred zgrade skupštine opštine za sredstva je prosjačenje i u malom broju slučajeva dovodi do željenog efekta.

libi - 24-11-2008 u 18:29

Citat:
Originalno postavio/la cokan
Neke stvari ne bi smele da se dešavaju, kao to da nema mazuta za grejanje srednjih škola, jer škole imaju sopstveni sistem grejanja, ne zavise od Komunalca. NABAVKA MAZUTA ZA GREJNU SEZONU ILI REKONSTRUKCIJA SISTEMA ZA GREJANJE se mogu okarakterisati kao projekti i sa tim projektima treba tražiti novac od ministarstva prosvete ili energetike. Tako funkcionišu škole u drugim sredinama, posebno u Vojvodini. Čekanje ispred zgrade skupštine opštine za sredstva je prosjačenje i u malom broju slučajeva dovodi do željenog efekta.

Srednje skole gotovo da nisu imale problem sa nabavkom mazuta poslednjih nekoliko godina...
Ono sto je njima neophodno cokan, posto vidim da pricas o projektima i pribavljanju sredstava... je rekonstrukcija krova, tacnije izgradnja kosog krova, zato sto je postojeci unisten i prokisnjava....Projekt postoji, idejni nacrt, takodje, postojala je i gradjevinska dozvola svojevremeno...
Nedostaje samo dokumentacija o svojini zemljista na kojoj je skola izgradjena, pa da se cokanovi projekti za nabavku sredstava od ministarstava koja on pominje, a kojih uzgred zabole uvo, za 8 majdanpeckih skola...realizuju...
Odgovor je jasan...ako nemas papir o vlasnistvu zemljista...mozes da se slikas...

Lako je biti pametan, ako se nisi hvatao u kostac sa nagomilanim problemima o kojima govoris...:whistle:

Napravis projekat, konkurises i svi trce da ti daju pare...E pa nije bas tako...O-o

Sailor, jel ima grejanja u skoli? I koliko dana ga nije bilo od kako je pocela sezona?

cokan - 24-11-2008 u 19:44

Znači, problem je vlasništvo nad zemljom. Nova tema, kada će opština da preuzme vlasništvo nad zemljištem i pojedinim objektima od recimo rudnika(hala, srednja škola, gornji stadion, teren iznad"Šljaka"), ili od Srbija šuma i Srbija voda(Jezero "Veliki Zaton").

Ako ih boli uve, u šta mogu da poverujem,treba im dosađivati da postoje škole i u ovim krajevima, telefonom,kao što su članovi nekih NVO iz Beograda prosto blokirali rad cele vlade tako što su u istom momentu zvali sva ministarstva i pitali zašto nema ministarstva za omladinu i sport i tako nedelju dana.

Daleko od toga da čekaju da tražiš da bi ti odmah dali, ali im treba dosađivati. Znam da je lako soliti pamet drugima, nisam imao nameru,ali ono što sam čuo na radiju i televiziji je da nema grejanja u srednjoj školi, a, iskreno, krov je trebalo srediti pre deset godina kada sam ja bio maturant.Pozdrav i srećna borba.

Mama_tvoja - 24-11-2008 u 22:06

Citat:
Srednje skole gotovo da nisu imale problem sa nabavkom mazuta poslednjih nekoliko godina...

E pa, sad imaju i taj problem. Nažalost. Nikako ne mogu da shvatim takvu neodgovornost (blago rečeno). http://i457.photobucket.com/albums/qq298/bakuta/smiley_bang.gif

sailor - 24-11-2008 u 23:52

Citat:
Sailor, jel ima grejanja u skoli? I koliko dana ga nije bilo od kako je pocela sezona?

Ma, ne, trenutno ga nema, ali ne bi se moglo reci da ga nije bilo ne znam koliko. Medjutim, vidim ovde razne prilaze ovom problemu i moram da kazem da su ljudi prilicno neinformisani.
Dakle, ako neko stvarno misli da je dovoljno da pokucas na vrata ministarstva prosvete ili energetike da bi dobio mazut za skolu, onda je u velikoj zabludi.
Traziti sredstva za mazut od lokalne samouprave u slucaju skola uopste nije prosjacenje, kako je neko ovde to nazvao, a znate li zasto...? Zato sto je lokalna samouprava DUZNA da obezbedi sredstva za to. Takva su pravila.
Uostalom, nemojte sve da posmatrate kroz projekte. Krov - ok, to jeste nesto sto se resava kroz projekat, ali mazut za grejanje skole...? Nema sanse, to ni od koga ne mozete dobiti kroz projekat, jer su to jednostavno stvari koje ne idu u projekat, to ne funkcionise tako.

libi - 25-11-2008 u 01:01

Ja shvatam cokana...nije on kriv sto ne zna da za svaku nabavku proizvoda, usluga ili radova u skoli treba raspisati javnu nabavku, a ne uraditi projekat...
Kada se jave ponudjaci, izabrati najpovoljnijeg...pa celokupnu dokumentaciju, sa ugovorom o prodaji, radovima ili uslugama, u zavisnosti od predmeta javne nabavke...poslati jedinici lokalne samouprave, koja te ima tamo zapisanog u budzetu (ako ga nije potrosila)...Nakon toga, cekaj transfer...a sneg i mraz ne umeju da cekaju...

Ne znam ko je uveo pravila igre...ali takva su...:sorry:

Ipak cokane hvala ti sto si mi pozeleo srecu u borbi...samo je moja borba sasvim drugacije prirode...

Strigor - 25-11-2008 u 09:31

@Sailor: Samo je dan primedba... Cini mi se da cak postoji mogucnost da se i sredstva za grejanje obezbede iz nekih fondova i putem projekata svetske banke, i EU ali nisam siguran to bi trebalo proveriti... Ranije su davali cak i sredstva za energente i tave stvari ali nije iskljuceno da to vise ne rade...

Ok... Kako vidim ovde se sad doslo do zamene teza... Meni se samo cini da Cokan pokusava da ukaze na to kako ljudi cekaju zadnji trenutak da nesto urade... Ok on je upotrebio izraz "projekat"... Za neke stvari je to sasvim izvodljivo za neke nije... I to je nesto sto je shvatljivo... Ali ono sto mi nije shvatljivo je vase odgovaranje na njegove proimedbe ili bolje reci objasnjavanje procedure javnih nabavki.... Prvo, posto je svima poznato da javne nabavke traju predugo... zasto se odgovorni ne sete pa odmah pocetkom ove godine pocnu da razmisljaju o njima i onda ih lepo raspisu negde na prolece? Vi sad nama ovde objasnjavate kako citav taj proces zavisi od nekog cekanja.... Pa dobro... ako vec znamo da je tako zasto ne uracunamo i to cekanje pa sa procesom javnih nabavki ne pocnemo npr. u martu?
Meni se ovde cini da je COkan potpuno u pravu kada kaze da se vecina odgovornih ponasa po principu "JA SAM DIREKTOR", a pri tome ja ne mislim samo na skole... I onda kada dodje zima a oni nisu radili tokom proleca i leta da bude grejanja onda je najlakse da kao Kalimero vicemo NEPRAVDA! Dajte bre ljudi... da ste kod privatnika ne bi ste smeli da mu se pojavite sa pricom... znate mi smo hteli to da uradimo u zadnji cas ali eto ceka se i znate... propao nam je posao...
Niko nece nikoga da vuce za rukav da bi mu dao pare, pa makar on to i bio obavezan... Kao npr. lokalna vlast po pitanju grejanja za skole.... i za to mora da se iscima neko ko je nadlezan a ne da se ceka novembar pa da se onda na sva usta udari kako ne znam ko nije dao pare... Ako opstina nema ili nece da da te pare, a svedoci smo da se to desava ne samo ove godine... Onda gospodo direktori i svi koji se bave tim poslom... zasucite rukave pa povucite sve vase veze i vezice... a svaki direktor ih ima... kako bi deci obezbedili grejanje...
Toliko....

cokan - 25-11-2008 u 12:15

Znam za pravila igre, i znam da su čekanja preduga, zato su kante na ulicama tek sada a ne u septembru,:jao:, i razumem da opština nije uplatila svoj deo novca koji je predviđen za škole, ali je NEMOGUĆE DA ŠKOLE, GIMNAZIJA I TEHNIČKA, NEMAJU NI DINARA. Pozdrav

sailor - 25-11-2008 u 15:05

Ej, ljudi... Stvarno ne bi bilo zgoreg da se prvo informisete, pa onda da polemisete na ovu temu.

Vama niko ne objasnjava da se SADA krece u proces javnih nabavki. Da je htela ili mogla (ne bavim sa razlozima zasto to nije ucinjeno jer ih ne znam, a verovatno postoje) lokalna samouprava je mogla (a i trebalo je) jos odavno da uplati novac za mazut za skole.
Ne branim direktore nego vam objasnjavam kakav je zakon i koja je procedura, ako hocete da prihvatite ok, ako necete i to je vasa stvar. Ne postoji tu ''ako opstina nema ili nece da da pare'', jer opstina svakog meseca kroz transfer sredstava iz Republickog budzeta dobija odredjenu (i ne malu) svotu novca za te i slicne namene i u obavezi je da ta potrazivanja namiri.
Vi govorite kao da je to jasna i poznata stvar da niko nije trazio mazut do sada. Otkud znate...? Mozda je mazut i trazen od opstine na vreme.
Verovatno su druge potrebe (mozda u drugim skolama) bile prece, pa je mazut za srednje skole izostao, dakle, ponavljam - ne znam koji su razlozi, jer ne verujem da neko ne bi dao pare za mazut da ih ima. Ali glupo je da krivicu svaljujete na skole, jer se mazut ne nabavlja ''na veze i vezice'' nego na kesh... I to ne mali, vec iznos koji premasuje milion dinara, tako da je opaska da je ''nemoguce da skole nemaju ni dinara'' zaista plod totalne neobavestenosti (izvini Cokane, ne mislim nista lose). Novac kojim skole eventualno raspolazu ne verujem da bi bio dovoljan da napuni jedan kanister, i to onaj manji, od desetak litara.
Mislim, verujem u to da imate najbolje namere kada pominjete ova (ne)moguca resenja, ali zaista morate bolje da se informisete o problemima kojima biste zeleli da se bavite.

Strigor - 26-11-2008 u 10:28

Ok... Ovo sto je Cokan izjavio po pitanju para je u sustini netacno... jer skole same po sebi ne mogu imati novca ili barem ne u tolikim iznosima.
U zakonu o javnim nabavkama nigde ne stoji kada treba raspisati konkurs za javne nabavke. Postoje rokovi sto se tice najmanjeg broja dana od npr. prethodnog raspisa (ukoliko je potreban) do konkusa i sl. Ali nigde ne stoji kada to treba uraditi u smisli tad i tad da bi stiglo tad i tad... Stoji u zakonu da ukoliko je za pojedine nabavke potrebno vise vremena onda vreme konkursa treba uskladiti sa tim vremenom.
Dalje, sto se tice narucioca tj. onog ako raspisuje javne nabavke taj pojam je definisan u clanu 3 zakona o javnim nabavkama gde stoji izmedju ostalog i - "1) Narucilac je: (a) drzavni organ, organizacija, ustanova, ili drugi direktni ili indirektni korisnik budzetskih sredstava u smislu zakona kojim se uredjuje budzetski sistem, kao i organizacija za obavezno socijalno osiguranje,"
Ako se ne varam skole potpadaju pod ovu kategoriju.
A prica o javnim nabavkama je pocela kada je Libi ostavila komentar po pitanju trajanja procedure za javne nabavke. Dakle, ako smo vec svesni da to traje predugo... zasto onda skole, ukoliko je to njihov posao ne raspisu te javne nabavke ranije, ili barem na dosadjuju lokalnoj samoupravi da to uradi ukoliko je to njihov posao? Povucen iskustvom sa nasim ljudima koji po obicaju nista ne planiraju pa onda cekaju zadnji dan...A to je slucaj u 90% slucajeva u ovoj zemlji. Sve mi se cini da neko ovde ne radi svoj posao na vreme.
Sa druge strane ako su javne nabavke uradjene na vreme a opstina ne odvoji novac koji je duzna da odvoji po zakonu onda to opet znaci da rukovodstvo skola nije uradilo posao kako valja.... Jer, svi koji smo imali bilo kakavog kontakta sa drzavnim sluzbama na bilo kom nivou znamo kako funkcionise dodela i isplata sredstava. Pa se tako desava da naprosto neko ko ima bolju vezu dobije nesto sto je po zakonu trebalo da pripadne nekom drugom... A onda naravno bude... Nista. Para nema. Svi se prave ludi jer imaju svoje interese oni koji nece da se prave ludi najcesce nemaju nikog da ih podrzi jer da su imali ne bi ni dosli u situaciju da izvise za neka sredstva.
Dakle posto se ovde sve vrti oko veza i vezica onda je moj komentar u vezi sa njima u prethodnom postu sada valjda jasniji.
A naravno tu je i problem toga sto, ne samo u Majdanpeku, trosenje drzavnih para zapravo zavisi od dobre volje nekog mocnika i medjustranackih i unutarstranackih dogovora a ne od stvarnih potreba. Da nije tako, mozda bi i Majdanpek imao uredjen vodovod, toplovod a mozda bi i skole imale grejanje.
Nisu ovi moji postovi upereni ni protiv koga licno, ali protiv nacina rada koji je prisutan svuda, a karakterisu ga nemar, nerad, nedostatak planiranja i licni ineteresi raznih priroda jeste. Dakle, nadam se da niko ovo nece shvatiti licno, vec kao razmenu stavova o nacinu funkcionisanja stvari kod nas sto zapravo jeste.

Mama_tvoja - 26-11-2008 u 16:36

Ovako...stvarno ne razumem te zamršene relacije od Ministarstva do toplih radijatora. A i ko bi to razumeo? Ja sam "samo" majka, jedna od mnogih koje brinu za zdravlje svoje dece. Kao "glava porodice", ako ne obezbedim grejanje u svom stanu, zato sam odgovorna ja, ja, i samo ja. Niko drugi nije kriv ako ja u toku leta rasipam novac na garderobu, šminku, i sl- pa onda nemam čime da platim struju ili kupim drva.
Ko je kriv zato što škole nemaju grejanje- ne znam. A i da znam- ne menja stvar, jer ne mogu ništa da promenim. Oni koji to znaju- prave se da ne znaju. Ili su zauzeti pakovanjem državnog prtljaga za put u Evropu... sa sve `ladnim radijatorima i promrzlom decom, zaštićenom od roditeljskog zlostavljanja.

libi - 26-11-2008 u 20:42

Citat:
Originalno postavio/la Strigor
A prica o javnim nabavkama je pocela kada je Libi ostavila komentar po pitanju trajanja procedure za javne nabavke. Dakle, nadam se da niko ovo nece shvatiti licno, vec kao razmenu stavova o nacinu funkcionisanja stvari kod nas sto zapravo jeste.

Libi, sada pita , gde je stavila komentar da postupak javne nabavke traje predugo, narocito, ako uzmemo u obzir da nabavka mazuta spada u javne nabavke male vrednosti?
Mislim da sam ipak napisala da se dugo ceka transfer sredstava od lokalne samouprave...a cekanje pocinje od dana podnetog zahteva...
Jos bih dodala, koliko se ja secam, postupak javne nabavke mazuta, obicno se pokretao u aprilu mesecu, nakon zavrsetka grejne sezone...bar je tako bilo...pre dve, tri, cetiri, pet godina...to je tako...Mazuta je uvek moralo biti...i bilo ga je...
Skolska kotlarnica je imala dve grejne sezone...sada je tesko imati i jednu...onu bez koje se ne moze...
Ne verujem da se mnogo promenilo od kako nisam u skoli...
Sve ostalo stvar je nedostatka para...neko je zatajio i nije izvrsio obavezu koju je po zakonu trebao...
A sto se tice price JA DIREKTOR...moram vam reci da postoje mehanizmi za obaranje ove tvrdnje u onom kontekstu u kojem je ona napisana...Oni su DIREKTORI onoliko koliko im RODITELJI, ZAPOSLENI I GRADJANI dozvoljavaju da to budu...
Iz licnog iskustva znam da im dozvoljavaju i vise od toga...
Budimo objektivni ovaj put...

libi - 26-11-2008 u 20:56

Dok jos pricamo o DIREKTORIMA...za neke je ovde dobar direktor onaj ko je dozvolio da se kante za smece privremeno skladiste u svlacionici skole...Taj direktor je dobar covek, cim je izasao u susret, onome kome je pomoc bila potrebna...Ali kao direktor je tim postupkom onemogucio ucenicima da se presvlace i slobodno krecu u skolskom prostoru, koji je morao ostati prazan...
A sta bi bilo da je neko rekao..."U roku od 24 casa izmestite kante...oslobodite prostor...ucenicima smeta, roditelji negoduju...?" Neko je ipak zazmurio...
Da li smo sada shvatili poentu...? Treba biti realan...ne treba kritikovati sve i svakog...i kritikovati jednostrano...

Strigor - 27-11-2008 u 09:37

Citat:

Libi, sada pita , gde je stavila komentar da postupak javne nabavke traje predugo, narocito, ako uzmemo u obzir da nabavka mazuta spada u javne nabavke male vrednosti?
Mislim da sam ipak napisala da se dugo ceka transfer sredstava od lokalne samouprave...a cekanje pocinje od dana podnetog zahteva...

Citat:

Javna nabavka je pribavljanje dobara i usluga ili ustupanje izvodjenja radova od strane drzavnog organa, organizacije, ustanove ili drugih pravnih lica koji se, u smislu ovog zakona, smatraju naruciocima, na nacin i pod uslovima propisanim ovim zakonom;
- Citat iz zakon o javnim nabavkama

Dakle prema ovome sto pise u zakonu, javne nabavke obuhvataju i proces nabavke odredjenih dobara ne samo raspisivanje konkursa i podnosenje zahteva. Barem ja to tako razumem? Naravno prostora za raznorazna tumacenja ostaje, ali tako se i pisu zakoni, da svako moze da ih protumaci po potrebi. Zar ne?

Dakle sta je sad ovde problem? Ili neko nije uracunao vreme za prenos novca pa se kasni ili je opstina potrosila pare na druge stvari pa sad idemo po principu nikom nista?!

Citat:

A sto se tice price JA DIREKTOR...moram vam reci da postoje mehanizmi za obaranje ove tvrdnje u onom kontekstu u kojem je ona napisana...Oni su DIREKTORI onoliko koliko im RODITELJI, ZAPOSLENI I GRADJANI dozvoljavaju da to budu...

Budimo realni... vecina direktora i uopste osoba na vlasti, osim ako se ne zamere pogresnim osobama, rade sta im je volja... Toga smo narocito svedoci poslednjih dana... Direktor zeleznice - jedna afera, direktor univerzijade - druga, direktor aerodoroma... A niko od njih nije bio direktor tri dana! Jel neko hoce da mi kaze da su tek sad poceli da rade to sto je izneseno u javnost ili je sve pocelo kada su se nekome zamerili oni ili njihove stranke. Dakle, da se ne lazemo, nije bas da zaposleni i roditelji mogu da promene mnogo toga... Ponekad im podje za rukom da podignu buku... ali se obicno zavrsi po principu tresla se gora rodio se mis.... A zasto je to tako... to je neka druga tema...

Citat:

za neke je ovde dobar direktor onaj ko je dozvolio da se kante za smece privremeno skladiste u svlacionici skole...Taj direktor je dobar covek, cim je izasao u susret, onome kome je pomoc bila potrebna...Ali kao direktor je tim postupkom onemogucio ucenicima da se presvlace i slobodno krecu u skolskom prostoru, koji je morao ostati prazan A sta bi bilo da je neko rekao..."U roku od 24 casa izmestite kante...oslobodite prostor...ucenicima smeta, roditelji negoduju...?" Neko je ipak zazmurio...
Da li smo sada shvatili poentu...? Treba biti realan...ne treba kritikovati sve i svakog...i kritikovati jednostrano...

Naravno da treba kritikovati sve i svakog ko je na javnoj funkciji ili vrsi bilo kakvu funkciju ako rezultati njihovog rada nisu zadovoljavajuci, pa makar to bio i nas licni jednostrani stav. Ako je tebi ovo smetalo zasto nisi pokrenula ovu temu ranije? Ili sad samo koristis kao argument u raspravi posto znas da imam veze sa EKO 030? Da je neko trazio da izmestimo kante morali bi ih izmestiti! Niko ovde ne prica o tome ko je dobar a ko los... Pricamo o rezultatima rada... A oni sami nek pokazu ovo prvo...
A cinjenica je da srednje skole nemaju grejanje. E to je ovde tema.

sailor - 27-11-2008 u 13:46

Citat:

Dakle sta je sad ovde problem? Ili neko nije uracunao vreme za prenos novca pa se kasni ili je opstina potrosila pare na druge stvari pa sad idemo po principu nikom nista?!

Hehehehe.... ''Nije uracunao vreme za prenos novca...''

Strigore, brate, ne zasmejavaj me, vidis da je novac najverovatnije trazen jos proletos. Vreme potrebno za prenos novca u danasnje vreme meri se minutima, a ne mesecima. Naravno kada novca ima.

Cim je novac (konacno) legao na racun, mazut je nabavljen. To je valjda dovoljan pokazatelj da kocnica nije bila u skoli, te prema tome ne znam zasto nastavljamo ovu polemiku koja je izgubila svaki smisao.

Libi pokusava da ti objasni da si zaista jednostran. Vise opravdanja ima da neko tebe sada pita ''a sto niste na vreme razmisljali o postavljanju kanti, ili ako niste nadlezni za postavljanje, onda zasto do sada niste obezbedili i adekvatan prostor za njihovo skladistenje, i zasto to niste na vreme uradili, nego nalazite milion izgovora...?'' To pitanje ima vise smisla nego prebacivanje krivice za neplacen mazut na skole, ali ja ti ga ne postavljam, pominjem ga tek onako, kao primer.

Mi ti ovde uporno objasnjavamo koji je postupak, a ti i dalje pokusavas da odbranis opstinu koju u krajnoj liniji (osim sto je receno da je placanje mazuta u njihovoj nadleznosti) niko nije ni prozvao.

libi - 27-11-2008 u 14:49

@ Strigor, ti si taj koji je stvar sa kantama shvatio licno...a svojim postovima dokazujes da si neupucen...cak i u ostale teme...
Pre svega, prosetaj temama...procitaj moju prepisku sa Bodinom...od septembra meseca...i prihvati neke stvari sa malo manje zestine...
Citat:
Pre nekoliko dana, videla sam kante...puno kanti...
Mislila sam da su izmestene na neko drugo mesto, ali one su jos uvek tu...:nunu:
Pa mislim...krajnje je vreme da se postave i odnesu iz prostorije, koja nije skladiste...Svaka cast dobrim ljudima...ali necemo zlupotrebljavati njihovu dobrotu i doveka zauzimati neciji prostor...

Citat:
Originalno postavio/la Bodin
@libi pogotovu sto je pocela skolska godina, i sto iste smetaju za redovno obavljanje nastave.

Kante su skladistene u skolu iz razloga sto smo svi (opstina Majdanpek i EKO 030) verovali i zeleli da iste postavimo u najkracem mogucem roku. Ipak to najvise nama kao organizaciji ide u prilog, opstini Majdanpek, gradjanima Majdanpeka. Nikom ne koristi da se kante nalaze tu gde jesu.

Cim zavrsim sa ispitnim rokom vracam se u Majdanpek i dobicete odgovor na pitanje zasto kante jos nisu montirane i u cemu je problem.
Ne mogu da kazem kad je tacan datum mog povratka jer sve zavisi od toga kada ce profesor zakazati usmeni deo ispita. Jedino znam da pre 22. septembra necu doci (tada mi je zadnji pismeni).

Toliko o onom"Mogla si pitanje da postavis ranije..."Sta sad...postavila sam...pocetkom septembra...Jel cu dobiti izvinjenje od tebe?
Nemoj da shvatas licno, ostaces i bez tog skladista...ako JA ovo shvatim licno...:whistle:

Uzgred rad EKO030 je na ovom forumu bas od mene i pohvaljen...
Kante su ostale u skoli, zahvaljujuci upravo vasem radu...i nekim drugim pojedincima koji su realniji...

Citat:
Bodin i moje cestitke za odlican rad i dosadasnji uspeh EKO 030.Ne dozvolte da vas obeshrabre, samo napred, radite...uspesi ce se redjati kao i do sada.

Pozdrav Strigor...ti si na potezu...

Strigor - 28-11-2008 u 10:09

@Libi: Izvinjavam se ako si se osetila uvredjenom, nisam imao nameru da vredjam ili da prozivam ali je tvoj komentar bio prilicno nalik komentarima koje smo imali prilike da vidjamo ovde na forumu a koji cesto nisu bili dobronamerni tako da sam prosto bio iznerviran u trenutku. Inace se trudim da ne odgovaram na takve komentare.

@Sailor:

Citat:

Strigore, brate, ne zasmejavaj me, vidis da je novac najverovatnije trazen jos proletos. Vreme potrebno za prenos novca u danasnje vreme meri se minutima, a ne mesecima. Naravno kada novca ima.

Najbolje da mi sad odrzis kurs o popunjavanju naloga za prenos novca i bankarskim transakcijama...
Svi moji komentari u vezi sa rokovima i prenosom novca odnosili su se na

Citat:

Kada se jave ponudjaci, izabrati najpovoljnijeg...pa celokupnu dokumentaciju, sa ugovorom o prodaji, radovima ili uslugama, u zavisnosti od predmeta javne nabavke...poslati jedinici lokalne samouprave, koja te ima tamo zapisanog u budzetu (ako ga nije potrosila)...Nakon toga, cekaj transfer...a sneg i mraz ne umeju da cekaju...

Dakle, nisam ja taj koji je pomenuo prenos novca niti vreme potrebno za to... Ja samo kazem, ako su direktori skola znali kakva je situacija trebalo je ranije da pocnu da jure da im se te pare uplate a ne da cekaju oktobar ili novembar... pa makar to znacilo da ce spavati u opstini jer su placeni i da bi skola imala grejanjeO-o. Na to se odnosio komentar po pitanju vremena za prenos...

Citat:

Mi ti ovde uporno objasnjavamo koji je postupak, a ti i dalje pokusavas da odbranis opstinu koju u krajnoj liniji (osim sto je receno da je placanje mazuta u njihovoj nadleznosti) niko nije ni prozvao.

Ja ni jednog trenutka nisam branio nikoga... Da se razumemo, SVO VREME TVRDIM DA MENI SVE OVO IZGLEDA KAO DA NEKO NIJE URADIO SVOJ POSAO i sada je pitanje kako iz problema izaci. Ali, posto ja znam kako izgleda dobiti pare od drzave po zakonu ili po konkursu tj. na papiru a kako kada stvarno treba da vam ih isplate, a to najmanje veze ima sa EKO 030, mislim da mogu da kazem da pre svega direktori nisu odradili ono sto su mogli ili trebali... da vuku za rukav kada vec ne mogu da narede ili da moljakaju kako je Cokan otprilike rekao. Kada sam pomenuo veze i vezice rekao si da to nije tako... Ne znam zasto ali nesto mi nisi ubedljiv. Ili ne znas ili neces da priznas kako stvari u ovoj zemlji funkcionisu i to nema nikakve veze ni sa cim i ni sa kim licno, osim sa nama samima i nasim navikama. Ovde nista neces dobiti na vreme i kako treba, narocito od drzave, ako nemas nekog da LOBIRA, kako se to lepse kaze... A svi znamo sta znaci.
Onaj ko ima pare gledace da ih potrosi po svojoj volji (jer u zakonima mnogo toga pise ali se gotovo nista ne postuje) a onaj ko treba da ih dobije ali nije sposoban da obezbedi naklonost izvora finansiranja u najboljem slucaju ceka. E o tome ja svo vreme pricam... Da su direktori krivi jer nisu shvatili na vreme sta ce ih sacekati na zimu i nisu na vreme uspeli da IZLOBIRAJU da im novac koji im sleduje bude uplacen na vreme.
Problem je sto svi mi ovde odbijamo da shvatimo da danasnje vreme podrazumeva planiranje i po vise godina unapred na svim poljima i ako nemas velikog uticaja, koriscenje svih mogucih veza i vezica da ostvais svoje ciljeve jer je to kapitalizam. I meni je to jasno... Nama je lakse da po navici cekamo zadnji trenutak pa kako nam bude. E o tome pricam svo vreme ovde i na to sam mislio kada god sam se pozvao na ono JA DIREKTOR.

Citat:

Nemoj da shvatas licno, ostaces i bez tog skladista...ako JA ovo shvatim licno...

Hvala za pretnje!

Kao sto sam vec jednom rekao ovo nije upuceno ni na koga licno ali jeste upuceno na nacin funkcionisanja i razmisljanja svih nas u ovoj zemlji... Nije uopste bitno koja je firma ili ustanova u pitanju... ovo je jedna od tema... sutra ce to mozda biti nesto potpuno drugacije... Ali sustina je u tome, da nas narod prizeljkuje kapitalizam koji podrazumeva mnogo vise znanja, rada pa i zakulisnih radnji (samo suptilnijih od metoda koje su imali komunisticki komesari ili UDBA nekad) ali i dalje zeli da uziva u inertnosti komunizma u kojoj ima siguran dozivotni posao i ne mora da brine ama bas ni o cemu jer mu to nije ni dozvoljeno. A ne kaze se dzabe kakav narod takva drzava.
Izvinjavam se svima koji su se mojim tvrdanjama osetili prozvanim, nije mi bila namera da vredjam bilo koga licno. A o necijem radu uvek mozemo da raspravljamo... pa i o mom...

libi - 28-11-2008 u 23:59

Citat:
Citat:

Nemoj da shvatas licno, ostaces i bez tog skladista...ako JA ovo shvatim licno...

Hvala za pretnje!

Kao sto sam vec jednom rekao ovo nije upuceno ni na koga licno ali jeste upuceno na nacin funkcionisanja i razmisljanja svih nas u ovoj zemlji... Nije uopste bitno koja je firma ili ustanova u pitanju... ovo je jedna od tema... sutra ce to mozda biti nesto potpuno drugacije... Ali sustina je u tome, da nas narod prizeljkuje kapitalizam koji podrazumeva mnogo vise znanja, rada pa i zakulisnih radnji (samo suptilnijih od metoda koje su imali komunisticki komesari ili UDBA nekad) ali i dalje zeli da uziva u inertnosti komunizma u kojoj ima siguran dozivotni posao i ne mora da brine ama bas ni o cemu jer mu to nije ni dozvoljeno. A ne kaze se dzabe kakav narod takva drzava.
Izvinjavam se svima koji su se mojim tvrdanjama osetili prozvanim, nije mi bila namera da vredjam bilo koga licno. A o necijem radu uvek mozemo da raspravljamo... pa i o mom...

Niko se ovde ne oseca prozvanim...Narocito sto ni Sailor, a ni ja nemamo veze sa javnim nabavkama, mazutom i slicnim poslovima o kojima ovde govorimo...kao i ti...
Jednostavnu stvar komplikujes, ne zelis da prihvatis ono sto je istina...srednja skola je sprovela proceduru javnih nabavki na vreme i izvrsila svoje obaveze u tom smislu...Problem je bio nedostatak novca u budzetu opstine..."Jugopetrol" nece da isporuci mazut dok se ne ispuni najvaznija ugovorna odredba, a to je placanje...
Slican problem smo u gradu imali i sa kantama...Kante su nabavljene, nije imao ko da ih postavi...i to niste mogli da objasnite gradjanima koji ne znaju, niti su mogli znati sta je sve ugovorom i kako regulisano...Narocito, jer je sa dobavljacem ugovor zakljucila opstina...I niko vas zbog toga nije kritikovao, da niste vi odradili posao...a neko svakako nije...
Citat:
Da su direktori krivi jer nisu shvatili na vreme sta ce ih sacekati na zimu i nisu na vreme uspeli da IZLOBIRAJU da im novac koji im sleduje bude uplacen na vreme.
Problem je sto svi mi ovde odbijamo da shvatimo da danasnje vreme podrazumeva planiranje i po vise godina unapred na svim poljima i ako nemas velikog uticaja, koriscenje svih mogucih veza i vezica da ostvais svoje ciljeve jer je to kapitalizam. I meni je to jasno... Nama je lakse da po navici cekamo zadnji trenutak pa kako nam bude. E o tome pricam svo vreme ovde i na to sam mislio kada god sam se pozvao na ono JA DIREKTOR.

Ja sam mislila da ti zelis da se radi po zakonu...ti pricas o LOBIRANJU...Lobiranje, veze i vezice su nas dovele ovde gde jesmo...LOBIRANJE dovodi do nepravde...Ko ce pre da izlobira ...Gorcilo, Loncarka, Svaba, Jadranka, Slavisa, Novica...?
Svakom od njih opstina je duzna...nekom za ovo, nekom za ono...pa ko izlobira brze, on je bolji direktor...Razocarao si me Strigor...
Druga stvar...za "hvala na pretnjama" pokazuje odsustvo duhovitosti u tvom karakteru...jer niko ne preti javno...pa ni ja...Uostalom, da sam stvarno htela, ono sto si ti shvatio kao pretnju...bilo bi tako...objasnjeno, potpisano, overeno i dostupno...dakle, imalo bi i dispozitiv i obrzlozenje...a to nije pretnja, vidim poznajes zakon, mozes i to da razumes...Ali, da ne davimo ostale clanove foruma...ne moraju da citaju nase prepucavanje, kome ni ja razlog ne vidim...Volis da ispadnes pametan...ako, ako, pozdravljam to...
Posto ne znas za salu, ne znas ni za zbilju...
Ovim zavrsavam prepisku sa tobom...nastavi da kritikujes jednostrano i bez osnova...

Kerber - 1-12-2008 u 14:25

LOBIRANJE dovodi do nepravde - BRAVO libi, zato smo tu gde jesmo, a prioriteti se određuju po ličnim kriterijumima, čitaj : miku volim njemu pare, žiku ne volim on ne može da dobije. To je posebno interesantno kada se ne radi o LIČNIM parama, novcu koji je ostao ''od tate'' , nego parama poreskih obveznika.
Možda grešim, ali to nema veze sa kapitalizmom odnosno tranzicijom, nego sa ljudima koji su u poziciji da odlučuju.

sailor - 1-12-2008 u 23:31

Dodao bih jos i drustvo odnosno odnose u njemu koji to dozvoljavaju...
Pa, jel primecujete ljudi da je to nama postalo normalno...? A ne bi trebalo.
Lobiranje postoji, ali u normalnim drustvima odnosi se na nesto sasvim drugo (''progurati'' ideju, stav, koncepciju), a ne na to da dobijem uslugu koja mi po prirodi stvari (ili zakonu) pripada... Kod nas se sve izopaci, pa ponekad moras da ''lobiras'' cak i za pregled kod lekara... Ali nekad mi se cini da me to i ne nervira toliko koliko stav da je to ''normalno''...

Strigor - 2-12-2008 u 09:39

Gospodo idealisti ja nisam (a sve mi se cini da se barem deo vasih komentara odnosi na moje stavove izrecene ovde) rekao da je bilo sta normalno niti zelim da budem iskljuciv kao vi jer smo svi mi imali prilike da "LOBIRAMO" makar i za pregled kod lekara ili da preko reda dobijemo neka dokumenta. I nemojte da tvrdite da to nikada niste radili. U ovoj zemlji to je gotovo na granici nemoguceg.
Samo sam svestan kako stvari funkcionisu ovde i sada. A ako zelite da radite posao ovde i sada onda ili mozete da se prilagodite ili da batalite i bavite se nekim poslom koji to ne trazi od vas. Ja barem ne nabijam glavu u pesak. Svakodnevno imam priliku da vidim kako se zavrsavau poslovi i na kakvim mestima i zbog kakvih sitnih i licnih interesa. I kao sto rekoh u ranijem postu u zakonu svasta pise ali vam zakon dozvoljava mnogo toga. Da nije tako ne bi ni bilo ovako kako jeste.
Time zavrsavam raspravu po povom pitanju a vi tvrdite da sam ovakav i onakav.

cokan - 2-12-2008 u 15:23

Da se vratimo na temu ŠTA SA GRADOM?

Pitam šta da radimo sa zaobilaznicom oko grada? Živim u gornjem delu grada i svako jutro, kad krenem na posao, gledam u potporni zid koji je napukao. Zid se nalazi u mini parku ispred prostorija obdaništa(Mihajla Pupina, kod bivšeg "Sunca"). Zid je takav zbog dugogodišnjeg korišćenja Kapetanske ulice kao magistralnog puta. Bojim se da će u narednim godinama rizik da zid pukne biti sve veći. Zato, smatram da bi zaobilaznicu trebalo što pre dovesti u funkciju i izmestiti sav kamionski saobraćaj.

sailor - 2-12-2008 u 18:26

Citat:
Gospodo idealisti ja nisam (a sve mi se cini da se barem deo vasih komentara odnosi na moje stavove izrecene ovde) rekao da je bilo sta normalno niti zelim da budem iskljuciv kao vi jer smo svi mi imali prilike da "LOBIRAMO" makar i za pregled kod lekara ili da preko reda dobijemo neka dokumenta. I nemojte da tvrdite da to nikada niste radili. U ovoj zemlji to je gotovo na granici nemoguceg.
Samo sam svestan kako stvari funkcionisu ovde i sada. A ako zelite da radite posao ovde i sada onda ili mozete da se prilagodite ili da batalite i bavite se nekim poslom koji to ne trazi od vas. Ja barem ne nabijam glavu u pesak. Svakodnevno imam priliku da vidim kako se zavrsavau poslovi i na kakvim mestima i zbog kakvih sitnih i licnih interesa. I kao sto rekoh u ranijem postu u zakonu svasta pise ali vam zakon dozvoljava mnogo toga. Da nije tako ne bi ni bilo ovako kako jeste.

Stvarno se ponasas kao povredjeno dete, Strigore... Niko o tebi do sada nije rekao ni da si ''ovakav'', ni onakav''... Nisi svestan kako stvari funkcionisu, jer da jesi ne bi, na primer, bas ovde prozvao nekoliko ljudi koji ce ti kad tad (kad se vec time bavis) sigurno biti potrebni kada budes lobirao za nesto... To sto si upoznao par bitnih ljudi u opstini ne cini te takvim ''maherom'' da bi nekome drzao lekcije kako se to radi, posebno sto nam eto pokazujes kako to ne treba da se cini. Jer, znas kako, pravi i uspesan ''lobista'':
kao prvo - ne prica o tome sto radi, nego jednostavno - radi
kao drugo - ne svadja se sa onima koji mu mogu zatrebati, pa cak i kada se ne slaze sa njima jer je svestan da mu jedno poznanstvo ne znaci nista (pa cak i ako je poznanstvo sa ''glavnim'', jer ce glavni kad tad postati sporedni...)

Elem, na kraju svih krajeva, ja se odista i ne bavim nicim sto zahteva ''eskiviranje'' zakona pa bas zato imam to zadovoljstvo da kritikujem vas koji se u to kao ''razumete'' i koji imate nameru da se time bavite.... Nemas pojma koje je to zadovoljstvo, a zelim ti da ga upoznas...

sailor - 2-12-2008 u 18:28

Citat:
Originalno postavio/la cokan
Da se vratimo na temu ŠTA SA GRADOM?

Pitam šta da radimo sa zaobilaznicom oko grada? Živim u gornjem delu grada i svako jutro, kad krenem na posao, gledam u potporni zid koji je napukao. Zid se nalazi u mini parku ispred prostorija obdaništa(Mihajla Pupina, kod bivšeg "Sunca"). Zid je takav zbog dugogodišnjeg korišćenja Kapetanske ulice kao magistralnog puta. Bojim se da će u narednim godinama rizik da zid pukne biti sve veći. Zato, smatram da bi zaobilaznicu trebalo što pre dovesti u funkciju i izmestiti sav kamionski saobraćaj.

Slazem se da se treba vratiti na temu...
Koliko ja znam, od te obilaznice nece biti nista... Navodno - zemljiste je takvo da ga je nemoguce sanirati.

cokan - 2-12-2008 u 20:57

Svestan sam ja toga, ali pre skoro šest meseci sam čuo u emisiji SAT da se priprema poluautoput(šta god to značilo) od Požarevca, preko Kučeva i Majdanpeka, do Negotina. Nisam verovao ali sam skoro video na sajtu Ministarstva za infrastrukturu,čini mi se, da se stvarno to planira. Interesantno je kako će to da se izvede od Kučeva pa ovamo. Jasno je da će, dok se to ne reši, teški kamioni prolaziti kroz grad. Nije potporni zid u Mihajla Pupina jedini koji je kritična tačka. Malo ispod toga je proradilo klizište i deo parkinga i puta prosto potonuo. :puzzled:O-o

Kerber - 2-12-2008 u 22:18

Citat:

Iako kažeš da završavaš raspravu, ne mogu da odolim , a da ne dopišem koju rečenicu.
Najpre, daleko sam od idealiste.
Drugo, ako bi svi hodali na rukama ,a ne noge koristili u te svrhe, onda bio po tvom zaključivanju ''Samo sam svestan kako stvari funkcionisu ovde i sada. A ako zelite da radite posao ovde i sada onda ili mozete da se prilagodite ili da batalite i bavite se nekim poslom koji to ne trazi od vas'' to što hodate na rukama bilo normalno.
Alo, bre ne mpože da bude normalno. Povlađivanje, linija manjeg otpora zbog sitnih ili krupnih privilegija , neko se proda samo da bi bio viđen u društvu sa glavonjama, od malih sivih ćeija koje služe za razmišljanje naprave . . .
Je li to država u kojoj želiš da živiš, u kojoj zakoni služe da bi se izvrdavali, i kategorija opštih interesa ne postoji ?

cokan - 2-12-2008 u 23:15

Opet?!

Ja ne želim da živim u takvoj državi ali neću da idem iz nje samo zato što je takva. Svaki pojedinac može da uradi nešto da to promeni, makar i milimetar. Najlakše je ovako se svađati i ponašati se, VIDI BUDALU, OSTAO BEZ BENZINA NEK GURA KO GA ... Jedini način za poboljšanje stanja je mukotrpan i uporan rad. Naravno, lako je kukati danas a ne pogledati juče kad je olovkom zaokružen neki broj. Kad svi shvate da MORAJU da rade ono za šta im na kraju meseca legne na račun novac, biće bolje.

Mislim da je svaka sledeća reakcija suvišna, da postoji na ovom forumu, u delu Društvo, odeljakPolitika, raspišite se tamo, napravite novu temu.

sailor - 2-12-2008 u 23:28

(Slazem se sa Kerberom...)

Sto se tog klizista tice, Cokane, rekao bih da je to jedan od velikih problema. Mozda i najveci, u perspektivi. Mogu samo da zamislim koliko moze da kosta resavanje toga... :a080:
Iako prolazak kamiona za nijansu povecava njegove razmere, ne verujem da bi ga zaobilaznica i resila. (Mada nemam nista protiv tog autoputa koji pominjes, naprotiv...)
Ali, cinjenica je da se o tome govorilo jos osamdesetih, a da se danas i vidi to o cemu se pricalo. Sto se mene tice, ne verujem da to moze da resi lokalna samouprava bez pomoci republike.

Strigor - 3-12-2008 u 09:25

I opet!

Off topic:
@Sailor:
1-Nisam uvredjeno dete samo sam lajav. I to me je kostalo toga da me mnogi ljudi ne vole. Ali me vecina njih ispostuje jer cu da im kazem sta im mislim, za razliku od onih cutljivih.
2-Kao sto si rekao, ljudi koji se bave takvim stvarima ne govore o tome. Zato i mogu da govorim o tome, jer u celu ovu pricu nisam usao sa namerom da se obogatim. Ako imam ideju za nesto, predlozim je ako neko zeli da radi na njoj, makar se i ne slagali, odlicno. Ako ne zeli ili ce da mi postavlja uslove koji imaju veze sa onim o cemu sam pisao... Ko ga J...!
3-Kao sto sam rekao nekoliko puta, moja iskustva nemaju nikakve veze sa EKO 030. Ali ne verujem da je Majdanpek imun na takve stvari.
4-Ljudi, a narocito na pozicijama saradjuju sa svima od kojih mogu da izvuku korist bilo politicku ili licnu.
5-Nigde nisam pricao o "eskiviranju" zakona kako kazes, vec naprotiv na dva mesta sam rekao da je vecina zakona napisana tako da mozes da uradis i stvari koje mnogi od nas ne smatraju moralnim ili ljudskim. A zasto je tako, ne znam... nisam ih ja pisao.
@Kerber:
1-Nisam rekao da je normalno, vec da je tako. A ti misli sta god hoces.
2-"Povlađivanje, linija manjeg otpora zbog sitnih ili krupnih privilegija , neko se proda samo da bi bio viđen u društvu sa glavonjama, od malih sivih ćeija koje služe za razmišljanje naprave . . ." Sve ovo je ostalo za onim proslim generacijama koje su nas i uvalile ovde gde smo, koje su isto tako govorile sta je "normalno" ali nisu hteli da prihvate cinjenicu da zive u nenormalnoj zemlji pa da promene prvo svoje navike. Ja na svu srecu nemam nista sa tim. Samo kazem kako je.
3-I po hiljaditi put... niko nije pricao o "izvrdavanju" zakona vec o tome da oni takvi kakvi su OMOGUCAVAJU ONIMA KOJI TO ZELE DA RADE GOTOVO SVE STO IM JE VOLJA!!!!

On topic:
To za poluautoput sam i ja cuo. Ni meni nije jasno kako misle da izvedu taj deo od Kuceva do nas, a da lici na nesto. Poluautoput bi trebao da ima valjda po dve trake u oba smera. Nesto sumnjam da ce to biti gotovo do 2012. kako stoji u tim planovima. Meni sve to deluje kao deo predizborne kampanje kao i mnoge stvari koje su obecavali za mala mesta u unutrasnjosti.
Obilaznica ustvari nikada nije ni dozivela punu upotrebu?! Zar ne? A jedna od glavnih greski je sto je poseceno toliko sume na onoj velikoj krivini. Na ovakvom terenu to je kao da prizivate klizista.
A sto se tice potpornih zidova. Nazalost i oni imaju vek trajanja, a ne secam se da je i jedan od njih u gradu rekonstruisan. A takodje, kad god je neko posadio neko drvo na tim poljanama sklonim klizanju, nasao se neki debil da ga polomi ili posece.

sailor - 3-12-2008 u 09:34

Hm, da... Setimo se onog pokusaja sa sadnicama pre nekoliko godina kada su to radili izvidjaci, ako se ne varam... Sve sadnice su bile polomljene valjda sledeceg dana, a danas vise nema ni jedne...

Strigor - 3-12-2008 u 11:32

Mene je zacudilo da je u mom komsiluku zapravo uspelo da se odrzi nekoliko sadnica lipe i par jelki koje su danas prilicno uspesna stabla:grin:
Ali su zato pre i posle toga izlomili sve sto su mogli. A da ne pominjem jelke koje obavezno negde oko nove godine zavrse u stanovima a ubrzo i pored kontejnera.
A kada je posumljavanje u pitanju postoji i problem toga sto Srbija sume jos uvek drze sve u nasoj okolini pa ne moze tek tako da se posumljava iako bi to moglo da se izvede i sa manjim sredstvima. Ima jos jedna stvar koja je u vezi sa posumljavanjem... A to je pojas koji bi mozda trebalo napraviti u donjem delu grada u okolini granice sa rudnikom kako bi se koliko toliko sprecilo sirenje prasine koje bas ima dosta narocito kako su susne godine.

cokan - 3-12-2008 u 15:23

Deo Kapetanske ulice koji sam pomenuo u predhodnim postovima je dobro pošumljen. Održale su se sadnice koje su sadili ljudi koji žive u tim zgradama(M.Pupina 4.6.8). Pored samog trotoara su bile postavljene sadnice mnogo puta i nažalost nisu preživele.Ostala su mesta gde su postavljene, kao spomenik.
Zaštita od rudnika, odlično.

Mama_tvoja - 13-1-2009 u 14:25

Pre svega treba pokriti šahte u koje naši sugrađani ovih dana upadaju i povređuju se.

Strigor - 14-1-2009 u 11:17

Da to bi trebalo uraditi.
Ali moram da primetim jednu pozitivnu stvar. Ja ne pamtim kada su poslednji put u mom kraju radile bas sve bandere i to ne samo one uz ulicu. Mislim da je tako bilo pre dvadesetak godina kada sam bas bio klinac.