RTM Forum - Čišćenje grada (original)

Čišćenje grada
sailor - 28-3-2006 u 14:59

Od danas će RTM svakoga dana imati bar po jedan prilog koji govori o (ne)čistoći ulica Majdanpeka. Voleli bismo da čujemo šta vi mislite o tom problemu, da li smatrate da se time moraju baviti samo nadležne službe ili bi svako od nas morao da povede malo računa o tome, imate li ideja kako i šta bi se moglo učiniti da grad bude čistiji nego što je sada.
Hvala svima koji se uključe u ovu diskusiju.

pan - 28-3-2006 u 18:30

To nije duznost samo nadleznih organa,ali bi nadlezni organi trebali da stvore uslove,to jest da stave dovoljno kontejnera na raspolaganju i da se oni redovno prazne ali i da raznim kampanjama (plakati ,spotovi ,predavanjima u skoli i obdanistu) ali i novcanim kaznama animiraju stanovnike grada da se drze cistoce.

dedinlukac - 29-3-2006 u 01:36

Citat:
Originalno postavio/la pan
To nije duznost samo nadleznih organa,ali bi nadlezni organi trebali da stvore uslove,to jest da stave dovoljno kontejnera na raspolaganju i da se oni redovno prazne ali i da raznim kampanjama (plakati ,spotovi ,predavanjima u skoli i obdanistu) ali i novcanim kaznama animiraju stanovnike grada da se drze cistoce.

nisu problem toliko kontejneri, koliko je problem huliganstvo u majdanpeku. Koliko je samo kontejnera zavrshilo u Peku?!
a, ima i onih kojima je teshko da neki papir nose 10-tak metara do kante pa ga zafrljachi preko glave, pa svaki treci tako da uradi i .......
a, shto se tiche kazni, pa teshko. to bi bilo po sistemu ovde kod nas "AJD` TEBE ZNAM, BEZI KAO DA NISAM NISHTA VIDEO"

sailor - 31-3-2006 u 13:30

Ljudi, pa zar baš tako malo imamo da kažemo na ovu temu...?

stela - 31-3-2006 u 13:36

Ja bi rekla nesto ali posto odavno nisam bila kuci ne znam kako je trenutno u Majdanpeku sto se cistoce grada tice. Ali predlozi da svi ucestvuju u cisnjenju grada od malisana pa sve do onih koji su za to predvidjeni u vidu akcija su u redu.

kikiriki - 31-3-2006 u 15:42

Što se tiče akcija mislim da ništa nemože zameniti nekadašnje ORA akcije.Za Majdanpek bi to bilo idealno rešenje da se oformi jedna brigada koja bi za mesec dana ceo grad dovela u normalno stanje.To kazem iz iskustva jer sam bio učesnik na 7 omladinskih radnih akcija širom naše bivše Jugoslavije.Druženje,zezanje,upoznavanje...naravno i ozbiljno shvatanje obaveza u radu na tim akcijama ali znamo da od toga više nema ni pomisli...šteta.Doduše sad se organizujemo na drugačiji način čišćenja "dvorišta"oko svojih zgrada i prostora gde nam se deca igraju a i tu pojedine treba motkama da teramo na tako nešto.Doduše u takvim delatnostima učestvuju i pojedine radne organizacije i školske ustanove...nemogu da kažem...ali sve to nekako bez neke izričite volje, a zašto...NEZNAM????

stela - 31-3-2006 u 16:07

Nista vise nije kao nekad...ah ta lepa stara vremena

stela - 8-4-2006 u 17:02

Kako ide sa ciscenjem grada? Jer se blista vec Majdanpek?

dedinlukac - 9-4-2006 u 16:59

Citat:
Originalno postavio/la kikiriki
Što se tiče akcija mislim da ništa nemože zameniti nekadašnje ORA akcije.Za Majdanpek bi to bilo idealno rešenje da se oformi jedna brigada koja bi za mesec dana ceo grad dovela u normalno stanje.To kazem iz iskustva jer sam bio učesnik na 7 omladinskih radnih akcija širom naše bivše Jugoslavije.Druženje,zezanje,upoznavanje...naravno i ozbiljno shvatanje obaveza u radu na tim akcijama ali znamo da od toga više nema ni pomisli...šteta.Doduše sad se organizujemo na drugačiji način čišćenja "dvorišta"oko svojih zgrada i prostora gde nam se deca igraju a i tu pojedine treba motkama da teramo na tako nešto.Doduše u takvim delatnostima učestvuju i pojedine radne organizacije i školske ustanove...nemogu da kažem...ali sve to nekako bez neke izričite volje, a zašto...NEZNAM????

hehehehehe. nemoj ti da mi prichash o tome kako nekog jure motkama:cool:
ziv sam svedok da si spavao kad su svi chistili okolo zgrade:P
barabo jedna mala (velika)

kikiriki - 10-4-2006 u 00:24

Ma ti si to sanjao....hehe

dedinlukac - 10-4-2006 u 14:35

da bre. em budan, em sanjam.

a, da i danas su chistili Majdanpek od rizle, i mnogo je lepshe sad kad prolazish pored bolnice, a ono chisto....

kikiriki - 10-4-2006 u 14:38

Dobro je dok samo prolazis pored bolnica...ali nevalja kad tamo zaglavis...hehehe

Mila - 11-4-2006 u 05:53

Cekaj jel ste ocistili vise grad ili se samo prica????

dedinlukac - 11-4-2006 u 13:49

xexexexe.............

ko zna dal` ce i da ochiste ili ce ta rizla da ostane za sledecu zimu, pa da imaju manje posla:P

freakch - 16-4-2006 u 00:59

Bez kulture nema cistoce. Narod se izbezobrazio, neko treba da im objasni gde se smece baca. I posle se cudimo zasto nam je omladina tako nekulturna .

deki - 4-5-2006 u 21:44

Kao sto rekoh danas u prvomajskom uranku, neverovatna je kolicina te nedobronamernosti prema Majdanpeku... Koliko ljudi baca pikavce po stepenicama zgrada, koliko dece baca otpatke od zvaka i grisina itd. po svim mogucim i nemogucim mestima, ma pogledajte samo ceo grad nasta lici!
Zar je toliko tesko cuvati ovaj divni gradic?
Da li je tesko sacekati da se dodje do kontejnera i baciti otpatke?

Stvarno se neki bedak uvukao u ljude.
Veceras sam video coveka, kako lepo svoje kuce vodi na >kaku< pored ljuljaski na kojima se igraju mala deca, gore u Omladinskih brigada... Nisam mogao da mu odcutim i rekao sam mu sta mislim o njegovom postupku a on ko da je sa Marsa pao. Neka se njegovo kuce >olaksa< a gomile bakterija neka sacekaju nasu decicu sutra...
Mozda toga ne bi bilo toliko da je amlo vise grad osvetljen, ali, da li uopste neko vise bar malo voli ovaj grad?

Veliki pozdrav svim majdanpecanima i prijateljima Majdanpeka!

stela - 5-5-2006 u 13:51

Ne bi trebalo da se mesam posto nisam u Majdanpeku i ne znam bas sta se tacno dogadja ali ako u gradu nema dovoljno korpi (kanti) kako vec da kazem za odpadke, logicno je da ce ljudi da bace papir ili sta vec imaju za bacanje tu na licu mesta nego da taj otpadak nose u dzepu ili tasni do sledeceg kontejnera koji je mozda par stotinak metara udaljen ili nekako skriven. Mada ja to radim ovde iako korpi ima skoro na svakom cosku ali ako se desi da nema ja nosim otpadke cesto u tasni pa tek u svoj stan bacim ako mi se usput ne ukaze neka prilika.

Mila - 5-5-2006 u 14:43

Ma netrebaju korpe tamo, tamo treba malo vaspitanja i nista drugo...Ja idem negde i kad uzmem zvaku iz tasne ja vratim papiric u tasnu ne bacim ga na ulisu ili kroz prozor iz kola, a to se po nasoj domovini stalno desava, a da su samo papirici..
Proslog leta kad sam bila u sred Beograda su letele flase iz kola ispred mene, blagi uzas....
A sto se kerova tice, zamisli dedinlukac da si rekao tom coveku sa kerom da ponese kesu sledeci put i da pokupi taj nered, on bi te sigurno oterao tamo gde ne treba... Treba da se uvedu kazne za takve stvari i kad pocnu ljudi da se lupaju po depu onda ce polako poceti da se uce sta se moze , a sta ne moze....
Pretera ga ja opet.......

Jimmy - 15-5-2006 u 18:10

Ova tema zaista zahteva ozbiljan pristup, uzimajući u obzir da pojam -čistoća u našem gradu više ne postoji u bilo kom smislu: u svesti, navikama, zgradama, liftovima...Inače dotični pojam u vrlo je bliskoj vezi sa pojmom kulture.
"Nesrećnici" koji kao i moja malenkost žive u soliterima pored okolnih šuma našega grada, svedoci su da umesto uživanja u cvrkutu ptica najčešće doživljavaju stresove usled moćnih audio efekata udaranja o tlo kesa, tetrapaka, plastičnih flaša, itd. O vizuelnim efektima šarenolikog smeća ne treba govoriti.
Zatim "kultura" stanovanja u soliterima sastoji se i od recimo pojave da moj komšija iznad trese tepihe kroz terasu i kada prasnem čovek pita- a gde ja da tresem tepih? Sledeći dan dotični gospodin, bez pardona uzme balon i pere terasu.
Vrlo česta pojava je da kućni ljubimci (nadam se da nisu u pitanju ljudi) uriniraju u liftu. Na mestima koja su predviđena za travnjake, trava je tolika da zmiju u istoj verovatno ne biste primetili.
Činjenica da konteneri ne nedostaju, ali kante za otpatke sigurno. Postoji još mnogo, mnogo problema ove vrste u našoj "urbanoj" sredini.
Kako rešiti problem? Iskreno verujem da postoje načini!!!
1. Animirati sve moguće institucije (nevladine organizacije, škole, opštinske organe...)!
2. Postaći prosvetne radnike (čak i zaposlene u obdaništu) da na npr. zakažu čićenje grada. A dva sata pre toga gradom prodefiluje maskirana povorka dece. Deca bi mogla sama osmisliti na časovima maske: cveća, zelene jabuke, pet ambalaže, kante, metle... Nadam se da su deca ipak imaju moć da privuku odrasle na takvu akciju.

Mila - 26-5-2006 u 04:07

E ljidi koliko vidim iz prilozene slike par izgleda mnogo lepo, svaka cast onome ko se setio da ga sredi.....

pukisa - 2-6-2006 u 23:20

NEMAM RECI O CISTOCI GRADA !!!!

kikiriki - 3-6-2006 u 06:30

Citat:
Originalno postavio/la pukisa
NEMAM RECI O CISTOCI GRADA !!!!
I bolje...jer kad ocistis ono ispred tvog prozora mozda ces i imati jos koji komentar...hahahahaha

pukisa - 3-6-2006 u 08:46

NEMAM METLU SINE MORACES OPET UZETI CEO SNOP METLI SA PIJACE!!!!! HE HE HE

pukisa - 3-6-2006 u 10:17

Kikiriki evo nesto za thttp://img57.imageshack.us/img57/4343/metla7kv.jpgebe da se zanimas!!!!! HEHE HE HE HE

kikiriki - 3-6-2006 u 19:22

Koji ce mi te igrarije...si normalan ti...heheheh

jbvmpsmtr - 19-8-2008 u 00:02

aktuelna tema, boli glava!
od 2006. niko nema nista da prigovori!?

a kad ce te kante za (sitno) djubre da se postave po gradu?
videh na TVu da su kao kupljene neke, za dobre pare, ali ih nigde nema?
da nema ni jedne! u gradu - stvarno zona sumraka :(

libi - 19-8-2008 u 19:36

Postadosmo imuni...necistoca grada je deo nase svakodnevnice...
Ukoliko je jednog dana ne bude bilo, zapitacu se tek tada , sta se desilo sa ovim gradom...:whistle:

MaJcHe85 - 20-8-2008 u 14:41

Ok ovako ... ciscenje grada nije tesko ... uzmes metlu izadjes napolje i pocnes da cistis! wa wa wa wa lol ... drugoo, kad imate pare da trosite na mobilne telefone, kompjutere i sta znam vec, posto smo mi jako HIGH TECH DRZAVA (imamo brz internet cool technologiju a nemamo pare za jednu kantu za smeche :D) ne verujem da su toliko skupe ... i drugo ... LJUDI ... nemozete sve na grad da racunate da vam stvori nesto. Ako ste toliko zeljni kontejnera i cistog grada, skupite se zajedno kad nemate sta da radite ... i pocnite sami da cistite ovaj grad. Ja zivim u new york, sto je 100000 puta veci grad i veruj da ima ljudi koji rade za dz, samo da bi odrzali cistocu grada. zato sto to vole da rade od srca i zato sto ne sede i cekaju da im se nesto stvori kao na carobnom stapu. znam da u ovom gradu nema dosta para ... i bas zbog toga sto nema, mozete nesto lepo ucniti za vas grad sami. jer kad vlada pocne da reaguje i kad vlada pocne da menja stvari, onda ce polako sve ici na bolje. meni se ovde u usa svidja sto imaju recyceling ... to znaci da ima 3 razlicitih kontejnera za 3 razlicitih djubra. znaci ... ono osnovno hrana pice se baca u jednu kantu, papiri i kartoni u jednu, i flase metali, i stakla isto u posebnu. kad se tako smece razlikuje onda to sklanja taj grozan miris. Mozete na primer da stavite kontejnere koje su od plastike. posto su nasi od metala, i metal se rdja i vise smrdi. plastika zadrzava smrad vise unutra i lakse je za ciscenje. a i mislim da je i jeftinije! drugo, ulicarni kucici moraju da imaju svoj shelter. videla sam na jednoj slici kako pas izlazi iz kontejnera lol ... to mi je bilo jako smesno ( i tuzno u isto vreme) a tako je zato sto ovaj grad nije dobro organizovan. ne treba puno para da ucinimo ono sto zelimo, samo treba da se razmisli sta nama precije u zivotu. psi prave veliku stetu i nered po gradu. ne kazem da ih treba ubiti, nego jednostavno skloniti i odrzati ih u kafarnu ili na nekom zatvorenom mestu. ulicarni psi isto mogu napraviti stetu ljudima a ne samo gradu. i znaci kad opet dodjem da obidjem majdanpek, videcu nesto novo! a to su kante za smeceeeeeee ... KANTE KANTEE JA IZ KANTEEE SKUPLJAM SMECEEE KOJE NIKO NECEEEE :jao::jao::jao::jao::jao::jao:

libi - 1-9-2008 u 12:27

MaJcHe85, blago vama kada vam je sve idealno i ljudi iz ljubavi ciste grad...

Kod nas je sve drugacije...ovde je ciscenje grada posao kao i svaki drugi...i za taj posao prima se plata...mala plata, sto je u osnovi slicno kao i kod vas...iz ljubavi, za male pare...
S druge strane, vase ulice su pune beskucnika...mi to, hvala Bogu nemamo, bar ne u tolikom broju, pa nam grad izgleda ipak cistiji od vaseg...a sto se mene licno ticne,meni je cistiji i od mnogih drugih svetskih savremenih gradova...
Ono sto nama nedostaje, jeste novac...malo smo siromasni, te moramo puno da radimo, da bi sebi i porodici omogucili kakav takav pristojan zivot...
U slobodno vreme, obicno pratimo politicka desavanja u nadi da ce nam se politicari uzeti u pamet...
I tako da nemamo puno slobodnog vremena za ljubav prema skupljanju smeca...osim onog neophodnog, a to je, iznosenje iz sopstvene kuce u kontejner...

sailor - 1-9-2008 u 22:14

Citat:
Originalno postavio/la libi
osim onog neophodnog, a to je, iznosenje iz sopstvene kuce u kontejner...

Heh, osim kada bas bas nemamo ni vremena ni volje... Pa jos ako je kontejner ispod prozora - WOW! Svi smo mi Divac, hahaha... Mislim, sala mala, ali... Cesti su slucajevi...

Belovanovic - 7-9-2008 u 14:11

Uvodjenje velikih novchanih kazni za ljude koji svesno bacaju smece po mestima koja nisu predvidjena za to je odlichna u teoriji (Bacish papir ili pikavac na zemlju, ja ti uzmem 3000 dinara, pa da vidim hocesh li sledeci put baciti). Nazhalost, pitanje je koliko bi to bilo primenljivo u praksi?
Jer spalo bi na ono znash me - znam te. Aj progledacu ti kroz prste.

Nazhalost neki ljudi ochigledno nemaju dovoljno razijenu svest o tome i to je odraz kucnog vaspitanja.

sailor - 7-9-2008 u 16:48

Ma, ovde i dalje kad hoces da uredno bacis djubre mozes samo da ga stavis u dzep ili u posebnu kesu pa da ga nosis kuci, jer... Iako nabavljene jos krajem jula, nove kante za smece chame negde u nekom skladistu jer nema ko da ih postavi...

Fagot - 7-9-2008 u 17:30

Sailor rekli su 15.09.08 ostaje im jos nekoliko dana,izgleda da ne mogu da se dogovore oko kolaca...

Mila - 7-9-2008 u 18:38

Citat:
Originalno postavio/la sailor
Ma, ovde i dalje kad hoces da uredno bacis djubre mozes samo da ga stavis u dzep ili u posebnu kesu pa da ga nosis kuci, jer... Iako nabavljene jos krajem jula, nove kante za smece chame negde u nekom skladistu jer nema ko da ih postavi...

imam ja resenje sto ne pozovete pse lutalice da postave kante, kad nema niko drugi mozda ce oni da se uhvate posla a ....... :whistle:

Fagot - 8-9-2008 u 10:06

PA pre ce oni nego ovi nazovi cinovnici....Ideja nije losa....

Bodin - 13-9-2008 u 13:19

Citat:
Originalno postavio/la Fagot
Sailor rekli su 15.09.08 ostaje im jos nekoliko dana,

Odgovor vezan za postavljanje kanti usledice cim se vratim u Majdanpek i saznam kakvi su problemi iskrsli. Ne verujem da je nesto na sta nasa Opstina moze da utice.
Svi koji zele da postave kante, na zato predvidjenim mestima, neka se jave uredniku sajta i neka ostave kontakt adresu. U dogovoru sa Opstinom Majdanpek i dobavljacem postaracu se da sve Vas dobronamerno i vredne pozovu da zajedno postavimo kante.
Do mog povratka iz Beograda
Pozdrav radni narode

PS molio bih Vas da sva pitanja za kante postavite na prezentaciji eko 030 na ovom forumu jer to cesce otvaramo pa ce odgovor biti mnogo brzi...

libi - 13-9-2008 u 17:55

Pre nekoliko dana, videla sam kante...puno kanti...
Mislila sam da su izmestene na neko drugo mesto, ali one su jos uvek tu...:nunu:
Pa mislim...krajnje je vreme da se postave i odnesu iz prostorije, koja nije skladiste...Svaka cast dobrim ljudima...ali necemo zlupotrebljavati njihovu dobrotu i doveka zauzimati neciji prostor...

Bodin - 14-9-2008 u 13:58

Obecavam, cim se vratim u Majdanpek, da cete dobiti odgovor zasto kante jos nisu postavljene. Sigurno postoji neki problem zbog kojeg montaza kanti nije izvrsena. Najmanje zavisi od nas kao organizacije.Mozda postoji problem na relaciji opstina - dostavljac, ili opstina - donator ili donator - dostavljac.

@libi pogotovu sto je pocela skolska godina, i sto iste smetaju za redovno obavljanje nastave.

Kante su skladistene u skolu iz razloga sto smo svi (opstina Majdanpek i EKO 030) verovali i zeleli da iste postavimo u najkracem mogucem roku. Ipak to najvise nama kao organizaciji ide u prilog, opstini Majdanpek, gradjanima Majdanpeka. Nikom ne koristi da se kante nalaze tu gde jesu.

Cim zavrsim sa ispitnim rokom vracam se u Majdanpek i dobicete odgovor na pitanje zasto kante jos nisu montirane i u cemu je problem.
Ne mogu da kazem kad je tacan datum mog povratka jer sve zavisi od toga kada ce profesor zakazati usmeni deo ispita. Jedino znam da pre 22. septembra necu doci (tada mi je zadnji pismeni).

U Opstini izuzetno trude da se kante sto pre postave. Znam da se oteglo postavljanje (nije ni pocelo) i da su svi gradjani nestrpljivi da vide kante, i da ne moraju vise papirice da nose po dzepovima.

Izvinjavam se svim gradjanim sto kante jos nisu postavljene, ali nadam se da cete biti strpljivi do mog povratka ili povratka nekog iz organizacije EKO 030 ko je ucestvovao u izradi projekta.

sailor - 14-9-2008 u 15:01

Citat:
Originalno postavio/la Bodin

U Opstini izuzetno trude da se kante sto pre postave.

Sta li bi tek bilo da se ne trude, majko moja...

Bodin - 14-9-2008 u 21:29

Citat:
Citat:

U Opstini SE izuzetno trude da se kante sto pre postave.

I narednih 15 godina bi smo bili bez kanti!

sailor - 14-9-2008 u 23:03

Vrlo utešno. :a040:

Fagot - 15-9-2008 u 11:09

Citat:

Hocs da kazes da nije bilo tebe nebi bilo ni kanti,i da bi tek za 15 godina kante stigle...
Ako si na to mislio alal ti vera....

Bodin - 15-9-2008 u 13:29

Citat:
Citat:

Hocs da kazes da nije bilo tebe nebi bilo ni kanti,i da bi tek za 15 godina kante stigle...
Ako si na to mislio alal ti vera....

ja da sam na tvom mestu pre komentarisanja bih procitao komentare...

libi - 15-9-2008 u 16:32

:lol2::lol2::lol2:

Bodin - 15-9-2008 u 20:05

Citat:
Citat:

U Opstini izuzetno trude da se kante sto pre postave.

Citat:
Citat:
Citat:

U Opstini SE izuzetno trude da se kante sto pre postave.

sad znas na sta se odnosio komentar...na ljude koji rade u opstini i za koje znam da se trude da se kante sto pre postave, ali mora da je iskrsao neki problem na koji oni ne mogu da uticu...

Mama_tvoja - 15-9-2008 u 20:49

Bodin,stvarno postujem tvoj entuzijazam. Znam da sad rizikujem da budem izlozena gnevu,ali ne mogu da ne prokomentarisem...zalosno je to vecito `mora da je iskrsao neki problem na koji oni ne mogu da uticu... `. Verujem da je EKO 30 morao da ulozi mnogo veci napor da te istorijske kante nabavi. To da opstina opet ima problem koji je iskrsao i na koji ne moze da utice stvarno vise zvuci bljutavo.

sailor - 15-9-2008 u 23:02

Na to i ja mislim... Svaka cast vama, momci, ali, brate... Mesec i po dana...!!! To svakako nema veze sa vama, no, o tome i pricam... Neko se potrudi i nabavi ih, a onda, sto kaze mama, ''iskrsne neki problem''... Razumem da iskrsne problem oko nekih vecih stvari, najcesce neki nedostatak novca, prostora ili cega vec, ali sto se ovoga tice, ne vidim sta bi to moglo biti, a da ne moze da se utice...
Eh, da... Neka je i iskrsao, ali... Nije zgoreg obavestiti sta je to iskrslo... Ako je stvarno opravdano, sigurno ne bi bilo ni nasih zluradih komentara... Mislim, ruku na srce, kud smo cekali toliko godina, cekacemo i jos koji mesec, ali pomalo smesno deluje, posebno kada se ne zna razlog. Jer, u krajnjoj liniji, vest ''stigle kante'' zaista je bila vest... No, od te vesti proslo je podosta vremena, pa njihovo nepostavljanje opet postaje vest. Ovaj put negativna.

Bodin - 16-9-2008 u 10:48

@MAMA nema gneva prema normalnim komentarima...Problem sa EKO 030 su ispitni rokovi. od 12 clanova organizacije, 3 su zaposleni i prepodne nemaju vremena da odu do opstine, a ostali s na studijama u Beogradu,a sada je ispitni rok. Cim se rok zavrsi eto nas da nastavimo zapoceto.

@sailor ja ne mogu iz bg-a da kazem koji je prolem iskrsao...ali cim su kante isporucene, pretpostavljam da su placene, mozda gresim, nikom ne ide u prilog da one stoje u Staroj skoli.
Pitanje je sta stoji u ugovoru izmedju opstine i donatora, to jest opstine i dostavljaca. Koliko sam ja upoznat o postavljanju kanti (datumu) odlucuje onaj od koga su kante kupljene i opstina ne moze nista povodom toga d auradi. Opet kazem koliko sam ja upoznat.
Obecavam da cim se vratim u Majdanpek, da cu zajedno sa Opstinom poraditi na tom problemu.

Fagot - 17-9-2008 u 11:11

KAnte,Kante.....

Ako sam dobro razumeo problem je u tome sto ima vise onih koji hoce da postave kante,pa ne mogu da se dogovore kome treba i pod kojm "Uslovima" da se daju da bi se postave.....

Belovanovic - 17-9-2008 u 20:03

Fagot, umesto shto uvek ali uvek prigovarash, daj KONSTRUKTIVAN predlog kako da se problem reshi.... Ili se angazhuj po tom pitanju.

Lako je ovako iz sotlice pored monitora. :)

Fagot - 18-9-2008 u 18:18

Slusaj Belovanovicu Ima jedna stara izreka....
Ako se prihvatis necega onda to odradi do kraja ili nemoj da zapocinjes posao ako nisi sposoban da ga zavrsis.

Belovanovic - 18-9-2008 u 18:57

Slazhem se ja druzhe... Ali isto tako ima i ona koja kazhe - Ako mislish da mozhesh bolje, ti uradi!

Fagot - 18-9-2008 u 19:05

Ako ne mogu da uradim nesto,necu ni da se prihvatim.
Ako nisu mogli da urade nisu trebali da se uhvate sa tim problemom u kostac.

Belovanovic - 18-9-2008 u 19:19

Ma sve je to ok... Ali ko zna o chemu se tu sve radi i shta je u pitanju. Nemojmo bez pokrica da prichamo... Najlakshe je osudjivati.

Fagot - 18-9-2008 u 19:29

Ja nikog ne osudjujem,samo komstantujem ono sto drugi pisu.

Bodin - 19-9-2008 u 20:08

Citat:
KAnte,Kante.....

Ako sam dobro razumeo problem je u tome sto ima vise onih koji hoce da postave kante,pa ne mogu da se dogovore kome treba i pod kojm "Uslovima" da se daju da bi se postave.....

ponekad se pitam da li ti uopste nesto razumes...ili cisto komentarises bez citanja...ili napises prvu stvar koja ti padne napamet...

Strigor - 22-9-2008 u 10:09

Citat:
Ja nikog ne osudjujem,samo komstantujem ono sto drugi pisu.

Naravno nikog ne osudjujes... Naravno.... Samo zakljucujes... Na svoj nacin... sto je naravno dozvoljeno... Dokle god ne pocnes da prozivas... onda ces dobiti odgovor...

Prvo jedna stvar koja je potpuno tacna je da ne mozemo da se dogovorimo ko ce da postavlja kante jer je to visokointelektualni posao koji je odlicno placen i nosi sa sobom moc, uticaj i slavu:)

A drugo, cini se da ljudi i dalje misle da ovde postoje ne znam kakve pare koje ce neko da izotima i ne znam ti sta... Ja stvarno necu da se ponavljam kada je u pitanju objasnjavanje sta sve ulazi u troskove ovakvog projekta, jer neki ljudi to ocigledno ne zele da shvate ili se samo nisu potrudili da ovu temu isprate u potpunosti pa komentarisu na osnovu poslednjih par postova koje su procitali ili necega sto su naculi od nekog, negde...

Bodin, je taj koji ce vam odgovarati na pitanja u vezi sa ovim projektom, jer je on radio predlog i kontaktirao sa SO po tom pitanju. Ali posto kao clan EKO 030 ne mogu bas opusteno da gledam kako nas pljujete samo nesto da kazem... EKO 030 je uradio svoj deo posla, napisao projekat i kasnije ucestvovao u odredjivanju mesta za postavljanje kanti. Opstina je, koliko znam uradila svoj deo posla, raspisala javne nabavke i kupila kante, sto je bio njen deo posla... Na kraju ceka se dobavljac da postavi kante sto je duzan po ugovoru... Nisam upoznat sa detaljima ugovora, ali toliko znam... Dakle ne delimo "plen" kako bi neki zeleli da prikazu, niti se svadjamo oko drugih stvari. Cinjenica je da dobavljc kasni sa svojim obavezama. Obaveza SO kao potpisnika ugovora je da ucini nesto po pitanju ubrzavanja procesa postavljanja. Ono sto mi mozemo da uradimo jeste da pokusamo da kontaktiramo opstinu i vidimo da li mozemo da pomognemo da se to uradi sto pre i efikasnije. Ne mozemo mi sad da odemo i radimo sta nam je volja.
Realno, EKO 030 trenutno samo moze da pokusa da stalnim kontaktima sa opstinom utice na njih da se sve uradi sto pre, a to nije mnogo, jer ne odlucujemo direktno ni o cemu.

Istovremeno zahvaljujem se svima na dobronamernim komentarima i na strpljenju.

Belovanovic - 22-9-2008 u 11:22

Zadovoljan Fagot?

Momci samo cepajte, puna podrshka! :a040:

Fagot - 22-9-2008 u 19:00

Ok
Nije problem,nego se mnogo to izduzilo.....
Pozdrav

Bodin - 29-9-2008 u 17:51

Zastoj je napravio dobavljac...on treba da izabere firmu ili javno preduzece koje ce postaviti kante i da sa njima dogovori cenu...ukoliko opstina postavi deo kanti, onda dobavljac moze taj deo kanti iskljuciti iz ponude i da monazer dobije manje para... primer ako je cena po kanti 1000 dinara i opstina postavi 50 kanti, onda dobavljac moze da kaze ja dajem za 220 kanti 220000 dinara, umesto da nasa firma uzme 270000. Posto ce opstina morati da nabavi stubice za kante po igralistima i iste da plati, najbolja varijanta je prebijanje. To jest, da se od dobavljaca nabave i stubici, a da se prebiju preko montaze.

To je informacija od danas...dobavljac se jos ne javlja i ne dostavlja svoju ponudu kako za stubice, tako i za montazu.

sailor - 30-9-2008 u 22:50

Hmmm... A da li je dobavljacu placen ceo iznos...? I ko je u stvari dobavljač, opština ili onaj koji je opštini prodao kante...? Ako je taj koji je prodao i ako mu je plaćen ceo iznos, nekako mi se čini da ćemo se načekati kanti... Momci, ovo nema veze sa vama, ali... Ne čini li vam se da deo oko postavljanja zaista traljavo ide...?

sailor - 1-10-2008 u 12:23

A zanima me jos nesto... Da li je tacno da kante nemaju nosace, pa i to predstavlja problem za postavljanje...? Cuo sam tu pricu, pa ako je tacna, onda se ne moze reci da su stigle kante, vec samo delovi kanti... Ako nije tacna, onda se izvinjavam...

Bodin - 6-10-2008 u 14:47

Imao sam problema sa postavljanjem postova na forum, pa ti (Vam) nisam odgovorio na prethodno pitanje.
Dobavljac je onaj od kog je opstina kupila kante. Nadam se da ce se nesto srediti na tom polju.

Sad ste me zbunili... kako mislite da nemaju nosace?
Sve kante se postavljaju na bandere, na zid ili na stubice. Jedino sto fali su stubici (za postavaljanje kanti po igralistima).
Ne znam da li ste na to mislili ili na drugacije nosace? Kanta je dosla spremna da se montira na standardne bandere. Takodje, posto su bandere veceg obima, potrebno je uzeti sajbne kojima ce se nadomestiti promena velicine precnika bandere :D.

Cim dobavljac odredi ko ce da postavlja i koliko ce biti placena firma koja bude postavljala, kante ce se postaviti... Ne vidim druge probleme, ali...
Nadam se da sam uspeo da Vam (ti) odgovorim.

sailor - 6-10-2008 u 22:36

Da, jesi... Cuo sam nesto o nosacima, a nisam znao o cemu se radi.

Bodin - 7-10-2008 u 11:05

Tu smo da razjasnimo sve...kad god imate neko pitanje vezano za nas rad, ili zastiti zivotne sredine uopsteno, bilo kao saveti ili kritike, pitanja za projekte koje sprovodimo, imate i nas blog i ovde na forumu mogucnost...a mi cemo Vam odgovarati, proveravati informacije, raspitivati se...

sailor - 7-10-2008 u 22:01

Ih, ma sto se zivotne sredine tice ima tu tema...

Bodin - 8-10-2008 u 15:43

i tema i ideja za njihovo resavanje, ali su nam kapaciteti losi...mislim na EKO 030 kao organizaciju...zato nam treba pomoc svih sugradjana...

Bodin - 30-10-2008 u 13:15

Sutra se pocinje sa postavljanjem kanti za otpatke.
Ugovor za kaveze za PET ambalazu koje je trebao da postavi VladeCom, je raskinut.

cokan - 30-10-2008 u 19:58

:a040:EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE,kante na banderama, šta to beše?:a040:Bodin, imaš piće u subotu od mene

Bodin - 30-10-2008 u 22:49

drzim te za rec...

libi - 17-1-2009 u 10:57

Svakodnevno odlazim na posao Karadjordjevom ulicom...Radovi na cevima starog vodovoda stoje vec duze vreme zbog vremenskih uslova...Trotoar pored reke, zbog izvodjenja radova nije u funkciji...Razumljivo. Iskopana zemlja se zbog kise, vetrova, snega saobracaja i pesaka dobrim delom preselila na ulicu i razvukla po njoj... haos...Ulica je puna rupa, blata i blatnjavih jaruga...zemlje, peska, kamenja, a poslednjih dana dopunjena i rizlom...Prljavo, prljavo...jednom reciju...ruzno...
Zar to nikom ne smeta? Zar svakodnevno ciscenje ulice nije neciji posao? Ne razumem...zaista ne razumem...Da li je Karadjordjeva zapustena zbog radova koji zauzimaju samo trotoar?
Toliko mi je krivo sto nikog nije briga...da me prosto boli sto svojim ocima gledam kako propadamo kao drzava, narod, opstina, gradjani... zbog nemarnosti i lenjosti, a ne zbog nezavidne situacije u kojoj se nalazimo i zbog koje stalno okrivljujemo ovu ili onu, bilo koju vlast...

cokan - 17-1-2009 u 13:02

E, Libi.U pravu si.Slično je bilo i 2002 kad su se menjale cevi u Nikole Tesle(akoje tačan naziv),pore vrtića i do katastra.Nažalost,kod nas u Majdanpeku se sve nekako radi dugo,sporo,a razloga ima mnogo.Ja ne znam firmu koja se time bavi a da je sa područja naše opštine(mislim na građevinsku firmu koja bi sredila ulice brzo, kvalitetno,zamenila cevi,popločala trotoare i istu asfaltrirala.Za taj posao se u nekimvećim gradovima daje rok od dva meseca. Prljavo će biti sve dok se ne završe radovi.Ponavljam, na gradilištima je prljavo i uvek je tako,a kad se završe radovi izvođač ima obavezu da to počisti.I jo nešto, ne možemo da dobijemo ijare i pare,ako hoćemo lepši grad,moramo malo da istrpimo tu prašinu i blato.A ZAŠTO SAMO U MAJDANPEKU STOJE RADOVI, PITANJE TREBA POSTAVITI NA PRAVU ADRESU,ZGRADA OPŠTINE....POZDRAV

libi - 17-1-2009 u 15:35

U zgradi opstine, tacnije, gradjevinskoj komunalnoj sluzbi (inspekciji) uvek isti odgovori...od "nismo nadlezni za ovo ili ono...,"u ugovoru pise da im je rok do..." ili "mi smo uradili sve sto smo mogli...i slicno...
Veruj mi...pitanje je i tamo postavljeno...Ali sustina mog posta nije trazenje odgvornosti za firmu koja izvodi radove zbog prekoracenja roka, ili za nadlezne organe koji je kontrolisu...cak sta vise, odgovornost nekih drugih drzavnih sluzbi...vec...sama nemarnost i nebriga za grad u kojem zivimo...
Tacno je da je firma koja izvodi bilo kakve radove duzna da nakon zavrsenih radova ocisti gradiliste i ukloni materijal...A radovi su u ovom slucaju privremeno obustavljeni...Sta sad?
Zasto nas ne zanima kako nam izgledaju ulice, kako nam izgleda grad? Zasto mislimo da ce bilo kakav, cak i potpuno tacan odgovor iz gradjevinske inspekcije poput " Da, uradili smo, kaznili smo firmu, novcanom kaznom i nalozili ciscenje ulice" resiti problem...Ne...to sigurno nece...
Sustina posta je...nije nas briga...neko je odgovoran za prljav grad, a to svakako nisam ja...

cokan - 17-1-2009 u 18:24

Da,nekako je ostalo uobičajeno da nadležni kažu nismo nadležni. Moj predlog je da se lepo prozovu svi koji ne rade svoj posao IMENOM I PREZIMENOM,jer drugačije ih nećemo naterati da počnu da rade.Pošto su na tim mestima ljudi koji dolaze UGLAVNOM po političkoj liniji,što je praksa svuda u Srbiji, time bi i oni koji postavljaju stavili prst na čelo koga će da postave. Uopštenom pričom se ništa ne rešava. Oni konačno moraju da shvate da su oni tu zbog nas a ne mi zbog njih.

Strigor - 19-1-2009 u 10:44

To je tacno ali ako prozoves nekog imenom i prezimenom on uvek moze da se pozove na klevetu pa da zavrsis na sudu:whistle:

cokan - 19-1-2009 u 20:50

Naravno, ali ako pošalješ zvaničan dokument sa zahtevom da saznaš to i to, onda to smanjuje mogućnost. Naravno, moguće je da se odgovor čeka dok se ne sakupe sve opštinske muve ali onda imaš alibi da oni ne rade svoj posao. Pa tražiš od Šabića(poverenik za informacije od javnog značaja),da naloži da se odgovor da u što kraćem periodu. Jeste teško i naporno,ali ne možeš ući sa beretom i tražiti, mada bi to bilo mnogo efikasnije(:flaming:).

Bodin - 19-1-2009 u 21:51

"NIS je flagrantan primer kršenja Zakona o slobodnom pristupu informacijama i prava javnosti. NIS me je dva puta tužio Vrhovnom sudu zbog toga što sam tražio da ovo preduzeće objavi plate - kaže Šabić"

"Šabić ističe da se slaže sa potpredsednikom Vlade Božidarom Đelićem da je razočaravajući stav „FCC Construccion“ i njihovo insistiranje na tački 24.2 ugovora. On kaže da je jasno da je ta odredba ugovora suprotna našem zakonu i Ustavu i da nije smela biti uneta u ugovor. Ali pošto jeste, Vlada Srbije našla se u neprijatnoj situaciji, između legitimnih zahteva naše javnosti i ove odredbe. Njeno obraćanje FCC moglo je da omogući da se problem reši na pragmatičan način. Nažalost, naišla je na nekorektan odgovor. Šabić zato stiče utisak „da ih neko iz Beograda informiše o pravnim i faktičkim okolnostima, ali ne baš najbolje i da oni nemaju pravu predstavu o značaju i domašaju ugovorne odredbe na koju se pozivaju“."

Da nastavim ili si shvatio

Strigor - 23-1-2009 u 09:25

Mislim da niko nije shvatio... Ali nemoj da nastavljas... Ne pomaze:bigsmile:

cokan - 1-2-2009 u 18:34

http://i216.photobucket.com/albums/cc150/cokan006/7b2f3314.jpg
Ovo je slikano danas, u 12.45h

Malo smo se olenjili.

Mama_tvoja - 1-2-2009 u 23:42

Da malo...za ovakvu sliku smo krivi isključivo mi, građani. Kontejneri nisu prepunjeni, a smeće je svuda okolo. Za ovo nije kriv ni Komunalac, ni SO, niko osim nas samih.

cokan - 2-2-2009 u 00:05

Lokacija, početak(ili)kraj ulice Mihajla Pupina, pored prodavnice Delija(bivše Sunce). Veoma pristupačno za smećaru, i dovoljno kontejnera za svo to smeće.

KRIVI SMO SVI! I Komunalac, i građani, i SO. Nemoguće da niko ne prolazi tuda ili da su baš toliko zamagljeni prozori na automobilima da se ne vidi.:blush::blush::blush::blush::blush::jao::jao::jao::jao::thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:

libi - 2-2-2009 u 00:32

Ma nije problem u tome, da li se to vidi, ili ne...

Problem je u tome sto se nece...

Sneza - 2-2-2009 u 21:34

Meni je najvise zao ovog psa, sto lezi na djubristu

Strigor - 3-2-2009 u 09:34

@Libi: Nije problem sto se nece vec sto nema ko da zavede red. Sve one drzave koje su resile ovaj problem resile su ga drakonskim kaznama i strogim sprovodjenjem zakona a ne time sto im je narod fin.

libi - 4-2-2009 u 00:58

Ne slazem se sa tobom Strigor da nema ko...Ima ko, kao sto ih je oduvek i bilo...Sve drzavne sluzbe rade i imaju cak prekobrojan broj zaposlenih...
U tvojoj drugoj recenici lezi i potvrda onog sto sam ja rekla...Drakonske kazne...Mozda mi nemamo drakonske kazne ( verovatno zato sto nemamo ni drakonski standard), ali ih imamo...
Treba ih samo primeniti, bez obzira ko krsi pravila...neki predsednik, drektor, tatin sin, komsija tajkun, poslanik i njegov brat odbornik...neko neciji...
A `fala bogu, jos uvek imamo propisanih mandatnih kazni, i onih drugih koje se izricu u sudskom, prekrsajnom, parnicnom i upravnom postupku, imamo sudove, imamo bre sve...Samo sto nista ne radi...valjda zbog ovih gore nabrojanih...
Rekoh ja lepo, niko nece...

cokan - 4-2-2009 u 20:04

Ja postavih sliku i objasnih gde se to lepo nalazi. Predlažem svima da to isto urade jer DELUJE!

Strigor - 5-2-2009 u 09:28

@Libi: Bas zbog toga sto si navela rekoh nema ko. To se tako kaze kod nas u narodu, kad niko nece da radi nesto sto treba da se uradi:)

libi - 8-2-2009 u 17:52

Pa da...oops :eureka:...imam i ja svojih momenata...

cokan - 29-3-2009 u 13:59

OK ZIMA PROŠLA, vreme je da se rizla počisti sa ulica i trotoara.

cokan - 15-4-2009 u 23:50

Bezobrazluku nikad kraja!

http://i216.photobucket.com/albums/cc150/cokan006/knt.jpg

http://i216.photobucket.com/albums/cc150/cokan006/knt2.jpg

Lokacija TOMA LEVAK.

Umesto na banderi, gde joj je mesto, plastična kanta čeka da bude pretvorena u nešto sasvim drugačije. Dokle ćemo ovo da trpimo? Posle deset godina, Majdanpek je dobio na mišiće te kante i sada neko sebi daje za pravo da ih uništava. Ovakvo ponašanje je krajnje nedopustivo i smatram da bi trebalo sankcionisati.

libi - 19-4-2009 u 13:05

Slazem se...
Osim da kazem, drskost, bezobrazluk i divljastvo...nemam sta drugo, jer sam vise nego neprijatno iznenadjena...

libi - 11-5-2009 u 21:11

Citat:
Originalno postavio/la libi
Svakodnevno odlazim na posao Karadjordjevom ulicom...Radovi na cevima starog vodovoda stoje vec duze vreme zbog vremenskih uslova...Trotoar pored reke, zbog izvodjenja radova nije u funkciji...Razumljivo. Iskopana zemlja se zbog kise, vetrova, snega saobracaja i pesaka dobrim delom preselila na ulicu i razvukla po njoj... haos...Ulica je puna rupa, blata i blatnjavih jaruga...zemlje, peska, kamenja, a poslednjih dana dopunjena i rizlom...Prljavo, prljavo...jednom reciju...ruzno...
Zar to nikom ne smeta? Zar svakodnevno ciscenje ulice nije neciji posao? Ne razumem...zaista ne razumem...Da li je Karadjordjeva zapustena zbog radova koji zauzimaju samo trotoar?
Toliko mi je krivo sto nikog nije briga...da me prosto boli sto svojim ocima gledam kako propadamo kao drzava, narod, opstina, gradjani... zbog nemarnosti i lenjosti, a ne zbog nezavidne situacije u kojoj se nalazimo i zbog koje stalno okrivljujemo ovu ili onu, bilo koju vlast...

Deo Karadjordjeve i Proleterske ulice prosle nedelje konacno asfaltiran...Ne izgleda lose...ne saplicem se o rupe, rupice, kamenje, zamlju i rovove, a put od kuce do posla skratio mi se za 3 minuta...:)

cokan - 17-5-2009 u 22:56

KOMENTARI SU SUVIŠNI......

http://s216.photobucket.com/albums/cc150/cokan006/?action=view&current=glupost.jpg

http://s216.photobucket.com/albums/cc150/cokan006/?action=view&current=dijekanta.jpg

DOKLE BRE VIŠE?

libi - 19-5-2009 u 12:14

Cokane, ispravi link...da ne lutamo po photobucketu..:)
Videh...
Kanta je taknuta-maknuta...O-o
A vasnika automobila niko nece da takne..?:nunu:

cokan - 19-5-2009 u 12:48

http://i216.photobucket.com/albums/cc150/cokan006/glupost.jpg

http://i216.photobucket.com/albums/cc150/cokan006/dijekanta.jpg

Izvinjavam se. Nadam se da je sad u redu

DANICA - 19-5-2009 u 14:25

shamefully