RTM Forum - Microsoft i gasenje ilegalnih OS (original)

Microsoft i gasenje ilegalnih OS
Doktor - 6-9-2006 u 14:44

Cuo sam da pocinje akcija gasenja ilegalnih softvera........a i sam sam iskusio,pre neki dan sam kupio XP-pro i instalirao na novi komp,pa pomisli sto nebi' i na drugi(koji koristim za net) i bilo je sve ok,dok se nisam sa ovim novim konektovao na net,sada mi daje non-stop obavestenje da moram da instaliram legalan softver jer je ovaj vec registrovan(automatski) sa drugog kompijutera(starog):(.............i da imam rok od 20 dana......

XoNNiX - 9-9-2006 u 09:00

Heheheh...

Pa sta ce ti bre original.... kome to treba????

Ja koristim illegal verziju na oba kompa i sljaka bez problema...radi i uprate!
Samo nemojte da skidate WGA - Windows Geniue Advantage Tool koji proverava da li je Gnjindows original! ;)

XoNNiX - 9-9-2006 u 09:01

A mozes i da zoves podrsku i da ima kazes sta se desilo...pa ti mozda srede...ali mozda...slaba vajda od microsofta!

Euromobil - 9-9-2006 u 09:04

A mozes i da ga najebes....:D

Pozdrav...

XoNNiX - 9-9-2006 u 09:06

Mozes sutra malo.... LoL

Doktor - 9-9-2006 u 13:57

heheheh,kako su glupi......
Probam ti ja juce da zovem preko tel. i javi se automat i izdiktira mi kod,ja probam i ono me odbije ...............i sta cu,ja pozovem zeleni broj i javi mi se lik,ja mu ukratko ispricam i kazem da hocu da vratim win. na drugi komp,a ovaj da deaktiviram,hehehe i kaze mi on "ne gospodine to nije moguce" itd.
Ja onako besan ajde da probam jos jednom preko automata,hahahahaha i primi mi i sad sljakaju oba bez problema..............

VroOom - 23-9-2006 u 17:37

Hm...i ja koristim ilegal verziju i za sada nisam imao problema,takodjer sam pokupio i WGA i nisam primetio nista neobicno tako da nisam pametan sto se vama sve to deshava .

XoNNiX - 27-9-2006 u 18:16

Pa ja sam pokupio jednom WGA ali sam ga crckovao! ;)

Best_Boy - 4-1-2007 u 00:05

ko josh u Srbiji kupuje legalan windows.. Ja sam cuo za pricu da Microsoft pocinje u neki now lov.. Ko ima nelegalne windowse bolje da iskljuci UPDATE, zato shto microsoft ubacuje neku "zakrpu" koja obara nelegalne windowse.. ali owo sam samo cuo, nije nishta sigurno, ali shto je sigurno sigurno je UPDATE off..:spin:

dedinlukac - 4-1-2007 u 03:17

mislim da imash pravo :D

XoNNiX - 13-1-2007 u 02:45

Ne mora da se iskljucuje Update...

dedinlukac - 13-1-2007 u 03:27

mene je jedno vrem zezalo,ali sada radi sve ok. update rado stalno,a problema nema

Best_Boy - 18-1-2007 u 01:02

Ne mora, ali zna i da zeza.. Josh sad kad je izashla Vista, uweli su nowa "prawila" za stare korisnike XP-a.. Ja ne koristim UPDATE, ali redowno skidam sa neta AutoPatcher i tako reshawam owaj problem..
pozZ..

XoNNiX - 19-1-2007 u 16:56

Pa da...i AutoPatcher je odlicna alternativa... ;)

Best_Boy - 5-3-2007 u 20:52

a mozhe i da se skine patch za windows da ne bude ilegalan wec legalan, znam kako se to zowe nego ne znam kako se pishe pa necu da lupam po forumu.......

XoNNiX - 6-3-2007 u 15:19

Genius Advantage Tool Patch ili cr-a-ck....ima ga po warez sajtovima...posle patchovanja win-a sa ovime vas windows samo pokazuje da je legalan ali NIJE!

Best_Boy - 8-3-2007 u 22:40

pa da, na to sam mislio.. malo si se zaneo u kuckanju ali ok..
tnx XoNNiX...
ali su ti patchowi puni wirusa, tako da ja to ne koristim.......

XoNNiX - 9-3-2007 u 11:53

Nema virusa u tom patchu...
Licno sam testirao kada mi se instalirao WGA Tool.. :P

river - 27-4-2007 u 03:26

Citat:
Originalno postavio/la Best_Boy
a mozhe i da se skine patch za windows da ne bude ilegalan wec legalan, znam kako se to zowe nego ne znam kako se pishe pa necu da lupam po forumu.......

Jedini način da windows bude legalan je da ga kupiš ili dobiješ na poklon. Čak i kad ga krekuješ on je i dalje nelegalan. :whistle:

Doktor - 16-5-2007 u 10:25

Zato ga ja i jesam kupio jedan od razloga je update....drugi,u mom poslu moram imati licencu..kako za sam windows tako i za gomilu ostalih programa koje koristim i koji se cak placaju dosta vise od samog win-a....i to godisnje.....grrrr

XoNNiX - 17-5-2007 u 20:54

Па и када га крекујеш апдејт ради тако да... :whistle:
Када се користи за посао, хм, то је потпуно друга ствар! Виндоуз МОРА бити ЛЕГАЛАН, као и програми које користиш на њему. :money:

Ово је један од највећих разлога зашто фирме све више и више прелазе на Линукс.
Бесплатан је и може да заврши посао као и Виндоуз, а притом је и стабилнији!

Живео Линџа! :P

Doktor - 17-5-2007 u 22:00

Jeste....cuo sam da je gomila firmi na Linuxu,ali u Srbiji....

river - 18-5-2007 u 03:23

Koji bre linux. Za šta ? Na serveru - slažem se, stabilije radi od win-a, ali na klijent strani ?

Inače doktore čime se ti baviš ako smem da pitam ?

Doktor - 18-5-2007 u 12:21

Pravljenjem softwer-a za automatske linije,najvise u auto-industriji,ali i svugde gde mozes da zamislis automatsku liniju i PLC (od flasiranja kisele vode pa do livnica celika ili sl.)

I samo jedna stvar oko stabilnosti sistema....ne koriste dzabe FIAT , BMW i AUDI u svojim fabrikama i sistemima koji povezuju sve linije u njima WIN-2000...za koji kazu svi koje sam sreo da je nastabilniji sistem do sada napravljen....

river - 18-5-2007 u 22:05

Wow, impresivno!

U kom jeziku/okruženju radiš programe za PLC ? I koliko posla ima u Italiji što se toga tiče ?

Doktor - 18-5-2007 u 22:36

Posto firme koje proizvode PLC ( siemens,allen bradley i sl.) prave i specijalne programe (koji bas lepo kostaju)za njihovo programiranje,pa recimo za citanje projekata (SCAD,SPAC) ,svi su po prinicpu otvorenog i zatvorenog kontakta,slicno strujnoj shemi samo sto je ovde svaki kontakt odgovarajuci bit......itd...itd...

Posla ima bas dosta u svim granama industrije,ali u auto ga je najvise....ima ga u Italiji dosta,lepo se snalazim....

Pinhead - 25-5-2008 u 15:43

Ja stvarno mislim da bi sav software koji koristim trebao da se kupi, ali ja nemam dovoljno novca za sve to kao ni vecina ljudi u ovoj drzavi. A ti programi mi bas trebajuuuuuu...