RTM Forum - sta mislite o kremanskom prorocanstvu (original)

sta mislite o kremanskom prorocanstvu
kruger - 19-2-2008 u 23:34

ima li nekog da je citao i kakvi su komentari o istom?O-o

Sneza - 20-2-2008 u 00:39

Ja sam procitala, cisto iz znatizelje, jer se jedno vreme stalno prepricavali dogadjaji, koje je navodno Tarabic predvideo.
Pa, ne znam sta da kazem. Nisam ljubitelj te vrste literature, ali kad se malo dublje zamislim, hm, ko ce li ga znati?

Mama_tvoja - 20-2-2008 u 11:36

Da li po tom proročanstvu svetom treba da zavlada žuta rasa? Nejasno je da li se misli na Kineze ili na ove druge žute ?

Sneza - 20-2-2008 u 19:23

Ne bih da tumacim, vreme ce pokazati.
Moje licno misljenje je da ce Kinezi uskoro zavladati svetom.

kruger - 20-2-2008 u 22:38

citat: "Hodcasca prirodi zamenili smo kompjuterizovanim, programiranim putovanjima u komforan, udoban svet. Pastorala je umrla, a pojavio se urlik elektronike.... Hedonija je zamenila idilu...Kvaziudobnost milost." - kraj citata

Cini li vam se poznatim?:puzzled:

Mama_tvoja - 20-2-2008 u 22:49

:umm:

Jeca - 21-2-2008 u 18:45

Ja sam cula od svog oca o knjizi, naime o onome sto se u njoj pominje. Iz tog razloga sam je, kada sam vase postove ovde videla pre neki dan narucila i cekam je sada nestrpljivo...za koj dan nadam se. Srecom, narucila sam je iz nase prodavnice ovde u CHGO. Na Ebay, kada sam je trazila, nasla sam kopiju iz '41. godine, koju lik prodaje za $1500.00. :aeh: Naravno...nisam se ne trudila da mu dam najbolju ponudu. Kupila sam je u knjizari(online) i ako nije original za svega $25.00, sa sve postarinom.:a040: Nadam se da je vredi procitati....

kruger - 21-2-2008 u 23:15

e pa jeco da si u Srbiji mogla si je kupiti za nekih 250. dinara
Knjiga zaista vredi, bar je to moje licno misljenje. Javi kada je procitas:bouncy:

sailor - 22-2-2008 u 01:02

Zanimljivo je kako ova knjiga uvek postaje aktuelna u vreme nekih istorijskih dešavanja (koja nam u zadnje vreme obično ne idu na ruku)...
Čitao ja početkom devedesetih kada je takodje bila aktuelna...
Ipak, posle svih ovih godina, radije bih preporučio Vladiku Nikolaja... On nije prorok, ali je duhovnik, a nekako mi se čini da nam to daleko više treba...

Jeca - 22-2-2008 u 01:03

Kazu da vredi...nisam kao ni Sneza ljubitelj ovakve literature ali opet, kao i Snezu, znatizelja me je ponela.....Javicu sta mislim o knjizi, cim je budem procitala/:a040:

sailor - 22-2-2008 u 01:08

Ma, ne... Nemojte pogrešno da me shvatite...
OK je pročitati (pretpostavljam), ipak je to naš najpoznatiji stari ''prorok''...
Samoooo....
Kruger, brate, teško da je taj citat napisao Tarabić... On je na raspolaganju imao daleko arhaičnije reči, tako da si nam citirao nekoga od onih sa ''naknadnom pameti''...
A tako je obično sa svim proročanstvima... Skontaš ih tek kad se dogode...
I još nešto, ne sećam se da je on pričao o žutoj rasi (bar ne u onoj verziji knjige koju sam ja čitao)... To je beše ipak rekao Nostradamus...?

Jeca - 22-2-2008 u 01:13

eeeee, ja sam isto mislila to u vezi zute rase ali reko ako nije tako, da bas ne moram da lajem, mislila sam svakako pogresila ...ali kao i ti urednice , ja sam mislila takodje da je rekao to Nostradamus...a da jeste mozda Tarabic nesto rekao u vezi tehnike danas, moguce, ne sumnjam .... ali sumnjam da se sluzio sa recima tipa ''kompjuterizovanim'' itd.

Mama_tvoja - 22-2-2008 u 02:02

Uredniče,verovatno si u pravu. Nisam čitala ni Tarabića,ni Nostradamusa,već sam onako usput u komunikaciji čula za proročanstava tipa "Srbi pod šljivom" i "zavladaće žuta rasa".
Vladiku Nikolaja uvek rado čitam. Takođe,toplo preporučujem i Vladetu Jerotića,naročito "Božanska i ljudska mudrost u Davidovim psalmima".

sailor - 22-2-2008 u 02:28

Nisam mislio nista lose... A Vladeta Jerotic - svakako, imao sam priliku da slusam nekoliko njegovih predavanja... Na zalost, knjige njegove jos nisam citao, ali - hvala na preporuci...

sailor - 22-2-2008 u 02:30

I - da... Sto se mene tice - svakako nisi nista propustila sto se Tarabica i Nostradamusa tice... A mnogo dobila svetim Nikolajem, naravno...

kruger - 22-2-2008 u 13:21

sto se tice komentara da ce svetom zavladati zuta rasa, moze se kao i za ostala navodna predskazanja postaviti pitanje da li su ustvari predskazanja Tarabica ili su pridodata od strane nekih. Na strani osmoj dvanaestog izdanja autora Dragoljuba Golubovica i Dejana Malenkovica stoji - citat: " Poznato je, medjutim da su banjalucki muslimani kada su culi za Kremansko prorocanstvo, tvrdili da su Tarabici prorekli kako ce posle Treceg svetskog rata doci mali, zuti ljudi i kako ce nestati kijametski dani za ceo svet.
Hteli su tako da omalovaze kazivanja kremanskih proroka." - kraj citata

Urednice sto se tice Vladike Nikolaja jos uvek nisam imao prilike da ga procitam ali si me zaintrigirao tako da cu prvom prilikom. A to da li su reci kompjuterizovanim, programiranim, urlik elektronike i sl. bas njihove reci zaista ne znam i ne verujem vise bi im za to vreme pristajalo skalamerije i sokocala ali to je samo bio citat iz knjige. Kada sam ga citirao potsetio me je na komuniciranja i druzenja putem neta pa sam ga zato napomenuo. Meni se inace ovakva stiva kao i sva ostala u vezi natprirodnih pojava i nerazjasnjivog dopadaju tako da o tome mogu danima da sa vama razglabam. No, kao sto rekoh to je moje licno misljenje a i zato je ovaj forum i tema tu.
:argue:

Jeca - 22-2-2008 u 20:01

kruger, kao i ti i ja sam fascinirana ''neobjasnjivim'' iliti onim sto ima vise teorija. Pocevsi od energije, do zvezda, raznih bolesti (obozavam medicinu!), filozofija itd. Volim da tumacim misli i zapise...upravo toga radi me zanima ova knjige, a ne zbog toga sto me zanima sta ce se desiti, kada i da li se obelodanjilo vec zapisano, vec kad je procitam volim da tumacim te zapise, likove, da otkrivam tajne iza zabelezenog i sl...

Ja jedva cekam da dobijem svoju knjigu a onda cemo i misljena da podelimo...

Sneza - 22-2-2008 u 20:49

Cini mi se da svako novo izdanje kremanskog prorocanstva ima drugacije tumacenje.
Imam utisak da su razni "prevodioci" ovog dela zeljni afirmacije. Koristeci izraze komjuterizacija i sl. ispadaju veoma smesni.
Smatram da knjigu treba izdavati u svom pravom svetlu, originalnim recnikom kojim je Tarabic pisao, pa da citalac sam u svojoj glavi stvori sliku i viziju.
U tome je vrednost i čar knjizevnih dela.

Nikolaj Vladimirovic i Vladeta Jeretic iza sebe imaju sjajna dela.
Čak smatram da je ne primereno porediti ih sa kremanskim prorocanstvom.
Ova dva velika duhovnika su melem na ranu!

U svakom slucaju, citanje nije gubljenje vremena. Nije mi zao ni jedne procitane knjige!

Evo, poklanjam vam malo knjiga u pdf formatu:

kremansko prorocanstvo,

Vladika Nikolaj Velimirovic

Vladika Nikolaj Velimirovic-Iznad Istoka i Zapada
Vladika Nikolaj Velimirovic-Moje uspomene iz Boke
Vladika Nikolaj Velimirovic-Molitve na jezeru
Vladika Nikolaj Velimirovic-Pisma iz Indije
Vladika Nikolaj Velimirovic-Teodul

http://www.speedyshare.com/324977251.html

Vladika Nikolaj Velimirovic

Emanuil
biografija; Azbuka spasenja
Katihizis

Vladeta Jerotic

5 pouka o spasenju
Dusevna higijena i znacaj vere za coveka
50 pitanja i 50 odgovora iz hrišcanske psihoterapeutske prakse
Vladeta Jerotic-AUTOBIOGRAFIJA
Vladeta Jerotic-Pravoslavlje i Zapad (8. poglavlje iz knjige Vera i nacija)
Sveti Marko Podviznik i nase vreme
Ucenje Svetog Isaka Sirina i naše vreme

http://www.speedyshare.com/249186386.html

sailor - 22-2-2008 u 21:31

Izvini, Kruger, nisam hteo da kažem ništa loše na tvoj račun. Namera mi je bila da ukažem baš na to kako u se svakom novom izdanju pojavi nova naknadna pamet nekoga ko uredjuje izdanje, pa je na kraju već vrlo teško razlučiti šta je rekao Tarabić, a šta njegovi tumači.

To štivo ume da bude fascinirajuće, kao što kažete Jeca i ti, i slažem se. Ipak, htedoh reći svojim postom da se mnogo toga što nam se dogadja takodje može objasniti kroz ova dela koja su navele Sneža i Mama...

Knjiga koja se takodje na svoj način bavi tumačenjem zbivanja oko nas, a koja je mene stvarno fascinirala zove se ''Deca apokalipse'' i napisala su je dva pravoslavna monaha iz Amerike Jovan i Andrej, ili u originalu: ''Youth Of The Apocalipse'' by John Maler and Andrew Vetmuth...

Izvinite zbog mog off topica. Neću više....

Jeca - 23-2-2008 u 06:40

Hvala na savetu sto se knjiga tice navedenih. Pokusacu i njih da nabavim. Kao sto rekoh, taj vid literature ni meni bas ne pase, ali svakako ste me sada zaintrigirali da nesto vise o tome saznam. Meni je draz svega toga u nekim drugim stvarima...poredjenje, ''ispitivanje'' itd. Kao sto je urednik rekao, verujem da je svako izdanje vise, donosi po dezinformaciju vise...ali ja necu da kupim prvo izdanje iz '41. godine od $1500....:tumble: ja cu da mozgujem....

kruger - 23-2-2008 u 15:16

Citat:
Originalno postavio/la Jeca
Hvala na savetu sto se knjiga tice navedenih. Pokusacu i njih da nabavim. Kao sto rekoh, taj vid literature ni meni bas ne pase, ali svakako ste me sada zaintrigirali da nesto vise o tome saznam. Meni je draz svega toga u nekim drugim stvarima...poredjenje, ''ispitivanje'' itd. Kao sto je urednik rekao, verujem da je svako izdanje vise, donosi po dezinformaciju vise...ali ja necu da kupim prvo izdanje iz '41. godine od $1500....:tumble: ja cu da mozgujem....

Malo kasnim sa odgovorom, imao sam neka posla. Urednice sve je u redu, nema potrebe za izvinjavanjem. U mom slucaju nema ljutnje ako sto sam i napisao na ovaj nacin pokazujemo svoja misljenja, razmena stavova i tako bla,bla.... Drago mi je sto su misljenja podeljenja, sto se u necemu slazemo u necemu ne. Samo napred;)

kruger - 23-2-2008 u 15:19

Citat:
Originalno postavio/la Jeca
kruger, kao i ti i ja sam fascinirana ''neobjasnjivim'' iliti onim sto ima vise teorija. Pocevsi od energije, do zvezda, raznih bolesti (obozavam medicinu!), filozofija itd. Volim da tumacim misli i zapise...upravo toga radi me zanima ova knjige, a ne zbog toga sto me zanima sta ce se desiti, kada i da li se obelodanjilo vec zapisano, vec kad je procitam volim da tumacim te zapise, likove, da otkrivam tajne iza zabelezenog i sl...

Ja jedva cekam da dobijem svoju knjigu a onda cemo i misljena da podelimo...

Jeco samo napred pa javi. A sto se tice ostalih neobjasnjivih i natprirodnih pojava za one koje mislis da vrede postavi temu pa da " duelisemo" :blush::a084::a084::a084::a084:

Jeca - 23-2-2008 u 20:10

vazi :lol2:

Spavac - 24-2-2008 u 00:51

Mislim da bi aktuelnija tema bila : ,,Black rose, Zlatna zora, tradicionalna Africka ritualna magija, Vlaska magija ... ?
A Majdanpek i okolina pripadaju podneblju gde je OVA ,,naucna oblast" jako razvijena.
Sta o tome mislis Kruger ?

kruger - 24-2-2008 u 01:00

Citat:
Originalno postavio/la Spavac
Mislim da bi aktuelnija tema bila : ,,Black rose, Zlatna zora, tradicionalna Africka ritualna magija, Vlaska magija ... ?
A Majdanpek i okolina pripadaju podneblju gde je OVA ,,naucna oblast" jako razvijena.
Sta o tome mislis Kruger ?

Kada rece "Black rose" setih se filma "Crvena ruza" kao i nastavak istog "Dnevnik Elene Rimbauer". Pogledaj ga mislim da bi ti se dopao u kasne sate. Slazem se sa tobom, ako po nicemu drugom kraj je bar po tome poznat. Malo je off topic neces mi zameriti ali samo da napomenem da je od prethodne nedelje petkom na drugom kanalu RTS u 20,00 pocela emisija na tu temu " Misterije Srbije " prikazivali su Dosu Vojvodane i padanja u trans lokalnih vracara

Jeca - 17-4-2008 u 07:15

Knjiga odavno eto dosla...nazalost nisam joj se posvetila na nacin na koji sam mislila da cu. Naime, ako smem da kazem, nije ni malo interesantna. Obavezno je i pomenuti da autor knjige nije ni onaj ciju sam knjigu narucila. Zavrsila je nisam i ne znam da li cu uskoro, ali svakako cu se javiti kad (i ako ) do toga dodje...:rolleyes: