RTM Forum - Mir-Jam (original)

Mir-Jam
Mila - 16-1-2007 u 05:40

Da li je neko citao Mir-Jam??????

stela - 16-1-2007 u 08:19

Ako je Mir-Jam ime pisca, cula sam za nju i njene knjige. Mislim da su ljubavne, nisam ni jednu procitala. Moja komsinica to cita.

Mila - 17-1-2007 u 02:05

Ja sam ko klinka samo nju citala hehehehehe, u osnovnoj skoli sam sve njene knjige procitala.......

Jeca - 17-1-2007 u 05:50

ja obozavam Milicu Jakovljevic ili ti Mir-Jam...a preporucujem sledece...

http://i68.photobucket.com/albums/i22/jecajeca/1205.jpg

Ovo je jedna od najboljih knjiga nase najcitanije autorke medjuratne knjizevnosti, koja se proslavila po pitkim i sanjalackim romanima iz talasa tzv. zenske literature. Knjiga je satkana od neznosti i emocija koje moze da ispise samo zenska ruka...

http://i68.photobucket.com/albums/i22/jecajeca/1359.jpg

I ovo delo neprevazidjene Mir-Jam karakterise siroka lepeza likova likova i uzbudljiv razvoj dogadjaja... Posle smrti svoga oca, bogatog bankara i majke, domacice, Neda je ostala potpuno sama. Bila je primorana da napusti roditeljsku kucu gde je bila ususkana ljubavlju i bogatstvom svojih roditelja i suoci se sa stvarnim svetom u kome su vladala pravila muskaraca. Posle niza dogadjaja, vesta igra sudbine i zavet njene majke dovesce je pravo u ruke muskarca koji je bio njena sudbina...

meda - 17-1-2007 u 09:54

Ma, devojke moje drage, prešite na Bukovskog ili Milera...Man*te se praznih priča...:brakelamp:

Mila - 17-1-2007 u 17:44

e nista u zivotu nisi naucio medice, pa zar tako matorog treba da te ucimo????

najsladje su prazne price sreco nasa........

Jeca - 17-1-2007 u 17:48

najsladje!!!!!

Mila - 17-1-2007 u 17:51

e pazi jecko muski ih uvek pricaju i mi nasedamo i onda se cude kako i zasto ih volimo hehehehehe :brakelamp:

meda - 18-1-2007 u 10:52

Kad vi eksperti tako ka˛ete...Onda dobro...:bouncy:

Mila - 18-1-2007 u 15:08

e tako te volim medice hihihihihi.....

Ludvika_Lempäälä - 5-6-2007 u 11:16

Imala sam Prilike da citam neka dela spisateljice Mir-Jam. Ne bih se tacno mogla setiti o cemu se radilo, neki tip je oteo glavnu junakinju i naterao je da se uda za njega, pa je vratio kuci, i onda prica ide nekim svojim tokom dok se oni ponovo ne nadju. Zapravo, ona je njega trazila i nasla. Znam samo da mu se sestra zvala Dunja. Nice name.
Malo su joj sladunjave price, ali nije lose. Poenta je da glavna junakinja je, ako u nekoj bajci, ostavljena u nevolji, u gotovo bezizlaznoj situaciji, ali ne ocajava, snagom svoga duha izbori se za zivot, za ljubav. Nije lose.:cool:

Mila - 24-6-2007 u 03:38

Slabunjave ili ne ja sam to citala kad sam bila u osnovnoj skoli hehehehehe, e onda i nisu bile tako slabunjave....Sve u svemu zena mi je ostala u secanju jel sam zbog nje visila u biblioteci hehehehe, e sad da me neko pita da prepricam neku knjigu ne bi se setila jel je to bilo jako, jako davno ( auuu al sam matora)......

Ludvika_Lempäälä - 25-6-2007 u 01:16

Ja sam Mirjam citala kada sam bila kod tate, par nedelja jer mi se nesto citalo, a te knjige sam jedine nasla u kuci... Ma sladunjavo je ali nije lose... Malo sam zabavila mozak, malo saznala o nekadasnjem nacinu zivota, nije bilo davno ali ja ipak nisam bila ziva (rodjena) u doba kada se radnja dela desava, pa me interesovalo. Svakako, Mirjam ocrtava u svojim delima jednu epohu nase istorije, jedan osobito interesantan nacin zivota i razmisljanja...

Sneza - 20-2-2008 u 19:37

Limunadice, poput spanskih serija i nekadasnjih vikend romana.
Nije lose za razbibrigu i opustanje.
Evo jednog njenog dela u pdf formatu

http://www.speedyshare.com/684518785.html

Crvenokosa - 8-4-2008 u 22:52

Imam ceo komplet njenih knjiga-super je!