Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  ..  6
Autor/ka: Naslov: AVAST-antivirus
kikiriki
Forum Manijak

Registrovan/a: 24-1-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ok

ISP: *.yu1.net

thumbup.gif napisana 27-1-2006 u 10:22 Citiraj i odgovori
AVAST-antivirus

Sta mislite o Avast antivirusnom programu???Koristio sam sve moguće antivirusne programe i svi pored svojih karakteristika imaju i svoje mane i nedostatke.Sad sam se zaustavio na Avast-u da ga malo preispitam, a vreme će pokazati svoje...

kikiriki-paparazzo-bamboocha
< Quiquiriqui >
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger kikiriki's Yahoo
raspucin
Junior
**

Registrovan/a: 27-1-2006
Korisnik nije na vezi

IP: 144.138.162.*

[*] napisana 27-1-2006 u 14:41 Citiraj i odgovori

ja stvarno nemam pojma,ali ako ti kazes...nema frke.
Ja sam mislio da je moj zagadjen,stalno mi restartuje,kao sto znas.
Nosio sam ga na servis pre neki dan i tip ga otvorio i usisao(malim usisivacem),bio pun prasine.Sad radi ko bombona(sto ljudi kazu ko bombona ja ne znam,jos nisam upeznao bombon koji radi:)
Ali javi ti kakav je taj Avast,nemoj da nas drzis u neznanju.
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
kikiriki
Forum Manijak

Registrovan/a: 24-1-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ok

ISP: *.yu1.net

[*] napisana 27-1-2006 u 20:52 Citiraj i odgovori

Mogu vam reći da sam zadovoljan...stalno hvata neke crve,trojance,bube,duhove,uljeze,...ma svakakve ale koje hoće da naruše moj sistem...e vala neće...A prednost je u tome što je na srpskom i svakako mi omogućava lakši rad .
Ajd sad vi malo.....

kikiriki-paparazzo-bamboocha
< Quiquiriqui >
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger kikiriki's Yahoo
admin
Site Developer / Administrator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.vdial.verat.net

[*] napisana 28-1-2006 u 02:04 Citiraj i odgovori

Sto se antivirusa tice, nisam koristio Avast (cini mi se da sam ga nekad probao na par minuta), tako da bas i ne znam kakav je. Sudeci po karakteristikama na njihovom sajtu reklo bi se da je u njega integrisana i neka vrsta firewall-a, sto je danas maltene potrebnije nego antivirus, posto firewall predstavlja zid izmedju kompjutera i spoljnih napasti, a antivirus hvata one koji uspeju da se provuku.
Evo neko moje iskustvo, doduse nevezano za Avast ali...
Pre par godina kada sam prvi (i jedini) put zapatio virus (zapravo moj kompjuter a ne ja :P), radio sam testiranje raznih antivirus programa (Norton, Kaspersky, AVG, Panda, PC-cillin...). Uzeo sam jedan jednostavan dos malware (hdkiller, koji brise sve sa hard-diska) i menjao mu kod ne kvareci mu funkcionalnost, i skenirao sam ga raznim antivirusima posle svake promene. Poslednji antivirus koji ga je i dalje detektovao (doduse pod nekim sasvim desetim imenom) bio je Norton. Od tada ga ja koristim. Isto testiranje sam uradio i kad se pojavio Blaster worm, i dobio sam isti rezultat.
Naravno, ne kazem da je on najbolji - svaki od njih ima svoje prednosti i nedostatke, i svako od nas ima nekog svog favorita. Bitno je da se vodi racuna o zastiti sistema.
Ja, inace, koristim Norton antivirus i Blackice firewall (da znam da su ga mnogi popljuvali, ali meni odlicno radi posao), u kombinaciji sa rucnim iskljucivanjem bespotrebnih i potencijalno "busnih" sistemskih procesa, i eto vec duze vremena nista i ne uspe da se probije do antivirusa.
Znam slucajeve gde su ljudi po par godina bili bez antivirusa na internetu i - nista, a ja sam imao slucaj da prvi put povezujem jedan kompjuter na net, i posle nepunih 15 sekundi je uleteo Blaster!
Nema pravila...
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sicEr
Redovni član

Registrovan/a: 25-1-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Na federima :)

IP: 213.244.208.*

[*] napisana 28-1-2006 u 07:12 Citiraj i odgovori

Da, to je jedan od mnogih problema naseg voljenog windowza!
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger
 Strana:  1  2  3  ..  6
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh