RTM Forum - Moze li neko da pomogne? (original)

Moze li neko da pomogne?
Sneza - 31-1-2009 u 17:08

Ovaj moj komp je poceo da brljavi, uopste ne znam sta mu je?
Prvo mi je nestala ikonica iz control panela za dialup modem, a u device manageru ga ima i ne prijavljuje nikakvu gresku.
S`obzirom da dial up modem ne koristim, to mi nije puno smetalo, ali kad sam htela da instaliram neke fontove, odem u Control panel, kliknem na folder Fonts, kad nece uopste da se otvori taj folder.
Guglala sam skoro celu noc i nisam resila problem, samo sam jos vise pogorsala i sad kad kliknem na bilo koji folder, umesto da se otvori, izadje prozor Search.
Da li imate neko resenje, osim da deinstaliram OS? Koristim XP pack2.
Napominjem da sam komp skenirala i nema virusa.

Unapred hvala svima za pomoc!

sailor - 31-1-2009 u 23:45

Ja da sam na tvom mestu, uradio bih to sto si sama predlozila. Al' ja i nisam neki strucnjak, pa ne bi bilo lose da cujemo i druge. U svakom slucaju - preporuka: presnimi sve sto ti treba na CD-ove... Za ''ne daj Boze''...

Sneza - 2-2-2009 u 21:55

Izgleda da cu morati to i da uradim. Sve vazne podatke sam prebacila na drugi HD.
Jos malo cu da racunar koristim ovakav kakav je, pa za neki dan sledi neminovna deinstalacija celog sistema.

XoNNiX - 3-2-2009 u 09:16

Format C:

i instaliraj WinXP Pro SP3... :)

Sneza - 4-2-2009 u 21:49

Xonnix, ja imam legalan XP sp2, pa ne znam da li je na tu varijantu moguce samo updatovati sp3?

admin - 5-2-2009 u 02:30

Snezo, verovatno postoji problem u registry bazi, moguce je da moze da se resi nekim od programa za sredjivanje registryja, ali je moguce i da ces napraviti jos veci problem, pogotovo ako nemas iskustva sa tim sta se sme a sta ne sme dirati tamo. Najjednostavnije je da pokusas da se vratis na neku tacku u skorijojo proslosti, naravno ako ti je ukljucen "system restore", a moze da se pokusa i "windows repair" umesto ciste instalacije ili update-ovanja na SP3.

Sneza - 5-2-2009 u 20:48

Hvala drugari! Veceras sledi reinstalacija.
Raspitala sam sam se za nadogradnju sp3, moze ali uz doplatu. Ako bih nadogradila sp3 nelegalno, automatski bih izgubila licencu pod kojom mi je registrovan OS, a to cak moze biti i kaznjivo, tako da ne smem da rizikujem.
Pozdrav i cujemo se kad sredim komp!

Sneza - 7-2-2009 u 22:33

Samo da vas pozdravim sa cistog kompjutera!
XP SP2. Ne smem da eksperimentisem sa sp3, ali koliko citam i nema nekih znacajnih poboljsanja.
Jos neke programe treba da instaliram, ali polako, bitno je da sam sacuvala sve lozinke za sajtove na koje sam registrovana.
Veliki pozdrav svima!