RTM Forum - Ekonomska kriza i njene posledice (original)

Ekonomska kriza i njene posledice
Belovanovic - 18-11-2008 u 10:27

Svedoci smo krize na globalnom nivou. Berze loše rade, vrednosti akcija padaju, otpuštanja u svetskim gigantima a neke cene skaču.
Prvo sam mislio - ma to je tamo negde i nema veze sa nama.
Međutim malo malo pa čujem da su i u našim fabrikama i preduzećima krenula otpuštanja koja nisu zanemarljiva.

Npr. kod mog oca u firmi je prošle nedelje otpušteno 40 ljudi, kaže da prizor nije bio nimalo prijatan!
I to nije jedini primer!

Obzirom da ovaj forum posećuje dosta naših ljudi koji su u inostranstvu, voleo bih da čuje njihovo viđenje situacije i kako je kod njih "tamo negde" po ovom pitanju?

Naravno i ostali mogu da učestvuju u diskusiji i izensu njihovo viđenje cele situacije.

sailor - 19-11-2008 u 21:22

Vec nas ne zaobilazi ni sada, a verujem da cemo sve vise osecati posledice... Na zalost...

libi - 20-11-2008 u 23:26

Ako posledice svetske krize budu vece od posledica ekonomskog embarga, sankcija, inflacije i svega onog sto je Srbiju pratilo devedesetih godina proslog veka...(necu ovaj put o onom sto se i dalje nastavilo) ...onda smo u zaista gadnom sosu...

sailor - 20-11-2008 u 23:46

Al si nasla reper...

Mama_tvoja - 21-11-2008 u 00:52

Citat:
Originalno postavio/la libi
Ako posledice svetske krize budu vece od posledica ekonomskog embarga, sankcija, inflacije i svega onog sto je Srbiju pratilo devedesetih godina proslog veka...(necu ovaj put o onom sto se i dalje nastavilo) ...onda smo u zaista gadnom sosu...

Ma nismo. Nije to ništa, ne brinite
moglo bi da bude još gore

:jao:

sailor - 27-11-2008 u 22:59

Ma, dobro je, mi smo skrajnuti od svega....
Za taj zemljotres ne znam, al' cunami ni kompasom ne bi mogo da nas (s)nadje...

libi - 29-11-2008 u 00:31

Ma i da na (s)nadje...Sta je opasan jedan cunami za nas...:) Imali smo mi i opasnijih vetrova...

radep001 - 15-1-2009 u 21:41

Imamo. - Aktuelnu vladu Srbije -.

cokan - 15-1-2009 u 21:45

Naravno, samo objasni.Pucaj 001

libi - 16-1-2009 u 08:39

Ako 001 pocne da objasnjava, necemo nista razumeti...:a080:
Mislim, vec je pomesao proslost i buducnost, ekonomsku krizu, cunami i (aktuelnu) Vladu Srbije...

Sneza - 16-1-2009 u 20:14

Ma kakva kriza!? Umemo mi da se snadjemo. U najvecoj inflaciji smo preziveli. Znamo od nicega da napravimo nesto, gladni necemo da budemo.
Mene vise brinu razmazeni i obesni Ameri. Sta ako ce morati da stoje u redovima za brasno i krompir. Siroti oni! Ne dao nam Bog, pokupice nam i ovo malo nase bede sto nam je ostalo.

sailor - 16-1-2009 u 23:43

Uz svo postovanje, ja bih ipak vise voleo da zivim dobro, makar Amerikanci ziveli bolje, nego da zivim lose i da budem srecan sto oni zive losije od mene... (Ako ce im uopste biti losije... [oops] )
Jednom recju, sta ja imam od toga...? Mene uopste ne brine sta ce Ameri, mene ipak brine sta cemo mi...

Sneza - 17-1-2009 u 00:09

Da, ali oni kroje sudbinu citavog sveta. Najbolje bi bilo da gledaju svoja posla i da ne zabadaju nos u tudju kucu.

sailor - 17-1-2009 u 00:18

Pa, u tome se slazemo... Bilo bi bolje.

libi - 17-1-2009 u 10:19

To misli ceo svet...kao i hrabri iracki novinar Muntazer al Zaidij...
Na zalost to nikada nije bilo i kako juce, danas i sutra stoje stvari...nece nikada biti...:(

radep001 - 18-1-2009 u 01:25

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
Da, ali oni kroje sudbinu citavog sveta. Najbolje bi bilo da gledaju svoja posla i da ne zabadaju nos u tudju kucu.

Ma kakvi krojači,kad ovi ovde hoće da žive dobro,ima da ima,iako nema.
Šta njih zanima veliki brat koji je u krizi.Zarobili oni Deda Mraza,pa ih baš briga.Brigu izvezu,pa onda šorom šajke.
"Nemoj da se sekiraš dok su oni tu.":a084::eat:

radep001 - 18-1-2009 u 01:34

Citat:
Ako 001 pocne da objasnjava, necemo nista razumeti...:a080:
Mislim, vec je pomesao proslost i buducnost, ekonomsku krizu, cunami i (aktuelnu) Vladu Srbije...

Kako ne razumeš?
Pa kad Cvetković i njegov bataljon dune i vatru sune,odma MMF iskešira više od 500 miliona $.Malo li je?Mogao je da dobije i više.Sreća njhova što je on skroman i štedljiv čovek.Iz komšiluka je rodom,valjda i to nešto znači.

sailor - 18-1-2009 u 01:36

O-o
Koje li sifre Rade koristi...?

''Ja kad se ''sekiram'', boli me glava, al' se bar ''sekiram'' dok ne pukne drzalja...''

:jao::jao::jao: (jesam pogodio sifru...?)

libi - 24-1-2009 u 14:19

:hahaha::hahaha::hahaha:

radep001 - 24-1-2009 u 14:56

Razumećete vi sve,jer će da vas,ali i nas,da dovedu u stanje potpunog nedostatka smeha i sprdanja.:barf:

libi - 24-1-2009 u 15:07

Tema je svetska ekonomska kriza...Ja se njoj smejem...A i tebi jer si sve pomesao...

radep001 - 24-1-2009 u 15:23

A na čije to "šifre"?

Sneza - 24-1-2009 u 16:13

Ja razumem Radetove poruke. Jeste malo konfuzno, ali treba citati i izmedju redova.

radep001 - 24-1-2009 u 17:17

Neki se ovde zaseniše, smejući se svetskoj krizi,pa da, ali nije nimalo smešno,već jezivo.
Njima je smešno,jer njihovi kažu: "svetska kriza je naša šansa."
Ali oni opet ne znaju o čemu pišem i aman abš ništa ne razimeju.Samo šro ne napišu:"Izmišljaš".
E, pa dobro.
To su nedavno izjavljivali najviši vladini funkcioneri,Tadić,Dinkić,onaj sa tetkinog otomana(ne mogu da mu se setim imena,a napisaću ga čim se budem setio),Cvetkovuć,naš premijer i komšija................
Oni se na ovo smeju,a ja se ježim.
A,oni će ponovo,Radetove šifre,pitalice,rebusi............
Pa i da jeste tako,pa vi ste obrazovani ljudi i rešavanje tih zagonetki ne bi trebalo da ptredstavlja nikakav problem.

sailor - 25-1-2009 u 00:06

Posto sam ja pomenuo sifre, pretpostavljam da post izmedju ostalih odnosi i na mene, pa, Rade, molim te sada dobro procitaj sta cu ti reci, jer ja govorim prilicno jasno i ne koristim sifre, ni pitalice, ni rebuse...

Nemoj vise da me svrstavas ni u kakve ''njihove''... Da si imalo zaista citao postove po ovom forumu shvatio bi da jednako prozivam i vlast i opoziciju, a to sto tvoje rasudjivanje ide u smeru ''ako nije nas, onda je njihov'', to je tvoj problem... I pazi - kazem TVOJ problem, jer je stvarno samo tvoj licni... Imam dosta poznanika kako medju simpatizerima, tako i medju clanovima SRS, koji taj tvoj problem nemaju. Mislim da sam ovim jasno rekao da ovo tvoje rasudjivanje ne smatram rasudjivanjem tvoje stranke, tako da nemoj ni da pokusavas da mi ovde prisijes da mislim da je to rasudjivanje vezano za SRS, kao sto imas obicaj da ljudima izvrces reci, jer to ne mislim...

Vise puta sam ti rekao da nemam ''moje'', niti sam ''njihov'', niti sam ''neciji''... Ne sporim tvoje pravo da budes ciji god hoces, kao sto to ne sporim nikome, niti mislim da je to nesto lose...

Ako malo pregledas moje postove iznad, videces da se ja nisam smejao svetskoj krizi, a jesam se nasalio sa Maminim linkom o cunamiju i tvojim, kao i obicno ''sacuvaj me boze'' rebusom... Time samo hocu da kazem da si uzasno uporan i naporan sa izvrtanjem tudjih reci, a to svaku normalnu diskusiju vodi u propast i to ne zato sto mislis razlicito, nego sto je nemoguce shvatiti sta si uopste hteo da kazes...

Pohvalio sam ti tamo negde neki tvoj post zato sto si me stvarno obradovao sto si konacno nesto rekao jasno i precizno... I ovom prilikom te molim, kritikuj, brate, koga hoces, pocev od mene pa nadalje, ali daj budi jasan i ne izvrci reci tako da moram sam sebe da objasnjavam po sto puta... I nemoj vise da me svrstavas ni u ''cije''...

A, tek onako uzgred da ti kazem, na to ''svetska kriza je nasa sansa'' ja stvarno mogu samo prvo da se nasmejem... Jer je smesno... A onda da me bude strah... Jer ako je to strategija za prevazilazenje krize, onda sumnjam da ova drzava strategiju nema... (To je moje laicko misljenje, ja se stvarno ne razumem u svetsku ekonomiju...)

libi - 25-1-2009 u 17:42

Ja se ne nerviram sto Rade misli da sam "njihova", "nečija", čija god, misli da sam...to samo on misli...
Kod njega važi princip...ako nisi za radikale, verovatno si za demokrate ili socijaliste...Nikako ne shvata da ovde ima onih koji razmisljaju svojom, a ne Tadićevom, Daćićevom, Nikolićevom, Šešeljevom ili Tominom glavom...
To sto ja ne podržavam ulazak Srbije u Evropsku Uniju...ne znači ništa, ako ne podržavam i ostale radikalske stavove...mora da sam njihova...
To što ne podržavam slučaj Kovačević...opet, verovatno znači...da sam nečija...jer ovi njegovi podržavaju u svojoj politickoj aktivnosti...svakakve budale...
To što sam protivnik izručivanja Srba Haškom tribunalu...opet ništa ne znači...ako Karadžića ne nazivam herojem...E za mene je Seselj veći heroj, i Pavković, i Lazarević i Ojdanić...ma i Milutinović...zbog kojih niko nije organizovao proteste...a Srbi su...naši bre Srbi...nisu od onih preko Drine...Ali to Rade ne razume...nije bilo na dnevnom redu na sastanku SRS...
Idem dalje...
Zna Rade čija sam...podsmevam se svetskoj krizi...e vidi, podsmeva joj se i Bora Djordjević...a ja joj se podsmevam iz istog razloga...Nije bilo svetske krize kada sam učila iz udžbenika koji je koštao 25 maraka, a ćaletova plata bila samo 5 maraka...pa ja pustim 20 kevinih čekova...
...ebe mi se za svetsku krizu...nije svet sedeo u sklonistu 1999. godine dok ga je gušio barut i tresle detonacije...Nije svet, ja jesam...E iz tih razloga...ebe mi se i za Radetovo misljenje o nečijima i njihovima...

cokan - 25-1-2009 u 20:40

Libi, iskreno, i meni. SAmo, ono što danas vidim jeste da ipak ima uticaja i na nas, ili barem oni koji imaju najviše para i u svom vlasništvu najveće Srpske fabrike, to pokušavaju da predstave da ima. Svaki dan je neko drugi od tih PRIVREDNIKA kod predsednika države i vlade, pa i kod gospode ministara u poseti sa istom rečenicom MI ZAPOŠLJAVAMO TOLIKO I TOLIKO RADNIKA AKO NAM NE DATE POZAJMICE ILI NAM NE POKLONITE TOLIKO I TOLIKO PARA OTPUSTIĆEMO IH.
A šta naša država radi?
Pomaže im da i dalje voze svoje mercedese i audije od sto i više hiljada evra, da i dalje kupuju odela i satove od par hiljada evra,dok im radnici sede na prinudnom ili rade za topli obrok.
Naravno da nisu oni bili u skloništima i nisu kao ja dobijali lakat u bradu za litar mleka,ali moramo da se zaštitimo od njih.Kako? Bogataši, pa stegnite i vi malo kajiš!:flaming:
Drugačije ne može.
A što se tiče radetovog mišljenja,dobro je da ga ima,a ipak ne verujem da u kući nema ništa što je poreklom iz SAD ili NEMAČKE,V.BRITANIJE. A pošto je rekao da je sindikalac, onda za njega i nema krize, jer su sindikalci najveći profiteri pored tajkuna u tranziciji.

Strigor - 26-1-2009 u 10:21

@Libi: Da slazem se sa tobom oko tog "pakovanja" medju ove ili one... Ne slazem se sa tvojim stavovima o drugim temama Hag, EU i ostalo ali to je neka druga prica i to su neki drugi razlozi... Zar ne?!:)
Rade je kao i vecina takvih... Ujeda i ne razmislja da neko moze i da ima i drugacija razloge da bi zastupao neke ideje od politickih i stranackih...

Elem, zasto je i to bitno za ekonomsku krizu, barem ovde? Pa zato sto ce ovi nasi nesposobnjakovici na vlasti (doduse jos nisam ni video nekog sposobnog u nasoj politici) sad da koriste to ismevanje i strancarenje medju obicnim smrtnicima i pricu o tome kako smo nedodirljivi i sta sve ne, da zamaskiraju svoj nerad dok jednog dana sve ne pukne. Ja se samo plasim, gledajuci postupke nasih glavonja, da ne zavrsimo u g.....a kao 90-ih po pitanju ekonomije. Jer ovi izgleda na znaju gde udaraju.
Da li ste obratili paznju da je ove godine nikad vise sredstava iz budzeta odvojeno za kulturu?
Ok lepo je to... Ali u godini u kojoj se ocekuje kriza logicnije bi bilo da su sva moguca sredstva usmerili da odrze poljoprovrednu ili proizvodnju. Od knjiga, filmova i predstava (koliko god ih voleli) nema leba a ni zarade. Sve to meni izgleda kao mazanje ociju nekome...
Inace nisam siguran da je pametno podsmevati se svetskoj krizi... Mnogo ih je bilo kroz istoriju i sve su pocele naizgled bezazleno... Npr. ona najpoznatija u SAD, pocela je pucanjem poljoprivrede i krahom berze jer se pod uticajem neadekvatne primene agrotehnickih mera pojavila erozija zemljista vetrom pa su bukvalno citave parcele oduvane iz pojedinih regiona. To je dovelo do propasti mnogih farmera... I tada je to pocelo naizgled bezazleno a znamo kako se zavrsilo kod njih i da su se jedva iscupali. I sad je krenulo do njih, od neceg sto naizgled nema veze sa nama... trziste nekretninama... Ali probelm je sto su se ovih godina trzista u svetu medjusobno toliko povezala, da nije bilo nemoguce da dodje do totalnog raspada svetskog trzista...
Ako svakodnevno stizu crne vesti iz sveta. Poslednja koju sam ja video da Britanija razmislja o uvodjenju trodnevne radne nedelje zbog nedostatka posla usled krize. Ne smem ni da zamislim sta ceka nas sa tolikom nezaposlenoscu, ionako malom kupovnom moci i nesposobnom i nezainteresovanim politicarima (ukljucujuci i opoziciju).
Svi se ovde ponasaju po pricipu glava u pesak... kao sto je vec praksa kada su ozbiljne stvari u pitanju.
A bojim se da ce nas to kostati... Veoma...

radep001 - 27-1-2009 u 17:36

Libi, sve ovo što si napisala,ako je u sukobu mišljenja,nije u sukobu tvog i radikalskog mišljenja,već mog i tvog.
Hoćeš li to da prihvatiš?

libi - 28-1-2009 u 01:01

Naravno da hocu Rade...s jednim razjasnjenjem...Moje misljenje je moje, a tvoje je radikalsko...

Ti nista ne prihvatas, sve nas ovde nipodastavas, dajes nam svakakve epitete i vredjas...Sve dok budes neke moje licne stavove sa kojima se ne slazes, pripisivao stavovima Tadica ili Klintonovoj, a one sa kojima se slazes, jednostavno zanemarivao kao i da ne postoje, shvatacu da ti zelis sukobe zbog njih samih, jer si ti protivan svakoj cinjenici i misljenju koje drugi napisu...

Sukobe misljenja imam i sa Strigorom, Sailorom i Bodinom, pa me oni ne vredjaju i ne svrstavaju me na ovu ili onu stranu...jednostavno...ljudi polemisu, navode cinjenice, imena, dogadjaje...
A sta ti radis...? Uvijas, okreces i glupiras se kao malo dete koje ne zna sta hoce...
Ukoliko nisi primetio, poslednjih meseci razgovaras sa obrazovanim ljudima koji znaju i redovno prate drustvene, politicke i prviredne prilike u zemlji.Molim te da ih ispostujes i da prekines sa starom praksom jer nisi ovde da okarakterises forumase, vec da kazes svoje misljenje...
Ovaj post ti pisem i kao forumas i moderator i kao neko ko je mnogo, mnogo postova razmenio sa tobom...

radep001 - 28-1-2009 u 02:02

Sasvim dovoljno govori Vaša prva rečenica.Sva suština je u njoj.
A tu piše da je Vaše mišljenje Vaše,a moje radikalsko.Imponuje mi.
Moje je moje i ima veze sa onim radikalskim.Inistiraš da Vaše mišljenje nema veze ni sa čijim.Nemam ništa protov.Svako sebe opredeljuje prema onome što ovde zastupa.
Kako god da stvari postavite, one jednostavno imamju svoju fizionomiju(prepoznatljivost).Vaše ime nisam nigde svrstavao,a to što ste se prepoznali.......
Ne sporim da obrazovani ljudi ne moraju da vole svoju zemlju.Kako hoće.
Ne morate da se trudite to dokazivati,ali me nemojte terati da se stidim pred ovima, kojima diploma treba da daje pravo na jedino ispravan stav.Načitao sam se,nagledao,na raspravljao sa takvom vrstom "intelektualne elite". Šta god ovde pisali,ne možete me pokolebati u stavu prema svojoj zemlji.O pismenosti ne brinite.Svako o tome govori za sebe.

Strigor - 28-1-2009 u 09:35

Rade, za tebe sam "intelektualni gigant" posto verovatno i mene trpas u te sa diplomom koje pominjes. "Elita" mi je nekako bljak rec kao i svaki oblik elitizma, pa i taj vas "patriotski". Meni je diploma stavila do znanja da me tek ceka rad na sebi a ti si od sebe ocigledno digao ruke. Za tebe misle i rade ona mrcina u Hagu i one babe sto proklinju decu, a to mnogo govori o tvom intelektualnom nivou.
Pa najbojim ljudima iz vase stranke (koliko god se ne slagao sa njima i ne voleo ih jesu najkvalitetniji politicari koji su izasli iz SRS) su se smucili pomenuti pa su otisli...

cokan - 28-1-2009 u 15:32

Znači, počeli smo sa uvredama na visokom nivou. OK.
Prvi put sam ostao bez teksta. Jedan sindikalac ne bi trebalo da se tako ponaša, ali dobro.
Ja više neću diskutovati u okviru ove teme. Razlog, pa bolje da ostavim mesta za druge koji ne znaju ništa osim da vređaju. Rade, ako imaš sinove, stavi za koju godinu njihove slike iz vojske i ordene za hrabrost,a sve u vezi osvajanja novih teritorija oko Virovitice. A ja, ako budem tada živ(mislim ako uspem da izmuvam da ne idem tamo sa svojom decom, ili ako odem u taj rat i vratim se),ja ću tek tada pogledati tvoj post i ostaviti komentar da znaš da sam video. Do tada, ja ću iz pozadine puštati vodu nakon tvojih postova.

radep001 - 28-1-2009 u 19:10

Napredujete. prešli ste na kuglu.Da budem jasan,vi vidite neke ratove koje ću navodno, voditi u okolini Virovitice.
Ovakvih sposobnosti nemam,(ne bavim se proricanjem tako dugog vremenskog perioda)i tu vam ne mogu biti konkurencija.Ne žalim.
Mogli bi da idete sada tamo kao turisti,ali vam ne preporučujem da tražite,između ostalog hleba,pa i dobro pazite da vas ne prepoznaju da ste iz Srbije,Makedonije.....Traži se odricanje od srpskog jezika.Zbog čega oni ro traže,jasno mi je.Ali zbog čega to vi činite, nije mi jasno.Vreme će pokazati.
A,ogledace je očigledno,pomoglo vašem sticanju samopouzdanja,a naročito samopoštovanju.
Ja se ne stidim patriotizma,a vi kako hoćete.
Što se ljutite,pa vama se ne natura patriotizam,niti ja to radim. To je stvar vašeg izbora.
Suštinsko pitanje je: zbog čega se toliko upinjete da me oslobodite patriotizma?Čak me zbog toga vređate.

Bodin - 28-1-2009 u 19:32

Kako te BRE nije SRAMOTA da se nazivas patriotom???
SRAMOTO!
Ti si sramota za sve! Normalno da si sindikalac, nista ne radis i primas platu. Sram te bilo!
Ti patriota a ne znas da postujes srpsko pismo?!
SRAM TE BILO! Ako si ti patriota, onda mene svrstavajte u izdajnike. Mora da se Voja okrece u hagu kada vidi kakve sledbenike ima. Ni pismo svoje ne postujes. SRAM TE BILO!
Jak si mi ti patriota.
SRAMOTA!

libi - 29-1-2009 u 00:15

Sto volim da vidim kako neki skacu kao opareni, kada im pomenes obrazovane ljude...kao da je to nesto nenormalno...biti obrazovan...Odmah se sami svrstavaju na drugu stranu...i ako se to od njih nije ni trazilo...

Rade, Rade...kad bi Seselj znao kakve clanove ima u svojoj stranci, sam bi sebi presudio...Sto ne predjes na onu izdajnicku stranu...?
Toma ti nekako vise "lezi", bar sto se obrazovanih tice...a i uvreda koje nam ovde "ispaljujes", uvreda bez logike i smisla...

Uzgred, kako mene niko ne oslobadja patriotizma, samo tebe?

Sneza - 29-1-2009 u 02:59

Citat:
Sto volim da vidim kako neki skacu kao opareni, kada im pomenes obrazovane ljude...kao da je to nesto nenormalno...biti obrazovan...Odmah se sami svrstavaju na drugu stranu...i ako se to od njih nije ni trazilo...

Ovo je za temu "ponos i sramota"

libi - 29-1-2009 u 12:52

A zasto?
Pojasni razloge za prebacivanje ovog posta na "ponos i sramotu", posto sam ja isuvise ponosna da bi dozvolila Radetu da vredja svakog samo zato sto mu se ne svidja tudji stav...ukoliko nije isti kao njegov...
Mi smo svi nenormalni ovde i zato sto ne damo Radetu za pravo i ne dozvoljavamo da nas vredja, treba da nas je sramota...?
Da li je to sustina onoga sto predlazes?

Sneza - 29-1-2009 u 13:44

Ne, Libi, :sorry: pogresno si shvatila moju poruku.
Ovo sto sam citirala treba da ostane ovde, ali mi je palo napamet da bi bilo prikladno da se ovako nesto napise i u temi "ponos i sramota" zato sto mislim da je, zaista, sramota ne ceniti obrazovane i skolovane ljude.

radep001 - 29-1-2009 u 18:17

Citat:

Rade, Rade...kad bi Seselj znao kakve clanove ima u svojoj stranci, sam bi sebi presudio...Sto ne predjes na onu izdajnicku stranu...?
Toma ti nekako vise "lezi", bar sto se obrazovanih tice...a i uvreda koje nam ovde "ispaljujes", uvreda bez logike i smisla...

Uzgred, kako mene niko ne oslobadja patriotizma, samo tebe?

I ja kažem isto to kad su u pitanju obrazovani. Slažem se sa tobom da se sami svrstavaju na jednu ili drugu stranu,a oni,kao ja ih nešto svrstavam.Kao da je to moguće.“Konac delo kradsi“.
Ponavljam,diploma nužno ne znači da je neko intelektualac.

Ako ćemo o pristojnosti,vaš drugi deo vaše preporuke je vrlo nepristojan i uvredljiv.
Ovo je školski primer mešanja u lični politički i drugi izbor.

Mene niko,pa ni oni, ne mogu „osloboditi“od patriotizma,čak ni Vi,ali hoćete da mi se rugate, zbog patriotizma.Ponavljam,ne stidim se zbog osećanja patriotizma.

Bodin - 29-1-2009 u 18:18

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
mislim da je, zaista, sramota ne ceniti obrazovane i skolovane ljude.

Snezo ovde svi cenimo i obrazovane i skolovane i neobrazovane i neskolovane. Svi sem jedne persone. Ali ta persona ne ceni ni svoje pismo, svoj jezik, tudje vreme. On ceni samo sebe, a mozda ni sebe.
Nisu sve neskolovane i neobrazovane osobe apriori i nepismene, kao sto i sve osobe koje su obrazovane i skolovane, ne znaci da su i pismene. Imamo primer persone, par postova iznad ovog, koja bas pokazuje ovaj drugi primer. Pokazuje sta znaci biti politicar i sindikalac. Politicki je zavrsio neku skolu, a radno zanimanje mu je sindikalac.

libi - 29-1-2009 u 20:18

Citat:
Originalno postavio/la radep001
Mene niko,pa ni oni, ne mogu „osloboditi“od patriotizma,čak ni Vi,ali hoćete da mi se rugate, zbog patriotizma.Ponavljam,ne stidim se zbog osećanja patriotizma.

Ja patriota, tebi da se rugam zbog patriotizma...?
Za razliku od tebe, ja ne da se ne stidim, vec sam ponosna zbog tog osecaja...

radep001 - 29-1-2009 u 20:37

Citat:
Citat:
Originalno postavio/la radep001

Ja patriota, tebi da se rugam zbog patriotizma...?
Za razliku od tebe, ja ne da se ne stidim, vec sam ponosna zbog tog osecaja...

Zbog čega tolika ljutnja?
Kako si zaključila da se ja za razliku od tebe stidim?

Sneza - 29-1-2009 u 22:22

Stid je ljudska vrlina. Nije sramota postideti se nad svojim greskama.

libi - 30-1-2009 u 00:22

http://www.gay-serbia.com/forum/images/smilies/WTF.gifStrasno Rade... rekoh...za razliku od tebe ne da se ne stidim...vec sam ponosna...

Kad citas postove i na njih odgovaras, budi malo pazljiviji...

Belovanovic - 30-1-2009 u 12:36

Zamolicu Vas sve josh jednom da se drzhite naslova topica. Nemojte nasedati na provokacije, znate ko ste i koliko vredite. Jedino mishljenje o vama koje treba da vam bude bitno je ono koje vashi najmiliji imaju.

radep001 - 31-1-2009 u 12:06

Kako prodati ništa i zaraditi trilione dolara? Da li je novac vrednost? Kako je medjunarodni bankarski kartel preuzeo kontrolu nad ekonomijom najmoćnijih država sveta? Ko upravlja medjunarodnim organizacijama?

Odgovori na ova pitanja mogu ukazivati na genezu svetske kriize.

Strigor - 2-2-2009 u 09:29

Nemoguce je prodati samo ono sto niko ne zeli da kupi. Ali, kao sto znamo uvek postoji budala koja ce da kupi g*** umotano u sareni papir.
Novac jeste vrednost... I ne razumem odakle ti takvo pitanje. Cim mogu da odem i da dobijem robu ili uslugu za taj isti novac on jeste vrednost. Mozda nije zlatnik ali radi posao, samim tim ima odredjenu vrednost. Postoji nominalna i realna ali sumnjam da si na to mislio.
Ovo o kartelu zvuci kao da su ti marsovci krivi za ekonomsku krizu. A i potonje pitanje takodje.
Kao i uvek krize nastaju kao posledice greske pojedinca ili neke interesne grupe. Obicno nastaje kao rezultata neznanja ili pohlepe. Ova trenutna, reklo bi se posledica je pohlepe... A kako izgleda ekonomska kriza izazvana pohlepom, mi na ovim prostorima jako dobro znamo.
I da se razumemo, ne mora da znaci da je neko naprosto uzeo pare... Pre bi se reklo da su neki ljudi doneli odluku da zele da zarade jos vise za jos krace vreme i ulozili u visoko rizicne poslove. Ti poslovi su pukli a zatim doveli do propasti ulagaca... u ovom slucaju investicionih banaka u SAD, a to je dalje povuklo ogromno smanjenje ulaganja i poskupljenje kredita, i manje prihode i propadanje novih firmi... Da bi, na kraju, obzirom na povezanost svetskog trzista, dovelo do istih pojava i u ostatku sveta.
Vrati se na moj post o tome kako je pocela kriza u SAD svojevremeno... naizgled banalno... Ali je neadekvatna agrothenika dovela do kraha berze i svega ostalog pocetkom proslog veka.

Sneza - 2-2-2009 u 21:18

Citat:
Originalno postavio/la Strigor
Nemoguce je prodati samo ono sto niko ne zeli da kupi. Ali, kao sto znamo uvek postoji budala koja ce da kupi g*** umotano u sareni papir.

E, ovo si dobro kazao!

radep001 - 4-2-2009 u 21:18

Citat:
http://www.gay-serbia.com/forum/images/smilies/WTF.gifStrasno Rade... rekoh...za razliku od tebe ne da se ne stidim...vec sam ponosna...

Kad citas postove i na njih odgovaras, budi malo pazljiviji...

Tteba li ovo da razumem kao trku između mene i tebe u oatruitizmu?
Gde sam to naposao da se ne ponosim svojim patriotizmom?
Patriota sm onoliki koliki sam i nemam,niti sam imao nameru da se sa bilo kim u tome takmičim.
O obrazovanima-ponavljam.Diploma ne znači obrazovanost.

Strigor - 5-2-2009 u 09:43

Tacno diploma ne garantuje obrazovanost. Ali ti to ne daje za pravo da sve nas sa kojima se ne slazes, trpas u isti kos sa glupim i neobrazovanim. Jer, na forumima se utisak o ljudima stice na osnovu postova, a ja se ne secam da sam (obzirom da je delom tvoj komentar o diplomama bio upucen i meni tokom rasprave) negde napisao nesto sto nije tacno. Mozda jesam nesto sto se ne slaze sa tvojim stavovima ali to ne znaci da sam neobrazovan... Mozda je obrunuto!
Ja imam negativan stav o tvojim postovima i stavovima koje iznosis ovde ali necu da tvrdim da si neobrazovan a ti si bas to tvrdio izmedju ostalog i za mene.

Belovanovic - 5-2-2009 u 17:28

Ekonomska kriza... Svi sledeci postovi koji budu off ce biti obrisani.

sailor - 5-2-2009 u 22:43

Znam sledece... Jos jesenas sam nesto planirao da na prolece kupim auto na kredit. Onda je evro poceo da divlja pa sam vec odustao od te varijante...
Mada, ako stvarno nesto bude od ovih najava za Punta, eto opet neke prilike, sta znam...

Strigor - 10-2-2009 u 09:20

Evo konacno neko da kaze istinu ovom nesrecnom narodu... Nazalost on ne odlucuje ni o cemu...

http://www.b92.net/video/video.php?nav_category=899&nav_id=344125

Mama_tvoja - 22-2-2009 u 11:45

Neka ceo svet vidi šta će sa ekonomskom krizom. Kod nas krize očigledno nema :flaming:

"Milion dolara građana Srbije, koje je iz budžetske rezerve Vlada Srbije izdvojila kako bi umanjila štetu nastalu bekstvom Miladina Kovačevića iz SAD uz pomoć srpskog konzula u Njujorku, praktično predstavlja samo pokušaj vlasti u Beogradu da „gestom dobre volje“ pokaže Vašingtonu da preuzima odgovornost za brljotinu koju su napravile njegove diplomate, saznaje „Blic“." link

Sve je pod kontrolom. Policija revnosno obavlja svoj posao
Policija juče u redakciji "Borbe"

Omladina na dobrom putu, uči na primerima:
kako zaraditi 1ooo ooo $

:Censored Emoticon: :Censored Emoticon: :Censored Emoticon:

radep001 - 22-2-2009 u 19:58

Red bi bio da "demokratska vlast"da jedan milion dolara za ovog momka,kada se uzme u obzir onoliko dobijenih miliona za isporuku optuženih Hagu,a da niko ne zna gde su te pare.

Zašto je to državna tajna,a ovaj milion ne treba da bude državna tajna!?

Slobine pare na stranim bankarskim računima jesu tajna i ne može se ni posle toliko vremena naći Inasajder koji sme da kaže neku,a sada sa ekspresno pojavio Insajder za ovaj milion.

Jesu li to ti "jednaki i demokratski" standardi?

Korleone - 23-2-2009 u 00:06

Taj momak je tamo istukao drugog momka i zamalo ga ubio, zasto bi mu neko placao slobodu. Ako je neko nevin otisao u Hag to je greska, a za ovog momka postoje dokazi da je kriv.

radep001 - 23-2-2009 u 09:14

Na delu je pojava,da ako kažu Amerikanci, Brisel ili Hag,da je neko od nas za bilo šta kriv,jedan deo srpske populacije se odmah pridružuje optužbama i te potužbe uzimaju kao gotovu stvar.Odmah kreću u halku osuđivanja i presuđuvanja tipa(zločinac,ubica,huligan....),pre donišenja pravosnažne presude nadležnog suda.
Oni se ne osvrću na to da se radi o našim građanima,da je Ustavom ove države zabranjena "isporuka"takve vrste i da se optuženicima koji su naši držanljani mora suditi u Srbiji.

Ne bih se priklonio onima koji zastupaju tezu da našim držanljanima sude u bilo kojoj zemlji ako neko od njih tamo za bilo šta optuži.Postavlja se pitnje, zbog čega smatram da to ne treba činiti? Objasniću.
Prvo zbag poštovanja našeg Ustava,a dtugo,zbog vepoštovanja principa reciprociteta(ako možeš ti,zbog čega to isto ne mogu ja).

Primer:

NATO vojska je na teritoriji Srbije preduzela vojne operacije bez odobrenja saveta bezbednosti UN-a, bombardujući bolnice,vozove, fabrike,televizije,kojvoje izbeglica(civile)..... a naša država za ta dela ne tuži počinioce, kako bi se utvrdila eventualna nihova odgovornost i odredile odgovarajuće sanksije.
Protiv pokretanja takve tužbe pred nedležnim sudom je naj glasniji Vuk Drašković.
Ne pitam se zbog čega.
Kome nije jasno zbog čega je ovo tako, neka sebi potraži odgovor,biće mu to od velike koristi.

Postavlja će neko pitanje:Ovde je tema ekonomska kriza,a ne ovo o čemu ovde pišete?
Moj je odgovor,da je nastupila sveopšta kriza u ličnim i međumarodnim odnosima ida sve ima veze jedno sa drugim.

Primer:

Da je na pavdi boga, doneta pravična presuda svima koji su nas onako bombardovali,mi ne bismo bili u ovoj meri zahvaćeni ovom krizom.

sailor - 23-2-2009 u 10:34

Stvari stoje ovako:

Ova zemlja je i bez krize dovoljno siromasna.
U ovoj zemlji postoje skolske zgrade koje nemaju minimalne uslove za rad, a vlada u njih ne ulaze novac ''zbog krize''.
U ovoj zemlji postoje medicinske ustanove u kojima nema adekvatnih uredjaja ili su na izdisaju, ali vlada ''ne moze'' da pomogne jer nema para izmedju ostalog i ''zbog krize''.
U ovoj zemlji ima siromasnih bolesnih ljudi koji nemaju novca za skupe operacije, a vlada im ne pomaze jer ''nema zakonskog osnova'' i jer ''je kriza''.
U ovoj zemlji je sve vise nezaposlenih koji ne znaju kako da prehrane svoju decu, a vlada najavljuje da ce ih biti jos vise ''jer je kriza''.
U ovoj zemlji nema vise ni besplatnog skolovanja, a jos manje neke ozbiljne pomoci siromasnoj a talentovanoj deci, a toga ce biti jos vise ''jer je kriza''.
U ovoj zemlji gase se sportski klubovi jer nema para, a danas ih ima jos manje ''jer je kriza''.
U ovoj zemlji ima jos mnogo losih puteva, ali trenutno ih vlada ne moze popravljati ''zbog krize''.
U ovoj zemlji (podsecam) olimpijskog srebrnog Cavica za***ebavaju za stan, a nemamo ni pristojan bazen za trening, ali ne moze se nista uciniti jer je ''zaboga, kriza''.
Ima sigurno i mnogo nasih gradjana koji zive negde po belom svetu a koji su tamo imali problem sa zakonom, ali im niko nije dao lazni pasos i platio kauciju da mogu da pobegnu od tamosnjeg zakona.
Iz ove zemlje zanemarljiv broj gradjana ima para da ode i turisticki u drugu zemlju (pa jos daleku Ameriku), a kamoli da idu tamo da studiraju.

Da ne nabrajam, nego da skratim...

U ovoj zemlji bilo je bar milion pametnijih nacina kako potrositi milion dolara, posebno u uslovima krize, a tih milion dolara je zataskavanje sr**nja koje je opet napravila vlada, odnosno njen sluzbenik, kada je pomogao osumnjicenom pri bekstvu. Sto znaci - ako ce da daju milion dolara, neka daju od licnih para ministra spoljnih poslova i njegove administracije, a ne od gradjana ove zemlje od kojih velika vecina nikada nece ni videti Ameriku, a kamoli ici tamo da lema do kome tamosnje gradjane.

radep001 - 23-2-2009 u 13:28

A,Krišto,RIK i.................?

Jeli to u skladu sa zakonom i moralom,sa sromaštvom ...i krizom uopšte?

U neka "nedavna vremena"uhapsili su stranog(američkog)državljana i našeg u nekim nezakonitim rabotama,stranog su pustili da ide u Ameriku,a našeg nisam čuo da su procesuirali,ali znam da ti koji su to otkrili i preduzeli radnje po zakonu,da su SMENJENI i OPTUŽENI.O hajci protiv njih da ne govorim.
Zašto tako?

sailor - 24-2-2009 u 00:40

Ma, lako je tebi, Rade... Za tebe ima ko da razmislja....

Da, Rade, i sve to... I Krišto i RIK i još gomila stvari o kojima nemamo pojma, verovatno... Ali, i Miladin... A to što ti imaš problem, pa mešaš Paju Patka sa stvarnim likovima, i za heroje smatraš one koje predlože iz ''centrale'', to je tvoj problem...

Kao što je problem ovima iz Vlade da nam sada objasne otkud odjednom pare ni od kuda...

Meni je u stvari žao svih nas koji se ovde prepucavamo... Jer nama su bacili žvaku da se oko nje otimamo, a oni svi zajedno, svi na gomili, počev od LDP sa jedne krajnosti, preko ''vladajućih'' i onih koji su to do juče bili, pa sve do radikala (sa sve onima koji su to do juče bili), prave svoje ''dilove'' i vrte gotovo istu kintu...

Ču', sad treba da brinem i za Miladina...???!!! Stokilaš sportista prebio skoro do smrti lika dva puta manjeg od sebe, pa pobegao uz svesrdnu pomoć države... Sad je i on junak, ebt...???!!! Ajd' pitajte naše ljude koji tamo žive da li je i on heroj... Aman, ljudi.... Ima li dna, ili ga nema...?

Korleone - 24-2-2009 u 10:39

Citat:
Originalno postavio/la sailor

Ču', sad treba da brinem i za Miladina...???!!! Stokilaš sportista prebio skoro do smrti lika dva puta manjeg od sebe, pa pobegao uz svesrdnu pomoć države... Sad je i on junak, ebt...???!!! Ajd' pitajte naše ljude koji tamo žive da li je i on heroj... Aman, ljudi.... Ima li dna, ili ga nema...?

Bravo!
Neki ljudi ocigledni imaju pogresnu predstavu o tome sta je herojstvo. Ziveo je Miladin u Americi pa je resio da im pokaze kako se resavaju nesuglasice, batinama, naravno.
Jos ce neko da kaze : 'Ali vi ne znate koji je on razlog imao da ge prebije?"

Belovanovic - 4-3-2009 u 21:05

Kao fazon da je Miladin samo branio drugaricu koju je taj lik napao. Odbranio ju je nema shta... Mamin i tatin sin. Mi treba da placamo njegove brljotine? Mislim da vlada svakim potezom tone u mulj sve vishe i vishe...