RTM Forum - Narodni poslanik Branka Karavidić. (original)

Narodni poslanik Branka Karavidić.
radep001 - 4-11-2008 u 22:33

Gledam Skupštinu Srbije i vidim zalaganje mnogih poslanika za ugrđivanje svojih razvojnih planova u rebalans buđeta Srbije.
Na tim sednicama Skupštine,često u kadar TV urednika je lik hladne i nezainteresovane gospođe poslanika Branke Karavidić,iz Opštine Majdanpek.
Nju ne uzbuđuje ni podatak,objavjen u "Blicu" da je Opština Majdanpek na prvom mestu na listi nerazvijenih opština.
Pozivam da se jave i javno objasne oni koji su joj poverili pslanički mandat i objasne nam,dali je objavljena vest u "Blicu"pogrešna,ili koga onda ona tamo predstavlja.
Za sve ovo smatrem odgovornim,one koji su joj poverili mandat.
Da budem precizniji,odgovor tražim od vladajuće koalicije u Opštini Majdanpek.
E,pa,izvolte.

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/mapa_x-1.jpg

Sneza - 5-11-2008 u 00:05

Mene ta gospodja podseca na Ficu, nekadasnjeg poslanika u skupsitini. Totalno sedentalan i `ladan. Jedanput je samo ustao za govornicu, a bolje da nije, jer nije bio u stanju razgovetno ni da procita ono sto je pisalo na papiru koji je ispred sebe drzao.

cokan - 5-11-2008 u 16:12

Činjenica je da se mnoge stvari rešavaju pre nego što i dođu na dnevni red ukazuje na to da i nema potrebe da se neko javlja da priča o nečemu ako to nije na dnevnom redu. Ne bih da me shvatite pogrešno,niti da ispadnem kao advokat.Ali, kako neko da se bori za svoju opštinu, grad, ako je član skupštinskog odbora za Kosovo,a Branka je upravo član tog tela, tu su je bacili,jer to niko nije hteo. Mislim da smo mi krivi jer prihvatamo svakakve stvari.Npr, na prošlim izborima DS je pobedila u našoj opštini ali niko nije bio poslanik, već su poslanici bili ljudi iz gradova u kojima je taj isti DS izgubio od radikala.Ovaj put smo dobili ovo, poslanika u odboru za Kosovo.Dokle?"Ne znam, nisam pametan".

libi - 5-11-2008 u 16:26

Mene vise brine ovo nase "stanje" na karti...od politicara "nema leba", bili oni narodni poslanici, ministri, ambasadori, predsednici, kuriri...
Majdanpek je prvi, Majdanpek je poslednji...sto mu isto dodje...

Stvarno nam je situacija porazavajuce teska...http://forum.bgdcafe.com/style_emoticons/default/bap.gif

Sneza - 5-11-2008 u 16:28

Cokan, ja tebe nista ne razumem!?
Kako neko moze da pristane na odgovornu duznost, u ovom slucaju doticna gospodja (nemojte me pogresno shvatiti, ja tu zenu ne poznajem, niti znam njene sposobnosti i kvalifikacije) koja se, kako kazete, nimalo ne razume u tematiku datog joj zadatka? Kako ona moze da bude poslanik za Kosovo?
Kazes "Tu su je bacili."
Izvini, molim te, ali meni je ovo totalno nebulozno!
Da nije zalosno bilo bi smesno!

Sneza - 5-11-2008 u 16:43

Moram ponovo, jer ziva nisam dok ne kazem!
Zbog ovakvih stvari drzava nam propada!
Bravari mogu biti piloti, mehanicari postaju pravnici i advokati, moleri mogu biti lekari, hemicar se moze baciti u telekomunikaciju... i sve to zbog dobrobita i humanosti prema svojim gradjanima.
Ooooo, nemam reci!

libi - 5-11-2008 u 17:04

Samo ti reci...ako neko uopste danas hoce da cuje "vox populi"...http://forum.bgdcafe.com/style_emoticons/default/sm011.gif

Cek bre Snezo, da ga nisi malo preterala sa gore napisanom kritikom...rece li ti piloti, lekari, advokati...Ne ide to jos uvek bas lako u ovoj zemlji...
Za tako nesto postoji procedura koja traje nekoliko godina...http://forum.bgdcafe.com/style_emoticons/default/sm001.gif

cokan - 5-11-2008 u 17:05

Nemam ni ja reči.Ali, da se ne ponašamo kao naivna deca. Čanak kine i već je deset oko njega da vide šta mu je, jer pada vlada ako on odluči da ne glasa.Nije on jedini. Nažalost, tako funkcionišemo(slučaj žirafa).

Što se tiče tvog prvog komentara Snežo, da pokušam da pojasnim. Elem, svaka stranka ima pravo da daje svoje predstavnike u skupštinske odbore, pa tako i DS. Među tim odborima je i odbor za Kosovo. Pošto u svakoj stranci postoje privilegovani(dokaz je da naš grad ima poslanika posle dugo vremena), oni biraju u koje će odbore. Odbor za Kosovo nije interesantan i ostao je nekom ko nije privilegovan. Tako to ide, nažalost, i kod drugih stranaka.Zato nam je ovako

Sneza - 5-11-2008 u 17:13

Eh ta politika, nikada mi nece biti jasna!
Zar nije bolje da uopste i nemamo predstavnika, nego da postavljamo nekog na funkciju u koju se uopste ne razume, samo da bi popunio rupu?

Sneza - 5-11-2008 u 17:17

Volela bih da preterujem, ali, vidis Libi, kod nas jos malo, pa ce i to biti moguce.

radep001 - 5-11-2008 u 20:57

Coki,
Mani da zmajavaš i zbunuješ forumaše.
Pravdaš Karavidićikino ne zalaganje za rešavanje problema nerazvijenosti Majdanpeka.
Zanimljivo je na koji način.Kao,sprečava je članstvo u udboru za Kosovo i Metohiju.
Smešno!!!!!!!!!
Žalosno!!!!!!!!!!!!!!!!
Prema onome kako se zalaže za status Opštine Majdanpek,mogu misliti, šta mogu očekivati ovi jadnici sa Kosova!!!!!!
Zuto je žuto.ali Majdanpek je Majdanpek,Kosovo je Kosovo, a, Karavodićka je narodni poslanik i to jedini iz Majdanpeka,i znam šta treba da bude njen posao u Skupštini Srbije.
A ti, znaš li?

cokan - 6-11-2008 u 00:04

Naravno da znam, ali tamo ima još 249 ljudi koji imaju svoje komšije na vratu. I naravno da je najviše poslanika iz Beograda, i naravno da ih je više iz beograda nego iz cele Srbije(jug, istok i zapad delimično). Mene brinu ovi naši fćevnti u lokalnoj skupštini i opštini. A ja bih bio zadovoljan da Branka "izboksuje" da u narednom mandatu bude recimo dva poslanika iz Majdanpeka.
Boljitak opštini mogu doneti predsednik i gradski menadžer. Njihov posao je da ako treba mole investitore da dođu i ulože svoj novac u izgradnju NOVIH fabrika i zaposle ljude.........

Nažalost, mi koji imamo kakav-takav posao plaćamo i izdržavamo skupštinu koja je samo pijaca i glasačka mašina

radep001 - 6-11-2008 u 16:08

Opet vrdaš.
Kaži lepo, svima nama, šta bi Karavidićka trebala kao poslanik da radi.
Nemoj da je zaklanjaš sa SO Majdnpek.Pre ovoga Kosovo.Šta je sledeće?
Kakvo boksovanje? Neka ona čini ono što treba dok je tamo.
Evo primera.Treba li da glasa za predlog zakona koji predviđa relokaciju suda iz Majdanpeka?
Nije sada tema Skupština Majdanpeka,Nju ćemo postaviti vrlo brzo.

Bodin - 6-11-2008 u 17:22

radep001
aj ti meni kazi sta bi Karavidicka trebala da radi? Posto znas
I usput mi reci sta bi ti radio.
i mislim da uopste nisi razumeo cokanov komentar, vec samo napadas "narodnu poslanicu"
@ sneza
nije bolje da nemamo predstavnika, objasnicu cim zavrsim razmenu misljenja sa radetom.
Mislim objasnicu zasto ja mislim to a ne da bih tebe ubedio da li je to dobro ili ne.

radep001 - 6-11-2008 u 17:52

Bodin,
Znači li to, da i ti ne znaš?

Sneza - 6-11-2008 u 18:03

Bodin, ajde objasni mi.
U mom mozgu je konfuzija i stvarno su mi neke stvari nejasne i nebulozne.
Ne zafrkavam se, zaista bih htela da mi se prostim nasim srpskim jezikom, bez politikovanja, nego sasvim prosto, narodski objasni, jer ja sam ocigledno, u ovoj oblasti ogranicena i maloumna:
Pre svega, ne razumem da neko moze da prihvati da radi posao u koji se apsolutno nista ne razume.
Kako ce ta osoba, ako je prihvatila odgovornost i sve svoje intelektualne moci usmerila na Kosovo, doprineti razvoju i poboljsanju situacije u nasoj opstini?
Kakve veze ima Majdanpek sa Kosovom?
Imam jos milion pitanja, ali za sada toliko.

Bodin - 6-11-2008 u 22:55

rade, nisi mi odgovorio ni na jedno od postavljenih pitanja. Pitam se ...

Snezana, ja cu dati svoje misljenje. Ne mroa da znaci da sam u pravu. Ali samo da zavrsim razmenu misljenjea sa radetom. Jer ce ta razmena uticati i na moje misljenje, ako ima dovoljno argumenata za to sto prica, mislim ako uspe da me ubedi da ja pogresno mislim. Ali, kao sto vidis, Rade odbija odgovor na pitanja i nepotrebno produzava ovu temu.
Ali, mislim da je to pljujmo po svemu sto je uspelo da uradi nesto, sram bilo branku sto je otisla tamo.

cokan - 6-11-2008 u 23:48

Ne treba da glasa i verovatno neće. Ti imaš problem što ona nije član stranke koju ti podržavaš. Ja nisam član nitiDS-a, niti bilo koje druge,da ne bude zabune.Ona je član skupštinskog odbora za Kosovo i nema uticaja na rad nekog drugog odbora u skupštini,a pogotovu ne na ministarstvo za lokalnu samoupravu i ministarstvo pravde.
Elem, ja nemamproblema sa zakonom i ne dotiče me da li ću morati u Bor ili Negotin da se sa nekim sudim, ko ne izlazi iz suda treba da brine(AKO JE TA INFORMACIJA O ZATVARANJU TAČNA) A Branka nije ni Rambo ni Brus Li, ni Roki da može sama. Treba joj podrška svih građana bez obzira na stranačku pripadnost.

cokan - 6-11-2008 u 23:49

Dugo sam na forumu Rade i pratim tvoje diskusije. Ja više neću raspravljati, meni bi ovo bilo dovoljno.

sailor - 7-11-2008 u 00:09

Po onome sto se da procitati u novinama, ali i po onome sto se da videti u TV prenosima, rekao bih da se mnogo vise moze uciniti po skupstinskim kuloarima nego za skupstinskom govornicom. Buduci da poznajem Branku, verujem da ona i pokusava da ucini sto moze (mada je pitanje koliko moze)... Ako nesto uspe - svaka cast. Ako ne uspe - nije uspela... Ocenu ce verovatno dobiti na sledecim izborima...
Hocu samo da kazem da sve to sa skupstinom nije tek tako crno-belo, i ne radi se tu samo o skupstinskoj govornici... (Ne znam da li je do sada uopste i bilo tacaka dnevnog reda u kojima bi se moglo progovoriti o ovdasnjim problemima?)
E, da, i nemojte sad da prisijete politicki prizvuk ovome sto sam rekao, jer ja sasvim lepo misljenje imam i o npr. Milovanu Segrtu koji predvodi sasvim suprotnu politicku opciju u opstini. I u jednom i u drugom slucaju mislim na njih kao ljude, ne kao pripadnike politickih partija. Jer, ako cemo o politickim partijama, ja sam odavno izgubio svaku iluziju da bilo koju od njih i najmanje zanima sta se desava u ovako malim opstinama....

Bodin - 7-11-2008 u 01:23

Sailor to sam hteo da kazem, ali cekao sam radeta da vidim sta ce on reci. Sad nece reci ono sto je mislio da kaze.
Borba se Snezana ne vodi za govornicom, nego po kuloarima, Cokane ne slazem se sa tobom da ona ne moze uticati na ministarstvo pravde. Moze da utice, da proba da utice. I to je prednost sto je ona tamo. Neko moze da zastupa nase interese.

Njoj je zapao odbor za Kosovo i pitala si da li treba time da se bavi Niko se ucen nije rodio. Naucice, ali ako je to pocetna tacka...to mu je sto mu je... fudbaleri ne udju odma u prvi tim, nego prodju razne selekcije, pa im je i klupa ogromno dostignuce. tako je i u skupstini, ne mozes odma dobiti ono sto te zanima, ali vazno je da dobijes nesto, mnogo je veci njen uticaj kao poslanika i clana odbora, nego samo kao poslanika.
Samo je pitanje kako ce ona to iskoristiti, a ja mislim da ce Majdanpek najzad imati korist od svog predstavnika u Skupstini.

cokan - 7-11-2008 u 09:59

Ja se nadam da će uspeti da uradi nešto ali teško ako je a priori kritikujemo. Mislim da bi bilo dobro da jednom mesečno ona prima građane, da razgovara sa njima, da čuje šta ih muči, ali je činjenica da zbog stranačke pripadnosti neki neće otići na takav razgovor.
I, na kraju, MAJDANPEK JE SUVIŠE MALI DA BI SE DELILI U OVAKVIM SITUACIJAMA.

keva - 7-11-2008 u 11:01

Najlakše je kritikovati - raspitajte se prvo šta je gospodja Karavidić do sada uradila, nije merilo ono ''iskakanje'' za govornicom pa makar se i neimalo ništa pametno reći.

Bodin - 7-11-2008 u 16:40

Ja sam do raspada radikala bio simpatizer radikala. Sad vise nisam simpatizer ni jedne politicke partije, niti clan neke.

Da neko ne kaze da sam zut (kao sto radikali u Majdanpeku imaju obicaj to da rade, pa se kapric i drugi koji su tada pored mene slatko nasmeju).

Borba se radp, ne vodi za govornicom. Borba se vodi na stranackim kolegijumima. Ako Branka donese 50 miliona evra u grad, bez prilaska govornici onda cete vi reci "da je prisla, donela bi 100 miliona". A mozda bi bas zbog toga donela 0 dolara.

Mozda ce Branka izaci za govornicom kad Majdanpek bas bude imao ogroman problem.
Nemojmo pljuvati samo po nasima zato sto su uspeli nesto.
A rade, ako si ocekivao da cemo svi izaci i pljuvati po branci i ako si mislio da ce se samo tvoji istomisljenici oglasavati...zeznuo si se.
Da Bog da Branka i sledeci put bila tamo, pod uslovom da sada dobro radi za grad.

libi - 8-11-2008 u 13:33

Mislim da ce Branka u Narodnoj skupstini ( ili za skupstinskom govornicom, sve jedno) uciniti za grad...opstinu...bas onoliko koliko je ucinila dok je bila ovde...
E sad ja ne vidim koliko je to...Vidim samo gde smo...odnosno gde nismo...
A cak i za skupstinske kuloare, treba biti sposoban...jer
ne govorimo ovde o dobroti i karakteru ljudi, bilo da se radi o Branki, narodnom poslaniku, ili o Milovanu, sa druge strane...govorimo o volji, jacini i sposobnosti da se nesto uradi za grad koji umire...
Ili neka svako hvata svoj pojas za spasavanje...http://forum.bgdcafe.com/style_emoticons/default/sm010.gif

sailor - 8-11-2008 u 17:48

Za to gde smo (odnosno gde nismo) ne verujem da odgovornost lezi u izlasku ili neizlasku za govornicu. O karakteru je poceo da govori onaj koji je i pokrenuo temu, ja sam samo rekao sta mislim o tome. I to je to sto se mene tice.

radep001 - 8-11-2008 u 18:36

Citat:
Originalno postavio/la Bodin
Ja sam do raspada radikala bio simpatizer radikala. Sad vise nisam simpatizer ni jedne politicke partije, niti clan neke.

Da neko ne kaze da sam zut (kao sto radikali u Majdanpeku imaju obicaj to da rade, pa se kapric i drugi koji su tada pored mene slatko nasmeju).

Borba se radp, ne vodi za govornicom.Borba se vodi na
stranackim kolegijumima. Ako Branka donese 50 miliona evra u grad, bez prilaska govornici onda cete vi reci "da je prisla, donela bi 100 miliona". A mozda bi bas zbog toga donela 0 dolara.

Mozda ce Branka izaci za govornicom kad Majdanpek bas bude imao ogroman problem.
Nemojmo pljuvati samo po nasima zato sto su uspeli nesto.
A rade, ako si ocekivao da cemo svi izaci i pljuvati po branci i ako si mislio da ce se samo tvoji istomisljenici oglasavati...zeznuo si se.
Da Bog da Branka i sledeci put bila tamo, pod uslovom da sada dobro radi za grad.

Imam čast da polemišem sa mudrim i obrezovamom ljudima.
Suze mi potekoše od ove tugovanke za Rdikalima.Ta,mante se.

Bože,bože,šta su neki kaprici u satnju da učine.Kaprici,verujte čoveku nije više simpatizer Radikala.Nemijte nevin da strada.Apelujem!
Što se tiče žute boje,verujem 100% da nisi šlan ni jedne stranke.Mislim,i da nisi rekao, to bih ladno zaključio.Veruj!
Ej,ljudi nemojte čoveku da se smejate. nije fer.

Citat:

Borba se radp, ne vodi za govornicom.

Ovo,priznajem da ne mogu da dešifrujem,ali je mudro napisano,šta god to značilo.
Ova njena borba na "partijskim kolegijumuma"mi nije jasno kako se to radi.objasni mi to,molim te.
Nemam ja šta da kažem,već reci ti ako znaš,jeli donela neku paru za Majdanpek,i koliko?Ja ništa ne lažem u vezi toga,jer mi nije poznato,a,živo me zanima.

Baš si preterao ovde.Nemoj me plašiš.Koji to sad veliki problem u Madanpeku.Zar je ovaj sada i do sada mali?Nije valjda.
Pa što bre tako?Kakvo pljuvanje?kad i gde sam poljuvao uvaženu poslanicu.Smatrao sam,a i dalje je smatram, našim predstavnikom u skupštini Srbije.
Očekivao sam, i dalje očekujem,da kao naš predstavnik,artikuliše naše potrebe.
To se dečko radi za govornocom,da je mi vidimo i uverimo u njeno zalaganje.A,ne da nagađamo šta ona radi po kuloarima.Uostalom,to me apsoluitno ne zanima.To je njena privatna stvar.Da pljujem po "branci",ali ni po Branki.
Nikad!

Citat:

ako si mislio da ce se samo tvoji istomisljenici oglasavati...zeznuo si se.

Ovo je za mene premudro.opet ne razumem!E.baš ne razumem.
Nikako!

libi - 8-11-2008 u 19:21

Citat:
Originalno postavio/la sailor
Za to gde smo (odnosno gde nismo) ne verujem da odgovornost lezi u izlasku ili neizlasku za govornicu. O karakteru je poceo da govori onaj koji je i pokrenuo temu, ja sam samo rekao sta mislim o tome. I to je to sto se mene tice.

Nisam pomenula bilo ciju odgovornost...a jos manje sam je povezivala sa izlazenjem za skupstinsku govornicu...
Pomenula sam lose stanje u opstini jer mi se cini da je izmedju ostalog i to tema...(neko je postavio kartu Srbije)
Nije vazno ko je pomenuo karaktere. Rekla sam bez uvijanja u rolne da su i Branka i Milovan dobri ljudi...
Ali sam isto tako rekla da su nesposobni politicari...u smislu boljitka u opstini...
To je to i sto se mene tice...

Bodin - 8-11-2008 u 21:46

Citat:
Originalno postavio/la radep001

Imam čast da polemišem sa mudrim i obrezovamom ljudima.
Suze mi potekoše od ove tugovanke za Rdikalima.Ta,mante se.

Bože,bože,šta su neki kaprici u satnju da učine.Kaprici,verujte čoveku nije više simpatizer Radikala.Nemijte nevin da strada.Apelujem!
Što se tiče žute boje,verujem 100% da nisi šlan ni jedne stranke.Mislim,i da nisi rekao, to bih ladno zaključio.Veruj!
Ej,ljudi nemojte čoveku da se smejate. nije fer.

Ovo,priznajem da ne mogu da dešifrujem,ali je mudro napisano,šta god to značilo.
Ova njena borba na "partijskim kolegijumuma"mi nije jasno kako se to radi.objasni mi to,molim te.
Nemam ja šta da kažem,već reci ti ako znaš,jeli donela neku paru za Majdanpek,i koliko?Ja ništa ne lažem u vezi toga,jer mi nije poznato,a,živo me zanima.

Baš si preterao ovde.Nemoj me plašiš.Koji to sad veliki problem u Madanpeku.Zar je ovaj sada i do sada mali?Nije valjda.
Pa što bre tako?Kakvo pljuvanje?kad i gde sam poljuvao uvaženu poslanicu.Smatrao sam,a i dalje je smatram, našim predstavnikom u skupštini Srbije.
Očekivao sam, i dalje očekujem,da kao naš predstavnik,artikuliše naše potrebe.
To se dečko radi za govornocom,da je mi vidimo i uverimo u njeno zalaganje.A,ne da nagađamo šta ona radi po kuloarima.Uostalom,to me apsoluitno ne zanima.To je njena privatna stvar.Da pljujem po "branci",ali ni po Branki.
Nikad!

Ovo je za mene premudro.opet ne razumem!E.baš ne razumem.
Nikako!

Stalo mi je do radikala, ali ne znam sta su rdikali. Moraces da mi objasnis sta su "obrezovamom ljudima", ja sebe smatram obrazovanim, ali voleo bih da znam kakvi su ti drugi ljudi. Nemijte je vrlo lepa rec srpskog jezika, ali je ni u vujakliji nema. Moras da napises novu. Niko nece da ti se smaje a ni da ti se smeje. Ipak to je pravopis, gramtika i obrazovanje. Nece ti se ljudi smejati zbog tvog nepoznavanja srpskog jezika i gramatike. Ne brini se. Nisi morao da ih molis.
Izgleda da nisi cuo za partijske kolegijume pa pominjes neke kolegijumume (izvinjavam se ako sam pogresno napisao ipak je ovo nova rec za mene, moram da priznam da je nisam trazio ni u vujakliji). Inace ne znam da li jede ali sigurno da se hrani, moram da priznam da to jelo "donela" jos nisam probao. Bio bih ti zahvalan da okacis recept.
Dalje nisam mogao da citam tvoj totalno nepismen post.
Drugi put ga bar procitaj pa pitaj sta zelis da kazes, pomoci cu ti u odabiru pravih reci, pravog padeza...
A to sto nista ne razumes, govori o tebi.

Ali bravo uspeo si da nadjes jednu moju gresku, i nemam pojma na sta sam mislio dok sam pisao, ali to nije opravdanje.

Zanimljivo je da nisi odgovorio ni na jedno pitanje koje sam ti postavio. Slazem se da ti nista nije jasno. Vrati se u osnovnu skolu, nije lepo sto si bezao sa casova srpskog jezika. Idi sad kod Slavise da te prime na dopunsku nastavu. Mislim da su ukinuli vecernje skole, ali mozes u dogovoru sa Ministarstvom Prosvete organizovati dopunsku nastavu za tebe zbog bezanja sa casova srpskoga jezika i kulture.
A lepo su ti pricali "Rade nemoj bezati sa casova jel ce srpski jezik da ti treba u zivotu". Naravno, nisi slusao kao mali, pravio si se i tada pametan a i sada se trudis. Vidis dokle te je dovelo to sto si propustio sa 12,13 godina zivota.

Zasto si uopste otvorio temu u koju se ne razumes? Bar pitaj ono sto ne znas.

Mozemo i preko neta da otvorimo dopunsku skolu. Prvi cas ce biti sibilarizacija (moja greska Branka->Branki a ne Branci, ima jos izuzetaka Boka kotorska, Srbijanka, Crnogorka, Dubravka, Jasminka...).

radep001 - 9-11-2008 u 00:39

Tvoje je pravo na ljutnju,ali ne vidim razlog.
Zavidim ti na znanju.
Slovne greške nisu znak ne znanja,već su greške u kucanju,to ti ne zameram,pa ni pravopisne,ali ovo kako ti pišeš,ja uz svo uvažavanje ne razumem.
Verovatno je to zbog mog skromnog znanja.
Zato,nestrpljivo očekujem tvoju sledeću poruku,ne bi li nešto naučio.
Čovek se uči dok je živ.
Ko je pljuvao,zaboravio si to da navedeš i objasniš.Gde si to video pljuvačku?
Ali, Branka, koju ti ovako strasno braniš od mene, ma da za to nema potrebe, predstavlja li ona sve građane Opštine Majdanpek,ili ne,sama bi trebala da nađe način za komunikaciju sa nama koje predstavlja,kako bi mi znali,predstavlja li ona sebe,neku užu grupu ili građane.To je njena poslanička dužnost i obaveza.Njema delatnost mora biti javna i svima poznata.

Mama_tvoja - 9-11-2008 u 01:28

Pre nego što se zapitamo šta je Branka Karavidić učinila ili šta može da učini u toj masi narodnih poslanika, možda bi trebalo da se zapitamo šta su učinili za ovaj grad oni koji sede u gradskoj skupštini...jer im je narod ukazao poverenje.

Bodin - 9-11-2008 u 01:46

niko se ovde ne ljuti rade.
POstavio si temu, dobio od mene pitanje, na to si mi odgovorio pitanjem. Pre toga si sa cokanom imao dijalog kao da ti sve znas a nas treba da bude sramota sto nista ne znamo.
ponavljao sam pitanja, a ti si se uhvatio za Branki, Branci. Poceo da se snishodljivo obracas, da omalovazavas, vredjas i sad kao ti si nevinasce, a ja sam zli vuk.

Ti uporno insistiras da branka treba da izadje za govornicu da bi tebi dokazala da ona tamo predstavlja Majdanpek. Da se sailor nije umesao, mislim da bi rekao kako bi ti to bolje radio.

a sad da se vratimo na slovne greske:
rdikali - jesu slovna greska
obrezovamom - ne moze da bude slovna greska (obrazovanim)
nemijte - jeste stamparska
smajete - nije stamparska (smejati, smejete)
kolegijumuma - moze biti stamparska, mozda si stvarno mislio da je kolegijumum mnozina od kolegijuma
jeli - umesto je li, nije stamparska greska
nemoj me plasis - nemoj DA me plasis - nije stamparska, ali moze da se uzme kao pokusaj da ispadnes duhovit, ali na onaj klinacki nacin...znas kad se pkupi drustvo i sad ti pred "curama", dok neko drugi nesto prica kazes, sa cigarom u ustima, pogledom u neku od njih, i to "onim" pogledom kazes u sred njegove recenice "nemoj me plasis" i one treba da pocnu da se smeju, ti da ispadnes "frajer", a onaj koji je do tada pricao da ispadne nezanimljiv. Ipak smo ovde svi odrasli i te forice iz 8 tj. prvog srednje skole ne prolaze. Odrasti covece.

Druge greske ne mogu da vadim...
Ipak je sve to premudro za tebe...

Ovim postom mozda ispadnem netaktican, mozda ti dajem i mogucnost da me tuzis za diskriminaciju, ali...

Hteo si da ispadnes duhovit i pametan na, naizgled, pristojan nacin si probao da me omalovazavas i vredjas, da izvrces moje reci. Pri tome mi nigde nisi odgovorio ni na jedno postavljeno pitanje, cak si i potvrdio da je tebi vazno da nju vidis za govornicom, jer ako nije za govornicom onda ne prica o majdanpeku.
Mozda si u pravu sto nemas poverenja u Branku, ali nacin na koji sve to radis je vrlo pogresan.
Kazes da ti nisi otvorio ovu temu da bi pljuvao Branku, slazem se da je nisi nigde pljuvao, ali zato sto su se pojavili tvoji neistomisljenici. Ocekivao si da drugi prvi pocnu da je pljuju sto pokazujes onom "e, pa, izvolte".

Prvo si cokana napao "zbunjujes forumase, zamajavas..." pa mene "Bodin, znaci li to da i ti ne znas", samo ti je smesak falio, a kladim se da si se u kuci dok si kucao te, misaono teske reci, blago osmehivao.
Na osnovu svega navedenog, zakljucuje se da si ovo smislio za pljuvanje, da nemas pojma o cemu pricas (sto si i sam rekao) i da ti je glavni cilj vredjanje.
Niko ovde nikog ne zamajava, ne zbunjuje...
Sem tebe...

libi - 9-11-2008 u 10:08

Citat:
Originalno postavio/la Mama_tvoja
Pre nego što se zapitamo šta je Branka Karavidić učinila ili šta može da učini u toj masi narodnih poslanika, možda bi trebalo da se zapitamo šta su učinili za ovaj grad oni koji sede u gradskoj skupštini...jer im je narod ukazao poverenje.

izvoli mama, pucaj... http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020309.gif

Mama_tvoja - 9-11-2008 u 12:58

Izvini Libi, kriva sam http://i457.photobucket.com/albums/qq298/bakuta/th00020196.gif

U stvari, htela sam da pitam zašto je sad Branka Karavidić (uzgred, uopšte je ne poznajem) kriva što je Majdanpek rangiran kao prvi na listi nerazvijenih opština. Nerealno je očekivati da Narodni poslanik čim uđe u Skupštinu reši probleme naše opštine, koji se gomilaju odavno.

radep001 - 9-11-2008 u 16:58

Gospođe i Gospodo,

Niko,pa ni ja,nisam rekao, da Od Branke očekujem da reši probleme naše opštine.
Očekujem da to pokuša, i smatram da je to očekivanje realno,i da na njega imam pravo.To do sada nisam primetio da se desilo.Nemojte misliti da sam zlonameran,ako se to ipak desilo,javite mi.Sve ovo što ovde radim, je pokušaj da nekako zajedno pomognemo Majdanpeku.

radep001 - 22-11-2008 u 20:11

Jesam li dobro obavešten?

Rekoše mi da ne treba da budemo zabrinuti,obzirom da je majdanpečka skupštinska većina skoro indentična repibličkoj. Politički je kompatibilna bez obzira na male razlike.

To znači da Karavidićki meće biti teško da obezbedi finansijsku podršku Majdanpeku.:shocked2:

Pinhead - 23-11-2008 u 08:55

Gospodja Branka ce sigurno imati prilike da govori i probati da resi neki od problema Opstine Majdanpek, samo tu priliku ne bi trebalo da propusti.
A sto se tice broja pre imena Majdanpek na listi nerazvijenih opstina ja bih voleo da se taj broj ne promeni u 37 kada bude ustanovljeno kojim redosledom ce se ulagati sredstva za razvoj vec da to ostane broj 1.
http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/mapa_x-1.jpg

radep001 - 23-11-2008 u 09:30

Pinhead,

Mislimo slično.
Gospođa Karavidić, treba da požuri,jer se nikad nezna dokle mogu trajati poslanički mandati.
I neki predhodni poslanici su čekali da dođu na red da progovore,ali im je u međuvremenu istekao mandat,a Opština Majdanpek, je nastavila da napreduje u nerazvijenosti do prvog mesta u nerazvujenosti.
Ohrabrimo gospođu Karavidić,da pokuša preduzeti ono što može,a da nas o tome obavesti,ako ne može na drugi način,onda makar na ovom mestu.

radep001 - 15-12-2008 u 16:19

Ima li koga da ima kakvu vest,novost,ili bili šta drugo.a u vezi promene statusa Opštime Majdanpek, na listi naj siromašnih?

radep001 - 29-1-2009 u 21:14

Koji je razlog obilaženja ove teme?
Kao da se neko stidi da nešto kaže o radu narodnog poslanika iz Madanpeka.
Ako se ovi stide,što se ona ne javi,kako bi ih spasla žu-crvenila.

DANICA - 29-1-2009 u 21:20

Rade nema šta da se kaže žena je loš poslanik nema pojma ne radi ništa šta da se kaže? ja poznajem ženu od malena i od kada je poslanik ne zna više ni dobar dan na ulici da kaže a kamoli nešto više! Ne kaže se džabe DAJ ČOVEKU VLAST U RUKE PA DA VIDIŠ KAKAV JE!

radep001 - 29-1-2009 u 21:48

Citat:
Originalno postavio/la DANICA
Rade nema šta da se kaže žena je loš poslanik nema pojma ne radi ništa šta da se kaže? ja poznajem ženu od malena i od kada je poslanik ne zna više ni dobar dan na ulici da kaže a kamoli nešto više! Ne kaže se džabe DAJ ČOVEKU VLAST U RUKE PA DA VIDIŠ KAKAV JE!

Mislim kao ti. Misle li oni koji su joj mandat dali da je podsete na obaveze koje je preuzela od građana Majdanpeka.

Sneza - 30-1-2009 u 00:05

Rade, sta bi Vi konkretno preduzeli, da ste na Brankinom mestu?

sailor - 30-1-2009 u 01:27

Ma, on bi verovatno odmah izasao za govornicu... :anim-jjd:

Elem, ima jedna ''sitnica'' za koju sam iz prve ruke cuo da je posledica toga sto imamo narodnog poslanika u skupstini... Grejanje... Informacija koju ja vec neko vreme znam kaze da je nabavka mazuta dogovorena do kraja sezone. Za sada, ruku na srce, grejanja ima... Videcemo do kraja sezone koliko je moja informacija tacna, ali ako jeste, onda mozemo zakljuciti da mazut nije obezbedjen za govornicom nego onako kako Bodin kaze...

Strigor - 30-1-2009 u 09:01

Nadamo se da ti je informacija tacna... Tj vi se nadajte a ja cu da vam drzim fige...
I kako se stvari inace i obezbedjuju.
Ovi za govornicom su tu da sakupe koju saku potencijalnih glasaca:whistle:

radep001 - 2-2-2009 u 20:57

Citat:
Originalno postavio/la sailor
Ma, on bi verovatno odmah izasao za govornicu... :anim-jjd:

Elem, ima jedna ''sitnica'' za koju sam iz prve ruke cuo da je posledica toga sto imamo narodnog poslanika u skupstini... Grejanje... Informacija koju ja vec neko vreme znam kaze da je nabavka mazuta dogovorena do kraja sezone. Za sada, ruku na srce, grejanja ima... Videcemo do kraja sezone koliko je moja informacija tacna, ali ako jeste, onda mozemo zakljuciti da mazut nije obezbedjen za govornicom nego onako kako Bodin kaze...

Pustite je da o svom radu sma kaže nešto na RTM-u,ili ovde nešto o tome napiše.
Da mi ne nagađamo.

Strigor - 3-2-2009 u 09:32

Pa ne znam da li joj neko brani?

radep001 - 4-2-2009 u 20:54

Gde su nadležni iz RM-a,da objasne razloge za ne pojavljivanje poslanika u nekoj od emisija,obzirom da za to postoji intresovanje.

radep001 - 4-2-2009 u 22:13

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
Rade, sta bi Vi konkretno preduzeli, da ste na Brankinom mestu?

Da sam na njenom mestu,prvo bih se pobrinuo da obavestim sugrađane o aktivnostima u vladi, odborima, Skupštini Srbije....... o eventualnim mogućnostima da se sa nekim zainteresovanim pokrene neki projekat za pokretanje proizvodnje u nekom malom ili srednjem preduzeću,koje bi moglo da zaposli što više nezaposlenih.Zatim,pozvao bih javno na razgovor sve one koji imaju neku ideju za pokretanje tako nečeg.Ako bi bilo takvih inicijativa,pomogao bi da se povežu sa odgovaralućim institucijama kako bi dašlo do realizacije.
Naravno, ne mislim da bi to odmah uspelo,ali bi to ponovio više puta,pa ako se niko je javi, idem na ulicu ili bilo gde drugde, raspitivao bi se ima li takvih.Smatram da to tako treba uraditi,jer se mnogi ustručavaju i ne veruju u bilo čiju pomoć.Treba ih ohrabriti u tome.Svaki početak traži podršku i poverenje.To biih za početak uradio.

cokan - 4-2-2009 u 23:09

Pa, pošto si patriota, to možeš i bez poslaničke kartice da uradiš,da odeš u Beograd i sve ono što si napisao da uradiš.Ja ću da te podržim i predložim za septembarsku nagradu. Naravno, ti si patriota i daćeš onu siću od gotovine koja je predviđena za nagradu za recimo Narodnu kuhinju...

DANICA - 5-2-2009 u 22:01

Žena prima poslaničku platu, dnevnice i boli je uvo za Majdanpek i građane, očigledno je suviše digla nos da bi svratila ne samo ovde na forum nego i u neku emisiju na radio majdanpeku da bi se obratila građanima zbog kojih je valjda otišla u skupštinu. Ili nije?

Korleone - 25-2-2009 u 10:07

Ih da nam je poslanik kao Nenad Canak...

radep001 - 11-4-2009 u 21:07

Dobili bi vlašku republiku.Malo li bi bilo.

Korleone - 12-4-2009 u 18:34

Citat:
Originalno postavio/la radep001
Dobili bi vlašku republiku.Malo li bi bilo.

Ne bih ja isao bas do republike, dovoljno bi bila malo vise para iz drzavne kase za razvoj opstine.

libi - 13-4-2009 u 10:29

Moze...ako nam u medjuvremenu ne uvedu porez na sopstvene gaće, ne bili napunili tu istu kasu...O-o

radep001 - 13-4-2009 u 20:02

Meni se čini da,nažalost,samo politička pretnja ili ucena može dati nekakav rezultat.

radep001 - 15-4-2009 u 17:39

Pitam:

Dali je gospođa Branka Karavidić,od kako je postala narodni poslanik,posetila Majdanpek?
Postoji li neko ko može i treba da ukaže gospođi Karavidić,na obavezu i potrebu javnog obraćanja građanima Majdanpeka?

cokan - 15-4-2009 u 23:07

Slažem se da bi trebalo da se obraća barem jednom mesečno. U nekim opštinama i gradovima poslanici su otvorili posebne kancelarije u kojima građani mogu da daju predloge, sugestije. .....

DANICA - 17-4-2009 u 15:48

Ako je budem srela verujte mi ja cu je podsetiti na to da treba da se obrati građanima mada ne verujem da će imati bilo kakvog efekta na nju.

Cokane u kojim to opštinama su otvorene posebne kancelarije u kojima građani mogu da daju predloge, sugestije. ..... ?

libi - 17-4-2009 u 16:00

I mene zanima koja jos opstinska vlast danas slusa gradjane... i prihvata njihove predloge i sugestije...
kada ne mozes da ih ubedis da rade i ono sto su po zakonu obavezni...:whistle:

cokan - 20-4-2009 u 16:16

Odgovor Danici:

Poslanik Demokratske Stranke iz Šapca DANIJELA LOVRIN ima posebnu kancelariju gde Šapčani dolaze(oni koji žele, jer je i radikal SRBOLJUB ŽIVANOVIĆ iz Šapca) i tu daju sugestije, predloge...... Iznad kancelarije je ogroman natpis koji poziva Šapčane,

Bodin - 28-4-2009 u 16:30

Citat:
Originalno postavio/la cokan
U nekim opštinama i gradovima poslanici su otvorili posebne kancelarije u kojima građani mogu da daju predloge, sugestije. .....

Citat:
Originalno postavio/la cokan
Odgovor Danici:

Poslanik Demokratske Stranke iz Šapca DANIJELA LOVRIN ima posebnu kancelariju gde Šapčani dolaze(oni koji žele, jer je i radikal SRBOLJUB ŽIVANOVIĆ iz Šapca) i tu daju sugestije, predloge...... Iznad kancelarije je ogroman natpis koji poziva Šapčane,

Znaci Sabac predstavlja 2 i vise Opstine na teritoriji Srbije?

radep001 - 28-4-2009 u 20:44

Eto primera da ima poslaničkih kancelarija,pa čak i više od jedne u jednom gradu,a u Majdanpeku,gospođa Karavidić,podlanik DS-a,i pored ovoliko apela,neće da nam se obrati.
Ima li neko odeju kako da je odobrovoljimo na majkar jedan susret?

DANICA - 28-4-2009 u 22:12

Odobrovoljimo? Ja mislim da nju uopštene zanima da se obrati ljudima. Ili ju je strah šta može sve da je snađe ako to bude uradila.

Bodin - 29-4-2009 u 09:32

Mene zanima da li je Majdanpek imao ove godine dobro grejanje ili ne?

DANICA - 29-4-2009 u 10:02

Nisam baš sigurna zašto si postavio ovo pitanje. Pa ću da odgovorim ovako.

U donosu na neke prošle godine, Majdanpek je imao ove godine dobro grejanje. I to je svaka vlast u obavezi da uradi.Ne vidim u tome ništa veliko, Jer je to uobičajena obaveza koja treba da se ispuni. Ali je u obavezi valjda i da se obrati gradjanima.

radep001 - 29-4-2009 u 19:36

Citat:
Originalno postavio/la Bodin
Mene zanima da li je Majdanpek imao ove godine dobro grejanje ili ne?

Nije fer da skrećeš remu.
Ne obezbeđuje Karavidićka,grejanje Majdanpeka,bar ja tako mislim,a i tvrdim.To plaćaju oni koji se greju posredstvom toplane.
Karavidićkina obaveza je da se obrati i po drugim pitanjima.
Naprimer:Šta je učinila na polju pokretanja bar nekog projeketa,kako bi se obezbedilo njegovo finansiranje iz fonda NIP-a i fonda za razvoj.
Da te podsetim samo, da je grejna sezona okončana.

O tome predsednik Opštine Majdanpek Popović, uporno ćuti.

Gde je tu odgovornost i jednog i drugog?

Ima li koga da ih natera na to,mislim da će se naći.

Bodin - 30-4-2009 u 12:08

Citat:
Originalno postavio/la DANICA
U donosu na neke prošle godine, Majdanpek je imao ove godine dobro grejanje.

Ista vlast koja je bila prosle godine i pretprosle je i ove godine, pa je grejanje ove godine bilo DALEKO bolje nego prethodne.
Moje licno misljenje da je to ZASLUGA narodnog poslanika B. Karavidic. Mozda gresim, ali....

Setimo se da su i radikali iz Majdanpeka imali svog predstavnika u parlamentu, pa se nesecam da su se obracali narodu, onima koji su ih poslali tamo. Rade prvo sredi u svom dvoristu pa onda gledaj u tudje. Ne zameraj nekom sto neradi ono sto vi niste radili kada ste imali predstavnika.

Da li je B.K. trebala da se obrati gradjanima ili ne, na njoj je da odluci, da li je mogla da lobira za grad vise ili manje to mi neznamo, mozda je lobirala ali nije dalo rezultata.
UG Eko 030 je napisalo vise predloga projekata i o tome ne prica, 2 su prosla, drugi su odbijeni, neki su uproceduri, ali niko ne moze d akaze da ug EKO 030 nije sem ta dva projekta napisala ni 1 drugi. Isti je primer i ovde. B.K. je svojim lobiranjem, po mom misljenju, obezbedila bolje grejanje opstini Majdanpek. Niko ne moze da kaze da sem toga nije nista drugo pokusala ili uradila.

Slazem se da je mozda trebala da se obrati gradjanima, ali onda bi radep i njemu slicni pricali kako ona radi samo na svojoj promociji.Mozda je mogla i primer iz Sapca sa otvaranjem kancelarije da primeni u Mpeku, ali...."to ona samo sebe promovise, eto opstina mora da zaposli jos nekog da bi Branka imala svoju kancelariju, malo joj je sto sedi tamo u skupstini, pa mora to da nam nabija na nos otvaranjem kancelarije". Uvek ce neko kritikovati ono sto drugi rade i na taj nacin sakriti svoj nerad.

B.K. jednostavno ne prica ni o grejanju ni o necemu drugom. ONA CUTI I RADI. To bih i radetu predlozio. Da vreme koje trosi na forum posveti poboljsanju kvaliteta zivota svih stanovnika opstine Majdanpek, a ne SAMO da kritikuje one koji rade. Dosta nam je kriticara, dajte nam radnike...zato rade

CUTI i RADI!

DANICA - 30-4-2009 u 14:18

Pa dobro, za dosta stvari koje si izneo u postu si u pravu. Kada to tako kažeš to zvuči sasvim ok.
Ali se ne bih složila sa tvojom izjavom da ''ONA CUTI I RADI'' Da ćuti, sigurno da ćuti, ali da li radi u to baš i nisam sigurna.
A zašto je toliko teško majdanpeku obezbediti grejanje meni to uopšte nije jasno? I po drugim gradovima ima dosta gradjana koji ne plaćaju grejanje ali narod ima grejanje! Zar je moguće da je ovako malom gradu teško obezbediti mazut? Šta bi bilo da tražimo nešto veće?

Bodin - 30-4-2009 u 16:26

Skrenucemo sa teme pa ce rade da me upozori da skrecem sa teme, ali...

Majdanpek je po mnogo cemu specifican GRAD (za mene je grad). Nagli skok po broju stanovnika i procvat je doziveo tek razvojem Rudnika. Sve u gradu je rpavljeno za potrebe rudnika, i ceo grad se razvijao za potrebe rudnika. Rudnik je imao pare i mogao je da pokriva sve troskove, gradjani su i tada slabo placali grejanje. Da je sve radjeno neplanski govori i toplana koja se nalazi u donjem delu grada i pumpe moraju da pumpaju vodu u gornji deo (ogromni nepotrebni gubici u iskoriscenju). Nije se obnavljalo, pravljeni su megalomanski projekti (hala, bazen) koji su za mnogo veci broj stanovnika nego sto Majdanpek ima. "Ima se moze se, gradovi loze se"...odjendom rudnik nema, dolaze cuvene `90 i propast juge, sto je uzrokovalo propast drzavnih preduzeca i dovelo do 20 godina ne ulaganja u obnavljanje infrastrukture. Normalno je da svake godine bude sve gore i gore, a ne bolje. Cevi svake godine propadaju i stepen iskoriscenja toplotnog kapaciteta je sve manji i manji...zato je pravo cudo sto je Majdanpek imao ove godine grejanje, a znamo kako gradjani placaju...
Nismo placali lekove toliko kao prosle godine, a ja ne idem onom ako je meni lose treba i drugima da bude lose. Ako je nekom dobro, odlicno. Ja znam da ce svake godine biti sve gore i gore, dok se ne obnovi infrastruktura, dok ne dodje gasovod ili dok se ne izmesti toplana u gornji deo grada i voda sloodnim padom da ide ka donjem delu grada. mada nema potrebe, 1 toplana za gore, 2. za dole...
A sta vece mozemo da trazimo?

Izvini radep, sto moj post nije posvecen brankik ali zbog danice cu uvek zaobici i tebe i tvoje teme.

DANICA - 20-5-2009 u 09:21

:jao: Mi i danas nemamo vodu a Branka ćuti i ''radi''. Bitno da ona ima vodu.
''Zaradila je.''