Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  ..  21
Autor/ka: Naslov: Tomislav Nikolić podneo ostavku na sve funkcije u SRS
zeka
Forum Manijak

Registrovan/a: 14-5-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: out-and-out

ISP: *.internet.krstarica.net

smile.gif napisana 6-9-2008 u 14:48 Citiraj i odgovori
Tomislav Nikolić podneo ostavku na sve funkcije u SRS

Nikolić je jedan od osnivača Narodne radikalne stranke Srbije, koja se februara 1991. godine ujedinila sa Srpskim četničkim pokretom i formirala SRS, na čelu sa Vojislavom Šešeljem. Od 23. februara 2003. godine obavlja funkciju zamenik predsednika SRS i vodi stranku u odsustvu Šešelja, koji se nalazi u pritvorskoj jedinici Haškog tribunala.
Tomislav Nikolić rođen je 15. februara 1952. godine u Kragujevcu, gde je i završio Tehničku školu, građevinski smer, i studirao na Pravnom fakultetu. Studiranje je prekinuo 1971. godine kada je počeo da radi kao šef gradilišta na pruzi Beograd-Bar, a radio je i u Majdanpeku, Beogradu i drugim mestima Srbije.
Šef Odseka za investicije i održavanje Komunalnog preduzeća "22.decembar" u Kragujevcu postao je 1978. godine. Obavljao je i funkciju tehničkog direktora u tom preduzeću.
Za poslanika u Veću građana saveznog parlamenta izabran je 1992. godine. Posle republičkih parlamentarnih izbora, u decembru 1992. godine, postao je šef poslaničke grupe SRS u Skupštini Srbije.
Marta 1998. godine izabran je za potpredsednika Vlade Srbije. Podneo je ostavku 14. juna 1999. godine, ali je tadašnji predsednik Srbije Milan Milutinović doneo uredbu po kojoj svi članovi vlade ostaju na svojim funkcijama, pa je do 14. avgusta 1999. godine bio potpredsednik vlade.
Posle petooktobarskih promena, Nikolić je bio poslanik u svim sazivima republičkog ili parlamenata Jugoslavije i Državne zajednice Srbije i Crne Gore do njenog rasformiranja, maja 2006. godine. Jedini je poslanik koji je učestvovao u svim sazivima Skupštine Srbije od 1992. godine.
Nikolić je kratko bio i predsednik Skupštine Srbije - na tu funkciju izabran je 8. maja prošle godine, a pet dana kasnije podneo je ostavku.
Nikolić se kandidovao za predsednika Srbije 16. novembra 2003. godine, na izborima koji su propali u prvom krugu.
Kandidat je bio i naredne, 2004. godine, kada je za predsednika Republike izabran Boris Tadić, isto kao i ove godine.
Bio je kandidat radikala na izborima za predsednika Savezne Republike Jugoslavije koji su održani 24. septembra 2000. godine kada je osvojio treće mesto.
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
libi
Moderator

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sama sebi trcim u susret rasirenih ruku...

IP: 91.150.119.*

[*] napisana 6-9-2008 u 15:50 Citiraj i odgovori

"Vecernje novosti" 05.09.2008.

Posle iznenađujućeg pristanka radikala da podrže SSP u petak je stiglo iznenađenje - vrh SRS je odlučio da njihovi poslanici ne glasaju za ratifikaciju ugovora sa EU!
Takav preokret, koji su servirali Šešeljevi sledbenici, stvorio je novu papazjaniju na političkoj sceni i najavio nastavak potresa u međustranačkim odnosima i vlasti i opozicije, ali i unutar same SRS.
Raspoloženje srpskih radikala menjalo se tokom dana munjevito, iz sata u sat - pre podne su bili za izglasavanje zakona o ratifikaciji SSP, posle podne protiv, što je ostalo „na snazi“ do daljeg.
Do preokreta je došlo posle pritiska lidera Vojslava Šešelja iz Haga na svoje stranačke saborce, posle čega je, na predsedničkom kolegijumu SRS, prevagu odnela njemu bliska struja.
Stav Tomislava Nikolića nije dobio većinu.

"Vecernje novosti" 06.09.2008.

Bivši zamenik predsednika SRS i šef poslaničke grupe radikala Tomislav Nikolić izjavio je danas agenciji Tanjug da se na ostavku odlučio pošto je u četvrtak uveče "dobio nalog" da radikali ne glasaju za Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju.
"Tačno je da sam podneo ostavku zato što sam se rukovodio principom - jedan je moral, a drugo poštovanje reči", izjavio je Nikolić nacionalnoj agenciji.
On je objasnio da je na stranačkim organima bilo dogovoreno da poslanici SRS glasaju za Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju ukoliko Vlada Srbije usvoji amandman radikala na predlog Zakona o ratifikacij tog sporazuma.
"Taj stav sam neprekidno iznosio za skupštinskom govornicom i uspeo sam da se izborim da Vlada Srbije prihvati amandman SRS podsetio je Nikolić.
Prema njegovim rečima, u četvrtak je, za vreme skupštinskog zasedanja, "dao obećanje da će poslanici SRS glasati za ŠP".
"Uveče sam, međutim, dobio nalog da ne glasaju za taj sporazum, što je bila potpuna promena politike", rekao je Nikolić Tanjugu.
"Dao sam ostavku ukazujući time da ja mogu sve da izdržim, ali ne mogu i ovo", rekao je Nikolić.
On je naveo da će ostati član SRS, "ukoliko stranka ne odluči drugačije".
Na pitanje ko će u budućnosti voditi stranku Nikolić je kratko odgovorio da ne zna.
DANICA
Forum Manijak

Registrovan/a: 27-9-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: lovely

IP: 212.200.192.*

[*] napisana 6-9-2008 u 17:37 Citiraj i odgovori

O-o
'ebote
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-4.sezampro.yu

[*] napisana 6-9-2008 u 22:18 Citiraj i odgovori

Sve mi se cini da je na pomolu raskol u SRS i rascep na dve prvo struje, a posle i partije...

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
Fagot
Forum Manijak

Registrovan/a: 12-5-2008
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Perfektno

IP: 77.46.187.*

[*] napisana 6-9-2008 u 23:17 Citiraj i odgovori

Ako ako,samo neka se razdvajaju i dele.....
Ja nemam nista protiv i da se ugasi partja ne bi mi blo krivo.

NA OVOM SVETU SMO SAMO JEDAN JEDINI PUT
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  2  3  ..  21
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh