RTM Forum - Ko izaziva nemire (original)

Ko izaziva nemire
Sneza - 30-7-2008 u 03:18

Da li su Radikali izazvali nemile dogadjaje u Beogradu prilikom visednevnih demonstracija u znak protesta zbog hapsenja Radovana Karadzica?
Moje misljenje je da ovo nema velike veze sa Karadzicem, vec je narod jedva docekao neki povod, kako bi izrazio svoje negodovanje i nezadovoljstvo prema sadasnjoj (po meni korumpiranoj i evrodupelizackoj) vlasti, koja za sve ovo vreme svoje vladavine nije uspela da ljudima u Srbiji obezbedi ni delic dostojanstvenog i boljeg zivota.

Mama_tvoja - 30-7-2008 u 21:01

Snezo :a040:

Zalosno je sto su na takvim skupovima uvek prisutni neki huligani,koji prave incidente iz samo njima znanih razloga. Da li oni to rade samo iz ciste obesti jer su destruktivno nastrojeni...to verovatno nikada necemo da saznamo. Svakako je evidentno da su huligani ucestvovali i na skupovima koji su srusili prethodni i ustolicili sadasnji rezim...

radep001 - 30-7-2008 u 21:49

Naravno svako nože da prepozna kuhinju iz koje se po poznatim receptima kuvaju ovakve bestijalnisti.
Sve je to iz političkih kuhinia,inače ne bi bilo zlonamernih informacija da se je grupa rušilaca Beograda izdvoila iz dela prisutnih mitingu.Čista laž.Ali kada se to plasira preko držsvne televizije,postaje istina.
Niko ne postavlja pitanje odgovornosti zbog neistinitog obaveštavanja od strane televizije.

c-c-c-c - 31-7-2008 u 00:58

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
...po meni korumpiranoj i evrodupelizackoj...

Nemoj tako da se izrazavas Snezo, mogao bi neko da pomisli da si nekulturna i nevaspitana osoba.
Citat:
Originalno postavio/la radep001
Naravno svako nože da prepozna kuhinju iz koje se po poznatim receptima kuvaju ovakve bestijalnisti.

Naravno da moze Rade. Naravno da su ih izazvali i "skuvali" radikali po sebi svojstvenim i prepoznatljivim receptima. Oni i "njihovi satrapi" (kako radikali to vole da kazu) NS i DSS koji su organizovali "Svesrpski sabor blablabla..." su jedini krivci i jedini odgovorni za sve sto se dogodilo i trebalo bi da snose posledice svojih postupaka.
Svako sa makar pola grama mozga je mogao da pretpostavi da ce doci do onoga sto se i dogodilo, i da je bilo makar malo odgovornosti, dobre namere, savesti, u glavama organizatora skupa, skup ne bi ni bio organizovan. Ionako je bio potpuno besmislen. Radikali se koprcaju poslednjim snagama u pokusaju da se sacuvaju od propadanja jer vide da im se kraj priblizava. DSS i NS su vec skoro stigli do tog kraja. Narod Srbije je dao svoje glasove, a radikali i njihova koalicija su oni koji su ih dobili manje - izgubili su. Ali izgleda da ne mogu da se pomire s tim da su gubitnici i da im je kraj blizu.
U njihovim pricama i delima nema apsolutno nicega osim praznih reci, osim pretnji, uvreda, likovanja nad tudjom nesrecom, podmetanja noge svemu sto moze doprineti boljoj Srbiji. Vreme je da Srbija radikale posalje tamo gde im je mesto - na dno djubrista istorije.
Sada "peru ruke" od nasilnika koji su pravili haos u Beogradu, odricu ih se, Nikolic cak ima hrabrosti da se podsmeva celoj Srbiji i svetu izjavama kako je: "Boris Tadić lično je isprovocirao i organizovao sve što je bilo loše na mitingu. Plan je bio zlikovački. Opominjemo Borisa Tadića da ne vodi Srbiju u rat". Kazu "miting je bio odlicno organizovan". To onda znaci da im je bio cilj da se u Beogradu napravi steta od 3 miliona dinara, i to su stvarno odlicno i uspesno organizovali. Kada su poceli sukobi Nikolic je sa bine porucivao: "...da zamolim nasu decu, nase sinove koji ne ucestvuju na ovom skupu, koji su se izdvojili malo dalje i usli u sukob s policijom...". Dakle sam je rekao "nase sinove... koji su se izdvojili", sto znaci da su pre toga prisustvovali skupu, a nakon svega ih se odrekao i rekao da su to "navijaci", da je to "sukob koji je mesecima pripreman", da SRS nije kriva za nerede!!! Alo bre!!! Pa da li taj Nikolic zaista misli da smo svi mi debili i da nemamo oci, usi, glave, da ne mozemo da vidimo sta je njihov krajnji domet i koji je njihov nivo? Ljudi moji, pa ovo je neverovatno. Neopisiv bezobrazluk, vredjanje inteligencije, vredjanje ljudskog dostojanstva, ponosa, razuma. I umesto da njih bude sramota zbog onoga sto su ucinili, sto cine, sto su rekli, sto govore, sto postoje i bave se politikom, sramota je mene i normalne gradjane ove zemlje, a oni i dalje bez trunke savesti, stida, obraza, kreiraju, kuvaju, sipaju otrovne proizvode svoje kuhinje i dalje time hraneci one ljude koji ih jos uvek prate i veruju njihovim paranojama.
Jos jednom su uspeli, jos jednom su me osramotili pred svetom, jos jednom su ucinili da se osecam postidjenim sto pripadaju mom narodu, sto zive u mojoj zemlji. Nadam se i zelim da im je ovo bio poslednji put. Nadam se da su ljudi Srbije sada definitivno shvatili sta im SRS nudi i koji je njihov krajnji domet. To su haos, bezvlasce, nasilje, strah, teror, motke, plamen, krv.
Nisam clan ni jedne partije, boli me uvo i za SRS i za NS i za SPS i za DSS i za DS i za LDP i za sve ostale. Ja samo hocu bolji zivot za sve nas, hocu da ne znam, niti da me zanima koja je partija na vlasti, ko je predsednik drzave, necu da me niko proziva da moja zemlja krije optuzenike za ratne zlocine, hocu da imam hleb na stolu, decu u kuci, osmeh na licu.
Nadam se da cu to doziveti, muka mi je vec od 20 godina ponizavanja, raznoraznih "pametnih glava" na vlasti, u opoziciji, zatupljivanja. Pustite me da zivim kao covek, a vi odlazite iz mog zivota, neka vam je srecan put...

Fagot - 31-7-2008 u 10:27

ima jedna parola secacu je dok sam ziv,ona potice iz ranijih izbora a glasi.
RADIKALNO BOLJE UZ PUSKE I ZOLJE
Naravno da radikali hoce da prikriju svoju odgovornost(kao i uvek do sada) za nerede u Bg.Nije ni cudo izgubili su sve moguce i nemoguce izbore do sada,neznaju vise kako da se ponasaju oa su pobesneli.Prikrivaju se iza karadzica koj im sluzi kao paravan da unistavaju i lome sve pred sobom.
Ali jos malo,robijace neki radikal i to debelo.

Sneza - 31-7-2008 u 15:24

c-c-c-c:
"Nemoj tako da se izrazavas Snezo, mogao bi neko da pomisli da si nekulturna i nevaspitana osoba."

Dobro, prihvatam kritiku i izvinjavam se za vulgarnost. Rekla sam otvoreno ono sto mislim i u tom momentu su mi te reci pale napamet.
--------------------
Ne mogu se sloziti sa tim da su samo radikali odgovorni za nemire na ulicama Beograda. Jos vise su krivi ljudi na vlasti koji svojim politickim potezima i postupcima iritiraju narod.
Mozda je trebalo umesto demonstracija organizovati neku vrstu ankete i glasanja, da se i narod za nesto pita. Tako bi se videlo da li je vecina za ili protiv izrucenja srpskih optuzenika u Hag, ili im se treba suditi kod kuce.
Ja sam za to da svako odgovara za pocinjene zlocine, ali pred svojim sudom i narodom.
Zar Srbija nema dobre sudije i advokate, pa moraju stranci da nam sude? Mnogi od njih ni ne znaju gde je Srbija niti imaju pravu sliku i realnost o dogadjajima za vreme rata.
Ostajem pri svom stavu da je haski tribunal jedna nevidjena smejurija i cirkus! Sudije cesto postavljaju tako glupa i smesna pitanja, da je to bruka za njihovo (ne)znanje i visoko obrazovanje.

Fagot - 1-8-2008 u 12:37

Radikali su propast u svakom poglede,jednostavno treba ih skloniti ili zabraniti.
Kakva je to politicka partija koja podrzava OBRAZ I NACIONALNI STROJ.Stoje rame uz rame jedni sa drugima.

radep001 - 1-8-2008 u 13:49

Koliko kulture zrači iz ove dvoice,pa to je čudo jedno.
U ovo što vas dvojica pišete,niko osim vas ne veruje.Videćete.
Zamislite šta vi pišete,Toma je izveo decu protiv sebe (da izazovu policiju kako bi rasturili miting).Sačuvaj bože.
Ovo su nebuloze onih koji su zadojeni mržnjom prema političkim neistomišljenicima.
Odlika srpskih "demokrata".

c-c-c-c - 1-8-2008 u 16:56

Rade, da li biste, molim Vas, bili ljubazni da date konkretan primer na osnovu koga dovodite u pitanje moju kulturu? Voleo bih da ukoliko postoje nedostatci i neprimerenosti u mome ponasanju ucinim sve da ih ispravim i podignem nivo svoje kulture. Zato bih Vas zamolio da mi date konkretne primedbe na osnovu kojih ste izvukli zakljucke i stvorili sliku o meni i mojoj kulturi kako bih mogao da delujem na otklanjanju svojih neprimerenosti. Hvala unapred.

Sto se tice drugog dela Vase poruke:
Citat:
Zamislite šta vi pišete,Toma je izveo decu protiv sebe (da izazovu policiju kako bi rasturili miting).Sacuvaj bože.
Ovo su nebuloze onih koji su zadojeni mržnjom prema politickim neistomišljenicima.

Prvo bih Vas zamolio da procitate moju prethodnu poruku, i ako to budete uradili videcete da sam napisao da nisam clan niti jedne politicke partije i da me apsolutno nije briga ni za jednog politicara niti partiju i smatram ih iskljucivo "nuznim zlom". Zato bih Vas zamolio da ne govorite tim tipicno radikalskim recnikom, vec argumentima potkrepite svoju diskusiju ako mozete. I nemojte me molim Vas vredjati i zigosati katalogizovanjem, kategorisanjem, svrstavanjem, u bilo koju politicku opciju, svejedno bila ona Vasa ili Vasih politickih protivnika. Nemojte me vredjati recima da sam zadojen mrznjom, ja nikoga ne mrzim. Mrzi se onaj koga se bojis, ja nemam razloga da se ikoga bojim. Nisam ni "demokrata" ni "radikal" niti zelim da mi se "lepi" bilo koji od sinonima politicke, rasne, verske, niti bilo koje druge pripadnosti. Ja sam covek i smatram se pripadnikom samo ljudske vrste. Nikakve me druge podele niti svrstavanja ne zanimaju. Jedino sto zelim je bolji zivot svih na svetu, a samim tim i u Srbiji, a to znaci bolji zivot svih nas, a samim tim i Vas i mene. Nadam se da zelite bolji zivot? Ja sigurno zelim.
Drugo, ja nisam rekao da je, kao sto Vi kazete: "Toma je izveo decu protiv sebe". Nemojte molim Vas izvrtati moje reci. Ono sto kazem je da su on i ostali organizatori pozvali ljude na skup i samim tim su morali sa zakonske i moralne strane, kao organizatori, da preuzmu odgovornost za svaki eventualni incident koji bi ucesnici skupa mogli da izazovu, a upravo se to i desilo, osim sto su oni resili da ne zele odgovornost, kao sto su radili i puno puta pre ovog i na taj nacin jos jednom dokazali svoju moralnost. Nadam se da ce sudski u skladu sa zakonom, lica odgovorna za organizaciju skupa biti pravicno sankcionisana, kako bi u buduce organizatori skupova bili svesni svoje odgovornosti pred zakonom i time se preventivno delovalo na sprecavanje eventualnih buducih incidenata takve vrste. Ako niste gledali to do sada na TV-u, pogledajte zapis govora Tomislava Nikolica na tom skupu:

Ako zelite da cujete, onda cete shvatiti da je ono sto sam napisao izaslo iz njegovih usta a nije moja "nebuloza".
Da se razumemo, nemam ja nista protiv simpatizera ili clanova bilo koje partije, svako ima pravo na svoje misljenje, diskusiju, odbranu i dokazivanje svog stava, ali iskljucivo verbalno, na civilizovan nacin, bez uvreda, a kamoli delovanja sa fizickim posledicama. Ali govor i delovanje vodja SRS su, po meni, totalno pogresni i ne zelim da svet vidi mene i nasu zemlju kroz sliku njihovih reci i dela. A pogledajte bilo koji od medija u svetu koji su izvestili o tom skupu, da li su pisali da je "skup bio odlicno organizovan" kao sto je Nikolic izjavio, ili su preneli da je na skupu doslo do napada na policiju, demoliranja grada, nereda, itd. Da li je izvestaje propratila slika "velicanstvenog skupa" ili slike baklji, motki, kamenica, pesnica, huliganstva? Da li je to slika u kojoj zelite da Vas ceo svet vidi? Ja ne. I umesto da prihvate odgovornost za svoje greske, oni po ustaljenoj praksi odmah napadaju koristeci se devizom "napad je najbolja odbrana". Nece to trajati u nedogled, ljudi im sve manje veruju, njihove reci su se izlizale, ostaju prazne, vetar ih odnosi jer dobrih dela kojima bi bile podrzane, koja bi im dala smislenost, jednostavno - nema. Jedino sto bilo koji politicar zeli je vlast i ucestvovanje u vlasti jer to povlaci i privilegije i izvesnu licnu satisfakciju u pogledu materijalnog stanja, polozaja u drustvu, mogucnosti uticaja na okruzenje. Svi oni, kao trutovi, zive i uzivaju na grbaci naroda, a ovaj je narod napacen i iscrpljen. Zato se gadim politike i politicara. Razlika medju njima je samo u onome sta cine za drustvo dok imaju dodira sa vlascu. Radikali su se dokazali za vreme vladavine sa SPS-om, svi pamtimo te godine, mislim da nema potrebe da ja ovde podsecam, istorija ih je zabelezila. Samo zelim da se te godine vise nikad nikome ne ponove.

radep001 - 1-8-2008 u 19:30

Vaš navod da niste član ni jedne političke opcije je besmislena odbrana za ono što ovde pišete.Samo kad bi znali koliko mi znači da znam ko je u kojoj partiji.Verujte,baš me briga.
Možda ćete razumeti kakda Van kažem: "Konac delo krasi"
Gde sam ja Vama napisao da ste, ove ili one političke provinijencije,-nigde!
Sami ste se prepoznali.
Toliko ste protivurečni da Va zaista ne razumem.
Samo jedan primer:

"Radikali su se dokazali za vreme vladavine sa SPS-om, svi pamtimo te godine, mislim da nema potrebe da ja ovde podsecam, istorija ih je zabelezila. Samo zelim da se te godine vise nikad nikome ne ponove."

Radikali jesu tada pogrešili.ali.....................
Pitanje je kako treba da se osećate sada,kada su DS zahvaljujući tom istom SPS-u na vlasti.Primećujem da ste veliki optimista.
Vaš trud da mi uterate strah,podmetanjem nekakve mržnje je nepristojan i zlonameran.
Zavist nije Vrlina.
Dobro je počelo!

http://www.youtube.com/watch?v=hD8hhEcFQWM

Koje otkriće?! Radikali organizovali nemire kako bi sebi naudili?!

Ovokva tvrdnja je dokaz da panika izaziva halucinacije.

c-c-c-c - 1-8-2008 u 23:09

Par odgovora na Vase recenice:
- Verujem da Vam nista ne znaci moja tvrdnja da nisam clan niti jedne politicke opcije. Meni je, takodje, apsolutno beznacajno sto ste Vi pripadnik radikalske opcije. To je Vasa stvar sa kojom Vi morate da se nosite, kao sto se ja nosim i ponosim time sto nisam clan niti jedne partije u ovoj zemlji otrovanoj politikom. Svako nosi svoj krst, svoje obelezje. Prihvatam da ne mozete, ili ne zelite, da prihvatite da osoba koja ne pripada partijama razmislja i pise protivno Vasim politickim ubedjenjima. Ja cu ipak i na dalje pisati protiv svake politicke opcije kad ucine stvari koje mi se ne dopadaju. Nemojte misliti da licno imam bilo sta protiv Vas ili Vase politicke opcije i pripadnosti. Ja ne pripadam nikome i iznosicu svoje misljenje kad god budem mislio da treba, protiv svega sto smatram pogresnim i losim u delovanju onih koji vladaju ili se grabe da vladaju nasom domovinom. U ovom slucaju to je pominjani skup i njegovi organizatori.
- "Konac delo krasi" je upravo ono cime se organizatori pominjanog skupa mogu "podiciti", zar ne. Materijalna steta, povredjeni ljudi, sramota koju su svojim delovanjem pred svetom jos jednom naneli ovoj zemlji. Bas razlozi da se ponose svojom "odlicnom organizacijom".
- Gde ste napisali da sam "ove ili one politicke provinijencije"? Nigde, ali ste u komentaru napisali "Odlika srpskih "demokrata"". Kada se u Srbiji kaze "demokrate" zna se na koju se politicku opciju misli, te ste me time svojevoljno (nadam se ne i zlonamerno) bez moje saglasnosti svrstali i pripojili toj opciji. Inace, govor mrznje je, na zalost, svojstven desnicarskim, nacionalistickim organizacijama, a u velikoj meri i srpskim "radikalima", uz veoma "intelektualne" izraze vodja te politicke opcije (nadam se da se necete prepoznati u ovim "radikalima" jer su iskorisceni u istom kontekstu kao i Vase "demokrate" gore)

- Protivurecan nisam, veoma sam dosledan svojim shvatanjima, razmisljanjima, stavovima. To sto Vi mislite da sam protivurecan jer sam pomenuo zajednicku katastrofalnu vladavinu SRS i SPS, a nisam pomenuo kombinaciju DS i SPS - gresite. To nisam pominjao jer je na pocetku teme postavljeno pitanje u vezi skupa koji je 29.07.2008. odrzan u Beogradu, i ja se na tu temu nadovezujem svojim misljenjem. O kombinaciji "DS - SPS - ostali" cu pisati u temi koja je tome namenjena (ako takve na ovom forumu ima), a ovde cu samo reci da se ne slazem niti mogu da se slozim sa time da partija (SPS) u toku cije vladavine je Srbija unazadjena vise nego ikada, ponovo ucestvuje u vlasti, i da je moje misljenje da je takva koalicija potpuno politicki neprirodna. Mada mislim da bi koalicija SRS-DSS-NS-SPS, koju su njihova rukovodstva planirala, bila jos neprirodnija i verovatno apsolutno katastrofalna po Srbiju.
- Drago mi je da prihvatate da je SRS pogresila u proslim vremenima, to je dobar prvi korak ka "popravnom". Treba teziti unapredjenju i ispravljanju napravljenih gresaka. Proci ce jos puno vremena u toku koga ce SRS morati da ucini mnogo dobrih dela za Srbiju i srpski narod da bi narod ponovo poceo da prihvata tu partiju. To sa sadasnjim rukovodstvom koje se ustolicilo nece ici, isuvise su ocrnili svoj obraz pred narodom. Tek kada budu smenjeni partija ce, u zavisnosti od novog rukovodstva, mozda moci ponovo da racuna na podrsku naroda.
- Optimista jesam, uvek sam bio i uvek cu biti. Optimizam, ljubav i nada su ono sto coveka odrzava pri zdravoj pameti. Isto tako sam se i "onih" godina nadao da ce doci bolji dani, i dosli su, nema vise bombardovanja, nema najvece ikada zabelezene inflacije, nema straha od lokalnih sefova partija koji su sebe izjednacavali sa Bogom. Slazete li se da se danas bolje zivi nego npr. '91. kada su zapoceli ratovi, '93. kada smo imali najvecu inflaciju ikada zabelezenu, da se bolje zivi nego '99. kada je Srbija bila bombardovana? Ili mozda ja gresim, mozda je sve to ipak bilo bolje nego ovo danas?
- Ja se gospodine ne trudim da Vam uteram strah, niti podmetnem mrznju ili bilo sta drugo. Ja ovde jednostavno iznosim svoje misljenje, koje je ocigledno po ovom pitanju dijametralno suprotno Vasem, i na osnovu toga pretpostavljam da je potpuno prirodno voditi diskusiju o razlicitosti misljenja. To i jeste svrha diskusije, zar ne?
- Slazem se sa Vama, zavist nikako ne moze biti vrlina.
- Nije mi jasno kakve veze klip ima sa ovom temom i zasto ste postavili link ovde, tako da se na njega necu osvrtati osim komentarom da Beogradski Sindikat ne podnosim zbog vulgarnosti u tekstovima pesama i zbog njihovog stila "nafuranih momaka iz kraja", osim toga mojim usima nikako ne prija hip-hop rep tako da ne znam o cemu repuju, ne zelim da ih slusam, spot sam prelistao i slike i tekstove koji su prikazani znam, godinama ih vec gledamo na televiziji, u novinama, svuda.
- Radikali verovatno nisu organizovali nemire, ali jesu skup na kome je do incidenta doslo, i kao organizatori moraju snositi posledice i priznati svoje greske i nekompetentnost za organizovanje takvog tipa okupljanja.
- Panika zaista moze izazvati paranoju i halucinacije i potpuno poremetiti tok normalnog razmisljanja i rezonovanja, pogledajte samo kako se ponasa rukovodstvo SRS.

Fagot - 2-8-2008 u 21:07

Skinite kapuljace sa lica.
Znaci vec su bili organizovani od strane SRS,Lepo je to nema sta.
Rade molim da mi objasnis nesto,zasto ste izgubili sve izbore do sada.
I jos jedno pitanje,sta su radili Seseljeva vojska u krajni....Jer su oni branili Srbe ili nosili frizidere...Na ledjima..

libi - 3-8-2008 u 17:04

Citat:
Originalno postavio/la c-c-c-c
Meni je, takodje, apsolutno beznacajno sto ste Vi pripadnik radikalske opcije. To je Vasa stvar sa kojom Vi morate da se nosite, kao sto se ja nosim i ponosim time sto nisam clan niti jedne partije u ovoj zemlji otrovanoj politikom. Svako nosi svoj krst, svoje obelezje. Prihvatam da ne mozete, ili ne zelite, da prihvatite da osoba koja ne pripada partijama razmislja i pise protivno Vasim politickim ubedjenjima. Ja cu ipak i na dalje pisati protiv svake politicke opcije kad ucine stvari koje mi se ne dopadaju.
Ja ne pripadam nikome i iznosicu svoje misljenje kad god budem mislio da treba, protiv svega sto smatram pogresnim i losim u delovanju onih koji vladaju ili se grabe da vladaju nasom domovinom.
- Optimista jesam, uvek sam bio i uvek cu biti. Optimizam, ljubav i nada su ono sto coveka odrzava pri zdravoj pameti.
- Ja se gospodine ne trudim da Vam uteram strah, niti podmetnem mrznju ili bilo sta drugo. Ja ovde jednostavno iznosim svoje misljenje, koje je ocigledno po ovom pitanju dijametralno suprotno Vasem, i na osnovu toga pretpostavljam da je potpuno prirodno voditi diskusiju o razlicitosti misljenja. To i jeste svrha diskusije, zar ne?

c-c-c-c http://forum.bgdcafe.com/style_emoticons/default/sm021.gif

radep001 - 4-8-2008 u 18:35

Citat:
Originalno postavio/la c-c-c-c
Rade, da li biste, molim Vas, bili ljubazni da date konkretan primer na osnovu koga dovodite u pitanje moju kulturu? Voleo bih da ukoliko postoje nedostatci i neprimerenosti u mome ponasanju ucinim sve da ih ispravim i podignem nivo svoje kulture. Zato bih Vas zamolio da mi date konkretne primedbe na osnovu kojih ste izvukli zakljucke i stvorili sliku o meni i mojoj kulturi kako bih mogao da delujem na otklanjanju svojih neprimerenosti. Hvala unapred.

Sto se tice drugog dela Vase poruke:
Citat:
Zamislite šta vi pišete,Toma je izveo decu protiv sebe (da izazovu policiju kako bi rasturili miting).Sacuvaj bože.
Ovo su nebuloze onih koji su zadojeni mržnjom prema politickim neistomišljenicima.

Prvo bih Vas zamolio da procitate moju prethodnu poruku, i ako to budete uradili videcete da sam napisao da nisam clan niti jedne politicke partije i da me apsolutno nije briga ni za jednog politicara niti partiju i smatram ih iskljucivo "nuznim zlom". Zato bih Vas zamolio da ne govorite tim tipicno radikalskim recnikom, vec argumentima potkrepite svoju diskusiju ako mozete. I nemojte me molim Vas vredjati i zigosati katalogizovanjem, kategorisanjem, svrstavanjem, u bilo koju politicku opciju, svejedno bila ona Vasa ili Vasih politickih protivnika. Nemojte me vredjati recima da sam zadojen mrznjom, ja nikoga ne mrzim. Mrzi se onaj koga se bojis, ja nemam razloga da se ikoga bojim. Nisam ni "demokrata" ni "radikal" niti zelim da mi se "lepi" bilo koji od sinonima politicke, rasne, verske, niti bilo koje druge pripadnosti. Ja sam covek i smatram se pripadnikom samo ljudske vrste. Nikakve me druge podele niti svrstavanja ne zanimaju. Jedino sto zelim je bolji zivot svih na svetu, a samim tim i u Srbiji, a to znaci bolji zivot svih nas, a samim tim i Vas i mene. Nadam se da zelite bolji zivot? Ja sigurno zelim.
Drugo, ja nisam rekao da je, kao sto Vi kazete: "Toma je izveo decu protiv sebe". Nemojte molim Vas izvrtati moje reci. Ono sto kazem je da su on i ostali organizatori pozvali ljude na skup i samim tim su morali sa zakonske i moralne strane, kao organizatori, da preuzmu odgovornost za svaki eventualni incident koji bi ucesnici skupa mogli da izazovu, a upravo se to i desilo, osim sto su oni resili da ne zele odgovornost, kao sto su radili i puno puta pre ovog i na taj nacin jos jednom dokazali svoju moralnost. Nadam se da ce sudski u skladu sa zakonom, lica odgovorna za organizaciju skupa biti pravicno sankcionisana, kako bi u buduce organizatori skupova bili svesni svoje odgovornosti pred zakonom i time se preventivno delovalo na sprecavanje eventualnih buducih incidenata takve vrste. Ako niste gledali to do sada na TV-u, pogledajte zapis govora Tomislava Nikolica na tom skupu:

Ako zelite da cujete, onda cete shvatiti da je ono sto sam napisao izaslo iz njegovih usta a nije moja "nebuloza".
Da se razumemo, nemam ja nista protiv simpatizera ili clanova bilo koje partije, svako ima pravo na svoje misljenje, diskusiju, odbranu i dokazivanje svog stava, ali iskljucivo verbalno, na civilizovan nacin, bez uvreda, a kamoli delovanja sa fizickim posledicama. Ali govor i delovanje vodja SRS su, po meni, totalno pogresni i ne zelim da svet vidi mene i nasu zemlju kroz sliku njihovih reci i dela. A pogledajte bilo koji od medija u svetu koji su izvestili o tom skupu, da li su pisali da je "skup bio odlicno organizovan" kao sto je Nikolic izjavio, ili su preneli da je na skupu doslo do napada na policiju, demoliranja grada, nereda, itd. Da li je izvestaje propratila slika "velicanstvenog skupa" ili slike baklji, motki, kamenica, pesnica, huliganstva? Da li je to slika u kojoj zelite da Vas ceo svet vidi? Ja ne. I umesto da prihvate odgovornost za svoje greske, oni po ustaljenoj praksi odmah napadaju koristeci se devizom "napad je najbolja odbrana". Nece to trajati u nedogled, ljudi im sve manje veruju, njihove reci su se izlizale, ostaju prazne, vetar ih odnosi jer dobrih dela kojima bi bile podrzane, koja bi im dala smislenost, jednostavno - nema. Jedino sto bilo koji politicar zeli je vlast i ucestvovanje u vlasti jer to povlaci i privilegije i izvesnu licnu satisfakciju u pogledu materijalnog stanja, polozaja u drustvu, mogucnosti uticaja na okruzenje. Svi oni, kao trutovi, zive i uzivaju na grbaci naroda, a ovaj je narod napacen i iscrpljen. Zato se gadim politike i politicara. Razlika medju njima je samo u onome sta cine za drustvo dok imaju dodira sa vlascu. Radikali su se dokazali za vreme vladavine sa SPS-om, svi pamtimo te godine, mislim da nema potrebe da ja ovde podsecam, istorija ih je zabelezila. Samo zelim da se te godine vise nikad nikome ne ponove.

Ve ste opsednuti Rdikalima,meni lično ne smeta.

Evo prvog primera:

"Smetnja u radikalnom je, kao sto i sam taj izraz znaci: ekstremno, drasticno, udaljeno od normalnog. Svako razuman shvata u cemu je problem sa radikalnim i ne zeli nista u vezi s tim".

Drugi primer:

"Drugo, ja nisam rekao da je, kao sto Vi kazete: "Toma je izveo decu protiv sebe". Nemojte molim Vas izvrtati moje reci. Ono sto kazem je da su on i ostali organizatori pozvali ljude na skup i samim tim su morali sa zakonske i moralne strane, kao organizatori, da preuzmu odgovornost za svaki eventualni incident koji bi ucesnici skupa mogli da izazovu, a upravo se to i desilo, osim sto su oni resili da ne zele odgovornost, kao sto su radili i puno puta pre ovog i na taj nacin jos jednom dokazali svoju moralnost. Nadam se da ce sudski u skladu sa zakonom, lica odgovorna za organizaciju skupa biti pravicno sankcionisana, kako bi u buduce organizatori skupova bili svesni svoje odgovornosti pred zakonom i time se preventivno delovalo na sprecavanje eventualnih buducih incidenata takve vrste."

Jeli ovo kultura dijaloga!?Ovde jasno tvrdite da su radikli nenormalni, osim Vas,čak tvrdite da svi koji imaju kakve veze sa Radikalima,su nerazumni.Što je mnogo mnogo je.Koliko ovo ima veze sa demokratijom,zakonom,.........procenite sami.
Reči koje navodite:"Toma je izveo decu protiv sebe"Su moje, reči,a ne Vaše,(aluzija je Vaša),te ih nisam mogao ni izvrtati niti podmetati,valjda Vam je to jasno.
--Policija ima ovlašćenja i zakonsku obavezu da brine o javnom redu i miru,a ne politička partija koja organizuje neki javni skup.--
Ovo nije ništa drugo do govora mržnje koji je u konkredtnom sličaju u formi mržnje protiv političkih neistomišljenika(Radukala).
Naravno,predpostavljam da se sa ovakvim stavom,pa makar i iz ugla kulltirnog (ostale uglove zanemarimo), ophođenja,ponosite.

I da završim pitanjem:

Kako biste ocenili moju ličnost da nisam ni u jednoj političkoj partiji?

Evo jednog odgovora na pitanje: Ko izaziva nemire?

"NOVINAR BETE: POLICIJA ME TUKLA IZ ČISTA MIRA!

Izvor: Press, 31.07.2008; Strana: 9
BEOGRAD - Novinar agencije Beta Miloš Đorelijevski, koga je policija brutalno pretukla preksinoć u Beogradu, kaže da je „napadnut iz čista mira“! Đorelijevski ima vidljive masnice od pendreka po celom telu, a kaže da su se policajci nad njim bukvalno iživljavali, iako im je pokazao novinarsku legitimaciju.

-Samo sam radio svoj posao, nisam hteo da bežim. Verovao sam ministru Ivici Dačiću, koji je rekao da policija treba da tretira novinare kao službena lica! Međutim, policajci su me više puta udarili pendrekom po glavi, licu i telu! I to pošto sam im se uredno predstavio kao novinar! Mirno sam stajao s nekoliko kolega, i svi smo u rukama držali novinarske legitimacije, ali su nas pripadnici policije ipak napali. Više njih me je tuklo po licu i telu, uz psovanje majke i mnoge druge uvrede - priča Đorelijevski. On kaže da je više puta pitao zašto ga tuku!

- Pitao sam ih zašto me tuku kad ništa nisam uradio, a oni su samo nastavili da me udaraju! Smejali su se i non-stop govorili: „Ne piše ti na čelu, p... ti materina!“ Ali tu nije bio kraj! Kada sam pokušao da dođem do Urgentnog centra, naišao sam na Terazijama na kordon od više desetina policajaca. Legitimisao sam se, pokazao im pres-karticu i rekao da idem u Urgentni centar. Na tu moju priču pripadnici policije počeli su da viču: „P... jedna, napadaš s leđa!“U tom trenutku, jedan od njih je pokušao da me udari pendrekom u testise, ali sam se izmakao. Tada me je drugi šutnuo! - priča Đorelijevski svoju strašnu priču dok pokazuje modrice od policijskih pendreka.

- Imam nekoliko velikih otisaka od pendreka na telu, možda šest ili sedam. U suštini, nije mnogo strašno. Malo mi je gornja usna natekla, a imam i nekoliko kopči, pošto su me u ušivali u Urgentnom."

Sneza - 4-8-2008 u 20:06

Ni ja nisam clan ni jedne politicke partije, jer, zaista, ni u jednoj ne vidim sebe.
Ako bih analizirala svoje stavove i karakter, nekako su mi radikali najblizi. Imam utisak da su realni, posteni i dostojanstveni. Oni ne farbaju narod i ne zavijaju bombonjerice u celofan, vec otvoreno kazu ono sto misle, ma koliko se to ostatku sveta ne dopada. Ne znam kako bi se ponasali da su na vlasti, ali iz moje perspektive ja ih za sada tako gledam.
Iskrena da budem, bila sam za promene i radovala sam se padu komunizma, mada je meni i mojoj porodici tada bilo dobro. Zelela sam nesto jos bolje za nasu omladinu, decu, za sve nas, ali ovo sto smo docekali je dno dna.

radep001 - 4-8-2008 u 22:01

Citat:
Ni ja nisam clan ni jedne politicke partije, jer, zaista, ni u jednoj ne vidim sebe.
Ako bih analizirala svoje stavove i karakter, nekako su mi radikali najblizi. Imam utisak da su realni, posteni i dostojanstveni. Oni ne farbaju narod i ne zavijaju bombonjerice u celofan, vec otvoreno kazu ono sto misle, ma koliko se to ostatku sveta ne dopada. Ne znam kako bi se ponasali da su na vlasti, ali iz moje perspektive ja ih za sada tako gledam.
Iskrena da budem, bila sam za promene i radovala sam se padu komunizma, mada je meni i mojoj porodici tada bilo dobro. Zelela sam nesto jos bolje za nasu omladinu, decu, za sve nas, ali ovo sto smo docekali je dno dna.

Sa Vamam se naravno,slažem bez obzira što niste član SRS-a.
Bio sam za promene,tj.da se završi sa komunizmom.
Komunizam je pao,ali kada je počelo sprovođenje promenama,primetio sam da se to dešava pod kontrolom zapadnih diplomatskih predstavništava u Beogradu.
Na to je tada,a iposle toga,ukazivao dr.Šešelj, i tražio da se država pripremi za takvu situaciju.O tome je govorio na sednicama Skupštine,ali su svi bili tada protiv Radikala i Šešelja.
Napadali su ga svi,izbacivali i znosili iz Skupštine.
To sve nije odgovaralo zapadu,te su tada a i sada radili na tome, da Radikali ne dođu na vlast u Srbiji.
Zbog čega je to tako,zaključite sami.
Zbog toga sam se prvi put učlanio u neki političku partiju,u SRS.
Zbog toga sam sada član i zato ću i dalje to biti.
Vladaju sa nama(zapad),deleći nas i tako svađajući i deleći uz put otimajući deo po deo tertorije,kupovinom u bezcenje preduzeća koja su ostala neuništena u bombardovanju.
Naravno to je njihova strategija.
Demokrate su sada na vlasti zahvaljujući SPS-u,koga su do tada,vređali ponižavali,zgražavali,krivili za sve.Sada su u koaliciji.To je u vreme pred stvaranje takve koalicije,bilo neverovatno da se tako mešto desi,ali......
Meni je to dokaz da nas zapad mesi prena svojim interesima.
Ne verujem da bi se Tadić usudio,kao ni Dačić,da uđu u zajedničku koaliciju.
Zapad je rekao mora, i tako bi.
Iz ovoga se mogu zaključiti,da zapadu nikako ne odgovara da Radikali u bili koju koaliciju budu na vlasti u Srbiji.
Međutim, sve ima svoj kraj.
Biće to kada za to dođe vreme.
Strpljenje je Majka Mudrosti.

c-c-c-c - 5-8-2008 u 02:03

Rade, nisam ja opsednut radikalima, vec Vi. Pobogu, pa Vi ste sledbenik te politicke opcije a ne ja.
Prvi citat mojih recenica ste preuzeli sa druge teme, ali nema veze. Recenice koje citirate ne mogu potkrepiti Vasu tvrdnju jer je to zapravo samo mali deo definicija i sinonima za izraz "radikalno" u politici. Dopunicu daljim citatima definicija, radi razjasnjenja, nadam se da razumete engleski i da cete moci da prevedete:
Citat:
http://www.yourdictionary.com/radical

http://answers.com
adjective: Holding especially political views that deviate drastically and fundamentally from conventional or traditional beliefs: extreme, extremist, fanatic, fanatical, rabid, revolutionary, ultra. Slang far-out.
noun: One who holds extreme views or advocates extreme measures: extremist, fanatic, revolutionary, revolutionist, ultra, zealot.

http://thefreedictionary.com
Adj. 1. radical - (used of opinions and actions) far beyond the norm; "extremist political views"; "radical opinions on education"; "an ultra conservative"

http://thesaurus.reference.com
Main Entry: radical
Part of Speech: adjective
Synonyms: drastic, extreme, fundamental, heretical, heterodox, original, primitive, revolutionary, thorough-going, unconventional, unorthodox
Main Entry: radical
Part of Speech: noun
Synonyms: agitator, anarchist, basal, basic, cardinal, complete, drastic, essential, etymon, extreme, extremist, firebrand, fundamental, iconoclast
i tako dalje, da vise ne trosim ovde mesto na prikaz definicija i sinonima, potrazite po internetu ako ne verujete meni i videcete. Mislim da je i kratak pogled na definicije i sinonime dovoljan da da odgovor na temu u cemu je problem sa radikalnim. Ako nije, razmislite npr. u vezi radikalnog islama, i oni su radikalni i anti-zapadno orijentisani, zar ne? Pozitivno?
Citat:
Jeli ovo kultura dijaloga!?Ovde jasno tvrdite da su radikli nenormalni...
Ova Vasa izjava je apsolutno netacna i ponovo predstavlja pokusaj izvrtanja mojih reci jer nigde nisam rekao da su, kako Vi ovde kazete "radikli nenormalni". Recenica na koju se pozivate je data kao odgovor na Vase pitanje "Šta je recimo tu smetnja i da je radikalmo?", gde sam ja dao gorepomenuti deo definicije termina "radikalno".
Citat:
Reči koje navodite:"Toma je izveo decu protiv sebe"Su moje, reči,a ne Vaše
Pa naravno da su te reci Vase, zato sam ih i stavio u italiku pod navodnicima, da se vidi da je u pitanju citat. Kada sam zamolio da ne izvrcete moje reci mislio sam na deo gde kazete: "Zamislite šta vi pišete,Toma je izveo decu protiv sebe..., zato sto ja nisam nigde napisao da je "Toma izveo decu protiv sebe", to je Vasa recenica.
Citat:
Policija ima ovlašćenja i zakonsku obavezu da brine o javnom redu i miru,a ne politička partija koja organizuje neki javni skup
Kao sto sportski klubovi snose odgovornost za incidente na utakmicama, tako i politicka partija kao organizator skupa mora da prihvati i snosi odgovornost sa zakonske, moralne, finansijske strane. Naravno da policija jedina ima ovlascenja i zakonsku obavezu, i kada je reagovala nemiri su zaustavljeni, ali je pitanje zasto su onda vodje SRS odmah optuzili policiju za upotrebu sile. Da niste malo kotradiktorni?
Zalosno je sto je novinar ciji slucaj pominjete povredjen, ali uz to se namece i pitanje gde je bilo onih 2000 ljudi koje je Vucic obecavao kao obezbedjenje mitinga, i gde su bili kako je najavljivao "po dva čoveka zadužena za svakog novinara koji će brinuti o njihovoj bezbednosti"? Zasto nisu obezbedjivali skup, a posebno novinare kada je vec to obecano? Ili je i to bilo jos samo jedno obecanje koje je vetar odneo u noc...
Govor mrznje kao politicki i pravni pojam je definisan, na primer, u preporuci Saveta Evrope br. R(97)20 (http://www.coe.int/t/dghl/standardsetting/media/Doc/Translations/Serbian/Rec(1997)020&ExpMem_sb.pdf):
Citat:
Izraz govor mržnje podrazumeva sve oblike izražavanja koji šire, raspiruju, podstiču ili pravdaju rasnu mržnju, ksenofobiju, antisemitizam ili druge oblike mržnje zasnovane na netoleranciji, uključujući tu i netoleranciju izraženu u formi agresivnog nacionalizma i etnocentrizma, diskriminacije i neprijateljstva prema manjinama i ljudima imigrantskog porekla.
Kao sto se iz ove definicije moze videti, moja diskusija ovde nema nikakve veze sa govorom mrznje, sto Vi pokusavate da mi nametnete. Osim toga nije usmerena protiv simpatizera i clanova partije, vec iznosim misljenje protiv neodgovornog ponasanja rukovodstva partije i njihove nekompetentnosti. A ako se malo zamislimo u vezi definicije, kao da mozda tu ima nekih elemenata koji se provlace u izjavama i javnim nastupima lidera SRS?
Citat:
Kako biste ocenili moju ličnost da nisam ni u jednoj političkoj partiji?
Na ovo Vase pitanje ne mogu da odgovorim jer Vas ne poznajem, niti zelim da Vas ocenjujem, ali verujem da umete sami da se ocenite i procenite.
Koliko mi se cini za Vas je najveci plus u politici SRS to sto su anti-zapadno orijentisani? Da li to znaci da cemo ako SRS dodje na vlast opet u izolaciju kao za vreme Milosevica? Koliko god se mi protivili tome, taj "omrazeni" zapad je deo sveta sa kojim moramo saradjivati, kao i sa istokom, i severom, i jugom, ili nas jednostavno nece biti...
Snezo, seti se '99., tada su radikali s ovim istim danasnjim partijskim rukovodstvom bili na vlasti i vodili Srbiju zajedno sa SPS-om.

Sneza - 5-8-2008 u 02:54

c-c-c-c, secam se julovskih i SPS-ovskih vremena, jako dobro pamtim to vreme i neponovilo se!
Upravo zbog toga sto se tada zivelo veoma lose narod je hteo promene. Promene su se desile, ali kakve? Umesto da nam bude bolje nama je sve gore i gore!
Hiljade ljudi ostaje bez posla, fabrike se prodaju u bezcenje, reket, kriminal i korupcija su i dalje u punom cvatu...
Ja ne vidim nikakav boljitak i napredak dolaskom ove garniture. Nista nisu uradili da narodu bude bolje. Godinama pricaju, obecavaju i mazu nam oci!
Ja znam da je potrebno vreme, ali koliko vise? Neka kazu koliko dana, meseci, godina...
c-c-c-c, ti si predpostavljam veoma mlad i zivot je pred tobom, ali ja nemam vise vremena za cekanje i eksperimente.

Fagot - 5-8-2008 u 12:46

Citat:
c-c-c-c, secam se julovskih i SPS-ovskih vremena, jako dobro pamtim to vreme i neponovilo se!
Upravo zbog toga sto se tada zivelo veoma lose narod je hteo promene. Promene su se desile, ali kakve? Umesto da nam bude bolje nama je sve gore i gore!
Hiljade ljudi ostaje bez posla, fabrike se prodaju u bezcenje, reket, kriminal i korupcija su i dalje u punom cvatu...
Ja ne vidim nikakav boljitak i napredak dolaskom ove garniture. Nista nisu uradili da narodu bude bolje. Godinama pricaju, obecavaju i mazu nam oci!
Ja znam da je potrebno vreme, ali koliko vise? Neka kazu koliko dana, meseci, godina...
c-c-c-c, ti si predpostavljam veoma mlad i zivot je pred tobom, ali ja nemam vise vremena za cekanje i eksperimente.

Snezo,slazem se stobom da se za vreme Milosevica tesko zivelo.Sada se tesko zivi i to je tako za sada.Razlika izmedju Milosevica i sadasnje garniture je u tome sto se vidi neki pomak i sto koliko toliko uspevaju da nam olaksaju zivot i vidi se neki napredak i boljitak...
Svs mo mi zrtve TRANZICIJE,i nadam se da ce to da bude uskoro gotovo.Da mozemo da zivimo kao sav normalan svet i da ne moramo sa fakultetskom diplomom da samaramo sudove u restoranima po zapadu.

Korleone - 5-8-2008 u 13:10

Vidi se veliki pomak u odnosu na Milosevicevo vreme, ne razumemem one koji tvrde suprotno

Mama_tvoja - 5-8-2008 u 13:38

Citat:

Citat:

Snezo http://img.photobucket.com/albums/v191/Malfi/Smilies/018.gif

Korleone - 5-8-2008 u 13:57

Za nemire su krivi oni koji su taj besmisleni miting i organozovali, verovatno pocinju da shvataju da su izgubili svaku sansu da ikada dodju na vlast pa sada na svaki nacin pokusavaju da sebi dignu rejting. Ne razumem ljude koji su ih brane. Jeste li svesni za koga se borite? Daleko su oni od bilo kakve realnosti

c-c-c-c - 5-8-2008 u 15:28

Na zalost Snezo, nisam tako mlad kao sto pretpostavljas. Ako je ocekivani zivotni vek muske dece u godini kada sam rodjen bio oko 66 godina, znaci da sam ja vec vise od polovine svog zivota izgubio (ne potrosio ili proziveo), zahvaljujuci razlicitim politickim garniturama koje su obecavale bolji zivot.
Slazem se da i danas nije onako kako smo se nadali i ocekivali, ali sam svestan da, na zalost, mora proci jos vremena da se stvari dovedu u normalu. Velika je steta naneta nasoj zemlji i narodu politickim greskama, i to ne samo srpskih politicara. Vreme kroz koje prolazimo i u kome zivimo nije ni malo prijatno za prosecnog zitelja Srbije, ali nadam se da ce stvari ipak krenuti da se ubrzavaju na bolje. Tranzicija je bolna i teska, ali ako se sprovede do kraja i kako treba, nakon toga valjda najzad stize ono "svetlo na kraju tunela", tj. taj dugo ocekivani bolji zivot za sve nas. I danasnja vlast jos uvek pravi greske, ali je ipak neosporno da je zivot bolji nego u onim "mracnim vremenima". Ko god da bude na vlasti, ne postoji neki carobni stapic kojim bi mahnuo i "puf" - evo vam bolji zivot, toga smo svi svesni.

sailor - 5-8-2008 u 16:52

Citat:
Originalno postavio/la Mama_tvoja
Citat:
Originalno postavio/la Sneza Zelela sam nesto jos bolje za nasu omladinu, decu, za sve nas, ali ovo sto smo docekali je dno dna.

Snezo http://img.photobucket.com/albums/v191/Malfi/Smilies/018.gif

Ljudi, mozda ja gresim i nemam pojma i ne razumem stvari, sve je to moguce, ali...

Za mene je dno dna ipak bilo ovo:

hleb

zatim ovo

rafovi

Eto, to je samo moje skromno vidjenje, a priznajem da mozda nisam u pravu i da je danas daleko gore, ne znam...

Sneza - 5-8-2008 u 23:12

Mama i tebi moj respekt!
Uopste mi nije jasno zasto se vracate u proslost? istinu o hlebu i praznim rafovima i nasa deca znaju. Hvala Bogu, to je daleko iza nas i zasto da nam to bude uteha i opravdanje za sadasnjost?
Istina je, sada su rafovi krcati, svega ima, ali sta vredi kad nemamo para da kupimo!?

sailor - 5-8-2008 u 23:42

Pa, cuj, nekako sam znao da ces to reci, ali... (Aj da budem sad malo na granici crnog humora), sta nam vrede milijarde (kojih smo imali na pretek u vreme hiperinflacije) ako za njih nemamo STA da kupimo...? Snezo, kazem ti, mozda nemam pojma ni o cemu, ali ruku na srce, klip pod nazivom hleb je zaista dno dna i od tog dna goreg nema, bar po mom misljenju... Ja te scene ne vidim danas, zaista... U to vreme studirao sam u Novom Sadu i video sam svasta, video sam ljude, penzionere (EJ, PENZIONERE, dakle one koji su imali svoja primanja), koji su u zelji da uspeju da skrpe kraj s krajem, odlucili da leze u krevetu jer su procenili da ce tako trositi manje kalorija i na taj nacin manje jesti, sto znaci trositi manje novca...
Secam se kada sam dosao u Majdanpek na ferije i kada sam se gurao, bas kao ovi nesrecni ljudi koji su prikazani u video klipu, da dobijem kilogram mandarina ili narandzi, ne secam se vise, koje je delio sindikat... Te mandarine (ili narandze) bile su trule, na samom izdisaju i... Da... Bile su besplatne... Tacno... Ali, Snezo... Molim te, nemoj mi reci da je danas bas takav ocaj da bismo se gotovo tukli za kilogram trulih mandarina (ili narandzi)?
Pravi li danas neko UNPROFOR kuglice, EMBARGO JUICE, ili pak vegetu koja se ceo dan susi na krovu automobila (koji je, uzgred budi receno, u to vreme tesko sluzio necem drugom jer je goriva bilo samo u ''plasticnim flasama'' pored puta...)
Koliko je tada bilo (cak i relativno) novih televizora po stanovima, a koliko ih je danas...?
I, hej...!!! Ne mislim (daleko od toga) da nam je sadasnjost sjajna... Cak ne mislim ni da je pristojna... Pa, cak, veruj mi, ni da je podnosljiva.... Ali ne verujem da retorika sa pocetka devedesetih (za koju smo videli, ali VIDELI i OSETILI, gde nas je dovela) moze da nas sada privede nekom blagostanju.
Otisli smo u off topic, i zato se sada vracam na temu... ''Ko izaziva nemire''... I vracam se bas na pocetak devedesetih... Ja stvarno nemam kratko pamcenje, i zaista ne mogu tek tako da poverujem da je ''sve bilo samo fol'', sto kaze Balasevic u onoj pesmi... Za gledanje ovog klipa potrebno je desetak minuta, ali ja se stvarno pitam - sta je od svega ovoga DANAS zaista smesno...?

seselj 91

Sneza - 6-8-2008 u 00:08

Otkud si znao!? :burglar:

sailor - 6-8-2008 u 00:14

Ma, nemam pojma, javili mi specijalnom linijom, hehehehe...

Sneza - 6-8-2008 u 00:17

Cekaj, sad procitah sve do detalja.
"Pravi li neko vegetu?" Naravno da pravi! Ja i mnoge nase domacice i domacini pravimo domacu vegetu. Necu bre da svoju porodicu hranim aditivima i otrovima, sto ih sadrzi cuvena vegeta iliti zacin C - jedno te isto s***e.

sailor - 6-8-2008 u 00:30

Pa, Snezo, znas sta... To je vec ''zdrava hrana'', na tome mozes danas i da zaradis...

Sneza - 6-8-2008 u 01:41

Mogu al` necu, tj. nemam vremena. Da na zdravoj hrani moze da se zaradi - moze! To je neosporno i mi na tom polju treba da se angazujemo, jer u toj disciplini smo jaki!
Nema sladjeg hleba, paradajza i krastavca niti sira nego sto je u nasoj Srbiji!

Fagot - 6-8-2008 u 10:27

Jedno je sigurno,nikada vise da nam se ne ponove SPS I SRS I JUL.
Mnogo su nam zla naneli i stete ucinili.

radep001 - 6-8-2008 u 22:25

Citat:
Originalno postavio/la Fagot

Dali ste slučajno ili namerno izostavili SPS?
Šta o njemu mislite?

Citat:
Originalno postavio/la urednik
Pa, Snezo, znas sta... To je vec ''zdrava hrana'', na tome mozes danas i da zaradis...

Imam oko 10 tona šljive,i to zdrave,ne prskane,ne đubrene veštekom,zdravo100%.

Hoćeš li da kupiš,pa da profitiramo zajedno?

sailor - 6-8-2008 u 23:20

Citat:
Citat:

Šta o njemu mislite?

Rade, jel vi citate cele postove ili citate samo delice...? Meni se nekako cini da je Fagot napisao SPS. Ili gresim...?

radep001 - 7-8-2008 u 06:04

Citat:
Originalno postavio/la urednik
Citat:
Citat:

Šta o njemu mislite?

Rade, jel vi citate cele postove ili citate samo delice...? Meni se nekako cini da je Fagot napisao SPS. Ili gresim...?

Ne Grešite.
Namerno sam prevideo SPS u Fagotovom komentaru.
To sam učinio jer Fagot,ali ne samo on, to čini kada iznosi negativn komentar kada je u pitanju SRS.
Kada je koalicija SPS-DS-G17+,ima pozitivan komentar."Zaboravi" da je u toj koaliciji i SPS.

Hteo sam da uzvratim na isti način.

Odgovaram na sva Vaša pitanja,ali vi moja pitanja ostavljate bez odgovora u velikoj većini slučajeva.

Fagot - 7-8-2008 u 13:13

Rade ova tvoja teorija ne pije vodu,ali da t odgovorim.
Sps-je stranka koja je meni i mnogima u ovoj zemji nanela stete,zlo,bedu.Nije mi drago sto sada cine vlast u Srbiji ali mi nije bili ni drago kada su pljackali ovaj narod.
SRS TREBA ZABRANITI.
Moram da vam kazem da nikada nisam velicao koaliciju SPS DS I G17+,nisam clan ni jedne partije pa zato i nemam posao i ne trpam se nigde.

radep001 - 7-8-2008 u 17:15

Citat:
Rade ova tvoja teorija ne pije vodu,ali da t odgovorim.
Sps-je stranka koja je meni i mnogima u ovoj zemji nanela stete,zlo,bedu.Nije mi drago sto sada cine vlast u Srbiji ali mi nije bili ni drago kada su pljackali ovaj narod.
SRS TREBA ZABRANITI.
Moram da vam kazem da nikada nisam velicao koaliciju SPS DS I G17+,nisam clan ni jedne partije pa zato i nemam posao i ne trpam se nigde.

Moja teorija i nije imala za cilj da pije vodu,ona bi se pre odlućila za jednu domaću,ili jedno naj crnje crno.
Ne sumnjam da Vam je SPS,lično naneo štetu,ali zbog toga ga zabraniti,meni se čini da bi to bilo praviše.Mislim da bi sasvim korektna i adekvatna kazna mogla biti,ne glasati za SPS,ma budućim izborima.Smatram da je to u skladu sa demokratskim principom.
Kažem opet,Vi niste veličali,ali nisam zapazio da ste takvu koaliciju kritikovali.
To da nemate posao,lično žalim ali ne samo u Vašem slučaju.
Međutim,vaša aluzija da nemate posla zato što sa niste utrpali ni u je dnu partiju,smatram da može biti istina,ali ne može biti istina ako ste mislili da ja imam posao zahvaljujući članstvu u SRS.

Fagot - 7-8-2008 u 19:23

Rade nisam ni mislio na tebe u tom kontekstu...
Nisam clan ni jedne partije niti mi pada na pamet da se uclanim zbog posla i slicnih tema.
Kritikujem sve sto misilm da ne valja i hvalim sve sto je dobro.

radep001 - 7-8-2008 u 20:50

Baš sam radoznao.
Zanima me šta hvalite?

Sneza - 8-8-2008 u 02:34

Fagot, slazem se!
Treba prihvatiti ono sto je dobro, a odbaciti ono sto ne valja.
U svetu ima puno dobrih stvari koje treba da prihvatimo, samo malo je teze nase ljude navici da npr. ne bacaju djubre kroz prozor, da ne vode kucice bez korpe na njusci, evo sad su nam postavili i EKO kante (ja jos ni jednu nisam videla) pa bi bilo lepo da odvojimo plastiku od ostalog djubreta.
Najbolji lek za nepostovanje zakona je udarac po dzepu, ali po svacijem dzepu, bez privilegija.
E, to je ono sto kod nas ne stima! Prekoracis li brzinu i radar te uhvati, pa ako si npr. Tadiceva zena, samo dajem primer, ima da platis kaznu kao i svaki nesavestan vozac, a ne da ti se saobracajac jos klanja i izvinjava sto te je zaustavio.
Eto u tome je nasa greska, sto ne vaze isti arsini za sve.

Fagot - 8-8-2008 u 10:06

Snezo e u tome je najveci problem,nema vladavine prava i zakona.
U igri ucestvuju svi a pravila su razlicita za pojedince.
Navescu ti jedan primer bezobrazluka i sramote.Moj komsija koji zivi tik uz ulicu izbacioje vitrinu kroz prozor na trecem spratu jer ga je mrzilo da je spusti niz stepenice i ona je oala na ulicu,a sta bi bilo da je komsija ispod njega u tom trenutku izbacio glavu kroz prozor....

Sneza - 8-8-2008 u 18:12

hehehe... Fagot, da nisu mozda te tvoje komsije i moje komsije? Cekaj, mozda smo i mi komsije!? Ja sam gore na planini.
Pre neki dan, popodne legla sam malo da odmorim, kad odjednom cujem treskanje i nevidjenu buku, ma bas sam se uplasila! To moj komsija sa treceg bacio krevet kroz terasu. Jednom mi se desilo da sam stajala na prozoru, a upaljen pikavac mi je odozgo pao na glavu. Zamalo da ostanem i bez kose i bez glave!
Sto se tice postovanja zakona, tu sam potpuno na strani razvijenih zapadnih drzava. Tamo se zakon postuje i kaznjavaju se svi, bez izuzetka.
Jednostavno to im je, kako bih rekla, urodjen osecaj. Onaj ko ne postuje odredjena pravila imace velikih problema sa drzavom. Novcana kazna mu ne gine, a za ucestalije i teze prekrsaje sledi zatvor, pa makar da si i sin predsednika drzave.
U nekim stvarima i preteruju, npr. ako si slucajno jace zalupio vrata lifta, pa te komsija prijavi jer si ga uznemirio, u roku od 2 minuta ocekuj policiju i prijavu za uznemiravanje javnog reda i mira.
Imamo mi tamo u zgradi jednog dedicu koji je umislio da samo on zivi na ovoj planeti i on obozava da prijavljuje policiji svaku glupost. Tako je pre par meseci prijavio svoje komsije iz susedne zgrade, koji nocu drze upaljeno svetlo, a to svetlo bije pravo u dedinu sobu, pa zbog toga deda nema sna.
Ja sad ne znam da li su komsije platile neku kaznu ili su bi samo opomenuti, uglavnom vise nocu ne pale sijalice.

DANICA - 9-8-2008 u 16:59

http://www.youtube.com/watch?v=OtthxziaJh8

Pogledajte ovaj spot mada ima daleko boljih

libi - 13-8-2008 u 01:22

Citat:
Imamo mi tamo u zgradi jednog dedicu koji je umislio da samo on zivi na ovoj planeti i on obozava da prijavljujo, a to svetlo bije pravo u dedinu sobu, pa zbog toga deda nema sna.
Ja sad ne znam da li su komsije platile neku kaznu ili su bi samo opomenuti, uglavnom vise nocu ne pale sijalice.

Znaci, od toliko gradjana Srbije, na kraju, samo dedica izaziva nemire?

Sneza - 14-8-2008 u 01:42

Dedica je stranac i ne zivi u Srbiji. On se poziva na zakone koji su veoma rigorozni i moraju se postovati. Nicija privatnost ne sme biti ugrozena. Na vrata ti moze doci policija i kazniti te za banalne stvari, npr. ako u stanu ima male dece pa se cuje decija graja, jos ako neko od odraslih drekne na decu, tesko njemu! Ako beba place, pa to cuje komsija i prijavi te, bogami, ne samo da ces biti novcano kaznjen, vec mozes debelo nadrljati, u smislu da ne vodis racuna o svojoj deci, to cak moze otici toliko daleko da, ako su prijave ucestale, pokrece se sudski postupak za oduzimanje dece.

libi - 14-8-2008 u 03:00

Ok. shvatila sam poentu...
Necu da zelim tudje zemlje...da hvalim tudje zakone i cuvare reda...Kakva god da je ova sirota Srbija, moja je... i ljudi i zakoni i red i mir... i disciplina...moji su.
Hocu da se klinci igraju i prave galamu, jer tada su srecni... i neka ih je sto vise...
Hocu da mi komsija odusevljeno mahne kada pojacam ton na TV-u u zelji da mu docaram atmosferu jedne jedine Guce i srpske trube...
Hocu da slusam moju majku kako na terasi, gledajuci u vise spratove, vice na nepoznatog bacaca upaljenih opusaka...
Nema tih zakona, nema tih kazni koji mogu ukrotiti temperament jednog naroda...koji pucnjima oznacava rodjenje muskog deteta...
...A godinama , godinama pre toga...secam se, junski ispitni rok...spremam ispit, dlanove drzim cvrsto na usima, jer je mom cimeru dosla devojka...Ja moram da ucim, a on da vodi ljubav...Svako se uneo u svoj posao...
I razmisljam" Videces ti celavi posle ispita sta je buka..."

Fagot - 14-8-2008 u 11:29

Libi slazem se stobom ali znas kada cese to desiti nikada.
U stvari mozda.....
Nikad ne reci nikada.....
Reko Ds NIKADA sa SPS-om...

maraja.b - 14-8-2008 u 15:39

Ajaoj, Libi, tvoj slucaj mi zvuci poznato, samo glavni akteri nisu cimer i njegova devojka, vec komsije...http://i147.photobucket.com/albums/r287/thepcmom/freak.gif...a zidovi tanki...http://i147.photobucket.com/albums/r287/thepcmom/freak.gif....

libi - 14-8-2008 u 15:45

Uh Maraja...kazu, komsija ti najveci rod...pa ti cuti, slusaj dok oni uzivaju...A sutra kad kazes "Dobar dan"samo se osmehni, onako u stranu, da te ne vide...jer ti znas ko je nocas izazvao nerede...a oni ne znaju da ti znas, koliko su puta....[oops]

maraja.b - 14-8-2008 u 15:47

Eh nemam vise tih problema, odelili su se, a ove nove komsije su fine bar za sada...

Belovanovic - 14-8-2008 u 21:38

:010:

libi - 15-8-2008 u 13:23

mislim...i to su nemiri...:)

perica - 29-8-2008 u 11:21

nemire izazivaju oni koji nemaju sta da rade tj. oni koji nemaju ideju sta treba da se uradi

radep001 - 29-8-2008 u 17:42

NOVINAR BETE: POLICIJA ME TUKLA IZ ČISTA MIRA!

Izvor: Press, 31.07.2008; Strana: 9
BEOGRAD - Novinar agencije Beta Miloš Đorelijevski, koga je policija brutalno pretukla preksinoć u Beogradu, kaže da je „napadnut iz čista mira“! Đorelijevski ima vidljive masnice od pendreka po celom telu, a kaže da su se policajci nad njim bukvalno iživljavali, iako im je pokazao novinarsku legitimaciju.

-Samo sam radio svoj posao, nisam hteo da bežim. Verovao sam ministru Ivici Dačiću, koji je rekao da policija treba da tretira novinare kao službena lica! Međutim, policajci su me više puta udarili pendrekom po glavi, licu i telu! I to pošto sam im se uredno predstavio kao novinar! Mirno sam stajao s nekoliko kolega, i svi smo u rukama držali novinarske legitimacije, ali su nas pripadnici policije ipak napali. Više njih me je tuklo po licu i telu, uz psovanje majke i mnoge druge uvrede - priča Đorelijevski. On kaže da je više puta pitao zašto ga tuku!

- Pitao sam ih zašto me tuku kad ništa nisam uradio, a oni su samo nastavili da me udaraju! Smejali su se i non-stop govorili: „Ne piše ti na čelu, p... ti materina!“ Ali tu nije bio kraj! Kada sam pokušao da dođem do Urgentnog centra, naišao sam na Terazijama na kordon od više desetina policajaca. Legitimisao sam se, pokazao im pres-karticu i rekao da idem u Urgentni centar. Na tu moju priču pripadnici policije počeli su da viču: „P... jedna, napadaš s leđa!“U tom trenutku, jedan od njih je pokušao da me udari pendrekom u testise, ali sam se izmakao. Tada me je drugi šutnuo! - priča Đorelijevski svoju strašnu priču dok pokazuje modrice od policijskih pendreka.

- Imam nekoliko velikih otisaka od pendreka na telu, možda šest ili sedam. U suštini, nije mnogo strašno. Malo mi je gornja usna natekla, a imam i nekoliko kopči, pošto su me u ušivali u Urgentnom.

http://www.mediacenter.org.yu/code/navigate.asp?Id=6&eventId=42471

Fagot - 29-8-2008 u 19:19

Sovinizam Srpske radikalne stranke,nista drugo nego cista izmisljotina.
Pitam se na sta su sve spremni,da bi dobili par glasova.

perica - 29-8-2008 u 22:39

verovatno na sve.nije im bilo dovoljno sto je sve razbijeno u mitingu za kosovo nego su resili jos jedan da naprave da budu sigurni da se o srbiji siri samo los glas.kad lokali u centru beograda nisu sigurni sta je onda sa ostatkom ove zemlje, ko ce tu da investira.to sve ide na nasu stetu

Fagot - 30-8-2008 u 11:02

U Srbiji je vec godinam prisutna tzv Centralizacija sve ide u Bg i sve se tamo sliva.Beograd je skoro stigao do Pozarevca,ali vaznije je njima Bg nego Mpek ili....
E sada tu dolazi do druge price,to sto Majdanpek bira pogresnu lokalnu samoupravu i pogresne ljude to je ves drugo.
Uzmite primere Indjije,Zrenjanina,Beocina...

Mama_tvoja - 30-8-2008 u 11:26

Citat:
Sovinizam Srpske radikalne stranke,nista drugo nego cista izmisljotina.
Pitam se na sta su sve spremni,da bi dobili par glasova.

Radikali nisu dobili par glasova,vec su demokrate dobile par glasova vise...a na sta su tek oni spremni pokazuje sramna koalicija sa crvenima. Ooet,na sta su crveni spremni,pokazuje njihova koalicija sa zutima...
Sve u svemu,ovo sada nije demokratija,vec anarhija. U demokratiji ipak postoji neki red i zakon.
Na kraju da citiram opet ovo-Kako prepoznati kad političar laže?
Pažljivo promatrati usne. Ako se miču i pri tome se čuje glas... To je to!

Fagot - 30-8-2008 u 11:49

Slazem se stobom Mama da su se prodali Zuti Crvenima za fotelju.
Ali bolje je i takav dil nego Radikali+Kostunica....
Ovako barem i ima neke sanse.
Da se razumemo ne hvalim ni jedne ni druge niti ih podrzavam.
Politicari barem njih 70% su u politici zarad licnih interesa.

libi - 30-8-2008 u 13:54

Mislis 99%...?

radep001 - 30-8-2008 u 15:00

Uveren sam da bi neki protivnici politike i političara(kao da postoji mesto na zemlji gde ih nema),pa su se baš sada i samo ovde pojavili, prestali sa napadima na njih,samo pod jednim uslovom,a to je,da oni dođu na njihova mesta.
Tada bi oni rekli,ne slušajući druge,da je istina i demokratija konačnioi stala na tron,zahvaljujući njima i samo njima.
To je već toliko puta viđeno.
Ponidite nešto novo,pa da razmislimo.

libi - 30-8-2008 u 15:13

Rade, kada bih se pocela baviti politikom, bila bih, kao sto ti sam kazes, vrlo slicna, ili ista onima koji se njom bave...
Daj mi malo vlast, da vidis, koja sam vestica i zlo...

Gospodo, izabrani i postavljeni politicari...sidjite malo s vlasti, dajte mi Vase funkcije i imunitete... Zelim i ja dobro da zivim...:whistle:
...i ne samo ja, vec i ceo narod...Sve nam dajte i idite bestraga...

radep001 - 30-8-2008 u 15:17

Misliš li da ja uživam u raljama vlasti pa mi sada kao nešto zavidiš?

libi - 30-8-2008 u 15:19

Pitacu te, kad sve prodje...jednog dana...ispuni li neko svoje obecanje, ili ti ideologija dosla glave.
Ti si bar opozicija, pa imas cemu da se nadas...

radep001 - 30-8-2008 u 15:21

Znači, za mene ipak ima nade!

libi - 30-8-2008 u 15:25

Pa to ti pricam...Nada poslednja umire...

radep001 - 30-8-2008 u 15:55

Hvala bogu,idemo dalje,a ovi što prave i podmeću nemire,neka se malo suzdrže,bar dok naiđu hladniji dani.

radep001 - 30-8-2008 u 16:00

Citat:
Originalno postavio/la libi
Rade, kada bih se pocela baviti politikom, bila bih, kao sto ti sam kazes, vrlo slicna, ili ista onima koji se njom bave...
Daj mi malo vlast, da vidis, koja sam vestica i zlo...

Niste u pravu i ne slažem sa sa Vama.
Problem je samo u pgrešnom izboru.pri tome treba imati u vidu da se naš izbor utapa sa izborom drugih,pa naj češće zbog toga dolazi da izbora koji mi nismo napravili.
Nažalost, to je tako u ovakvoj vrsti demokratije.
Zato trba nastaviti.

Fagot - 30-8-2008 u 19:48

kada bih ja bio neki faktor u politici sve bi bilo transparentno i javno,ne bi gledao ko je iz koje partije vec,ako je covek dobar i ima rezultate iza sebe ne vidim razlog da i dalje radi,nema veze sto je iz druge partije ako je posten i nije samoziv.

radep001 - 30-8-2008 u 20:10

Kako bi to dobro bilo!

sailor - 30-8-2008 u 22:24

Gde vi stigoste.... I...? Ko izaziva nemire...?

libi - 31-8-2008 u 15:49

Kako ko?
Naravno, politicari, a i mi ostali koji o nemirima pricamo...
...politicki nadahnuti, a u sustini obezglavljeni zbog iste...:P

radep001 - 31-8-2008 u 18:47

HULIGANI
@ Mile Imerovski

Huligan (engleski hooligan, po prezimenu jedne irske porodice u Londonu) nasilnik, siledžija. Citam ovu odrednicu u Klajnovom novom recniku i pitam se kakve veze ima irsko prezime sa Srpcadima punim besa koji tumaraju Beogradom, Novim Sadom, Nišom, Cackom, Suboticom, a najavljuju Kragujevac sa istim scenama.
Zar ih dedovi, ocevi i sadašnji politicari nisu u kontinuitetu ucili da je Kosovo i Metohija srce Srbije?
Zar se s time prosveta i crkva nisu slagali i do detalja toj istoj generaciji Srpcadi objašnjavali šta to zapravo znaci i da gubitak Kosova i Metohije - srce srpskog identiteta - ne smeju dozvoliti?
Sada kažu da momci koji su se pobunili zbog jednostrane proglašene nezavisnosti, da su huligani - navijaci, strastveni, razulareni i divlji. Na sve ovo dobijamo i citavu reportažu na TV B92 sa jasnim pokušajem da razulareni navijaci zapadne Evrope positovete sa buntom srpske omladine koja zaista zna i da navija na utakmicama, ali sada je svoj bes iskazala ispred slovenacke i americke ambasade. Oni ovde nisu navijali i nespojivi su sa onim sadržajem za koji se zauzima urednik TV B92.
Ako su navijaci što ne navijaju?
Kakve koristi od navijanja može biti u Srbiji kada one za koje smo bili sa pravom uceni da navijamo, sada su ih ovi današnji "navijaci" iz udobnih fotelja strpali u zatvor za nedela koja su im u jednom njihovom momentu omogucila pristup foteljama. Oni ne navijaju, - kažu - nego lome, pale, prevrcu kontejnere? Gledao sam to u Beogradu. Lomili su i semafore, znakove pored bulevara, prevrtali žardinjere i bacali kamenice na pekare na kojima je pisalo ime nesrpskog vlasnika.
Rekao bih i ja takode: Strašno! Ali ne zbog uništenog nabrojanog inventara, vec zbog mladosti Srbije vodene od neiskrenih lidera, profesora, popova, politicara da ono što su stvorili poslednjih 20 godina, zarad svojih pozicija i fotelja, ne vide da u svojim recima, dugo ponavljanim, nicu dela. U iskrenim recima sa jasnom pozicijom, razumevanjem, planom i ciljem su dela gradnje, dok u nasumice i neiskrenim, razarajuca dela proistekla iz besa, gorcine, izneverenosti, nesigurnosti, beznada i bezobzirnosti.
Navijaci ili huligani, kako ih nazvaše, znaju da ce ovi koji sebe ne nazivaju nikako - osim motkom i batinom, nece drugacije iz svojih jazbina.
Jazbina?
Kako li se ti onda zovu srpski?
Ko živi u jazbinama?
Molim osveštene pripadnike nevladinog sektora da mi pomognu i kažu to ime, a da ne zadem u onaj cuveni krivicni "govor mržnje", jer je njihovo avangardno etiketiranje koje su nam tako olako svojevremeno lepili, sada odlucili da niko nikome ništa ne sme da prilepi. Njihove etikete podržane od svojih uticajnih srodnika, poput buržuji, neosvešceni, zaostali, religiozno zatupljeni, zastranjeni, su onda kada su bili ateisti lako delili i živeli na visokoj nozi, a danas sve to samo postali i ponovo po nama i našoj deci: huligani, govornici mržnje, fašisti, nedemokrate, fundamentalisti, nacionalisti itd.
Šta zapravo znaci kada neko svikne da je vazda bitan i sit od tudeg znoja i tude nesrece. Onda ti i najcrnji stranac koji te ništi postaje blizak!
Da se vratim onoj deci rodenoj 1988-1989, pa negde starijima koji su se utapali u opšte stanje meteža ispred ambasada na Bulevaru Kneza Miloša, a po snazi i grlenim mogucnostima rekao bih da su ti kršni mladici rodeni ne dalje od 1986-1987.
Tada sam se vratio iz Švajcarske. Moja Ivana je rodena te 1987. godine. Imala je tek 30 dana (mesec dana od rodenja) kada sam sa tadašnjom suprugom odlucio da se vratimo po završenim studijama u Švajcarskoj u carobnu zemlju SFRJ. Nismo smeli ranije da se vratimo jer su novine bile pune opisa naših bolnica, posebno onih kolumni kako u Novom Sadu, (Srpskoj Atini - gde smo nameravali da se doselimo) u Betaniji (porodilište) vlada meningitis. I šta drugo - nego obavi porodaj u Švajcarskoj i uvezi jedno novorodeno Srpce u onu Jugoslaviju koja je na sva zvona imala veliku pricu o demokratiji, slobodi, prosperitetu i sa mnogo empatije prizivala svoje iz rasejanja. Tada su deca ondašnjih komunista takode studirala po ondašnjim marksistickim fakultetima, kod kuce jeli beli hleb na racun ondašnjih radnika, etiketirali svoje oponente sa: birokratama, tehnokratama, izmišljali stabilizacije, reforme; pisali pisma po kojima se oduzimala imovina tek ponovo nekoj stasaloj novoj gradanskoj klasi, jer ono što su našim dedovima oteli od 1946, pa sledecih nekoliko posleratnih godina ocito im nije bilo dovoljno.
Navlacili su pritom da one koje su svojevremeno kao buržuje, cetnike, neprilagodene oterali, sada kada su tamo po belom svetu dovoljno zaradili, da se vrate u majcicu zemlju. Ocito i novosteceno njihovo krvavo steceno imanje je trebalo sada demokratski spiskati.
Mnogo je godina trebalo da prode da shvatim da je ondašnja Jugoslavija terala Srbe iz Srbije, Hrvatske, Slovenije, Makedonije, sa Kosova i Metohije... Prizivanje na povratak, pored onih kojima je trebalo nešto oteti, bilo je za one koji su u meduvremenu do danas u ovim novim ratovima postali domobrani, oslobodioci, heroji, nacionalno iskristalisani ili, ako to nisu, onda da ih slucajno danas neko ne bi povezao sa njihovim prethodno bitnim roditeljima u komunistickoj avangardi (po dedovima, stricevima, ujacima i slicnim, trivijalno danas gledano, prohujalim funkcionerima) - neobavešteni.
Sada se ti isti dadoše u hajku na ove, rodene izmedu 1987. i 1989, a koji su razmede jedne zemlje i nove stvarnosti. Ondašnja prevara i današnje nastavljanje iste, novo stanje svesti i onog preživelog starog prevarnog, otmicarskog stila života osnovanog na ateizmu, komunizmu, anarhizmu, nasilju, zlocinima u ratu i još duže u miru, kojeg su uspešno kao jedini kapital uz njihova prezimena i beneficije u društvu preneli na unuke i praunuke.
Tako ovi koji lome danas, oni su nazvani huligani, a zlodela dedova i oceva mnogih današnjih demokrata i voda nevladinih pravicnih organizacije protiv naroda, crkve, ekonomije i života, ofanzivama, eksproprijacijama, podruštvljavanjem imovine, zadrugarstvom itd. Prosto slušajuci elektronske medije i citajuci novine ovih dana, nisam mogao da poverujem kako uzljuljani unuci/unuke, praunuci/praunuke, onih komunistickih "velicina" razrogacenih ociju, unoseci se u kadar kamermanima revnosno opisuju huligane koji lome njihov Beograd.
Smešne li konstrukcije!
Ne samo recenicne nego i smisaone?!
Do juce su ti isti "Beogradani" - demokrate sa dubokim korenima u partizanskim otmicarima, po beogradaskim terasama otetih stanova, vila, kuca, imovina cuvali kokoške, koze, jagnjad, a imucniji i krave! Da im plugovi zbog zapuštenosti tokom ratnih 1941-1945 nisu bili tupi, oni bi zbog "srpskog" patriotizma i internacionalizma, sigurno vec onda pokušali da preoru buržoaske kraljevske ulice i turske kaldrme koje nisu ideološki podnosili, jer su se razlikovale od njihovih seoskih prtina iz svih nedodija, odakle su, obasjani "spasonosnim idejama" i planovima kako da rastoce srpski identitet u svoj svojoj iluminativnoj blesavoci, služili upravo onima za cijim ambasadama sada placu i cije interese ocito vide kao prioritetnije pretvarajuci srpski identitet vec onda u jugoslovenstvo i internacionalizam.
Danas su te nebuloze unapredili u koncepte koje nazivaju globalizam i mondijalizam. Ne bi ova "gospoda" da se pogleda u istorijsko ogledalo i da se vidi kao nedostojna u odnosu na Srbe koji su ostali na Kosovu i Metohiji.
I ovi su gradani nekadašnjih Jugoslavija i Srbije ratovali i cuvali svoj identitet, ognjište i cast! I ocuvali do danas, gde žive zatvoreni u svojim enklavama i zaista nemaju mogucnosti da im Šiptari polome izloge na radnjama po Prištini, jer su im "demokratske šiptarske vlasti" još pre samoproglašenja svoje najmlade države sve oteli i nelegalno uselili svoje sunarodnike koje i pored svog pocinjenog zla Srbima svoj kapital plasiraju lukavo po citavoj zemlji Srbiji.
Ali, oni se nisu sa kozama, ovcama, kravama i ostalom peradi doselili u Beograd!
Oni su ostali na Kosovu i Metohiji!
Sa to "malo jada", na domet snajpera i zlikovaca, odseceni i zatvoreni u svojim dvorištima ili rascepkanim enklavama. Oni koji su sa Kosova i Metohije u Beogradu, igrajuci po svirci ondašnjih lidera svoj "patriotizam" vec debelo naplatili, dobro se rasporedili i uklopili, pa što bi bilo šta preduzimali. Oni cak ni ne placu za bilo kim. Oni cute jer su tako najbolje utopljeni u opšte stanje.
A "demokrate" i slicni po Beogradu placu za razbijenim staklima onih koji svakako žele da ostanu u Beogradu, odakle bi svoj posao zla i poruka o prijateljstvu (koje ce jednom istorija da pokaže da je to drugo lice "milosrdnog andela") dovršili do kraja pomognuti beskrajnom kuknjavom onih koji su podignuti uz iskrivljeno ogledalo životnih vrednosti, nacionalnog dostojanstva, vere i identiteta.
Možda bi neko od njih (sa Kosova i Metohije) i pokušao da dode u Beograd. Ali, to je nemoguce. Unuci, praunuci i slicni zauzeli su prostor, pozicije, funkcije, tajkunska mesta, prominentne pozicije, prve redove u crkvi, državi i administraciji i za nove pridošle sa juga - nema mesta!
Ali, ako ipak neko iz južnih krajeva dode u Beograd ovih dana, oni dolaze po redu vožnje MUP-a Srbije, stoje ispred ambasada, tuku decu pod novim nazivom "huligani" - dakle, unuke onih istih Beogradana cije su dedove i oceve, procesuirali, trpali po zatvorima, ostavljali bez posla i egzistencije zarad izricanog greha da su bili PROZAPADNI, neosvešteni, neprilagodeni - bili su beogradska gospoda koja stoku nije cuvala na gospodskim terasama.
Žalosna policija ponovo zarad tudih interesa i muke da prehrane svoju decu, moraju da tuku našu decu i bivaju na pravdi Boga ozledeni, ranjeni i nadasve poniženi.
Jadno li zvuce unuci, unuke, praunuci i praunuke kada se tako svojski zauzimaju za prozapadno. Pa, ta je rec njihovim dedovima isto bila glavna u optužbi srpske gospode koja je nažalost podlegla pred najezdom "avangarde", a koja je zapocela prljavi posao razaranja Srbije i Srba. Ti unuci i unuke (nevladine i vladine institucije) to treba da dovrše.
Ali, eto ti iznenadenja.
Srbija je tajna neotkrivena!!!
Nadamo se da nece morati mnogo da se svojom snagom i odlucnošcu i na pocetku ovog veka, kao i u svakom prethodnom, razotkriva.

sailor - 31-8-2008 u 22:30

Hvala, Rade, sto ste temu vratili na temu...
E, sad... Procitah ja ovo, i iz ovoga sledi da je nemire izazvala nezadovoljna omladina... (Mada, moram priznati, tekst je tako konfuzan da je prilicno tesko skapirati i ko pise i o cemu pise - da l' je vreme iz Selenicevog romana ''Ocevi i oci'' ili vreme sadasnje, a tek je tesko razluciti ko je kome deda, a ko unuk...
Ovu konfuziju pominjem zato sto ona, na zalost, pokazuje konfuziju cele nase ''kosovske'' price: ''niko'' nije odgovoran za nemire, (odnosno - uvek su to oni ''sa druge strane''), strasno je sto se pale ambasade i lome semafori, ali to ipak na neki nacin vodi dbrani Kosova i Metohije (jes da nema odgovora na koji nacin, ali nebitno), navijaci nisu huligani, jer su huligani neka irska porodica, (inace kad jedni druge ubiju raketom, ili kad odvaljuju stolice kojima gadjaju pokretne mete, to se, verujem, po srpski zove pravim imenom - sportsko navijanje), postoje ''osveštani'' clanovi NVO, pa pretpostavljam da postoje i ''neosveštani'', (ko da se, sačuvaj Bože, radi o sakralnim predmetima, a ne o ljudima), ljudi sa juga pobegli bi u Beograd, ali su ''prvi redovi zauzeti'', (pa valjda sledi da su drugi redovi uvredljivi i nipodaštavajući, pa još jednom sledi - šta da mislimo mi iz poslednjih redova, ebt...?), u tekstu ne mozes razaznati da l' su gori cetnici ili komunisti, ali nekako najgori ispadose studenti osamdesetih koji su bili protiv birokratije i tehnokratije zbog kojih je jedno dete valjda moralo da se rodi u Svajcarskoj (u stvari - ne, to je bilo zbog meningitisa u porodilistu u NS, a zamislite, neke zene nisu imale mogucnost izbora izmedju NS i Berna...)
Itd... Itd....
U takvoj jednoj konfuziji - ja i dalje ne kapiram kako slomljen semafor u Beogradu postaje ''bajpas'' za srce Srbije na Kosovu i Metohiji...? I ko izaziva nemire...? Četnici, partizani, NVO, navijači, deca, odrasli ili neko deseti...???

radep001 - 1-9-2008 u 20:59

Da,konfuzija,to je to.Jesi li razmišljao otkud to?
Ja se konfuziji ne čudim,ona je logičan ishod za političke promašaje ovih što vladaju.
Treba li da konstatujemo da omladima pa i stariji nemaju razloga za nezadovoljstvo i protest.
Osamdesetih se omladina,kažete,borila protiv birokratije...................
Jeli birokratija nestala?Nije.Ima li razloga celo društvo za nezadovoljstvo i protest? Maslim da ima.
Kažete,ne zna se ko je kome sin,otac,deda,baba.......,smatram da je to proizvod prihvatanja i neprihvatanja novih vrednosti.Kako dete koje postaje čovek(omladinac),da zna ko mu je šta kada raste bez dojenja majke,bez dede,babe, tate i ostale familije.U zamenu dobija jaslice,vrtiće,koledže........Kako taj da zna ko mu je ko,koja mu je veroispovest,a naročito šta je njena suština,šta su običaji,izvorna kultura..........
Ne znam varam li me utisak,ili ne,da za nezadovoljstvo i protest,smatrate da sada nema razloga?
Kad društvo ove osnove društva nema u stabilnom stanju,dešava se to što se dešava.
E,sad da razjasnimo ko ima obavezu da ta pitanja razreši? Ja mislim oni što vrše vlast.
Prođe osam godima,a oni čekaju da ta pitanja drugi reše.Krive opoziciju što se buni i kritikuje,a šta treba da radi?
Šta da radi kada beda zahvata sve šire slojeve društva,dražava se kruni,otimačina.........
Dok je stranog diktata ne očekujem ništa dobro.
Narodu,oni koji što nemaju ništa konkretno da ponude, vikali i viču,"vi ste taoci"Miloševića ,Karadžića,Šešelja,Miliutinovića.....,a to su ljudi koji su imali obavezu da štite državu od agresije NATO snaga.Sada dobar deo tih birača je presudio i to pre presuda iz Haga.Džaba poziv na anglo-saksonski pravni sistem,po kome nije kriv dik mu se krivica ne dokaže.Ne,oni osudiše samo što su dobili obećanjeda ako to učine,dobiće sve što žele.Nije mi poznato da se nekima koji se tako odnose prema svojima posrećilo?Naprotiv.
Gotovo svi odoše u Hag,za to dobismo velika obećanja za svakog od nih,kada dopadnu haških rešetaka i mišta,ustvari sve je gore.A ovi sada na vlasti,"dajte Mladića i Hadžića,pa će se stvari pokrenuti na bolje.Hoće li?Ne varujemNikako.
Miloš nije izbavio Srbiju od Turaka,pošto je predao Karađorđevu glavu turskom sultanu,već,ustankom i isterivanjem Turaka sa celog balkana.
Šta znači to,kada legalno izabrane na izborima,predate agresoru i to u količini koju on traži?Sve više i više.Šta ima veze što i Vrabci znaju da Haški sud nije legalan sud,koga tobriga,"ma daj,šta me briga,samo neka je meni bolje".Hoće li biti.Znamo da neće.
I da privedem kraju za ovaj put.
Trudio sam se da ne budem konfuzan.Ne verujem da sam uspeo.

sailor - 1-9-2008 u 21:58

Citat:
Osamdesetih se omladina,kažete,borila protiv birokratije...................
Ne kazem ja, nego covek koga valjda citirate u prethodnom postu...
Citat:
Kažete,ne zna se ko je kome sin,otac,deda,baba.......,

Da, mislim da se U TOM CITATU to ne zna... Nisam rekao da se INACE ne zna...
Citat:
Kako dete koje postaje čovek(omladinac),da zna ko mu je šta kada raste bez dojenja majke,bez dede,babe, tate i ostale familije.U zamenu dobija jaslice,vrtiće,koledže........

Pa, ne verujem da smo mi bas dotle dogurali...
Citat:
Kako taj da zna ko mu je ko,koja mu je veroispovest,a naročito šta je njena suština,šta su običaji,izvorna kultura..........

Hmmm... Ako uzmem u obzir koliko je i kakvo znanje danasnje srednje generacije o ovim stvarima, pre bih rekao da ce dete to ipak bolje nauciti od veroucitelja...
Citat:
Ne znam varam li me utisak,ili ne,da za nezadovoljstvo i protest,smatrate da sada nema razloga?

Uh, uopste ne mislim tako... Bez nezadovoljstva i protesta drustvo svakako nikada ne bi islo napred

Citat:
Miloš nije izbavio Srbiju od Turaka,pošto je predao Karađorđevu glavu turskom sultanu,već,ustankom i isterivanjem Turaka sa celog balkana.

Ali je znao KADA to da uradi... Milos vam nije bas najsrecnije poredjenje, bas zato sto bas i nije srljao glavom bez obzira...
Citat:
Šta znači to,kada legalno izabrane na izborima,predate agresoru i to u količini koju on traži?

Istorija poznaje mnoge koji su legalno izabrani na izborima, a koji su karijere zavrsavali kao izraziti negativci... To sto je neko legalno izabran na izborima ne znaci da je amnestiran svake krivice.
Citat:
Trudio sam se da ne budem konfuzan.Ne verujem da sam uspeo.

Ma, uspeli ste mnogo bolje nego onaj sto ste ga citirali...

Sneza - 2-9-2008 u 18:13

Rade, bez uvrede i zamerke, ali moram priznati da i meni, ponekad, delujete pomalo konfuzno i nedoreceno.
Imam utisak da su Vase recenice suvise filozofske. Ne smatram da su besmislene, ali treba uloziti puno napora i paznje da bi se razumela sustina Vasih reci.
Shvatite ovo kao moju dobronamernu kritiku.

Fagot - 2-9-2008 u 18:25

Citat:
Rade, bez uvrede i zamerke, ali moram priznati da i meni, ponekad, delujete pomalo konfuzno i nedoreceno.
Imam utisak da su Vase recenice suvise filozofske. Ne smatram da su besmislene, ali treba uloziti puno napora i paznje da bi se razumela sustina Vasih reci.
Shvatite ovo kao moju dobronamernu kritiku.

I ja to kazem.....
Samo dodacu nesto
SRS TREBA ZABRANITI

Korleone - 2-9-2008 u 18:55

Zasto zabraniti SRS? NJih ce njihovi pogresni politicki potezi, kao npr. organizacija mitinga, da u potpunosti uklone sa politicke scene. Videce valjda ovaj narod ko ih u stvari vuce nazad, ko se bori samo za fotelju - prilicno je profitabilno biti poslanik!!!

Sneza - 2-9-2008 u 19:02

Fagot, molim te, ne citiraj me i ne tumaci pogresno, tebi se nisam obratila!
Fagot, da se ja i velika vecina mojih istomisljenika pita, a veruj mi ima ih vise nego sto mozes i da predpostavis, ove nakaradne sponzore i sektase koji su trenutno na vlasti, treba ZAUVEK ZABRANITI!, onemoguciti im svako dalje delovanje, jer su se pokazali nezreli i neodgovorni.

Fagot - 2-9-2008 u 19:17

Snezo izvinite molim vas,ako sam narusio vasu sujetu time sto sam vas citirao....
Od sada na dalje izbegavacu vas...

Sneza - 2-9-2008 u 19:19

To bi ti bilo pametno!
Hvala!

Fagot - 2-9-2008 u 19:44

Molim i drugi put.

zeka - 3-9-2008 u 10:48

IZAZIVA GA MAFIJA ,SRPSKO - ALBANSKA NARKODILERSKA MREZA ,UZ POMOC DB KAO LOGISTICKE PODRSKE I DUGOGODISNJEG PARTNERA I STVARAOCA SLIKA I PRILIKA U ZEMLJI U KOJOJ ZIVIMO.ETO TO VAM JE GLAVNI MOZAK I UZROK I SMISAO SVEGA STO SE U POSLEDNJIH 30 GODINA DESAVA OVDE ,GOTOVO 100 % SIGURNO.

Korleone - 4-9-2008 u 00:03

U svakoj zemlji postoji organizovani kriminal, pa se ne desava isto sto i kod nas.
Ti koji ne zele da prihvate krivicu za organizaciju porotesta su glavni krivci za nerede, to su oni koji trenutno blokiraju rad parlamenta, toliko o tome da su oni patriote i da je njima stalo do napretka zemlje - licemerje

c-c-c-c - 4-9-2008 u 01:52

Ljudi, ne mozete nikoga zabraniti osim ako direktno ne ugrozava bezbednost, drzavni poredak, blablabla... Nema ni potrebe zabranjivati rad niti jednoj politickoj opciji u Srbiji, nepodobne ce narod sam obrisati. Kad nije bio zabranjen rad SPS-u nakon pakla u koji su nas oterali nema razloga ni druge dirati.
Medjutim ovo sto poslanici SRS rade je nesto, meni kao coveku, neverovatno... Pokusao sam da gledam prenos skupstine i to bas par minuta pre nego je Radeta izasla za govornicu, a nakon nje i Pop-Lazic. Verujte, dok sam ono slusao meni je fizicki bilo muka, a da ne govorim o osecaju gadjenja koji je kuvao u mojoj psihi. Nije mi jasno kako ih nije sramota od sebe, sopstvene dece, sveg srpskog naroda, celog sveta, da onako govore. Kao najcrnje vracare iz najtamnijeg coska najmracnije sume, njih tri (ukljucujuci i Natasu Jovanovic) su izletale za govornicu Narodne skupstine i sipale otrov palacajuci otrovnim jezicima, bez trunke ljudskosti, bez trunke razuma, brez trunke srama, protivno hriscanskoj veri na koju se pozivaju. Onakve kletve, onakvo crnilo, koje su sipale poslanice SRS na predsednika drzave, pa cak i na ljude, clanove, simpatizere svoje partije, ono je nesto sto ja kao normalan covek u 21. veku ne mogu da shvatim. I kako onda TO (namerno kazem "TO" a ne "ta" ili "ona" jer nakon ovoga ne zavredjuje epitet ljudskosti) moze da bude potpredsednik skupstine, kako onda TO (ukljucujuci sve njih 3) moze da bude predstavnik normalnog naroda koji je glasao? Kletvama, klevetama, vredjanju, pristupaju oni koji vise nemaju nista razumno, nista argumentovano, nista dostojanstveno da kazu, onda iz njih izlazi ono njihovo najcrnje "ja", izlazi ono njihovo crnilo koje zgrazava svakog razumnog, normalnog coveka. Pa ljudi moji, svako sa makar malo mozga zna da ce predstavnici te iste partije kad-tad morati da se sastanu sa tim istim Tadicem i da sa njim razgovaraju o stvarima koje se ove nase Srbije ticu, sta sad treba da Nikolic, Vucic, ili bilo ko drugi od njih kaze: "ja ne mogu, bice mi prokleto i seme i pleme"? Sta treba ta Jovanovicka da kaze: "ne mogu na sastanak sa njime jer ce mene i moj rod i porod time stici najcrnja kletva koju sam ja sama izrekla"? Pa cemu onda oni kao predstavnici naroda sluze? Sta pred sledece izbore ako opet npr. Nikolic i Tadic budu protivkandidati, da li ce Nikolic izbeci svako suceljavanje sa Tadicem zbog tih kletvi? E, to bi bilo zanimljivo.
Verujem da su i ljudi koji su glasali za SRS, pa cak i aktivni clanovi te partije, sada najzad mogli da vide, ako su do sada i uspevali da zazmure, kakvi ljudi vode tu partiju. Dakle, definitivno je jasno da je krajnji domet politicke diskusije ovakvog vrha SRS proklinjanje, govor mrznje, prosipanje crnila po svekolikom srpskom narodu i zemlji. Nema tu inteligencije, nema tu ni "o" od ozbiljnosti kojom se Pop-Lazic hvali za govorniciom Skupstine odmah nakon prosipanja raznih kletvi, nema tu ljudskosti ni moralnosti.
Ali ne moze se zbog toga zabraniti rad partije, u njihovom programu ne stoji "proklinjanje i tome slicno", ali treba zakonski najostrije kazniti gorepomenute zbog uvreda, kletvi... Zbog vredjanja ljudskosti, razuma i dostojanstva ljudi koji su za tu partiju glasali, kaznice ih upravo ti glasaci na sledecim izborima, jer cisto sumnjam da bi neko normalan glasao za takvo izrazavanje za govornicom skupstine.
SRS moze da se spasi propadanja samo ako te i takve izbaci i posalje u zaborav, sve drugo ih vodi ka jos dubljem dnu.

perica - 4-9-2008 u 09:29

nemaju oni snage za to.da je moguce oni bi i seselja poslali u zaborav odavno

radep001 - 21-9-2009 u 17:44

Mislim da globani odgovor na pitannje sveopšte svetske krize možete čuti i videti na linku koji vam ostavljam.
Pogledajte što pre,jer ovakve filmove blokiraju,kako veća masa ljudi ne bi mogla da to gleda.Ovo je temelj "savremene demokratije".
Zato požurite!
http://www.zeitgeistmovie.com/add_serbian.htm

radep001 - 4-10-2009 u 16:20

Ubačeni provokatori su izazivači nemira,pa oni su tako tempirani da diskredituju one koji organizuju proteste protiv nekog neprihvatljivog poteza vladajuće garniture,kako bi nezadovoljne predstavili vandalima, nasilnicima ........repertoar pogrdnih naziva je baš opširan.

:nunu::aeh::puzzled::ninja: