RTM Forum - Nova Vlada - Vlada DS-SPS i ostali... (original)

Nova Vlada - Vlada DS-SPS i ostali...
sailor - 7-7-2008 u 21:38

Eto, Srbija dobila novu Vladu. Za nju je veceras glasalo 127 poslanika, dakle tesna vecina.
Premijer je Mirko Cvetkovic iz DS, njegov zamenik (kategorija za koju celokupna opozicija tvrdi da je protivustavna) i ujedno ministar policije Ivica Dacic iz SPS. Vlada broji 24 ministarstva.
Dakle, ovo joj je prvi dan (vece), a videcemo kako ce, dokle ce i sta ce...
Za to vreme, evo teme na kojoj je mozete ocenjivati dok traje, komentarisati njen rad, kritikovati ili hvaliti... Naravno, pristojno...

Fagot - 8-7-2008 u 10:49

Bruka povezana sa sramotom sa dodatkom licemerja i sve zajedno jedna velika zabokrecina.

Belovanovic - 8-7-2008 u 19:20

Pre neshto manje od osam godina, digla se kuka motika i poneki bager da bi zbacili sa vlasti one koji su nas gurnuli u duboku kolotechinu. Svi mi koji smo te vecheri gledali novog predsednika i njegove saradnike na balkonu kako sa osmehom na licu i ponosno mashu rukama, chekali smo da svane nova zora, zora 6-og Oktobra.

Verovali smo da cemo im konachno videti ledja i taj deo nashih zhivota spakovati u neku kutiju i skloniti u najmrachniji coshak.

Oni u kojima smo videli nashe spasioce sinoc su nam, formiranjem vlade sa onima (Ne zasluzhuju ni da im ime stranke pomenem), najbednije pljunuli u lice!
Pa zar smo duvali u pishtaljke, bili prebijani, privodjeni i shikanirani, verujuci u bolje sutra da bi nam onako vratili?!
Svi znate kako je Majdanpek i ceo taj region proshao tada. Nekada jedan od najperspektivnijih regiona, godinama se raspadao i na kraju dozhiveo najcrnju sudbinu. Dosta ljudi je zhivelo i zhivi na ivici egzistencije, bukvalno nemajuci ni za osnove ljudske potrebe.

Secate se svi kako je izgledalo zhiveti u Srbiji tih godina.
Raspad drzhave, rat, kilometarski redovi za hleb i mleko, inflacija i kao shlag na tortu bombardovanje!
I danas dozhivljavamo da nam isti ti koji su ovo prouzrokovali, ponovo na neki nachin kroje sudbinu.

ONAJ SIN koji je, ljubi ga majka sa cveticem u kosi, nosio gajbice na pijaci i tako se obogatio, bice oslobodjen svih optuzhbi za koje ga terete! Alo bre!!! Shta je sledece, taticu ce proglasiti za heroja nacije ili muchenika?! Jedan od simbola vladavine njegove porodice, ponovo je otvoren pre neki dan na njegov rodjendan .
Bizarno!
Zar je moguce da su nashi nekadashnji “spasioci” koji su osuli drvlje i kamenje po onima pre njih, zarad fotelje, sa istima pocheli da shuruju?! Izgleda da jeste!
Kako Vas bre nije sramota?!!
Ono shto su sinoc uradili je nedopustivo i krajnje ponizhavajuce! Uprljali su svoj obraz tako da ga ni sve reke sveta nece oprati! Izgleda da ih nije briga, bitno im je da ce josh vishe nasheg novca staviti u svoj dzep.
Mada ni Sejsheli ili Kajmanska ostrva ne zvuche loshe…

Pljunili ste nam u lice i lupili shamar pride… Shamar koji jako boli!

Izgleda da ona zora 6-og Oktobra josh dugo nece svanuti…

zeka - 8-7-2008 u 20:36

oooooooooooo secam se vrlo dobro.....................

Mama_tvoja - 8-7-2008 u 21:37

Belovanovicu,svaka ti je na mestu.
Na vrhu nam je stvarno vrh-licemerja.
Jos jednom da kazem i ovde-ne znam da li vise treba da se stidi narod zato sto ima takvu vlast,ili vlast zato sto radi to sto radi.:(

DANICA - 9-7-2008 u 15:37

Pa što ne duvate i sada u pištaljke možda ovaj put prođete samo išamarani?

Belovanovic - 9-7-2008 u 17:28

Nije meni problem ni sada, kao ni onda...

libi - 9-7-2008 u 19:54

Muz prebije zenu, ona zaglavi u bolnicu, ali se na kraju ipak ne razvede, jer imaju zajednicku decu...

Mama_tvoja - 9-7-2008 u 22:39

Citat:
Originalno postavio/la libi
Muz prebije zenu, ona zaglavi u bolnicu, ali se na kraju ipak ne razvede, jer imaju zajednicku decu...

Zajednicka deca su,u ovom slucaju,samo izgovor za kukavicluk i lenjost da se preuzme odgovornost za sopstvenu egzistenciju. I svakako...u celoj prici,zajednicka deca najvise stradaju,obogaljena emotivno zauvek...

libi - 9-7-2008 u 22:58

e sad napravi komparaciju sa temom mama...

ili cu ja ....

toliko o onome " Samo sloga srbina spasava...":(

Mama_tvoja - 9-7-2008 u 23:18

bojim se da ne razumem,Libi :blush: kakvu komparaciju?
~Samo sloga Srbina spasava~ iliti ~Ne daj Boze da se Srbi sloze~ ...to osim Srba svi znaju.
Ako si mislila da ova koalicija predstavlja nesto u tom pravcu...ja u to ne verujem.

libi - 9-7-2008 u 23:21

Ja sam veciti optimista...
A mi Srbi inace svima dajemo sansu...
Pa tako je i ovaj put...Neka malo i nemogucoj koaliciji sansa...
Uvek postoji mogucnost raspustanja vlade i raspisivanja novih izbora, zar ne?

Mama_tvoja - 9-7-2008 u 23:27

:shocked2:neeee,ne pominji nove izbore!
Treba svima dati sansu...ali ne i onima koji su je grubo prokockali.
Sve u svemu,najvise bih volela da vreme pokaze kako ste vi optimisti u pravu.

libi - 9-7-2008 u 23:32

I novi izbori ce u svakom slucaju pokazati da mi optimisti obicno budemo u pravu...Jer imamo nade, strpljenja i ne verujemo u politiku...

AOCKAI - 10-7-2008 u 01:11

Ako ova vlada doceka prolece...
ali mislim da nece.

Belovanovic - 10-7-2008 u 13:35

Citat:
Uvek postoji mogucnost raspustanja vlade i raspisivanja novih izbora, zar ne?

Da, koje mi gradjani placamo. Isto kao i predizbornu kampanju. Dokle vishe?

Fagot - 10-7-2008 u 18:47

Mislim da je Srpska politicka scena sve samo ne politika.
Kada smo stigli da nam Dacic prica o evropi i da nam Mrkonjic Graditelj masovnih grobnica prodaje m... za bubrege,onda smo stvarno otisli u aut...
Kakvo nacionalno pomirenje to je pomirenje za fotelje i lopovluk.
Pitam se dali Tadic moze da izadje i kaze LJUDI IZVINI TE,FOTELJE SU FOTELJE.
JADNA OVA NASA ZEMLJA KADA NAM SPS ODREDJUJE SUDBINU,MALO NAM JE BILO 11 GOD.

AOCKAI - 10-7-2008 u 19:27

Pre stotinak godina bilo je ZA KRALJA I OTADZBINU a sada izgleda za FOTELJU I SOPSTVENI DZEP.

Ma ljudi monarhija nama treba!

libi - 10-7-2008 u 23:23

:a040:
Jos samo narod to da shvati i lakse ce prihvatiti cinjenicu da od politike i politicara nema`leba...ko god da je, ma sta radio, ma sta obecavao, koju god partiju predstavljao...isto mu bilo...lagace narod zarad licnih interesa i ciljeva...
Ja ne vidim razliku izmedju njih...isti kalup, isti serijski broj, razlicita farba...:whistle:

Fagot - 12-7-2008 u 11:05

Kakvo naionalno pomirenje....Zar mogu Djindjic i Milosevic Diktator da se stave u isti kos...
Ajmo onda da izjednacimo:

-Hiperinflaciju i novcanice od 15 nula
-Masovana prebijanja 96 i 97 na demonstracijama
-Ubistava Curuvije,Pantica,Stambolica...........
-Rat u Bosni,Hrvatskoj,Sloveniji.......
-Bombardovanje i pogibije hiljada ljudi sve zbog SPS....

Uloga Radikala i JUL-a nije zanemarljiva u svemu tome....
Stidi te se samo proklamovane DEMOKRATE

libi - 12-7-2008 u 13:47

A bombardovanje Beograda 06.aprila 1941....
Pa kada nas saveznici otrsili 1944...
Tek, demonstracije studenata 1968 ?
A Goli otok...
Ustav iz 1974...Ko dade prvi Kosovu autonomiju?
A onda smo svi plakali 04.maja 1980? Neki kazu da nisu...
Neki kazu da nikad nisu bili crveni...A zna se da jesu i ne vidim problem...

Fagot - 15-7-2008 u 10:44

Kazu kod Tita se znalo ko kosi ko vodu nosi,a znalo se da je Tito tokom svoje vladavine bio dozivotni presednik,uveo je licnu i totalitarnu vlast i sto je najvaznije kupovao je socijalni mir.Mazao narodu oci kako je sve bajno i lepo,a sa druge strane UDBA i Titova licna garda ubijali i zatvarali i politicke neistomisljenike i oduzimali im svu imovinu i gle cuda vecina tih politickih neistomisljenika je bilo srpskog porekla.
Tito je bio sve samo ne covek.

libi - 15-7-2008 u 16:02

Sta sad ima Tito sa Vladom DS-SPS i ostalim aktuelnim politickim partijama?

Fagot - 16-7-2008 u 10:29

Citat:
A bombardovanje Beograda 06.aprila 1941....
Pa kada nas saveznici otrsili 1944...
Tek, demonstracije studenata 1968 ?
A Goli otok...
Ustav iz 1974...Ko dade prvi Kosovu autonomiju?
A onda smo svi plakali 04.maja 1980? Neki kazu da nisu...
Neki kazu da nikad nisu bili crveni...A zna se da jesu i ne vidim problem...

Pa koje pominjao ovde Tita ja ili ti,ja sam se sam nadovezao na tvoj post.
BRE

libi - 16-7-2008 u 20:09

Koliko ja vidim, Tita nema ni u jednoj recenici...
Fagot, molim te...Ako tebe nesto od ovog asocira na Tita, to je tvoje shvatanje posta...
Cilj posta nije bio Tito, vec odnos naroda prema politici, politickim desavanjima i politicarima tog vremena, a i kasnije...
Sinonim za crvene je sinonim danasnjice...

Fagot - 17-7-2008 u 10:47

Onda sam ja blesav,ako ti nisi pominjala Tita necu ni ja.
Sinonim za crvene je,sve ovo sto smo ja i ti naveli u postovima.Bruka i sramota,Videcemo dokle ce da traje ta bratska koalicija,bolje receno koalicija ala fotelje.

zeka - 18-7-2008 u 20:02

IDEALI IDEALI

perica - 20-7-2008 u 16:36

licemerje u vrhu je nastalo od licemerja u narodu

libi - 21-7-2008 u 11:08

Hoces da kazes da je nas narod licemeran...!?:nunu:

Fagot - 21-7-2008 u 11:21

Citat:
Originalno postavio/la perica
licemerje u vrhu je nastalo od licemerja u narodu

Perice,malo si se presao....Kada govoris o necemu moras da razgranicis neke stvari.Moras da odvojis zito od kukolja.
Nismo mi licemerni,vec pojedinci iz ovog naroda.

radep001 - 27-7-2008 u 23:23

Perice,moj ti je,savet,da razumeš ovaj Fagotov savet.kao i da ga prihvatiš i njega se čvrsto držiš.

radep001 - 13-9-2008 u 09:39

„Вук не може да поступа супротно одлукама ГО СПО-а, али ја могу. Управо због свих људи који су страдали у борби против Милошевића и његове партије, не желим да ћутим и пристанем на сарадњу са џелатима. Оставићу га због Ивице Дачића и ове владе.“
Даница Драшковић, супруга Вука Драшковића, председника СПО-а

libi - 13-9-2008 u 10:19

Ne verujem joj..."Laze kucka", sto bi rekao nas narod! :barf:

Fagot - 13-9-2008 u 10:23

Radikalske izmisljotine i bljuvotine...

radep001 - 13-9-2008 u 11:16

http://www.nin.co.yu/pages/article.php?id=40127

Zloupotreba na odloženo

Mirjanu Milović (32), člana Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije, potpredsednika stranačkog Opštinskog odbora, odbornika stranke u Gradskoj skupštini i sekretara opštinskog Fonda za solidarnu stambenu izgradnju, uhapsila je leskovačka policija. Ona se sumnjiči da je počinila proneveru, falsifikovanje službene isprave, posluge, kao i da je zloupotrebila službeni položaj, čime je prisvojila 2.300.000 dinara.