RTM Forum - Tadić i njegovi glasnici "mira". (original)

Tadić i njegovi glasnici "mira".
nacional - 12-5-2008 u 14:04

Citat:
Originalno postavio/la nacional
Citat:
Originalno postavio/la DANICA
Pa znači NE

http://www.smilietown.de/smilies/hintergruende/bg_002.jpg

Povodom demokratije i "mira" dok Tadić poziva na rat:

http://i49.servimg.com/u/f49/11/79/68/37/11110.jpg

http://i49.servimg.com/u/f49/11/79/68/37/11210.jpg

http://i49.servimg.com/u/f49/11/79/68/37/11310.jpg

radep001 - 12-5-2008 u 16:00

Ajde sad.

Pa jeli istorija sveta počinje 05.oktobra2000?

perica - 13-5-2008 u 00:19

ne ta "sveta" istorija se tada zavrsava

radep001 - 13-5-2008 u 00:28

Ima ovde promotera takve politike.Na delu su.Istorija se ponavlja zboh bahatih i nepažljivih učenika,samo podsećanja radi.
Evo još dva simbola američke dobrote i borca za ljudska prava>>
http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/150px-KKK-symbol.jpg

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/250px-Birth-of-a-nation-poster-colo.jpg

radep001 - 13-5-2008 u 09:32

Evo i jednog aktuelnog simbola.
Masonska piramida.http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/images2.jpg

radep001 - 14-5-2008 u 09:14

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/250px-Wanted_for_treason.jpg

Poternica za Kanedijem, izdajnikom, koja je kružila Dalasom.

nacional - 14-5-2008 u 10:37

Znamo li ko je ubio Kenedija, pa naravno oni koji stoje iza piramide. To je jasno valjda.

DANICA - 14-5-2008 u 12:56

Ma idi...

nacional - 14-5-2008 u 13:45

Šta to znači? Ne veruješ ili šta?
Dokle da vas učim?

Dakle, ukratko, tokove novca u Americi kontrolišu privatnici a ne država kao i štampanje novca. To tamo nije kao u nekim drugim normalnim državama kao na primer Švajcarskoj gde novac ima podlogu u zlatu . To u Americi traje od jako davno, da sad ne širim, i u vreme Kenedija on je to saznao a onima koji su imali biznis od toga je pretio da će objaviti ta saznanja i time je postao meta.
Ako treba opširnije ....

"Тед Тарнер је недавно добио место у Комитету 300 као признање за своје прављење "вести" на Си-Ен-Ену. Комитет има моћ и средства да људима овог света каже што год жели и да огромна већина у то поверује.Када год неки истраживач случајно набаса на ову застрашујућу групу, они га или успешно купе или га подвргну некој врсти "специјалне обуке" у Институту Тависток, после чега и он сам почиње да доприноси писању романа типа Џејмса Бонда, тј. бива скренут с пута и добро награђен. Ако особа као што је био Џон Кенеди случајно наиђе на истину о томе ко управља светским догађајима, и не буде поткупљен, онда бива убијен."

(Ова књига др Џона Колмана управо се, у издању "Народне књиге", појавила у нашим књижарама, а "Новости" ће у фељтону који започињемо данас, објавити најинтересантније делове. ) ......negde prošle godine objavljeno.

radep001 - 14-5-2008 u 15:53

Citat:
Originalno postavio/la nacional
"Тед Тарнер је недавно добио место у Комитету 300 као признање за своје прављење "вести" на Си-Ен-Ену. Комитет има моћ и средства да људима овог света каже што год жели и да огромна већина у то поверује.Када год неки истраживач случајно набаса на ову застрашујућу групу, они га или успешно купе или га подвргну некој врсти "специјалне обуке" у Институту Тависток, после чега и он сам почиње да доприноси писању романа типа Џејмса Бонда, тј. бива скренут с пута и добро награђен. Ако особа као што је био Џон Кенеди случајно наиђе на истину о томе ко управља светским догађајима, и не буде поткупљен, онда бива убијен."

(Ова књига др Џона Колмана управо се, у издању "Народне књиге", појавила у нашим књижарама, а "Новости" ће у фељтону који започињемо данас, објавити најинтересантније делове. ) ......negde prošle godine objavljeno.

Na ovo ja nemam ništa bitno da dodam osim da potvrdim da su moja saznanja na ovu temu podudarna.

perica - 14-5-2008 u 20:48

normalno da su podudarna kad ste iz iste stranke

radep001 - 14-5-2008 u 20:54

:g010:

DANICA - 15-5-2008 u 14:02

Znaš šta ono sa sličkom je bilo zezanje, da to jeste magijski znak...stvarno me ne interesuje da se raspravljam sa nekim, samo bih te zamolila da me ne citiraš više nigde pogotovo ne da praviš teme na osnovu mojih poruka. Jel ja to tebi radim? Ne. Prema tome mani se toga.

Usput nisam ti rekla sviđa mi se tvoj avatar.

Fagot - 16-5-2008 u 17:17

Katastrofa,nemam komentar na ovakve stvari.
Nacional prevuse si se uzveo u ulogu.:sorry:

nacional - 16-5-2008 u 20:37

Citat:
Originalno postavio/la Fagot
Katastrofa,nemam komentar na ovakve stvari.
Nacional prevuse si se uzveo u ulogu.:sorry:

Da mislim tvoj komentar toliko govori da se ja zapitam da li sam možda preterao u izlaganju i iznošenju činjenica. Kako si ti pokazao to je sve moglo da se kaže u dve rečenice tako suvisle da ko nije razumeo, shvatiće.
Sad možda sam mogao i jedan smajli da furnem, sad da li ili ne ostajem u dilemi i dalje .

perica - 16-5-2008 u 22:35

daj bre nacional stavi taj smajli ili si mozda isuvise ozbiljan da je to ispod tvog nivoa

DANICA - 17-5-2008 u 19:10

Da ti nijer palo na pamet da su amerikanci taj znak izrežirali onako kako je njima odgovaralo, kao i sve što prikazuju na ovom svetu onako kako njima odgovara...

Fagot - 17-5-2008 u 20:21

UF,moram da se slozim stobom.....DANICE:frog:

nacional - 17-5-2008 u 21:13

Citat:
Originalno postavio/la DANICA
Da ti nijer palo na pamet da su amerikanci taj znak izrežirali onako kako je njima odgovaralo, kao i sve što prikazuju na ovom svetu onako kako njima odgovara...

Ja ne bi da izazovem neke nepotrebne komentare ali čisto da pitam , jel se to ti meni obraćaš sa ovim pitanjima i ranije sa molbama da te ne citiram. Zaista nemam potrebu da te citiram jer ništa i ne kažeš, ako si mislila na sličicu a meni se obratila , samo da objasnim da sam je eto iskoristio da objasnim značenje takvih simbola pošto je očigledno da je u široj u potrebi na ovom forumu a njegovo značenje nije poznato.
Ne moraš mi odgovarati ni na šta samo na prvo , da li se meni obraćaš?

DANICA - 18-5-2008 u 13:47

Ne moram ja ni na šta da odgovaram.

nacional - 18-5-2008 u 14:10

Svakako da ne moraš , možda sam se loše izrazio , dakle zamolio bih te da odgovoriš da li si se meni obraćala kad si ono komentarisala. Da li ćeš odgovoriti ili ne ostaje na tebi, pitanje je tako jednostavno.

radep001 - 25-7-2008 u 20:19

Evo ga u pravom formatu.

http://img135.imageshack.us/img135/8083/tadiqiiu3.jpg

Fagot - 26-7-2008 u 20:44

Daj da vidimo Seselja u pravom formatu,a da izvini on je u hagu pa ne moze da se slika.

radep001 - 27-7-2008 u 23:15

Zabrinjavate me.
Šešelj se slika sa velikim osmehom i to ne na fotografiji,već ga snima i emituje onaj njegov "veliki obožavatelj" iz RTS-a, i to u nastavcima.
Koji ste problem imali da to niste videli.Ako vam u vezi sa gledanjem Šešelja,pojavi kakav problem,javite mi,potrudiću se da Vam pomognem.
Kakav propust ste učinili !!!!!!!!!!!!!!!

Fagot - 28-7-2008 u 15:17

Kako covek pod uticajem ideologije poicinje da pravi gluposti...
Ideologija je 8 svetsko cudo...

radep001 - 28-7-2008 u 17:01

Citat:
Kako covek pod uticajem ideologije poicinje da pravi gluposti...
Ideologija je 8 svetsko cudo...

Molim Vas da mi pomognete ako možete.
Recite mi gde to nema ideologije?

Fagot - 29-7-2008 u 10:54

Nema ideologije tamo gde se pocnje novi i radja zdrav razum.
A ne iskvaren i pomucen raznim uticajima koji je vladao kod nas dok je bilo Tita,Seselja,Milosevica,KOstunice...

Zadovoljni

radep001 - 29-7-2008 u 17:23

Spisak ovih u drugoj rečenici znam,ali ne znam šta znači:
"Novi razum"?
Jeli moguće da to bide čipovanje?

c-c-c-c - 30-7-2008 u 23:59

Ostavite se tih teorija zavere, prica o cipovanju i tome kako ce nam kontrolisati misli i dela. Niti vas neko pita, niti imate uticaja na to. Koristite svoje vreme na pametniji nacin od razradjivanja zavera i zivite normalan zivot, nemojte se baviti nelegalnim radnjama i nemate razloga da se bojite cipova u licnim kartama i pasosima. Licno sam protiv svake vrste pracenja i zadiranja u privatnost, ali danas privatnosti i onako vise nema, niti ce je ikada ponovo biti, uvek neko vidi, neko cuje, neko zna... Svako slovo koje napisete na internetu ostaje zabelezeno u gomilama baza podataka sa vasom unikatnom IP adresom i gomilom drugih detalja, tako da ni skrivanje pod bilo kojim nadimkom ne moze da vas zastiti od toga da se jednostavno zna ko ste i odakle ste. Ako ce taj cip u licnoj karti znaciti da ce kriminalci biti lakse praceni, da ce to doprineti poboljsanju kvaliteta i sigurnosti zivota, ja to prihvatam cak i po cenu da se svaki moj korak zna, jer nemam sta da krijem, nemam cega da se stidim, ne radim nista nelegalno niti amoralno da bih se bojao da cu biti "ulovljen na delu".

Fagot - 31-7-2008 u 10:21

Cip u licnoj karti koristi se u slucaju promene adrese da ne moras da vadis novu.
Ali uvek ima onih koj ce reci SAMO ZA TO.....LUPAS

radep001 - 1-8-2008 u 14:16

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/VTS_01_1frame22910.jpg

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/Thumb_0204DraganaUdovicic.jpg

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/VTS_01_1frame11946.jpg

Jedini lek je:

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/VTS_01_1frame35636.jpg

sailor - 1-8-2008 u 23:40

Rade, ranije sam bio mnogo redovniji na liturgijama nego danas, ali pitam se... Zasto te na ono malo bogosluzenja na koja idem u poslednje vreme nikada tamo nisam video...?

Fagot - 2-8-2008 u 21:01

Ja na sluzbu idem svake 2 nedelje,verujem u boga.
Rade bio sam prosli 2 meseca svake nedelje,ali vas nisam video...

Korleone - 5-8-2008 u 18:13

Dovoljno se na osnovu postova pojedinih forumasa vidi koliko su upoznati sa pravoslavnim ucenjem. Da jesu ne bi se ponasali tako kako se ponasaju

Sneza - 5-8-2008 u 22:52

Korleone:
"Dovoljno se na osnovu postova pojedinih forumasa vidi koliko su upoznati sa pravoslavnim ucenjem."
Kud plovi ovaj brod!? Daj molim te, prosvetli nas i nauci!
Hriscanka i Pravoslavka sam i u svom srcu nosim postenje, nadu i veru. Na liturgije ne idem jer su mi dosadne i suvoparne. Eto bas tako!!!
To ne znaci da sam zao i los covek.

sailor - 5-8-2008 u 23:18

Snezo, molim te nemoj pogresno da me shvatis, ne mislim nista lose, ali veruj mi, ne moze se za sebe reci da si hriscanin i pravoslavac, a da na liturgije ne ides zato sto su suvoparne i dosadne. To ne ide jedno sa drugim, veruj mi... To NARAVNO ne znaci da si los covek, ja licno uopste ni nemam takvo misljenje o tebi i na osnovu tvojih postova i komentara zaista sam ubedjen u suprotno. Uopste te ne krivim sto iznosis takav stav, jer vecina nas uopste nije edukovana o tome. Ipak, svako ko se time imalo bavio reci ce ti isto sto i ja - da te dve tvrdnje ne idu zajedno.
Ispunjenje hriscanskog (pa samim tim i pravoslavnog) u sebi moguce je samo i jedino kroz liturgiju i svete tajne (pre svega ispovesti i pricesti). Izuzimam iz ovoga neke ekstremne prilike, kao recimo slucaj da se nadjes sama na pustom ostvru ili na nekom drugom mestu na kome se ne mozes domoci hrama, ali to je vec visi stepen verske filosofije o kome ja ne mogu da ti kazem nista. Ali ono prvo, to ce ti reci svako ko o tome bar imalo zna. Sve druge tvrdnje (pazi tragikomedije) plod su zapadnog bogoborstva o cemu je mnogo toga napisao vladika Nikolaj Velimirovic.
E, sad, nemoj misliti da o sebi mislim kao o velikom hriscaninu, jer bas zato sto ZNAM sta mi je ciniti, a to ne cinim, moj greh je svakako daleko veci od bilo cijeg ko ce na ovo sto kazem ostaviti post. I svi ce biti u pravu, verovatno.
Jedino u cemu stvarno niste u pravu, to je kada se bavite masonima, sektama, velikim bratom, novim svetskim poretkom, a da o svojoj veri ne znate gotovo nista. Ne kazem to zato sto hocu da ''popujem'', nego zato sto je pre svega opasno upoznavati se sa takvim stvarima bez prethodnih znanja, a zatim i zato sto necete znati na pravi nacin da branite ono u sta mislite da verujete.
Ponavljam, ne mislim nista lose, samo pominjem zato sto mozda neke stvari valja znati...

Sneza - 6-8-2008 u 00:02

Hvala tebi Dejane, ja se potpuno slazem sa ovim sto govoris, ali nije mi jasno zasto mi se ovako obracas:
"Jedino u cemu stvarno niste u pravu, to je kada se bavite masonima, sektama, velikim bratom, novim svetskim poretkom, a da o svojoj veri ne znate gotovo nista."
Ovo nema nikakvih dodirnih linija samnom! Prezirem sektase, velikogbrata, masone i sve sto je nalik na njih!
Ja o svojoj pravoslavnoj veri znam puno, mnogo vise nego sto mozes i da predpostavis. To sto ne idem redovno u crkvu ne znaci da sam nevernik i bezboznik.
Slavim muzevljevu i ocevu slavu: sv.Dzordja i sv.Arhandjela.
Bozic i Uskrs se u mojoj kuci obelezava kao paznik nad praznicima.
Dragi urednice, pozivam te da sa svojom porodicom dodjes na moju slavu!

sailor - 6-8-2008 u 00:08

Oho, pa... Idi u persun, sad si me zbunila, niko me ovako javno nije zvao na slavu...
Nisam mislio na tebe, u sustini mislio sam na sve nas zajedno.... Mozda bi bilo bolje da sam stavio prvo lice mnozine - nismo u pravu, kada se bavimo, ne znamo...
Jer, Snezo, znas - stvarno znamo jako malo, da znamo vise - mnoge stvari ne bismo uradili ''u ime pravoslavlja''... Kao narod...

Sneza - 6-8-2008 u 00:51

Evo ja te pozivam da 16. Novembra na sv. Djordja budes nas gost.
Mislim da cemo tada biti u Majdanpeku, ali ako nas nesto spreci da dodjemo napravicemo ti vizu. U svakom slucaju javicu ti na vreme.

Fagot - 6-8-2008 u 10:33

Nije problem Snezo pogresno si shvatila neke stvari.Nije se odnosilo na tebe i urednika.
Problem je u tome zato sto neki forumasi t.j.Rade prosipa nam pamet,kaci svakojake gluposti kune se u crkvu i boga a u stvari on ni ne zna gde se nalazi nasa Crkva ni sta prestavlja.

Koliko ja ovde mogu da vidm jedino sto Rade istinski borac za Seselja i Kostunicu radi na ovoj temi je Bogouljenje i sve ne samo hriscanski nacin razmisljanja.

Mama_tvoja - 6-8-2008 u 15:47

Citat:
Originalno postavio/la urednik
- stvarno znamo jako malo, da znamo vise - mnoge stvari ne bismo uradili ''u ime pravoslavlja''... Kao narod...

Da,zaista je tako,ali je dobro da bar nastojimo da zivimo u skladu sa pravoslavljem...
Navescu nekoliko preporuka hriscanskih svetitelja onim hriscanima koji se vise ne kolebaju u veri,ali su kolebljivi i neodlucni da ponavljanim pokusajima ovu veru ucvrste i u zivotu primene.

~Izbegavaj jos u mislima,a pogotovu u recima da bilo koga od svojih bliznjih osudis. Seti se Hristovih reci da ce onaj koji drugima sudi biti sam osudjen. Sudi svakog coveka po njegovoj boljoj strani. Trudi se da je pronadjes u bliznjem,narocito kada ti se namecu samo njegove lose osobine karaktera.

~Budi milosrdan prema svakome,svakom cini dobro kada mozes,bez obzira koje vere covek bio ili je bez vere,ne obaziruci se kome narodu pripada,jer je milosrdje prema Jovanu Zlatoustom,jedini sto ce se od nas traziti na Strasnom sudu. Cineci dobro drugima,ne zalosteci bliznje,niti ih gneveci,covek se neminovno priblizava Bogu.

~Nauci da se molis najpre bogougodnim molitvama prisutnim u svakom molitveniku,a onda,postepeno,izlazice iz srca tvoja sopstvena,spontana,iskrena molitva Bogu. Ne treba da prodje ni jedan dan u kome nismo bar jedanput iskreno zavapili-Gospode Isuse Hriste,smiluj se na mene gresnika!

~Posecuj redovno nedeljne i praznicne liturgije u crkvi,sve dok ti ta poseta ne postane neophodna kao hleb i voda. Ne obracaj paznju sto ce nekad proci vise meseci,mozda i godina,dok ti se lepota,dubina i istina liturgije ne otvori kao neizbezna pomoc u zivotu.

~Posti redovno sve postove u godini koje je propisala hriscanska pravoslavna Crkva. Post donosi coveku,posto je savladao prve dusevne i telesne smetnje na pocetku posta,veliko olaksanje,mir i spokojstvo telu i dusi. Svaki post zavrsi iskrenim ispovedanjem grehova svom duhovnom ocu i potom pristupi svetoj pricesti. Sve dok ti uoci ispovedanja i pricesti dolazi misao da ne znas sta bi ispovedao,jer nisi gresio,znaj da nisi ucvrstio svoju pravoslavnu veru.

~Druzi se sa svakim koji od tebe trazi neku pomoc,ali intimnije prijateljstvo neguj samo sa ljudima posvedocenim hriscanima,postojanim u veri,stabilnog nervnog i psihickog sastava,koji rado govore o verskim stvarima,a izbegavaju prazne,jalove i opasne razgovore o politici i o domacoj i svetskoj situaciji.

~Citaj samo one knjige koje ti donose radost,mir, spokojstvo i dobar san. Izbegavaj novine,ilustrovane casopise,dnevne listove,i narocito,kloni se televizije,jer svi oni razbijaju paznju i cine je rasejanom,lome covekovu licnost i njen integritet,cineci je "legijonom",spremnom da i nevoljno primi u sebe sijaset negativnih uticaja,mozda i samog demonskog.

DANICA - 6-8-2008 u 18:31

Ova poslednja mi se sviđa posebno...

Belovanovic - 6-8-2008 u 19:53

Bravo mama, alal vera!

Ljudi probajte da se drzhite teme, mislim da je rasprava otishla u skroz drugom smeru!

radep001 - 6-8-2008 u 20:08

Citat:
Originalno postavio/la urednik
Rade, ranije sam bio mnogo redovniji na liturgijama nego danas, ali pitam se... Zasto te na ono malo bogosluzenja na koja idem u poslednje vreme nikada tamo nisam video...?

Citat:
Ja na sluzbu idem svake 2 nedelje,verujem u boga.
Rade bio sam prosli 2 meseca svake nedelje,ali vas nisam video...

Uvažena gospodo.

Iznenađuje me vaša zainteresovanost za moje duhovno poimanje i kakav sam vernik,a u konkretnom slučaju,vaše traženje da objasnim razloge ne pojavljivanja na liturgijama,predpostavljam,u majdampečkoj crkvi,a sve to u okviru ove teme.
Predpostavljam da bi bolje bilo da otvorimo novu temu na ovom forumu, a da ova tema nastavi sa raspravom kakvom je u naslovu dalo gospodin Nacional.
Izazvali ste svojim pitanjima upućenih meni,smatram vrlo ozbiljan dijalog o veri,koga pozdravljam.
Potpuno sam saglasan sa komentarima,Na moju radost,sa uvaženim damama Sneže i Mame.
Otavaram temu o veri.

sailor - 6-8-2008 u 23:15

Citat:
Citat:
Originalno postavio/la radep001

Iznenađuje me vaša zainteresovanost za moje duhovno poimanje i kakav sam vernik,a u konkretnom slučaju,vaše traženje da objasnim razloge ne pojavljivanja na liturgijama,predpostavljam,u majdampečkoj crkvi,a sve to u okviru ove teme.

Ma, ne, bre, Rade, molim Vas procitajte sta sam napisao. Uopste me ne zanima kakav ste vernik, a posebno nisam pitao zasto se ne pojavljujete, to je vasa stvar. Jedino sam konstatovao da cesto postavljate tu sliku, a ne vidjam vas u hramu. To me podseca na ljude (kojih danas ima jako mnogo) koji se neprestano pozivaju na pravoslavlje a o tome znaju koliko i ja o sastavu vulkanske lave. Mislim da nije dobro, i znam da hriscanima, pravoslavcima, to cesto smeta vise nego ateisticki, pa cak i antiteisticki pristup crkvi.

Citat:
Predpostavljam da bi bolje bilo da otvorimo novu temu na ovom forumu, a da ova tema nastavi sa raspravom kakvom je u naslovu dalo gospodin Nacional.

Ne smatram da sam promasio temu, jer uz njen naslov ide i uvodni post koji se odnosi na tumacenje ''hipi'' simbola i to bas sa hriscanske tacke gledista. To sto je Nacional napisao uglavnom se i poklapa sa hriscanskim pogledom na taj znak i taj pokret. Ova tema i jeste zapravo delic hriscanskog poimanja i tumacenja ''novog svetskog poretka'' koji se zasniva na ''hipi'' pokretu, a koji je i po mom misljenju (iako muziku iz tog perioda jako volim i i danas je rado slusam), na zalost jedno izopaceno i stravicno koriscenje onog najboljeg u ljudima za gradjenje jednog kvazipravednog drustva. Po mom misljenju, najbolju sliku takvog sveta dala su dva pravoslavna monaha (a zamislite - dva AMERICKA pravoslavna monaha), John i Andrew, ''po naski'' Jovan i Andrej, u svojoj knjizi ''Deca Apokalipse'' koju vam toplo preporucujem. Dakle, da skratim, procitajte uvodni post i videcete da liturgija i pominjanje vere uopste nisu skretanje sa teme. To ste uostalom i vi ucinili postavljanjem slike tri prsta. No, reci cu vam i to da je slika na pravom mestu i ja licno uopste nemam zamerku na to gde ste je postavili.
No, ono sto sam hteo da kazem (i eto poente price) jeste to da i po mom misljenju jedini lek za onu piramidu predstavljaju ta tri prsta, ali ih mi uopste ne koristimo onako kako treba. Ispunjenje svrhe ta tri prsta jeste u hramu, na liturgiji, u molitvi, a ne u zapaljivim govorima i praznom mahanju sakom skupljenom u tri prsta. Kazem ''praznom'', zato sto ta tri prsta nista ne znace ako nema ispunjenja svih onih reci koje stoje iza njih, a koje je, npr. navela Mama... No, ni te reci ne smeju se gledati usko politicki, i ne mogu se tumaciti samo na onaj nacin koji nama odgovara. Njih valja shvatiti bas jako duboko. Recimo kao vladika Nikolaj koji u jednoj od svojih ''Molitava na jezeru'' ''blagosilja neprijatelje svoje''... Nekako mi se cini da mi Srbi ne umemo da se blagosiljamo ni medjusobno ako smo drugacijih politickih ubedjenja, pa onda nema svrhe govoriti o tome da te reci govore o blagosiljanju ljudi druge vere koji su nam naneli zlo. To jeste strasno tesko, i ima milion razloga koje jemoguce navesti zbog kojih je tako nesto gotovo nemoguce... Ali, reci cu samo jos ovo - navodjenje i samo jednog u potpunoj je suprotnosti sa simbolikom ona tri prsta. Pre svega zato sto je u potpunoj suprotnosti i sa poslednjim recima bogocoveka sa krsta.

radep001 - 7-8-2008 u 07:11

Obzirom da navodite da je glavmi razlog skretamnja sa teme, moje postavljanje slike na kojoj je simbol rti prsta.

Mislim da niste u pravu.Evo i zbog čega.
To sam koristio umesto reči SAČUVAJ BOŽE.
Ovo dokazuje da VERU ne možemo odvojiti od svakodnevnog života,ma koliko nastojali. Vera je deo laičkog i duhovnog života svakog od nas.To je moje mišljenje.
Zadiranje u lično ispovedanje vere bilo kog pojedinca,ne smatram dopustivim,jer je to bog podario slobodu svakom od nas da verujemo po sopstvenom izboru. O tome samo bog olučije i jedini sudi.

Između ostalog,niste mi odgovorili na moju ponudu u vezi šljiva.

sailor - 7-8-2008 u 21:58

Ne znam. Imam neki osecaj da postove ili ne citate u celosti ili ne citate sa paznjom. U suprotnom ispalo bi da izvrcete ono sto je u njima napisano, a mislim da vas dovoljno poznajem da verujem da vi niste takav covek.
Ako pazljivo procitate, videcete da uopste ne smatram da smo ni vi ni ja skrenuli sa teme.
Na zalost, sve do sada, jer sada zaista odlazimo u off ako nastavimo da razgovaramo o tome sta je skretanje sa teme, a sta nije...

radep001 - 13-9-2008 u 19:11

Sumnjivo poznanstvo kandidata za predsednika SAD
Mekejn slavio rođendan u Kotoru na jahti kriminalca
Autor: CDC/DM | Foto:The nation | 13.09.2008. - 08:10

Džon Mekejn, američki predsednički kandidat republikanaca, slavio je 2006. godine 70. rođendan u Kotoru, na jahti Rafaela Folijerija, kriminalca koji je ove nedelje pred američkim sudom priznao niz optužbi za prevaru i pranje novca. Američki magazin „Nejšen“ objavio je fotografiju Mekejna iz avgusta 2006. na kojoj se vidi senator iz Arizone kako se u kotorskoj marini ukrcava na jahtu „Selin Ešli“, na kojoj ga dočekuju nasmejani Folijeri i njegova tadašnja devojka, poznata holivudska glumica En Hatavej (glumila u filmovima „Priča o Džejn“ i „Đavo nosi Pradu“).

Na fotografiji snimljenoj pre dve godine u Crnoj Gori, gde je Mekejn tada bio u poseti u svojstvu senatora sa još nekoliko kolega, vidi se i Rik Dejvis - Mekejnov glavni saradnik i jedan od rukovodilaca njegove predsedničke kampanje, koji ga je pratio na ovom putovanju i koji je u to vreme bio savetnik Vlade Crne Gore.
Nekoliko meseci nakon Mekejnove proslave na jahti, Folijeri je ojačao svoje veze sa njegovim okruženjem, angažujući za svoje potrebe Dejvisovu lobističku firmu „Dejvis Manafort“, čije je sedište u Vašingtonu. Folijeri je tada ponudio Dejvisu saradnju na investicionom projektu, kao i svoju pomoć u obezbeđivanju katoličkih glasova za Mekejnovu predsedničku kandidaturu.

Folijeri se godinama zabavljao sa glumicom
En Hatavej foto: Reuters
Folijeri se, inače, svojim „klijentima“ predstavljao kao glavni finansijski funkcioner Vatikana, a kasnije je priznao da je neovlašćeno prisvojio najmanje 2,4 miliona dolara koje je dobio od investitora, kao i to da je novac preusmerio na privatne račune u stranim bankama. Prošle srede on je na suđenju u okružnom sudu Menhetna izjavio da se oseća krivim po svim tačkama optužnice, koja ga tereti za osam slučajeva prevare na osnovu lažnog predstavljanja i obećanja, i za pet slučajeva pranja novca.
U vreme kada se susreo sa Mekejnom, Folijeri se već izveštio u sticanju prijatelja na uticajnim položajima. Njegove veze sa bivšim američkim predsednikom Bilom Klintonom dobro su dokumentovane: harizmatični Folijeri je Klintonu i njegovim saradnicima uspeo da se približi tako što se predstavljao kao veliki donator Klintonove organizacije „Globalna inicijativa“. Ušao je i u poslovno partnerstvo sa kalifornijskim poslovnim magnatom i Klintonovim donatorom Ronom Barklijem, radi razvoja nekretnina u vlasništvu Katoličke crkve, koju je Folijeri tvrdio da predstavlja. Barkli je Folijerija kasnije tužio zbog neovlašćenog prisvajanja 1,3 miliona dolara.
Misterija je kako je došlo do toga da Folijerijeva jahta pristane u Crnoj Gori baš na Mekejnov rođendan. Prema crnogorskim medijima, ova jahta je tamo bila usidrena nekoliko dana pre Mekejnovog dolaska, da bi isplovila tek kada se on ukrcao. Prema pisanju „Vijesti“, domaćinima je rečeno da se Mekejn na jahti sastaje sa „prijateljima sa Floride“.
Mekejnovi saradnici potvrđuju susret sa Folijerijem, ali tvrde da je u pitanju bilo „samo druženje“. Folijeri je, prema njihovim rečima Mekejnu bio samo „usputni poznanik“.
Folijeriju je to moralo izgledati drugačije. Prema pisanju italijanskog lista „Il sole 24 ore“, Folijeri je u januaru 2007. Riku Dejvisu poslao paket informacija o svojim kompanijama „Folijeri kapital“ i „Folijeri medija“, očigledno u nadi da će doći do finansijskih sredstava „Pegazus Kapital Advajzersa“, hedž fonda iz Konektikata koji je zastupao Dejvis.
Prema članku koji je nedavno objavljen u „Njujork dejli njuzu“, Folijeri je angažovao Dejvisovu lobističku firmu „Dejvis manafort“. Na dan 27. februara 2007. partner Dejvisa Manaforta Rik Gejts potpisao je sporazum o poverenju i diskreciji, čiji je nacrt sačinio „Folijeri grup“. U ovom sporazumu Gejts se obavezuje da ne objavljuje ništa od informacija o Folijerijevom sporazumu sa Klintonovim saradnikom Ronom Barklijem o kupovini imovine Katoličke crkve.
„Volstrit džornal“ je razotkrio život Folijerija kao prevaranta iz visokog društva, da bi u junu ove godine konačno bio uhapšen. Nakon što je ove nedelje izjavio da se oseća krivim, Folijeri se suočava sa mogućnošću da bude osuđen na zatvor od pet godina. En Hatavej raskinula je vezu ubrzo nakon što su optužbe protiv njenog dečka dospele u javnost.[img]null[/img]