RTM Forum - Stara dobra vremena (original)

Stara dobra vremena
libi - 12-4-2008 u 02:33

SFRJ - 6 republika i 2 pokrajne.
Bratstvo-jedinstvo.
Titovi pioniri.
25 maj - štafeta mladosti.
Omladinske radne akcije.
Od Vardara do Triglava...
Nostalgija...

Ima li vas ?

Sneza - 12-4-2008 u 02:58

Ima nas!
To je najlepsi period mog zivota i ne stidim se toga.

libi - 12-4-2008 u 03:17

Ma kakav stid, Snezo.To je bilo vreme.

stela - 12-4-2008 u 09:45

Bas je bilo lepo ja jos uvek znam pionirsku zakletvu napamet hihihi i jos uvek imam omladinsku kartu:spin:

Mama_tvoja - 12-4-2008 u 11:44

eee...lepa su to vremena bila...:beleidigt:

libi - 12-4-2008 u 23:59

Sta je ostalima... lepa vremena i cao...?

Ajde, ajde ... U ime svih nas iz 50 i neke...pa iz 60 i neke... i iz 70 i neke...

Ovo je tema za urednika, on mi je dao ideju, a Mila nas je inspirisala sa "Dragi Tito"...doduse ja nisam imala bas cvrstu nameru da bude tema, ali admin je zaokruzio posao do kraja...

Urednice...?

sailor - 13-4-2008 u 00:02

Pa nije admin zaokruzio... Hehehehehe... Imam i ja neke ''moci'' na ovom forumu...

vltz - 13-4-2008 u 00:05

Ja sam poslednja generacija Titovih pionira :(

libi - 13-4-2008 u 00:06

Ohohohoho...pazi carobnjaka! Pa hvala...:blush:

sailor - 13-4-2008 u 00:09

Dakle, nemam tu nostalgiju za Titom. Ali imam za nekim cudnim vremenom u kome nas je prof. marksizma pitala ko je predsednik predsednistva i niko nije znao. A znali smo mnogo toga o svojoj zemlji. Danas svi znaju ko je predsednik. A gotovo niko ne zna nista drugo.
Znali smo i gde je Ptuj i gde je Cacak...
Danas povlacimo linije. U vreme kada se svuda brisu.
Ma, ne znam. Ne pricam o politici. Pricam o ljudima. Kako onim obicnim, naivnim, dobrim. Tako i onima koji su se setali po toj velikoj lepoj zemlji. I nisu umeli da se dogovore. Ebi ga...
Epilog tog neznanja jesu mrtvi zivoti.

libi - 13-4-2008 u 00:10

Citat:
Originalno postavio/la vltz
Ja sam poslednja generacija Titovih pionira :(

Cuvas li crvenu maramu i plavu titovku?

Ja htela pre desetak godina da pobacam sve to, rekoh sta ce mi, mama mi nije dala...pa ostalo negde u kuci...

libi - 13-4-2008 u 00:16

Citat:
Originalno postavio/la urednik
Dakle, nemam tu nostalgiju za Titom.

Ma kakav Joca...meni ostalo secanje na Sarajevo, Gorazde, Visegrad, Mostar, Zagreb, Plitvice, Ohrid...
Gde danas klinci idu na ekskurziju?
Roki je bila u inostranstvo, a osnovci ne prelaze granicu...

sailor - 13-4-2008 u 00:21

Novo Mesto, Pale... Ebo te, Pale...!!!!
Danas istorijsko mesto, na neki nacin... A tamo sam upoznao neke bas drage ljude. Na ekskurziji na kojoj nas je prof. ostavio same pet dana... Na Bas Carsiji sam trazio burek sa sirom i shvatio da je to u stvari sirnica...
Dajte, ljudi, svet je daleko veci od nasih sitnih sujeta... To mi je najvise krivo posle svega...

libi - 13-4-2008 u 00:50

Sve se pretvorilo u politiku. Sta sam znala tada, ko je Hrvat, ko Slovenac, ko Musliman... svi smo bili isto.I svi smo voleli iste stvari.Daj samo da se druzimo.I ta su prijateljstva trajala...bio si srecan kada upoznas nekog iz druge republike...pa ucis jezik, slovenacki, makedonski...lepo...

Rodjena tetka mog oca se pocetkom sesdesetih udala za Siptara i izrodila mu 4 dece.Ziveli su na Kosovu, pocetkom osamdesetih pobegli ( zapamti izraz ) u Majdanpek. Njihovi unuci, ukupno 10, su moja braca i sestre. Htedoh da kazem, da nije bilo bratstva-jedinstva da li bi danas ja imala bracu i sestre siptare?

Mama_tvoja - 13-4-2008 u 01:04

Moja dugogodišnja prijateljica je udata za šiptara,žive u Beču,uzeli su tamo državljanstvo...divni ljudi. Naše prijateljstvo se održalo,uprkos svemu. On mi je kao brat,uvek mogu da se oslonim na njega-za mene je samo bitno da je čovek ČOVEK. A moj prijatelj Miftar to jeste.

Mama_tvoja - 13-4-2008 u 01:14

Pre raspada Jugoslavije živela sam sa porodicom u Šibeniku i imam najlepše uspomene iz tog perioda. Igrom slučaja,otišli smo iz Šibenika godinu dana pre nego što je počeo užas...e to nikad neću moći da shvatim. Nikada me niko nije popreko pogledao,nikada nikakvu neprijatnost nisam doživela,družila sam se sa Hrvatima...kako je sve ovo moguće...šta se dogodilo?

Sneza - 13-4-2008 u 13:40

Ja jesam jugonostalgicar.
Nosila sam pionirsku maramu, ucestvovala sam na sletu, jela sam mast na leba, sa alevom paprikom, skupljala sam salvete i razglednice, isla svake godine na more, svake nedelje u 10h na matine u bioskop, skolske igranke, pa disko kod Boleta, ... eh, kad se samo setim

Mama_tvoja - 13-4-2008 u 14:01

hehe libi...gde me nađe sa ovom temom...

Festival muzike "Tin"(D.Milanovac),nekada se zvao "Sloboda se zove Tito". Na drugom festivalu prvu nagradu za tekst osvojio je P.Zubac,drugu-C.Jovanović,treću-moja malenkost. Naziv pesme "Tito naš". Još čuvam diplomu iako je požutela,bronzanu plaketu i srebrnjak sa likom druga Tita...

Sneza - 13-4-2008 u 14:23

Secam se kad smo isli da docekamo Plavi Voz i pozdravimo druga Tita. Mesec dana su nas u skoli pripremali za taj docek. Kad je dosao taj dan, odveli su nas na zeleznicku stanicu. Clanovi folklorne sekcije su na stanici igrali kolo, pioniri su svi do jednog oko vrata imali crvene marame i titovke na glavi i mirno stajali u koloni. Voz je stigao i stao na stanicu. Jedan ucenik je procitao govor za dobrodoslicu, voz se nije zadrzao ni 5`, a onda je polako krenuo, a mi smo mahali cvecem u rukama. Tita nismo ni videli.
hahahahaaaa... kako mi je sad smesno kad se toga setim, a tada sam bila veoma ponosan pionir :D

LittleWing - 13-4-2008 u 17:23

''svako vreme ostaje
u secanju vrsnjaka svojih,
kao vreme ludosti, strahova i radosti,
al' ono sto mu daje car,
to je neko drugo vreme...''

da ne budem nepravedna prema danasnjici, naci ce se neke dobre strane i ovoga danas, verujem u to... ali, nasa stara dobra vremena... smem da kazem da su imala mnogo vise smisla, mnogo vise radosti, a ludost i strahota se uvek nadju...

evo jednog poredjenja. klupe u skoli nekad i sad. danas imamo stolice i sto, dva djaka, dve stolice i jedan sto. mesto na kojem je predvidjeno da stoje skolske torbe je suvise usko, ako su mislili da se torbe stave ispod klupa ili suvise lako odvaljivo, ako je bio onaj deo sa strane koji ne izdrzi ni jednu skolsku godinu. stolice se lome, odvaljuju se delovi sedista za tili cas, a da ne kazem za ljuljanje na stolicama koje ne mozes spreciti, a odgovaras ukoliko se nesto desi djaku nedajboze kad padne.
mi smo imali klupe sa sedistem koje je bilo pricvrsceno za okvir same klupe i na kom se nisi mogao ljuljati, jos manje pasti, nisi mogao da treskas stolicom o pod i remetis nastavu, nisi mogao da nakacis torbu na stolicu koja se cas posla prevrne... neko ce reci da su stolice bolje, ali ja ipak mislim da je ono bilo humanije i bliskije i bezbednije na kraju krajeva.

nastavice se...

Mila - 13-4-2008 u 23:54

secam se ove tekme......ko kaze da nije plakao laze....

http://youtube.com/watch?v=bkarwj8gPCc

stara dobra vremena, moja prva ljubav , nedja milosavljevic....

http://youtube.com/watch?v=hE8FqZvT6xo

Mama_tvoja - 14-4-2008 u 00:00

Ma gde nismo plakali Milice...što zbog Titove smrti,što zbog toga nejasnog predosećaja da sa njim umire mnogo toga. Ni jedna suza nije uzalud prolivena-nismo dovoljno plakali.

Mila - 14-4-2008 u 00:04

Citat:
Originalno postavio/la Mama_tvoja
Ma gde nismo plakali Milice...što zbog Titove smrti,što zbog toga nejasnog predosećaja da sa njim umire mnogo toga. Ni jedna suza nije uzalud prolivena-nismo dovoljno plakali.
e da znas ali zato sad jos uvek svi placemo i ko zna dokle ce i nasa deca da placu nazalost......

Korleone - 15-4-2008 u 00:51

I ja sam iz posledje generacije pionira.
Za raspad svega toga jeste kriva ljudska sujeta.
Zavidim vam, vi bar imate cega da se secate

Sneza - 15-4-2008 u 02:32

Korleone, imaces i ti uspomena kojih ces se secati i prepricavati svojoj deci.
Svako vreme nosi svoje breme.

Korleone - 15-4-2008 u 09:53

Naravno da cu imati, ali mislim da ste vi imali neuporedivo lepse detinjstvo i mladost. Kasnije su dosle neke stvari zbog kojih su ljudi jednostavno pukli.
A da sad imate pasose SFRJ?

libi - 17-4-2008 u 22:55

Eh, Korleone, jesi u pravu, ali nije stvar u pasosima.Nismo mi imali pojma o znacenju tih pasosa, niti nam je bilo bitno...
Stvar je u ljubavi, druzenju, jednakosti i ravnopravnosti obicnih ljudi.Tako su nas ucili i ispravno su nas ucili. Posle skole svi na slet, aprila, maja ... priredbe za praznike - a bilo ih je, milion aktivnosti, svi nesto rade, pevaju, recituju, glume..
Radne akcije, radis 30 dana , muski radis za odelo, par majci i patike...Ali se druzis...muke iste vezuju ljude...I zaljubis se, ako ti se posreci...

Korleone - 17-4-2008 u 22:59

Jel ja to vidim suze?:)

Korleone - 17-4-2008 u 23:01

Nemoj pogresno da me razumes, nije mi smesno kada neko place, samo se malo salim

Sneza - 17-4-2008 u 23:10

E kad se samo setim radne akcije na Karatasu. Molila sam tatu da me pusti da krampam :a080: Ja sad ovu moju lenjivicu ne mogu da nateram ni sudove da opere, a kamoli da okopa bastu :D

libi - 17-4-2008 u 23:20

Ma ok je Korleone... ja sam bila dete da bi bas svaki detalj pamtila... ne placem.Ne secam se ni dana kada je Tito umro.Ja sam iz onih generacija koje su staro vreme ispratile i docekale neko novo vreme...na vrlo zajeban nacin, Taman smo skolu zavrsili, kad ono mobilizacija, ratovi, sankcije, inflacija... i ko zna sta jos...

sailor - 18-4-2008 u 21:43

Danas sam imao neke casove u skoli. Peti cas, pa jos petak. Pa jos povrh svega. osmaci kojima drzim nastavu sutra idu na ekskurziju. Pitao sam ih gde idu. Beograd, Novi Sad, Subotica. Uzbudjeni su i posteno kazu da nema sanse da slusaju, a jos manje i da shvate lekciju koju radimo.
Hmmm...
Kazem im da mi je zao sto je izbor za izvodjenje ekskurzije danas tako suzen. Pricam im o svim onim lepim mestima koje sam prosao sa svojim drugarima kada sam imao koliko i oni.
Ne pricam im o velikim istorijskim dogadjajima, niti o stilu gradnje tih starih gradova... Nista od toga nisam zapamtio. Zapamtio sam, zapravo, neke sasvim obicne stvari... Npr. da sam u Novom Mestu kupio ''Politikin zabavnik'' na slovenackom, da sam na plitvickim jezerima pio vodu direktno iz nekog jezerceta jer sam bio veoma zedan i da mi nista nije bilo, da sam se u Dubrovniku osecao kao da sam zalutao u neko drugo vreme, da sam na Bas Carsiji ''skontao'' da je burek jedino burek sa mesom, a sve drugo ima svoj sopstveni naziv (sirnica, zeljanica...)...
Secam se da sam se tada prvi put susreo sa kupovinom bureka ''na grame''... Nisam imao pojma koliko bi mi bilo dovoljno, tek kada sam video kolika je gomila 400 grama, shvatio sam da sam preterao. (Mada se to moglo zakljuciti i na osnovu zacudjenog pogleda prisutnih kada sam rekao cifru, hehehe...)
Dakle, ne pamtim to vreme po velikim idejama, vec po malim i lepim stvarima...
Ipak, mislim da su klinci ukapirali na sta sam mislio kada sam im rekao na sta mislim kada kazem da im je izbor suzen... ''Vama je bas bilo lepo'', rekli su...
Tja, ja bih zaista voleo da je njima danas lepse nego sto je bilo nama. A moglo je...

Korleone - 19-4-2008 u 18:09

Moglo je biti mnogo lepse. Ja se secam kako moji nisu imali cime da mi kupe " Politikin zabavnik". a to je samo jedna od stvari

libi - 19-4-2008 u 22:18

Vidis da ti je sada bolje...od "Politiknog zabavnika" do mobilnog telefona,kompjutera, interneta...to nisu jeftine stvari!

Ali to nije tema Korleone...

sailor - 20-4-2008 u 00:40

Ma, Libi, iako mozda i nije tema, meni se cini i da jeste na neki nacin... Korleone se nadovezao na ''...a moglo je''. I def je moglo... Internet i ostalo, samo je prirodan sled stvari. Kao struja, recimo...
''Politikin zabavnik''... (To je gotovo zaboravljena institucija...) Reci cu vam da mi je drago kada cujem da je neko uopste hteo da ga kupi... (Hvala, Korleone...)

libi - 20-4-2008 u 00:55

ja sam kupovala "Politikin zabavnik, ne redovno, ali sam ga kupovala...

sailor - 20-4-2008 u 01:16

Pa znam da jesi.... To je bilo tako normalno u to vreme...:a040:

Sneza - 20-4-2008 u 21:46

Moja mama je citala vikend romane. Imala sam punu kutiju tih svescica koje sam pre 15 godina bacila u kontejner. Eh, da mi je sada onaj roman "Ljubavno ostrvo", pa da me vrati u romantiku :love at first: Tata je svakog petka kupovao politikin zabavnik. Jao, kako je bio sebican, prvo je on morao da procita, pa tek onda sestra i ja. Prvo procitam "Verovali ili ne", pa "Denis napast", onda redom od pocetka. Moja mladja sestra na glavu mi se penjala i nikad od nje nisam uspela da ceo zabavnik procitam. Umele smo, bogami, i ozbiljno da se potucemo. Secam se jednom me je iznervirala i ja sam zabavnik pocepala, bila sam sva izgrebana i pocupana.
Tad su u modi bile singl i LP ploce. Secam se, tata mi je za 15-ti rodjendan kupio longplejku tada popularne rok pevacice Suzu Quattro. Mojoj sreci nigde kraja!
Jos uvek imam puno muzickih ploca i gramofon, to cu da cuvam dok sam ziva.

kokolo - 21-4-2008 u 21:11

Nismo platili na mostu - zato sada plaćamo na ćupriji.

Mila - 21-4-2008 u 21:38

joj snezo secam se tih romana ja sam citala sve pisane romane od ljubavnih preko vajat erpa i dok holideja da mi njih nije bilo skolu nikad ne bih zavrsila jel sam uvek na casovima kake pravila pa me izbacivali i onda sam pocela da citam romane svaki dan po neki novi hehehehe svi bili srecni i profani a i ja ......stara dobra vremena.....secam se itd casopisa jel se secate njaga ???? a skupljala sam zvezdine revije keva mi ih pre neku godinu sve bacila ja poludela, imala sam sve brojeve ali kad nisam na zalost mogla da ih ponesem, tako da mi je i moj nedja milosavljevic otisao u neki kontejner, smrc, smrc......eto sad se setih zvezdine revije u bre sad cu opet da tugujem......(da li postoje jos uvek te novine eto ideje da proverim)

Korleone - 21-4-2008 u 22:53

Ako je za neku utehu ponovo su poceli da izlaze stripovi, izlaze cetvrtom, za sada samo cetri junaka ali obecavaju vise, nadam se samo da ce da istraju i da nece sve ostati na pokusaju i na nekoliko objavljenih brojeva

Mama_tvoja - 22-4-2008 u 00:41

Mila,postoji još uvek "Zvezdina revija",moj(a) delija redovno kupuje-pozajmiće ti da prelistaš kad dođeš.

sailor - 22-4-2008 u 00:58

Citat:
Originalno postavio/la Mila
secam se itd casopisa jel se secate njaga ???? a

Daaaaaaa, secam se..... ITD, mali i veliki format kasnije.... Neverovatno! Dakle, ITD.... Daaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sailor - 22-4-2008 u 01:01

Citat:
Originalno postavio/la Korleone
Ako je za neku utehu ponovo su poceli da izlaze stripovi, izlaze cetvrtom, za sada samo cetri junaka ali obecavaju vise, nadam se samo da ce da istraju i da nece sve ostati na pokusaju i na nekoliko objavljenih brojeva

Ma, gledao sam... Hm. Nije to to... Finija je stampa. Tanje je, ebg.... A i Alan Ford... Ma nije to to, ako nije hrvatski prevod. (A nema bas nikakve veze sa nacijom, please 001....!!!!)

Mila - 22-4-2008 u 21:20

Citat:
Originalno postavio/la Mama_tvoja
Mila,postoji još uvek "Zvezdina revija",moj(a) delija redovno kupuje-pozajmiće ti da prelistaš kad dođeš.
e da znas da mi je to zelja samo mi je zao sto je moje moja mama bacila uh to joj nikada necu oprostiti.......

Mila - 22-4-2008 u 21:24

Citat:
Originalno postavio/la urednik
Citat:
Originalno postavio/la Mila
secam se itd casopisa jel se secate njaga ???? a

Daaaaaaa, secam se..... ITD, mali i veliki format kasnije.... Neverovatno! Dakle, ITD.... Daaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jel ga ima jos ili ne????

a sto se tice alen forda to je jedini crtani roman koji sam ja citala, neki put ali bas kad mi je bilo strasno dosadno bi procitala i sejna i to je bilo to.......pre neku godinu sam nasla na netu alan forda ali sa ne znam cijim prevodom mnogo bese dosadno pocela sam da citam i odustala sam na brzaka......ni alan ford nije ko sto je nekada bio ....stvarno mi je ponekad zao ove omladine......

Mama_tvoja - 30-4-2008 u 23:42

U albumu imam crno belu fotografiju sa datumom na poleđini: 1.maj šezdeset i neke...
Na slici mama (sa onduliranom kosom),tata (sa kravatom),brat malo namršten (smeta mu nova uštirkana košulja) i ja ( mašnice u kosi,lakovane cipelice na nogama)...svi tako uparađeni,u masi ostalih uparađenih građana našeg malo mesta...jer 1.maj je veliki praznik,fešta u gradu,svira mesni trubački orkestar...prodaju se kokice,šećerna vuna,liciterska srca...

sailor - 30-4-2008 u 23:58

Ma, neke dve hiljade i neke... Struga, neka terasa na krovu i pogled ka jezeru... (Za klince koji ne znaju - Ohridskom, Makedonija je u pitanju).
Ne znam, tada sam shvatio da su neki koji su odlucivali o tako (ne)bitnim stvarima kao sto su zivoti ljudi bolje naucili tablicu deljenja nego tablicu mnozenja.
(Uuuuh, ne sad, nemojte traziti krivce i upirati prst. Ima Mesa Selimovic ono, kao, ''sto je moralo da se desi - desilo se..'', i nebitno... Koliko god me ubedjivali, ja def. ne verujem da je Mirza iz Brckog ili Tonce iz MK ili Dean iz Splita mrzeo bas mene ili nekoga sa ''ove strane''. Kao sto ne verujem da je svesno bio deo bilo koje ''velike svetske zavere''. Umoran sam od ''svetskih zavera''. Sve cesce mi treba taj mir sa terase u Strugi. Neki osmeh. I te sasvim obicne stvari koje su u stvari nekad bile obicne. Ovo je samo moja prica i... Nemojte me ubedjivati. Tako je kako je i svakako je danas to mnogima nebitno. Bitno je mozda samo onima koji razumeju sta hocu da kazem.)

Mama_tvoja - 1-5-2008 u 00:24

Meša Selimović
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."

Sneza - 1-5-2008 u 22:06

8. razred, sedmodnevna ekskurzija. Dubrovnik, hotel Libertas. Na terasi hotela sviraju Ambasadori:

Vidim polja sto se zitom zlate
i na brijegu vidim rodni dom
svakog trena mislim na te
zemljo mooooja, zemljo mooooja

A u polju moja dusa spava
u sred zita kao zlatna klas
postelja joj meka trava
zemljo mooooja, zemljo mooooja...

libi - 3-5-2008 u 17:15

Jugoslavija bez Jugoslovena
Branko Ćopić

"Dragi brate Mićo, ti si Amerikanac, djeca su ti Amerikanci, unuci Amerikanci,
žene se kako hoće i s kim hoće, a opet Amerikanci ostaju.A ja, moj Mićo,
imam ti u kući čitavu varicu: sin mi Srbin, snaha Hrvatica, a moji rodjeni unučići -
kao da si popeo magarca na kobilu - ni tamo ni amo, strina srpska, a glava hrvatska i obratno.
Zivimo u Jugoslaviji, a ne smijemo ni beknuti da smo Jugosloveni.
E, čija li je to konjska pamet izmislila da mi je samo znati!"

sailor - 19-5-2008 u 22:35

pavel...

sailor - 29-5-2008 u 00:29

Pa... I dalje sam pri muzici....

nedelja kad je otis'o hase

libi - 31-5-2008 u 13:36

neka bude tako...

http://www.youtube.com/watch?v=E2N-WUeHwRo

sailor - 20-9-2008 u 23:02

Hmmm... Aj' se setim nekih stvari...

Lezim, bolestan, keva prethodnih dana odradila one ''terapije'' sa sircetom, rakijom, svinjskom mascu, krompirima i ostalim ''djakonijama'' koje ''skidaju temperaturu'' bolje od bilo kog leka, i sada sam u onom prijatnom, poluzdravom stanju koje dozvoljava gledanje TV-a...

O, ne... Nije bilo ovih danasnjih ''japanaca'' koji se gube u hiperprodukciji i gledas ih svaki dan... Ne... Tada su se strumpfovi cekali celih nedelju dana, Tarzan takodje... Diznijeva radionica, heh...

''Opstanak''... (Mislim, bolje je danas, ima tih emisija koliko hoces i kad hoces, ali... Iscekivanje... Utrokom i cetvrtkom, na skolskom programu.... Heh... Skolski program, da li bi to gledao neko danas...? A ako ne bi, kako javni servis da se dodatno ''servisira'' od reklama...)

Na radiju neki hitovi koji su bili hitovi dovoljno dugo da ih zapamtis. Danas je i to drugacije. Ono sto ujutro osvane kao hit, uvece je vec bajato, a da ni ''intro'' jos ne stignes da prepoznas... Tada si imao vremena da torbu ispises nazivima nekoliko omiljenih grupa... Danas... Tja... Danas ih ima preterano mnogo, a menjaju se svetlosnom brzinom, pa bi verovatno naziv ispisan u decembru morao da se menja iza nove godine...

''ITD'', ''Superstrip'', ''Alan Ford''.... Od te garde danas obraz donekle cuva ''Politikin zabavnik''...

''Alo, alo'' i jos kojesta....

Minimaksov ''Tup tup'' na ''dvestadvojci'' nedeljom... (Sta to bese ''dvestadvojka''...?)

Ustaljena plej lista kod Boleta u diskoteci, fliperi u holu, one crvene tapacirane fotelje... Poneka gitarijada... Tek otvorena ''Barbara'', i nesto zatim ''Old Gold''... Matorci u ''Flori'' i ''Centropromu'' biju po vinjaku... Aca Djordjevic i KK ''Partizan'' igraju sa ''Zlatarom'' u dvoristu stare skole. FK ''C.Zvezda'' na stadionu u gornjem delu grada remeti RFK koji je bio drugoligas... Sestic, Borovnica, Ljukovcan... Sa druge strane Grahovac, Zirojevic, Tuzlic...

U bioskopu ''Indijana Dzons'', ''Rat zvezda''... Brus Li se smestio u ''zmajevo gnezdo'' na matineu u deset...

I svasta nesto... Bilo...

libi - 21-9-2008 u 03:45

Citat:
Originalno postavio/la sailor

Ustaljena plej lista kod Boleta u diskoteci, fliperi u holu, one crvene tapacirane fotelje... Poneka gitarijada... Tek otvorena ''Barbara'', i nesto zatim ''Old Gold''... Matorci u ''Flori'' i ''Centropromu'' biju po vinjaku... Aca Djordjevic i KK ''Partizan'' igraju sa ''Zlatarom'' u dvoristu stare skole. FK ''C.Zvezda'' na stadionu u gornjem delu grada remeti RFK koji je bio drugoligas... Sestic, Borovnica, Ljukovcan... Sa druge strane Grahovac, Zirojevic, Tuzlic...

U bioskopu ''Indijana Dzons'', ''Rat zvezda''... Brus Li se smestio u ''zmajevo gnezdo'' na matineu u deset...

I svasta nesto... Bilo...

A ja trcim posle skole da ulegnem u crvene tapacirane fotelje...prve cigarete palile se tu...Stidljivo i krisom od starijih...Bilo...Decaci igraju flipere i psuju...naravno da ih mi devojcice cujemo...dok sapucemo o istima...planiramo vece u diskoteci...petak, subota, nedelja i sreda...uz sam zid diskoteke ...poredjane stolice u krug, parovi sede, po dvoje na jednoj stolici...Ljube se u mraku...Kako li se to dodjavola radi....opet sapucemo. Cujem samo zveckanje sopstvenih narukvica i lancica dok pevusim staru dobru...We dont need no education...We dont need no thought control...No dark sarcasm in the classroom...Teacher, leave those kids alone...Hey, teacher, leave those kids alone!

sailor - 26-10-2008 u 23:25

Ih, bre...
Ubilo me danas... Bruno, brate, pozdrav od jednog iz mase...

intervju sa brunom langerom 26.10.2008, blic

cokan - 27-10-2008 u 22:25

Joj, kako smo bežali sa časova i trošili pare za užinu u DŽoliju(šah klub), :jao:,vozeći porše i ubijajući teroriste, a PANG(danas ga klinci igraju na mobilnom).Skupljali šest Avramovih dinara za litar soka.Barjačkinje u školskom......pa skrivanje od Gavrila na ekskurziji da nas ne otkrije da pušimo.:a040::a040:

sailor - 28-10-2008 u 00:53

Ej, barjackinje, daaa...
A sto se Gavrila tice, bio je mila majka sa ona dva prsta (sta bi bilo da je bio celom sakom...?)... Nego kad uhvati Zikanovicka u srednjoj skoli, to je bilo za pricu... Jel se seca neko Zikanovicke (hemija)?

libi - 28-10-2008 u 15:58

Citat:
Originalno postavio/la sailor
... Nego kad uhvati Zikanovicka u srednjoj skoli, to je bilo za pricu... Jel se seca neko Zikanovicke (hemija)?

Hehehehe....ti si bio iz drugog OOUR-a!!http://i235.photobucket.com/albums/ee273/RobertsRowdyRancher/doh.gif

Meni je hemiju predavala Verica, od milošta zvana Ćili-vili...e ona je bila lik nad likovima...
Samo da ne padneš u ruke Oroviću ili Lončarki...a sa ostalima je bilo lako...http://www.romance-cafe.com/images/forum/432.gif

Mama_tvoja - 28-10-2008 u 16:48

...kao vreme ludosti, strahova il` radosti

uh, ala ste vi matorihttp://i457.photobucket.com/albums/qq298/bakuta/AAA2010.gif

Sneza - 28-10-2008 u 16:56

Ej, Libi, i meni je hemiju predavala Cili - Vili. Mala debeljuskasta zenica, ma OK. je ona bila! Pre nje je bila neka babaroga Verica iz Knjazevca, krv nam je pila!, ali kad joj spomenes njenu cerku Cecu, kako je slatka i najlepsa devojcica, Verica se sva raznezi i svima nam podeli petice!
Pokojni Orovic mi je predavao knjizevnost, Maran istoriju, a Mira Mazibrada biologiju.
Nekoliko casova nam je Orovica menjao legendarni Andjic. Secam se, svakog je mogao da provali ko nije procitao lektiru, npr. kakvu je haljinu imala Ana Karenjina na balu? i delio nam bandere, za dugo toplo leto. Ma, nije nikog ostavljao na polaganje, samo nam je pretio!
----------------------
Jos nesto o secanju iz tog mog lepog detinjastog vremena:

Secam se stare pijace kod sadasnje nove skole, tu je bila jedna ribarnica i cesma. Zimi na - 7 sam obozavala da perem glavu pod tu cesmu, sa mene su visili siljci leda. Tetka moja, koja je stanovala preko puta pijace, uvede me u kucu, do gole koze me skine i okaci odelo da se susi iznad sporeta, a mene obuce u neke dronjke i nije mi dala da izadjem dok mi se garderoba ne osusi, jer je znala da, ako me pusti kuci tako mokru i smrznutu - ne ginu mi batine.
Leti sam sa te pijace jela kore od lubenica, imali smo kuci zrele i sveze lubenice, ali kore su mi bile sladje.

Sneza - 28-10-2008 u 16:59

Joooj, Zikanovicka iz Bora, profesorka metalurgije. Gde se nje Libi seti, krv nam je pila!

Sneza - 28-10-2008 u 17:02

Cekaj, ja sam nesto pogresila!
Ako se ne varam, Zikanovicka je ona Verica, hemicarka, o kojoj sam predhodno pisala.
Postajem senilna, godine cine svoje!

Sneza - 28-10-2008 u 17:22

da,da,da, to je ta Zikanovicka iz Knjazevca, njen muz, Makedonac, nam je predavao neki tehnicki predmet, ne secam se tacno, a metalurgicarka se zvala Jasmina. Ona je je bila iz Bora. Da li nju neko pamti?

Sneza - 28-10-2008 u 17:24

Sto je ona Katica, sto nam je predavala fizicko, bila zaguljena, do zla Boga!
Ta je mzela svo zensko sto zemljom hodi!

Belovanovic - 28-10-2008 u 21:00

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
Ej, Libi, i meni je hemiju predavala Cili - Vili.

Joooj i meni. Prezime joj je Zarkov ako se dobro secam...

Bash sam skoro nashao razrednu sliku iz prvog osnovne i smejao se kao lud. Kakve face majko mila. I uchiteljica Olga...
I onda se setio raznih dogadjaja i uhvatila me takva seta da ne mogu da Vam opishem...

cokan - 29-10-2008 u 18:42

Olga, Cica, Nada,Milanka, nastavnici Dušanka, Vule, Zorka, Saja, Tonče, Vanča, Rada(fizika),Bleki, Merdović:whistle:, Goca(hemija), pa Svilenkov bre("majice na kajiševi"):a084:, Ratka, Vinka,Mira(biologija),............

libi - 1-11-2008 u 11:06

Citat:
Originalno postavio/la cokan
Olga, Cica, Nada,Milanka, nastavnici Dušanka, Vule, Zorka, Saja, Tonče, Vanča, Rada(fizika),Bleki, Merdović:whistle:, Goca(hemija), pa Svilenkov bre("majice na kajiševi"):a084:, Ratka, Vinka,Mira(biologija),............

Sve si ih lepo nabrojao...ne treba dodati nista...osim Miticke...

libi - 1-11-2008 u 11:08

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
Joooj, Zikanovicka iz Bora, profesorka metalurgije. Gde se nje Libi seti, krv nam je pila!

to se sailor setio...ja sam kao sto rekoh bila u drugoj skoli...Mira, Sava, Bokan, Orovic, Rada, Smilja, Loncarka, Desa, Potpara, Mucibabicka, vec pomenuta Zarkov Verica, Jadranka, Spuzva, Dragoslav (Crna Guja), Djura(Skalus), Mance, Svaba...

Sneza - 5-11-2008 u 01:02

hehe, Libi, ti si malo mladja, mada mnogi od ovig profesora su bili i moji. Ko bese spuzva, tako mi je to poznato?:
"Uzmi spuzvu i obrisi plocu!"
Da nije matematicar Cicmil?

libi - 10-11-2008 u 18:50

Nije matematicar, vec informaticar...Darko Vujinovic...sto nam je taj dusu jeo...cini mi se da sam samo informatiku ucila...

Mama_tvoja - 29-11-2008 u 10:40

"Neke tuge ostaju i kroz život putuju,
da se nikad ne shvate

Neke rečii ostanu da se nikad ne kažu,
više kaže ćutanje..."

tek da se podsetimo...danas je 29. novembar

nekad smo ovako pevali
i ne znam kako vi, ali ja nisam ravnodušna ni danas dok ovo slušam.

libi - 29-11-2008 u 13:34

Dan republike

A moze i ovako...za one koji su verovali u taj dan...

sailor - 29-11-2008 u 14:09

Libi, uze mi pesmu iz usta... :bouncing:

Mama_tvoja - 29-11-2008 u 15:22

Danas je Dan Republike,
I stari se sjeca ratnih dana,
Zao mu je sto se ni klinci
Vise ne igraju partizana.
Danas svako zna da je glava samo jedna.
Danas svako zna pred kim pasti na koljena.http://i457.photobucket.com/albums/qq298/bakuta/headphones21.gif

libi - 29-11-2008 u 16:12

Danas je dan, Dan Republike
Danas je dan, Dan Republike

I stara kaže Dragane šuti
skrati jezik, mogu te čuti...http://www.echecsetmaths.com/atelier/gifs/smiley/mf_wink.gif

sailor - 9-1-2009 u 23:53

Ovo, iako govori o novim vremenima, cini da se setimo starih nekih...

Prljavo Kazaliste - Dobro jutro, sezdesetosmasi

Sneza - 16-1-2009 u 19:01

Tu smo samo radi ravnoteze medju zvezdama
http://www.youtube.com/watch?v=Wqsx8IX6efw

Mama_tvoja - 22-1-2009 u 20:25

mi smo životu verovali...
Slučajno sam danas čula ovu pesmu. Podsetila me je na neko davno vreme, na letnje raspuste pored Dunava...kako smo se lepo družili i provodili. Nije nam puno trebalo. Jedna gitara i pesma, pored Dunava koji je proticao i polako, neprimetno, u nepovrat odnosio te divne trenutke.