RTM Forum - KOSOVO (original)

KOSOVO
Doktor - 16-2-2008 u 11:10

Sta mislite...neki vas komentar na sve ovo.....kako prethodna tako i predstojeca zbivanja !!!!

nacional - 16-2-2008 u 12:32

Šta reći na to , nažalost politiku nam vode šiptari pa šta očekivati.
http://i28.servimg.com/u/f28/11/79/68/37/tadico10.jpg

Sneza - 16-2-2008 u 17:01

Moje misljenje, je na zalost, pesimisticko:

Mislim da je Kosovo odavno izgubljeno i da povratka nema.

Daj Boze da gresim!

St.Rudnoglavski - 16-2-2008 u 18:46

Neke stvari se rešavaju brzo, a za neke su potrebne godine, decenije, vekovi, milenijumi...

Kosovo se brzo može rešiti samo ratom (verovatnoća za to je skoro jednaka nuli).

Znači, decenije i vekovi... U politici ne postoji kategorija večne ljubavi (ima li je igde?), zato će sadašnji ljubimci velikih sila na Kosovu, u budućnosti, u jednom periodu, biti uskraćeni za tu ljubav, simpatije će se okrenuti prema Srbiji, kada će Kosovo ponovo, faktički, biti deo Srbije.

Srbija će zavetno čekati trenutak povratka u svoj Jerusalem, tu nema nikakve dileme.

Ovo što radi evropska unija i Amerika nije zdravo, jer je zasnovano na nepravdi i nepravu i u političkim merilima mora da "pukne", relativno brzo.

Na primeru Kosova i Metohije će se iznova potvrditi da je pravda spora, ali dostižna.

sailor - 16-2-2008 u 22:18

Otprilike, ovo je tekst koji mi se posebno svideo danas u stampi. (Izvor http://www.pressonline.co.yu/)

Dragan Vučićević: Dosta zločina!
BITKA

''Ova bitka za Kosovo nije blic krig. Ova bitka za Kosovo predodređena je da bude Staljingradska bitka. Duga i iscrpljujuća. Neizvesna, do samog kraja. Bitka u kojoj pobediti može samo onaj mudriji, strpljiviji, spremniji, posvećeniji, samo onaj koji više veruje, samo onaj koji više želi, samo onaj koji ne zaboravlja

Jasno je valjda svima da se ova bitka za Kosovo ne dobija novim ratom, novim sukobom sa Evropom i celim svetom, novom (samo)izolacijom. Naprotiv, sve to može biti samo prečica do konačnog srpskog poraza.

Da se razumemo, ova bitka za Kosovo nije pitanje meseca, godine, decenije. Ovo je, dobar vam stojim, vekovna bitka. Bitka koja se dobija u porodici, u vrtiću, u školi, na fakultetu, u fabrici, na njivi, na berzi... Bitka za Kosovo jeste bitka za jaku, bogatu, moćnu Srbiju. Srbiju koja će imati dovoljno snage da se, jednog dana, vrati na Prokletije. Ovo je bitka koju mogu dobiti naši unuci i praunuci. Ovo je bitka za očuvanje srpske nacije. Ako to odmah danas ne shvatimo, izgubićemo mnogo više od 15 odsto teritorije!

Istina je, ljudi moji, istina je da Srbija ne može da izgubi Kosovo! Osim ako sama ne pristane na to. Istina je da smo mi danas u neuporedivo boljoj situaciji od one u kojoj smo bili 1998. i 1999. Jer, Srbija danas više nije slobistička, prokažena, „poslednja komunistička diktatura u Evropi". Srbija danas jeste evropska demokratija koja poštuje međunarodno pravo i jedino što traži jeste to da i drugi poštuju isto to pravo. Svi argumenti slobodnog sveta su na našoj strani i ne postoji ni jedan jedini legalan razlog za otimanje Kosmeta.

Ali, sila boga ne moli. Svetskim silnicima se može. Oni će već naredne nedelje priznati albansku kvazidržavu na srpskoj teritoriji. Ipak, to i takvo Kosovo nikada neće dobiti svoju stolicu u UN, to i takvo Kosovo nikada neće priznati Rusija, Kina, Indija, Španija, Kipar, Srbija...

Kosovo tako postaje zavetna srpska zemlja. Mi, jedni drugima, moramo sada i ovde dati zavet da se nikada i ni pod kojim uslovima nećemo odreći Kosmeta. Svi mi već sada moramo početi da učimo svoju decu da je Kosovo Srbija i da će zauvek ostati Srbija. Ako tako uradimo, ako se nikad ne odreknemo Kosmeta, onda će ono jednog dana, za 20, 50 ili 100 godina, zaista ponovo biti naše.

Jevreji su se hiljadama godina pozdravljali sa „Dogodine u Jerusalimu". I dočekali su. Hajte da se mi Srbi pozdravljamo sa: „Dogodine u Prištini". I dočekaćemo.''

ludizum8 - 16-2-2008 u 22:39

 ОБАВЕШТЕЊЕ
 ( СВИМ ГРАЂАНИМА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ И ЕМИГРАЦИЈИ;)
 Обавештавамо вас да је у току оснивање органиѕације СРПСКИ ВУКОВИ
Органиѕација ће почети да функционише као легално удружење грађана. Константно ће радити на ѕаштити свих Српских интереса, како у ѕемљи тако и на окупираним Српским терироријама и расејању. У основи ће имати хуманитарни карактер али ће се бавити и организацијом културних манифестација и сличних окупљања која ће, пре свега, имати друштвени ѕначај. Радиће на побољшању медијске представе о Српском народу и у циљу тога ће демантовати сваки неоснован покушај сатаниѕације и иѕвргавања руглу. Предуѕимаће све мере утицаја на млађу популацију како би вршила поѕитивну едукацију у циљу борбе против свих видова секташког деловања, наркоманије, криминала и слично. Такође ће, у ѕависности од тренутн могућности, чинити све како би помогла; школовање деце из угрожених породица, породице прогнаних чија је егзистенција угрожена, породице ратних, војних и полицијских, инвалида као и породице чији су чланови погинулих у одбрани Српских огњишта. Помагаће обнову и заштиту свих Српских светиња, ма где биле. Формираће правни тим који ће пружати бесплатну правну помоћ свакоме за кога процени да је угрожен кршењем основних људских права а да се при том обратио, обратила, организацији. Вршиће контролу свих чланова како би спречила сваки вид злоупотребе организације. Контактираће са свим, пријатељски настројеним, антиглобалистичким и не криминалним, покретима, организацијама, удружењима грађана, странкама, институцијама и појединцима а све у циљу јачања сарадње на позитивним основама као и заштите Српских интереса. Организација ће на сајту СРПСКИХ ВУКОВА изнети тачну количину свих, евентуално, приспелих донација. Затим ће образложити утрошак свих новчаних средстава која ће се, у почетку, употребити за куповину основних техничких средстава како би организација могла несметано функционисати. Тренутно су отворени лични, динарски и девизни, жиро рачуни који ће бити укинути чим организација буде регистрована код надлежних институција и тада ће се сва преостала средства, са личних жиро рачуна, пребацити на ново отворене рачуне Српских вукова. Наставиће се са свакодневним приказом приспелих и утрошених донација. Организација ће свакодневно извештавати о свим делатностима као и плановима будућег рада. Имаће тенденцију да повећава број чланова како би, првом приликом, прерасла у странку а све због повећања својих овлашћења којима би, накнадно, могла утицати на: јачање привреде, економије, здравства, школства, стандарда грађана, борбе против свих видова криминала, борбе против тероризма... Такође би утицала на успостављање и реформу правног система, војске и полиције чиме би их довела до савршенства. Крајњи циљ, у случају успеха, био би успостављање уједињене, јаке и у сваком погледу, независне Србије.

Унапред се ограђујем да ћу, у случају да организација или будућа странка скрене са зацртаних планова, исту, као њен оснивач и распустити. У случају да дође до распуштања сва имовина која би се затекла, као и новац, имали би се, као донација, предате Српској Православној Цркви. То би у суштини, било све што се тиче будуће организације Српских Вукова. Замолио бих сва заинтересована, правна и физичка, лица да уплатама на лични, динарска и девизни, жиро рачун помогну оснивање организације која ће се потрудити да оправда своје постојање. Помоћ се може упутити и доделом разних техничких средстава која би била од користи. На пример, тренутно је потребно: 4 рачунара са пратећом опремом , 2 лаптопа, 2 камкодера, канцеларијски намештај, стручна литература, комби и теренско возило.
Број текућег динарског жиро рачуна: 265-0000000615087-74 (RAIFFEISEN BANK)
Уплате на девизни жиро рачун вршити у еврима и притом се позвати на инструкцију: RZBSRSBG
RAIFFEISEN BANK AD
BEOGRAD, RS
- А на рачун:
RS35265050000005740004
Saša (Vladimir) Sinđelić
Jarački put b.b.
За детаљнија обавештења позовите на број
+381 64 941 07 55
Са поштовањем, оснивач СРПСКИХ ВУКОВА
Саша Синђелић

У СЛУЧАЈУ СУТРАШЊЕГ ПРОГЛАШЕЊА НЕЗАВИСНОСТИ КОСОВА БИЋЕ УРАЂЕНО СЛДЕЋЕ ШТО ЈЕ И УТВРЂЕНО НА ДАНАШЊОЈ ЗАТВОРЕНОЈ СЕДНИЦИ СРПСКИХ ВУКОВА А ТО ЈЕ СЛЕДЕЋЕ:
1. ТУЖИЋЕМО СВЕ ПО ЧЛАНУ 305 А ЗА УГРОЖАВАЊЕ НЕЗАВИСНОСТИ
2. УГРОЖАВАЊЕ ТЕРИТОРИЈАЛНЕ ЦЕЛИНЕ А ПО ЧЛАНУ 307
3. УГРОЖАВАЊЕ РАДИ ПРОТИВУСТАВНЕ ДЕЛАТНОСТИ А ПО ЧЛАНУ 319
4. ПОВРЕДА ТЕРИТОРИЈАЛНОГ СУВЕРЕНИТЕТА ПО ЧЛАНУ 318
И СВЕ ЋЕ БИТИ ПРОСЛЕЂЕНО БЕОГРАДСКОМ ЈАВНОМ ТУЖИЛАШТВУ
БИЋЕМО ВАМ ЈАКО ЅАХВАЛНИ АКО БИ ОВУ ПОРУКУ ПРОСЛЕДИЛИ И ПОМОГЛИ НАМ ДА САЧУВАМО НАШУ СВЕТУ ЗЕМЉУ
У ПОТПИСУ:
ОСНИВАЧ И ВОЂА СРПСКИХ ВУКОВА:
САША СИНЂЕЛИЋ

radep001 - 17-2-2008 u 02:13

Уважена господо.
Читајући Ваше коментаре, усуђујем се изнети своје скромно мишљење.
Уз сав ризик да погрешно будем сваћен,указујем на једну појаву која по мом скромном мишљењу,представља велику опасност.
Наиме, уредник преноси текст аутора Драгана Вучићевића. Овом приликом указујем на део текста у 5.(петом;)пасусу, који починје са „АЛИ,СИЛА БОГА НЕ МОЛИ“. По мом мишљењу, оваква порука има скривен и опасни циљ.Наиме, тај циљ је скривен(маскиран;)како би код читалаца подсвесно изазвао осећанје страха,малодушности,без& #1080;злаза,дезорјентције, и да не рђам даље, како ја ово преводим: да је бог сили подрђен.То највећи грешник и покварењак јавно никада неће признти да је такву гадост, намерно смислио. Ово сам чуо у више прилика,чак и од мојих колега.
Јер,какву реакцију очекујете од неопрезног читаоца или слушаоца,који ову гадост, овако вешто маскирану не препознају. Наравно, страшно сазнање да је сила моћнија од бога. Поразно, зар не? То је право значење ове поруке. Заиста Вас молим да поново прочитате реченицу, „СИЛА БОГА НЕ МОЛИ“.Како се осећате после прочитаног?
Не пада ми на памет да ово зло припишем, како аутору,тако и нашем уреднику, већ само указујем на инфицирани вашку коју нам подмећу као безопасну животињицу.Чак умиљату.Опрез!!!!!!!
Зато, не прихватљиво је да сила бога приморава на капитулацију и пораз. Јер, то никада није могло бити,нити ће икад бити.
Никад не може бити да сила влада над богом, већ да нас бог од силника и силе избавља.
Немојмо бити нестрпљиви. Стрпљење је Мајка мудрости.Доћиће све на своје место.Нека је бог са нама.Морамо се борити, јер без наше борбе за очување свога прага, ни савзници овоземаљски нам се неће придружити, као ни сам бог са неба.
Учинимо сво доборо које може помоћи исправљанју и опоравку наше понижене домовине.
Охрбрен сам нашом дијаспором која по мом уверењу, боље разуме наше муке и могуће излазе из њих, него неки овдашњи који ме озбиљно брину.Али, само напред,сложићемо се, јер нам друге нема. Чувајте дух свој, јер Вам само он може показати излаз из наметнутих нам мука.
Свако добро Вам желим и нека је бог са нама.

nacional - 17-2-2008 u 11:43

@ludizum8

A što ti misliš da već nema ko da brine o tome što nudiš. A koliko vidim imate samo volju a nedostaje sve ostalo i donacije i osnovna sredstva. Malo je mnogo.

Ima organizacija koje se već bave ovim stvarima tako da ne vidim potrebu za još jednom novom.

Zanima me kako mislite to sve da izvedete ako ne bude donacija? A drugo to što vi nudite je prazna priča ne što sumnjam da bi to uradili već što to nema efekta na sadašnji sistem. Očigledno je da neznate kako to funkcioniše u Srbiji. Ovde nema zakona , nema samostalnog sudstva, nema ničega što je na strani zakona samo mafija i organizovani kriminal u svim slojevima sistema.

nacional - 17-2-2008 u 11:46

@radep001

Ja to nisam tako shvatio. Tu se radi o terroru sila kao i uvek do sad a to nije naša zemlja.
Posle pročitanog teksta ja osećam isto što i do sad prema silama koje su nas bombardovale a to je beskrajna mržnja i gađenje.

radep001 - 17-2-2008 u 15:21

@Национал

Наравно, и ја осећам гађенје после свега што су нам учинили.
Ипак остајем при томе, да ће доћи дан, када ће СИЛА МОЛИТИ БОГА, и то врло брзо. Иначе, придружујем се твојим ставовима. Нарочито, да сви морамо радити на томе да ове гадове уклонимо.

@ludizum8

Идеја није лопша, али је велики проблем ујединити све организације, против истог,једног непријатеља, а то су западне силе. Нажалост, историја ме учи да је било каква подела у Сбији, погубна.
Моја је порука да мормо радти на једном врло тешком послу, а то је уједињење са свима, колико гобуде могиће. Уситњеност нам ужасно не уде у корист.

nacional - 17-2-2008 u 16:01

Nažalost mislim da to ne funkcioniše baš tako. Zavisi kako se tumači dobro i zlo, i napredak i nazadovanje. Po sistemu vere to ide drugačije , međutim mi smo u dimenziji u kojoj se to drugačije doživljava. Ja se divim onima koji su prešli u višu dimenziju i kojima je vidljivo ono što nama ostalima nije nažalost, ali svako nosi svoj teret kroz život i ima izbor.

sailor - 17-2-2008 u 17:11

Retko na ovom sajtu iznosim svoje misljenje pre svega zato sto smatram da bi kao urednik trebalo da zadrzim nekakvu objektivnost, ali ovaj put hocu da kazem sta osecam i mislim....

Ovaj dan smatram zalosnim i crnim, i na ovaj dan mozemo reći laku noć svakom razumu u svetskim razmerama...

Moglo se to naslutiti i predvideti i ranije, ali danas, eto, postaje i vidljivo, na žalost...

Lično, strašno mi je žao što jednu od najvećih svetskih sila vodi takav ''potencijal'' kakav je Buš, čovek koji verovatno prstom, osim predela u kome se briše posle nužde, teško da može da pogodi neku odredjenu oblast na globusu... To se više puta pokazalo još u njegovom prvom mandatu, a dobio je i drugi, na žalost...
To, na žalost, pokazuje da nije krivica na njemu, već na onima koji su ga birali... Njihova odgovornost svakako je veća nego odgovornost nas koji utičemo na daleko manje oblasti...
Svaka čast američkom narodu, u poslednjih petnaestak godina birali su zaista sjajne likove... Od onog koji je ovalnu sobu pretvorio u oralnu, do ovog sada... (A ni u perspektivi koliko vidim nemaju neka mnogo bolja rešenja)...

Lično, zaista ne mogu da prihvatim takvu glupost da je nezavisno Kosovo garant stabilnog Balkana...
Uopšte, ne mogu da progutam glupost koja se zove nezavisno Kosovo...

Ne mogu da prihvatim ni glupost koja je prisutna i kod nas koja kaže - ''ali faktički to je odavno tako''...

Ovo je zaista tužan dan za sve one koji znaju šta ovo znači... Ne u našim malim i sitnim razmerama, već u svetskim...

Svi već otprilike znamo šta znači nepoštovanje zakona u našim lokalnim okvirima... Zamislite samo šta znači nepoštovanje zakona u svetskim razmerama...?!!

Želim da vam kažem da na ovom mestu uopšte nemam nameru da polemišem na ovu temu... Ova tema nije za polemiku medju nama i verujem da većina nas misli isto i oseća isto...

Ne polemišući o ovome, radep001, jer mislim da nije vreme ali i da nema razloga, reći ću samo da je izraz ''sila boga ne moli'' stara srpska poslovica koja govori o ljudima koji žive u zabludi da su ''ničeovski'' veliki... Buš nema intelektualni kapacitet da razmišlja drugačije od toga... Mada on verovatno nije ni čuo za Ničea (kao ni za mnogo čega drugog), od njega ni ne možeš očekivati više od onoga što jeste... Ono što je tužno u celoj ovoj priči je to što to ne vide ni milioni onih koji su ga birali i koji, poput Neronovih Rimljana, misle da su nedodirljivo jaki...

Slažem se potpuno sa tobom da nema veće sile do Božije, i da ćemo svi kad tad pred taj sud...

A ono što je posledica današnjeg dana nije Kosovo van Srbije - već ceo svet van bilo kakvog sistema, gomila nestabilnosti i lavina koja gubi svaki smisao... I u tom svetu treba živeti...

Strašno...

(Konfuzan sam i nedorečen, ali... Eto, tako se i osećam... Jedino što još mogu da dodam to je da i ako me budete prozivali za ovo što sam rekao i to kako sam to rekao - neću vam odgovarati... Ja ovih dana ne želim da polemišem sa svojim sunarodnicima)...

Mama_tvoja - 17-2-2008 u 17:18

Ne može se opisati rečima ovo što osećam. Proglasiše nezavisnost, podržavaju ih oni koji nemaju prava na to, oni kojima mi očajnički želimo da pripadnemo...političari se razmeću patetikom,velikim rečima...
Kako li je Srbima na Kosovu?
Neka je Bog u pomoći i njima i nama.

nacional - 17-2-2008 u 18:44

@urednik

Jel možeš i smeš reći iskreno, da li se može ovaj tvoj tekst pročitati i primeniti na isti način i sa istom sadržinom a sa jedinom izmenom umesto Buš čitaj Tadić? Da li misliš da vode potpuno istu politiku? Da li vidiš glumu u Tadićevim nastupima i ponašanje ova dva čoveka koja se na razlikuju ni u čemu. Meni je jasno da je teško ovako nešto za tebe zbog tvog položaja ali ... ima li nešto istine u ovome što ja želim da predočim?
Ja sam tvoj tekst tako čitao i kažem , u pravu si.

St.Rudnoglavski - 17-2-2008 u 19:46

Ćeraćemo se još
Jednako ćerati
To da smo načisto
Nema šta da krijemo...

Neka niko ne misli da nećemo
Poštenije je reći da hoćemo
Pa da se otvoreno ćeramo
Kad se vec ćeramo...

I da jasno kažemo
Ćeraćemo se još
Nego da upredamo i obećavamo
Kako više nećemo...

A svak zna da hoćemo
Pa da ispadne
Neka što smo se ćerali
Nego smo još i slagali

I u laž ućerani...

Ćeraćemo se još
Nema od pomirenja ništa
Moramo se ćerati
Ne možemo se ne ćerati

Ni stati na ovome...

Samo bi još trebalo
Da se i ne ćeramo
Dje ste se ćerali
Nidje...
Šta ste išćerali
Ništa...

nacional - 17-2-2008 u 20:13

DA

http://i28.servimg.com/u/f28/11/79/68/37/2r4iz510.gif

kruger - 17-2-2008 u 20:28

Lazar je ponovo izgubio bitku zbog nekog novog Brankovica
Sramota.

Sneza - 17-2-2008 u 20:43

Moje slutnje su se, na veliku zalost, obistinile

Sneza - 17-2-2008 u 20:51

Pa dobro, ćeraćemo se još 100, 200, 300... godina

kruger - 17-2-2008 u 21:05

navikli smo vec na takav vid perverzija

St.Rudnoglavski - 17-2-2008 u 21:07

Ustvari tom ćeranju, nikad neće biti kraja, bar na nekoliko neuralgičnih tačaka na Zemlji (pored Balkana, da pomenem geografski najbližu - Bliski istok).

libi - 17-2-2008 u 21:17

Svi smo znali da ce ovaj dan doci... Crna srpska sudbina...

nacional - 17-2-2008 u 21:28

Ćeraš dok ne ućeraš ali ućeraše ga nama.

kruger - 17-2-2008 u 21:33

nego da pokupujemo vazelina inspektore za narednih 500. godina

nacional - 17-2-2008 u 21:40

Trebaće, Đenerale. Jes što reče i zadnji put beše trajalo 500 godina.

kruger - 17-2-2008 u 21:46

slazem se. Znas kako rece onaj lik u filmu Evolucija ( ukoliko si gledao ) uvek ima vremena za podmazivanje ).
Negde sam cuo da ce u Srbiji biti dobro kada se ponovo budu spojila Lazareva glava i telo. Pa nista, sacekacemo i to.

nacional - 17-2-2008 u 21:49

Bumo čakali, za kaj pa ne.
DONT HAPPY BE WORRY

Matrix - 17-2-2008 u 22:00

Gospodine Krugeru molim vas za komentar o Kosohttp://www.rtvmajdanpek.com/forum/images/smilies/cheering.gif
:cheering:vu

sailor - 17-2-2008 u 22:25

Citat:
Originalno postavio/la nacional
@urednik

Jel možeš i smeš reći iskreno, da li se može ovaj tvoj tekst pročitati i primeniti na isti način i sa istom sadržinom a sa jedinom izmenom umesto Buš čitaj Tadić? Da li misliš da vode potpuno istu politiku? Da li vidiš glumu u Tadićevim nastupima i ponašanje ova dva čoveka koja se na razlikuju ni u čemu. Meni je jasno da je teško ovako nešto za tebe zbog tvog položaja ali ... ima li nešto istine u ovome što ja želim da predočim?
Ja sam tvoj tekst tako čitao i kažem , u pravu si.

Hahaha...
Pa, cuj, ipak ne mogu da se slozim sa tobom... Ipak su oba kandidata iz drugog kruga izbora za predsednika Srbije doktori nauka za Busha... Njegove izjave govore zasto:

"Velika vecina naseg uvoza dolazi iz inostranstva."

"Cini mi se da smo krenuli nezaustavljivim putem prema slobodi i demokratiji - ali to se moze promeniti!"

"U jednu rec moze se sazeti odgovornost onog koji vlada, a ta jedna rec glasi: 'Budi potpuno pripremljen.'"

"Mi cemo imati najbolje obrazovane Amerikance na svetu."

"Mi stojimo uz NATO. Mi smo deo NATOa. Mi stojimo uz Evropu. Mi smo deo Evrope."

"Za americku svemirsku agenciju NASA svemir je prvi prioritet."

"Kad pazljivije proucimo stvar, videcemo da su ucitelji jedina profesija koja poducava nasu decu."

"Vreme je za ljudsku vrstu da udje u Suncev sistem."

"Nadam se da ce Kongres izglasati zakon s kojim cu ja moci ziveti cak i ako ne bude izglasan."

"Da u SAD postoji diktatura bilo bi mi mnogo lakse. Naravno, kad bih ja bio diktator."

"Divna stvar u knjigama jeste to sto se u njima mogu pronaci i prekrasne slike."

"Mi smo udvostrucili - s 50 miliona na 195 miliona - kolicinu novca koja nam je za tu stvar na raspolaganju."

"Sreo sam se juce s predsednikom Putinom. Cini mi se da je on vrlo napredan covek, kako se to kaze u nijansiranim diplomatskim krugovima."

"Ovde sam da vas obavestim da ce salteri i avioni poleteti s Washingtonskog aerodroma vec ovog cetvrtka."

"Doneo sam neke jako dobre odluke u proslosti. Doneo sam i neke jako dobre odluke u buducnosti."

To je ponos jedne od najvecih svetskih sila i ono sto je meni strasno - to je covek koji odlucuje o planeti... Iskreno mu zelim da je do danas bar spoznao u kom zvezdanom sistemu se ta planeta nalazi, ali, Nacional... Ne preteruj... Ko god da je nas kandidat (izuzimam Secerovskog), ipak je Bush neprikosnoven...

U principu - bilo bi smesno da nije zastrasujuce...

Na to sam mislio kada sam pisao onaj tekst gore...

Belovanovic - 17-2-2008 u 23:08

Ljudi, tuga Bozhija. Srce mi se cepa zbog ovoga danas... Sami smo krivi zbog toga shto se desilo. Da smo manje prichali a vishe radili mozhda bi sve bilo drugachije.
Ali ne, nama je bitno da se ulizujemo Amerikancima i toj prokletoj EU po svaku cenu, da izgubimo i ovo malo dostojanstva shto nam je ostalo.
Bio sam jedan od onih militantnih ljudi (Daj da idemo dole i ratujemo), stojim delom iza toga i dalje... Mada, sad se pitam. A chime mi to da se suprotstavimo njima?
Zhivimo u zemlji u kojoj je sramota odsluzhiti vojni rok, gde nisi kul i modernih shvatanja ako ne sluzhish civilno... Chime se mi to busamo u grudi?
Nash drzhavni vrh je pao na najtezhem ispitu u njihovim karijerama...

Ovaj 17. Februar ce ostati upisan najcrnjim slovima u istoriji Srpskog naroda.

nacional - 17-2-2008 u 23:15

@urednik
Pa što se izjava tiče možda ali postupaka? Ali pogledaj izjavu Tadićevu koju sam postavio na temi " DS laž ili istina", nije ni ona za bacanje.

sailor - 17-2-2008 u 23:19

Malo idemo u off topic, ali ajde...
Ne znam na koju izjavu mislis, ali slozicu se sa tobom u smislu gegova, gestikulacije i imidza. Medjutim, ruku na srce, sto se izjava tice, verujem da su svi amateri za crnog Djordja....

nacional - 17-2-2008 u 23:20

Evo napisao sam ti gore.

sailor - 17-2-2008 u 23:21

Aha, da, video sam...
Hehehe... Pa dobro, moramo i mi u korak sa svetom...
Joooooj, bre, mani se... Ovo je tema na kojoj mi stvarno nije do smeha...

nacional - 17-2-2008 u 23:24

Pa kasno je sad za plakanje. To smo znali da će se desiti i bili smo spremni na to ali niko nije hteo ništa da menja. Mene samo zanima sad kako će se vlast oprati. Sad će tek uslediti blamaža kad počnu prebacivati jedan na drugog i davati izjeve bez smisla.

sailor - 17-2-2008 u 23:31

Moguce, ali to neće biti ništa novo.
Da se vratim na temu - za mene lično, ovo je zaista strašan čin. Ne samo zbog Kosova (što je već samo po sebi dovoljno strašno), već i zbog toga što svetom definitivno vlada bezakonje. A posebno zato što se dobar deo tog sveta svemu tome veseli.
Prosto... Ne znam...

nacional - 17-2-2008 u 23:34

Tebi kao da nije dobro, progledao si? Poseti malo donju adresu malo se upoznaj sa stvarnošću.

sailor - 17-2-2008 u 23:49

Ne preteruj...

Sneza - 17-2-2008 u 23:50

I sta sad!? Za koga da glasas i kome da verujes!?
Kako ih bre nije bilo stid da lazu i govore kako je Kosovo neotudjivi deo Srbije i da ga ne daju ni po koju cenu, a nije proslo ni nekoliko dana od izbora, kad bi sta bi!
Ma nema veze! Srbi su uvek bili velikodusan narod! Sta je jedno Kosovo u poredjenju sa drugim poklonima!?
Ionako cemo se integrisati sa Evropom, pa nam izgubljene teritorije nece nedostajati!
Sta je sledece? Vojvodina?

Eee, kako je stari Tarabic bio dalekovid!

Srecno moji Srbi, vidimo se ispod sljive!

nacional - 17-2-2008 u 23:52

Citat:
Originalno postavio/la urednik
Ne preteruj...

U kom smislu?

radep001 - 18-2-2008 u 00:29

Pošto smo propustili da im ga ućeramo, ućeraše nam ga.
Svađajmo se i dalje!!!!!!!!!!!!!

radep001 - 18-2-2008 u 00:44

I da dodam, Ućeraše nam ga, dok se mi svađamo, hoćemo nećemo, i
dali su u prošlom vremenu umeli ućerati. I dok mi o tome raspravljamo, kao po običaju, u nedogled, ono nam ga ućeraše. Brine me de predstoji problem da i ako dođemo u priliku da ga ućeramo, pašćemo na svađi, ko će ga ućerati. Svi bi hteli u istoriju. Šta ćemo sad!!!!!!!
Nije mala stvar ućerati.

nacional - 18-2-2008 u 11:28

I ja mislim da je tako.

kruger - 18-2-2008 u 14:06

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
I sta sad!? Za koga da glasas i kome da verujes!?
Kako ih bre nije bilo stid da lazu i govore kako je Kosovo neotudjivi deo Srbije i da ga ne daju ni po koju cenu, a nije proslo ni nekoliko dana od izbora, kad bi sta bi!
Ma nema veze! Srbi su uvek bili velikodusan narod! Sta je jedno Kosovo u poredjenju sa drugim poklonima!?
Ionako cemo se integrisati sa Evropom, pa nam izgubljene teritorije nece nedostajati!
Sta je sledece? Vojvodina?

Eee, kako je stari Tarabic bio dalekovid!

Srecno moji Srbi, vidimo se ispod sljive!

onda ce se svi drugi videti ispod jednog maslacka i to bez da se guraju:whistle::whistle::whistle:

kruger - 18-2-2008 u 14:10

Citat:
Originalno postavio/la Matrix
Gospodine Krugeru molim vas za komentar o Kosohttp://www.rtvmajdanpek.com/forum/images/smilies/cheering.gif
:cheering:vu

Pusti, ionako pokusavam da se kontrolisem.
Svoj komentar cu ti reci licno ali ti je provokacija dobra.

nacional - 18-2-2008 u 14:28

Trebalo bi obavestiti Tačija da nije na izborima za predsednika Srbije pobedio Nikolić nego Tadić, njegov prijatelj.

Mogu samo da zamislim da je pobedio Nikolić sad bi svi rekli kako su šiptari proglasili nezavisnost zbog Nikolića, ovako su proglasili zbog Tadića.

http://i34.servimg.com/u/f34/11/79/68/37/009-810.jpg

Sneza - 18-2-2008 u 17:28

Obavesten je Tači pre svih nas.
Nacional:
"Mogu samo da zamislim da je pobedio Nikolić sad bi svi rekli kako su šiptari proglasili nezavisnost zbog Nikolića, ovako su proglasili zbog Tadića."

Mozda bi to neko rekao, ali ne bi imao nikakve dokazne argumente.
Radikali su i pre izborne kanpanje javno upozoravali i govorili da Kosovo ne pripada vise Srbiji.
Svi smo imali prilike da cujemo kad je Nikolic rekao da je Kosovo izgubljeno i da je kasno da se bilo sta uradi.
Na pitanje novinara:
" Sta je trebalo da se uradi, da bi se Kosovo zadrzalo?"
Nikolic je odgovorio:
" Trebalo je da izdrzimo jos nekoliko dana bombardovanja. "

nacional - 18-2-2008 u 18:04

Ne bih baš bio siguran u to. Demokrate su plašile narod svim i svačim, da besplatne akcije neće vredeti ništa ako pobede radikali i druge gluposti. Sad se može reći i da poskupljuje gorivo za 5 dinara jer je pobedio Tadić. Ili je zbog toga što je izgubio Nikolić ? Koje je ispravno?

Možda je NIkolić rekao da treba da izdržimo nekoliko dana bombardovanja ali je DS i Đinđić rekao da treba bombardovati Srbiju još nekoliko dana i popustiće. Ko je bio u pravu? Onaj što je hrabrio narod da izdrži ili onaj što je želeo i nagovarao da se Srbija bombarduje još?

radep001 - 18-2-2008 u 23:13

Nisam od onih, koje mogu da ubede da je najbolje ići u Evropu, i to po bilo koju cenu. Ja ne mogu ni po koju cenu prihvatiti čerečenje Srbije, od te iste evrope.O americi ida ne govorimo.
Kažu oni, prihvatite vi štami od vas tržimo, biće vam dobro. Obećavamo.
Poručujem vernicima ovog obećanja da pogledaju kaoko je onima kojima amerika i evropa pomažu. Primer:Irak, Afganistan, Južna Amerika, Afrika.........i drugima.
Vi, koji u to verujete,idite, niko vam ne brani. Pustite nas ovako proste na miru.

Streptomicin - 19-2-2008 u 08:16

Dakle odavde izbija sovinizam

@nacional kazes, tamo, negde, gore da si ozenjen covek a pises u nekim postovima kao dete od 12 godina.
ŠBB KBB
Tadić dobio izbore i izgubio Kosovo, a da je Nikolic dobio, Kosovo bi ostalo ? Mislim da ne mislim al pricas svasta. Po tvom scenariju Toma bi stavio za ministra vojnog Ratka Mladica i ovaj bi odma na Kosovo da resi situaciju, mislim...Ajde uzmi se u pamet koliko si lep, nastavi da polemises sa ostalima, zapamti da moras da imas granicu,ugledaj se na mene i mani da kaciš te foto montaze pomislicu da imas i manje od 12 ljeta.
P.S. ŠBB KBB to je odavno Vesna Trivalic rekla

nacional - 19-2-2008 u 12:39

Citat:
Originalno postavio/la Streptomicin
Dakle odavde izbija sovinizam

@nacional kazes, tamo, negde, gore da si ozenjen covek a pises u nekim postovima kao dete od 12 godina.
ŠBB KBB
Tadić dobio izbore i izgubio Kosovo, a da je Nikolic dobio, Kosovo bi ostalo ? Mislim da ne mislim al pricas svasta. Po tvom scenariju Toma bi stavio za ministra vojnog Ratka Mladica i ovaj bi odma na Kosovo da resi situaciju, mislim...Ajde uzmi se u pamet koliko si lep, nastavi da polemises sa ostalima, zapamti da moras da imas granicu,ugledaj se na mene i mani da kaciš te foto montaze pomislicu da imas i manje od 12 ljeta.
P.S. ŠBB KBB to je odavno Vesna Trivalic rekla

Nisam rekao da sam oženjen samo da mi je žena Japanka.To nije isto.
Fotomontaža jeste ali je intelekt shvatiti poruku a ne otkriti fotomontažu koju vidi i malo dete. >NIsi otkrio Ameriku. PORUKA fotomontaže je suština teme. Iako fotomontaža, slika govori istinu. Nije mi ni bila namera da negiram.
A o tome šta bi radio Toma da je dobio izbore nije ovde reč već o tome šta je Tadić govorio da će se desiti ako Toma dobije a on (Tadić ) izgubi i obrnuto. On je tvrdio da njegovi saveznici Amerika neće priznati nezavisnost Kosova ako on pobedi kad ono Amerika priznala prva. Kako sad to? Pa šta bi sa saveznicima i onima koji vole i podržavaju demoktate?

A gde se primećuje šovinizam?
Ako ne znaš šta sam pitaj , reći ću ti.

radep001 - 19-2-2008 u 20:14

Streptomicinu,

Što se tiče Tome i Ratka, zahvaljujući rezultatima Tadiću i ostalima, ubuduće imati mnogo posla.
Šta bi sa maksimom, "Kosovo je pitanje demokratije", u pervodu, - ako se DOS bude dobijao izbore, Kosovo ostati u Srbiji. Jeli se to zaista desilo. Naravno, nije!
Sa toga tebe i ostale koji su do sada tako govorili i radili, doveli do onoga što se desilo 17.02.2008.godine, pitam - Šta ćete sada? Šta imate da kažete?

radep001 - 19-2-2008 u 20:46

Ovo, što se desilo sa Kosovom, jeste velika korist i uspeh mondijalista. Njima apsolutno odgovara rastuanje, u početku, malih i slabijih, zatim slabiji pa jači i na kraju celoviti ostaje samo onaj koji misli da je mnogo jak(Amerika), te tako zavlada celim svetom(lucifer).
Svet ulazi u bezzakoje više nego ikad do sada. Zamislite šta znači kada Banki Mun, predsednik saveta bezbednosti UN, kaže, da nije na njemu da kaže, dali priznanje od strane pojedinih silnika sa zapada, ima li to veze sa zakonitošću.
Sloba ima svojih političkih propusta i grešaka, ali, Kosovo, za njegavo vareme vladavine, nije dobilo samostalnost.
Kako doživljavate ministra Vuka Jeremića. Ja, za sada kao prijatno uznenađenje.

nacional - 19-2-2008 u 21:05

Odakle si ? Ako nije tajna, može na privatne poruke.

radep001 - 19-2-2008 u 22:54

Citat:
Odakle si ? Ako nije tajna, može na privatne poruke.

radep001 - 19-2-2008 u 23:17

Nije tajna.Naprotiv. Odavde sam. Nov sam na forumu, te se ne snalazim najbolje koao bi Vam poslao privatnu poruku.
Mislim da možemo rešiti problem, tako što bi ste poslali svoju poruku, putem mog emajla dostupnog u mom profilu. Biće mi drago ako budemo ispeli da lično kotaktiramo.

Streptomicin - 20-2-2008 u 07:38

@nacional
"Nisam rekao da sam oženjen samo da mi je žena Japanka.To nije isto. "
Naravno da nije isto, moze da bude i drugarica ili poznanica, verenica takodjer al je zena,sad sam ukapirao.Ovaj forum ima srecu sto ima tebe da postujes fotomontaze jer mi zamalo da pomislimo da je Tadic Srbin kad ono on Siptar.Saveznici jos uvek podrzavaju ne znam samo koje saveznike ima Toma.Sovinizam se primecuje na forumu, poceo si da teras moje pacijente, tj oterao si ih vec i to vise njih a vrbujes sebi jednog nije lepo i necemo se tako igrati, i posle ovog posta jos uvek ti je 12 godina i jos uvek gnjuris moraces dobro da se potrudis, porastes dovoljno i isplivas u suprotnom ostaces klinac i postoji velika verovatnoca da ces se udaviti.

analu - 20-2-2008 u 09:15

SAMO DA RATA NE BUDE!!!!!!!!

nacional - 20-2-2008 u 11:57

@streptomicin

Od čega lečiš svoje pacijente?
Nešto si pobrkao, čini mi se. Aj Malo saberi utiske i počni iz početka, ne ide ti baš najbolje to s godinama. Jel to sve u moju ili u tvoju korist?
Ako umeš malo bolje ja na ovakve komentare ne znam šta da kažem, tu ne treba u stvari odgovor jer ništa nisi ni rekao.

Doktor - 20-2-2008 u 14:00

Danasnja karikatura lista "The Guardian"

http://i189.photobucket.com/albums/z264/doc_sergio/be.jpg

http://www.guardian.co.uk/cartoons/s...257974,00.html

nacional - 21-2-2008 u 21:15

Ko pali i ruši po Beogradu, radikali ili DS ? Sve je jasno oni koji su glasali za Tadića to rade zato je Tadić iako je znao šta će se desiti pobegao u Rumuniju i odande gleda. Toliko je bilo važno da danas bude tamo?

Belovanovic - 22-2-2008 u 12:02

Citat:
Ko pali i ruši po Beogradu, radikali ili DS ? Sve je jasno oni koji su glasali za Tadića to rade zato je Tadić iako je znao šta će se desiti pobegao u Rumuniju i odande gleda. Toliko je bilo važno da danas bude tamo?

Brate nemoj lupati! Bilo je i navjacha koje ja lichno poznajem i svi su chlanovi Radikalne stranke.

http://www.youtube.com/watch?v=5VWZoKWBYXE

Jelo ovako treba da se brani Kosovo? Sramota me je shto sam Srbin, i treba da nas gaze svi redom! Bash zbog ovakvih retarda! E Srbijo Srbijo, shta si dochekala?!

keva - 22-2-2008 u 12:56

:g010:Belovanović

St.Rudnoglavski - 22-2-2008 u 13:38

Ja mislim da suština huliganstva (paljenje, rušenje, krađa...) nije u stranačkoj opredeljenosti već u glavama pojedinaca.

Ima ljudi koji tako nešto ne bi nikada uradili, a takvih sigurno ima i u DS i u SRS i mnogo ih je više od onih koji razbijaju, ruše, pale ili kradu (a i oni mogu biti i u DS i u SRS, pa čak i u SPS, a mogu da ne budu ni u jednoj stranci).

Velika je šteta što je jedna uzvišena ideja velikog mitinga uprljana tim užasnim incidentima (upotrebljavam mnogo blagu kvalifikaciju). Ipak sam siguran da osnovna poruka neće biti kompromitovana zbog beznačajne grupe pojedinaca (u odnosu na stotine hiljada preostalih, koji su miting završili ispred hrama Svetog Save, a ne u obijenom butiku).

nacional - 22-2-2008 u 15:47

Ja tvrdim da ni jedan pravi radikal i član radikalne stranke nije učestvovao u paljenju i rušenju niti bilo čega sličnog. Evo i objašnjenja. Jel DS i Tadić tvrde da su članovi i simpatizeri SRS a stari ljudi , penzioneri , seljaci, i slični i da SRS ne podržavaju mladi. Jesu li penzioneri i poljoprivrednici palili po Beogradu, nisu, pa ko je onda. Jesu li to radili mladi koji su glasali za Tadića i DS ili ili pak SRS podržavaju mladi. Koje je od toga istina?
U svakom slučaju kako god obrneš DS LAŽE.

nacional - 22-2-2008 u 15:53

Citat:
Originalno postavio/la Belovanovic

Brate nemoj lupati! Bilo je i navjacha koje ja lichno poznajem i svi su chlanovi Radikalne stranke.

Jelo ovako treba da se brani Kosovo? Sramota me je shto sam Srbin, i treba da nas gaze svi redom! Bash zbog ovakvih retarda! E Srbijo Srbijo, shta si dochekala?!

Da primetio sam da nose obeležja SRS a , HA HA HA, pa ovo su tipični glasači DSa. Svaka čast za ovaj dokaz, koristićemo ga u predizbornim kampanjama.

radep001 - 22-2-2008 u 17:00

Pada mi u oči, da je na ovom forumu došlo do optužbi sa predpostavkama, kome pripadaju grupe koje su učinile štetu, na prvom mestu, opštenarodnom mitingu protiv priznanja Kosova. Ovde nedostaje jedna grupa, a to su čedisti.
Objektivno, jesu li oni imali političkih razloga da kompromituju ovaj veličanstveni skup. Milim da su itekako imali. A autonomaši raznih boja? I oni.
Pa koji su onda?
Nadležni organi, trebaju što pre izneti istinu o krivcima za događaje.
Čitam između ostalog, citat"Brate nemoj lupati! Bilo je i navjacha koje ja lichno poznajem i svi su chlanovi Radikalne stranke". Ovo je podlo.Pa ko će vam verovati, da kako kžete, da ih lično poznajete i svi su članovi Rdikalne stranke. Kako to da samo nih poznajete? Pošto optužujete i imate dokaze, ičinite to javno. podnesite prijave. Pa zar autor ovog citata misli da se ne može zaključiti da je tipičan za DS i nihove istomišljenike.
Uveravam vas, da ovakva vrsta podmetanja i diskreditacije protiv SRS-a i ostalih patriota, ne prolazi.
Džaba vam je muka.

radep001 - 22-2-2008 u 17:21

Mene je sramota onih, kojima je sramota zbog onoga što su ičinili politički izvršioci kompromitacije svoje države,vere,crkve i svega srpskog, a ne stide se što si saveznici rušitelja moje države, jer, kako pišete, vaša nije.

Belovanovic - 22-2-2008 u 18:39

Citat:
Citat:

Da primetio sam da nose obeležja SRS a , HA HA HA, pa ovo su tipični glasači DSa. Svaka čast za ovaj dokaz, koristićemo ga u predizbornim kampanjama.

Klip sam ubacio da bi ljudi videli shta su "prave srpske patriote". A shto se one marve ispred ambasada tiche, znam dost tih ljudi, jer sam i ja navijach. Velika vecina njih su aktivni chlanovi SRS-a. Bilo je i drugih aktivista naravno. Ja imam argumente za moje tvrdnje. Imash li ih i ti?

Belovanovic - 22-2-2008 u 18:46

Citat:
Originalno postavio/la radep001
Pada mi u oči, da je na ovom forumu došlo do optužbi sa predpostavkama, kome pripadaju grupe koje su učinile štetu, na prvom mestu, opštenarodnom mitingu protiv priznanja Kosova. Ovde nedostaje jedna grupa, a to su čedisti.
Objektivno, jesu li oni imali političkih razloga da kompromituju ovaj veličanstveni skup. Milim da su itekako imali. A autonomaši raznih boja? I oni.
Pa koji su onda?
Nadležni organi, trebaju što pre izneti istinu o krivcima za događaje.
Čitam između ostalog, citat"Brate nemoj lupati! Bilo je i navjacha koje ja lichno poznajem i svi su chlanovi Radikalne stranke". Ovo je podlo.Pa ko će vam verovati, da kako kžete, da ih lično poznajete i svi su članovi Rdikalne stranke. Kako to da samo nih poznajete? Pošto optužujete i imate dokaze, ičinite to javno. podnesite prijave. Pa zar autor ovog citata misli da se ne može zaključiti da je tipičan za DS i nihove istomišljenike.
Uveravam vas, da ovakva vrsta podmetanja i diskreditacije protiv SRS-a i ostalih patriota, ne prolazi.
Džaba vam je muka.

Odavno nisam prochitao ovoliko gluposti na jednom mestu. Ja ne pripadam NIJEDNOJ stranci, totalno sam apolitichan.

A Vas radikala mi je muka. Ako ste tolike patriote, zashto ste josh ovde? Zashto ne uzmete pushke u ruke i idete dole na Kosovo? Lako je junak biti tako shto pljujete po drugima i prozivate sedeci za kompjuterom...

P.S. Izvinjavam se upravi foruma i drugim forumashima zbog duplog posta, ali morao sam da odreagujem na ovo...

nacional - 22-2-2008 u 19:04

Citat:

Klip sam ubacio da bi ljudi videli shta su "prave srpske patriote". A shto se one marve ispred ambasada tiche, znam dost tih ljudi, jer sam i ja navijach. Velika vecina njih su aktivni chlanovi SRS-a. Bilo je i drugih aktivista naravno. Ja imam argumente za moje tvrdnje. Imash li ih i ti?

Pa daj argumente da vidimo svi.

nacional - 22-2-2008 u 19:07

Citat:

Odavno nisam prochitao ovoliko gluposti na jednom mestu. Ja ne pripadam NIJEDNOJ stranci, totalno sam apolitichan.

A Vas radikala mi je muka.

I ja sam ApOLitIčAn ;HA HA HA ; SRS je najbolja. :boldblue:

radep001 - 22-2-2008 u 19:40

Tako nastupaju svi oni, pa i oni apolitični, kada im ponestane argumenata.
Njima mora da se veruje Šta god rekli ili napisali. Blanko.
Kada im se dese argumenti, njih uhvati muka od sebe samih.

Hoćete čak i to, da vam, a i drugi, veruju da ste apolitični. a muka vam je radikala. Ja vam ne verujem zbog ovoga što ste napisali, drugi kako hoće.
------------------------------------------------------------------------------

Jeste li dobro razmislili kojoj politićkoj ideji pripadate, kada kažete "stidim se što sam Srbim".

Nije HA HA HA kada ovako nešto imate u glavi i to ovde napišete.
Urednika molim da dopusti svakome da komentariše i slobodno, bez cenzure pbjavi.
Što se mene tiče, nisam primetio nikakvu intervenciju Urednika.
Nastavite.

radep001 - 22-2-2008 u 20:53

Umesto podmetanja Radikalima, trebalo bi da se pitate: Dali je u redu da im se rugate?
Koliko god patili od mučnine, trebalo bi da vidite ono što vidite, a ne ono što vam politička strast predodredi.
Jeli Kosovo, politički program Radikala, ili državno pitnje?

nacional - 23-2-2008 u 15:04

Rajs: SAD okrivljuju vladu Srbije za napad na ambasadu
Autor: Tanjug | 23.02.2008 - 07:03
Američki državni sekretar Kondoliza Rajs okrivila je vladu Srbije da nije preduzela dovoljne mere bezbednosti prilikom sinoćnjih nereda, što je, kako je rekla, omogućilo demonstrantima da napadnu ambasadu SAD u Beogradu.

"Mi smatramo srpsku vladu odgovornom. To smo vrlo jasno stavili do znanja", rekla je Rajs novinarima.

Ona je istakla da će SAD nastaviti da podržavaju razvoj stabilnosti na Balkanu i demokratiju u Srbiji, kao i da su SAD objasnile američku poziciju o nezavisnosti Kosova predsedniku Borisu Tadiću pre proglašenja nezavisnosti, prenela je agencija DPA.

"Mi želimo da imamo prijateljske odnose sa srpskim narodom", navela je američki državni sekretar.
http://www.blic.co.yu/politika.php?id=31532

nacional - 23-2-2008 u 15:06

U Ambasadi SAD izgoreo Zoran Vujović
Novosađanin Zoran Vujović (21) student menadžmena, poginuo je u požaru u ambasadi SAD u Beogradu. Njegove posmrtne ostatke identifikao je, na osnovu ličnih stvari, njegov otac Milan Vujović.
Zoran je, kako saznajemo, na miting otišao sa društvom i godinu dana mlađim bratom Lazarom, studemntom mašinstva.
Prema izjavi njihovog rođaka otac Milan i majka Ljiljana Vujović, kasno preksinoć pošto se Zoran nije vratio sa protesta iz Beograda, niti se javljao na telefonske pozive, prijavili su policiji njegov nestanak. Juče od ranog jutra Milan je uz dozvolu policiske uprave, obišao beogradski zatvor i dok je tražeći sina obilazio jedan od policiskih pritvora stigao mu je poziv od sudskih istražitelja da dođe na patologiju Vojnomedicinske akademije, gde je rađena obdukcija ugljenisanog tela iz američke ambasade.
-Imao je šta da vidi, ugljenisano telo svog starijeg sina. Prepoznao ga je po zlatnom lančiću i metalnoj kopči sa kaiša- ispričao nam je Milanov rođak.
Porodica Vujović se u Novi Sad doselila iz Čaglavice kod Prištine jula 1999. godine.
Članovi porodice Matović, koji žive u komšiluku, kažu da su Vujovići mirna i skromna familija. Nijedan od braće nikada nije bio problematičan.
- I Zoran i Lazar uvek su bili učtivi i prijatni. Obojica su izuzetno visoki i po dolasku u Novi Sad nastavili su da treniraju košarku, kojom su se bavili još u Prištini - kažu Matovići.
U prekjučerašnjim neredima koji su na ulicama Beograda počeli u 18 sati i trajali do kasno u noć, povređeno je 130 osoba, dok je lekarsku pomoć, prema podacima Hitne pomoći, zatražilo više od 500 ljudi. Prema saopštenju policije povređeno je 78 građana i 52 pripadnika MUP-a. U neredima su oštećene zgrade predstavništava SAD, Turske, Hrvatske, Velike Britanije, Belgije, Nemačke, BiH i Kanade. Oštećen je i restoran „Mekdonalds“ na Slaviji, kao i 90 trgovinskih objekata, više vozila, ulična rasveta i signalizacija.
M.L. - T.M.S.
http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=31485

Belovanovic - 26-2-2008 u 13:31

O radikali, velike patriote josh ste ovde, niste otishli dole?:whistle:

Boris Tadic je ispao nula od choveka zato shto se nije pojavio na protestu, nego je iz Rumunije "Oshtro osudio nasilje". Sramota! Isto tako, Nikolic pozivao na oruzhje - zashto nije otishao dole? Sve mislim, da je on postao predsednik, Kosovo bi ostalo u sastavu Srbije?! Ahammm, kako da ne... Onog statichnog Koshtunicu necu ni da komentarishem, a Chedica nije vredan ni jedne moje rechi...:thumbdown:
Mozhemo mi da kukamo koliko hocemo. Jeste da mene, kao i veliku vecinu nacije, srce boli shto nam je Kosovo oteto. Ali JEDINI koji u toj situaciji ispashta je onaj narod koji je ostao dole. Jer ne bojim se mi da ce neki shiptar da nas zakolje kad odemo u prodavnicu po hleb, nego oni...

libi - 26-2-2008 u 17:25

Bravo.

Mama_tvoja - 26-2-2008 u 18:07

Citat:

Ne vidim kakve veze imaju radikali sa tim što je mladić tragično izgubio život u požaru.

radep001 - 26-2-2008 u 18:11

Bićemo tamo gde bude trebalo.
Šta Vi planirate?

nacional - 26-2-2008 u 19:25

@mama tvoja
"Ne vidim kakve veze imaju radikali sa tim što je mladić tragično izgubio život u požaru. "

Dečko je bio sa Kosova zar ne? A tema je Kosovo, ili ti nije žao ni jednog ni drugog. Moguće je to, neko se rasipa srcima a svoga nema.

nacional - 26-2-2008 u 19:31

Citat:

Boris Tadic je ... nula od choveka...

Boris Tadić je dobio mandat zahvaljujući lažima i propagandi DS a i tvrdio je da ako Nikolić ne pobedi Kosovo neće proglasiti nezavisnost. Sad očekujemo da on reši ovaj problem i povede svoje "snage" pelenare i ostale u boj za Kosovo a mi ćemo gledati kako on to radi.
Mi ne umemo tako, mi samo umemo u izolaciji i sankcijama pa onda ne očekujte od nas rešenje. Jel tako rečeno ???

Mama_tvoja - 26-2-2008 u 22:47

Citat:
Dečko je bio sa Kosova zar ne? A tema je Kosovo, ili ti nije žao ni jednog ni drugog. Moguće je to, neko se rasipa srcima a svoga nema.

Naravno da imam srce, i naravno da mi je zao. Majka sam. I covek sam, iako zena. Samo sam odreagovala na komentar Belovanovica,jer smatram da nije primeren posle teksta o tragicnoj smrti mladica.
A ti nisi primereno odreagovao na moj komentar.

radep001 - 26-2-2008 u 23:04

Pošto ovde ima oprečnih komentra, pročitajte današnji Kurir.

možete pročitati na ostavljenu adresu strane Kurira.

www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-26-02-2008/tortura-za-radikale

Mama_tvoja - 26-2-2008 u 23:10

Vec sam to procitala i prokomentarisala na temu o demokratiji na ovom forumu, jer me je ta vest jako potresla, mada sam upravo saznala od nacionala da nemam srce.

libi - 27-2-2008 u 00:27

Belovanovicev komentar je na mestu, odgovara temi.On iznosi svoje misljenje koje nema veze sa tekstom o tragicnom dogadjaju u ambasadi.

carissima - 27-2-2008 u 12:26

Citat:
U Ambasadi SAD izgoreo Zoran Vujović
Novosađanin Zoran Vujović (21) student menadžmena, poginuo je u požaru u ambasadi SAD u Beogradu. Njegove posmrtne ostatke identifikao je, na osnovu ličnih stvari, njegov otac Milan Vujović.
Zoran je, kako saznajemo, na miting otišao sa društvom i godinu dana mlađim bratom Lazarom, studemntom mašinstva.
Prema izjavi njihovog rođaka otac Milan i majka Ljiljana Vujović, kasno preksinoć pošto se Zoran nije vratio sa protesta iz Beograda, niti se javljao na telefonske pozive, prijavili su policiji njegov nestanak. Juče od ranog jutra Milan je uz dozvolu policiske uprave, obišao beogradski zatvor i dok je tražeći sina obilazio jedan od policiskih pritvora stigao mu je poziv od sudskih istražitelja da dođe na patologiju Vojnomedicinske akademije, gde je rađena obdukcija ugljenisanog tela iz američke ambasade.
-Imao je šta da vidi, ugljenisano telo svog starijeg sina. Prepoznao ga je po zlatnom lančiću i metalnoj kopči sa kaiša- ispričao nam je Milanov rođak.
Porodica Vujović se u Novi Sad doselila iz Čaglavice kod Prištine jula 1999. godine.
Članovi porodice Matović, koji žive u komšiluku, kažu da su Vujovići mirna i skromna familija. Nijedan od braće nikada nije bio problematičan.
- I Zoran i Lazar uvek su bili učtivi i prijatni. Obojica su izuzetno visoki i po dolasku u Novi Sad nastavili su da treniraju košarku, kojom su se bavili još u Prištini - kažu Matovići.
U prekjučerašnjim neredima koji su na ulicama Beograda počeli u 18 sati i trajali do kasno u noć, povređeno je 130 osoba, dok je lekarsku pomoć, prema podacima Hitne pomoći, zatražilo više od 500 ljudi. Prema saopštenju policije povređeno je 78 građana i 52 pripadnika MUP-a. U neredima su oštećene zgrade predstavništava SAD, Turske, Hrvatske, Velike Britanije, Belgije, Nemačke, BiH i Kanade. Oštećen je i restoran „Mekdonalds“ na Slaviji, kao i 90 trgovinskih objekata, više vozila, ulična rasveta i signalizacija.
M.L. - T.M.S.
http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=31485

Mislim da je mama na ovo mislila.

nacional - 27-2-2008 u 12:33

Citat:
Originalno postavio/la Mama_tvoja
Vec sam to procitala i prokomentarisala na temu o demokratiji na ovom forumu, jer me je ta vest jako potresla, mada sam upravo saznala od nacionala da nemam srce.

Pa neadekvatnim citiranjem smisao je promenjen, vodi računa kako koristiš forumske opcije.

Mama_tvoja - 27-2-2008 u 14:46

Hvala Carissima. Razumela si šta sam htela da kažem,mada očigledno nisam našla prave reči da izrazim svoje emocije,a samo sam htela da ih podelim sa nekim.
:g010:

Belovanovic - 27-2-2008 u 23:54

@ Mama tvoja - Gdjo/ice Sledeci put malo bolje pogledajte shta citirate, i nemojte molim Vas da prozivate bez razloga... Sve najbolje.

Citat:
Bićemo tamo gde bude trebalo.
Šta Vi planirate?

Kao shto je vecina vas bila i do sada. Brate jesi bio nekad dole na administrativnoj liniji pa znash kako je?!

Mama_tvoja - 28-2-2008 u 15:31

Izvinjavam se Belovanoviću. Nije mi išla od ruke komunikacija tog dana...
:sorry:

Mama_tvoja - 28-2-2008 u 15:34

:) g-đa

nacional - 28-2-2008 u 18:22

Citat:

Kao shto je vecina vas bila i do sada. Brate jesi bio nekad dole na administrativnoj liniji pa znash kako je?!

A šta je to administrativna linija? Kako izgleda?
http://i17.servimg.com/u/f17/11/79/68/37/910.gif

Belovanovic - 29-2-2008 u 21:47

Citat:
Citat:

A šta je to administrativna linija? Kako izgleda?
http://i17.servimg.com/u/f17/11/79/68/37/910.gif

http://img441.imageshack.us/img441/1563/novomx9kd9.gif

radep001 - 29-2-2008 u 22:45

Tebi je dosadno u ovo vreme.
Kao, ti si sada na Liniji.Verujem,ali na kojoj.
Umesto da nas ispituješ,predloži šta treba činiti?

Belovanovic - 29-2-2008 u 22:57

Ja sam bio dole na administrativnoj liniji jedan deo vojnog roka. Predlazhem da sada budemo svi ujedinjeni a ne da se delimo na radikale, demokrate i ostale... U ovim teshkim trenucima za nash narod, treba da svi dishemo kao jedan!

radep001 - 29-2-2008 u 23:17

ALA VERA.
Zaista me raduje da ovako nešto pročitam.
Za početak je dobro.

libi - 1-3-2008 u 11:06

Opet smo na pocetku?
Rade, svi mi isto mislimo, ali kada treba da disemo kao jedan, najcesce zaustavimo disanje i okrenemo glavu... do nekog novog pocetka.

nacional - 3-3-2008 u 01:08

Citat:
Ja sam bio dole na administrativnoj liniji jedan deo vojnog roka. Predlazhem da sada budemo svi ujedinjeni a ne da se delimo na radikale, demokrate i ostale... U ovim teshkim trenucima za nash narod, treba da svi dishemo kao jedan!

Takav izraz koriste samo oni koji o politici čuju na TV dnevniku a da su igde bili, nisu. Zna se šta je i gde je granica sa Kosovom, priznatom državom zahvaljujući demokratama a ti ne znaš ni da kažeš ništa o tome. Samo me zanima koji je tvoj povod poličarenja i punih usta o Kosovu a i o politici u Majdanpeku kad si daleko i od jednog i drugog. Imaš tamo u Pazovi političkih partija pa što se tamo ne baviš politikom. Razumem da si nostalgičan i da želiš biti u kontaktu sa nekim iz kraja ali to možeš i na temi o kaladontu. Ovde se tiče i politike Majdanpečkih demokrata koji nisu bili ni blizu "administrativne linije " ni jedne a kamoli sa Kosovom jer sa pelenama nemaju šta tamo da traže ,a to je jedino što poznaju.

Jednom sam to rekao , možda ne ovde ali sad ću i ovde, Radikali se mogu sa svima udružiti ali samo sa jednima NIKADA a to su ŽUTI demokrati. Ni u snu i nikada. A da dišemo isto ... ne dao Bog.

zuleee - 3-3-2008 u 01:20

sreca da je kosovo nezavisno zahvaljujuci demokratama...
da nije smesno bilo bi zalosno....
nego sreca nasa da imamo radikale da nas cuvaju od svih zala ovoga sveta,haha..
neki ljudi bas umeju da me oraspoloze...
bilo bi super da osnujete radikalnu stranku i u kosovskom parlamentu,pa da se nadamo da cete i njih upropastiti kao sto ste nas...
ovo je moj poslednji post vezan za politiku,jer je ocigledno da su neke stvari u nas neizlecive.

nacional - 3-3-2008 u 12:35

Blago tebi kad si srećan i smešno ti što je Kosovo proglasilo nezavisnost, ... joj, kakva glava, suva pamet.

zuleee - 3-3-2008 u 14:08

najveci problem kod takvih ljudi kao sto si ti, je to da odgovaraju na nesto,a da to nisu stvarno ni procitali.
ja nigde nisam napisao da sam srecan sto je kosovo nezavisno.pogotovo zato sto je cela moja sira i uza porodica sa istog.ali,na zalost,to je cinjenicno stanje.druga vrlo bitna stvar:
ja tebe ni u jednom trenutku ,niti u bilo kom svom postu nisam vredjao,pa bih te zamolio da se i ti isto tako odnosis prema meni!
kakva je moja glava,i da li mi je suva pamet mozemo da ostavimo za ljude koji me znaju.oni imaju pravo na to.
s' obzirom da me ti ne znas,a ni ja tebe,zadrzi takve komentare za sebe,a ako vec moras da odgovoris na post,uradi to sa argumentima,a ne sa mlacenjem prazne slame.
i za kraj...
ne vidim zasto ljudi koji se bave dnevnom politikom ne mogu da diskutuju o istoj?zasto si toliko ubedjen da znas sve o politici,a da su ostali(svi sem tebe)blago retardirani?jer upravo tako se ophodis prema ostalim ljudima koji imaju drugacije misljenje od tvog.
napominjem da nisam zeleo da te uvredim ovim postom,vec samo da ti skrenem paznju da ti to vise ne radis.nista lakse od pljuvanja,to moze svako...

nacional - 3-3-2008 u 20:34

Ja ne znam kako drugačije shvatiti tvoj prethodni post osim kao podsmevanje i Kosovu i političkoj partiji koju je podržalo preko 2 miliona ljudi u Srbiji. Ko je ovde kakav govore komentari istog. Ovde postoji drugi problem a to je da se od belog pravi crno a samo zahvaljujući trenutnoj većini na forumu. Tako da neistina postaje istina, zlo postaje dobri i obrnuto. Malo realnosti nebi bilo na odmet.

Belovanovic - 3-3-2008 u 20:35

Citat:
Citat:

Takav izraz koriste samo oni koji o politici čuju na TV dnevniku a da su igde bili, nisu. Zna se šta je i gde je granica sa Kosovom, priznatom državom zahvaljujući demokratama a ti ne znaš ni da kažeš ništa o tome. Samo me zanima koji je tvoj povod poličarenja i punih usta o Kosovu a i o politici u Majdanpeku kad si daleko i od jednog i drugog. Imaš tamo u Pazovi političkih partija pa što se tamo ne baviš politikom. Razumem da si nostalgičan i da želiš biti u kontaktu sa nekim iz kraja ali to možeš i na temi o kaladontu. Ovde se tiče i politike Majdanpečkih demokrata koji nisu bili ni blizu "administrativne linije " ni jedne a kamoli sa Kosovom jer sa pelenama nemaju šta tamo da traže ,a to je jedino što poznaju.

Jednom sam to rekao , možda ne ovde ali sad ću i ovde, Radikali se mogu sa svima udružiti ali samo sa jednima NIKADA a to su ŽUTI demokrati. Ni u snu i nikada. A da dišemo isto ... ne dao Bog.

Druzhe, moja loza je jedna od prvih koja se naselila u Majdanpek. Ja ni u jednom postu nisam spomenuo politiku u Majdanpeku, vec problem Kosova i Metohije...
Tema topica je Kosovo, a ne politika Majdanpechkih demokrata.
Ja jesam bio dole, i opet cu ako zatreba... A gde si ti bio za to vreme? U Kaliforniji mozhda?:hehehe: Moj povod "politicharenja" kako ti to nazivash, je da iznesem svoj stav o celoj temi...
Opet ponavljam, moja jedina partija je Srbija, ponosna i uspravna, a ne DS, DSS, SRS, LDP ili SPS...

P. S. I ne pishe se Zhuti Demokrati, nego Zhute Demokrate.;)
Nauchi pravopis, sakupi argumente pa se javi...;)

nacional - 3-3-2008 u 21:07

Citat:

Druzhe, moja loza je jedna od prvih koja se naselila u Majdanpek. Ja ni u jednom postu nisam spomenuo politiku u Majdanpeku, vec problem Kosova i Metohije...
Tema topica je Kosovo, a ne politika Majdanpechkih demokrata.
Ja jesam bio dole, i opet cu ako zatreba... A gde si ti bio za to vreme? U Kaliforniji mozhda?:hehehe: Moj povod "politicharenja" kako ti to nazivash, je da iznesem svoj stav o celoj temi...
Opet ponavljam, moja jedina partija je Srbija, ponosna i uspravna, a ne DS, DSS, SRS, LDP ili SPS...

P. S. I ne pishe se Zhuti Demokrati, nego Zhute Demokrate.;)
Nauchi pravopis, sakupi argumente pa se javi...;)

Da piše se zhuti , ne piše se žuti, ali u srpskom pismu postoje i slova kao što su ć,č,š,ž i ж,ђ,ћ,ч,џ , jesi čuo za to? Ko ne zna drugačije počne od pravopisa a koji ni blizu ne poznaje. Za tebe azbuka ima 25 slova?? Je li???
Dakle piše se ŽUTI a tome se dodaje demokrate. Nikad se ne piše ŽUTE a pogotovo ne ZHUTE jer to u srpskom jeziku ne znači ništa ako ćemo se proseravati.( nema drugi izraz u srpskom jeziku za ovo )

Tema jeste Kosovo ali na forumu RTV Majdanpek treba raspravljati o tome što je u vezi sa politikom i političarima Majdanpečke opštine a o tome što je tema. ne mogu ja sad ovde pitati Tadića što nije nešto učinio za Kosovo jer on ovde nije prisutan a moram kritikovati političare Majdanpeka u vezi s tim. E sad šta ti znaš šta se ovde dešava iz Pazove? Ne znaš ništa ili ono što pročitaš ovde i u novinama. A koliko je to istina ? Tako da teško o tome ti i ja možemo raspravljati.
Kaladont je ipak dovoljno politički za tebe.
"Opet ponavljam, moja jedina partija je Srbija, ponosna i uspravna, a ne DS, DSS, SRS, LDP ili SPS..." ovim se i mala deca mogu nasmejati. Tako nešto ne bi izjavio niko normalan a pogotovo na podforumu politke.
Jesi li osnovao ili planiraš da osnuješ neku novu političku opciju?
Drži se ti kaladonta.

Belovanovic - 3-3-2008 u 21:19

Na ovako primitivno razmishljanje cu sam reci:

http://img229.imageshack.us/img229/6645/neksiim2rn4zp2.jpg

Svaka dalja polemika je zavrshena...

zuleee - 3-3-2008 u 21:20

za nacionala:
eto vidis da mozemo i normalno da razgovaramo.bez pljuvanja.
veruj mi,stvarno nemam problem kada neko podrzava odredjenu politicu partiju.kao sto sam vec ranije rekao,nisam u nijednoj stranci,ali volim da cujem svacije misljenje.u nekoliko navrata,neki tvoji postovi su mi bili skroz o.k.
znaci da mi stvarno nije bitno u kojoj si stranci,ili ciji si simpatizer.nasa misljenja su mnogo slicnija nego sto ti mislis.i mene boli nepravda isto kao i tebe.ali surova realnos je takva da mi tu stvarno ne mozemo da promenimo ama bas nista.zato sto su neki mocnici taj posao zavrsili umesto nas.ono sa cime se ne slazem je to,sto ti potenciras na tome da su sve demokrate losi ljudi,sto je veoma glupo.a posto ti nisi glup covek(to je moje misljenje, nakon citanja tvojih postova)ne shvatam zasto to radis?
kosovo je izgubljeno davno,i svi smo po malo krivi,tako da je glupo da stalno prebacujemo loptu u tudje dvoriste.ono sto trebamo da uradimo je da koliko-toliko probamo da pomognemo onim nesrecnicima koji su ostali dole.to sto se busamo u grudi,nikome do sada nije pomoglo,niti ce.ponovo naglasavam da je pola moje porodice prebeglo iz kosova,a druga polovina je i dalje tamo.tako da ne shvatam odakle ti ideja da je meni kosovo nebitno.i ponavljam ono sto je rekao i belovanovic,ajde da se bar jednom u zivotu svi slozimo,i da stvarno pokusamo da resimo problem,a ne da se olajavamo po forumima.
sve sam ovo napisao cista srca i bez zelje da ikoga povredim...

radep001 - 3-3-2008 u 23:20

Žule,
Vaš zadnji tekst je meni prihvatljiv,ali kako da se sa Vama složim da brinemo zajedno o Kosovu,a Vi kažete da je Kosovo odavno izgubljeno.Što se mene tiče,ta fraza, da je Kosovo odavno izgubljeno,upravo znači bacanje lopte,kako Vi kažete,u tuđe dvorište(odbacivanje odgovornosti).
To,smatram nedgovornošću.To optuživanje nekih iz nekih prošlih vremena za ovo što se sada događa,je licemerno.Pitam se kako da sarađujemo(slažemo),a moramo,kada odgovornost tražimo samo ko drugih,nikad,ili da budem precizniji,vrlo retko, kod sebe samih.I još nešto.Nemam nikakvog razloga da Vam ne verujem da ne pripadate ni jednoj političkoj partiji,ali zašto to opnda ističete,pominjete,kada Vas, za to niko ne pita.
Ovo sve se ne odnosi samo na Vas,već i na ostale koji koriste ovu frazu.Smatram je defetistčkom.

zuleee - 4-3-2008 u 00:06

pa nije da me niste pitali kojoj stranci pripadam.zato to i pominjem,inace ne bih...
ne vidim zasto je to licemerno,ja nisam ucestvovao u tome ni malo...ako si obratio paznju na moj post,rekao sam da su vise sile uplele svoje prste u ovu nasu stvar,i vrlo je malo toga sto mi mozemo da uradimo.znam da je osecaj bespomocnosti uzasan.ali ja se stvarno tako osecam u ovoj situaciji.jednostavno,veliki su odlucili da to bude tako ,i mi tu nista ne mozemo...

sailor - 4-3-2008 u 00:24

Citat:
Nemam nikakvog razloga da Vam ne verujem da ne pripadate ni jednoj političkoj partiji,ali zašto to opnda ističete,pominjete,kada Vas, za to niko ne pita.
Ovo sve se ne odnosi samo na Vas,već i na ostale koji koriste ovu frazu.Smatram je defetistčkom.

Primetio sam da vi, Rade, vrlo često postavljate ovo pitanje, a meni nije jasno zašto...
Zar čovek mora da pripada nekoj partiji...?
Vama to zbog nečega smeta...? (Ne mislim ništa loše, samo pitam)...
Ta fraza se najčešće koristi zato što pripadnici političkih stranaka prema čijem mišljenju ponekad neko iskaže kritičko mišljenje, odmah tog nekoga svrstavaju u neku suparničku opciju. A to uopšte ne mora da bude tako...
Oko glasova onih koji nisu ni u prvoj, ni u drugoj (trećoj, četvrtoj ili bilo kojoj šestoj) opciji, vodi se najveći ''rat'' u vreme izbora. Zbog toga je Tadić ''prigrlio'' Kosovo, zbog toga je Nikolić skinuo bedž...
Zašto je tako teško prihvatiti ljude koji jednostavno ne žele da se obavežu nekom statutu i žele sebi da ostave slobodu da stvari sagledavaju iz više uglova...?
I zašto bi to bilo defetistički...?
(дефетизам (фр. defaite пораз, defaitisme), латиницом: defetizam
мишљење и политика извесних личности у Француској које нису веровале у победу у првом светском рату 1914—-1918, него су тражиле да се закључи мир по сваку цену; фиг. малодушност, клонулост, неверовање у успех или победу.)
Zar mislite da čovek koji nije pripadnik nijedne stranke ne može da veruje u pobedu, u ovom slučaju (slučaju Kosova) - prava nad silom...?

zuleee - 4-3-2008 u 00:31

za urednika:
nije da se sljamcim,ali ovo si divno rekao.ne bi ja tu nista menjao....

nacional - 4-3-2008 u 00:36

Citat:
Originalno postavio/la zuleee
za nacionala:
eto vidis da mozemo i normalno da razgovaramo.bez pljuvanja.
.ali surova realnos je takva da mi tu stvarno ne mozemo da promenimo ama bas nista.zato sto su neki mocnici taj posao zavrsili umesto nas.ono sa cime se ne slazem je to,sto ti potenciras na tome da su sve demokrate losi ljudi,sto je veoma glupo.ne shvatam zasto to radis?
kosovo je izgubljeno davno,i svi smo po malo krivi,tako da je glupo da stalno prebacujemo loptu u tudje dvoriste.ono sto trebamo da uradimo je da koliko-toliko probamo da pomognemo onim nesrecnicima koji su ostali dole.to sto se busamo u grudi,nikome do sada nije pomoglo,niti ce.ponovo naglasavam da je pola moje porodice prebeglo iz kosova,a druga polovina je i dalje tamo.tako da ne shvatam odakle ti ideja da je meni kosovo nebitno...,ajde da se bar jednom u zivotu svi slozimo,i da stvarno pokusamo da resimo problem,a ne da se olajavamo po forumima.

Prvo ne pljujem nikoga samo govorim istinu. A ko mene kamenom ka njega ciglom.
Uopšte nije realnost da mi ne možemo da promenimo ništa. Prvo treba nesposobnu vlast da promenimo jer da ima pameti ta vlast bi bila prošlost već odavno , mnogo pre nego što su rasprodali Srbiju a sad i Kosovo predali u ruke šiptara. Nisu ni prstom mrdnuli da to spreče tako da to u zemlji u kojoj ljudi na vlasti imaju malo morala mora uzrokovati pad vlade. Naša vlada na čelu sa predsednikom Srbije se nije ni štrecnula povodom toga, u najmanju ruku kao da se to dešava u nekoj drugoj državi, najgore u svemu tome je što smo mi kao država prvi priznali Kosovu nezavisnost svojim nečinjenjem. Mi smo mogli puno ali vlast nam je takva da mora da sluša zapad i to nam se desilo. Pitanje je samo šta smo mi uradili za Srbiju i za Kosovo u Srbiji, ništa, jer je za predsednika izabran Tadić koji je još pre raspisivanja predsedničkih izbora znao da će šiptari proglasiti nezavisnost. Njemu je dat rok da što pre raspiše izbore kako se ne bi desilo da se šiptari unervoze i proglase nezavisnost pre izbora i u tom slučaju nikad nebi postao predsednik Srbije a što nije odgovaralo Tadićevim nalogodavcima. Dakle on je to znao još tad i zato je i raspisao izbore a znali su i ostali i zato su bili protiv toga da se izbori raspišu pre rešenja kosovskog pitanja. Sad treba postaviti pitanje da li smo mogli tu nešto da uradimo? Jesmo, da ga ne izaberemo za predsednika Srbije. Svi su mogli da podrže Nikolića i da se planovi sa zapada poremete ali to nije odgovaralo ni Koštunici a ni ostatku vlade jer i oni gube u tom slučaju. Tu dolazimo do toga da je jasno ko je prodao Kosovo a samo zbog svoje fotelje.
Čudno je da su retki oni koji analiziraju i prate politička zbivanja a vode političke diskusije o temama koje su ovako kompleksne. Ja bih mogao o ovome i drugim mućkama vlasti da pišem unedogled , i mislio sam, ali vidim da to ne ulazi u glave većini tako da nisam želeo da gubim vreme na nemoguće. Jer nekima je nemoguće dopreti do svesti.
Što se tiče dobrih i loših demokrata kao ljudi, ja nisam sreo ni jednog dobrog i pametnog demokratu i voleo bih da vidim jednog takvog koji će me ubediti da nisu svi isti. Evo ti navedi jednog. Sve su to bivši sa vlasti ili njihova deca. Najviše se u demokratiju kunu deca bivših komunista i onih koji su najviše ojadili ovu zemlju. Pa što ne pošalju onda svoje roditelje na odsluženje kazne zbog onoga što mi sad trpimo. Jesu ih prozivali 5 oktobra, pa ko je od tih prozvanih odgovarao pred zakonom , a i zašto nije? Pa zato što su to isti ti ili njihovi naslednici.
E sad oni što su pobegli sa Kosova i oni koji su ostali. Znaš li koliko je onih koji su pobegli sa Kosova i prodali svoje imovine tamo a da su sad izašli na proteste? Ima ih jako puno koji nisu ni obratili pažnju na taj događaj, prodali su za dobre pare tamo , kupili ovde i nije ih briga za Kosovo. Ima i onih drugih ali zbog ovih prvih niko nema prava da traži da se neki treći bore za Kosovo. Ako bi se sutra slične stvari dešavale kod nas gde živimo , bez obzira gde je ko, jel treba samo da bežimo ? Pa jednog dana nećemo imati gde da bežimo i šta onda. A da se složimo ne možemo , mislim na nacionaliste i demokrate, jer demokrate su sluge zapada a nacionalisti njihovi protivnici u ideologiji i shvatanju smisla života, tako da o nekom zajedničkom poduhvatu tu ne može biti govora.

nacional - 4-3-2008 u 00:49

Citat:

Primetio sam da vi, Rade, vrlo često postavljate ovo pitanje, a meni nije jasno zašto...
Zar čovek mora da pripada nekoj partiji...?
Vama to zbog nečega smeta...? (Ne mislim ništa loše, samo pitam)...
Ta fraza se najčešće koristi zato što pripadnici političkih stranaka prema čijem mišljenju ponekad neko iskaže kritičko mišljenje, odmah tog nekoga svrstavaju u neku suparničku opciju. A to uopšte ne mora da bude tako...

Ne postoji u Srbiji čovek koji ne pripada nigde, ne mora da pripada nekoj partiji time što bi bio član ali sam siguran da ne postoji čovek koji već sad ne zna za koga će glasati na sledećim izborima. Možda on to ne želi da prizna ali to je tako čak i da on to ne zna. Već sad je određeno ko će glasati kako i ni jedna stvar ne može promeniti njegovo mišljenje. Pitanje je samo zašto neko glasa i za koga glasa. Neko glasa iz ideoloških razloga , neko iz koristi a neko iz straha. One iz ideoloških ne može niko ubediti u suprotno, one iz koristi takođe ne može jer gube a one uplašene ...kako. Tako da svako negde pripada, pođi od sebe, da li možeš reći da već sad ne znaš za koga ćeš glasati , da li postoji nešto što te može ubediti da drugačije postupiš? Ne nema toga . Ili postoji nešto treće? A šta bi to bilo? Šta je to što bi čoveka u poslednji čas nateralo da promeni mišljenje? Ili ipak svi negde pripadamo? Da preko noći pređeš iz crnog u belo?

zuleee - 4-3-2008 u 00:54

ne slazem se sa tobom u nekoliko stvari.prvo je,pricas da trebamo da se borimo za kosovo,a u ni jednom trenutku nisi rekao sta to mi mozemo da uradimo?previse pricas o tadicu.kazi mi sta bi to konkretno uradio nikoliic da spase kosovo?to me zivo zanima?jel opet da ratujemo?ne verujem da bi time dobili ista!ne vidim trecu opciju...mozda sam slep...prosvetli me!opet se vracam na predhodno,kakav to covek moze da tvrdi da su sve demokrate u zemlji losi ljudi?verovatno mislis na politicare?ako mislis i na ljude koji su uclanjeni u ds,onda ti stvarno imas ogroman problem...
ja nikad ne bih rekao da su svi radikali losi!
tvojih par zadnjih recenica iz tvog predhodnog posta,su te totalno bacile u kontradiktornost...
pa ti samog sebe napadas?
ne razumem te, mene napadas sto ne branim kosovo?ja nikome nista nisam prodao.moji su samo spasavali goli zivot
i niko te ne tera da se slozimo.to bi bilo glupo ,jer svako ima pravo na svoje misljenje,koliko god ono drugom glupo zvucalo.samo od tebe trazim,da me saslusas,kao sto i ja tebe citam ,i pokusavam da nadjem nesto sto ce mi pomoci da bolje shvatim celu sliku.

nacional - 4-3-2008 u 00:55

Citat:
Na ovako primitivno razmishljanje cu sam reci:

http://img229.imageshack.us/img229/6645/neksiim2rn4zp2.jpg

Svaka dalja polemika je zavrshena...

http://i49.servimg.com/u/f49/11/79/68/37/393caf10.jpg

zuleee - 4-3-2008 u 00:57

veruj mi!ja ne glasam za nikoga,zato sto smatram da su nam i vlast i opozicija dno dna.i verujem da imam legitimno pravo na to.kada se bude pojavio neko iole dostojan mog glasa,prvi cu otici!

nacional - 4-3-2008 u 01:11

Citat:
ne slazem se sa tobom u nekoliko stvari.prvo je,pricas da trebamo da se borimo za kosovo,a u ni jednom trenutku nisi rekao sta to mi mozemo da uradimo?previse pricas o tadicu.kazi mi sta bi to konkretno uradio nikoliic da spase kosovo?to me zivo zanima?jel opet da ratujemo?ne verujem da bi time dobili ista!ne vidim trecu opciju...mozda sam slep...prosvetli me!opet se vracam na predhodno,kakav to covek moze da tvrdi da su sve demokrate u zemlji losi ljudi?verovatno mislis na politicare?ako mislis i na ljude koji su uclanjeni u ds,onda ti stvarno imas ogroman problem...
ja nikad ne bih rekao da su svi radikali losi!
tvojih par zadnjih recenica iz tvog predhodnog posta,su te totalno bacile u kontradiktornost...
pa ti samog sebe napadas?
ne razumem te, mene napadas sto ne branim kosovo?ja nikome nista nisam prodao.moji su samo spasavali goli zivot
i niko te ne tera da se slozimo.to bi bilo glupo ,jer svako ima pravo na svoje misljenje,koliko god ono drugom glupo zvucalo.samo od tebe trazim,da me saslusas,kao sto i ja tebe citam ,i pokusavam da nadjem nesto sto ce mi pomoci da bolje shvatim celu sliku.

Jel mogu ja od tebe tražiti da nešto uradiš za Majdanpek i da te kritikujem što nisi uradio kad nisi u poziciji da uradiš. Ne. Pa tako je nekorektno pitati šta bi bilo kad bi bilo i šta bi Nikolić uradio. Nikolić nije u prilici da uradi a onaj ko je u prilici je dobio mandat da to uradi i nek se pokaže i tu je kraj.
Kad pričam o demokratama i dobrim i lošim onda pričam o onima koji se na bilo koji način predstavljaju kao demokrate , bilo u političkom angažovanju bilo po svom izjašnjavanju.
A nikog nisam napao zbog toga što nije branio Kosovo od vas koji su otišli samo kažem da je puno onih koji su sa Kosova otišli i nije ih briga a traže od nas da ga zaštitimo a nisu ništa povodom toga uradili. Ovo se ne odnosi na tebe jer ja ne mogu znati pod kojim okolnostima si ti odande otišao.
Da bi sve rekao što mislim i znam a da to dopre do onih neobaveštenih i onih koji ne čitaju važne stvari , trebalo bi da pišem danima a to mi je stvarno muka kad znam da nema svrhe. Oni koji žele nešto da saznaju i time dopune svoje mišljenje o svemu što se nama i u svetu dešava to mogu učiniti na mnogo načina. Ja sad da ti pišem o tome što bi trebalo da znaš ako misliš da raspravljaš o nekoj političkoj temi nema kraja. Ja sam započeo neke teme na koje vidim da niko nema odgovora i shvatio sam da ljudi nisu upoznati sa stanjem stvari i onda ne možemo o tome pričati.
Kako da ja pričam s tobom o tome da sam ja znao da će se ovo ovako desiti kad ti u to ne želiš da veruješ a ne želiš da slušaš. Ti i mnogi na ovom forumu žele da pričaju i slušaju samo o onome što im odgovara iako to nema veze sa istinom.

nacional - 4-3-2008 u 01:12

Citat:
veruj mi!ja ne glasam za nikoga,zato sto smatram da su nam i vlast i opozicija dno dna.i verujem da imam legitimno pravo na to.kada se bude pojavio neko iole dostojan mog glasa,prvi cu otici!

Jel govoriš o Isusu Hristu?

zuleee - 4-3-2008 u 01:19

ma ovo ne vodi nigde :)
u svakom slucaju drago mi je da smo razmenili misljenja,veruj mi...
a za ovo drugo:nisam bas mislio na isusa,ali ne verujem da i on moze da nam pomogne sada...

nacional - 4-3-2008 u 01:30

Pa jedino on odgovara onom što si rekao a imajući u vidu tvoje druge komentare.
Pa ti ni u Boga ne veruješ a hoćeš da raspravljamo o bezbožnicima i sitnim dušama.

radep001 - 4-3-2008 u 17:13

zule,

Najlagodnije je da nikome ne pripadaš,samim tim nemaš nikakvu odgovornost,čak ni za izgovorenu reč.Politička pozicija i opozicija su dno,lopovi krivci zasve, i gotovo.Divota, kako je lako locirati krivce iz vašeg ugla gledanja.Podeliste packe politički opredeljenom auditorijumu,da su naivni,da se ne vredi dalje boriti,jer je sve gotovo,pri tome navedete neku predhodnu adresu gde trba tražiti odgovornost itd.Po mom mišljenju,sreća je da takvi nisu većina .Prvo što ciljaju takvi,ako ono što su prdhodno negirali, uspe po završetku izbora,je odlazak kod funkcionera pobednikih partuja na izborima,ukazivajući na svoj nemerljivi doprinos izbornoj pobedi i da sa pravom očekuju pripadajuće nagrade.Kako da ih se odbrane,kada ni jedna partija nezna koji su oni i šta su zastupali.Takvi uverk pobeđuju.
Jeli to časno,pošteno,čovečno,zakonito,briga njih.
Nema to veze.Kakvi.Ko je lud neka se sekira.Kakva mudrost bato.

irednik,

Vama ću reći da nije tačno da su članovi političkih stranaka sputani svoji statutima i da na taj način nisu sposobni za višeugaono posmatranje političke scene.Naprotiv,moraju da svestrano sagledavaju svaki problem,jer su eksponirani,javno poznati,samim tim su adresa za svaku odgovornost, te je javno odgovoran, ne samo za ono što je lično zastupao,već i za poteze koje njegova stranka poteže na bilo kom nivou vlasti ili opozicije.Pri tome mora biti sposoban da čini kompromise unutar same prtije,kao i sa eventualnim koalicionim partnerima,sa neopredeljenima itd........

---------------------------------------------------------------------------------

Neodoljivo me podsećate na anarho-liberale.
Svi su krivi i odgovorni,osim vas.
Kada se bude sudilo,vi ćetre biti sudije,tužioci i kako god da presudite,presuda će biti po vašoj volji,jer dok su se drugi trudili da rešavaju probleme i u tome uspeju ili ne,nema veze jer ćete vi idološki bezbojni,biti neopozivo jedini pravednici.Ima još,ali ću ostaviti nešto i za drugu priliku.

sailor - 4-3-2008 u 23:18

Mislim da smo u off topicu, pa ako ovako nastavimo, podeliću temu i ovaj poslednji deo postaviti kao posebnu ...

Pazi, Rade... Sto se mene tiče, kada se bude sudilo, po mom vidjenju stvari, svi mi cemo biti oni kojima se sudi, a sudiće nam onaj Višnji Sudija koga par postova ranije pomenuše...

Elem, i bez toga ne smatram da ću biti bilo čiji sudija, pa nisam rekao ni da je neko za nešto kriv u postu na koji mi odgovarate...
U principu, ja i dalje ne vidim ništa strašno u tome što neko nije član nijedne partije, niti u tome što neko ni u jednoj partiji ne prepoznaje kvalitete koje bi bio voljan da sledi... No, isto tako, ne vidim ništa strašno ni u tome što to neko jeste...
Vi pitate Zuleta zasto ističe da nije član nijedne partije kada ga to niko nije ni pitao... Pa, ni vas niko nije to pitao, a vi ističete da ste član jedne stranke (za ovaj post je stvarno nebitno koje)... Moje pitanje je prosto - zašto nije na mestu da Zule kaze da nije član, a na mestu je da vi kažete da jeste...?

Iako mislim da je suvišno, ipak ću reći i to da preterujete kada članove stranaka opisujete kao ''eksponirane, javno poznate, adresu za svaku odgovornost, pa i javnu...''
Dajte, molim vas...
U opštini Majdanpek ima par hiljada ljudi koji su članovi raznih stranaka... Nemojte mi reći da su svi oni sve to što navodite, a posebno ''javno poznati i odgovorni''...

Na kraju, i ovi naši postovi (posebno poslednjih nekoliko), na žalost daju nekakav odgovor Doktoru koji je postavio ovu temu...
Mi se ipak previše bavimo sami sobom, našim sitnim raspravama o tome zašto je ''ovaj ovo, a onaj ono'', a Kosovo na ovoj temi zbog svega toga gotovo i ne pominjemo...

nacional - 4-3-2008 u 23:59

gde si niče @uredniče
Ako pitam : "Koga je briga za Kosovo " koga ću izazvati na razgovor?

sailor - 5-3-2008 u 00:50

Hmmm, pa dobro, možda si u pravu...
Ipak, možda one koji misle da nema razloga da se cimamo više oko toga...?

radep001 - 5-3-2008 u 23:48

Nema razloga za ljutnju.
Da nglasim.Smatrao sam da nije sporno,da svaki pojedinac ima apsolutno pravo izbora,hoće li biti, ili ne, član, simpatizer ili neutralan.
Smatrao sam svojlim pravom na lični politički stav,lično poimanje i ponašanje u političkim raspravama. Nemojte da Vas ljuti što imam drugačije mišljenje od vas. Ja se ne ljutim na vas,zbog vaših stavova.
Takođe smatram da imam pravo da se o tuđim mišljenju i stavu izjasnim,kao i vi.

sailor - 5-3-2008 u 23:53

Ma, kakva ljutnja, Rade...
Samo ćaskamo...
Naravno da imate pravo...

radep001 - 6-3-2008 u 00:30

Verujte, laknulo mi je.
Drago mi je ćaskati sa Vama, i svima ostalima.

dex - 6-3-2008 u 21:34

Danas je svetska velesila Island priznao Kosovo...
A islandska pop zvezda Bjork, na koncertu u čuvenoj tokijskoj dvorani "Nipon Budokan", klicala je nezavisnosti Kosova, koristeći kao muzički podlogu svoju pesmu "Proglasite nezavisnost", posvećenu Farskim ostrvima koja pripadaju Danskoj.

Prema rečima svedoka koji su bili na koncertu, kome je prisustovalo oko 14.000 gledalaca, Bjork se po završetku koncerta, na zahtev publike vratila "na bis", koji je počela pesmom koju je pevala na otvaranju Olimpijade u Grckoj.

Medjutim, odmah zatim, uz reči: "Ovu pesmu volim", počela je pesmu "Proglasite nezavisnost", koju je islandska pevačica posvetila Farskim ostrvima, da bi uz konfete, koje su počele da padaju u celoj dvorani, počela da kliče, a potom i viče: "Kosovo, Kosovo, Kosovo...", uz ovacije publike.

Budala....garant ne zna ni gde je Kosovo

radep001 - 6-3-2008 u 21:54

Lova je iskušenje.
Dobro reče:"Budala....garant ne zna ni gde je Kosovo".
Da, ne zna,ali ne zna ni to,da ceo svet to može da poprilično košta.
Neka se niko ne ljuti,jer mi to nije namera,ali ću ovde reći jednu tešku rečenicu--Ima i kod nas onih koji na iste note pevaju i viču,ako ne znaju da pevaju.Na žalost.
Lucifera je bog poslao kao lučonošu(anđela svetlosti).Ušta se pretvorio taj anđeo kome je bog dao najveću moć?Uanđela tame.Nažalost,u božiju negaciju.Malo je rastojanje između dobrog i zla. Zato, čuvajmo sebe i svoje bližnje od zla.Negujmo ih kako najbolje znamo.U našem je interesu.

radep001 - 23-3-2008 u 20:20

http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-25-03-2008/desnicar

nacional - 23-3-2008 u 20:52

Ti si izgleda neke stvari pobrkao , ili nisi odabrao odgovarajući teks za citiranje.
Šta si ovim hteo da kažeš?

Mama_tvoja - 23-3-2008 u 21:12

Nacional, mislim da Rade nije ništa pobrkao...to je to.

nacional - 23-3-2008 u 21:13

Koje?

Mama_tvoja - 23-3-2008 u 21:25

Ovo je jedan veoma lep i istinit tekst. Ne bih se upuštala u analizu, samo mogu da kažem da lično znam dosta ljudi koji su ogorčeni na tekovine DS-a,ali su ipak glasali za njih,jer...šta će reći svet,biće rata,biće izolacije,itd. itd.

nacional - 23-3-2008 u 21:28

Deo teksta, koji se odnosi na to jeste istinit ali je problem u drugom delu koji se tiče SRS-a i odnosa unutar stranke.

radep001 - 24-3-2008 u 14:56

Ćerajmo se,nego šta.Nisu nestali poštovani naši ptreci tokom 500 godina,nećemo ni mi.Biće teško,alii će vredeti.
Kome fali vazelin,što se mene tiče,neka nabavi na vreme.
Sa njima se ćerajmo,ali potrudimo se de među sobom,ako već treba da se ćeramo,ćerajmo se sa stilom.
Nisu to nikakve neuralgične tačke,već borba za geostrateške interese.
Terba energija,pijaća voda,čisto zemljište za proizvodnju hrane,sirovine.....
Sve to samo za njihove razmažene u sebične stomake.
Znaju oni,a znam i ja,zbog čega plaše ovaj narod radikalima i ostalim patriotama.Od njih ne mogu ništa na izvolte.Oni ne skidaju gaće za obećanje boljeg života(šargarepe).
Moram ovo da završim sa sledećim pitanjem:Zašto očekiju neki da će nam ti desperadosi nešto dati,kada nam već ovako grubo otimaju.
Dozvati se pameti znači,rasuđij sam po logici stvari.Onako seljački.

radep001 - 24-3-2008 u 15:10

Nacional,

Mislim da treba pažljuvuje pročitati ceo tekst,a naročito, zadnji pasus.
Mislim da će strah odlučiti izbore.Bar je tako do sada bilo.
Nažalost.
Molim se bogu i svim dobrim anđelima,jedan od njih,među nama je Čavić.
On je već uslišio moju molbu,a nadam se dobrim delom i vas.

radep001 - 26-3-2008 u 21:07

Evo, verujete li sada da ima onih kojima nije najvažnija lična karijera i novac.
Valjaju li ovakvi?

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/Miloradavi.jpg

radep001 - 3-4-2008 u 19:15

Evo kako sudi haški tribunal, u koga se do sada zaklinjao tadićev "dmokratski blok".
Neka se stide ovi domaći zaljubljenici Haga,kome su isporučivali srpske heroje,proglsšavajući ih pre suđenja,ZLOČINCIMA!!!???
Ima li bar malo studa kod takvih za ono što su do sada činili,a idalje čine.

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/haradinaj-0304.jpg

Ovo su vam rezultati haške pravde!!!

nacional - 5-4-2008 u 13:52

http://www.youtube.com/watch?v=vCr_NFIiPqc

libi - 5-4-2008 u 14:54

Hmmmmmm.... 21.02.2003?

nacional - 5-4-2008 u 20:29

Namenjeno onima koji tvrde da slede politiku Đinđića.

Crvenokosa - 9-4-2008 u 00:04

Odavno je izgubljeno na zalost!

Korleone - 9-4-2008 u 07:54

Izgubljeno jos u vreme Tita. On je bio kum siptarskoj deci, zasto kriviti danasnje politicare za to. Nazalost, istoriju ne mozemo da menjamo.

radep001 - 9-4-2008 u 10:57

Ne mogu da prihvatim,da se kao opravdanje za otimanje Kosova,koristite natuknice tipa"Kosovo je odavno uzgubljeno","Za to je kriv Tito",pa"Kriv je sloba",a ponajpre,"Mi nismo krivi"...........
Da se samo zna!
To je vaše čojstvo i moralni lik.

Moje čijstvo i moral nisu takvi.

Kosivo, ni jedan pošten,nesebičan i moralan čovek ne može priznati za izgubljeno.

Hoćete reći da je ovo što čine evropske i američke "demokrate",zasnovano na zakonu,pravdi i poštenju.
oni što hiljade milijardi dolara upumpavaju u svoje vojne budžete.Jeste li se ikada pitali čije su to sve pare?Siguran sam, ne.
Ko je kriv za onakvu oslobađajuću presudu Ramušu Haradinaju,Oriću u drugima, haškog tribunala. Ja se takve pravde grozim. A vi?
I ne samo kada je o Srbiji reč, već je to na delu širom sveta.
Znači li to da odobravate tajne zarvore,Gvantanamo,Irak,Afganistan,raketni štitovi.... i slićno,kao oličenje demokratije i da su vam takve vrednisti,ideal kome težite?Smatrate li da u tome treba učestvovati,zašta se neki ovdašnji političari zalažu?

zuleee - 9-4-2008 u 11:23

ako ce ti tako biti lakse,ja sam kriv i za kosovo,i za sramne presude,i za sve sto zelis...ali to i dalje ne menja cinjenicu da zatvaras oci pred pravom istinom...to sto ti ne priznajes da je kosovo izgubljeno mi lici na ono,kad dete oce da se sakrije od drugih pa zazmuri...ali veruj mi..to nije nacin da se sakrijes....i jos jedno,ko je kakav covek pokazuje to ko su mu heroji...

radep001 - 9-4-2008 u 11:39

zuleee,

Vi ne morate žmuriti,za vas je Kosovo izgubljeno,i tačka.
Za mene nije,i tačka.Pa makar se nevešto krio.Priznajem da nikada nisam umeo da se krijem,i to nikada neću da naučim.
Takav sam,šta ću.
Priznajem da nemam vaše mooć skrivanja.
O čojstvu mi nije jasno šta ste hteli da kažete.

zuleee - 9-4-2008 u 11:42

ma nista posebno rade...samo sam mislio,da se prepoznajemo po tome ko su nam heroji...meni tvoji heroji ne deulju kao heroji.verovatno je i obratno isto...ali i to je ok,bilo bi glupo da svi isto mislimo....naravno,sve sto kazem ovde je samo moje skromno misljenje,bez zelje da ikoga uvredim...i nadam se da nisam...

radep001 - 9-4-2008 u 11:58

Korektno sa Vaše strane.
Šta god da o meni ili o nome što napišem,kažete,ili bilo ko drugi kaže,ne smatram i neću smatrati uvredom.
Vaš stav je vaš,i tu nema vređanja,ali smatram ga za javnim,te podložnim komentarisanju.
O herojima mogu da kažem da se,što se mene tiče,Srbija može ponositi.
Nažalost, ima i onih koji bi to hteli biti,ali to neće biti.Za to je potrebno da ispune stroge kriteujume svojih i tuđih ocenjivača.

Korleone - 9-4-2008 u 22:19

Cinjenica je da je Kosovo izgubljeno, pricali mi sta god hocemo, zatvarali oci ili ne! Zasto napadati sadasnju vlast za tako nesto. Odgovorite mi kako mislite da je Kosovo moglo da ostane u sklopu Srbije, na koji nacin je to moglo da se izvede.

Sto se tice pravde, pravde nema, ne samo u slucaju Kosova, ali na to smo valjda vec navikli:(

libi - 9-4-2008 u 22:39

Kosovo nije izgubljeno, Kosovo je ukradeno.
Kradja je prisvajanje tudje stvari na nezakonit nacin.
I lopovi dobijaju oslobadjajuce presude.
U slucaju Kosova, oslobadjajuce presude su u vidu priznanja od strane drugih drzava.
Mi smo samo osteceni i isuvise mali da bi uzeli pravdu u svoje ruke .
Hoce li neko da ratuje za povratak ukradene teritorije?

radep001 - 9-4-2008 u 23:31

libi ,

Tako lepo napisaste ovaj komentar,ali se nikako ne slažem sa:

"Mi smo samo osteceni i isuvise mali da bi uzeli pravdu u svoje ruke .
Hoce li neko da ratuje za povratak ukradene teritorije? "

Šta znači to isuviše smo slabi i mali.Jesmo li samo mi slabi i mali?Naravno ne.
Treba li zbog toga pristati na nepravdu?Nikako ne.
Treba li zbog toga ratovati?Ne.
Ako nas napadnu,da branićemo se.
I na kraju pravda nije privilegija siledžija, i na tako nešto ne treba nikako pristati.

libi - 10-4-2008 u 00:19

Znas li sta znaci "Covek uzeo pravdu u svoje ruke?" Protivpravna radnja izvrsena od strane coveka kome je naneta nepravda.

Znas li sta znaci kada to narod ucini?

radep001 - 10-4-2008 u 05:30

libi,

Znam. Peti Oktobar 2000.

Revolucija!!! Sačuvaj bože!!!
Na šta liči demokratija ostvarena na taj način?
Nikako da osvane šesti oktobar.Doslovno,jede svoju decu.
I ponovo na isti način,jurnjava u stampedu ka evropi koja nas tera da zakon uzmemo u svoje ruke,jer ga ona poštuje manje od najprimitivnijeg plemena na ovoj planeti.
Od kud im pravo da otimaju deo Evrope sebično samo za sebe,od ostatka te iste Evrope.
Zbog toga se meni uopšte ne ide u takvu Evropu. Sijledžijsku.

Korleone - 10-4-2008 u 10:03

Mi smo u svakom mogucem pogledu mali, pola sveta i nezna za nas.
Peti oktobar je opravdan, drugacije jismo mogli da se resimo zla zvanog Milosevic.

perica - 10-4-2008 u 11:39

pa mi smo to malo primitivno pleme koje u vreme milosevica nije znalo sta je to ZAKON

Korleone - 10-4-2008 u 21:25

Znalo je sta je zakon, Zakon su bili prazni rafovi u prodavnicama, benzin u flasama, Siromastvo u svakom obliku, Inflacija u kojoj drzimo svetski rekord, cinimi se, Ratovi, represija i ubijanje politickih nesitomisljenika. To su bili Milosevicevi zakoni, a neko bi izgleda da opet pocne da ih primenjuje

Sneza - 10-4-2008 u 21:56

Jao, Korleone, ne podsecaj me, molim te, na te strahote! To je bilo jezivo, ne ponovilo se!
Secam se dana kad je moj muz primio platu i poveo nasu cerku u poslugu da joj kupi cokoladu.
Rafovi prazni, nigde nicega. U nekoj metalnoj korpi bile su kesice sa praskom za pecivo, neke zvake i nekoliko secernih cipiripi tabli, nalik na cokoladu.
Malena, sva srecna sto ce joj tata kupiti cokoladu, zgrabi onu cipiripi tablu i pravo na kasu. Kad je kasirka odkucala racun, tatina plata nije bila dovoljna za tu jednu cokoladu, pa ga je zamolila da iz korpe izabere nesto drugo. Dete je vratilo cokoladu i uzelo zvaku, taman su imali para za dve zvake.

libi - 10-4-2008 u 23:33

Citat:
Originalno postavio/la perica
pa mi smo to malo primitivno pleme koje u vreme milosevica nije znalo sta je to ZAKON

Jos vam smeta Milosevic? Imate li neki drugi film? Glumac iz ovog filma vise nije popularan.

Mama_tvoja - 11-4-2008 u 01:40

Citat:

Samo u vreme Miloševića Perice? Sad se zakon poštuje?

perica - 11-4-2008 u 01:48

postuje se u vecoj meri nego u vreme milosevica

Mama_tvoja - 11-4-2008 u 01:48

Citat:
Jos vam smeta Milosevic? Imate li neki drugi film? Glumac iz ovog filma vise nije popularan.

Verovatno ima libi. Ali mi smo nacija jako sklona tome da nekoga uzdigne na nivo idola,kune se u njega,obožava ga-a onda pljuje po njemu,menja nazive ulica,ruši spomenike...i obrnuto.

Mama_tvoja - 11-4-2008 u 01:49

Citat:
postuje se u vecoj meri nego u vreme milosevica

Ne bih se složila...samo se perfidnije zaobilazi.

perica - 11-4-2008 u 01:54

to se radi zato sto su neki ljudi iz vremena milosevica i dalje na vlasti.mada ima i novih koji to rade.ovo je srbija i ovde je sve dozvoljeno.kradje kriminal....

Korleone - 11-4-2008 u 10:10

Kad smo vec kod idola, mi smo verovatno jedina nacija koje svoje vladare prvo ubije pa im onda dize spomenike ali to zaboravjaju i ovi koji se toliko kunu u nasu proslost. Verovatno Perica nije mislio samo na milosevica vec i na radikale koji su u jednom periodu ucestvovali u vlasti.
Sto se zakona tice, idu prvo predlog i usvajanje zakona, primena donetog zakona i kontrola primene istog, verovatno svi znamo u koijm se svim fazama ovaj proces koci, od skupstine do lokala. Nije kriv samo premijer ili samo ministri, predsednik opstine ili odbornici svako ima deo krivice. Nazalost to su ljudi koji smo mi izabrali ( ili nismo). Jos uvek su u strukturi vlasti ljudi koji su i u vreme Milosevica bili tu negde, prelecu iz partije u partiju, i sa jedne na drugu funkciju. Izglede da bolje nemamo a verovatno i ne zasluzujemo.

Sneza - 12-4-2008 u 01:56

Najlakse je da se krivica svaljuje na drugog. Uvek moze da se nadje razlog za neuspeh.
Dokle vise da se spominje Milosevic? Njegovo vreme je odavno proslo, ne povratilo se! Pustite coveka da pociva.
Nije lako ispravljati necije greske, ali imam utisak da se novokompovani bas i ne trude mnogo. Nista posebno nisu uradili za poboljsanje standarda, osim sto iz dana u dan zatvaraju preduzeca i ljude ostavljaju bez posla, na ivici bede. U tome su pravi experti!

libi - 12-4-2008 u 02:10

U ovoj zemlji zakona ima i to u velikom broju, donetih i onih u proceduri...Tu nema kocenja, sve je manje, vise po proceduri...
Problem je u primeni. Niti ga ko postuje, niti ga ko primenjuje...
Niti, se, a to je najveci problem, izricu sankcije za njegovo krsenje...

libi - 12-4-2008 u 02:14

A bre Pero sto si dosadan sa tim Milosevicevim vremenom.
Ovi iz danasnjeg vremena nisu njegovi...ali su ucili od njega...

perica - 12-4-2008 u 09:45

mene je samo strah da se to vreme ne vrati.ratovi,sankcije da nas ceo svet mrzi......

radep001 - 13-4-2008 u 12:01

Mali Perrica, bar kako ovde nastupa,govori da nema pojma o događajima koje komentariše,već je lutkuca na končićima neke sive eminencije DS i bratije,ili paravan za skrivajie istih.

radep001 - 13-4-2008 u 12:09

Korleone ,
Sneza ,

Razlika je samo u jednom. Tada su bili prazni rafovi i kontejneri,
DANAS su puni rafovi, a tek kontejneri.Da ne bude zabune,mislim na kontejnere gradske čistoće.
Sve ovo napreduje sve više i više.Na dobrom smo putu da.........

perica - 13-4-2008 u 21:39

ja nisam pripadnik nijedne stranke a valjda imam pravo da iznesem svoje misljenje.vama neodgovara sadasnja vlast uredu,nije vam odgovarala ni prethodna vlast interesuje me zasto se ne okrenete nekom drugom politickom pravcu?zasto nedajete pravo nekom drugom?

radep001 - 13-4-2008 u 22:18

perica,

Opet pravdanje,"ja nisam pripadnik nijedne stranke ".
Baš mi je sve jedno dali si ili nisi pripadnik neke stranke.
Važno mi je šta pišeš u svojim komentarima.
Naravno da je tvoje pravo da iznosiš svoje političke i druge stavove i mišljenja,ali je moje pravo kao i drugih,da reagujemo na tvoje komentare.Ne očekuj da mi je sve jedno šta pišeš.
Ne moraš da uvažiš,ali ti predlažem da malo više čitaš i tako stvoriš svoje mišljenje i politički stav.Nije dovoljno pročitati samo nekoliko političkih parola koje te plaše Radikala.Pitaš li se zašto se ja ne boim Radikala.
Da ti pomognem,pogledaj ovaj video link pa iznesi svoj i samo svoj komenter o tome.

http://www.youtube.com/watch?v=PBAzxqrZb8o

dex - 13-4-2008 u 23:06

Rade daj ti nama komentar na to kako TI, Seselj, Nikolic i ostala bratija sada kazete da ce te odbraniti i sacuvati Kosovo ako dodjete na vlast, a to isto niste mogli '99. godine!?:a080:
Sto se tice intervjua Zorana Djindjica, tu nema niceg spornog, to je i danas stav DS-a! Samo sto oni, za razliku od radikala, ne obmanjuju ljude pricama kako ce pobediti NATO soldatesku i napraviti Veliku Srbiju u granicama Karlobag, Ogulin, Virovitica...
A evo i za tebe par linkova...
http://www.youtube.com/watch?v=ySK5SScTb7Q
http://www.youtube.com/watch?v=65d1F7iASHU

radep001 - 13-4-2008 u 23:55

Moram da ti na grubosti odgovorim oštro.
Šešej,Toma,Dragan i ostali su dobro vladali Srbijim. Radikali su i u to vreme imali velikih problema sa Slobinim mirotvorstvom.Opasuljio se i on ,ali kasno.To i ti znaš.Kada su ovi tvoji hteli da dođu pošto poto na vlast,za tako nešto nisu imali rezultate na iborima.
Zbog toga izbornog neuspeha i nestrpljenja, ti tvoji, suznih očiju moliše Solanu da bombarduje Srbiju,sve dok vlast koju ste želeli ne padne u vaše ruke.
Problem Radikala da tada a i sada odbrane granice velike Srbije, je vaša debilasta želja da Srbija bude što manja.Sačuvaj me bože.Sve to samo da vama pojedinima bude odmah bolje,jer"ŽIVOT NE MOŽE DA ČEKA".Mnogima od vas i jeste mnogo dobro,ali na račun osiromašenog sloja građana.
Jedan prost primer.Grejanja vode i ostalih komunalija je u vreme tvojih domaćih i solaninih anđela,bilo je mnogo bolje nego sada.
U ostalom,Radikali i Majdanpeku nikada nisu bili navlasti.Sada će biti, pa ćemo videti.
Apropo linka.Uverio si me da ti ništa ne može pomoći protiv NATO groznice.
Čak ni izjava Đinđića,da Kosovo ne može poslužiti kao zaloga za dobre odnose ni sa kim.Da se moramo više samopoštovati,jer nas jedino tako i drugi moraju poštovati.
Dali vi ovo ivažavate?
Oslobodite se tog velikog straha od NATO-a.Kada su oni u pitanju,vaše je mišljenje, da ništa ne može.
Srećom po Srbiju, takva mišljenja su sve ređa.

perica - 14-4-2008 u 01:07

da su radikali imali problema sa slobom oni ga ne bi podrzali i nebi mu predali vlast.ali su oni videli priliku u tome da naprave veliku srbiju uz slobinu pomoc (ratovima i razaranjima).srbija ce biti najveca kada udje u evropsku uniju,tada ce biti ogranicena zemljama koje nisu u evropskoj uniji.za bombardovanje srbije kriva je vlast u kojoj ste i vi imali udela.

radep001 - 14-4-2008 u 01:22

Perice,
Izvini,zaista.
1.Koliko godina imaš?
2.Koliko godina si imao u to vreme?
3.U čemu je krivica tadšnje vlade ?

dex - 14-4-2008 u 08:09

Rade ne odgovaras ni na jedno pitanje samo mlatis praznu slamu... :jao:
Odgovori na prosto pitanje kako mislite da pobedite NATO, prdezima iz guzice ili...?! Jako me interesuje tvoj odgovor na ovo pitanje, skoro da ste me ubedili da glasam za vas!... :hahaha:
To da je neko molio Solanu da bombarduje Srbiju je notorna glupost i pravi je primer radikalsko-seseljevskog govora mrznje, te ti stoga ovom prilikom cestitam na tome sto si uspeo da u potpunosti usvojis ovaj "dijalekt" srpskog jezika!
Posto se VI hrabri srpski radikali ne plasite nicega, pa samim tim ni NATO soldateske, predlazem vam da se okupite svi onako djuture, uzmete oruzje i unistite taj NATO a pritom i oslobodite sve srpske zemlje!...
A to da li se neko "samopostuje" ili ne, njegovo je pravo, pa te zbog nedostatka samopostovanja i svog stava necu kritikovati, razumem te za tebe misle Seselj i njegov prijatelj Sadam Husein (pardon, on je obesen zbog ratnih zlocina)... Ne mozemo bas svi da mislimo svojom glavom...

radep001 - 14-4-2008 u 11:54

dex ,

Nijre tačno.Toliko puta ti odgovaram,ali ti hoćeš još.
Pa dobro.Evo još.

Na prvo pitanje o pobedi nad NATO-m,niko ozbiljan ti neće odgovoriti,a ja se trudim da budem ozbiljan.

Glasajte zakoga hoćete.To je tvoje neprikosnoveno pravo.
To da je neko molio Solanu,jeste velika glupost,ali istina.Seti se Intervjua dojče veleu,gde onaj kome iz poštovanja neću spomenuti ime,molio da Slobu treba bombardovati sve dok na kolenima ne bude molio za milost.
Da mi smo hrabri Radikali i ne plašimo se NATO-a,ma koliko nas ti ubeđivao u suprotno.
Mi poštujemo boga jedinoga.On već piše opširnu presudu NATO zločincima.
Mialim da treba da imate makar malo stida,kada pominjete Sadama Huseina. Zaslužuje poštovanje.To u ostalom potvrđuje nemaoć alijanse da pokori ponosne Iračane.Nikad im to neće uspeti.
Zamisli!!!!?????? ameri uspostavljaju demokratiju.Ko u to osim tebe ozbiljno veruje?Tamo se vodi rat za otimanje nafte i drugih bogatstava,a ne kao što tebi kaže Kandićka,Sonja.........za nekakvu demokratiju.
Na čijem su platnog spisku?
Na ovo pitanje je Kandićaka lično dala odgovor.
Da za mene misli Šešelj i hvala mu na tome.Čast mi je.
Sad nemam više vremena.Idem u Bor na miting Radikala.
Pogledaj i ti pa mi reci kako ti se čini.

Korleone - 14-4-2008 u 17:32

"Za mene misli Seselj"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pretpostavljam da je to vasa politika, da bi najbolje bilo da Seselj misli za sve nas, mi mozga nemamo, ne znamo da mislimo, pa je najboje da on misli za sve nas. Izvini rade ali "Vodja je slep"!!!!!
Sadam zasluzuje postovanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hvala ali ja ne bih da zivim u drzavi kojom vlada neko kao Sadam.

perica - 14-4-2008 u 18:18

imao sam rade dovoljno godina tad a i sad ih imam dovoljno.ja znam da se ljudi uce na svojim greskama ali u vasem slucaju to ne vazi

Korleone - 14-4-2008 u 18:20

Kosovo je jos car Lazar izgubio

perica - 14-4-2008 u 18:31

al ga posle toga povratio CRNI GRUJA

Korleone - 14-4-2008 u 18:34

On ga je povratio a mi ga prodali

perica - 14-4-2008 u 18:44

znas ti koliko se kralo dole?skupo ga prthodna vlast prodala i sad traze od sadasnje vlasti da ga povrati da bi opet hrabri radikali isli u pohod i terorisali sve sto nije srpsko

Korleone - 14-4-2008 u 18:49

Nije meni, neka idu oni dole, samo nemoj mene da vode. Ovi preko 50 godina ne mogu da idu pa smo zato mi mladi prvi za odlazak. Nazovite me kako god hocete ali ja se takvih stvari plasim

Sneza - 14-4-2008 u 18:51

Perice, sta mislis da oni sa druge strane nišana nisu krali i terorisali sve sto je srpsko?

Sneza - 14-4-2008 u 19:18

Ponizavajuce je koliko su mnogi ljudi spremni da klece i mole.
Znam, sve je to posledica nemastine i bede, ali nemojmo izgubiti dostojanstvo, Srbi su uvek bili dostojanstven i ponosan narod! Ako ne cenimo sebe niko nas nece ceniti i postovati!
Ceda je spreman i gace da skine i da se natrti (oprostite na izrazu) i sve ultimatume i ucene EU-nije bi prihvatio. I Kosovo bi ladno ustupio, ne bi ni trepnuo.
E pa vidis Perice, drago moje dete, mene su tata i mama od malena ucili da cuvam svoje, a da ne otimam tudje. Moje dostojanstvo i srpstvo ne dam za šaku eura!

Korleone - 14-4-2008 u 20:03

Dostojanstven i ponosan - ginuli su i kada je trebalo i kada nije, a to da tuce necemo a svoje ne damo kao da je jedna od komunistickih krilatica. Niko od sadasnjih politicara nije kriv za Kosovo, nista se tu vise ne moze. Ko tvrdi drugacije neka iznese neko resenje

Sneza - 14-4-2008 u 20:39

Korleone, do nekle si u pravu. Greh je i zalost da kazem, ali osecam da je Kosovo izgubljeno i da mu povratka nema! Ko je kriv, ne znam.
Tudje necemo, svoje ne damo, jeste, kako je ti nazivas, komunisticka krilatica, ali ne vidim niceg nemoralnog i pokvarenog u tome, naprotiv, kad bi smo svi postovali i pridrzavali se toga, tj. kad bi cenili sebe i svoje dostojanstvo, kad ne bi dozvolili da nam drugi otimaju ono sto je nase, kad se ne bi ponizavali i bukvalno padali na kolena onima koji nam nisu ni do članka... mnogo bi lepse, bolje i ponosnije ziveli.

radep001 - 14-4-2008 u 20:52

Korleone,

Ja za tebe imam rešenje.
Prodaj svoju Srbiju i budi konačno srećan i ostvaren čovek.
Neozbiljan si sebičan,srebroljubiv,sujetan i nada sve plašljiv.
Sve ti smeta.
Mrene ovde zamajavaš,tražiš od mene rešenje.
Pobroj sve šta su ovi iz dosmanije do sada učinili.
Prodaše sve čega su se dotakli.
Uništili vojsku,privredu ekonomiju..................
Šta kažeš na to da Hrvati nisu hteli da daju dovoljno potpisa za održavanje referenduma za ulazak u NATO?
Što se cara Lazara tiče,zar ni to ti nije jasno.Pa, zbog junaka sličnih vama je izgubio boj na Kosovu.
I nema svrhe sa tobom dalje polemisati.
Ostani pri svome,a ja ću pri svome,i nema problema.

Sneza,

Dugujem Vam iskreno pošrovanje zbog zadnjeg komentera,a i predhodnih.Bravo za ovakvu žensku kičmu.
Ma, jesu li oni gnjavatori uopšte-muško-.
Sa ovina se zaista ne vredi mučiti.
Neka daju,ali svoje.Moje neće moći.

Sneza - 14-4-2008 u 21:45

Hvala Rade, bez obzira sto se u potpunosti ne mogu sloziti sa vasim misljenjem (mozda pojedine komentare ne umem u potpunosti da shvatim) u principu mislimo isto.

Korleone - 15-4-2008 u 00:17

Svi smo mi potomci dezertera iz kosovskog boja!
Trazim resenje od tebe, naravno da radikali nemaju resenje, a ti rade kad ne znas da odgovoris odmah pocnes da napadas, naravno to je najbolja igrica. Normalno je da se plasim, znam posledice svih prethodnih radova...Za vas tako ratoborne su odavno napravljene video igre, da mozete bar donekle da ostvarite svoje fantazije

perica - 15-4-2008 u 00:41

vojsku nije unistila sadasnja vlast nego prethodana.sta ce nama vojska?sa kim da ratujemo?u nasem okruzenje sve zemlje imaju profesionalnu vojsku samo se jos kod nas mladi ljudi spremaju za neki tamo sutrasnji rat

Korleone - 15-4-2008 u 00:43

Mi cemo uvek da nadjemo sa kim da ratujemo, znas mi smo hrabar i ponosan narod bla, bla...

Sneza - 15-4-2008 u 00:58

O Perice, pa zar bi ti voleo da budes placeni vojnik?
Zar bi pristao da odes na tudju teritoriju i ubijas neduzan narod, koji ti nista nazao nije ucinio i ciju istoriju i ne poznajes?

perica - 15-4-2008 u 01:01

ja ne bi ni isao u vojsku.meni se ne ratuje.neka hvala.to je isuvise primitivno ipak je ovo neko novo doba.

Korleone - 15-4-2008 u 01:04

:thx:

Sneza - 15-4-2008 u 01:23

Upravo to novo doba koje spominjete je smislilo placenu vojsku.
Da se belosvetski pametnjakovici i otimaci toga nisu dosetili, ne bi danas bilo ratova i osvajanja tudjih teritorija! Svako bi gledao svoja posla i cistio djubre ispred svog praga!

radep001 - 15-4-2008 u 09:02

Sada,vojska već može,a ideja "ovih", i mora da učestvuje u ratnim operacijama NTO-a, a u odbrani američkih unteresa širom sveta,ali nikako, i ni pod kojim uslovima čini ono što je obavezuje Ustav Srbije.

Korleone - 15-4-2008 u 09:37

Da se razumemo, nisam ja ni za kakve vojne intervencije, ni u zemlji ni van nje. Placena vojska je za one koji to zele, to je stvar licnog izbora coveka. Ko hoce i misli da moze samo nek izvoli

radep001 - 15-4-2008 u 10:55

Vaše neznanje nije sličajno i stvarno.
Radi se o izbegavanju odgovornosti za ovo što ste učinili Srbiji.
600.ooo nezaposlenih.

radep001 - 15-4-2008 u 10:57

Glupost laž,bezobrazluk,nevaspitanost...........nisu vrline.

Korleone - 15-4-2008 u 10:58

A koliko mrtvih u ratovima? Govorili smo o vojsci

radep001 - 15-4-2008 u 11:00

Ovakvo bulažnjenje je za doktora.

Korleone - 15-4-2008 u 12:25

Vi bi ste Veliku Srbiju, to je Seseljeva politika, sta cete uraditi, zamoliti Siptere da poniste odluku o nezavisnost, oni to urade i jos se izvine

radep001 - 15-4-2008 u 12:28

Radikali znaju šta,ali neće da ti kažu,a i tabe neće da pitaju.

Korleone - 15-4-2008 u 12:31

Citat:
Radikali znaju šta,ali neće da ti kažu,a i tabe neće da pitaju.

E pa ja sam ljut i necu da ti kazem...
Rade ko malo dete si

radep001 - 15-4-2008 u 12:33

Ja te i ne pitam.znam tvoje sposobnosti.:hahaha:

Korleone - 15-4-2008 u 12:36

Opet te ne razumem, kako ces ti negog da uveris u nesto takvim svojim stavovima. samo mlatis

perica - 15-4-2008 u 12:36

znaci radikali jedno pricaju a drugo planiraju da urade.jadan ovaj narod ako takvi kao vi dodju na vlast.

radep001 - 15-4-2008 u 12:39

Narod zna. Vi ste retkost.

perica - 15-4-2008 u 12:40

jeste narod zna a narod glup ko ovca

Korleone - 15-4-2008 u 12:41

Zna narod, slazem se. Zato je i izbrao Tadica

radep001 - 15-4-2008 u 12:42

"Narod glup",a vi pametni. da, vi ste retko.............

Korleone - 15-4-2008 u 12:44

Ti se rade opet nesto ljutis?

perica - 15-4-2008 u 12:46

ko se ljuti................

radep001 - 15-4-2008 u 12:49

:anim-jjd::anim-jjd::anim-jjd:

radep001 - 15-4-2008 u 13:11

Klinci, istekao je školski čas.
Utvrdite stečeno znanje.
Sledeći čas će se naknadno zakazati.
O tome ćete biti blagovremeno obavešteni.

Do daljnjeg :anim-jjd::anim-jjd::anim-jjd:

radep001 - 15-4-2008 u 16:58

Ništa ne može da se večno sakrije.
Istina ostaje jedna jedina.
Dali je ovo izdaja?

http://www.politika.co.yu/rubrike/tema-dana/Dindjic-Vodi-SHeshelja-i-nemoj-vishe-da-nam-ga-vracash.sr.html

dex - 15-4-2008 u 17:00

Citat:
Narod zna. Vi ste retkost.

Pogledajte semafor:
BEOGRAD, 13. februara 2008. (Beta) - Republička izborna komisija (RIK) proglasila je u sredu uveče konačne rezultate predsedničkih izbora u Srbiji, na kojima je pobedio kandidat Demokratske stranke Boris Tadić.

Tadić je u drugom krugu izbora osvojio 50,31 odsto ili 2.304.467 glasova birača, a kandidat Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić 47,97 odsto, odnosno 2.197.155 glasova, saopštila je RIK.

nacional - 15-4-2008 u 17:06

Da i? Posle toga se Srbija opametila i to se nikad više neće desiti niti rezultati biti ni blizu. Pa što se onda plašite izbora ako ste tako sigurni, Evo mi smo 100% sigurni da više nikad u vladu Srbije neće ući DS i G17. A Tadić pada već u junu po osnovu kršenja ustava i tu je kraj DS-a.

Korleone - 15-4-2008 u 18:44

Bili ste sigurni i na svim prethodnim izborima u svoju pobedu pa opet nista. Posaljite mi prognoze nekih utakimica da odigram suprotno i uzmem neke pare.

radep001 - 15-4-2008 u 18:52

Kakvi ste, iko ste,možete pročitati na priloženom linki.
Pročitajte,pa glasajte.

http://www.politika.co.yu/rubrike/tema-dana/Dindjic-Vodi-SHeshelja-i-nemoj-vishe-da-nam-ga-vracash.sr.html

Korleone - 15-4-2008 u 18:56

Sve bi bilo drugacije da je on ovde ,je li? Vec bi se na Kosovu borbe vodile

Sneza - 15-4-2008 u 19:14

U svadji i prepucavanjima i jeste najveci problem.
"Dok se dvoje svadjaju, treci iskoristi!"
Stvarno mi je krivo i zao sto smo takvi! Svi smo u istom sosu i nikome nije dobro, a sve se svodi na prepucavanja i prebacivanje krivice. Nema dogovora i tolerancije.
"Daj Boze da se Srbi sloze!"

Korleone - 15-4-2008 u 22:50

Pokusavam ja da budem tolerantan, ali kako kada se pojavi neko ko izgleda da na forumu pokusava da izleci svoje komplekse i, omalovazava i vredja. Izvini, ali ne mogu.
Slozice se Srbi ali sutra, mislim, malo sutra.

Sneza - 15-4-2008 u 23:29

Ja mislim da nece ni malo sutra. Steta, sami sebi skodimo, svi smo toga svesni, a opet...

perica - 15-4-2008 u 23:43

e da je samo na kosovu boricemo se i ginuti na sve strane sveta.i posle prljavog plemenskog rata pitacemo se za koga se mi borimo i za koga su ljudi poginuli

Korleone - 15-4-2008 u 23:45

Nece jos rat, prvo da izbavimo Seselja iz Haga pa onda

perica - 15-4-2008 u 23:46

pa da se spremimo za invaziju.odo ja da upalim traktor

radep001 - 16-4-2008 u 00:22

Red bi bio da nešto radiš. Ai ona dvoica bi mogla nešto slučno da rade.
Dobro je,palite vi,pa makar i na guranje.

dex - 16-4-2008 u 22:20

RADIKALI POGLEDAJTE SEMAFOR:

TADIĆ - NIKOLIĆ 50,31 : 47,97

BEOGRAD, 13. februara 2008. (Beta) - Republička izborna komisija (RIK) proglasila je u sredu uveče konačne rezultate predsedničkih izbora u Srbiji, na kojima je pobedio kandidat Demokratske stranke Boris Tadić.

Tadić je u drugom krugu izbora osvojio 50,31 odsto ili 2.304.467 glasova birača, a kandidat Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić 47,97 odsto, odnosno 2.197.155 glasova, saopštila je RIK.

radep001 - 16-4-2008 u 23:07

dex,perica u drugi.....

Tebi i tvojim drugarima više ne ogovaram,jer sam primetio da sa moje poruke u diskusiji sa vama brišu.
Pod takvim uslovima moja diskusija gubi svrhu.

Korleone - 17-4-2008 u 16:45

Ne brisu se rade samo tvoje poruke, a tvoji odgovori su dosta nerazumljivi tako da...

perica - 17-4-2008 u 23:42

rade nemoj da vredjas i niko ti nece obrisati poruke jer nema razloga

Sneza - 18-4-2008 u 00:37

Ljudi, braco Srbi, jel je ovo pravda!?

HAG - Haški tribunal oslobodio je u četvrtak svake krivice bivšeg komandanta OVK i premijera Kosova Ramuša Haradinaja! Ni za jedno ubistvo, zlostavljanje, otmicu, krađu koji su navedeni u 37 tačaka optužnice, kako su obrazložile sudije, tužilaštvo nije pružilo dokaze.
Iz istih razloga, zajedno sa Haradinajem, iz pritvora u Ševeningenu biće pušten i bivši komandant specijalne jedinice terorističke OVK , zvane "Crni orlovi" Idriz Baljaj.

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=3&status=jedna&vest=119063&datum=2008-04-04

perica - 18-4-2008 u 01:09

da li ste vi svesni koliko je jak albanski lobi?to nije nista cudno.oni lobiraju senatore a da ih ne oslobode krivice.ljudi imaju pare od droge oruzja...

Sneza - 18-4-2008 u 01:12

Pa, naravno Perice!
"Para vrti gde burgija nece"

perica - 18-4-2008 u 01:19

nemoj te onda da se cudite.kosovo je njihovo i srbija treba sa tim da se pomiri i krene dalje.sta je bilo bilo je da se raspravlja o tome ko je kriv nevredi.treba ici dalje i napredovati a to kosovo je jedna ogromna kocnica.varaju se ljudi ako veruju u pricu da ce kosovo biti srpsko.to koriste svi u kampanjama sada ali mislim da realno kosovo vise nije nase

AOCKAI - 19-4-2008 u 17:49

Kosovo je vestacka drzava i mi sve treba da ucinimo ne bi li smo ih sprecili da drzavu legalizuju, Pre svega treba ih spreciti da udju UN. Ima jos mnogo drzava u svetu kojima ne odgovara da Kosovo postane nezavisno. Najgore sto bi smo mogli da uradimo jeste da dignemo ruke od njega, ipak ko zna sta nosi buducnost.

E sad pazite cinizam "Srbija nema pravo da organizuje izbore na Kosovu jer je to protivno rezoluciji 1244", (po kojoj se Srbiji "garantuje" suverenitet). Zakljucak svega ovoga je da Medjunarodno pravo vise i ne postoji. Oni rezolucije pozivaju kada njima odgovara i kako njima odgovara, i postavlja se pitanje kako verovati nekome ko ne postuje ni ono sto je potpisao pred UN-om, trebamo im ustupiti i pristati na to da nas gaze kako hoce, a da im se sve vreme smeskamo u lice i IDEMO U EVROPU.

Mislim da NE, nesto se mora preduzeti!!!

Sneza - 19-4-2008 u 17:57

Ja se ne cudim, dzabe se Srbi bore da sacuvaju i odbrane svoju kuću, kad ovakve izrode imaju:

Natasa Kandic je isamarala izbeglicu sa Kosova ciji je sin ubijen od siptara.

http://www.youtube.com/watch?v=01Z-549wQqw

U Srbiji je pokrenuta peticija za hapsenje doticne zbog njenog fasistickog rada u zemlji i naklonosti prema albanskim ekstremistima.

peticija
http://www.gopetition.com/online/17188/sign.html

AOCKAI - 19-4-2008 u 18:07

Steta nisam znao da se i ja potpisem :(

Pa da su Srbi stvarno takvi kako nas je opisala ona ne bi pozivela da prica o tome.

ps. nemam sirokopojasni

Korleone - 19-4-2008 u 18:36

Citat:
Originalno postavio/la AOCKAI
Kosovo je vestacka drzava i mi sve treba da ucinimo ne bi li smo ih sprecili da drzavu legalizuju, Pre svega treba ih spreciti da udju UN. Ima jos mnogo drzava u svetu kojima ne odgovara da Kosovo postane nezavisno. Najgore sto bi smo mogli da uradimo jeste da dignemo ruke od njega, ipak ko zna sta nosi buducnost.

E sad pazite cinizam "Srbija nema pravo da organizuje izbore na Kosovu jer je to protivno rezoluciji 1244", (po kojoj se Srbiji "garantuje" suverenitet). Zakljucak svega ovoga je da Medjunarodno pravo vise i ne postoji. Oni rezolucije pozivaju kada njima odgovara i kako njima odgovara, i postavlja se pitanje kako verovati nekome ko ne postuje ni ono sto je potpisao pred UN-om, trebamo im ustupiti i pristati na to da nas gaze kako hoce, a da im se sve vreme smeskamo u lice i IDEMO U EVROPU.

Mislim da NE, nesto se mora preduzeti!!!

Preduzeti sta?

Sneza - 19-4-2008 u 21:00

Pitaj Čedu i Natašu

AOCKAI - 20-4-2008 u 13:31

Sta god treba! Povuci ambasadore, skratiti odnose.

Najgore sto se moze uraditi jeste ne uraditi nista. U predizbornoj kampanji su imali planove i planove a sad ih nema nigde. Pedsednik nas cak nije ni upristojio svog prisustva na mitingu za Kosovo, sramota. Tima bas pokazuje sta bi on realno uradio NISTA

Sneza - 20-4-2008 u 20:22

Uopste nije trebalo dozvoliti ocepljenje Kosova!
Radikali i jos neke politicke stranke su po tom pitanju bili energicni i jasni, ali niko ih nije podrzao, zato sto je narod preplasen i to je razumljivo.
Moglo je sve da se resi mirnim, mudrim i diplomatskim opcijama, samo da je bilo sloge i dogovora. Zalost i tragedija naseg naroda je nesloga.
Mnogi su jedva docekali da se ovo desi, pa da izadju na povrsinu svojom toboznjom brigom za opstanak Srbije, prihvatajuci sve ucene i ultimatume nametnute od strane mocnika.
Sta je tu je, idemo dalje, na redu je Vojvodina! Gospodin Čanak ima reč.

perica - 21-4-2008 u 00:43

ti radikali i sps su i doveli do toga da kosovo vise nebude u sastavu srbije i sad se oni zalazu za nesto.srbija tone nevidjenom brzinom i vojvodini ce svakako biti bolje u sastavu madjarske nego u sastavu srbije.mozda ce i istocna srbija da bude u sastavu rumunije nekad ili bugarske

AOCKAI - 21-4-2008 u 02:12

Perice a sta si po nacionalnosti ako smem da pitam, cisto onako informativno, Madjar, Bugarin ili Rumun pa ce ti biti bolje.

S druge strane ne vidim nikakvu odgovornost radikala u vezi sa Kosovom.

Najveca odgovornost za sve sto se dogodilo je direktno na SPS-u i DS. SPS-u zbog svoje kompletne politike i nesposobnosti tokom 90-ih. a na DS-u zbog pasivnosti, cisto da se potsetimo na vlasti su vec 8 godina, nije to bas tako mali period, kada se sve desilo e sad cemo ga braniti iz EU. U celoj prici oko Kosova, Kostunica i DSS su bili jedini principijelni ( u bivsoj vladi) i zauzeli stav o postupcima koje Srbija treba naciniti.

radep001 - 21-4-2008 u 13:09

Ko to reče:"Kosovo je demokratsko pitanje"? I to, pe 2000.
Dali se još sećaju"demokrate".
Tadić bi sa Čedom,al mu mnogo mali.
Al bez njega ne može ni u evropu,a o odbrani Kosova i da ne govorimo.U zadnje vreme oće i jedno i drugo.Mislim i evropu i Kosovo.Šta mu bi,posle onoga:"evropa nema alternatinu".
Kako sad mogu dve alternative.

A ovi što me ne razumeju,šta ja ti mogu!
Kome je dato, razumeće.

Sve su to kandićevci.

perica - 21-4-2008 u 19:04

ja sam kubanac zarobljen u telu srbina vlaha i madjara.rekao sam ti rade mi radimo za CIU.to ti je specijalno odeljenje za vlaski okrug.igrom slucaja ja sam im predsednik

radep001 - 21-4-2008 u 20:08

Ne mogu da verujem.
Preterujete.

Korleone - 21-4-2008 u 23:08

I Majdanpek je Srbija, i Bor je Srbija, i Zajecar je Srbija, i Kraljevo je Srbija...i Rudna Glava je Srbija, i Debeli Lug je Srbija...Izgleda da sve to zaboraljate drzeci se neke price koja sve vise gubi smisao

radep001 - 21-4-2008 u 23:41

Korleone,

Može li jasnije,molim.
Ko je zaboravio ovo što si nabrojao?
Što se smisla teme tiče,kako za koga.

Korleone - 22-4-2008 u 23:26

zaboravili su svi oni koji se toliko kunu u Kosovo skupljajuci politicke poene, govoreci o Kosovu nista drugo i ne rade. Imao sam par susreta sa ljudima izbeglim sa Kosova, jeste naneta im je nepravda, ali ljudi tu pricu vide kao vec zavrsenu

wltz - 22-4-2008 u 23:33

Kosovo je srce Srbije!!

radep001 - 22-4-2008 u 23:35

Dali je po Vama moguće da imamo različite stavove po pitanju statusa Kosova.
Što se mene tiče, Kosovo ne može biti oteto,na način kako se nastoji oteti,dok za njega ima ko da se bori.

Korleone - 22-4-2008 u 23:39

Ocigledno je da imamo razlicite stavove

radep001 - 22-4-2008 u 23:41

Pa naravno.
Hvala bogu da smo konačno u nečemu saglasni.

wltz - 22-4-2008 u 23:42

Tako je, rade. Ako imas jeda AK47 za mene, ostavi kod urednika, pa cu da preuzmem, samo da ispeglam uniformu.

radep001 - 22-4-2008 u 23:45

Citat:
Originalno postavio/la wltz
Tako je, rade. Ako imas jeda AK47 za mene, ostavi kod urednika, pa cu da preuzmem, samo da ispeglam uniformu.

Nije mi jasno šta si hteo da kažeš,Rasčisti to sa Urednikom.

perica - 22-4-2008 u 23:46

ako se napravi neki kompromis i nekim cudom kosovo ostane u sastavu srbije sta mislite ko ce se vratiti tamo da zivi.oni koji su se skrasili ovde neverujem da zele da rizikuju zivote da se vrate tamo

radep001 - 22-4-2008 u 23:49

Ne beri tuđu brigu!

wltz - 22-4-2008 u 23:50

rade, sala-mala, ali ok je. ;)

sailor - 22-4-2008 u 23:51

Hehehehe, pa sta sam ja ovde, magacioner...?

radep001 - 22-4-2008 u 23:54

Meni nisi,
Vidi sa ovima,kojima magacioner treba.

sailor - 22-4-2008 u 23:55

Ma, ne znam ja kome treba...

radep001 - 22-4-2008 u 23:58

Malo pre se jedan javio,kaže,treba mu kompletna oprema.
Javiće ti se on.
Čovek,prava junačina,

wltz - 23-4-2008 u 00:01

pa rade, ti pricas o borbi, ja se samo solidarisem, onomad si rekao da nema solidarnosti u gradu. evo ti sad da nije tako.

radep001 - 23-4-2008 u 00:04

Šta je po tvome solidarnost.
Šta ti nudiš kao rešenje problema.

Korleone - 23-4-2008 u 00:05

Pogresno te je rade shvatio, mislio je da se samo salis

radep001 - 23-4-2008 u 00:07

Sklon sam šali,ali kada su Kosovo i neke druge teme, nisam baš raspoložen za šalu.

perica - 23-4-2008 u 00:08

dalo se primetiti

wltz - 23-4-2008 u 00:09

taman posla da se salim na tu temu.

radep001 - 23-4-2008 u 00:10

Onda smo jasni.

wltz - 23-4-2008 u 00:11

apsolutno ;)

Korleone - 23-4-2008 u 00:12

Bice urednik ipak magacioner

radep001 - 23-4-2008 u 00:13

Evo vam prilike da rešite problem opreme.

perica - 23-4-2008 u 00:14

pa kad se svi utrkuju u naoruzanju ajmo onda i mi srbi da se naoruzamo.urednice imaces dosta posla

radep001 - 23-4-2008 u 00:15

Angažujte i Šutanovca ako ima potrebe.

Korleone - 23-4-2008 u 00:17

Urednice, odlucili smo, menjas zanimanje

perica - 23-4-2008 u 00:18

pa hrabri srpski radikali hocemo li mi da se borimo za to kosovo?

wltz - 23-4-2008 u 00:18

u svakom organizovanom drustvu mora da postoji neka hijerarhija kako bi sve to funkcionisalo. evo ja predlazem da rade bude vrhovni zapovednik majdanpeckog bataljona, ja cu ostati samo redov jer ne volim da se kompromitujem. Ali na vrhovnom je cela organizacija, samim tim i nabavka opreme. urednice, bices zaduzen za skladiste, ostale ce takodje rade da obavesti koji su im zadaci. sad rade, zapovedi, deder :)

perica - 23-4-2008 u 00:20

kako da mu se obracamo sa gospodine ili druze zapovednice?

Korleone - 23-4-2008 u 00:21

Gde on okom a mi skokom...

radep001 - 23-4-2008 u 00:22

Biram vojsku.

perica - 23-4-2008 u 00:26

pa odaberi je vec jednom dok nebude kasno.

radep001 - 23-4-2008 u 00:27

Jeli to pretnja?

wltz - 23-4-2008 u 00:29

pitajte ga. rade, druze ili gospodine?

radep001 - 23-4-2008 u 00:39

Znaš, na neka pitanja se ne odgovara.

Korleone - 23-4-2008 u 00:47

Nije ni druze ni gospodine vec trebamo da mu se obracamo sa - vojvodo

radep001 - 23-4-2008 u 00:50

Pomažu ponoćni časovi,ali očigledno nije još dovoljno.Nastaviće se.

Korleone - 23-4-2008 u 00:52

Kako je bese zavrsio vojvoda Seselj i za sta ga optuzuju

radep001 - 23-4-2008 u 00:57

Ima ću u vidu tvoje znanje is posobnosti,pa ću te toplo preporučiti ovima iz Haga.Možeš ti biti od koristi Šešelju.

Korleone - 23-4-2008 u 01:00

Vojvodo, ako vi tako kazete onda neka tako i bude

radep001 - 23-4-2008 u 01:04

Biće,biće.
A.što ne bi bilo?

Korleone - 23-4-2008 u 01:06

Ako je nacionalni interes u pitanju

radep001 - 23-4-2008 u 01:09

A,šta bi drugo moglo biti?

Korleone - 23-4-2008 u 11:30

Sa vam se nikad ne zna

wltz - 25-4-2008 u 02:14

Rade, patriotizam je jedna velika tvornica novca. Al' dobro, ... srce Srbije.

nacional - 28-4-2008 u 22:25

MOSKVA - Više od 1.000 pretežno mladih ljudi okupilo se danas u Moskvi na mitingu podrške Srbiji, u borbi za očuvanje suvereniteta i teritorijalnog integriteta, i bratskom srpskom pravoslavnom narodu na Kosovu i Metohiji, pozivajući Rusiju da u srpsku pokrajinu uputi vojsku radi zaštite srpskog naroda.

U organizaciji ruskih nacionalno-patriotskih organizacija i pokreta, miting je počeo "srpskim maršem" i litijom koju je predvodio starešina crkve Nikole na Bersenjevki iguman Kiril (Saharov), a na njemu su istupili i predstavnici Srpske radikalne stranke i Socijalističke partije Srbije.

Učesnici, među kojima je bilo i predstavnika srpske zajednice u Moskvi, nosili su zastave Srbije i organizatora, Evroazijskog omladinskog saveza (ESM), pravoslavne ikone i zastavu sa mileševskim Belim anđelom, kao i majice i plakate na kojima je pisalo "Kosovo je Srbija", "Jedna duša - jedan narod" i "Rusijo, pomozi Srbiji".

Učesnici marša uzvikivali su "Slava Srbiji, stidi se Ameriko", "Slava Rusiji, slava Srbiji", "Ruska vojska na Kosovo" i "Yankee go home".

Na mitingu ispred hotela "Ukrajina" i preko puta zgrade ruske vlade, lider Evroazijskog pokreta Aleksandar Dugin rekao je da su Srbi "ruska savest" i da je Kosovo "dato u ruke albanskoj mafiji", a "zločinačka klika se proglašava za zaštitnika demokratije".

"Naša braća su ostala tamo i žive kao u koncentracionom logoru", rekao je Dugin, dodavši da su Srbi na Kosovu, sa njihovim crkvama i manastirima, taoci novog svetskog poretka koji žele da naprave SAD.

Kosovo je, istakao je on, bliže Rusiji nego što se misli, budući da se po modelu Hrvatske i namerama da se Ukrajina priključi NATO-u, želi odvojiti Ukrajina od Rusije.

"Ukrajina je naše Kosovo", rekao je Dugin.

Lider Evroazijskog pokreta je rekao da je ruska vlast zauzela ispravan kurs i da podržava srpske prijatelje, ali je uputio poziv državi da ruska vojska na Kosovu zaštiti Srbe, da ne bi bili izvrgnuti genocidu.

Klicanju Dugina "Ruska vojska na Kosovo" pridružilo se i više stotina okupljenih.

Na mitingu su istupili i predstavnici Srpske radikalne stranke i Socijalističke partije Srbije, general Božidar Delić i Dušan Jeličić, koji su istakli da Srbija nikad neće odustati od Kosova.

Naglašavajući da u Srbiji cene podršku ruskog naroda i države u borbi čiji je cilj očuvanje Kosova u sastavu Srbije, Delić je rekao da je "Srbija na isturenoj straži velike Rusije u samom srcu Evrope" i da je "jedini put savez sa Rusijom".

To je put SRS i takva će biti politika "posle pobede na parlamentarnim izborima 11. maja", rekao je Delić, dodavši da će Rusija i Srbija "ponovo zajedno pobediti" i da je "duh pravoslavlja jači od duha globalizacije".

Jeličić je zahvalio na svemu što je Rusija u Savetu bezbednosti UN učinila za Srbiju i na pomoći koju je pružila narodu na Kosovu.

"Želimo da vidimo ruske vojnike u enklavama na Kosovu, ruski gasovod kako se gradi kroz Srbiju, da nam budete gosti i braća i da zajedno slavimo mnoge Uskrse", rekao je predstavnik SPS-a i dodao da je "jedina krivica Srbije što jedina, pored Belrousije, nije izdala Rusiju".

"Na Uskrs, naš narod ne može da izađe slobodno iz svojih kuća, našu decu ubijaju, naši su manastiri iza bodljikave žice, naše sveštenike ubijaju", rekao je on.

Deputat Jedinstvene Rusije Maksim Miščenko opisao je okupljenima zgrade u Beogradu srušene u bombardovanju i uputio je poruku Amerikancima: "Ruke dalje od naše braće".

Lider ESM iz Kijeva Oksana Škoda kritikovala je vlasti Ukrajine što "nisu zauzele stav o Kosovu".

"Potrebno je samo da pogledaju Rezoluciju 1244, gde su sve članice Saveta bezbednosti UN istupile za državni suverenitet Jugoslavije, čija je pravna naslednica Srbija", rekla je ona.

Miting, koji su organizovali Evroazijski pokret, ESM i pokret Kosovski front - među čijim su osnivačima i Savez pravoslavnih horugvenosaca i moskovski ogranak Saveza ruskog naroda, odobrile su gradske vlasti, a red i mir je obezbeđivala moskovska policija. Miting je završen bez incidenata.

nacional - 29-4-2008 u 15:50

Tanjug - Pre 12 minuta

KOSOVSKA MITROVICA - Kandidat za poslanika na listi G17 plus Oliver Ivanović izjavio je danas da je siguran da bi pitanje statusa Kosova i Metohije ponovo moglo da bude otvoreno ukoliko i kada Srbija postane član EU, u naredne tri ili četiri godine.

"U protivnom, mislim da smo potpuno izgubljeni, jer će se sve više zatvarati krug oko Srbije i sve manje ćemo moći da utičemo na stabilnost Srbije, jer će se otvarati novi procesi u Vojvodini ili pak u Sandžaku, što može da bude pogubno i po opstanak ovog preostalog dela Srbije. Kosovo bi u tom slučaju bilo završena priča", kazao je Ivanović Tanjugu.

On smatra da je Srbija sa EU trebalo i ranije da potpiše ŠP.

"Država koja je članica EU ne mora da brine za svoj teritorijalni integritet i pitanje kosovske nezavisnosti se ne bi ni postavljalo u tom slučaju", kazao je Ivanović.

Predsednik Zajednice srpskih opština i naselja Marko Jakšić, međutim, smatra da je potpisivanje ŠP između Srbije i EU "svojevrsno priznavanje nezavisnosti Kosova i Metohije".

"Nažalost, to radi i predsednik Srbije Boris Tadić koji je dužan da štiti Ustav i zakon, te stoga mislim da će ostati upamćen kao jedna od ličnosti koja je prva potpisala komadanje svoje teritorije", rekao je Jakšić Tanjugu.

"Nakon njegovog polaganja zakletve proglasena je nezavisnost Kosova. Zatim je on položio zakletvu u manastiru Visoki Dečani da nikada neće priznati nezavisno Kosovo, a onda svojim potpisom staje među 18 nezavisnih država iz Evrope koje su priznale još jednu albansku državu na Balkanu", ocenio je Jakšić.

"To je sraman čin, i mislim da će ga pre svega narod i buduća Skupština Srbije osuditi i poništiti. U svakom slučaju ostaje gorak ukus da se nikada do sada u istoriji srpskog naroda nije dešavalo da predsednik prodaje teritoriju za funkciju", zaključio je Jakšić.

nacional - 29-4-2008 u 16:10

nova srbija: potpisivanje s sp antidržavni čin

Tanjug - Pre sat i 7 minuta

BEOGRAD - Nova Srbija ocenila je danas da je potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju sa Evropskom unijom "antidržavni čin koji znači direktno priznavanje nezavisnosti Kosova i Metohije".

U saopštenju NS ističe da Srbija nikada neće priznati nezavisno Kosovo i da će Skupština Srbije poništiti taj sporazum, a buduća vlada započeti nove partnerske pregovore sa EU i jasno definisanim granicama Srbije.

dex - 29-4-2008 u 18:48

Izvor: Beta |29. april 2008. 17:15:44
BEOGRAD/NIŠ, 29. aprila 2008. (Beta) - Nekoliko stotina automobila kruži centralnim beogradskim ulicama slaveći potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju. Građani koji automobilima kruže ulicama glavnog grada nose zastave Demokratske stranke (DS), G17 plus kao i zastave Srbije i EU.

Na pojedinim kolima izlepljeni su i plakati predizborne koalicije "Za evropsku Srbiju". Centralne ulice Beograda su prohodne, ali je saobraćaj usporen. Kolone automobila na kratko se zadržavaju na Terazijama ispred prostorija Gradskog odbora DS-a. Slavlje je počelo i u Nišu u kome građani takođe nose stranačke zastava i zastave Srbije i EU. Ulicama Niša u koloni kruži oko 30 automobila.

nacional - 29-4-2008 u 20:53

Lavrov: Necemo vise moci da zastupamo Srbiju u UN

"Шеф руске дипломатије Сергеј Лавров је у оквиру свог редовног обраћања новинарима у седишту руског министарства иностраних послова данас у подне по московском времену кратко прокоментарисао и изненадно потписивање ССП-а од стране Србије. Он је рекао: „Ради се о унутрашњем питању Србије. Међутим, руководство Србије је сигурно свесно да је овим чином фактички потврдило став већине земаља чланица ЕУ о независносту Косова. Русија од овог тренутка више није у могућности да чврсто заступа прокламоване ставове Србије о недопустивости независности Косова, јер се сама Србија фактички одрекла тог принципа у корист проширења сарадње са Европском унијом. Србима желимо успех у даљој интеграцији у Европску унију, будући да се ради о путу који су очигледно сами изабрали”. Лавров је затим одмах напустио салу за прес конференције одбијајући да одговара на даља питања новинара".

radep001 - 29-4-2008 u 21:40

Šta su sve političari DS koalicije i LDP koalicije u stanju da učine za jedan smešak Solane, Ahtisarija,Bramerca,Rena,............
Šta da se kaže.
Štetočine.Osam godina laganja,valjda je konačno jasno da ovo sve ima samo jedan cola,a to je,uništenje srpske države.
Koje investicije,radna mesta,socijala,vode nas u robove kod ovih globalista.
Ne mogu da verujem da je to samo smeška radi.
Vezuju nas samo za ove NATO ubice.Njima je jedina ponuda sila i laž. Osam godina laži o evropskim vrednostima i "dobrobiti za budućnost".
Svako može da vidi koje zlo nam donose,pod uslovom da za to ima hrabrosti.
Kad se duša proda đavolu,neizbežna je samo jedna mantra-evroameričke integracije(NATO).Uostalom,neka objasne što budućnost ne može da bude dobra, ako se povezujemo i sa drugim državama i narodima sveta,a koji nisu u NATO-u.

perica - 30-4-2008 u 00:49

da se povezemo sa irakom

AOCKAI - 30-4-2008 u 02:11

Sad sam stvarno izgubio i predposlednju nadu za opstanak nase zemlje.

Poslednja nada su izbori. Dobiju li demokrate nada vise nece postojati, izumrce zajedno sa nama!

radep001 - 30-4-2008 u 07:46

Povezivanje je bilo,svojevremeno i sa Hitlerom,zar ne?

radep001 - 30-4-2008 u 09:49

Ne znaju šta rade!!!!!!!!

O čijem su trošku ovo uradili?

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/30042008naslovnaTadieliRupel1.jpg

perica - 30-4-2008 u 11:27

CIA rade CIA

dex - 30-4-2008 u 15:07

Kako je prenela agencija RIA novosti, šef ruske diplomatije je rekao da je "bolje i kasnije, nego nikada", ali da bi "u datom slučaju bilo mnogo bolje za evropsku bezbednost da je korak potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju između Evropske unije i Srbije načinjen ranije".

"Ubeđen sam - da mnoge godine nisu izgubljene na razgovore o tome kako postupiti sa evropskom perspektivom Srbije - danas ne bismo imali te probleme koje smo dobili nelegalnim proglašenjem Kosova i njegovim priznanjem", rekao je ruski ministar.

"Sve je moglo biti rešeno mnogo blaže i daleko efikasnije", rekao je Lavrov u Luksemburgu, a prenela je ruska agencija.

Tako da:
[-obrisano po prijavi-]

nacional - 30-4-2008 u 18:04

Upozoravam te da biraš reči kad mi se obraćaš inače ne odgovaram za ono što će posle doći. Bilo bi najbolje da sam obrišeš ono što si napisao.

dex - 30-4-2008 u 19:09

[-obrisano po prijavi-]

perica - 1-5-2008 u 01:44

tako je

Korleone - 6-5-2008 u 12:30

Izdajice pa izdajice...Verujete li vi stvarno u to ili se samo drzite radikalske retorike
Ako stvarno verujete svaka rasprava je suvisna

nacional - 6-5-2008 u 15:35

POLITIKA - SVET I MI - Utorak, Maj 06, 2008 00:13

Ministar za Kosovo i Metohiju i potpredsednik D S S Slobodan Samardžić ocenio je da izjava belgijskog ministra spoljnih poslova Karela de Guhta, 'potvrdjuje stav D S S -a i predsednika Vlade Srbije' da je potpisivanjem Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju [S S P] potpisana nezavisnost Kosova i Metohije.

'De Guht otvoreno kaže da je Brisel potpisao sporazum sa Srbijom bez Kosova i Metohije', parafrazirao je Samardžić navode belgijskog šefa diplomatije u izjavi dostavljenoj Tanjugu.

Smardžić u toj izjavi vidi, kako je rekao, najmanje dva problema.

Prvi je, otkuda pravo predstavnicima EU, Savetu ministara, čiji je De Guht član, da potpisuju sporazum kojim se oduzima deo teritorije Srbije. Drugi problem je, odakle pravo zvaničnicima Srbije da potpisuju takav isti sporazum', kazao je Samardžić.

'Posle De Guhtove izjave očigledno je da je S S P umesto sporazum koji Srbiju treba da odvede u everopske integracije, zapravo maska za prikrivanje učešća EU u stvaranju NATO države na Kosovu i Metohiji', ocenio je Samardžić.

'Ako to posle De Guhtove izjave neki zvaničnici i dalje demantuju ili se prave da ne vide, to je onda stvar njihovog političkog morala. Ali danas, javnosti Srbije u potpunosti je jasno da je ovaj sporazum koji i sam nije stupio na snagu, u funkciji predziborne kampanje stranke Borisa Tadića', naglasio je Samardžić.

radep001 - 7-5-2008 u 00:13

На митингу СРС-а,06.05.08.на Ђурђев дан,усред Београда,председник слободарске странке Аустрије,изјави,да су српске улизице потписале споразум -ССП- у Бриселу, знајући да су на тај начин признали независност Косова.

Баш ме занима,како ће на ово реаговати неки појединци?

Mama_tvoja - 7-5-2008 u 00:26

Citat:
Originalno postavio/la Korleone
Izdajice pa izdajice...Verujete li vi stvarno u to ili se samo drzite radikalske retorike
Ako stvarno verujete svaka rasprava je suvisna

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=120616&datum=2008-05-05

SRPSKO nacionalno veće severnog KiM podneće krivične prijave protiv predsednika Borisa Tadića, potpredsednika vlade Božidara Đelića i šefa diplomatije Vuka Jeremića zbog potpisivanja SSP sa EU, što prvaci ove organizacije kvalifikuju kao - veleizdaju.
- To činimo u ime naroda zbog krivično pravne odgovornosti, zbog veleizdaje, prihvatanja otimanja i razbijanja zemlje, a protiv onih koji su svojim potpisivanjem SSP ugrozili teritorijalni integritet i suverenitet zemlje - rekao je predsednik SNV Milan Ivanović.

radep001 - 7-5-2008 u 00:37

Нема више сакривања.Све је јасно.Не може више да се лаже.

Овај потписани споразум у Бриселу,ме неодољиво подсећа на потписивање
"тројног пакта" са Немачком 41. Само имена се разликују.

perica - 7-5-2008 u 00:53

to kosovo nije nase vise.nadjite jednog srbina koji izbegao sa kosova i koji zeli ponovo da se vrati tamo.nema takvih.ko ce da se vrati na kosovo?srbi su tamo prodali sve sto su imali za dobre pare drzava im dala odredjene povlastice zaposlili se ljudi sredili i sad naterajte vi njih da se vrate oni tamo.to se nece nikad desiti

radep001 - 7-5-2008 u 01:02

Нема таквих,док је вас оваквих.

Мислим да сви Срби,а и остали народи и народности,моле да их више не браните.

perica - 7-5-2008 u 01:09

ima zajecar ih je pun a o ostalim gradovima da ne govorimo.verovatno su ranije molili i vas da ih ne branite

radep001 - 7-5-2008 u 01:22

Ако не волиш Србију,то је твоје право,али није твоје право да мене натераш на нешто слично.То није нормално.

perica - 7-5-2008 u 01:32

nije normalno da mislis da ja zelim da te nateram da mrzis srbiju.nisam ja ni rekao da mrzim srbiju

radep001 - 7-5-2008 u 01:35

Шта ти онда значи ругање великојСрбији?

perica - 7-5-2008 u 01:38

to je parola hrabrih radikala.zbog zelje za velikom srbijom izbijali su silni ratovi.kad bi ste u hrvatskoj rekli velika srbija to bi znacilo govor mrznje

radep001 - 7-5-2008 u 01:42

Твоје провокације су безуспешне.
Поносим се што сам члан СРС,свиђало се то теби или не.
Труд ти је узалудан.
???!!!Човече,оправдаваш бомбардовање Србије,због говора мржње.
Жао ми је,али ово је без везе.Нема никаквог смисла да са тобом даље полемишем.

perica - 7-5-2008 u 01:45

cenim tvoj stav.samo ga nemoj menjati bilo bi mi dosadno.ni politicko misljenje nemoj da menjas

radep001 - 7-5-2008 u 08:50

ALBANCI KASAPILI I DUŠEVNE BOLESNIKE

Teroristi pobili više od 40 pacijenata bolnice u Štimlju i trgovali njihovim organima, saznaje Press u Tužilaštvu za ratne zločine

Nebrojeni zločini... Teroristi iz bivše Oslobodilačke vojske Kosova

Albanski teroristi najverovatnije su više od 40 pacijenata duševne bolnice u Štimlju, kojima se gubi svaki trag posle povlačenja srpskih snaga s Kosova i Metohije, pobili i potom trgovali njihovim organima, saznaje Press u srpskom Tužilaštvu za ratne zločine.

- UNMIK policija sprovela je istragu u vezi s tom duševnom bolnicom, u kojoj se, prema još nepotvrđenim informacijama, nalazilo najmanje 40 osoba, ali ta istraga nije dala nikakve rezultate - kaže naš sagovornik. - Postojale su indicije da se moglo raditi o osobama koje su nestale ili su kidnapovane, ali se njihov identitet nikada nije utvrdio. Pre nego što je UNMIK policija uspela da izvrši pretres i proveru ove zdravstvene institucije, navodno su svi pacijenti nestali preko noći, odnosno premešteni su na drugo, nepoznato mesto.

Isti izvor navodi da se „sve više spekuliše u vezi s trgovinom ljudima i ljudskim organima na Kosovu i u Albaniji, kao i da takva saznanja najčešće dolaze iz albanskih izvora, ili čak pripadnika UNMIKA-a i KFOR-a". Za ove istrage bile su zadužene specijalne jedinice UNMIK policije: Specijalna istražna kriminalistička jedinica i Specijalni istražni biro KFOR-a, kao i kasnije formirane Jedinica za trgovinu ljudima i prostituciju, Kosovski biro, odnosno Obaveštajna služba UNMIK policije.

- Do kakvih su saznanja ili dokaza došli u svojim istragama, ostalo je nedostupno široj javnosti i našim državnim organima, jer su ovi predmeti vođeni sa oznakom stroge tajnosti, a razmene informacija s našim organima za vezu sa UNMIK-om nije bilo - kažu u Tužilaštvu za ratne zločine, i dodaju:

- Inače, period od početka od prve polovine 1998. do sredine 2000. godine smatra se vremenom oružanog sukoba i, ako budemo imali zločine samo iz tog perioda, onda predmet ostaje u našem tužilaštvu. A ako oni budu datirali pre ili posle toga, predmet ide u nadležnost organizovanog kriminala. Međutim, kako postoje podaci o trgovini ljudima i sumnjama da se trgovalo organima i posle 2000. najverovatnije će ovaj predmet biće prosleđen Tužilaštvu za organizovani kriminal.

Istražni sudija Veća za ratne zločine Milan Dilparić u petak je saslušao prvog svedoka u predmetu (broj KTRR 33/08) koje je Tužilaštvo za ratne zločine otvorilo o trgovini organima. U tužilaštvu kažu da do sada na spisku svedoka ima desetak ljudi, ali da im se svakodnevno javljaju nove osobe, koje tvrde da imaju neka saznanja o ovom zločinu.
S. VOJINOVIĆ
Ima onih koji misle,nžalost, da ovo nije ni na koji način razlog za odlazak srba sa Kosova.

perica - 7-5-2008 u 10:27

ako si toliko upoznat sa time sta su oni nama radili da li mozda znas sta smo mi njima radili?sta su frenkijevci radili na kosovu?

perica - 7-5-2008 u 10:29

jesu oni krivi ali ni mi nismo nevini.

radep001 - 7-5-2008 u 13:33

Jedna od "krivica" srpske države.

Bond stil.

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/BondstilKosovo.jpg

perica - 7-5-2008 u 13:54

ma srbi su uvek u pravu.

radep001 - 7-5-2008 u 13:59

Citat:
Jedna od "krivica" srpske države.

Bond stil.

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/BondstilKosovo.jpg

Citat:
ma srbi su uvek u pravu.

Moram opet školski čas: Praviš li ti razliku izmđu srpske države i Srba,ili ne?
Ako ne praviš,napiši.

perica - 7-5-2008 u 14:11

nema razlike.kakvi su srbi takva im je i drzava.skolske casove drzi penzionerima.bice im to dobra uspavanka

radep001 - 7-5-2008 u 14:16

Tako dakle!
To sam čekao.Naslućivao sm to što si rekao,ali da sam ja to rekao,ti bi to negirao.Ovako sve je jasno.

wltz - 7-5-2008 u 14:35

ja mislio ovo mpek i neko tajno nalaziste rude... e, sad sam se razocarao :jao:

radep001 - 7-5-2008 u 15:13

Pero,
http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/15_8_217.gif

perica - 7-5-2008 u 17:22

neka hvala ja sam miroljubiv za razliku od vas radikala

radep001 - 7-5-2008 u 18:52

Citat:
Pero,
http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/15_8_217.gif

Nisi razumeo,mislio sam da mi to sledi.

sailor - 8-5-2008 u 00:51

Citat:

Ima onih koji misle,nžalost, da ovo nije ni na koji način razlog za odlazak srba sa Kosova.

Uz svo poštovanje onima na koje se odnosi tekst koji citirate i posle koga stavljate svoje reči, kao čovek koji se bavi novinarstvom postavio bih vam pitanje... Da li je najveći deo Srba sa Kosova otišao zbog toga što piše u tekstu ili zbog toga što su cene kuća u svoje vreme bile prilično velike...?
Znam da je neka vrsta jeresi ovo što ću reći, ali svakome je svoja muka najveća, pa... Pitanje drugo (a opet uz svo poštovanje prema Kosovu) - nije li i ovaj kraj Srbije neka Srbija...?

radep001 - 8-5-2008 u 01:01

Citat:
Citat:

Uz svo poštovanje onima na koje se odnosi tekst koji citirate i posle koga stavljate svoje reči, kao čovek koji se bavi novinarstvom postavio bih vam pitanje... Da li je najveći deo Srba sa Kosova otišao zbog toga što piše u tekstu ili zbog toga što su cene kuća u svoje vreme bile prilično velike...?
Znam da je neka vrsta jeresi ovo što ću reći, ali svakome je svoja muka najveća, pa... Pitanje drugo (a opet uz svo poštovanje prema Kosovu) - nije li i ovaj kraj Srbije neka Srbija...?

Na prvo pitanje odgovaram sa da,da,cena kuća ne albanskih građana je bila neuobičajno visoka.
Drugo pitanje,priznajem javno da ne razumem,te se uzdržavam od konentara.

Sada buh ja postavio sledeće pitanje: Čijim su se novcem plaćale kuće i celokupna imovina?

sailor - 8-5-2008 u 01:17

A da li je to bitno, ako prodajete svoje srce...?

radep001 - 8-5-2008 u 01:28

Kako je moguće da nije bitno, mnogi su se i tamo ustremili na pare kao iovde.
Nije u redu da izbegavaš odgovor na pitanje: "oklen pare"?
Pare su ovo zakuvale,ili bolje reći,pomoću para.
Nažalost,ali nije mali broj onih koji za male pare prodaju i srce , dušu,roditelje,prijatelje,otadžbinu............
Zahvatio nas je opasan virus zvani: HEDONIZAM.

sailor - 8-5-2008 u 01:34

Ma, Rade, bez ljutnje, mi smo stvarno dva sveta... Ebg, ne kapiramo se kada pricamo i to je to... Nemoj ovo da shvatis kao uvredu, sa tvoje tacke gledista, verovatno je sasvim drugacija stvar, tako da... Ni ja se ne vredjam...

radep001 - 8-5-2008 u 01:41

Ne brini.
Sve što si npisao smatram tvojim stavom,na koji imaš svako pravo i tu nema mesta nikakvim vređanjima.
Nismo mi ni iz različitih svetova,bar je to moje mišljenje.Mi se razlikujemo, ako smem primetiti, u nekim moralnim vrednostima.

radep001 - 8-5-2008 u 01:58

Citat:
Kako je moguće da nije bitno, mnogi su se i tamo ustremili na pare kao iovde.
Nije u redu da izbegavaš odgovor na pitanje: "oklen pare"?
Pare su ovo zakuvale,ili bolje reći,pomoću para.
Nažalost,ali nije mali broj onih koji za male pare prodaju i srce , dušu,roditelje,prijatelje,otadžbinu............
Zahvatio nas je opasan virus zvani: HEDONIZAM.

Nego,šta bi sa odgovorom na pitanje:
1. Čijim parama je kupljena imovina od ne albanaca?
2.Čijim oružjem su proterivani i dalje proteruju srbi sa kosova?

perica - 8-5-2008 u 13:44

pare su od droge, belog roblja, sverca....oruzje se nabavljalo sa svih strana i od amerikanaca a ima i ruskog oruzja.

radep001 - 8-5-2008 u 17:05

Pare,oružje,logistiku,obuku....., su donbijali od tajnih službi vlada država pod komandom i kontrolom ,tad i sada,Solane.
Verovatno da su oružje kupovali,ne samo od rusa,već i od nekih naših "patriota",kao i drugih.Lako je kupovati oružje kada imate pare.
Postaviću jedno pitanje na koje vas molim da odgovorite: Ko je kupovao i trošio to jadno belo roblje?Kome su presadili unutrašnje organe vađene iz tela Srba i ostalih,o kojima Del Ponteova sada govori.
O uvažavanju istine NATO "demokratije",najbolje govori,zabrana Del Ponteovoj, da dalje javno iznosi činjenice do kojih je došla vršeći funkciju tužioca haškog tribunala,došla.
I zbog ove činjenice ne mogu da prihvatim konstatacije tipa: "naši prijatelji"u Evropi i Americi.

perica - 9-5-2008 u 00:20

sicilijanci su kupovali belo roblje razmena je bila preko crne gore

radep001 - 9-5-2008 u 23:01

Čudi me da vaše znanje o ovom međunarodnom problemu,doseže samo do Sicilije.
Negde sam pročitao, da vaše obrazovanje treba da vam omogući više saznabja o ovakvim globalnim problemima.

sailor - 10-5-2008 u 01:08

Pa, ne, hajde vraticu se na to...
Zasto je bitno odakle pare shiptarima za kupovinu kuca? Mislim, ne kazem da je skroz nebitno, ali... Gde je bio patriotizam da se kaze ''ne'' kada oni ponude basnoslovnu kintu za kucu i imanje? Ne vidim da su se ljudi, nasi sunarodnici, koji su prodavali sve sto imaju nesto libili da uzmu taj novac koji je, kako kazete, Rade, stigao ne znam odakle... I sta znam, verovatno i njih treba razumeti... Ali, zar nije istina da u tom kontekstu Srbi Kosovo prodaju vec desetinama godina... I mnogo pre devedesetih, a kamoli 2000-tih...
Ono sto ne razumem, jeste drugo nesto...
Zasto sada sa tim desetinama (neretko i stotinama) hiljada evra glume velike patriote...? Ne mislim na vas, Rade, verujem ja da vas vode emocije i da iskreno mislite to o cemu pricate. Niste vi medju tim ljudima. Mislim na one koji su zbrinuli svoju decu, a sada neke druge ljude (pa i vas), koji skoro dve decenije jedva krpe kraj sa krajem, koji su jedva hranili svoju decu ne samo kroz devedesete, nego i do dan danas, guraju u novu ekonomsku katastrofu kroz floskule koje su ipak samo reci koje nemaju nikakvu realnu potporu...
To znamo i vi i ja... Jeste, tacno je da Evropa nije svet, i tacno je da su i trzista zemalja koje obicno pominjete velika, ali... Tacno je i to da Srbija sa tim ostalim svetom jedva da i ima ikakvu ekonomsku razmenu...
Rusi su nam prijatelji, ok... Ali, hajde da pogledamo tu blizu, ne moramo da gledamo daleko...
''Philip Moris'' iz ''omrazene'' Amerike u Nis i okolinu ulaze nesto. Ne mnogo, znam da cete odmah skociti, ali ulaze... Necu da pominjem milione, svescu se na stotine hiljada evra... Neka je samo toliko...Sponzorise razne kulturne manifestacije, izdvaja za zastitu okoline i svasta nesto, nebitno...
''US Still'' pomaze poprilicnim sredstvima , izmedju ostalog, i ''Homoljske motive''...
Cime i sa koliko novca Majdanpek pomazu vlasnici FBC (bese ruska firma?) ...? Pomazu nesto... Ali... Mikronski... Mozda i manje... Ali, da se razumemo, ni ne moraju, nije im to zakonska obaveza... I to sto su kupili firmu i sto ona dobro posluje vec je nesto veliko za te ljude koji tamo rade... Samo hocu da kazem da nije sve bas tako jednostavno u svetu koji nas okruzuje...
Koju mi to razmenu imamo sa Kinom...?
Investicije Republike Kine u Srbiju u poslednjih ne znam koliko godina bile su 5 (slovima pet) miliona dolara, a za isti period Srbija u Kinu investirala preko 100 miliona. (Hemofarm gradio fabriku tamo, naravno jer su jeftinija radna snaga od nas) (Uzgred budi receno, investicije Kine u Bugarsku i Rumuniju povecavale su se kako su se ove zemlje priblizavale EU, danas se mere desetinama miliona evra... To je opet zanemarljivo malo u odnosu na druge, ali daleko vise u odnosu na nas)
I sada, vracam se, ne na one jadne i prognane, koji su zaista bili patriote i ostali do kraja na Kosovu, nego na one koji su Kosovo, kroz svoja imanja i kuce, i bukvalno prodavali...
Pa, nema smisla da oni sada prigovaraju jednom Majdanpecaninu ili Kragujevcaninu, ili bilo kome drugom koji gleda kako da obezbedi neku bolju buducnost svojoj deci, da zastupa ''prodaju'' Kosova...
Da, ako me okarakterisete kao ''proevropski'' orijentisanog - naravno da jesam. Pa ja sam rodjen i zivim u Evropi... Priznajem, ne razumem stavove nekih Evropljana po pitanju Kosova, ali dobrim delom ne razumem ni svoje sunarodnike koji pricaju bajke o tome kako ce ne znam sta uraditi da situaciju oko Kosova promene tako sto ce se ''pokaciti'' sa Evropom...
Kao sto zivim sa tim svojim sunarodnicima koji drugacije misle, i kao sto oni mogu da zive sa mnom, jednako mogu da zivim u zajednici i sa Evropljanima koji drugacije misle. Jer, isto tako, pokazalo se da mnogi Evropljani iz drzava koje su priznale tzv. Kosovo, ne podrzavaju taj stav. Video sam primer Poljaka koji su u velikom broju potpisivali onu web-peticiju protiv nezavisnosti Kosova.
I na kraju, jer sam bas oduzio, pitam se... Krajem osamdesetih pruzila nam se prilika da udjemo u EU. Nismo. Podelili smo se. Ratovali smo. Izginuli ljudi, izgorele kuce, hiljade izbeglica, strahota, ludost na sve strane jer smo kao svi nesto branili. Svi drugi odbranili, a mi...? A razlikovali smo se u jednoj bitnoj stvari - oni nisu lupali glavom o zid, nego su odlucili da kroz sistem koji vlada svuda okolo sacuvaju svoje... I sacuvali su.

nacional - 10-5-2008 u 10:54

Druže Uredniče,
Jel si ti nešto pobrkao ili ti nisu neke stvari jasne. Znaš li ti da postoje ljudi u Srbiji koji ne žele u EU? Znaš li koliko je takvih? Kad bi neko želeo da ti kupi suknjicu da je nosiš , da li bi se pobunio ili bi je nosio jer to drugi misli da ti želiš.
Ima puno ljudi koji ne žele da idu u EU pa što nas uporno teraju da se tome priključimo kad to nije naš izbor?
Pričamo o različitostima.
Ja NIKAD neću biti za EU makar da tamo teče med i mleko. Znači ni pod kojim uslovima, a uveravam te da je takvih jako mnogo tako da oni kojima je EU najviši cilj da idu u EU mogu to da učine i na drugi način a ne da na silu i po svaku cenu i nas koji ne želimo da guraju u to.
Potseti se malo "Vođe" od Radoja Domanovića, takve vi pratite a nas pustite da se snalazimo.

"Kad je svanulo, a vođa sedi onako isto kao i onoga dana kad ga izabraše za vođu. Na njemu se ne opažaju nikakve promene.

Iz jaruge izbaulja onaj govornik, a za njim još dvojica. Obazreše se oko sebe onako nagrđeni i krvavi da vide koliko ih je ostalo, ali samo je još njih trojica. Smrtni strah i očajanje ispuni njihovu dušu. Predeo nepoznat, brdovit, go kamen, a puta nigde. Još pre dva dana su prešli preko puta i ostavili ga. Vođa je tako vodio.

Pomisliše na tolike drugove i prijatelje, na toliku rodbinu koja propade na tom čudotvornom putu, pa ih obuze tuga jača od bola u osakaćenim udovima. Gledahu rođenim očima svoju rođenu propast.

Onaj govornik priđe vođi i poče govoriti iznemoglim, ustreptalim glasom, punim bola, očajanja i gorčine:

- Kuda ćemo?

Vođa ćuti.

- Kuda nas vodiš i gde si nas doveo? Mi se tebi poverismo zajedno sa svojim porodicama i pođosmo za tobom ostavivši kuće i grobove naših predaka ne bismo li se spasli propasti u onom neplodnom kraju, a ti nas gore upropasti. Dve stotine porodica povedosmo za tobom, a sada prebroj koliko nas je još ostalo.

- Pa zar niste svi na broju? - procedi vođa ne dižući glave.

- Kako to pitaš? Digni glavu, pogledaj, prebroj koliko nas ostade na ovom nesrećnom putu! Pogledaj kakvi smo i mi što ostadosmo. Bolje da nismo ni ostali nego da smo ovakve nakaze.

- Ne mogu da pogledam!...

- Zašto?!

- Slep sam!

Nastade tajac.

- Jesi li u putu vid izgubio?

- Ja sam se i rodio slep.

Ona trojica oboriše očajno glave.

Jesenji vetar strahovito huči planinom i nosi uvelo lišće. Po brdima se povila magla, a kroz hladan, vlažan vazduh šušte gavranova krila i razleže se zloslutno graktanje. Sunce sakriveno oblacima koji se kotrljaju i jure žurno nekud dalje, dalje.

Ona se trojica zgledaše u smrtnom strahu.

- Kuda ćemo sad? - procedi jedan grobnim glasom.

- Ne znamo!"

(Kraj)

Mama_tvoja - 10-5-2008 u 11:24

Kao što urednik reče: "Hajde da pogledamo tu blizu,ne moramo da gledamo daleko..."

Majdanpek
RBM je nekada bio gigant,koji je finansirao šta god je trebalo u bivšoj SFRJ. Sada nema para da se pokrene proizvodnja...nema... Koliko je potrebno da se uloži u pokretanje proizvodnje,da rudnik stane na noge? Verujem manje nego što se potroši za besmislene političke kampanje. Nudimo se i prodajemo ispod svake cene da nas drugi eksploatišu i koriste naše potencijale...

Mama_tvoja - 10-5-2008 u 11:31

Citat:
I na kraju, jer sam bas oduzio, pitam se... Krajem osamdesetih pruzila nam se prilika da udjemo u EU. Nismo. Podelili smo se. Ratovali smo. Izginuli ljudi, izgorele kuce, hiljade izbeglica, strahota, ludost na sve strane jer smo kao svi nesto branili. Svi drugi odbranili, a mi...? A razlikovali smo se u jednoj bitnoj stvari - oni nisu lupali glavom o zid, nego su odlucili da kroz sistem koji vlada svuda okolo sacuvaju svoje... I sacuvali su.

Da li su sačuvali? Šta su sačuvali?

Mama_tvoja - 10-5-2008 u 11:37

UREDNIK:
I sada, vracam se, ne na one jadne i prognane, koji su zaista bili patriote i ostali do kraja na Kosovu...

Oni postoje...i danas su tamo...vraćali se mi ili ne na njih...taj deo prtljaga je ispušten negde na putu u Evropu.

sailor - 10-5-2008 u 12:39

Citat:
Druže Uredniče,
... Znaš li ti da postoje ljudi u Srbiji koji ne žele u EU? Znaš li koliko je takvih? Kad bi neko želeo da ti kupi suknjicu da je nosiš , da li bi se pobunio ili bi je nosio jer to drugi misli da ti želiš.
Ima puno ljudi koji ne žele da idu u EU pa što nas uporno teraju da se tome priključimo kad to nije naš izbor?

Naravno da znam, kao sto znam da ima mnogo i onih drugih... I sta sad...?
Ovde sam iznosio cinjenice, a ne prazne reci... ''Vodju'' nisam samo citao, mislim da smo ga svi i doziveli devedesetih...

sailor - 10-5-2008 u 12:44

Citat:
Citat:

Da li su sačuvali? Šta su sačuvali?

Pa, da izgubili su mnogo zivota pre svega, kao i mi... To stoji, ali... Ne bi bilo zgoreg da pogledate kakav je zivotni standard u Sloveniji npr... Mozda biste videli sta su sacuvali...

sailor - 10-5-2008 u 12:45

Citat:
Kao što urednik reče: "Hajde da pogledamo tu blizu,ne moramo da gledamo daleko..."

Majdanpek
RBM je nekada bio gigant,koji je finansirao šta god je trebalo u bivšoj SFRJ. Sada nema para da se pokrene proizvodnja...nema... Koliko je potrebno da se uloži u pokretanje proizvodnje,da rudnik stane na noge? Verujem manje nego što se potroši za besmislene političke kampanje. Nudimo se i prodajemo ispod svake cene da nas drugi eksploatišu i koriste naše potencijale...

Pa, ne vidim bas da se nesto otimaju o RBM, i pored toga sto se toliko bogatstvo nudi za tako jeftine pare...

sailor - 10-5-2008 u 12:50

Citat:

Oni postoje...i danas su tamo...vraćali se mi ili ne na njih...taj deo prtljaga je ispušten negde na putu u Evropu.

Ne mislim da je ispusten... Ne vidim na cemu gradite takvo misljenje... Ali, ok... Reci cete da ionako nemam pojma ni o cemu, a Rade ce sad da iskopa i ono Teslino tajno oruzje koje ce Neko da izvadi kao Merlin carobni stapic, pa cemo vec ovog leta sve da vratimo kako je bilo.
Mene i dalje zanima nesto konkretno, ovo su i dalje prazne price.

libi - 10-5-2008 u 13:04

a da pakujemo kofere, pa preko?

Mama_tvoja - 10-5-2008 u 13:15

Uredniče

1.Takođe smo klicali vođi iz devedesetih-nismo znali da je slep...

2.Slovenija je uvek i bila "posebna država"...ja sam imala prilike da vidim novu evropsku Bugarsku,koja nam je ipak biiža po problematici.

3.Ne otimaju se za RBM jer čekaju bolju cenu-ipak je na prodaju

4.Neću reći da nemaš pojma,već da imaš svoje mišljenje koje se razlikuje od mog mišljenja.

5.IPAK,SLAŽEMO SE U JEDNOJ STVARI- OVO SU PRAZNE PRIČE.

nacional - 10-5-2008 u 13:26

Citat:
Citat:
Druže Uredniče,
... Znaš li ti da postoje ljudi u Srbiji koji ne žele u EU? Znaš li koliko je takvih? Kad bi neko želeo da ti kupi suknjicu da je nosiš , da li bi se pobunio ili bi je nosio jer to drugi misli da ti želiš.

Naravno da znam, kao sto znam da ima mnogo i onih drugih... I sta sad...?
Ovde sam iznosio cinjenice, a ne prazne reci... ''Vodju'' nisam samo citao, mislim da smo ga svi i doziveli devedesetih...

Ti si doživeo devedesetih , ja nisam, ja sad doživljavam od 2000 pa na ovamo . Sve je to pitanje ugla iz kog posmatraš. Ti nisi zadovoljan devedesetim ja ako treba da biram između toga i ovoga , biram devedesete. I šta sad , samo zato što si ti u pitanju ili vas je na ovom forumu više od nas drugih jel to znači da nisam u pravu. Pa većina je davno tvrdila da je zemlja ploča pa ispalo da nije tako....

libi - 10-5-2008 u 13:29

...Ne bavi se politikom, spavaj, radi, cuti, jedi, i ne veruj vise nikom, lezi, diz' se, ustaj, sedi...

...Bas te boli sta ti rade, ko te laze, ko te krade...

...Niko od nas pojma nema, da smo davno u masini...

...Bolje mozak sakrivati, pa cutati i plivati...

sailor - 10-5-2008 u 13:32

Citat:
Druže Uredniče,
Jel si ti nešto pobrkao ili ti nisu neke stvari jasne. Znaš li ti da postoje ljudi u Srbiji koji ne žele u EU? Znaš li koliko je takvih?

Eh, da... Uostalom, sutra ce se sve znati... Bar sto se tice toga koliko ljudi hoce u EU, a koliko ne... I to je ok, ko pobedi pobedio je, sta sad...
Jedino sto smatram vaznim to je da ne zelim da se (bar meni licno) pripisuje da je mene bas briga za Kosovo. Moje je misljenje da kroz priblizavanje EU, kao bogatijoj zemlji sa vecim standardom i pravom glasa rastu sanse da Kosovo ostane deo Srbije.
Moguce je da to misljenje nije vecinsko, i ako tako bude - ok... Onda cete mi valjda konacno pokazati taj bolji nacin koji uspesno krijete i nikako da ga otkrijete.
Da ste mi rekli koji je to drugi nacin, mozda biste me i ubedili, pa sada ne bismo bez veze trosili vreme i reci po netu, tim pre sto ja nisam ''drug clan'', pa da moram da glasam po partijskoj liniji...

Mama_tvoja - 10-5-2008 u 13:58

Citat:
Originalno postavio/la libi
...Ne bavi se politikom, spavaj, radi, cuti, jedi, i ne veruj vise nikom, lezi, diz' se, ustaj, sedi...

...Bas te boli sta ti rade, ko te laze, ko te krade...

...Niko od nas pojma nema, da smo davno u masini...

http://i236.photobucket.com/albums/ff22/misa_love/Emoticons/LoveLetter.gif

libi - 10-5-2008 u 14:07

Citat:
tim pre sto ja nisam ''drug clan'', pa da moram da glasam po partijskoj liniji...

Ako mogu da podrzim komentar a da me ne zigosu pojedini "drugovi clanovi"...
http://www.romance-cafe.com/images/forum/415.gif

Mama_tvoja - 10-5-2008 u 14:12

Citat:

http://i236.photobucket.com/albums/ff22/misa_love/Emoticons/Swim.gif

nacional - 10-5-2008 u 16:04

Pa sad što se tiče drugova i drugarica; dame i gospodu još nisam primetio u Srbiji, braćom i sestrama nazivam bliske osobe i iskrene prijatelje pa šta mi drugo preostaje na ovom mestu osim drugova i drugarica...:P

perica - 10-5-2008 u 19:12

onaj ko kaze da je 90-tih bilo lepo mora da je lud ili je bio na vlasti ili se mozda bavio svercom

nacional - 10-5-2008 u 19:38

Lud je onaj ko te napravi tako blesavog i glupog.

perica - 10-5-2008 u 19:47

PA MOJI SU RESILI DA ME NAPRAVE DA IM NE BUDE DOSADNO

nacional - 10-5-2008 u 20:04

S***m im se u posao.

radep001 - 10-5-2008 u 20:26

Koliko je jedan od nas učesnika lično pomagao da uspeju,pravo bi čudo bilo da ne pobede!

radep001 - 10-5-2008 u 20:32

A može li da neki lekar bude lud.Tvrdim da je moguće. E,sad zamislite vi posledice "lečenja" takvih lekara.Boga mi ima ih mnogo.Sve je to posledica negativne selekcije.

perica - 10-5-2008 u 23:40

mogu svi da budu ludi: doktori, carevi, kraljevi, VOJVODE...

sailor - 11-5-2008 u 00:16

Citat:
A može li da neki lekar bude lud.Tvrdim da je moguće. E,sad zamislite vi posledice "lečenja" takvih lekara.Boga mi ima ih mnogo.Sve je to posledica negativne selekcije.

A, bre, Rade... Nadji kopču sa nečim... Nekad... Stvarno ne znam na šta si se nadovezao sada... I jesi li off ili ne...?

sailor - 11-5-2008 u 00:18

Citat:
Uredniče

Nema ''takodje'', jer ja ne kličem ni jednom vodji... Jesam li negde to radio...?

sailor - 11-5-2008 u 00:20

Citat:
Uredniče

Na žalost, ne slažemo se ni ovde... Ja sam neke činjenice izneo, čekam vaše...

perica - 11-5-2008 u 00:21

urednice tako na radeta deluje izborna tisina ali ja moram da mu pravim drustvo

sailor - 11-5-2008 u 00:22

Citat:
urednice tako na radeta deluje izborna tisina ali ja moram da mu pravim drustvo

:jao:

Mama_tvoja - 11-5-2008 u 03:15

Citat:
Citat:
Uredniče

Na žalost, ne slažemo se ni ovde... Ja sam neke činjenice izneo, čekam vaše...

http://i236.photobucket.com/albums/ff22/misa_love/Emoticons/connie_1.gif ipak su prazne priče...a i sve je relativno,pa i činjenice...

nacional - 11-5-2008 u 10:30

Citat:
Citat:
Uredniče

Nema ''takodje'', jer ja ne kličem ni jednom vodji... Jesam li negde to radio...?

Ne nisi :whistle: :baddevil:

Korleone - 11-5-2008 u 23:24

Covek vam iznosi cinjenice a vi se jednostavno glupirate. Ako ne mozete da shvatite sta vam govori onda imate OZBILJAN problem sa svojim intelektuailnim sposobnostima

wltz - 11-5-2008 u 23:35

jaooo :a080:

sailor - 12-5-2008 u 00:22

Citat:
Citat:
Citat:
Uredniče

Pazi, ti i ja se bas u tome razlikujemo... Ja nemam vodju, a ti ga imas. Eno ga u Hagu...

nacional - 12-5-2008 u 00:26

Citat:
Citat:
Citat:
Citat:
Uredniče

Pazi, ti i ja se bas u tome razlikujemo... Ja nemam vodju, a ti ga imas. Eno ga u Hagu...

Da ja se ponosim njime i to mi je čast.

sailor - 12-5-2008 u 00:27

Pa, oki, to je u redu... Ali ja nemam vodju, i nema razloga da mi pripisujes da imam...

nacional - 12-5-2008 u 00:29

Citat:
Pa, oki, to je u redu... Ali ja nemam vodju, i nema razloga da mi pripisujes da imam...

Ma jok bre , ja te samo malo zajebavam , onako drugarski.

Mama_tvoja - 12-5-2008 u 00:38

Citat:
Covek vam iznosi cinjenice a vi se jednostavno glupirate. Ako ne mozete da shvatite sta vam govori onda imate OZBILJAN problem sa svojim intelektuailnim sposobnostima

Šta si ti Korleone? Advokat? Lekar?

nacional - 12-5-2008 u 00:39

On je univerzal-hausmajstor.

Korleone - 12-5-2008 u 00:46

Urednice taman sam krenuo da se upoznajem sa mamom:blush: a ti mi obrisa post

nacional - 12-5-2008 u 00:47

Prc. Trica.

sailor - 12-5-2008 u 00:49

Citat:

Nije valjda da sam tebi...? Ja inace samo Nacionalove postove brisem, valjda znas...

nacional - 12-5-2008 u 00:50

To znamo, ne treba da nam napominješ. MOra da je greška.

perica - 12-5-2008 u 00:50

verovatno zbog sprecavanja nacionalizacije

nacional - 12-5-2008 u 00:51

Ne nego zbog demokratije a na štetu nacionalne svesti.

perica - 12-5-2008 u 00:52

i organske netrpeljivosti

radep001 - 12-5-2008 u 02:43

Uredniče, ranije si rekao da me poznaješ.Ja tebe nisam siguran da poznajem,ima vas više.
Jesi li ti onaj što je onoliko kablova pre neki dan vukao po gradu,ne bi li pop nekako pobedio?

sailor - 12-5-2008 u 07:35

Rade, brate, poveži se negde. Uhvati negde kopču sa temom. Mani više da brundaš po ovom forumu kao buldožer. I uz to i da lažeš narod. (Evo ovo što si izneo čista je laž.)

radep001 - 12-5-2008 u 07:42

Što se ljutiš. Nisam ništa tvrdio,pomenuo ime,ljut si, a neznam kosi?
Ko se u stvari ljuti na mene?
Koje laži sam izneo?

dex - 12-5-2008 u 08:24

Razumi ga urednice-pukli su njegovi (za pola milion glasova) pa ne zna šta priča... :singing:

radep001 - 12-5-2008 u 10:14

dex,

Teško ovom uredniki,ko god de je, kada ima ovakvog................advokata.
Što ti i tvoj brnjenik ne odgovarate na postavljena pitanja?Mogao bi da mga ohrabriš da odgovori makar n
mejlom ko je,a i da ga malo podržiš, uopšte.
Tvoj indentitet me ne zanima.
Ko je pukao? Jesi li ikad čuo za "pirovu pobedu"?
Bezobrazluk nije vrlina.
http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/36_15_49.gif

Mama_tvoja - 12-5-2008 u 14:27

Citat:

Pošto je urednik obrisao tvoj post,mogu samo da naslutim sadržinu istog i tvoje manire prilikom upoznavanja i komunikacije. Sumnjam da je bio evropski...Treba da znaš da ta Evropa ( ka kojoj Srbija puzi na kolenima) ne prihvata takav način obraćanja jednoj ženi.
Ako želiš da mi se ipak tako predstaviš-nikakav problem. Hajde da se dogovorimo i upoznamo lično,pa mi slobodno reci šta imaš. Urednik neće biti tu da cenzuriše.

radep001 - 12-5-2008 u 17:32

Citat:
Originalno postavio/la dex
Razumi ga urednice-pukli su njegovi (za pola milion glasova) pa ne zna šta priča... :singing:

Uredniče,menjaš advokata. I ja bih. Nemoj tako. Nestade bez traga njegov mandat.
samo sam ga konstatovao!!!!!!!!!!
A pirova pobeda.

http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/36_15_49.gif

radep001 - 13-5-2008 u 00:59

Citat:
nema razlike.kakvi su srbi takva im je i drzava.skolske casove drzi penzionerima.bice im to dobra uspavanka

U kojoj državi ti živiš?

perica - 13-5-2008 u 12:08

u srbiji nazalost

radep001 - 13-5-2008 u 12:19

Citat:
u srbiji nazalost

Ako je tako šta te sprečava da napraviš bolji izbor.

perica - 13-5-2008 u 22:06

nista me ne sprecava.CIA me tako rasporedila

libi - 13-5-2008 u 22:27

Nemoj perice, pomislice rade da je to istina...pa ce da napravi hajku na tebe, znas da prima sve zdravo za gotovo u svom stilu sa potpunim odsustvom smisla za humor.

sailor - 13-5-2008 u 22:31

Citat:
dex,

Teško ovom uredniki,ko god de je, kada ima ovakvog................advokata.

Ti bi bre Rade odmah na sud... Jel preki ili...?

perica - 13-5-2008 u 22:40

ma rade je kul lik samo vi to jos ne znate

sailor - 13-5-2008 u 22:41

Ma, ja znam... Znam coveka...

radep001 - 13-5-2008 u 22:41

Ma jok,samo da se malo uozbiljimo kada govorimo o ozbiljnim temama.
Kada smo već ovde,rećiću svoje mišljenje,što ne znači da ga treba prihvatiti.
Predlažem da se brisanje sa foruma primeni u malo ekstremnijim slučajevima,jer na kraju krajeva svaki učesnik na ovom forumu treba da zna da je to njegova slika kod drugih.Dopustite da svako formira svoju sliku.Na početku ona može biti i malo gruba,ali će se popraviti,kada se zna da je ta slika namenjena javnosti .

sailor - 13-5-2008 u 22:43

Eto, meni se sad cini da osim slova, masis i teme... Pa, Rade, pobogu, ko OVDE govori o brisanju...?

radep001 - 13-5-2008 u 22:46

Citat:
Eto, meni se sad cini da osim slova, masis i teme... Pa, Rade, pobogu, ko OVDE govori o brisanju...?

Ovde su brisani tekstovi!

sailor - 13-5-2008 u 22:54

Ahaaaa... To te muci...? E, pa sad zadnji put objasnjavam (posle vise necu...)
Dakle, kad obrisem, obrisao sam - i to je to... Obrisao sam u skladu sa pravilima, nemam bas nijedan razlog da javno objasnjavam zasto, buduci da imas pravila foruma...
Nema razloga da ti se pravdam...

radep001 - 13-5-2008 u 22:58

Citat:
Dakle, kad obrisem, obrisao sam - i to je to... Obrisao sam u skladu sa pravilima, nemam bas nijedan razlog da javno objasnjavam zasto, buduci da imas pravila foruma...

Znam šta znači sujeta.
Možešli prihvatiti da to brisanje je subjektivna procena,a ako subjektivni stavljaš nad objektivnim,ne tržim dalja objašnjenja.

libi - 13-5-2008 u 22:59

Citat:
Dopustite da svako formira svoju sliku.Na početku ona može biti i malo gruba,ali će se popraviti,kada se zna da je ta slika namenjena javnosti .

Ti svoju sliku nikada neces popraviti....a i ne treba nam tvoja slika.

libi - 13-5-2008 u 23:01

@urednik

Brisi bre brate sve ono za sta mislis da ne treba da bude tu...

perica - 13-5-2008 u 23:02

libi nemoj molim te radeta da oteras sa foruma

radep001 - 13-5-2008 u 23:03

Citat:
Citat:
Dopustite da svako formira svoju sliku.Na početku ona može biti i malo gruba,ali će se popraviti,kada se zna da je ta slika namenjena javnosti .

Ti svoju sliku nikada neces popraviti....a i ne treba nam tvoja slika.

Ometa Vas ljutnja u razumevanju onoga što sam napisao.
Ako smatrate da je tako trebalo odgovoriti,uredu.

sailor - 13-5-2008 u 23:08

Citat:
Citat:

Znam šta znači sujeta.
Možešli prihvatiti da to brisanje je subjektivna procena,a ako subjektivni stavljaš nad objektivnim,ne tržim dalja objašnjenja.

Ma gde ne trazis, brate mili... Da ne znam sa kim pricam, rekao bih da si psihijatar, covece... Svaki drugi post ti je pitanje... Rebus na koji niko nema zelju niti nameru da odgovori... Daj, opusti se malo, covece... Sta ti je... I da se vratim na temu, aj sad ja tebi da postavim pitanje... Jel organizovao neko ''veliki narodni miting'' da zastiti prava nas koji zivimo u Srbiji bez Beograda...? Daj mi jos i podatak, koliko je pomogao, a koliko odmogao miting sa paljenjem ambasada u Beogradu...? I na kraju, znas li podatak koliko je zemlaja priznalo to tzv. Kosovo...? I ko je vodio kampanju da taj broj bude toliki...? (Eto, da te citiram ''ja odgovor znam, a ti...?'')

radep001 - 13-5-2008 u 23:53

Citat:
Citat:
Citat:

Znam šta znači sujeta.

Ma gde ne trazis, brate mili... Da ne znam sa kim pricam, rekao bih da si psihijatar, covece... Svaki drugi post ti je pitanje... Rebus na koji niko nema zelju niti nameru da odgovori... Daj, opusti se malo, covece... Sta ti je... I da se vratim na temu, aj sad ja tebi da postavim pitanje... Jel organizovao neko ''veliki narodni miting'' da zastiti prava nas koji zivimo u Srbiji bez Beograda...? Daj mi jos i podatak, koliko je pomogao, a koliko odmogao miting sa paljenjem ambasada u Beogradu...? I na kraju, znas li podatak koliko je zemlaja priznalo to tzv. Kosovo...? I ko je vodio kampanju da taj broj bude toliki...? (Eto, da te citiram ''ja odgovor znam, a ti...?'')

Ko ne zna pita.Mislio sam do sada da je to dobar stav,ali pošto ga Vi dovodite u pitanje,razmsliću.
U zadnje vrem mislim da je i Majdanpeku orgazivano dva mitinga,jedan je protest protiv načina prodaje RTB-a,KUPRUMU l protest bekadašnjih radnika RTB-a,zbog dinkiće Odluke da diskriminiše njihova prava u odnosu na radnike tada u radnom odnosu.Paljenje bilo čega i bilo čijeg,nije dopustivo. Moje mišljenje je da je to bila delom provokacija,a delom kriminalnog ponašanja onih koji proteste koriste kao korisnu priliku za kriminalni biznis.Procena doprinosa,pzitivnog ili negativnog,je subjektivan.Ja mislim da je trebao da se organizuje i da je bio u najboljem interesu Srbije.
O onima koji su priznali Kosovo ne vodim enidenciju.Ko je vodio kampanju za priznanje Kosova,nemam precizna saznanja,pa bi bilo bolje da Vi to iznesete.

sailor - 14-5-2008 u 00:12

Pa, hocu, nije problem... Prema poslednjim podacima, tzv. Kosovo priznalo je tek nekih 35 drzava, od blizu 200 koliko ih ima u UN. Predsednik Rumunije izjavio je pre neki dan da niko iz EU na tu zemlju ne vrsi pritisak da prizna tu nazovi drzavu. Po meni, Rade, to na ulicama Boegrada nije bio ''kriminalni biznis'' nego SRPSKI receno bestidna kradja koju niko nije ni pozeleo da spreci. Paljenje ambasada vas ''potencijalni'' koalicioni partner nazvao je ''normalnom reakcijom'' gradjana i nijednom recju nije rekao da to ''nije dopustivo''... (Sto, uostalom, nije rekla ni policija koja je bila pod njegovom kontrolom, pa mozemo zamisliti tu ''srecu'' koja nas ceka ukoliko se zaista dogovorite - pogorelo pola Beograda, pri ''normalnim reakcijama'' piromana... I mi cemo se ponositi ''reakcijom gradjana'', posebno ako angazujemo jos vise plavusa ne samo da iznose neiznosivo, nego i ako, pride, daju i izjave da je ''sramota sto nije bilo prisutno vise onih koji nemaju, kod kuce su bili samo oni koji imaju sve''...
Na kraju... Da, moj Rade, bilo je dva mitinga na kojima su ucestvovali Majdanpecani... I Borani... Gde su Kosovari koji su prodali svoje kuce i imanja, dakle oni koji su i bukvalno PRODAVALI i PRODALI Kosovo...? Jesu li i oni trazili bolji zivot za borske i majdanpecke rudare...? Nisu, oni zive u bogatim cetvrtima velikih gradova i guraju vas i nas da branimo ono sto su oni odavno napustili... Ili ih ipak boli uvo (da ne pominjem drugi organ) za ''hleb od devet kora''... Nemojte mi prodavati ruznu pricu, Rade... Ja i dalje ne mislim da je Kosovo bilo cije osim srpsko, i tako ucim i svoje dete, ali... Malo mi je muka od praznih prica...

perica - 14-5-2008 u 00:25

dobro receno urednice.ali radikali ce te proglasiti izdajnikom

sailor - 14-5-2008 u 00:26

Pa, ebt, ja sam izdajnik jos odavno... Sta ti je moc navike, a...?

radep001 - 14-5-2008 u 00:27

Citat:
Pa, hocu, nije problem... Prema poslednjim podacima, tzv. Kosovo priznalo je tek nekih 35 drzava, od blizu 200 koliko ih ima u UN. Predsednik Rumunije izjavio je pre neki dan da niko iz EU na tu zemlju ne vrsi pritisak da prizna tu nazovi drzavu. Po meni, Rade, to na ulicama Boegrada nije bio ''kriminalni biznis'' nego SRPSKI receno bestidna kradja koju niko nije ni pozeleo da spreci. Paljenje ambasada vas ''potencijalni'' koalicioni partner nazvao je ''normalnom reakcijom'' gradjana i nijednom recju nije rekao da to ''nije dopustivo''... (Sto, uostalom, nije rekla ni policija koja je bila pod njegovom kontrolom, pa mozemo zamisliti tu ''srecu'' koja nas ceka ukoliko se zaista dogovorite - pogorelo pola Beograda, pri ''normalnim reakcijama'' piromana... I mi cemo se ponositi ''reakcijom gradjana'', posebno ako angazujemo jos vise plavusa ne samo da iznose neiznosivo, nego i ako, pride, daju i izjave da je ''sramota sto nije bilo prisutno vise onih koji nemaju, kod kuce su bili samo oni koji imaju sve''...
Na kraju... Da, moj Rade, bilo je dva mitinga na kojima su ucestvovali Majdanpecani... I Borani... Gde su Kosovari koji su prodali svoje kuce i imanja, dakle oni koji su i bukvalno PRODAVALI i PRODALI Kosovo...? Jesu li i oni trazili bolji zivot za borske i majdanpecke rudare...? Nisu, oni zive u bogatim cetvrtima velikih gradova i guraju vas i nas da branimo ono sto su oni odavno napustili... Ili ih ipak boli uvo (da ne pominjem drugi organ) za ''hleb od devet kora''... Nemojte mi prodavati ruznu pricu, Rade... Ja i dalje ne mislim da je Kosovo bilo cije osim srpsko, i tako ucim i svoje dete, ali... Malo mi je muka od praznih prica...

hvala za odgovor u vezi priznanja Kosova.
Bo bih krjnje neodgovoran kada bih tvrdio da na mitinzima u Majdanpeku,nusu bili ljudi i sa Kosova,kao i da tvrdim da su na mitinge bili svi majdanpečani i ostali koji imaju kavu takvu koru hleba za sebe i svoje,zahvaljujući RTB_u.
E, sad, molim ozbiljno. U čemu je prazna priča?
Mislim,nemoj se ljutiš.

AOCKAI - 14-5-2008 u 00:28

Ma i meni j stvarno dosta rpaznih prica ovih demokrata. Samo zanju da pricaju.
A sta su konkretno uradili? NISTA!

8 godina apsolutnog ne cinjenja?

libi - 14-5-2008 u 00:33

Sto narod nije pokazao na izborima da im je dosta demokrata?

sailor - 14-5-2008 u 00:35

Pa, prazna prica je tako prosta... ''Mi cemo odbraniti Kosovo'', kazes... Jedino sto fali tome jeste... Kako...?
Dajte vise, pitao sam nekoliko puta ovde tebe i tvoju partijsku bracu (da ne kazem drugove), i nikako da mi neko odgovori... Kako, bre, Rade...? Koju to tajnu formulu imate da ponistite ugovor koji ste (izmedju ostalih) i sami potvrdili kojim strane trupe preuzimaju kontrolu nad Kosovom (i Metohijom!, sto stalno zaboravljate a jako je vazna ta Metohija), i da opet Kosmet bude srpski...?
Uz sve to, i da gradjani zive bolje, vec od danas... (Aj' da ne bude od juce, jer kazete da ste dobili izbore, i kazete da ce od tog trenutka sve krenuti na bolje, da ce se vec od 12. ziveti bolje...) Daj, stvarno, otkrijte tu formulu, vreme je, izbori prosli, nema razloga da krijete ista...
Evo, ja stojim u redu i cekam da mi bude bolje i svasta nesto jos, ali za sada, nekako, sve deluje kao prazna prica...

libi - 14-5-2008 u 00:40

Ja stojim u redu odmah za tebe...cuvam ti ledja...

perica - 14-5-2008 u 00:40

postije 6 BBC-jeva dokumentarca o propasti jugoslavije.tu se jasno vidi kako su se radikali borili za ocuvanje jugoslavije.predpostavljam da je to formula i za kosovo.zaraticemo sa celim svetom ponovo

radep001 - 14-5-2008 u 00:40

Citat:
Pa, prazna prica je tako prosta... ''Mi cemo odbraniti Kosovo'', kazes... Jedino sto fali tome jeste... Kako...?
Dajte vise, pitao sam nekoliko puta ovde tebe i tvoju partijsku bracu (da ne kazem drugove), i nikako da mi neko odgovori... Kako, bre, Rade...? Koju to tajnu formulu imate da ponistite ugovor koji ste (izmedju ostalih) i sami potvrdili kojim strane trupe preuzimaju kontrolu nad Kosovom (i Metohijom!, sto stalno zaboravljate a jako je vazna ta Metohija), i da opet Kosmet bude srpski...?
Uz sve to, i da gradjani zive bolje, vec od danas... (Aj' da ne bude od juce, jer kazete da ste dobili izbore, i kazete da ce od tog trenutka sve krenuti na bolje, da ce se vec od 12. ziveti bolje...) Daj, stvarno, otkrijte tu formulu, vreme je, izbori prosli, nema razloga da krijete ista...
Evo, ja stojim u redu i cekam da mi bude bolje i svasta nesto jos, ali za sada, nekako, sve deluje kao prazna prica...

Ko te opet naljutio.
Ma čekaj malo.Mislim, ne moj da se ljutiš,ali vlada još nije sastavljena.A o mandatu i da ne govorimo.

sailor - 14-5-2008 u 00:43

Opet pitas, Rade... Aj malo ti da odgovaras, bre... Pitanja stoje... I cekaju... Na tebe...

libi - 14-5-2008 u 00:46

Odgovorice on na sva pitanja, samo da formiraju vladu...

AOCKAI - 14-5-2008 u 00:47

Perice o Istinitosi izvestavanja BBC-ja i CNN-a smo imali zaista puno prilika da prosudimo. Nacin njihovog izvestavanja je prvenstveno politicki.

radep001 - 14-5-2008 u 00:49

Citat:
Opet pitas, Rade... Aj malo ti da odgovaras, bre... Pitanja stoje... I cekaju... Na tebe...

Mislim ne moj da se ljutiš,ali ja kad ne znam pitam,a po nekad i kad znam,utvrđujem graduvo.Šta da radim takav sam.

libi - 14-5-2008 u 00:53

A mogao bi malo i gramatiku srpskog jezika da utvrdis...

sailor - 14-5-2008 u 00:54

Znaci, ne znas... Dakle, cela prica ostaje samo na ''Ne damo Kosovo''... Al', kako ne damo - ne zna se... A ti si clan Opstinskog odbora SRS, jel tako...?
Pa, cekaj, vama nisu rekli kako ne damo...? I vi niste ni pitali...?
Mislim, pomalo smesno...
Al', dobro, ajde.... Eto, vreme je pred nama... Valjda cemo saznati...

sailor - 14-5-2008 u 00:55

Citat:
A mogao bi malo i gramatiku srpskog jezika da utvrdis...

Ne moj sad Libi... Pre terujes...

libi - 14-5-2008 u 00:58

jbt....hehehehehehehehe.....

radep001 - 14-5-2008 u 01:15

Citat:
Znaci, ne znas... Dakle, cela prica ostaje samo na ''Ne damo Kosovo''... Al', kako ne damo - ne zna se... A ti si clan Opstinskog odbora SRS, jel tako...?
Pa, cekaj, vama nisu rekli kako ne damo...? I vi niste ni pitali...?
Mislim, pomalo smesno...
Al', dobro, ajde.... Eto, vreme je pred nama... Valjda cemo saznati...

A bre,nemoj tako,još da ti kažem kako da ti nešto ne dam.Ono što ne daam je moje i to je to.Tu je tačka.Zamisli,neko hoće nešto moje da uzme i sada ja da se sa njim nadmudrujem kaoko i zašto mu ne dam.Šta tu nuje jasno.
Ne stavljam više znak pitanja.

sailor - 14-5-2008 u 01:23

Al, cekaj, bre, aj sad ja tebe da pitam... Gde pise u SSP (Sporazum o saradnji i pridruzivanju, opet nije lozinka za BIA-u, ne brini), da Kosovo nije srpsko...?

Evo ti sporazum, pa nadji...

http://web.uzzpro.sr.gov.yu/kzpeu/dokumenti/ssp/ssp_prevod_sa_anexima.pdf

sailor - 14-5-2008 u 01:24

Citat:
Al, cekaj, bre, aj sad ja tebe da pitam... Gde pise u SSP (Sporazum o saradnji i pridruzivanju, opet nije lozinka za BIA-u, ne brini), da Kosovo nije srpsko...?

Evo, OK, ne dam ni ja... Ali, bre... Ne dam tamo gde mi otimaju, a tamo gde ne... Sta ne dam...? Ispadam budala...

radep001 - 14-5-2008 u 01:28

Citat:

Kako bre,kada ti,ako ne grešim,kažeš da je odavno prodato,ali ej,bolja je bila malopređašnja tema.

sailor - 14-5-2008 u 01:33

A jel...?
Ali, ok...
Evo ti, pa citaj...
I nadji gde je prodato... Ja i dalje mislim da je prodato daleko ranije, nego ovim sporazumom u kome se ni ne spominje...

radep001 - 14-5-2008 u 01:40

Citat:
A jel...?
Ali, ok...
Evo ti, pa citaj...
I nadji gde je prodato... Ja i dalje mislim da je prodato daleko ranije, nego ovim sporazumom u kome se ni ne spominje...

Mani se.Videćemo.Mislim da je Kosovo,još uvek živa tema,te da zbog toga se treba boriti za njega.Ne mora da znači.Možda i nije tako,ali ja ovako lud ,mislim da jeste.

Streptomicin - 15-5-2008 u 22:01

El se to nama urednik malo primio ili mu treba 2 nedelje odmora makar i kampovanja na "Velikom zatonu" ?? ili je to ili je..
Imam ja drugi predlog za urednika, registruj i peti nick na forumu da i mi imamo bilo kakve sanse !!
Stavi se u nasu situaciju !

perica - 15-5-2008 u 23:14

otkrice to radikali cuvenim metodama KGB-a

sailor - 15-5-2008 u 23:22

Citat:
El se to nama urednik malo primio ili mu treba 2 nedelje odmora makar i kampovanja na "Velikom zatonu" ?? ili je to ili je..
Imam ja drugi predlog za urednika, registruj i peti nick na forumu da i mi imamo bilo kakve sanse !!
Stavi se u nasu situaciju !

Hahaha... Pa, sad... Verovao ili ne... Nemam ni drugi nik... Kamoli cetvrti ili peti... Ali, ok... Ne verujes, znaaaaam...

Streptomicin - 15-5-2008 u 23:56

Pda nemas, nacional je MOJ nick...

sailor - 16-5-2008 u 00:19

Citat:

Radis za BIA-u, ebt... Kako si me provalio, da mi je znati...

:jao:

Mila - 16-5-2008 u 00:21

joj kad vam naci uleti presesce vam zezancija ...........

sailor - 16-5-2008 u 00:25

Mislis, Urednik kao mr Hide?

Mila - 16-5-2008 u 00:28

e necu ja vise nista da komentarisem, ali znam sta cu ujutru prvo da uradim hehehehehe.........:a040:

Streptomicin - 16-5-2008 u 00:33

Make good choices today Mila.......

shutka - 16-5-2008 u 00:34

CIA snajka CIA porobili su pola sveta

Streptomicin - 16-5-2008 u 00:37

Probicemo i vas , nije problem shutka...

Mila - 16-5-2008 u 00:48

Citat:
Make good choices today Mila.......
uvek sreco moja.....vidis da sam te vec ljubila zar nije to bilo lepo i korisno a ?

Streptomicin - 16-5-2008 u 00:50

Lepo al ne korinso, gledaju DECA !

shutka - 16-5-2008 u 00:52

tesko

shutka - 16-5-2008 u 15:15

onaj ko ne voli svoju otadzbinu ne voli nista

perica - 16-5-2008 u 22:39

da bi video da li volis svoju zemlju treba da odes malo iz nje pa ako te vuce da se vratis onda je volis.

Jeca - 16-5-2008 u 22:43

ajde? a ako se ne vratis?

perica - 16-5-2008 u 23:37

ne mora da znaci da je ne volis ako se ne vratis.ako je neko van mislim da ce tokom zivota sigurno imati prilike bar jednom da dodje u svoju zemlju.naravno ako zeli da se vrati i ako mu je ta zemlja u srcu

Jeca - 16-5-2008 u 23:43

http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/a015.gif

nacional - 17-5-2008 u 09:32

:hahaha:

nacional - 17-5-2008 u 09:35

Citat:

Teletabis, nemo da ga tupiš.

radep001 - 18-5-2008 u 22:10

Citat:
da bi video da li volis svoju zemlju treba da odes malo iz nje pa ako te vuce da se vratis onda je volis.

Idi kod komšije pogledaj i ako ti se svidi misliš da je moguće da tamo ostaneš ako mu se ne dopadaš.Ti si bio, pa što si se onda vratio ako ti je tamo bilo dobro?I sada ti niko ne brani,ali izgleda da imaš neki lični problem da tamo odeš,pa su ti sada svi krivi.Rešenje tvog problema je tamo.

nacional - 9-6-2008 u 22:21

Руски председник Дмитриј Медведјев не само да је од Запада, прекјуче у Берлину, захтевао „паузу и осврт где смо и у шта срљамо било да се ради о Косову, ширењу НАТО или противракетној одбрани“, него је, како оцењују аналитичари, најавио да ће их ако другачије не може „руске бодље“ зауставити силом.
Ништа блажи у разговору са Дачићем није био ни руски амбасадор. Александар Конузин је Дачићу пренео најновији став Владе Русије у вези с формирањем Владе Србије. Према том ставу, у случају да СПС састави владу са Демократском странком и Г17, Москва ће значајно спустити ниво активности око заштите интереса Србије у вези с Косовом и Метохијом, односно заузеће пасиван став који би практично значио само вербалну подршку принципима међународног права, а искључио би до сада врло оштар став Русије по питању учлањења Косова у одређене међународне организације, почев од Уједињених нација. У таквом развоју догађаја, Русија више не би користила свој утицај и код значајног броја земаља блокирала процес признавања Косова као што то сада чини.

Зашто је руски амбасадор позвао Ивицу Дачића на хитан састанак

Москва уценила СПС Косовом

Ако социјалисти формирају власт са Г17 плус и Борисом Тадићем, Русија диже руке од лобирања за покрајину, истакао Александар Конузин

У јучерашњим "Вестима" објавили смо, као врло извесну, могућност да будућу владу Србије формирају Борис Тадић и Ивица Дачић, односно коалиционе групације окупљене око Демократске странке и Социјалистичке партије Србије. Догађаји од понедељка до четвртка указивали су управо на такав закључак, а поменути развој догађаја најавио је и Драган Марковић Палма, председник Јединствене Србије, коалициони партнер социјалиста. Чак је и заменик председника радикала Томислав Николић у четвртак деловао као неко коме је јасно да СПС све више клизи у загрљај демократа. Али, Србија не би била то што јесте да у свакој ситуацији не постоји оно - међутим. Тако је и у овом случају.
Према поузданим сазнањима "Вести" у четвртак, у раним вечерњим сатима, руски амбасадор у Београду Александар Конузин ступио је у контакт с председником Социјалистичке партије Србије Ивицом Дачићем и затражио хитан састанак. Није неинтересантан податак да се пре тога Конузин и Дачић никада нису видели.

Извор "Вести" тврди да је Дачић одмах пристао на састанак и додаје да је тај сусрет вођи социјалиста створио нове проблеме. Наиме, руски амбасадор је Дачићу пренео најновији став Владе Русије у вези с формирањем Владе Србије. Према том ставу, у случају да СПС састави владу са Демократском странком и Г17, Москва ће значајно спустити ниво активности око заштите интереса Србије у вези с Косовом и Метохијом, односно заузеће пасиван став који би практично значио само вербалну подршку принципима међународног права, а искључио би до сада врло оштар став Русије по питању учлањења Косова у одређене међународне организације, почев од Уједињених нација. У таквом развоју догађаја, Русија више не би користила свој утицај и код значајног броја земаља блокирала процес признавања Косова као што то сада чини.

Извор "Вести" додаје да је састанак трајао око сат времена, да је био врло отворен, те да је Дачићу након сусрета са руским амбасадором савршено јасно да Русија неће мирно посматрати шта се догађа у Београду, односно да ће бранити своје интересе у региону, а тај интерес није, што је Дачићу и речено, да у Београду постоји влада коју ће контролисати НАТО структуре.

Према извору "Вести", службена Москва је од почетка разговора о формирању будуће владе Србије пажљиво пратила шта се догађа у Београду, а како се из дана у дан Запад све више укључивао у процес тражења оне владе у Србији која њима одговара - преузимајући потпуну контролу над тим процесом, пре свега кроз ангажовање америчког и британског амбасадора - у Москви је донета одлука да се интервенише. За почетак - упозорењем Социјалистичкој партији Србије, кључном фактору без којег нема нове владе.
Да је Ивица Дачић врло озбиљно схватио руско упозорење, говори његово оглашавање преко Тањуга, само сат након поменутог састанка, када је српској државној агенцији изјавио да ће се унутар његове коалиције интензивирати разговори у тражењу решења за превазилажење неспоразума са Војиславом Коштуницом и Томиславом Николићем.
http://www.enovosti.info/sr/opcija/btg_novosti/0/5804//Moskva/krenula/sa/%E2%80%9Cteskom/artiljerijom%E2%80%9D

perica - 20-6-2008 u 01:14

veliku gresku je milosevic napravio sto nije zatvorio granicu prema albaniji.da je to ucinjeno kosovo bi bilo srpsko.sad to vise nije nase.dzba nam i protesti i sve.pukli smo

AOCKAI - 20-6-2008 u 02:03

Perice pametniji si kad ne komentarises, daj informisi se makar malo pa onda komentarisi!

Fagot - 20-6-2008 u 20:05

Citat:
veliku gresku je milosevic napravio sto nije zatvorio granicu prema albaniji.da je to ucinjeno kosovo bi bilo srpsko.sad to vise nije nase.dzba nam i protesti i sve.pukli smo

PERICE DALI JE MOGUCE,DA IMAS TAKO PROSTO MISLJENJE.MOLIM TE VISE NE KOMENTARISI.KADA NEMAS STA DA KAZES CUTI,BOLJE NEGO DA LUPAS GLUPOSTI.

perica - 22-6-2008 u 01:03

a sta bi ste vi uradili?dajte neko resenje osim sto mene kritikujete

libi - 22-6-2008 u 10:59

U bre Perice, pa ne resavamo mi te stvari...Hocu reci, kome da ponudimo resenje?
Nemamo vise ni koga da kritikujemo, a kamoli da predlazemo neka resenja...

Fagot - 22-6-2008 u 14:47

Resenje je prosto i jednostavno okanimo se kosova i predjimo na dela,t.j dajte ljudima da jedu.

radep001 - 22-6-2008 u 21:48

Jasla su spremna............

zn - 29-6-2008 u 18:37

molim osobu koja se predstavlja kao doktor da se javi

libi - 29-6-2008 u 22:40

Javice se Doca, ovo je ipak njegova tema...
Nego da mu napises u2u da bi bio siguran da je procitao poruku?

zn - 30-6-2008 u 12:16

hvala puno libi,nadam se da zaista zivi u torino i da je iz majdanpeka ili bar okoline.

Fagot - 1-7-2008 u 09:51

Mislim da se pise Torino,a neko zivi u Torinu a Majdanpek se pise velikim slovom.

DANICA - 1-7-2008 u 14:07

:hehehe: vidim naučio si nešto Fagot

sailor - 1-7-2008 u 15:25

:010:
Da se vratimo Kosovu...

Fagot - 3-7-2008 u 12:16

Neka hvala,meni ne treba KOsovo.
Da vidimo mi sta ce mo da uradimo povodom ovih ovde koji se bave politikom.

DANICA - 3-7-2008 u 13:46

:nunu:uuu dobićemo batine

libi - 3-7-2008 u 17:23

Fagot, mene vise plasi sta ce oni uraditi sa nama...dok mi gledamo sta da uradimo...!!!

perica - 4-7-2008 u 00:01

ma kome treba kosovo?ne treba cak ni onima koji su ziveli tamo

Fagot - 4-7-2008 u 11:06

Libi Koliko im dozvolis toliko ce da te upropaste.
Kosovo je paravan za neke druge stvari....

perica - 6-7-2008 u 01:27

slazem se

libi - 10-10-2008 u 18:29

Braco Crnogorci i braco Makedonci !

IDITE DO DJAVOLA BUDALE JEDNE!!!

Fagot - 10-10-2008 u 18:48

Za Makedonce sam znao da ce da priznaju Kosovo,ali za Crnogorce ne....

radep001 - 10-10-2008 u 19:14

Citat:
Originalno postavio/la Fagot
Libi Koliko im dozvolis toliko ce da te upropaste.
Kosovo je paravan za neke druge stvari....

Budi ljubazan pa nam kaži koje su to druge stvari?

sailor - 10-10-2008 u 22:23

Citat:
Originalno postavio/la Fagot
Za Makedonce sam znao da ce da priznaju Kosovo,ali za Crnogorce ne....

Tragikomedija je da ''Makedonci'' tesko da su bas Makedonci i rekao bih da je kod njih presudilo onih skoro polovina Albanaca. Ali u CG taj odnos nije bas tako katastrofalno velik u korist Siptara, tako da... Rekao bih da... Hm... I jedne i druge ceka isto. Neke pre, neke posle. Ali ovo priznanje nece im produziti nadu da to nece biti tako, vec suprotno, ubrzace te procese.
No, dobro, sta znam... Bice zanimljivo sve to gledati skrstenih ruku. Jednog dana.

radep001 - 12-10-2008 u 14:15

Manite se Cnogoraca i Mkedonaca.
Pitanje je,zbog čega se čudimo šta nam se događa sad sve ovo?
Jesmo li toliko slepi,pa da ne vidimo ove pored nas, koji su spremni da se svega odreknu,samo ako im ponude obećanje, da će im ispuniti lične želje.
Koliko je do sada bilo obećanja,pa ništa.
Šta treba da se još desi,pa da neki uvide koliko su ta obećanja prazna.
A, lepo kažu,"šatgarepa je na dugom štapu".
Ali, vernici u ove stvari su ubeđeni i pored svega,da će stvari najzad krenuti u povoljnom pravcu po nijh.

sailor - 21-10-2008 u 22:50

Jedna pesma podsetila me je na Kosovo i sve muke i probleme obicnih ljudi koji su se ne svojom krivicom nasli u vrtlogu velikih zbivanja, rata i pustosi... Pesmi sam samo dodao slike i, ako vas zanima, pogledajte....

neverne bebe - lica

libi - 22-10-2008 u 22:05

bez komentara...surova realnost....

Sneza - 23-10-2008 u 01:12

Bas tako

radep001 - 16-11-2008 u 22:02

Ne brinite,a naročito ovi vidoditi. Dolazi Euleks.

libi - 18-11-2008 u 00:35

Dolazak Euleksa nije za salu, Rade...on je kao "milosrdni andjeo"....a to je nama Srbima poznato, nazalost...

radep001 - 18-11-2008 u 17:51

Libi,

U pravu si i to potpuno. Euleks nije šala..............
Način na koji sam to rekao,maže delovati šaljivim,ali je to moja moja muka,kada pomislim na one koji se prosto raduju otimanju Kosova od Srbije. Neshvatljivo je to,ali je tako.Hvala bogu ne svi,ali zabrinjava i ovaj prsutni broj. Čak i neki Amerikanci ne misle kao oni i to javno.Kakvim li to namerama i interesima to obašnjavaju.
Ali,mislim da ći i biti u pravu,jer oni i neće nas udostojiti nikakvim objašnjenjenjem za takve svoje stavove.