Radio Televizija Majdanpek - logo Radio Televizija Majdanpek - antene

Radio Televizija Majdanpek

email: info@rtvmajdanpek.com

Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se ]
Idi Na Dno

Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene   Postavi novu temu Anketa:
 Strana:  1  2  3  ..  101
Autor/ka: Naslov: KOSOVO
Doktor
Forum Eksterminator

Registrovan/a: 18-5-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Tako i tako

ISP: *.business.telecomitalia.it

[*] napisana 16-2-2008 u 11:10 Citiraj i odgovori
KOSOVO

Sta mislite...neki vas komentar na sve ovo.....kako prethodna tako i predstojeca zbivanja !!!!

http://www.danasoft.com/sig/docsergio.jpg
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
nacional
Forum Manijak

Registrovan/a: 1-2-2008
Korisnik nije na vezi

IP: 77.46.249.*

[*] napisana 16-2-2008 u 12:32 Citiraj i odgovori

Šta reći na to , nažalost politiku nam vode šiptari pa šta očekivati.
http://i28.servimg.com/u/f28/11/79/68/37/tadico10.jpg

Veverica je postavljena na točak koji se okreće, ali se ne okreće točak. okreće ga veverica. Kad bi veverica stala, točak bi se prestao okretati. Ali šta bi to donelo veverici? Ništa. Jedino bi joj oduzelo zabludu da trči.
Sneza
Forum Manijak

Registrovan/a: 5-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: U ritmu muzike

IP: 77.46.169.*

[*] napisana 16-2-2008 u 17:01 Citiraj i odgovori

Moje misljenje, je na zalost, pesimisticko:

Mislim da je Kosovo odavno izgubljeno i da povratka nema.

Daj Boze da gresim!
St.Rudnoglavski
Vrlo aktivni član

Registrovan/a: 6-11-2007
Korisnik nije na vezi

IP: 91.150.109.*

[*] napisana 16-2-2008 u 18:46 Citiraj i odgovori

Neke stvari se rešavaju brzo, a za neke su potrebne godine, decenije, vekovi, milenijumi...

Kosovo se brzo može rešiti samo ratom (verovatnoća za to je skoro jednaka nuli).

Znači, decenije i vekovi... U politici ne postoji kategorija večne ljubavi (ima li je igde?), zato će sadašnji ljubimci velikih sila na Kosovu, u budućnosti, u jednom periodu, biti uskraćeni za tu ljubav, simpatije će se okrenuti prema Srbiji, kada će Kosovo ponovo, faktički, biti deo Srbije.

Srbija će zavetno čekati trenutak povratka u svoj Jerusalem, tu nema nikakve dileme.

Ovo što radi evropska unija i Amerika nije zdravo, jer je zasnovano na nepravdi i nepravu i u političkim merilima mora da "pukne", relativno brzo.

Na primeru Kosova i Metohije će se iznova potvrditi da je pravda spora, ali dostižna.
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
sailor
(ex urednik)
Super Moderator

Registrovan/a: 23-1-2006
Korisnik nije na vezi

ISP: *.adsl-1.sezampro.yu

[*] napisana 16-2-2008 u 22:18 Citiraj i odgovori

Otprilike, ovo je tekst koji mi se posebno svideo danas u stampi. (Izvor http://www.pressonline.co.yu/)

Dragan Vučićević: Dosta zločina!
BITKA

''Ova bitka za Kosovo nije blic krig. Ova bitka za Kosovo predodređena je da bude Staljingradska bitka. Duga i iscrpljujuća. Neizvesna, do samog kraja. Bitka u kojoj pobediti može samo onaj mudriji, strpljiviji, spremniji, posvećeniji, samo onaj koji više veruje, samo onaj koji više želi, samo onaj koji ne zaboravlja

Jasno je valjda svima da se ova bitka za Kosovo ne dobija novim ratom, novim sukobom sa Evropom i celim svetom, novom (samo)izolacijom. Naprotiv, sve to može biti samo prečica do konačnog srpskog poraza.

Da se razumemo, ova bitka za Kosovo nije pitanje meseca, godine, decenije. Ovo je, dobar vam stojim, vekovna bitka. Bitka koja se dobija u porodici, u vrtiću, u školi, na fakultetu, u fabrici, na njivi, na berzi... Bitka za Kosovo jeste bitka za jaku, bogatu, moćnu Srbiju. Srbiju koja će imati dovoljno snage da se, jednog dana, vrati na Prokletije. Ovo je bitka koju mogu dobiti naši unuci i praunuci. Ovo je bitka za očuvanje srpske nacije. Ako to odmah danas ne shvatimo, izgubićemo mnogo više od 15 odsto teritorije!

Istina je, ljudi moji, istina je da Srbija ne može da izgubi Kosovo! Osim ako sama ne pristane na to. Istina je da smo mi danas u neuporedivo boljoj situaciji od one u kojoj smo bili 1998. i 1999. Jer, Srbija danas više nije slobistička, prokažena, „poslednja komunistička diktatura u Evropi". Srbija danas jeste evropska demokratija koja poštuje međunarodno pravo i jedino što traži jeste to da i drugi poštuju isto to pravo. Svi argumenti slobodnog sveta su na našoj strani i ne postoji ni jedan jedini legalan razlog za otimanje Kosmeta.

Ali, sila boga ne moli. Svetskim silnicima se može. Oni će već naredne nedelje priznati albansku kvazidržavu na srpskoj teritoriji. Ipak, to i takvo Kosovo nikada neće dobiti svoju stolicu u UN, to i takvo Kosovo nikada neće priznati Rusija, Kina, Indija, Španija, Kipar, Srbija...

Kosovo tako postaje zavetna srpska zemlja. Mi, jedni drugima, moramo sada i ovde dati zavet da se nikada i ni pod kojim uslovima nećemo odreći Kosmeta. Svi mi već sada moramo početi da učimo svoju decu da je Kosovo Srbija i da će zauvek ostati Srbija. Ako tako uradimo, ako se nikad ne odreknemo Kosmeta, onda će ono jednog dana, za 20, 50 ili 100 godina, zaista ponovo biti naše.

Jevreji su se hiljadama godina pozdravljali sa „Dogodine u Jerusalimu". I dočekali su. Hajte da se mi Srbi pozdravljamo sa: „Dogodine u Prištini". I dočekaćemo.''

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju. - Čapek
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku
 Strana:  1  2  3  ..  101
Postavi novu temu Anketa:

Idi Na Vrh