RTM Forum - Zakključenje Ugovora o prodaji RTB. (original)

Zakključenje Ugovora o prodaji RTB.
radep001 - 8-2-2008 u 18:33

:eureka:
Kako ste doživeli TEFONSKU Odluku vlade Srbije, da se potpiše Ugovor o kupoprodji i prenosu prava eksploatacije, austrijskoj korporaciji "A-Tek.
Od potpisivanja kupoprodajnog Ugovra, pokušavam da nađem koliko toliko razuman odgovor na, za sada dva pitanja.
1.Koji su pravi razlozi da se vlada sastane telefonski, te jednoglasno donesu odluku o potpisivanju Ugovora?
2.Zbog čega sve ugovore o prodaji i likvidaciji preduzeća, potpisuje
Mlađan Dinkić, ministar u svim ministarstvima, bilo koje dosadašnje vladre, od 5. oktobra pa na ovamo?
Pokušajte, kako bismo našli naj uverljiviji odgovor.

radep001 - 15-2-2008 u 21:41

:hahaha:
Svi jinaci...
Zaključujem da je Dinkić, za većinu nas osoba iz vlade o kojoj nije preporučljivo pisatu komentare.
Čik.....

freakch - 19-2-2008 u 04:05

BANDA LOPOVSKA !!!!!!!!!!!!

sailor - 19-2-2008 u 23:13

Hehehe, Freakch, baš te bije taj alpski vazduh...

Rade, pa što se mučiš, brate mili...

1. Telefonski, jer u tom trenutku nisu mogli da se gledaju...

2. Jer na izborima uspeva da predje cenzus baš za toliko koliko mu treba i koliko je posle potreban drugima... (A za razliku od radikala ili LDP-a npr., ima "koalicioni potencijal")...

radep001 - 20-2-2008 u 16:46

Uredniče,

I ja mislim da oni ne mogu da se gledaju, ali ne samo utom trenutku.
Međitim, kada je lova od prodaje TRB-a, i drugih, mogu oni i telefonski i na odloženo i još mnogo toga, ali samo kada je lova u pitanju.
Tužno će biti kada budu došli na red, lokalni izbori, ma da ja mmislim da nije nemoguće da se dese i parlamentarni. Parlamentarni, zbog toga što više nemaju šta prodati, pa se ni tim povodom neće moći gledati, a drugi veliki razlog je, Kosovo. To sada treba nekom drugom utrapiti, pa nek vidi šta će. Oni će na vlast kada taj drugi bude na mukama oko svega, a oni će tada na krilima kritika tih drugih, nadaju povratku na vlast. Mudra strategija ovih sadašnjih vlastodržaca.
Što se tiče Radikala, da, nemaju "koalicioni potencijal", mislim da je to dobra svar. A što se tiče LDP-a, nemam komentara, Vaš je dovoljno dobar.

radep001 - 20-3-2008 u 10:58

Pročitajte ovo!

http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-20-03-2008/ugovor-na-sunce

Korleone - 8-4-2008 u 19:56

Nadam se da je prica oko prodaje RTB - a konacno zavrsena, konacno ce poceti da se radi a ne samo da se ceka "nesto", meni je dosta cekanja, hodju da radim i zivim u normalnoj zemlji, da gledam svoja posla a ne da resavam lokalna i globalna politicka pitanja! Nemam nameru da cekam vise dok ljudi koji misle da je RTB " nas ", da nas nisu pitali da li smeju da ga prodaju,shvate da je vreme socijalizma i samoupravljanja proslo ( Boze, hvala ti). Telefonska sednica je samo pokazala da RTB nije toliko bitan koliko se misli u Boru i Majdanpeku. Jos Mnogo stvari treba da se uradi. Dinkic je jedan od retkih ljudi koji ima hrbrosti da tako nesto uradi, pravi covek za Srbiju gde ima previse osetljivih tema. A i ono sto obeca ispuni.
Sto se tice LDP-a, da ih se neko mozda ne plasi pa ih toliko napadaju?!?
Pokusali su Cedi i u kucu da idju!!!!!!

Korleone - 9-4-2008 u 22:29

Prica oko Prodaje RTB - a nazalost jos nije zavrsena...

radep001 - 9-4-2008 u 23:40

Da, nije završena.
I dalje neki naši "prijatelji"iz belog sveta,se trude da zatvore RTB.
Valjda im se neće posrećiti.

radep001 - 9-4-2008 u 23:44

Izbegavao sam da budem preopširan,ali bez obzira na sve,reći ću i sledeće:
U protekle trigodine se razgovaralo o budućnosti RTB,pre svega sa predstavnicima svetske banke u vezi njihove jedine preporuke da se RTB zatvori.Obećavali su kredite,edukacije,programe uz oblasti poljoprivrede,turizma,izgradnje industrijske zone i čega sve ne.U tu svrhu je formiran tranzicioni centar.Kad smo kod toga,zna li neko da on i dalje postoji?Obična magla,da ne kažem šargarepa na štapu bez definisane dužine.
Sve se ovo čine sa ciljem da RTB,zatvore.
Sa toga,dubokog sam uverenja,da kupoprodaja sa Kuprumom,tako i kupoprodaja sa ATEK-om je u funkciji zatvaranja RTB-a. Jer,šta reći,kada ni jedna od ovih kompanija nisu imale obezbeđene potrebne bankarske garancije za kupovinu imovine, kako zakon i tenderska procedura nalaže,muka jedna,pa se zbog toga sa velikom zabrinutošću pitam: Šta nas tek očekuje kada su u pitanju investicije?Ja sam skeptik po tom pitanju.
Ko god da dođe na mesto vlasnika RTB-a,neće ništa raditi na povećanju zarada.Njihov interes je da što pre vrate kredite.Ovo sa 200 evra po godini staža, mislim da je lažno obećanje.Koska koja to nije,a dajeu nam je dok oni skupljaju ono što su naumili.
Dosadašnje valade su obavezivali da ništa se ne investira u proizvodnju.Pitajmo se zbog čega?
Ovom prilikom molim sve zainteresovane za ovu temu koja je obimna,pređemo na FORUM RTM-a,gde postoje teme koje su otvorene u ovu svrhu.Neka oprosti Urednik ovog puta.

Kada je prodaja imovine RTB-a,definitivno ne podleže zakonu i pravilima tenderskog postupka,i to u prvom redu zahvaljujući Dinkiću.
RTB mi liči na slučaj " presedana Kosovo",kada je privatizacija u pitanju.
Vlada(Dinkić),telefonski donose odliku o izboru za kupca, konkretno,austrijski ATEK.
Vlada(Dinkić),potpisuje Ugovor o kupoprodaji(čemu onda služi Agencija za privatuzaciju).
Vlada(Dinkić),odlučuje da se produže rokovi za ispunjavanje tenderskih uslova.Naravno,suprotno zakonu i tendrske procedure.
Vlada(Dinkić),odlučuju da se konačno raskine Ugovor sa ATEK-om,zbog propuštanja rokova,ali ne, da,ne,ipak,Vlada(Dinkić),će 10.maja,valjda i konačno odlučiti o sudbini RTB-a.
Sve sami presedani.
Vlada tehnička,a, bogami po potrebi i aktuelna.
Znam da sindikat "Nezavisnost",ne samo što odobrava ovo što se dešava sa RTB, već iz centrale metalaca u Beogradu, zabranjuje bilo kakve aktivnosti na teranparenciji u ovom poslu, pod pretnjom isključenja iz članstva sindikata,
i to suprotno Statutu.
Kad može Dinkić, što ne bi mogao Dragan Matić-Matke,predsednik granskog sondikata "Nezavisnost" i njegovi klimo-glavci

Korleone - 10-4-2008 u 10:25

Kakav bi interses imao neko da zatvori RTB? Da mozda nije konkurencija nekoj stranoj firmi?
Politicka situacija diktira uslove oko prodaja RTB - a, zasto ovako a ne onako, je nesto na sta bez vise informacije ne moze da se odgovori. Mislim da ce biti prodat a ne zatvoren. Dandi je kupio koncesiju, radice se jos u ovom delu Srbije. Zabrana aktivnosti? Dajte informacije

perica - 10-4-2008 u 15:30

inetres za zatvaranje RTB je u tome da se zastiti zivotna sredina.

Korleone - 11-4-2008 u 10:14

U danasnjem " Blic" - u su ruski zahtevi za kupovinu RTB - a, van svake pameti su!!!!

vltz - 11-4-2008 u 17:07

Pa nisu ni ti Austrijanci ludi da uloze kintu u Srbiju koja trenutno nema vladu i sto je jos gore, ko zna koju ce dobiti posle izbora.

radep001 - 13-4-2008 u 13:31

Evo ti jednog poštenog primera privatizacije.

http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-13-04-2008/klupko-se-odmotava

Korleone - 13-4-2008 u 23:42

Zasto stalno kao izvore informacija navodite " Kurir"? Njima najvise verujete jer oni pisu ono sto se vama dopada?

radep001 - 14-4-2008 u 00:41

Ne, nego što oni pišu što drugi ne smeju.Zbog toga imaju moje blago poverenje.
I zbog toga što po nešto znam o čemu pišu.

Korleone - 14-4-2008 u 18:38

" Po nesto znam o cemu pisu". Ne razumem

vltz - 14-4-2008 u 20:58

Rekoh ja negde nesto za "bisere foruma"

radep001 - 14-4-2008 u 21:23

Ma nisam ja kriv što vi ništa ne razumete.Stalno vam ponavljam,trebate znati da bi razumeli.A vi se izmotavate.
Dosta je bilo besplatnih časova.Zvono je odzvonilo.

vltz - 14-4-2008 u 21:27

Kapiram ja da si ti u toku, to me i zasmejava sve vreme.

Korleone - 14-4-2008 u 23:57

Zvono jeste odzvonilo, samo ne znam sta i ne znam kome

radep001 - 15-4-2008 u 09:12

Strplenja molim!

Korleone - 15-4-2008 u 10:08

Zasta strpljenja? Da sacekamo da Rusi kupe RTB? Jeste li videli njihove zahteve? Znate li odakle njima kapital, kako se covek obogatio posle raspada SSSR-a? Ovi sto su ubili Djindjidja su male bebe za njega

radep001 - 15-4-2008 u 10:32

Ja vas pitam.
Kako ste postali ovako pametni?
Dali vam je poznat princip konkirencije?
Kako je Čeda evoluirao u roku od desetak godina,od četnika do novo-komuniste?

Korleone - 15-4-2008 u 19:06

Evolucija po Darvinu predstavlja napredak u razvoju. Eh rade, pusta skola?

radep001 - 16-4-2008 u 01:24

Korleone,

Škola je škola,a ti oškoli pojma nemaš.
Radi se o Čedi (LDP). To je metamorfoza, a ne evolucija.
I još nešto da naučiš, darvinova teorija je naučno osporena,tako da ti majmuni nisu opravdanje.
Ti nisi prespavao obrazovanje,nego školu nisi ni video,to pokazuju fakti.

vjekoslav - 16-4-2008 u 22:41

Citat:
darvinova teorija je naučno osporena...

Offtopic je, ali ovo nisam znao, kako , kad...
Da neće da ospore i teoriju gravitacije, pa da svi lebdimo okolo...

Jeca - 17-4-2008 u 05:43

Izvinjavam se na offtopic-u. Ovaj post zaista nema veze sa politikom, cak sta vise ''najsmotanija'' sam ovde klincica sto se te teme tice...ali moram da odgovorim vjekoslavu(mozda jos nekima, nisam listala postove). Ne bih da zalazim u teoriju gravitacije ali sto se tice Darvinove teorije...

Vjekoslave, Darvinova teorija je osporena (javno) 1966. godine od strane Britanskih strucnjaka. Do jedinke je valjda koliko ce da prihvati to ili ne, ali ova dolazi i sa cinjenicama. Tvrdi se ( sa dokazima ) da karakteristike koje pokazuju lobanje juznoafrickih praljudi nikada ne mogu naci kod majmuna.Nijedna od karlicnih kostiju nije slicna majmunskim, vec je jasno hominidna, to jest pripada coveku.Ostaci juznoafrickog pracoveka su u mnogo karakteristika razliciti od ostataka majmuna, i sto se tice lobanje, a i zuba i kostiju udova.Oni nemaju isturene ocnjake kao majmuni, vec normalne ljudske zube.Oni se potpuno izdvajaju iz kruga savremenih majmuna i imaju karakteristike savremenih ljudi, iako su po rastu bili mnogo manji.
Mogla bih da vam pricam mnogo o aminokiselinama, lancanim reakcijama i proteinima ali svakako sam u offtopic-u...za kraj cu samo dodati i upitati one koje se ne slazu:
Ako je covek nastao od majmuna, zasto su danasnji majmuni odbili da postanu ljudi?

Izvinjavam se uredniku na dodatom poslu brisanja poruka, ili pak premestanja, ali sam imala zelju da koju napisem gde mi nije mesto. Izvinjavam se i vama forumasi politicari i da dodam, uozbiljite se i stvorite komunikaciju cak i ako vam se misljenja ne podudaraju.

S' punim postovanjem, nekad mnogo aktivnija forumasica, Jecka

radep001 - 17-4-2008 u 07:13

Da,
Ova te ma ne odgovara ovakvim raspravama,ali mladi forumaši to izazvaše.
Hvala za opširnu naučnu opservaciju o Darvinu.Mislim da i sada ne veruju i neće verovati, jer to valjda ne odgovara nekim interesima.Predpostavljam da nisu političke prirode.

Korleone - 17-4-2008 u 16:51

Vrati se rade malo unazad i vidi ko je spomenu Cedu i skrenuo sa teme.
Nisi mi odgovorio na pitanja vezana za ovu temu, vec si se odmah okomio na Cedu, verovatno i nisi znao sta da odgovoris

radep001 - 21-4-2008 u 15:45

Korleone ,

Šta da ti odgovorim.
Čuvam se, jer kako ti tražiš odgovore samo i isključivo,od mene,to postaje zabrinjavajuće.
Zar nisi pročitao komentar uvažene Jece, i to iz amerike.
Odgovarao sam ja na tvoja pitanja,ali ti ne razumeš odgovore.Ja tu ništa ne mogu.
Potrudi se malo.Biće ti jasno.

Korleone - 21-4-2008 u 22:49

kako da razumem tvoje odgovore kada ih i nema, tvoje se prica vrti u krug, priznaj lepo da ne snas i gotovo

radep001 - 21-4-2008 u 23:53

Korleone,

Što se teme tiče,mogu reći da sam je ja pokrenu o sa drugim ciljem,te da odgovore koje tražiš,nemaju aman nikakve veze sa temom,tako da ne očekuj nikakve odgovore van teme.
Pogledati naslov.

Korleone - 23-4-2008 u 22:03

To je vec propalo, a posto ti sve znas ja te samo pitam sta dalje

radep001 - 29-4-2008 u 21:07

Sa tobom,ništa.Tu je kraj.Ima onih koji imaju drugačijih ideja,da ti o tome razglabavam,nema smisla.Nećeš razumeti.

radep001 - 10-5-2008 u 18:49

Proba