RTM Forum - Ukidanje viza (original)

Ukidanje viza
Sneza - 5-2-2008 u 22:15

Ako se ukinu vize, koje ce koristi prosecan drzavljanin Srbije imati od toga?

libi - 6-2-2008 u 00:05

Ponekad se pitam da li je ostalo nesto sto nam je dozvoljeno?

Mene ce uskoro obavezati na placanje poreza na "neuzvracenu ljubav"...:whistle:

Mila - 6-2-2008 u 06:15

idi bre libi hehehehehehehe......znaci libi zlotvor ne voli nikog hehehehehe......e sad sam sigurna da smo bile zaljubljene u istog strumfa hehehehe.........

stela - 6-2-2008 u 08:32

Sad de podsetiste da vas pitam nesto...placaju li nezenje kod nas neku vrstu poreza? Ovde da.

Doktor - 6-2-2008 u 08:36

Ma Stela kod mene se ne placa,a i da se placa platio bi' im i duplo....hehehehe !!!

nacional - 6-2-2008 u 12:55

Citat:
Originalno postavio/la Sneza
Ako se ukinu vize, koje ce koristi prosecan drzavljanin Srbije imati od toga?

Šta će ti vize pa obećao nam predsednik lep život u Srbiji, ko je lud da ide iz takve lepote u inostranu strahotu.
http://i34.servimg.com/u/f34/11/79/68/37/zabeze10.gif

libi - 7-2-2008 u 16:06

Citat:
Originalno postavio/la stela
Sad de podsetiste da vas pitam nesto...placaju li nezenje kod nas neku vrstu poreza? Ovde da.

Ja to upravo rekoh, Stelice...uskoro cu da placam i sto me niko nece...sve bre da namirim...

Doktor - 7-2-2008 u 16:50

Nema ukidanja viza , vec ce jednostavno da se odobre turisticka putovanja do 3 meseca za koje nece biti potrebna viza.........znaci od toga da ce sad moci ici da se radi negde (legalno) nema nista !!!!

radep001 - 16-2-2008 u 09:47

Još jedna predizborna zabluda je ukidanjr viza. Oni koji to traže iz tiriatičkih razloga do sada nusu imali problema, a oni što maštaju o nalaženju posla u evropi, žalim što će se načekati.....

analu - 20-2-2008 u 09:19

Sasvim je dovoljno da ne moramo da skupljamo hiljadu papira i da ne moramo tri puta da idemo u Beograd i satima ili danima cekamo u redu. Pa ko moze nek putuje.

nacional - 20-2-2008 u 12:00

Pametni nisu ni do sad to radili.

Sneza - 20-2-2008 u 20:19

Turisti nikada nisu ni cekali u redu pred ambasadom. Ako imas para i zelis da se provedes u nekoj inostranoj zemlji, dovoljno je da se prijavis agenciji, preko koje ces da putujes i ta agencija ce ti vizirati pasos, bez ikakve potrebe da licno ides u ambasadu.
I ako imate potrebu da samostalno putujete, bilo sluzbeno ili privatno, onih kilometarskih redova ispred ambasada odavno vise nema.
Nema vise onih guzvi kao nekada. Lepo ti zakazu datum i vreme i odes kao gospodin covek. To ti nije i garancija da ces vizu dobiti.
Sto se papirologije tice, joj, svasta ti treba i svaki papiric djavo ipo kosta. Zavisi koju vizu trazis, ali u svakom slucaju dokumenta su potrebna i to ce traziti do god se ne otvore granice, kad ti, maltene, vise ni pasos nece trebati.

nacional - 20-2-2008 u 20:40

A to će biti ....n i k a d ...

radep001 - 20-2-2008 u 22:33

Sneži.

Ko hoće da putuje srećan mu put. Nemam aman ništa protiv!
Nisam za to da damo bilo koji deo države u zalogu za vize i tome slično.
Neki se žale, a na predsedničkim izborima osvijiše evropu i svet.
U čemu je sada problem. Tadić je pobedio.
Ne verujem vam da i dalje imate problema sa vizama.

analu - 21-2-2008 u 13:05

Pisem zbog drugih koji bi putovali ,a kojima je to komplikovano,ja licno nemam tih problema,imam dvojno drzavljanstvo.

nacional - 21-2-2008 u 14:44

Jel mađarsko?

analu - 22-2-2008 u 09:54

Za tvoju informaciju NE.

nacional - 22-2-2008 u 10:01

Pitam samo iz razloga što tamo jedino mađarima odgovara stav o otcepljenju.

analu - 22-2-2008 u 20:42

To pretpostavljam,ali mislim da ih nema dovoljno.Cak kriticniji je deo oko Subotice ,mi tu i tamo.Sombor je kao iVojvodina multinacionalna sredina.Pa gde bi mi bili kad bi jedni druge toliko mrzeli.U kancelariji nas ima sedmoro ,svi smo razlicite nacionalnosti(Jedna Licanka,jedna Bunjevka,jedna Sokica ,Jedan Kordunas,zatim Dalmatinka ,Hrvatica itd),sve smo udate za opet druge nacionalnosti.Sta mislis sta su nam deca?Mi se ipak super slazemo vec 15 godina.Ja nisam nacionale , niti cu ikad biti.Na forumu sam zato sto se zazelim ljudi iz Majdanpeka,mada vas ne poznajem.Da cujem sta je novo.Mozda sam i starija od vas,ali nije bitno.Lepo je da svako da svoje misljenje na neku temu,necemo da se kacimo . Ja i ti smo ocigledo na razlicitim talasnim duzinama.Zakacio si se za mene,a ja to ne zelim.Pozdravljam te, meni je dosta politike ,preci cu sad na malo vedrije stvari.

radep001 - 22-2-2008 u 21:08

I ja nisam nacuonale sve dok se ne bavite promocijom secesije. Kada se to najavljuje secesija na ovaj ili onaj način, ja imam potrebu da se tome siprostavljm.

nacional - 22-2-2008 u 22:48

Citat:
Zakacio si se za mene,a ja to ne zelim.Pozdravljam te, meni je dosta politike ,preci cu sad na malo vedrije stvari.

http://i34.servimg.com/u/f34/11/79/68/37/d06210.gif

radep001 - 23-2-2008 u 20:34

:nunu:

"Ko čeka, taj dočeka" Nemačka je UKINULA VIZE!!!!!

Sneza - 25-2-2008 u 00:38

Rade, ja taj problem nemam. Igrom sudbine omogucen mi je stalni boravak u Nemackoj i mogu da se setam po Evropi kad pozelim.
Moj muz je otisao pre 6 godina, ne zato sto je zeleo, nego zato sto je morao, jer ovde nam vise nije bilo opstanka.
Srbiju voli iznad svega i ovom prilikom Vam moram reci da je oduvek bio pristalica radikala.
Morao je da ode, jer ovde nije imao sa kim da sprovede u delo svoje ideje i projekte. Niko nije imao razumevanja za njegovo znanje i obrazovanje. Mnogi su se bojali da im ne ugrozi polozaj, a njemu to ni na kraj pameti nije bilo.
Zeleo je sve najbolje svojoj firmi i ovom gradu, ali nije imao podrsku, jer je svako gledao svoj licni interes, a oni koji su ga i podrzavali tapsali su ga po ramenima krisom, da niko ne vidi, jer su se plasili za svoj opstanak.
Kad bih vam samo rekla koliko se borio i kroz kakve psihicke torture je prolazio od strane neznalica i karijerista, ne biste verovali.
U vreme kad su se stanovi delili i sakom i kapom, mi smo ziveli u šupi. Da, u šupi, jer su kadrovski stanovi dodeljivani prema stranackoj pripadnosti, poltronima i uvlakacima.
Kad je bilo ono cuveno isterivanje, ponizavanje, pljuvanje i sutiranje rukovodioca, moj muz je stao na njihovu stranu, bodrio ih i moralno stitio. Te ljude koji jednom strucnjaku i doktoru nauka nisu hteli ni krov nad glavom da daju.
Dosla je nova garnitura, alava i halapljiva, oterala ljude sa svojih radnih mesta i rasprodala sve sto se prodati moze. Sve sto su nasi dedovi i ocevi godinama stvarali.
Nisu njima potrebni strucnjaci, njima trebaju poslusni, koji ce da klimaju glavom.
E, moj muz to sebi nije hteo da dozvoli, pa je zato otisao, tamo gde umeju da uvazavaju, postuju i cene znanje.

libi - 25-2-2008 u 17:50

Citat:
Nisu njima potrebni strucnjaci, njima trebaju poslusni, koji ce da klimaju glavom.

Snezo, na zalost, tako je, mada ne postoje oni, kao oni. Njih smo stvorili svi mi i sve nase revolucije...
Ja sam po prirodi optimista i verujem da takvi nece vecno trajati, jer verujem u izreku Panta rei...

nacional - 25-2-2008 u 18:24

Citat:

Onima i ovima trebaju isti, tad su klimali glavama a sad samo da daju glas a ovi na vlasti i jesu isti s tim što su ovi gori jer su to uglavnom deca onih ranijih.
Radikalima trebaju pošteni i stručni koji ne misle samo o svojoj fotelji već o narodu. Kako narod živi tako će biti i vlasti kad dođe SRS na vlast.

Sneza - 25-2-2008 u 18:49

Verujem i ja Libi, ali sam sve manje optimista.
Ja sam zasla u 40-u deceniju zivota i nemam vise vremena za eksperimente.

sailor - 25-2-2008 u 19:30

Citat:
Ja sam zasla u 40-u deceniju zivota

Snežo, sestro, koji to preparat za dugovečnost koristiš, odaj nam tajnu, hehehe...

Sneza - 25-2-2008 u 20:24

E pa, ne mogu ovako javno brate Dejane!
Plasim se ukrasce mi patent za eliksir mladosti

:jao::jao::jao:

Sneza - 26-2-2008 u 01:11

A ti urednice bas svaki lapsus moras da primetis :brakelamp:

libi - 26-2-2008 u 17:34

Hehehehe... 40 decenija, ili 4 decenije... sta to ima veze... za optimizam ne trebaju godine, vec duh, bre...
'Ajde, 'ajde poguraj ga...pa da lakse iznesemo ove nase decenije...

Mama_tvoja - 26-2-2008 u 17:44

Eh,onda sam ja u petoj deceniji još uvek u cvetu mladosti...

Sneza - 26-2-2008 u 18:57

heheheheee :jao:
Ljudi ja se od juce smejem, stvarno me blam, ovo je ozbiljna tema. Da urednik nije primetio, ko zna da li bih obratila paznju na ono sto sam napisala.
Nema veze, drago mi je da sam vas nasmejala :D

sailor - 26-2-2008 u 22:32

Ma, ne... Čuj, Snežo, daj ti nama eliksir, a onda... Za 40 decenija, valjda ćemo bar do Rumunije da stignemo, sa ili bez vize, hehehehe... Čak, u stvari je i nebitno hoće li ukinuti vize. Ima da čekam pet godina ako treba pred nekom ambasadom... Ma šta pet...? Deset, nek ide život (ako onda može da ode, hehehehe)...
Šalim se, Sneška, naravno... Lapsus ti je sjajan, ali nije strašan, ne brini...

Sneza - 26-2-2008 u 23:06

:hahaha:

Doktor - 27-2-2008 u 09:08

:010::010::010::010:

Crvenokosa - 9-4-2008 u 00:12

Mocicemo da putujemo gde hocemo-jedva cekam!

Sneza - 11-4-2008 u 02:16

Crvenokosa, mozes i sada da putejes, ako imas para, naravno. Nikakav problem nije da se dobije turisticka viza. Potrebno je samo da se prijavis u turisticku aganciju preko koje ces da putujes, uplatis novac za putovanje, predas im pasos i oni sve zavrse.
Moja cerka je preko studentske organizacije, za 3 godine pola evrope obisla, za relativno malu sumu novca.
Ukidanjem viza jedino vidim olaksice za ljude koji imaju familiju u belom svetu, a zeleli bi da ih obidju. Tu je veliki problem, jako tesko ce, gotovo nikako, nasi ljudi (pogotovu mladi) dobiti vizu za posetu svojim rodjacima, koji zive u inostranstvu.
Inace, nekom pristojnom i dobrom poslu se tamo ne nadajte. Nema vise toga ni u Evropi!

perica - 18-4-2008 u 10:26

kad si student je lako da putujes po evropi i svetu a sta kad vise nisi student?meni se recimo ide da gledam F1 u madjarskoj i treba mi viza koju neznam da li cu dobiti.jedina mogucnost mi ostaje da odem u tursku posto tamo netreba viza.

prolaznik - 18-4-2008 u 18:41

Ima puno agencija koje vode na F1 u Mađarsku. Proguglaj malo, nije problem da se dobije viza.Moj burazer ide preko neke agencije Robinson oni mu sve sredjuju oko viziranja pasosa, puta i smestaja.

Mama_tvoja - 22-4-2008 u 14:58

Vize nisu ukinute (što nisam ni očekivala),ali sam se baš prijatno iznenadila danas kad sam zvala Konzulat Italije da zakažem termin kad mogu da predam zahtev za vizu. Ne mora da se čeka mesecima kao do nedavno-imaju termine za april! Ali se zakazivanje naplaćuje preko telefonskog računa...

Sneza - 22-4-2008 u 15:27

Da mama, razgovor ti naplate 50 dinara, preko tel.racuna, nisam sigurna, od prilike je toliko.
Znam za tu foru i uzasno me nervira, ali sta ces?

Mama_tvoja - 22-4-2008 u 16:16

Citat:
Da mama, razgovor ti naplate 50 dinara, preko tel.racuna, nisam sigurna, od prilike je toliko.
Znam za tu foru i uzasno me nervira, ali sta ces?

Čim uspotaviš telefonsku vezu,automatska sekretarica te obavesti da je poziv besplatan,ali se zakazivanje termina plaća 200 din. Šta ću? Šta drugo...platiću,sakupljati danima potrebne potvrde i uverenja,mlatiti se do Beograda koliko puta treba...možda čak na kraju i otputovati...možda...i svakako žaliti za onim vremenima kada je samo bilo potrebno staviti pasoš u džep i krenuti u inostranstvo...i nadati se da će se to vreme vratiti.

perica - 22-4-2008 u 16:19

slazem se mama sa tobom to je jedan od dokaza koliko vredi uci u evropsku uniju

Sneza - 22-4-2008 u 16:31

I clanice EU na taj nacin placaju telefonske razgovore sa ambasadom. Dakle, to nije praksa samo kod nas, vec u celom svetu. To odavno tako funkcionise, ja sam slucajno to otkrila pregledajuci listing, jer me je nesto sasvim drugo interesovalo.

Mama_tvoja - 22-4-2008 u 16:36

Citat:
I clanice EU na taj nacin placaju telefonske razgovore sa ambasadom. Dakle, to nije praksa samo kod nas, vec u celom svetu. To odavno tako funkcionise, ja sam slucajno to otkrila pregledajuci listing, jer me je nesto sasvim drugo interesovalo.

...ali državljani članica EU nisu izloženi ponižavajućoj torturi da bi dobili "ausvajs" za putovanje...

radep001 - 13-9-2008 u 19:38

Server: Priznanje Kosova biće uslov za prijem Srbije u EU

Server: Priznanje Kosova biće uslov za prijem Srbije u EUDirektor Balkanske inicijative u američkom Institutu za mir Danijel Server smatra da će Brisel vrlo verovatno usloviti prijem Srbije u EU priznanjem Kosova, a da će budući predsednik SAD, ma ko bio, podržati takav stav.

Korleone - 15-9-2008 u 13:17

Zar Kosovo nije nezavisno vec neko duze vreme?

radep001 - 15-9-2008 u 15:04

Ne verujete?!Pitajte.........:argue: Božu.

radep001 - 15-9-2008 u 23:09

Evo naj svežije novosti:

LDP: ODLUKA OČEKIVANA, U PORAŽAVAJUĆOJ ATMOSFERI
15.9.2008 18:47 BEOGRAD (Tanjug) - Predsednik Liberalno demokratske partije (LDP) Čedomir Jovanović ocenio je danas da je, zbog nejasne vladine politike i nesposobnosti da se zemlja vodi, odluka Brisela da Srbiji ne odmrzne primenu Prelaznog trgovinskog sporazuma sa EU, ''očekivana'' u, kako je naveo, poražavajućoj atmosferi.

U izjavi dostavljenoj Tanjugu, Jovanović je saopštio da građani Srbije ne zaslužuju da o njihovoj evropskoj budućnosti odlučuju političari koji, ''ni u okvirima sopstvene koalicije'' ne mogu da osmisle bilo kakvu efikasnu politiku.

Daleko je beli Šengen.................................:042:

c-c-c-c - 16-9-2008 u 05:43

Rade, zasto imam osecaj da se obradujete i likujete nad svakim dogadjajem koji ne donosi nesto lepo Srbiji? Osim ako je dogadjaj posledica radikalskog (ne)ponasanja... Svi zelimo bolju Srbiju, svi zelimo Evropu, svi zelimo svet... ili mozda ima onih koji to ne zele i raduju se svakoj podmetnutoj nozi?

radep001 - 16-9-2008 u 21:35

Nemam nikakve potrebe i baš pazim da ne upadnem u zamku likovanja,to ne bi bilo dobro.Ako ste u mojim komentarima prepoznali tako nešto,mogouće je da nisam dobro pazio iznoseći svoja mišljenja i stavove.Zaista nisam likovao.
Zadržavam za sebe pravo da iznosim slobodno svoje mišljenje,što ne znači da sam apriori računao da budem u pravu.To samo vi možete da cenite.
Što se tiče želje da se Srbiji desi nešto lepo,imam svoj stav.Želim kao i vi da u Srbiji bude mnogo bolje nego što je sada.
Šta god vi mislili,ja ne verujem da to lepo ne može doći sa zapada.Za to imam široku i dugačku argumentaciju,koju ne bih ovde i sada izložio,jer je obimna.Međutim,ako se za to pokaže interesovanje,ušta pomalo sumnjam,na raspolaganju sam.

DANICA - 18-9-2008 u 17:08

''ja ne verujem da to lepo ne može doći sa zapada''

Čekaj rade verujete da može ili da ne može doći sa zapada?

radep001 - 18-9-2008 u 17:24

Ne verujem, sve dok važi topuz demokratija,ili,"demokratija je ono što mi kažemo,krivi su svi osim nas,svi moraju pred lice pravde osim nas,.............................".To je zapadna "demokratija"
Kako verovati u dobro sa zapada,posle svega onoga što su nam činili i dalje ćine,upravo ti sa zapada.

Fagot - 18-9-2008 u 18:13

Citat:
Originalno postavio/la radep001
Ne verujem, sve dok važi topuz demokratija,ili,"demokratija je ono što mi kažemo,krivi su svi osim nas,svi moraju pred lice pravde osim nas,.............................".To je zapadna "demokratija"
Kako verovati u dobro sa zapada,posle svega onoga što su nam činili i dalje ćine,upravo ti sa zapada.

Presao si se Rade ovo kazu Radikali a oni nisu demokrate....

DANICA - 18-9-2008 u 18:15

Da i ja isto mislim, pa me je malo zbuila vasa recenica, rekoh sta sad?

radep001 - 18-9-2008 u 19:15

Uveren sam da će zapad ubrzo morati da koriguju svoju sebičnu politiku ne samo prema nama.
Takođe verujem,da će sadašnji lobisti sa domaćeg terena,koji zastupaju zapadne interese,izgubiti podršku valasti u Srbiji,zbog neuspeha u materijalizaciji obećanog napredka.
Finansijska kriza,koja je krenula sa sebičnog zapada,potresa prvo nih,a zatim i svetske finansijske institucije,a zbog toga će mnoge nacionalne finansijske institucije biti bolje zaštićene od strane vlasti svojih država.
Nažalost,verujem da ćemo imati uskoro, popriličnih finansijskih problema,pogotovu zbog velikog upliva zapadnog nestabilnog kapitala preko privatizovanih(prodatih)domaćih banaka i preduzeća.
Po mom mišljenju,izlaz je u povezivanju sa ekonomijama koje su u usponu,a to su zemlje bogate energentima,Kina,Rusija,Indija,...................
Ugledajmo se tu na zapad,i oni sada u tom pravcu trče.
Tako vudim situaciju.

Pinhead - 18-9-2008 u 23:55

Ako se ukinu vize Srbija ce biti prazna kao skola za veliki odmor.

radep001 - 19-9-2008 u 18:27

Citat:
Originalno postavio/la Pinhead
Ako se ukinu vize Srbija ce biti prazna kao skola za veliki odmor.

Nisam baš siguran.
Što smo "bliži"belom šengenu,toliko nam više građana na osnovu sporazuma o readmisiji,vraćaju nazad.Nažalost.
Sve češće i više vraćaju Rumune,Bugare.........iako su članice EU.

sailor - 19-9-2008 u 23:37

Rade, kako to mislis - vracaju...? Gde izvlacis te podatke, da mi je znati. Pa, ko je u bilo kojoj zemlji ''na crno'' biva vracen ako bude uhvacen... Ako, pak, ima papire, ko moze da ga vrati... A sto se Bugara i Rumuna tice, prosto ta prica ne pije vodu jer je jedan od osnovnih postulata na kojima pociva EU tzv. ''slobodan protok ljudi, robe i kapitala'', te prema tome, sta sad hoces da nam kazes - da npr. gradjani Srbije koja nije na ''beloj listi'' mogu da sede po zemljama EU koliko im se prohte, ali zato recimo gradjane Hrvatske koja je na listi vracaju nazad, dok Rumune i Bugare koji su u EU prosto jure po Evropi ne bi li ih saterali nazad... Po (dez)informacijama koje nam ovde dajes, ispada da su nasi ljudi u boljem polozaju u zemljama EU u odnosu na one koji dolaze iz zemalja koje se nalaze na ''beloj listi'', a svi zajedno su u povoljnijem polozaju nego sami gradjani zemalja clanica EU. Shvatas li koliko je nelogicnosti u tome sto pricas...?

radep001 - 20-9-2008 u 12:43

Citat:
Originalno postavio/la sailor
Rade, kako to mislis - vracaju...? Gde izvlacis te podatke, da mi je znati. Pa, ko je u bilo kojoj zemlji ''na crno'' biva vracen ako bude uhvacen... Ako, pak, ima papire, ko moze da ga vrati... A sto se Bugara i Rumuna tice, prosto ta prica ne pije vodu jer je jedan od osnovnih postulata na kojima pociva EU tzv. ''slobodan protok ljudi, robe i kapitala'', te prema tome, sta sad hoces da nam kazes - da npr. gradjani Srbije koja nije na ''beloj listi'' mogu da sede po zemljama EU koliko im se prohte, ali zato recimo gradjane Hrvatske koja je na listi vracaju nazad, dok Rumune i Bugare koji su u EU prosto jure po Evropi ne bi li ih saterali nazad... Po (dez)informacijama koje nam ovde dajes, ispada da su nasi ljudi u boljem polozaju u zemljama EU u odnosu na one koji dolaze iz zemalja koje se nalaze na ''beloj listi'', a svi zajedno su u povoljnijem polozaju nego sami gradjani zemalja clanica EU. Shvatas li koliko je nelogicnosti u tome sto pricas...?

Zar Vam nije poznat bilateralni sporazum o redmisiji, između Srbije i EU?
Zar je za povratak naših građana koji "rade na crno",kako Vi kažete,neophodan bilateralni sporazum o readmisiji sa Briselom?
Meni je poznato da one koji "rade na crnom",proteruju i njih nisam ni pominjao.
Da Vas podsetim,na osnovu tog sporazuma, donet je i odgovarajući Zakon u našoj republičkoj Skupštini,na insistiranje Brisela,kao jednog, od bezbroj uslova za ulazak u EU.

radep001 - 20-9-2008 u 19:16

Anerička Agencuja SENCER,sa sedištem uNišu,bankrotirala,studenti koju su otišlu oreko ove agencije na rad i učenje jezika i radili kao spasioci na bazenima za plivanje,ostali bez novca za boravak u SAD i povratak kuci.

Moj komentar na ovu vest je pitanje: Zar oni nisu imali vize?

Fagot - 20-9-2008 u 19:48

Rade ti ne zelis da priznas realnost....
Po meni ko je kriv treba da odgovara,,,,zar ne mozes da prihvatis bas nista sto dolazi sa zapada....

radep001 - 20-9-2008 u 20:04

Ovo je sa zapada i to iz "prijateljske"nam Amerike.Priznajem.

maraja.b - 20-9-2008 u 20:15

@ radep001
Imali su radne vize, ali ne znam kakve to sad veze ima sa tim.

radep001 - 20-9-2008 u 21:42

Citat:
Originalno postavio/la maraja.b
@ radep001

Mislim da ima. oni su imali vize koje su bile sigurnije od turističkih,pa im se desilo to što im se desilo.
Zbog svega se pitam:Kolika će sigurnost biti onih koji kao turisti bdu putovali?

sailor - 20-9-2008 u 21:48

Rade, brate mili, sto kaze Maraja - koje to veze sad ima...?

Priznajem, ne bavim se politikom tako ''ozbiljno'' kao vi, cak se i ne bavim njome osim sto je upoznajem kroz to sto se ona bavi mnome, pa imam i preca posla nego da listam ''sporazum o readmisiji''...
Mene zanima odgovor na prosto pitanje - hocete li vi nama da kazete da su nasi gradjani koji zive i rade po belom svetu sada sigurniji tamo nego ukoliko budemo dospeli na belu ''sengen'' listu...? Ajte, Rade, i pored svega - mozete vi i bolje...
Da se razumemo, mene licno bas briga za belu listu, u ovom trenutku zanimaju me stvari koje se mnogo vise ticu egzistencije, ali pretpostavljam da nije lose biti na beloj listi zbog svih ljudi koji ili imaju sada ili ce imati priliku da putuju i upoznaju druge kulture i zemlje. Znate kako, Rade, ako je taj zapad zaista toliko los, onda bi jako korisno bilo da nasi klinci mogu da odu tamo i vide svu tu bedu i muku iz prve ruke i shvate, recimo, da je Indija daleko lepsa i perspektivnija destinacija od npr. Francuske, da je voznja vozom u Nju Delhiju daleko prijatnija od one u Nju Hempsiru, ali zasto da nemaju tu priliku...? A, sta mislite...?
I zasto se vi toliko brinete sto ce zapad vracati nase ljude ovamo u slucaju da ste zaista u pravu (u sta sumnjam...)...? Pa, zar to nece biti sjajno za sve te nase napacene sunarodnike koji umesto da idu na istok promasise put i zavrsise u tim promasenim zapadnim drustvima...? Ako je, kao sto kazete, na zapadu takva strasna drama, ako se urusavaju sve moguce finansijske institucije, pa onda je valjda bas dobro sto ce nasi ljudi morati da se vrate ovde...
Meni ipak, i pored svega, vi delujete kao covek koji bi mogao, kada bi se samo malo potrudio, da bolje brani svoje ideje. Za tako nesto ne treba vam iscitavanje sporazuma o readmisiji, nego samo malo logike koju sa uspehom izjurujete iz svojih postova...

P.S. Mada (evo da se u necemu i slozimo) i ja kao i vi mislim da ipak daleko bolje stvari dolaze sa istoka nego sa zapada, ali to je vec neka druga prica...

sailor - 21-9-2008 u 00:49

Citat:
Citat:
Originalno postavio/la maraja.b
@ radep001

Mislim da ima. oni su imali vize koje su bile sigurnije od turističkih,pa im se desilo to što im se desilo.
Zbog svega se pitam:Kolika će sigurnost biti onih koji kao turisti bdu putovali?

Pa, da... I vize svakako imaju veze sa finansijskim krahom... Jos ako se niko nije davio na tim bazenima, pa napojnice bile umanjene, ajoj... A vidis, ja nisam imao pojma da postoje sigurne i manje sigurne vize... Ma, bre, sto da ih ukidaju... Sto smo blizi belom sengenu, sve veci finansijski krahovi i neka cuda po svetu... Bolje je ovako - sto je sigurno, sigurno je... Uostalom, ja sam cuo da su se pred stranim ambasadama najbolji recepti razmenjivali... A bez toga - ko zna - moze da se desi da oslabi zimničarski lobi u svetu, pa sta cemo onda... Da ne pricam o uticaju ''sengena'' na ozonski omotac....

Stvarno, Rade.... Prosvetlite nas, nekako imam osecaj da jedan deo nas nikako da skapira sve te uzrocno posledicne veze u svetskoj ekonomiji...

radep001 - 21-9-2008 u 01:00

Vaša je stvar, kaoko i koliko se bavite politikom.U to ne ulazim.

Citat:

Mene zanima odgovor na prosto pitanje - hocete li vi nama da kazete da su nasi gradjani koji zive i rade po belom svetu sada sigurniji tamo nego ukoliko budemo dospeli na belu ''sengen'' listu...? Ajte, Rade, i pored svega - mozete vi i bolje...

Nerovatno da Vas neće zadovoljiti moj odgovor.On glasi:Biće im sve jedno.Ako im se bude ugasila firma,neće im pomoći ni viza koju već poseduju.Pomolimo se da se to ne desi.Smatram da nije logično očekivati da će apas doći, ako budu imali bele šengen vize.

Citat:

I zasto se vi toliko brinete sto ce zapad vracati nase ljude ovamo u slucaju da ste zaista u pravu (u sta sumnjam...)...? Pa, zar to nece biti sjajno za sve te nase napacene sunarodnike koji umesto da idu na istok promasise put i zavrsise u tim promasenim zapadnim drustvima...?

Brinem,jer se radi o hiljadama ljudi koji su tamo u izbegličkim kampovima.Oni imaju status izbeglica zbog nedavnih ratova.Obećali im spas,kako bi simulirali proterivanje iz dimovine,kao, proterale su ih srpske vlasti.
U Srbiji nije bilo građanskog rata,već bombardovanje NATO avijacije. Sada te nesrećnike vraćaju nazad u Srbiju,pošto su poslužili i propagandme svrhe.To su paćenici na koje se odnosi sporazum o readmisiji.

Citat:

Ako je, kao sto kazete, na zapadu takva strasna drama, ako se urusavaju sve moguce finansijske institucije, pa onda je valjda bas dobro sto ce nasi ljudi morati da se vrate ovde...

Drama nije zbog toga što ja to kažem.
Dali to znači,kao što Vi kažete,finansije su u redu i samo tako neka se nastavi.Sve je pod kontrolom.Može tako,ako to smatrate logičnim i istinitim.Nemam ništa protiv.Možda sam pogrešio.Šta Vi na to kažete?Kažite Vi kako stoje stvari,obzirom da negirate ono što sam napisao.

Citat:

Meni ipak, i pored svega, vi delujete kao covek koji bi mogao, kada bi se samo malo potrudio, da bolje brani svoje ideje. Za tako nesto ne treba vam iscitavanje sporazuma o readmisiji, nego samo malo logike koju sa uspehom izjurujete iz svojih postova...

Nije valjda da ja nešto drugo radim,nego kazujem ono što mislim.Ne branim nikakve ideje,jer se ovde ne radi o idejama,već o činjenicama.
Naravno,činjenice različito prihvatamo,timačimo i to nije problem.tu nastaju razlike u proceni i to nije razlog za dramu.
Govorio sam o readmisiji,pa ako želite o tome kfalifikovano da govorimo,obavestete se.
Logiku koristm onako kako je razumem i kako mi se nameće.Ne znam drugačije.
Ono ou čemu se slažemo,kako ste naveli,nema razloga za dalje komentare

maraja.b - 21-9-2008 u 01:08

@radep001
Sigurnija sam da mi sa radnom vizom nece pasti cigla na glavu?! Izvinite sto sam ovako morala da prokomentarisem, ali mislim da ne postoje sigurne i nesigurne vize. Ne znam na sta ste mislili.
Sto se tice tih studenata, radne vize im ne obezbedjuju smestaj, hranu i zaposlenje, vec to radi doticna agencija. Ovo nije prvi slucaj da su studenti koji su otisli na privremeni rad u Ameriku ostali "ispaljeni" od strane agencije. Prosle godine stotinak studenata sa novosadskog univerziteta je isto tako prolso. Ako mislite da je to neka zavera protiv SRPSKIH studenata, zato sto je agencija americka, nije, prevaranata je uvek bilo i uvek ce ih biti!

radep001 - 21-9-2008 u 01:13

Šta se ovde dešava.Gde sam rekao da sam protiv,kakve god boje bile vize.Samo naslućujem da se to neće desiti skoro,a možda i dalje od toga.

sailor - 21-9-2008 u 02:02

Vi ste, Rade, izneli teoriju da su nasi ljudi koji su preko u sve tezem polozaju sto je ova zemlja blize ''belom sengenu''....
Stvarno sam umoran od izvrtanja cinjenica, i sa vama se osecam kao u nekom crtanom filmu... Mrzi me da citiram, ali osvrnucu se na vas pretposlednji post (ali samo u delovima koji iole deluju smisleno....)

''Bice im svejedno...''
Pa zasto se vi onda brinete za te probleme... O, Gospode...

''Brinem,jer se radi o hiljadama ljudi koji su tamo u izbegličkim kampovima.Oni imaju status izbeglica zbog nedavnih ratova.''...

Pa sto brinete, covece...???!!! Pa vratice se ljudi matici u kojoj nema finansijskih krahova i ostalih gluposti... Sto je jos vaznije - NIKO IH NECE LAGATI OVDE, sto se brinete... Ili vama mozda nasi ljudi koji su izbegli iz ratnih podrucja predstavljaju teret...? Ajte, Rade, pa ja stvarno verujem u vas patriotizam... Nema razloga da se plasite nasih ljudi....

''Drama nije zbog toga što ja to kažem.
Dali to znači,kao što Vi kažete,finansije su u redu i samo tako neka se nastavi.Sve je pod kontrolom.Može tako,ako to smatrate logičnim i istinitim.Nemam ništa protiv.Možda sam pogrešio.Šta Vi na to kažete?Kažite Vi kako stoje stvari,obzirom da negirate ono što sam napisao.''

Ne negiram ja to sto ste napisali... No, najprostije receno - sta mene briga za krah berze u ''ne znam gde''...?! Zato ste vi tu da se time bavite, kao pravi politicar, vi cete mi reci kako to utice na cenu hleba u Majdanpeku, sto da ja lupam glavu time...
(A ja rekoh samo - kad je takav krah na zapadu, onda je stvarno bez veze sto nasi ljudi tamo trose vreme, bolje da se vrate...)

''Ne branim nikakve ideje,jer se ovde ne radi o idejama,već o činjenicama.''

Rade, drugarski vam kazem... Da Vasi partijski drugari vide kojom logikom vi branite ''cinjenice'' vratili bi vam clansku kartu, zahvalili se na angazovanju i zamolili da predjete na suprotnu stranu... Kao sto su to ucinile i neke druge organizacije pre toga...

radep001 - 21-9-2008 u 19:52

Citat:

Vi ste, Rade, izneli teoriju da su nasi ljudi koji su preko u sve tezem polozaju sto je ova zemlja blize ''belom sengenu''....

Nije lepo falsifikiovati.Podmetačina. Nigde nisam tako nešto rekao. To ste izmislili.
Da ponovim opet,i to velikim slovima,BELA ŠENGENSKA VIZA JE DALEKO.MOŽDA JE NEĆE NI BITI.AKO JE I BUDE BILO,ZA OBIČAN SVET TO NIŠTA NEĆE ZNAČITI.VELIKA VEĆINA TOG SVETA JE SIROMAŠANA, I NEĆE IMATI MOGIĆNOSTI ZA TURIZAM,OSIM AKO IM SE UKAŽE PRILIKA DA TAMO IDU NA PRIVREMENI RAD.
Da rezimiram, da bi se dobila beia šengen viza,treba ispuniti beskonačan broj uslova.Nigde nema spiska uslova.Toga nema.Da ima spiska,značilo bi da postoji dobra namerera,ovako,od dobre namere nema ništa.Zato mislim tako.

''Bice im svejedno...''

Citat:

Pa zasto se vi onda brinete za te probleme... O, Gospode...

Branite li mi da brinem o tim problemuma?
Ako me sećanje dobro služi,Vi ste se gnušali radikalskih narikača,a sad Vi ,pazi sad, "O, Gospode",nije li to narikanje,i to, ne prvi put.Pozivate "Gospoda"u pomoć zbog mene?!Naričete.

Citat:

Pa sto brinete, covece...???!!! Pa vratice se ljudi matici u kojoj nema finansijskih krahova i ostalih gluposti... Sto je jos vaznije - NIKO IH NECE LAGATI OVDE, sto se brinete... Ili vama mozda nasi ljudi koji su izbegli iz ratnih podrucja predstavljaju teret...? Ajte, Rade, pa ja stvarno verujem u vas patriotizam... Nema razloga da se plasite nasih ljudi....

Zaista, nemate pravo da mi branite pravo da brinem.
Ako smatrate da to pravo imate,navedite mesto gde je propisano.
Druga rečenica vam je maliciozna.Predpostavljam da znate zbog čega.Pa svaki dan i naovom forumu se svi,pa i Vi,žalite,da se svuda laže,krade.......,a Vi velikim slovima:" NIKO IH NEĆE LAGATI OVDE".Kakvi su ovo aršini?Može i ovako,a može i onako,kod Vas,kao u srpskoj skupštini,kako vam kada odgovara.
Brunuću i dalje.
A, Vaše pitanje u kome prejudicirate moj odgovor,da mi smeta povratak naših ljudi koje od onud deportuju, prestavlja nečastan čin.Zbog čega tako.Vi dobro znate da to nije časno i tačno.
Potresen sam zbog ovoga.Naše razlike u prilazu povodom raznih tema ne bi trebalo danas dovode u bahatost.Nadam se da Vam se omaklo.Čuj e,-predstavlja mi možda teret-,pa jesmo li dotle došli?Neverovatno!Pa još i cinizam,-Vi ne sunjate u moj patriotizam,ko Vam je postavio takvo pitanje i nigde ovde u ovom tekstu, nisam pomenio patriotizam,a vi ptriotizam pominjete, da bi ste se narugali. I to nije kraj,citiram"Nema rezloga da se plašite naših ljudi"
Gde sam to ja, u bilo kom tekstu izrazio strah,ili bojazan,od naših ludi.Zašto tako?

Citat:

Ne negiram ja to sto ste napisali... No, najprostije receno - sta mene briga za krah berze u ''ne znam gde''...?! Zato ste vi tu da se time bavite, kao pravi politicar, vi cete mi reci kako to utice na cenu hleba u Majdanpeku, sto da ja lupam glavu time...

I ovde cunuzam,gotovo da ne vredi komrntara.
To što Vas nije briga za krah berze,Vaše mišljenje je vaše, i tu nema spora,ali ovo,"Ne negiram ja to sto ste napisali... No, najprostije receno - sta mene briga za krah berze u ''ne znam gde''...?! Zato ste vi tu da se time bavite, kao pravi politicar, vi cete mi reci kako to utice na cenu hleba u Majdanpeku, sto da ja lupam glavu time...
Opet je cinizam.Ovo ne liči ni najmanje na ozbiljan dijalog.Kako ne utiče na cene?Ostavite hleb,pa ne jede se samo hleb, valjda to svako zna ali VI to izgleda iz nekog razloga i to ne znate.Opet neozbiljno,da ne kažem,neodgovorno i uvredljivo.

Citat:

Rade, drugarski vam kazem... Da Vasi partijski drugari vide kojom logikom vi branite ''cinjenice'' vratili bi vam clansku kartu, zahvalili se na angazovanju i zamolili da predjete na suprotnu stranu... Kao sto su to ucinile i neke druge organizacije pre toga...

Ovo je kulminacija nečasti, koju zizaziva nedostatak argumenata,domaćeg vaspitanja...........
Ako ste imalo odgovoran čovek,ne biste na ovako prizeman način preporučili SRS-u,čiji sam član, da me treba isključiti,što ovde zastupam i svoje mišljenje,to smatram svojim pravom,koje biste Vi ovako javno na nečastan način pogazili,ne bi ste se trebali baviti odnosom između mene i moje stranke.To je zla namera i neka Vam je na čast. Obrazovan ste čovek to sebi ne bi trebao da dopusti,jer ste trebali znati šta ste napisali,a nije Vam prvi put.
Očekujem da pokrenete postupak u kome biste me optužili za delikt mišljrnja.

Da Vam kažem,nisam ljut,i rad sam da i dalje nastavimo da iznosimo svoja mišljenja,ali bez ovako grubih faulova.
Može i grubo,spreman sm da prihvatim,ali za to smataram da je potrebni da tražimo saglasmost od nadležnih na ovom forumu,obzirom da se predstavljate kao Ex Urednik,kao i da se poštuje nepristrasnost.

radep001 - 21-9-2008 u 22:30

Evo dobre vesti za ukidanje viza.

UPR:SKUPSSTINA-INTEGRACIJE-ZAKONI
ZAKONI KOJI VODE UKIDANJU VIZA NA SLEDEĆOJ SEDNICI
21.9.2008 15:55 BEOGRAD (Tanjug) - Republički parlament bi na predstojećoj sednici trebalo da razmatra zakone koji su preduslov za stavljanje Srbije na belu šengen listu.

Predsednica Skupštine Srbije Slavica Djukić Dejanović najavila je da će tu sednicu zakazati za četvrtak 25. septembra i da bi na dnevnom redu trebalo da budu zakoni vezani za ukidanje viza.

sailor - 21-9-2008 u 22:41

Ok, Rade, izvin'te ako sam vas uvredio... Malo polemisemo, sta sad... A meni se cini da cesto mesate babe i zabe. Na primer, u istoj prici su se nasli bela sengen lista, krah berze u USA, Rumuni, Bugari, izbeglice, turisti i studenti koji usavrsavaju engleski radeci na bazenu... Kapiram ja da postoji pravac u filozofiji koji u svemu nalazi uzrocno posledicnu vezu, i kapiram da se svet vrti onako kako je zamisljeno u globalnim centrima moci, ali, Rade, brate mili... Dajte malo povezite konce, zbog nas koji citamo, kako bi vas lakse pratili... Ovako - tesko nam ide... Zato sam ironican...

radep001 - 21-9-2008 u 22:51

Ok.
Razumemo se mi dobro,gotovo da sam uveren.
Neka je da mešam babe i žabe,pa nećeš valjda reći da samo ja to činim.Svuda je paučina.
Trudim se,http://i301.photobucket.com/albums/nn56/radep001/explode.gif biće bolje.

Korleone - 21-9-2008 u 22:58

Ne vidim ja nikakav napredak od tolikog truda

radep001 - 21-9-2008 u 23:05

Malo strpljenja.

Korleone - 21-9-2008 u 23:07

Strpljenje ima granica

sailor - 21-9-2008 u 23:08

Sta cekamo...? Vize...? Aj se vratimo na temu...

radep001 - 21-9-2008 u 23:10

Šta predlažete dok čekamo.

sailor - 21-9-2008 u 23:23

Pa, da uzmemo hoklice i da sednemo ko sav normalan svet dok ceka vize...

Korleone - 21-9-2008 u 23:25

Ili da nakome platimo da ceka umesto nas

radep001 - 21-9-2008 u 23:42

Šta da radim,nemam para da platim, da umesto mene neko drugi sedi i čeka.

Korleone - 22-9-2008 u 08:01

Citat:
Šta da radim,nemam para da platim, da umesto mene neko drugi sedi i čeka.

Zar hocete da idete iz Srbije?!?

radep001 - 22-9-2008 u 14:48

Nema razloga za uzbuđavanja!

Korleone - 22-9-2008 u 20:12

Ja pomislio nesto drugo...nema veze...
Vi bi samo da posetite Velikog maga Seselja

radep001 - 22-9-2008 u 22:03

Neverovatno,kako si pogodio?

Fagot - 25-9-2008 u 19:45

Kada nam budu otvorili granice da mi je da vidim Radikale,dali ce da stoje u red za vize i da se bune ili ce da uzmu pasos i da otputuju....
Rade sta ces ti da uradis...

radep001 - 26-9-2008 u 14:34

Nemam nameru da trčim i perem prozore.......... širom EU.:hehehe:

Fagot - 27-9-2008 u 19:01

A sta Seselj pere prozore u Hagu....

Korleone - 29-9-2008 u 21:31

Seselj glanca resetke

radep001 - 30-9-2008 u 08:25

Šešelj,drži seminare iz međunarodnog prava evropljanima.
Nemaju stručnjake takvog gabarita,pa su ga uzpomoć domaće neprincipijelne konkurencije,nasilno odveli.

Fagot - 30-9-2008 u 11:20

Mogu vam reci da sam pre neki dan slusao izlganje gospodina Radeta,o sindikatu,luku i novinarima....
Misljenje cu da zadrzm za sebe...

radep001 - 30-9-2008 u 15:09

Pametno.:chef:

Sneza - 2-10-2008 u 21:41

Granice su jedna velika ovozemaljska glupost i primitivnost!
Secam se, moja baka mi je pricala da je njen deda morao da trazi dozvolu za putovanje u susedni grad sa obrazlozenjem zasto tamo zeli da otputuje. Isto kao kad bi sada morali da trazimo vizu za npr. Nis ili Pozarevac.
Da sam ja neko, kao sto nisam, sve granice sveta bih ukinula, pa nek ljudi putuju i zive tamo gde im je volja.

radep001 - 2-3-2010 u 12:03

Dačić: Azilanti će biti vraćeni iz Belgije.
Oni sa belim šengen vizama.

Koliko su bili u pavu oni što su bili protiv ispunjavanja uslova(ucena)u vreme mahanja sa tvrdnjama o dobrobiti za naše građane ,ukoliko ispunimo uslove za beli šengen,VIDI SE SADA.Setite se samo šta su ovi na vlasti prihvatili,a na štetu ove države i naroda.Šta ćemo sa odgovornima koji su primali,a i dalje primaju plate i nagrade u raznim agencijama i odborima na raznim nivoima od lokala do vlade i skupštine Srbije,kao i nepoznatog broja nevladinih organizacija.

Verujete li da će znog toga odgovarati pred bilo kojom instiucijom države kojoj su naneli ovoliku štetu?

Ja,ne!

radep001 - 15-3-2010 u 07:23

Ima li nekog da je posetio evropu,posle ukidanja viza?????????:aeh::a080::nunu::042:

radep001 - 6-4-2010 u 19:36

Od kako su Evropi,vise se ne javljaju.:jao::hahaha::042: