RTM Forum - Protestni minting u Boru (original)

Protestni minting u Boru
dzonson - 23-3-2007 u 17:31

Dragi Majdanpečani...!
Izgleda da su na dan Proleća počeli da se bude iz apatije i malodušnosti i rudari ...
21-og Marta se na platou ispred Doma kulture u Boru održao protesni miting povodom ove kriminalne privatizacije RTB-a.Bilo je dosta ljudi,neznam tačno koliko,jer sam bio neposedno do same pozornice,no videćemo šta će da kažu u medijima…
Pored mnogobrojnih rudara i građana Bora,miting su podržali
građani i radnici Majdanpeka, radnici Zastave iz Kragujevca, Prvog partizana iz Užica, Valjaonice Sevojno, Kablova Jagodine, radnici Knjaževca, Zaječara, Novog Sada !

http://dzonson.files.wordpress.com/2007/03/p03-21-07_12-22.gif http://dzonson.files.wordpress.com/2007/03/p03-21-07_123.gif

U masi argumenata koji pokazuju da je ovo sve velika besprizorna prevara, kao “šlag na torti” ove ktiminalne “operacije” Vlade Srbije ( sad su “tehničari”…) čini podatak koji je iznet na protestu,a to je da Vlada Srbije nije htela da sindikalnim liderima pokaže kupoprodajni ugovor sa “Kuprumom”, bez obzira što ih i Zakon obavezuje na to!
Ako ovo očigledno ne ukazuje da su namere ovih “tehničara” da još jednom prevarom dođu do “šake dolara”, onda neka pokažu sindikatima kupoprodajni ugovor!!!
Običnog čoveka,radnika i građanina Bora iritira činjenica da “demokratski blok” ovu sramnu,kriminalnu i nezakonitu radnju Vlade Srbije nije uopšte javno osudio,ali je zato iskoristio ovu situaciju da sve javno ispolitizuje preko malih ekran u borbi protiv svojih političkih protivnika Radikala.

Oni su uputili zvanično pismo Tadići u kome traže da im on pomogne da se reše Rankića,jer on ovu situaciju oko RTB-a “zloupotrebljava”…a svi vrlo dobro znaju za ovu činjenicu oko nepokazivanja ugovora sindikatima…i još mnogo toga!
Zar oni misle da smo mi Borani neki debili koji neće da u ovom njihovom sramnom i nemoralnom činu vide kako su oni samo sitne podaničke duše,koje slepo i pseći poslušno izvršavaju stranačke”obaveze”…!

Oni neprekidno ko papagaji samo bruje o radikalima,a sada sami građane Bora “guraju” u Radikalski “zagrljaj”,jer su se konačno ofirali ko su ustvari,jer…ne osuditi potez Vlade Srbije da neće da pokaže ugovor,… čije eventualno štetne posledica po radnike mogu da budu katastrofalne,je čin koji pokazuje koliko su nemoralne i sitne duše,jer im je i sudbina grada u kome su rođeni i žive zadnja rupa na svirali…!

No,ko zna,možda oni znaju da u kupoprodajnom ugovoru,poput onog po kome se privatixuje Bor, ponovo piše,.. da Vlada Srbije ne garantuje za tačnost podataka,niti snosi bilo kakvu odgovornost za eventualne štete po korisnike !???
Dva puta bi ipak bilo previše…

Ahh…da…da iskoristim priliku da ponovim pitanje jednog našeg “naivnog slikara,”koji na svom sajtu gde prestavlja Opštinu Bor, voli da postavlja “naivna” i ”nevona” pitanja, poput ovog:

” Šta je ovde nepošteno u Privatizaciji RTB-a Bor…!?”

“Korisnici”…šta kažete vi na ovo?

http://dzonson.files.wordpress.com/2007/03/protest2103.jpg

sailor - 23-3-2007 u 19:51

Dzonson je postavio prilicno aktuelnu temu, a ja cu se na to nadovezati licno, kao gradjanin i kao clan ovog foruma, te nemojte ovaj moj stav vezivati za funkciju koju oznacava moj nik.
Ima ovde jos par zaista zanimljivih pitanja:
Sta ce se dogoditi ukoliko ''Kuprom'' ne bude mogao da servisira kredit koji podize, sto ne mora da se dogodi, ali je i sasvim moguce zamisliti? U tom slucaju, banke postaju vlasnici imovine, ali ne i prava na eksploataciju, pa bi nastavak rada RTB-a zavisio od razvoja situacije na dva sasvim odvojena koloseka: zapravo, neka druga kompanija morala bi da ucestvuje na novom tenderu za prava na eksploataciju, a u isto vreme i da pokusa da kupi imovinu bez koje ne bi mogla da radi. Nijedna kompanija nece moci unapred da zna da ce uspeti da pribavi i jedno i drugo. Bez prava na eksploataciju, imovina joj nije ni potrebna, a ukoliko dobije prava, ko kaze da banke ne bi ''nabile cenu'' imovini znajuci da im je tada ona preko potrebna.
Taj proces bi mogao da se prilicno oduzi, a za to vreme hiljade zaposlenih bili bi i bez posla i bez zarada.
(Sto se politizacije ove price tice, ne bih tu pricu posmatrao kroz tu prizmu. Neko ovde sebi daje autogolove, pa ne bi bilo lose da razmisli o reorganizaciji svoje igre, a ne da napada drugu stranu - u ovom slucaju radikale - zato sto igra na pobedu.)

Mila - 23-3-2007 u 22:57

Sta ja da kezem mislim stvarno samo covek i moze da ostane bez reci na ovako nesto, a sto je najtuznije to se radi sirom srbije, sve zivo upropastise i napunise svoje dzepove a sirotinju ko sisa , sramota i bruka pa posle ce opet neko da kaze da je zapad za sve kriv.......

dzonson - 24-3-2007 u 21:51

Kad Vlada neće da da na uvid ugovor sindikatu,a poslovodstvo ga ima,to samo po sebi govori kakva je ovo zakulisana igra sa namerom da se prevare rudari i građani...!

Ili da se pravimo blesavi kao da je ovo Pinkovizijin "Grand Šou"...pa ništa neznamo...ništa ne kapiramo...

Kalkulacije oko Kupruma ,šta će moći ,a šta neće i da li će neka povezana lica da preuzmu "stvar u svoje ruke" su osnovane kada se krije ugovor!

Vlada je bila po zakonu dužna da da na uvid ugovor reprezentativnom sindikatu,a to je dovoljno da se pokrene krivicni postupak protiv odgovornih lica u Vladi i sindikati bi to trebali da urade,jer...ako se Vladi Srbije ne pokažu "zubi" radiće sa nama još morbidnije stvari nego što je odbijanje da se urade zakonske obaveze i pokaže ugovor zainteresovanoj strani koja broji hiljade ljudi,nasuprot 5-6 morbidno neodgovornih lica koji sede u Vladi.Srbije...!

dzonson - 24-3-2007 u 22:23

Pogledajte samo kakav je mentalni profil ljudi koji rade u Vladi...
Specijalni Bubalov savetnik je izjavio da Sindikat ne može da dobije ugovor, jer je on trenutno na prevođenju...!??

Pa koji to onda ugovor ima v.d. generalnog direktora RTB-a Conić..!?
Conić ima ugovor,to se zna!

Ljudi iz Vlade su zreli za psihijatra....prvo sklope kupoprodajni ugopvor sa Kuprumom,a onda ga kao prevode za Predstavnike radnika,sindikat,za korisnike tog ugovora...!?

Pa čekaj bre...

U svim normalnim zemljama se radi drugačije...prvo sve zainteresovane strane dobro razmotre konačnu verziju ugovora,pa ako su svi saglasni i zadovoljni,onda ga svi i potpišu...!
A i tenderska procedura je prekršena i sindikati mogu da obore ugovor i po toj osnovi...!

Naime,tenderska komisija je po svom pravilniku trebala da verifikuje da li se slaže ili ne slaze sa rezultatom tendera,da je Kuprum pobednik,pa tek onda,ako se Kuprum izglasa kao pobednik,onda se potrpisuje ugovor...

To nije urađeno...!
Ta se sednica nije održala,a ugovor je potpisan...!

Ovi bre zakone tretiraju kao "toalet papir..."

Mila - 25-3-2007 u 00:46

sreco moja zar si tek sada dosao do zakljucka da su ljudi iz valde zreli za psihijatra, oni su odavno za to zreli a vecina njih je zrela i za neke druge stvari.......samo sreca njihova pa sad zive u zemlji koja jos uvek nema zakone kakve bi trebalo da ima inace bi vecina njih zavrsila na lomacama.......

dzonson - 25-3-2007 u 12:01

Citat:
Originalno postavio/la Mila
sreco moja zar si tek sada dosao do zakljucka da su ljudi iz valde zreli za psihijatra, oni su odavno za to zreli a vecina njih je zrela i za neke druge stvari.......samo sreca njihova pa sad zive u zemlji koja jos uvek nema zakone kakve bi trebalo da ima inace bi vecina njih zavrsila na lomacama.......

Srećo moja znam ja to odavno,ali eto ovde to prvi put pominjem.Nego problem je u nama,u narodu koji dozvoljava da ga vode takvi idioti..
Razdelili su nas na stranke...ljudi se svađaju oko "bivših" i "sadašnjih" a oni su u dilu i sada..
I dok se narod raspravlja ko je ko...lopovi "ne spavaju"...

Mila - 25-3-2007 u 16:31

xaxaxaxa, moram da se nasmejem, izvini.....
uvek bilo i bice lopovi svuda rade i svuda dele ljude na isti nacin jel je tako najlakse raditi sta je njima po volji...
zalosno sto ljudi nisu samo malo pametniji (dok me ne napadne neki patriota ovo pricam u sustini o celom svetu, posto sam u amerikama momentalno na nju najvise mislim) pa da se uhvate one moje motke pa da im pokazu kako se to radi ...... nije ni ovde nista bolje samo sto su ovi malo pametniji i malo vise imaju, oni nasi dole su vecito gladni i nista da podele narodu (osim bandera hehehe) i sve dok su takvi nama dole nece biti nista bolje, nazalost....

meda - 26-3-2007 u 10:14

MILU ZA PREDSEDNIKA!!!!!!!! Vrati se brzo da te kandidujemo!!!!!!!:smilegrin:

dzonson - 26-3-2007 u 14:35

@Mila...
šalu na stranu,ali ja odavno tvrdim da su žene definitivno jači pol...i da po mnogim pitanjima imaju "mud*",a muškarci su postali samo "mudo** "...

Mila - 27-3-2007 u 04:54

Citat:
Originalno postavio/la meda
MILU ZA PREDSEDNIKA!!!!!!!! Vrati se brzo da te kandidujemo!!!!!!!:smilegrin:
:jao: e medice moj dragi samo da ti dodjem ja dole pa ce da vidis ti kandidovanje...

Mila - 27-3-2007 u 05:10

dzonson moje misljenje je da nema veze ko sta ima izmedju nogu, najvaznije je da li ima i koliko sive mase....( ja se ne sekiram to izvetrilo kod mene hihihihi):a080:

e sad sala na stranu nego meni jedno nije jasno sad se ceka i kad se saceka sta ce moci tj. da li ce mocii da se izmeni ako se njima ne svidi sta pise u ugovoru??????

dzonson - 27-3-2007 u 14:20

@mila...
gotivim žene kao što si ti :Dali da se vratimo na temu,da se uozbiljimo malo...:cool:
Evoi šta je Bubalo nabubao....:jao:
...........................................................................................
Bubalo: Privatizacija Bora bez mrlje
Subota, 24. mart 2007. 10:59

Kupoprodajni ugovor sa rumunskim "Kupromom" nema nijednu mrlju, potpuno je zakonit i povoljan za zaposlene u Rudarsko-topioničarskom basenu Bor, izjavio je ministar privrede Predrag Bubalo.

U intervjuu "Večernjim novostima", on je ocenio da je privatizacija RTB Bor jedna od ubedljivo najuspešnijih u Srbiji, s obzirom na to da je država uspela da imovinu kompanije procenjenu na 266.000.000 dolara, sa dugovima od 600.000.000, proda za 400.000.000 dolara.

Na pitanje šta je pozadina pokušaja da se kupoprodaja ospori i poništi, Bubalo je odgovorio da su u pitanju "politički pritisci, pre svega lokalne vlasti u Boru, koja ima svoju viziju privatizacije, ali i uticaj na sindikat, a ljuti su i neki koji su izgubili na tenderu".

Govoreći o nameri "Kuproma" da stavi hipoteku na imovinu RTB Bor da bi dobio kredit za isplatu obaveza, on je objasnio da rumunska kompanija prvo mora da u zakonskom roku isplati sav novac, pa tek onda da založi imovinu, pri čemu su garant za njihovu isplatu svetske kuće "Dojče bank" i "Meri Linč".

"Ukoliko ne plate, ugovor neće stupiti na snagu. Tada će se on ponuditi drugoplasiranom ili će ceo proces da se ponovi", istakao je Bubalo.

On je preporučio drugoplasiranom Zoranu Drakuliću, vlasniku kompanije "Ist point" da uloži žalbe i prigovore ako nešto sumnja, ali je dodao da "ne bi trebalo da podstiče gradjansko nezadovoljstvo".

(Tanjug)

dzonson - 27-3-2007 u 14:24

...što je veća prevara,to su i veće medijsle laži povodom nje,to je "recept" i metod koji narod neprekidno "guta..",jedostavno,to treba samo ponavljati bezbroj puta i sprečavati po svaku cenu kontra informacije!
To radi i Bubalo povodom RTB-a.čovek koje je slagao za Investicije od 30 miliona dolara koje je obećao u ime Vlade prilikom blokade petlje rudara Bora i Majdanpeka od pre nekoliko godina,sada laže još više,a mi naravno treba da mu verujemo...
http://img152.imageshack.us/img152/8973/140841477644c475147d85byx6.jpghttp://img469.imageshack.us/img469/7479/copyof140841477644c4751ms0.jpghttp://img469.imageshack.us/img469/7479/copyof140841477644c4751ms0.jpghttp://img469.imageshack.us/img469/7479/copyof140841477644c4751ms0.jpg

Taj lik prvo kaže da da je ovo jedna od najuspešnijh privatizacija gde ja država uspela da nas proda za 400.000.000 dolara,a posle kaže za "Kuprum"
Citat:
"Ukoliko ne plate, ugovor neće stupiti na snagu. Tada će se on ponuditi drugoplasiranom ili će ceo proces da se ponovi", istakao je Bubalo.
..pa jel ovo može da kaže normalan čovek..i on za sebe i sve koji učestvuju u ovoj prevari kaže ..."država"..!???
Pa šta smo mi,radnici,narod i građani onda tu...?
Mi smo samo publika na pozornici imbecilnih odiota...

dzonson - 27-3-2007 u 14:26

Vlada Srbije koja diriguje ovom prevarom da bi sve to zabašurila,počinje mediski da napada Samostalni Sindikat kako eto oni ne žle da dođu  u Beograd da vide kupoprodajni ugovor,a oni eto tek sad velikodušno posle već potpisanog ugovora sa Kuprumom ,žele da ga pokažu...!??

Koji idiotizam...koja ludnica...

Pa normalno je da ne žele da dođu,jer je to samo trik i alibi za Vladu!
Slikaće se tamo kako su im "ga pokazali",a ugovor ima preko 400 strana..!???

Naravno da to sindikat treba da ma u svojim rukama,da da na analizu svojim stručnjacima,da sagleda sve to,pa tek onda da u konsultaciji sa bazom (radnici) da donese adekvatnu odluku..!

Tako će sada i ovaj naš Borski "demokratski blok" i njegovi simpatizeri,da se prestroji,da manevriše,i da ponavljaju kako eto... sindikat neće da ide da vidi taj ugovor,jer je to zavera Rankića i Radikala,sve to onii rade..

Njih činjenice i istina ne interesuju,oni samo misli ko će gde i kako svoju "guzicu" da smesti...
Njihovi Borski simpatizeri i članovi ,svoje stranačko "slepilo" dovešće do maksimuma,a sve u cilju "odbrani demokratije..",a tu nema mesta za običnog čoveka,za svakodnevni život,moral i istinu...!!

Mila - 27-3-2007 u 19:18

Ja sam hiljadu puta rekla da sam ostala dole ja bi nacisto poludela i divim vam se kako ostajete citavi uz sve te prljave rabote......bezobrazluk je to a sto je najtuznije i dalje vazi ono pravilo sjasi kurta da uzjase murta , ne mogu da verujem da nema jedan politicar kako treba u toj zemlji da pocne bar da malo ispravlja tu nasu krivu drinu.....

dzonson - 28-3-2007 u 14:21

Mnogi koji su ostali su i poludeli ,a mnogi su na "ivici"...

I "bivši' i"sadašnji" režim je zatvorio krug,i ova zemlja je "lavirint" bez izlaza...na sceni je podela plena,a za nove i poštene ljude u politici nema tu mesta.

Ima ih,retki su ali ih ima.Međutim narod se takmiči u disciplini trpljenja i poniženja, da uđe u Ginisovu knjigu rekorda...i kad čuje te nove ljude negde,on zapravo ništa ne "čuje"!

Ti novi ljudi su i među malim ljudima,a jedan od njih živi u Majdanpeku,zove se
Rade Petrović i mislim da je predsednik Nezavisnog sindikata,ili tako nešto...

Bio sam na protestu u Majdanpeku i Rade je od svih sindikalaca koji su govorili imao najbolji govor,govorio je iz uma i iz srca..!
On je primer kako se treba boriti za običnog čoveka....!

Evo ovde imaš Mila primer,skicu,kako možeš da nemaš para,a da putem "privatizacije" kupiš "dobro parče"...

Normalno...uslov je da živiš u Srbiji...

Skicu je izradio Bankar Branko Dragaš, predsednik Udruženja Malih Akcionara ( UMA )

http://img474.imageshack.us/img474/7559/kakomafijaoperie2wg7.gif

sailor - 28-3-2007 u 14:24

Hmmmm....

Mila - 28-3-2007 u 16:09

Hvala dzonson samo mi dve stvari ovde nisu jasne, (ako su samo dve ali nije ni bitno) da li svi mora da budu clanovi partije (ako mora sta se tu promenilo) i drugo je "kum partije" ovo me podseti na zla americka vremena nadam se da nije to na sta sam ja pomislila ?????? Izvini na glupim pitanjima ali sad si me bas zagolicao, a iskreno da ti kazem maksimalno se trudim da se nebavim "nicijim" politikama....

freakch - 28-3-2007 u 16:21

iako je skoro poceo ovo ladno moze da se nazove pljackom VEKA ........

Mila - 28-3-2007 u 16:23

veka gabi????

dzonson - 28-3-2007 u 22:45

Kum partije ti je Mila kod nas tajkun koji finansira partiju na vlasti,a i ostale partije..."za svaki slučaj"

To ti je ovako...

Recimo ja sam Dinkić,a ti tajkun,dođeš kod mene i kažeš..Hoću tu i tu firmu..!!
Ja ti Kažem."no problem" meni daš tolko i tolko zelebaća i gotovo,ja ti sredim.

Namestim tender da ga ti dobiješ...a vrednost te firme je desetostruko umanjena,tako da si odmah na dobitku...

Kažem ti u kojoj banci ( slušaju samo mene) da uzmeš kredit pod najpovoljnijim uslovima,...ti uplatiš tako pare gde treba i kupiš firmu bez svojih para...!

Naravno moju partiji i dalje finansiraš.
Kredit vraćaš iz poslovanja firme,prijavljuješ lažne gubitke,prodaješ imovinu...itd...itd...

Ništa se ovde nije promenilko iz doba Komunizma...sada je samo "višestranački" Komunizam na sceni,a državna imovina je i dalje partijska...

meda - 29-3-2007 u 12:01

Eeee, a kad bi se ovde pojavio jedan Eliot Nes sa ekipom pa razbuca bandu??? Ali, to voće ne uspeva na ovu našu klimu... U ovoj tabeli fali jedna kockica koja nosi naziv korumpirano i zaplašeno i zavisno sudstvo!!!

dzonson - 29-3-2007 u 18:55

Evo vam Majdanpečani jedne druge tabele,tabele lažno prikazanog duga povezanih lica unutar RTB Bor grupe od "samo" 126.986.000 Eura kao spoljni,prema poveriocima...!!!!
Dakle..unutrašnja potraživanja Firmi Unutar RTB-a Bor prikazuju kao spoljni dug,prema poveriocima...!???

To sam izvuko iz dokumenta Privatizacionog savetrnika po kome ova Vlada i Privatizuje RTB Bor,ta tabela se nalazi na 15-oj strani i ko želi sve može da proveri,jer na Dragaševom sajtu može da se skine ceo taj dokument.
Ceo Dokument po kome se Privatiziuje RTB Bor možete preuzeti ovde

http://img178.imageshack.us/img178/4898/1268963gd5.gif

Zar ova očigledna laž i prevara nije dovoljno polazište da se uopšte i ne priča o ovakvoj privatizaciji..!!!
Bubalo priča o 600.000.000 Eura duga, a čak i u ovom lažnom prikazu piše da je ukupan dug 481.724.000 Eura...pa odkud sad 600 miliona evra...!????

Ovo što se radi sa nama Boranima i Majdanpečanima je sadističko iživljavanje,a od para RTB Bora izgrađivalo se pola bivših Jugoslavija,a bivši i ovaj Petooktobarski režim Srbije je samo uzimao!
Naravno...zlato je najprivlačnije!!

Ali ne bi ovi to mogli to da nam rade,da smo mi Borani i Majdanpečani jedinstveni,jer sve je jednostavno...

Sindikalci su od ove tabele mogli da naprave plahate,da izlepe po gradu to i tako bi se stvorila kritična masa koja bi se odmah pobunila,a ne da se od tendera stvara najbanalnija i najprizemnija farsa i bezakonje....!

dzonson - 29-3-2007 u 19:19

Još jedna neuobičajenost za "privatizaciju" RTB Bora...
Zašto "Kuprum" ima neuobičajeno dug rok za plaćanje,koji iznosi "maratonsklih" 120 dana ??
Zašto ostali kupci na tenderskim privatizacijama moraju da izvrše uiplatu za desetak dana,a "Kuprum" je dobio toliko mnogo,čak četiri meseca...!???

radep001 - 23-2-2008 u 10:27

Zar se ne ponavlja vrlo slična priča i sa austrijskim A-TEK-om.

radep001 - 9-4-2008 u 22:25

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=119399&datum=2008-04-09