RTM Forum - Srpski parlament bez predstavnika iz Majdanpeka (original)

Srpski parlament bez predstavnika iz Majdanpeka
majdanpektom - 17-2-2007 u 13:20

Iako najavljivano da će se na listi nekih od stranaka za srpski parlament naći i političari iz opštine Majdanpek,još jednom je biračko telo opštine Majdanpek obmanjeno!Šta se desilo sa presednikom opštine za kojeg je bilo govora da će skoro 100% biti poslanik?! Izgovor da predsednici opština i gradonačelnici ne mogu da budu i narodni poslanici ne drže vodu jer je gradonačelnik Beograda od strane centrale DS-a stavljen i na listu te stranke za narodnog poslanika!Da li su u centrali DS-a možda čuli nešto negativno za Popa pa su ga zbog toga sklonili sa svoje liste?!Šta je u pitanju? Zašto se to desilo?Hajde zajedno da izvučemo zaključak.:whistle:

meda - 17-2-2007 u 14:06

*Ajd* da ga izvucemo onda...zakljucak, mislim... Kuj blizi devojci - njemu devojka... A, Majdanpek je tamo daleko na istoku...Blizi Rumuniji nego majcici Srbiji... Cuo sam da je umesto Popa u parlament usao predstavnik manjine(vlaske) iz Branicevskog okruga! Ako je to tacno, tek ce taj odatle da se "bori" za nase interese!!! Politika je - ne kurva nego kurvestina...!:flaming:

meda - 17-2-2007 u 14:07

Zakljucak - sve je isto samo "njega" nema!:a080:

majdanpektom - 17-2-2007 u 16:02

Možda je i Pop delimično kriv za to.Greške koje je napravio,možda su stigle do centrale DS-a u Beogradu(mislim na rehabilitaciju SPS-ovaca u Domu zdravlja,postavljanje i držanje Dr očnog na mesto v.d. direktora iako je na konkursu za direktora izabran Dr ginekolog stari član DS-a kao i podržavanje Dr očnog u njegovoj samovolji da pomogne starim dužnicima da se oporave, iako su pod istragom za krivična dela, i postavljenje istih na neke važne funkcije u Domu zdravlja(stručni savet),dodeljivanje stana od strane opštine starom kadru SPS-a...)

meda - 17-2-2007 u 16:17

Moguce, nisam upoznatom sa tom materijom.. A i ne udjem u to!:saint:

meda - 17-2-2007 u 16:19

Sto posejes to i zanjes... Kazu stari, ne znam!:whistle:

majdanpektom - 17-2-2007 u 16:27

Ima istine u tome.Ali ,kako reče,ŠTO POSEJEŠ TO I ŽANJEŠ

meda - 19-2-2007 u 12:21

A, to je politika...jbg kume! Nisu bitni neciji dobri izborni rezultati, bitniji su trenutni interesi...Uvek bilo i biće!!! Ko god da jaše...:argue:

freakch - 2-3-2007 u 02:38

MEDU za predsednika :cheering:

meda - 2-3-2007 u 10:17

Treba ti još jedan diktator????:a084:

freakch - 2-3-2007 u 15:05

:nunu: sa tobom bi ja lako izasao na kraj ......zato sam te i predlozio....:a040:

majdanpektom - 12-3-2007 u 17:27

Ajd` malo da se vratimo na temu.Posle ovih dešavanja u vrtiću, jasno mi je zašto Pop nije ušao u parlament: "pročitali" ga partijski drugovi ! Pa takvog demagoga kao što je on još nisu imali da toliko obeća a da baš ništa ne uradi za najmlađe građane!!!

Kerber - 12-3-2007 u 20:40

Pa oni jos nemaju pravo glasa:whistle:

meda - 13-3-2007 u 09:51

Al* nji*ovi roditelji imaju!!!:nunu:

majdanpektom - 13-3-2007 u 16:04

Da ,da.Roditelji će posle ovoga razmisliti za koga će glasati na sledećim likalnim izborima a izgleda da su veoma blizu.:a080:

meda - 13-3-2007 u 18:42

Toplo...toooploo...Vruuuućeeee!!!!:frog:

majdanpektom - 15-3-2007 u 19:45

Mada ,kako se ovi dogovaraju oko VLADE biće brže no što sam mislio pa eto prilike da ispravimo grešku!

Kerber - 15-3-2007 u 20:23

Mislite: bice bolje.

Hm . . . .

majdanpektom - 15-3-2007 u 21:35

SVE JE MOGUĆE OSIM DRVENOG ŠPORETA!!!

majdanpektom - 29-3-2007 u 20:55

Moje je mišljenje da ako si bliži vlasti možeš lakše doći do ljudi koji mogu nešto pogurati da se nešto uradi za ovu opštinu,naravno da prvo odbaci razmišljanje tipa "ja sam poslanik, pomenuću koji put Majdanpek, imam dobru platu(mada koliko sam upoznat ni ovde mu nije toliko loše jer nema neku kontrolu koliko procenata uzima za određene poslove) itd.Znači, trebalo bi da zaboravi na svoje lične interese (ne kako je radio doskorašnji predstavnik SRS-a) i učini za ovu opštinu nešto pozitivno

majdanpektom - 30-3-2007 u 14:02

Da,da...ali koliko se meni čini, na kraju svakog skupštinskog zasedanja ima i poslaničkih pitanja!Dok beba ne zaplače majka neće da je doji. Naravno, treba biti i !dosadan i uporan

sailor - 30-3-2007 u 14:11

Mislim, poucen licnim iskustvom, da je istocna Srbija davno napusten kraj. Centrale vodecih politickih partija to posmatraju samo kao broj biraca koji je na zalost zanemarljiv u odnosu na centralne i zapadne delove zemlje, Beograd i Vojvodinu. Neke mrvice tu i tamo - da, ali konkretan program za razvoj ovog dela tek je utopija koja nema nikakvu podrsku onih koji odlucuju o tome. Tu nema neke posebne razlike u stavovima stranaka koje su na vlasti ili u opoziciji, i nama ostaje samo nada da ce mozda jednom neka od njih promeniti svoj stav.

majdanpektom - 30-3-2007 u 14:20

Sve to stoji:malo smo biračko telo,koliko se meni čini nešto preko 19000(sa gastarbajterima) što je, da ne preteram, jedna ulica u centru Beograda, pogranična opština(koje se ,samo u zemlji Srbiji ne jačaju za razliku od ostalih zemalja u okruženju), mada sam mišljenja da je N.I.P. mogao pametnije i racionalnije da se iskoristi: Zar stranka na vlasti u našoj opštini misli da je postavljanjem uličnih svetiljki i neuspešnim čišćenjem jezera da su ovde ljudi glupi i ćoravi!?

sailor - 6-11-2007 u 00:08

Zanimljivo je da nam kao neke od prepreka za ulazak u EU naši političari obično pominju Karadžića, Mladića i još štošta (zašto ne reći - i privatizaciju lokalnih medija), i sve to stoji, ali... Gde je onaj uslov koji se slabo ističe u celoj toj priči - da raspon izmedju najrazvijenije i najnerazvijenije sredine u EU ne sme biti veći od 2,5 puta? A raspon izmedju BG-a i Majdanpeka je trenutno negde oko 18!!!!
Obzirom da nam radije pominju sve drugo osim toga, stiče se utisak da je to najteže ispuniti...? Čudno, jer ako su haški optuženici ''igla u plastu sena'', šta smo onda mi...?

libi - 8-11-2007 u 19:01

mi smo seno...:whistle:

dex - 2-12-2007 u 21:22

Dragan Popovic - Pop nije iz Majdanpeka, vec iz Milanovca i u skupstini ne bi zastupao gradjane grada Majdanpeka vec bi lobirao za opstinu Donji Milanovac! S toga ne treba suze liti zasto nije usao u skupstinu...

Mama_tvoja - 2-5-2008 u 00:38

Citat:
Originalno postavio/la dex
Dragan Popovic - Pop nije iz Majdanpeka, vec iz Milanovca i u skupstini ne bi zastupao gradjane grada Majdanpeka vec bi lobirao za opstinu Donji Milanovac! S toga ne treba suze liti zasto nije usao u skupstinu...

Treba suze liti što je gorepomenti uopšte došao na svoju funkciju.

Mama_tvoja - 2-5-2008 u 00:48

Citat:
Originalno postavio/la majdanpektom
Možda je i Pop delimično kriv za to.Greške koje je napravio,možda su stigle do centrale DS-a u Beogradu(mislim na rehabilitaciju SPS-ovaca u Domu zdravlja,postavljanje i držanje Dr očnog na mesto v.d. direktora iako je na konkursu za direktora izabran Dr ginekolog stari član DS-a kao i podržavanje Dr očnog u njegovoj samovolji da pomogne starim dužnicima da se oporave, iako su pod istragom za krivična dela, i postavljenje istih na neke važne funkcije u Domu zdravlja(stručni savet),dodeljivanje stana od strane opštine starom kadru SPS-a...)

Sada već direktor bez v.d,nije dr.očni,već lekar opšte prakse. Druga je priča što niko ne reaguje i ne spreči ga da obavlja oftalmološke preglede.

nacional - 11-5-2008 u 16:41

Zna li neko da li je Popović na listi kandidata DS-a za poslanike u skupšini Srbije?

dex - 11-5-2008 u 17:55

Nije kandidat je Branka Karavidić! Pop je kandidat za predsednika opštine!

nacional - 11-5-2008 u 17:57

Znači da se nada da će nešto smuvati da ostane predsednik opštine.

nacional - 11-5-2008 u 22:28

Citat:
Originalno postavio/la dex
Nije kandidat je Branka Karavidić! Pop je kandidat za predsednika opštine!

Alal vam kandidati , kad boljih nemate , kakvi su vam oni što nisu kandidati. :jao:

Fagot - 14-5-2008 u 16:30

Ljudi pop nije dobar ni na kapiju a kamoli u skupostini,taj pop neme potrebne kvalifikacije.Sta je uradio za sebe,jer ima neke rezultate van politike?????Nema

zeka - 15-5-2008 u 08:18

Sta reci za sve vas kad trositi vreme govoreci o takvim stv arima zasto lepo ne uredite nesto povodom toga ,mozda bas u nekom od vas cuci rodjenmi vodja koji bi eto mozda i mogao da sakupi dovoljno glasova pa da se tamo negde i izbori za nase bolje sutra

zeka - 15-5-2008 u 08:18

:g010:

Fagot - 15-5-2008 u 12:15

Ani Karavidicka nije bolja,nista nije yradila,pitajte ih kako su se svadjali oko mandata,u Majdanpeckom DS postoje dve struje isvaka vuce xa svoj deo biraca:
1 struja:DONJOMILANOVCANI ili ti GRGECI
2struja:Majdanpecki nazovi reformisti:

:snob::lol2::oink::lol2:

zeka - 15-5-2008 u 12:41

Jeste sve je to delimicno tacno ali kad pogledas nekako je ipak sigurnije dati njima vlast u ruke jer cistu sumnjam da bi sa drugima bilo bolje . Nije da ih branim vec mislim da su oni trenutno spremniji da udju u kostac sa problemima u opstini.Ali videcemo....

Fagot - 15-5-2008 u 12:52

U ovom gradu jedno je sigurno,nema sigurnosti.Ko je postavljen na odbornicku listu Ds.Sps,DSS....Katastrofa.U lokalu LDP je pun radnika,spremacica,ne moze to tako,ne vredjam nikog al zato smo tu gde smo.
Sta je zavrsila Karavidicka?????
Strucnost je pre svega,Samo je G17+ u lokalu imao koliko toliko kvalitetne kadrove,naravno nisam na niciju stranu samo pricam realno.:jao:

libi - 15-5-2008 u 19:21

Strucnjaci i skolovani ljudi nece da se bave politikom...nisu blesavi...Skolujes se danas da sutra radis svoj posao....neces da se zamaras glupostima...
Politikom se bave oni koji u tome vide svoj licni interes, svoje mesto pod suncem...

DANICA - 15-5-2008 u 19:23

Pa normalno...

Fagot - 15-5-2008 u 20:26

Jeste,slabo ima skolovanih u politici t.j. ali traze svoje mesto pod suncem.:baddevil:

Fagot - 15-5-2008 u 20:27

Citat:
Originalno postavio/la libi
Strucnjaci i skolovani ljudi nece da se bave politikom...nisu blesavi...Skolujes se danas da sutra radis svoj posao....neces da se zamaras glupostima...
Politikom se bave oni koji u tome vide svoj licni interes, svoje mesto pod suncem...

LEPO RECENO,KAKO BI BILO DA JE TAKO I U PRAKSI

radep001 - 7-8-2008 u 20:55

Šta vam sada fali,dobili ste poslanika u srpskom parlamentu.
Evropejku.

Sneza - 7-8-2008 u 22:32

Libi:
"Strucnjaci i skolovani ljudi nece da se bave politikom...nisu blesavi...Skolujes se danas da sutra radis svoj posao....neces da se zamaras glupostima...
Politikom se bave oni koji u tome vide svoj licni interes, svoje mesto pod suncem..." :a040:
Slasem se 100%, u stvari ajd` nek` bude 95%.
Svi smo mi na neki nacin politicari, jer da nismo ne bi nas ni bilo ovde niti bi o politici raspravljali. Sad, druga je stvar sto smo mi volonteri i zrtve onih koji nam zivot kroje i zagorcavaju, a usput za to jos primaju i oxoxo platu.
Svaka polupismena šuša moze da bude politicar. Ko te pita da li imas odgovarajucu kvalifikaciju da bi mogao da postanes politicar?
Ko te pita da li si studirao u VolujU ili na Beogradskom univerzitetu?
Gledaj svoju perspektivu i booli te uvo za narod!
To je danas veoma perspektivan i unosan posao.
Bolje da budem politicar, nego da kopam kanale i tovim svinje.

Korleone - 10-8-2008 u 20:32

Gajiti svinje je cistije nego se baviti politikom

Mama_tvoja - 10-8-2008 u 23:09

Citat:
Originalno postavio/la Korleone
Gajiti svinje je cistije nego se baviti politikom

http://i246.photobucket.com/albums/gg84/manolito421/neuesbild1078842275.png

jednostavno i lepo receno

Fagot - 11-8-2008 u 11:48

U pravu ste....
Ali ako gaje svinje onda ne mogu da kradu,jer ne isplati im se da kradu sami od sebe.

radep001 - 11-8-2008 u 15:34

Citat:
Originalno postavio/la Fagot
U pravu ste....
Ali ako gaje svinje onda ne mogu da kradu,jer ne isplati im se da kradu sami od sebe.

Šta li je ovaj pesnik hteo da kaže?

Mama_tvoja - 11-8-2008 u 20:10

Citat:
Originalno postavio/la Fagot
U pravu ste....

...a i rizicno je-sta zna svinja sta su pomije,a sta politicari...svastojed je to.

radep001 - 11-8-2008 u 21:12

Moj naklon za ove mudrosti.

Fagot - 12-8-2008 u 11:56

Ja jos nisam pesnik Rade,ali ako ti smatras da jesam hvala ti.

SRPSKU RADIKALNU STRANKU TREBA ZABRANITI

libi - 13-8-2008 u 01:31

O cemu se ovde radi?
Strucnjaci...skolovani ljudi, politicari, uzgoj svinja...radikali...

Mislim da parlament ima predstavnika iz Majdanpeka...cini mi se, Danica rece nesto u tom smislu.

Fagot - 13-8-2008 u 11:33

Pa nije te bilo odavno.
Vodimo raspravu bas o toj temi........Ali na malo drugaciji nacin.

Sneza - 23-8-2008 u 12:21

Nije ni mene bilo jedno vreme, ali vas redovno posecujem.
Sto rece Fagot: "Vodimo raspravu bas o toj temi........Ali na malo drugaciji nacin.", pa shodno tome, jedan dobar i istinit vic:

Leti roda, ali leti ledjno.
Pita je magarac: "šta to radis".
Roda kaže: "došle promene, pa sad letim ledjno."
Izvrne se magarac na leda, ali on ni makac.
Kaže magarac: "kako ja ni da mrdnem!",
a roda ce:
"pa, magarence moje, promene su za nas gore a ne za vas dole."

Fagot - 23-8-2008 u 16:04

Tacno tako.
dok mi dodjemo na red,ode mast u propast.
Dali ce da dodjemo na red uopste.
Podseticu vas da je Narodni poslanik iz Majdanpeka u proslom sazivu narodne skupstine ukupno izasao na govornicu NIKADA i zauzeo se za da se i o Majdanpeku prica nesto NIKADA.
Inace odbornik je oz Radikalne Stranke KOJU TREBA ZABRANITI.......

radep001 - 24-8-2008 u 16:16

Kako klipane preobratiti u one koji se makar ponekad nasmeju.:hahaha:

kokolo - 25-8-2008 u 00:28

"Što jedna budala zamrsi - to pet pametnih ne razvežu."
Imala je istočna Srbija sijaset svojih predstavnika (čak i ministre, ministare bez portfelja...) pa smo videli, na našu žalost čak i osetili, kako smo prolazili i dokle smo stigli.
I zato "O zlu i u gori ne govori!"

radep001 - 25-8-2008 u 16:21

Još ako budala umisli da je pametan,neka nam je bog u pomoći.

Severnjak - 25-8-2008 u 16:26

da nije odgovorio svojoj ulozi-nije. Ali to baš i nije skladu sa principimatoliko zastupljene i hvaljene nam demokratije-zabraniti stranku , koja redovno ima glasove najvećeg dela srpskog biračkog tela...Neophodno nam je naći zajednički jezik. Suviše smo mali da bi se delili...

libi - 25-8-2008 u 16:53

Fagot, culi smo te, videli smo te, dosta je bilo sa provokacijom... Imaj malo stila u izrazavanju i postovanja prema onima koji ne misle kao ti. U suprotnom, zabranicu ja tebe...:bandit:
Rade, molim te za malo smislenije postove, bez izraza uvredljivog karaktera. Znamo da ti to mozes, znas i hoces...:nunu:
Ukoliko imate odgovor na ovaj post, znate gde je mesto za kritiku upucenu meni. :whistle:
Nadam se da smo se razumeli.

Fagot - 25-8-2008 u 20:21

Necu da ti odgovorim na ovo pitanje i kritiku.